داشتن مقاله برای پذیرش در دانشگاه های کانادا

بدون نظر

افرادی که تصمیم دارند برای ادامه تحصیل به کانادا مهاجرت کنند و به دنبال فاند یا فول فاند هستند، بایستی رزومه علمی بسیار خوبی داشته باشند، تا بتوانند استاد راهنما یا سوپروایزر پیدا کنند. برای پیدا کردن استاد راهنما یکی از مهم ترین مواردی که باید ارائه دهید، مقالات ISI است. شاید تا به الان سوالات بسیاری در ذهن شما ایجاد شده باشد. تاثیر مقاله isi در مهاجرت چقدر است؟ تاثیر مقاله کنفرانسی در اپلای چگونه است؟ نوشتن مقاله برای مهاجرت چه تاثیری دارد؟ تعداد مقالات مورد نیاز برای اپلای چقدر است؟ به طور کلی داشتن مقاله برای پذیرش در دانشگاه های کانادا برای دریافت بورسیه، فاند و فول فاند بسیار حائز اهمیت می باشد. اگر می خواهید برای تحصیل در کانادا اقدام کنید، به شما پیشنهاد می شود، با موسسه مشاوره ای MIE تماس تلفنی رایگان داشته باشید؛ تا در این زمینه راهنمایی شوید. پس از مطالعه این مقاله اگر سوالی داشتید، می توانید در انتهای مقاله قسمت دیدگاه بنویسید تا پاسخ آن را دریافت کنید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

داشتن مقاله برای پذیرش در دانشگاه های کانادا

 تعریف مقالات ISI

به طور کلی ISI مخفف institute for Scientific Information به معنی موسسه اطلاعات علمی می باشد. بنیانگذار این موسسه دکتر اوژن گارفیلد بود، که در سال 2018 این شرکت را به ثبت رساند. این موسسه با تمرکز بر انتشارات علمی تاسیس شد و در سال 1992 توسط موسسه علمی تامسون خریداری شده است.

این موسسه مقالات متعددی را بررسی نموده و به منظور امکان جستجو برای محققین با پرداخت هزینه، این موارد را در اختیار آنها قرار می دهد. در واقع این بانک اطلاعاتی مهم ترین مجلات علمی دنیا را جهت تبادل اطلاعات بین پژوهشگران جمع آوری و به اشتراک می گذارد. نکته مهم این است که تمام مقالات تایید شده در این بانک اطلاعاتی باید به زبان انگلیسی نوشته شده یا ترجمه شده باشند. یکی از مهم ترین دلایل اعتبار مقالات تاییده شده ISI سخت گیری هایی است که در ارزیابی برای تایید مقالات در نظر گرفته می شود. برای ارزیابی یک کمیته منتخب تشکیل می شود که آن را تایید نمایند و علاوه بر آن به روز بودن موضوعات و زمان ارائه آن و عوامل متعدد دیگر از جمله دلایلی است، که به این بانک اطلاعاتی اعتبار بالایی بخشیده است. با توجه به تمام این موارد، تاثیر مقالات isi در مهاجرت و دانشجویانی که قصد استفاده از مقاله برای فاند دارند بسیار بالاست و به عنوان یکی از معیارهای مهم برای شرایط مهاجرتی دانشجویان محسوب می شود.

تاثیر مقالات داخلی در اپلای

باید دقت کنید که مقالات داخلی هیچ تاثیری برای پذیرش دانشگاهی شما ندارد. این مقاله توسط گروهی از کارشناسان و مشاورین موسسه مشاوره MIE نوشته شده است و هرگونه کپی از مطالب این مقاله شرعا و همچنین قانونا قابل پیگیری می باشد. مقاله شما باید حتما ISI باشد تا بتوانید با ارائه آن مورد قبول استاد راهنما واقع شوید.

تاثیر مقاله برای دریافت بورسیه دانشگاه های کانادا

برای دریافت بورسیه دانشجویانی که تصمیم به تحصیل در کانادا دارند، باید رزومه علمی قوی داشته باشند. معمولا دانشجویانی که از ایران اقدام می کنند، باید توجه داشته باشند که در مقطع لیسانس و یا فوق لیسانس نمی توانند به راحتی بورسیه دریافت کنند. مگر اینکه در محیط بوده و بر اساس شایستگی فرد و ارائه رزومه علمی خوب و ارائه مقالات علمی برای بورسیه درخواست دهید. در مقطع لیسانس و فوق لیسانس شما ملزم به ارائه مقالات نیستید، ولی اگر شما مقاله ISI داشته باشید در پذیرش شما قطعا تاثیر مثبتی دارد. ولی ناگفته نماند که برای تحصیل در مقطع دکترا شما حتما باید مقالات ISI ارائه دهید. 

تاثیر مقاله برای دریافت فاند و فول فاند در دانشگاه های کانادا

دانشجویان بین المللی که به دنبال فاند و فول فاند از دانشگاه های کانادا هستند؛ بایستی به این نکته دقت کنند که زمانی شما می توانید مورد پذیرش واقع شوید، که بتوانید از ابتدا استاد راهنما یا سوپروایزر پیدا کنید. مقالات ISI، رزومه علمی و پروپوزال قوی یکی از موارد مهم است برای فاند و فول فاند باید ارائه دهید. البته لازم به ذکر است که فاند و فول فاند فقط برای مقطع دکترا لحاظ می گردد. از آنجایی که تحصیل در مقطع دکترا به صورت پژوهشی و تحقیقی بوده به همین دلیل داشتن مقالات علمی که ثبت شده باشند، بسیار تاثیر گذار خواهد بود. اگر شما مقالات علمی خارجی ارائه ندهید شانس شما برای پیدا کردن استاد راهنما بسیار پایین می باشد.

انواع مقاله برای اپلای

انواع مقالات علمی شامل مقالات اولیه (مقالات اصلی پژوهشی، گزارش موارد، مجموعه پرونده ها و یادداشت های فنی)،  مقالات ثانویه (مقالات مرور روایت و بررسی های منظم)، مقالات ویژه (نامه به سردبیر،  مکاتبات، ارتباطات کوتاه، سرمقاله ها، تفسیرها و مقاله های تصویری) و ادبیات سوم و خاکستری می باشد. نویسندگانی که به دنبال دستیابی به موفقیت در دنیای انتشارات علمی هستند باید هدف و الزامات هر نوع مقاله را بدانند، تا شانس انتشار و بینایی خود را به حداکثر برسانند.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب داشتن مقاله برای پذیرش در دانشگاه های کانادا هستید، اینجا کلیک کنید ➡️


سوالات متداول داشتن مقاله برای پذیرش در دانشگاه های کانادا

✅مقالات داخلی در اپلای دانشگاه های کانادا تاثیر دارد؟

باید دقت کنید که مقالات داخلی هیچ تاثیری برای پذیرش دانشگاهی شما ندارد. مقاله شما باید حتما ISI باشد تا بتوانید با ارائه آن مورد قبول استاد راهنما واقع شوید.

✅ارائه مقاله در مقطع لیسانس و فوق لیسانس الزامی است؟

در مقطع لیسانس و فوق لیسانس شما برای پذیرش در دانشگاه های کانادا ملزم به ارائه مقاله نیستید. برای دریافت فاند و فول فاند در مقطع دکترا بایستی حتما رزومه علمی و پروپوزال قوی و مقالات ISI داشته باشید.

✅برای گرفتن فاند و فول فاند از دانشگاه های کانادا باید حتما مقالات ISI ارائه دهید؟

دانشجویان بین المللی که به دنبال فاند و فول فاند از دانشگاه های کانادا هستند، بایستی به این نکته دقت کنند که زمانی شما می توانید مورد پذیرش واقع شوید که بتوانید از ابتدا استاد راهنما یا سوپروایزر پیدا کنید. برای دریافت فاند یا فول فاند باید رزومه علمی و پروپوزال قوی و مقالات ISI داشته باشید. فاند و فول فاند فقط برای مقطع دکترا می باشد. از آنجایی که تحصیل در مقطع دکترا به صورت پژوهشی و تحقیقی بوده به همین دلیل داشتن مقالات علمی که ثبت شده باشند بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

 

سخن پایانی درباره داشتن مقاله برای پذیرش در دانشگاه های کانادا

همانطور که در مطالب فوق گفته شد در مقطع لیسانس و فوق لیسانس شما برای پذیرش در دانشگاه های کانادا ملزم به ارائه مقاله نیستید. مقالات ISI، رزومه علمی و پروپوزال قوی یکی از موارد مهم است که برای فاند و فول فاند باید ارائه دهید. در واقع مقاله برای فاند بسیار مهم می باشد. از آنجایی که تحصیل در مقطع دکترا به صورت پژوهشی و تحقیقی بوده به همین دلیل داشتن مقالات علمی که ثبت شده باشند، بسیار تاثیر گذار خواهد بود. اگر شما مقالات علمی خارجی ارائه ندهید، شانس شما برای پیدا کردن استاد راهنما بسیار پایین می باشد. اگر می خواهید برای تحصیل در کانادا اقدام کنید به شما پیشنهاد می شود با موسسه مشاوره ای MIE تماس تلفنی رایگان داشته باشید تا در این زمینه راهنمایی شوید. پس از مطالعه این مقاله اگر سوالی داشتید، می توانید در انتهای مقاله قسمت دیدگاه بنویسید تا پاسخ آن را دریافت کنید. از شما خواشمندیم چنانچه اگر از خواندن مقاله رضایت داشتید 5 ستاره را لحاظ بفرمایید.

امتیاز 5 از 5 ( 1 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مشاوره رایگان