معرفی دانشگاه گوته فرانکفورت آلمان

بدون نظر

در این مقاله سعی داریم به دانشگاه گوته فرانکفورت آلمان بپردازیم و اطلاعات کاملی را در این خصوص در اختیار شما عزیزان قرار دهیم و شما را با شرایط پذیرش دانشگاه گوته فرانکفورت آلمان، رشته های تحصیلی، رنکینگ، هزینه در Goethe University Frankfurt آشنا سازیم. امید است در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا اطلاعات کامل در خصوص دانشگاه گوته فرانکفورت آلمان بدست آورید. لازم به ذکر است ذکر اطلاعات زیر پس از مشورت با وکلای محلی این کشور و ضمنا تحقیق در سایت دانشگاه گوته فرانکفورت تقدیم حضور میگردد. بنابراین صرف ارائه اطلاعات در خصوص مطالب ذیل به مفهوم ارائه خدمات به شما در این خصوص نمی‌باشد و شما جهت کسب اطلاع از میزان خدمات ما بایستی با ما تماس بگیرید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما
محیط دانشگاه گوته فرانکفورت آلمان

معرفی دانشگاه گوته فرانکفورت آلمان

دانشگاه گوته فرانکفورت آلمان در سال 1941 به دست شهروندان لیبرال ثروتمند و فعال فرانکفورت تاسیس و تامین مالی شد. نام اصلی دانشگاه Universität Frankfurt am Main بود که در سال 1932 به افتخار یکی از مشهورترین پسران بومی فرانکفورت تغییر پیدا کرد.

ویدیو موسسه MIE در مورد تحصیل رایگان در آلمان


پردیس های دانشگاه گوته فرانکفورت

دانشگاه فرانکفورت آلمان در حال حاضر با بیش از 45000 دانشجو به فعالیت خود ادامه می دهد. این دانشگاه دارای چهار پردیس اصلی در بوکنهایم، نیدراد، وستند و ریدبرگ آلمان می باشد. لازم به ذکر است پردیس های دانشگاه گوته فرانکفورت از نظر خصوصیات بسیار متفاوت و متمایز هستند.

رنکینگ دانشگاه گوته فرانکفورت آلمان

دانشگاه گوته فرنکفورت (Goethe University Frankfurt) در رتبه بندی در بین دانشگاه های جهان بر اساس مشهورترین رتبه بندی جهانی در بین دانشگاه های دنیا در بین 1000 دانشگاه برتر جهان می باشد که در سال 2022 توانست رتبه 151 را به خود اختصاص داده است که بر اساس بررسی بین دانشجویان که تجربه تحصیل در این دانشگاه را دارند در امتیاز بندی رتبه 4.2 ستاره را به این دانشگاه داده اند.

سازمان ها

رده

QS 2022

340

THE 2022

301-350

US News 2022

226

Shanghai 2021

151

CWUR

155

دانشکده های Goethe University Frankfurt

در این قسمت سعی داریم به دانشکده ها و برنامه های تحصیلی در دانشگاه گوته فرانکفورت بپردازیم. از این رو پیشنهاد می شود در ادامه با ما همراه باشید.

 • دانشکده قانون
 • دانشکده اقتصاد و مدیریت بازرگانی
 • دانشکده علوم اجتماعی
 • دانشکده علوم تربیتی
 • دانشکده الهیات
 • دانشکده فلسفه و تاریخ
 • دانشکده زبان شناسی، فرهنگ و هنر
 • دانشکده علوم زمین و جغرافیا
 • علوم کامپیوتر و ریاضیات
 • دنشکده فیزیک
 • دانشکده بیوشیمی، شیمی و داروسازی
 • دانشکده علوم زیستی
 • دانشکده پزشکی

رشته های تحصیلی دانشگاه گوته فرانکفورت

همانطور که بررسی کردید در عنوان قبلی به معرفی دانشکده های دانشگاه گوته فرانکفورت پرداختیم و در این بخش سعی داریم به رشته های تحصیلی در دانشگاه گوته بپردازیم و شما عزیزان را با رشته های تحصیلی در این دانشگاه آشنا سازیم.

مهندسی پزشکی

مامایی

روانشناسی

مهندسی کامپیوتر

دندانپزشکی

حقوق

علوم ورزشی با تمرکز بر علم حرکت و پزشکی ورزشی

پزشکی

سیاست و اقتصاد

اکولوژی و تکامل

داروسازی

جامعه شناسی

تکنولوژی پزشکی

علوم اعصاب

هنر

ریاضیات

مدیریت بازرگانی

هواشناسی

فیزیک

بیوشیمی

موسیقی شناسی

روانشناسی بالینی و روان درمانی

بیوانفورماتیک

مطالعات سمعی و بصری و سینما

 

دانشگاه زیگن

این مقاله را از دست ندهید: معرفی دانشگاه زیگن آلمان

در این مقاله ما راه های موفقیت در دانشگاه زیگن آلمان را به شما خواهیم آموخت.

شرایط پذیرش دانشگاه گوته فرانکفورت آلمان

همواره متقاضیانی که تمایل دارند در دانشگاه گوته فرانکفورت (Goethe University Frankfurt) تحصیلات خود را ادامه دهند برای اجازه تحصیل در این دانشگاه باید مدارکی را ارائه دهند، که به اصطلاح برای ورود به دانشگاه و برای ورود به آموزش عالی مدارک پایان دوره تحصیلات قبلی را ارائه دهند. لازم به ذکر است برای ورود به برخی از رشته های تحصیلی نمرات دروسی چون زیست شناسی، فیزیک، ریاضیات بسیار مهم می باشد. بنابراین در وهله اول ارائه اصل مدرک تحصیلی (گواهی سوابق تحصیلی) به همراه ترجمه زبان انگلیسی یا آلمانی الزامی است. در مقام دوم برای ورود به دانشگاه گوته الزامات زبان که عمدتا دوره ها به زبان انگلیسی و آلمان ارائه می شود. حال این الزام بسته به مقطع تحصیلی نیاز به مدرک زبان بالاتری دارد. دانشجویان باید دقت داشته باشند در برخی از رشته های تحصیلی تجربه کاری نیز در خصوص اخذ پذیرش تحصیلی تاثیر گذار است.

تحصیل در دانشگاه گوته فرانکفورت آلمان در مقطع کارشناسی

دانشجویان جهت تحصیل در دانشگاه گوته فرانکفورت آلمان در مقطع کارشناسی بسته به برنامه تحصیلی به مدت 3 الی 4 سال در این مقطع به زبان انگلیسی و یا به زبان آلمانی تحصیل می کنند. دقت داشته باشید که در صورت تحصیل به زبان انگلیسی نیاز به IELTS6 و در صورت نیاز به مدرک زبان آلمانی مدرک B1 الزامی است.

 

بیشتر بدانید: تحصیل کارشناسی در آلمان

 

تحصیل کارشناسی ارشد در دانشگاه گوته فرانکفورت آلمان

برای تحصیل کارشناسی ارشد در دانشگاه گوته فرانکفورت آلمان، دانشجویان می بایست به مدت 2 سال در برنامه تحصیلی مورد نظر تحصیل کنند و در صورت پشت سر گذاشتن برنامه های تحصیلی خود موفق به اخذ مدرک کارشناسی ارشد شوند. بیشتر برنامه های تحصیلی در این مقطع به زبان انگلیسی و برخی از برنامه های تحصیلی به زبان آلمانی برگزار می شود. به همین جهت مدرک زبان یکی از الزامات برای ورود به مقطع تحصیل کارشناسی ارشد در آلمان می باشد که برای تحصیلی به زبان انگلیسی نیاز به IELTS6.5 و برای تحصیل به زبان آلمانی نیاز به مدرک B2 می باشد. لازم به ذکر است برای تحصیل در برخی از رشته های تحصیلی در این مقطع نیاز به ارائه سوابق کاری مرتبط نیز می باشد.

تحصیل دکترا در دانشگاه گوته فرانکفورت آلمان

همانطور که مستحضر هستید برنامه های تحصیلی در این مقطع به صورت By cours و By research به دانشجویان بین المللی نیز ارائه می شود. بنابراین می توان گفت دانشجویانی که قصد دارند به صورت تمام وقت در این مقطع تحصیل کنند می بایست به مدت 4 الی 5 سال تحصیلات خود را ادامه دهند و در برخی از موارد متقاضیان می توانند به عنوان research assistant فعالیت کنند. برای تحصیل دکترا در دانشگاه گوته فرانکفورت آلمان نیاز به سوپروایزر و استاد راهنما می باشد و مدارکی چون مقالات بین المللی و پروپزال برای تحصیل در مقطع دکترا در آلمان می تواند بسیار پر اهمیت باشد.

مدرک زبان مورد نیاز اپلای دانشگاه گوته فرانکفورت

دانشجویان بین المللی باید دقت داشته باشند که برای موفقیت در تحصیل و دنبال کردن متون دانشگاهی در کشور میزبان و برای شرکت در آزمون و امتحانات و همینطور برای انگیزه شخصی افراد و برقراری ارتباط با آلمانی ها نیاز به یادگیری و ارائه مدرک زبان آلمانی می باشد. به همین جهت توصیه می شود برای تحصیل در دانشگاه فرانکفورت آلمان در مقطع کارشناسی مدرک B1 و برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد مدرک زبان آلمانی B2 و برای تحصیل در مقطع دکتری نیاز به مدرک C1 زبان آلمانی می باشد.

ددلاین اپلای دانشگاه گوته فرانکفورت آلمان

توجه به ددلاین دانشگاه های آلمان بسیار مهم است. در این قسمت به تاریخ ترم و تاریخ شروع کلاس ها و ددلاین اپلای دانشگاه گوته فرانکفورت (Goethe University Frankfurt) خواهیم پرداخت و در قالب جدولی اطلاعات تکمیلی را در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم

ترم تابستانی

شروع ثبت نام

1 آوریل

شروع کلاس

اواسط آوریل

پایان ترم

30 سپتامبر

ترم زمستان

شروع ثبت نام

1 اکتبر

شروع کلاس

2 نوامبر

پایان ترم

31 مارس

 

اما در خصوص مهلت و ددلاین دانشگاه گوته دانشجویان باید دقت داشته باشد که با توجه به وضعیت دانشگاه ممکن است در کوتاه مدت این برنامه و ددلاین دانشگاه نیز تغییر کند.

ترم تابستان

مقطع کارشناسی بدون محدودیت پذیرش

28 فوریه

مقطع کارشناسی ارشد

طبق برنامه دانشگاه باید از پورتال دانشگاه پیگیری شود

مقطع دکتری

بدون مهلت درخواست

ترم زمستان

مقطع کارشناسی (برای دانشجویان بین المللی)

15 ژوئیه

مقطع کارشناسی ارشد

طبق برنامه دانشگاه باید از پورتال دانشگاه پیگیری شود

مقطع دکتری

بدون مهلت درخواست

برنامه های پزشکی

 

برای شهروندان بین المللی

15 ژوئیه

هزینه تحصیل در دانشگاه گوته فرانکفورت آلمان 

هزینه شهریه دانشگاه گوته فرانکفورت در سال تحصیلی در دو ترم تقسیم می شوید. دانشجویان خارجی که مایل به تحصیل در دانشگاه گوته هستند در صورت یادگیری زبان آلمانی در مقطع کارشناسی ترمی 500 الی 1000 یورو هزینه دانشگاه پرداخت می کنند و دانشجویانی که قصد دارند در مقطع کارشناسی ارشد در این دانشگاه تحصیل کنند در صورت تحصیل به زبان آلمانی حدود 1000 الی 1500 یورو در سال پرداخت می نمایند.

هزینه زندگی دانشجویان Goethe University Frankfurt

زندگی در آلمان و هزینه های زندگی در آلمان متغییر می باشد و بسته به محل زندگی و شرایط زندگی متفاوت است. اما زندگی در آم ماین آلمان همانند هزینه های زندگی در مونیخ، هامبورگ و کلن می باشد که برای هزینه های زندگی دانشجویی در شهر آم ماین آلمان اطلاعاتی را به صورت جدول در اختیار شما همراهان قرار می دهیم.

محل اقامت

حدود 400 یورو درماه

غذا

182 یورو در ماه

لباس

53 یورو

منابع درسی

39 یورو

ارتباط

33 یورو

اوقات فراغت

80 یورو

 

پردیس دانشگاه گوته فرانکفورت آلمان

بورسیه های تحصیلی آلمان در دانشگاه گوته فرانکفورت

در زمان اخذ بورسیه تحصیلی در آلمان داشتن نمرات خوب بسیار مهم می باشد، اما معیار های دیگری به جز موفقیت در مدرسه و دانشگاه نیز مهم است که اغلب هنگام تصمیم گیری برای اعطای بورسیه تحصیلی در نظر گرفته می شود که به عنوان مثال می توان به دانش زبان، رنگ دانشگاه، نامه انگیزشی، در برخی از رشته روزمه کاری و نمونه کار و پیشینه تحصیلی فرد نیز تاثیر گذار است.

البته باید در نظر داشت که اشکال مختلفی از بورسیه و فرصت های بورسیه تحصیلی در دانشگاه فرانکفورت آلمان وجود دارد که نه تنها دانشجویان بومی بلکه دانشجویان بین المللی نیز می توانند از آن بهره مند شوند. اما تفاوت هایی در اعطای بورسیه تحصیلی وجود دارد که حتی دانشجویان در گروه های مختلفی دسته بندی می شوند که در نهایت بورسیه تحصیلی نیز به آنان اعطا شود که در ادامه دو مورد از بورسیه های تحصیلی در دانشگاه گوته فرانکفورت را خدمتتان معرفی خواهیم کرد.

بورسیه تحصیلی BAföG 

این بورسیه به دانشجویانی که دارای پیشرفت تحصیلی هستند تعلق می گیرد و حمایت مالی در این بورسیه از سمت دولت آلمان می باشد. برای اخذ این بورسیه تحصیلی محدودیت سنی، درآمد پایین و روزمه تحصیلی نیز تاثیر گذار است. لازم به ذکر است این بورسیه به دانشجویان خارجی و دانشجویان بین المللی نیز اعطا می شود. ارائه دهندگان بورسیه تحصیلی آلمان در دانشگاه گوته فرانکفورت به دانشجویان بین المللی عبارتند از :

 • Deutscher Akademischer Austauschdienst (DAAD – German Academic Exchange Service)
 • Otto Benecke Foundation
 • Katholischer Akademischer Ausländerdienst (KAAD – Catholic Academic Service for Foreigners)
 • Brot für die Welt (Bread for the World) Protestant Development Service

 

خوابگاه های دانشجویی دانشگاه گوته فرانکفورت

همواره یافتن یک مکان خوب و مقرون به صرفه برای زندگی در آلمان کار چندان آسانی نیست. اما با کمی بررسی می توان اقامتگاه و یا خوابگاه های دانشجویی در آلمان و شهر فرانکفورت را پیدا کرد. هر چند به دانشجویان بین المللی پیشنهاد می شود که در صورت امکان چند هفته قبل از شروع ترم دانشگاه به فرانکفورت بیایند و در زمانی مناسب خوابگاه های دانشجویی را تهیه کنند. در واقع خوابگاه های دانشجویی در این دانشگاه به صورت اتاق های یک نفره که شامل اتاق های 10 الی 20 متر می باشد که دارای حمام و آشپزخانه مشترک می باشد. اتاق ها به صورت مبله، غیر مبله و همینطور اتاق های مشترک با متراژ بالاتر در اختیار دانشجویان می باشد. هزینه خوابگاه های دانشجویی در دانشگاه فرانکفورت آلمان حدود 210 الی 500 یورو بسته به به اندازه، تجهیزات و اتاق یک نفره و اتاق مشترک می باشد. به طور معمول دانشجویان دو برابر اجاره ماهانه را به صورت ودیعه پرداخت می کنند و در صورتی که به اقامتگاه خود آسیبی وارد نکنند می توانند پس از مدتی این مبلغ را دریافت کنند. لازم به ذکر است که مدت زمان اجاره در این خوابگاه حداکثر 4 سال است. البته دانشجویان می توانند در فرانکفورت اقامتگاه و خوابگاه های دانشجویی به صورت خصوصی تهیه کنند. معمولا این خوابگاه ها گران تر می باشند و در قبال آن خدمات ویژه ای را دریافت کنند.

شرایط اخذ اقامت پس از تحصیل در آلمان در دانشگاه گوته فرانکفورت

تمامی دانشجویان بین المللی دانشگاه گوته می توانند با جمع آوری مدارک و گواهینامه های خود و در اختیارا قرارداد تجربیات خود در زمان تحصیل به عنوان یک دانشجوی بین المللی در خواست کار با یک فرما را داشته باشند. در واقع تمامی دانشجویان بین المللی که در دانشگاه گوته فرانکفورت تحصیل کرده اند می توانند در تمام شبکه ها و انجمن های فارغ التحصیلی دانشگاه گوته که بیش از 3000 عضور دارد به صورت رایگان عضو شوند و از موقعیت های شغلی مطرح شده در این شبکه های و فرصت های متعدد شغلی استفاده کنند. همینطور مرکز شغلی بخشی از خدمات دانشگاه Goethe فرانکفورت می باشد. مرکز شغلی دانشگاه گوته بر اساس الگو های بین المللی، فرصت هایی را برای دانشجویان و فارغ التحصیلان جهت ورود به بازار کار در المان از طریق پیشنهاد شغلی ایجاد می کنند. دانشگاه گوته فرانکفورت همکاری بین المللی با شرکای خارجی خود جهت فعالیت فارغ التحصیلان در زمان اتمام تحصیلات آنان دارند. مضاف بر این مورد همانطور که مستحضر هستید بسیاری از فارغ التحصیلان موسسات آموزش عالی در آلمان می توانند پس از فارغ التحصیلی درخواست اقامت پس از تحصیل در آلمان نمایند و به مدت 18 ماه در آلمان حضور یابند و در این مدت به دنبال شغل مورد نظر خود باشند و بتوانند بدین شکل درخواست اقامت کاری دهند.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب دانشگاه گوته فرانکفورت آلمان هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس جناب استاد ملک پور است استفاده نموده و در حد یک وکیل مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت


سوالات متداول

آیا با تحصیل در دانشگاه Goethe  فرانکفورت می توان اقامت آلمان را به دست آورد؟

طبق قوانین مهاجرتی آلمان تمامی دانشجویان بین المللی که در موسسات آموزش عالی آلمان تحصیل کرده باشند می توانند به مدت 12 الی 18 ماه در آلمان حضور یابند و در این مدت تلاش کنند وارد بازار کار شوند و در صورت موفقیت در این زمینه اقامت خود را به اقامت کاری تبدیل کنند.

آيا امکان تحصیل در رشته و زیر شاخه های پزشکی در دانشگاه گوته فرانکفورت وجود دارد؟

بلی، رشته های پزشکی و زیر شاخه های پیراپزشکی در دانشگاه Goethe فرانکفورت آلمان تدریس می شود.

✅آيا با اخذ پذیرش تحصیلی در دانشگاه گوته آلمان می توان در زمان درخواست ویزا برای ویزای همراه آلمان نیز اقدام کرد؟

بلی این موضوع بلامانع می باشد و دانشجویان بین المللی میتوانند با اثبات دلایل و شرایط خود همسر و فرزندان زیر 18 سال را در زمان تحصیل در دانشگاه گوته آلمان به همراه داشته باشند.

آیا تحصیل در دانشگاه گوته آلمان رایگان می باشد؟

در بسیاری از رشته های تحصیلی در دانشگاه گوته آلمان بالاخص رشته های که به زبان آلمان ارائه می شود شهریه دانشگاه در نظر گرفته نشده است.

سخن پایانی

همانطور که بررسی فرمودید در این مقاله به تشریح مدرک زبان مورد نیاز اپلای دانشگاه Goethe فرانکفورت، ددلاین اپلای، هزینه تحصیل در دانشگاه گوته فرانکفورت آلمان، بورسیه های تحصیلی و خوابگاه های دانشجویی دانشگاه Goethe فرانکفورت  پرداختیم و اطلاعات کاملی را در این خصوص در اختیار شما عزیزان قرار دادیم که امید است نشر اطلاعات و بازگو اطلاعات در خصوص دانشگاه گوته فرانکفورت آلمان مورد توجه شما همراهان قرار گرفته باشد. عزیزان دقت بفرمایید اطلاعات لازم در خصوص دانشگاه گوته فرانکفورت آلمان پس از مشورت با وکلای محلی این کشور و ضمنا تحقیق در سایتها تقدیم حضور میگردد. بنابراین صرف ارائه اطلاعات در خصوص مطالب ذیل به مفهوم ارائه خدمات به شما در این خصوص نمی‌باشد و شما جهت کسب اطلاع از میزان خدمات ما بایستی با ما تماس بگیرید.


ثبت پرسش
مشاوره رایگان