ویزای درمانی آلمان

8 نظر

در مقاله پیشرو در مورد شرایط دریافت ویزای درمانی آلمان و هزینه ویزای پزشکی آلمان و غیره می پردازیم. کشور آلمان دارای بیش از دو هزار مراکز درمانی و بیمارستان تخصصی در حال حاضر دارد. امروزه کشور آلمان به دلیل داشتن نیروی کادر درمان متخصص و استفاده از تجهیزات پیشرفته مقصد درمانی بسیاری از افراد می باشد. به همین دلیل بسیاری از افراد تمایل دارند تا برای مراقبت های پزشکی بهتر خود و بر طرف کردن مشکلات سلامتی خود به کشور آلمان سفر کنند. در نتیجه افرادی که تمایل دارند مهاجرت به آلمان برای داشته باشند می بایست ویزای پزشکی آلمان را دریافت کرده باشند. موسسه ملک پور با داشتن تجربیات بسیار در امور مهاجرتی می تواند شما را برای رسیدن به آرزوها و اهدافتان در سرتاسر دنیا را یاری رساند. شما عزیزان میتوانید از طریق وب سایت های رسمی موسسه یا تماس تلفنی با مشاورین خبره ما ارتباط برقرار کرده تا شرایط اولیه شما بزرگواران را به صورت رایگان مورد ارزیابی دقیق تری قرار دهند.

 • توضیحات موسسه ملک پور در مورد راه های اخذ اقامت آلمان

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد راه های اخذ اقامت آلمان

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد راه های اخذ اقامت آلمان

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما
مراحل دریافت ویزای درمانی

شرایط مهاجرت به آلمان از طریق بیماری

امروزه بسیاری از افراد به جهت درمان بیماری های خود می توانند به کشورهای مختلف سفر کنند. اما نکته مهم دریافت ویزا این کشور می باشد. برای ورود به برخی از کشورها از جمله کشورهای اروپایی متقاضیان نیاز دارند تا ویزا دریافت کنند. به طور مثال خدمات پزشکی و درمانی کشور آلمان در میان سایر کشورها یکی از بهترین‌ها نیز می باشد. در صورتی که متقاضی از کشورهای زیر قصد ورود به کشور آلمان برای درمان را داشته باشند، می‌توانند بدون دریافت ویزای آلمان ورود پیدا کنند. در غیر این صورت مابقی افراد می بایست برای ویزای درمانی آلمان اقدام نمایند. خبر خوب این می باشد در صورتی که مدارک پزشکی متقاضی مورد تایید کشور آلمان واقع شود در کمترین زمان ممکن ویزای وی صادر می شود. همچنین در صورتی که طول درمان بیمار بیش از سه ماه باشد متقاضی می تواند ویزای خود را در کشور آلمان بنا به صلاحدید پزشکان متخصص این کشور، تمدید نماید. علاوه بر این شخصی که ویزای پزشکی آلمان را دارند، نمی تواند به کار در آلمان و تحصیل در آلمان بپردازد صرفاً به هدف درمان ورود پیدا کرده است. کشورهایی که نیاز به دریافت ویزای درمانی آلمان ندارند.

 • کانادا
 • استرالیا
 • نروژ
 • آمریکا
 • سویس
 • لیختن اشتاین
 • ایسلند
 • نیوزلند
 • ژاپن
 • اتحادیه اروپا

بیماری های واجد شرایط اخذ ویزای پزشکی

ویزای درمانی آلمان یکی از تخصصی ترین ویزا ها در بین کشورهای اروپایی می باشد. همانطور که صحبت کردیم بسیاری از افراد به جهت درمان سالانه به کشور آلمان مراجعه می‌کنند. لازم به ذکر است بدانید برخی از بیماری ها شامل درمان و منجر به دریافت ویزای پزشکی آلمان می شود نظیر تومور های سرطانی که امکان درمان آنها در حال حاضر وجود داشته باشد. تومورهای چشمی، کلیه، شش، گوش، سینه، رحم، مغز استخوان، تخمدان، پروستات، پانکراس، تومورهای نخاعی، تومورهای بدخیم مانند کبد، ستون فقرات و غیره. افرادی که نیاز به جراحی های پیوندی و یا تعویضی دارند مانند تعویض لگن، مفصل، زانو و غیره. برای دریافت اطلاعات بیشتر، متقاضی می بایست اطلاعات و مدارک پزشکی خود را برای متخصصین در آلمان ارسال کرده و متناسب با صلاحدید آنها اقدام نماید.

مراحل دریافت ویزای درمانی آلمان

برای دریافت ویزای درمانی آلمان مطابق با شرایط زیر متقاضیان می بایست مدارک خود را آماده کرده و به سفارت تحویل دهند.

 • تکمیل فرم درخواست
 • چک لیست آماده سازی مدارک برای دریافت ویزای پزشکی آلمان در وبسایت های کشور آلمان به صورت دقیق آمده است.
 • طرز تهیه و تکمیل مدارک خواسته شده متقاضی می بایست وقت سفارت خود را از کنسولگری آلمان دریافت کنند.
 • توجه داشته باشید تقریبا سه هفته پیش از سفر برای دریافت ویزای خود اقدام کرده باشید 
 • حضور به موقع در سفارت به همراه تمامی مدارک
 • پرداخت هزینه های مربوط به ویزای درمانی آلمان
 • ارائه مدارک آماده شده

در صورت تکمیل بودن مدارک و تایید سفارت متقاضی می تواند ویزای درمانی آن را دریافت کند. اطلاعات در رابطه با مدارک مورد نیاز برای دریافت این ویزا در بخش مربوطه برای شما عزیزان قرار داده شده است.

ویزای همراه آلمان

این مقاله را از دست ندهید: ویزای همراه آلمان

در این مقاله ما جوانب ویزای همراه آلمان را به شما خواهیم آموخت.

مدت زمان صدور و شرایط تمدید ویزای پزشکی آلمان

متقاضیان می‌توانند سه هفته یا یک ماه قبل از سفر برای دریافت ویزای درمانی آلمان اقدام نمایند. اما در صورتی که شرایط متقاضی بشدت حاد باشد می تواند تحت شرایط خاصی با داشتن مدارک پزشکی خود برای گرفتن سریع تر ویزا اقدام نماید. این مقاله توسط مشاورین خبره موسسه ملکپور نوشته شده است و هرگونه استفاده از مطالب این مقاله بدون ذکر منابع اصلی آن خلاف قوانین می باشد. به صورت کلی این ویزا نیز سه ماه می باشد. اما اگر مدت زمان درمان متقاضی بیش از سه ماه باشد می‌تواند در داخل محیط با ارائه مدارک لازم، ویزا پزشکی آلمان خود را تمدید نماید.

دریافت پذیرش از بیمارستان‌های آلمان

متقاضی دریافت ویزای درمانی آلمان در ابتدا می بایست بیماری خود را مطابق با لیست بیماری های ذکر شده در بخش مربوطه پیدا کرده در صورتی که واجد شرایط برای درمان در کشور آلمان می باشد، اطلاعات و مدارک پزشکی خود را برای پزشکان و بیمارستان معتبر آلمان ارسال نماید. مدارک متقاضی مستقیماً در اختیار پزشکان قرار می گیرند که می توانند به صورت کامل آلمانی صحبت کنند و پس از بررسی مدارک این امکان وجود دارد تا پزشکان دعوت نامه ای را برای متقاضی ارسال کنند. در صورت کمبود مدارک و وجود نواقص در پرونده متقاضی امکان درخواست مدارک بیشتر برای متقاضی وجود دارد. لازم به ذکر است بدانید که ویزای درمانی آلمان ویزای اقامت آلمان محسوب نمی شود. در نهایت با در دسترس داشتن دعوتنامه پزشکی، متقاضی می تواند برای دریافت ویزای درمانی آلمان اقدام نماید.

هزینه های ویزای درمانی آلمان

مدارک لازم برای ویزای پزشکی آلمان

همانطور که پیشتر توضیح دادیم با داشتن دعوتنامه از پزشکان و بیمارستان های کشور آلمان، متقاضی می تواند برای دریافت ویزای درمانی آلمان به سفارت این کشور مراجعه کرده و درخواست خود را اعلام نماید. مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای پزشکی آلمان به شرح زیر است.

 • پاسپورت معتبر
 • عکس
 • دعوتنامه پزشک
 • مدارک پزشکی متقاضی
 • ارائه تمکن مالی ویزای آلمان متناسب با هزینه های درمان در آلمان
 • گواهی پزشک در کشور مبدا
 • ارائه مکاتبات پزشکی و آنالیزهای انجام شده
 • الزام درمان در کشور آلمان
 • و سایر مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای توریستی آلمان

هزینه ویزای درمانی آلمان

همانطور که می دانید ویزای درمانی آلمان در کتگوری ویزای توریستی آلمان قرار می‌گیرد. هزینه درخواست برای متقاضیان در حدود ۶۰ یورو نیز می باشد. مادامی که متقاضی وقت سفارت خود را تنظیم می کند و در زمان مشخص شده در سفارت حضور پیدا می کند می بایست این مبلغ را به سفارت آلمان پرداخت نماید. لازم به ذکر است بدانید تنها برای افرادی می باشد که نیاز به درمان در کشور آلمان را دارند و در صورتی که اگر شخصی بتواند در کشور خود به درمان ادامه دهد ضرورتی برای ورود به آلمان را ندارد و امکان دارد با دریافت ویزای وی موافقت نشود.

هزینه های سفر درمانی به آلمان

یکی از رایج ترین سوالات در مورد ویزای درمانی آلمان مبحث هزینه های سفر به این کشور می باشد. جالب است بدانید که کشور آلمان سالانه در حدود ۱۱ درصد از درآمد تولید ناخالص خود را صرف هزینه های مراقبت بهداشتی می کند. همانند سایر کشورها بیمارستان های دولتی و خصوصی در کشور آلمان نیز وجود دارد و همچنین بیمه های متفاوتی برای افرادی که در این کشور زندگی می کنند وجود دارد. افرادی که بیمه های خصوصی دارند از بیمارستانهای خصوصی و افرادی که بیمه‌های دولتی دارند از بیمارستان دولتی دولتی آلمان استفاده می کنند. اما به طور کلی شخصی که برای چکاپ به بیمارستان های آلمان مراجعه می کند می بایست هزینه در حدود ۲۵ الی ۳۰ هزار یورو باید در نظر داشته باشد. همانطور که می دانید هزینه های درمان بستگی به نوع بیماری متقاضیان دارد پس بهتر است قبل از هر اقدامی در مورد درمان و راه های درمانی خود با پزشک های متخصص در کشور خود یا آلمان مشورت های لازم را انجام دهید.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب ویزای درمانی آلمان هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس جناب استاد ملک پور است استفاده نموده و در حد یک وکیل مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت


سوالات متداول

بیماری های واجد شرایط برای دریافت ویزای درمانی آلمان کدام ها هستند؟

بیماریهایی نظیر، تومورهای چشمی، کلیه، شش، گوش، سینه، رحم، مغز استخوان، تخمدان، پروستات، پانکراس، تومورهای نخاعی، تومورهای بدخیم مانند کبد، ستون فقرات و غیره. افرادی که نیاز به جراحی های پیوندی و یا تعویضی دارند مانند تعویض لگن، مفصل، زانو و غیره.

مدت زمان دریافت ویزای پزشکی آلمان چقدر می باشد؟

متقاضی در ابتدا ویزای 3 ماه دریافت می کند. اما در صورتی که نیاز باشد تا مدت بیشتری در آلمان بماند می تواند ویزای خود را تمدید کند.

برای دریافت ویزای درمانی آلمان نیاز به دریافت پذیرش از بیمارستان می باشد؟

متقاضی درمان در ابتدا می بایست مدارک خود را برای پزشکان و بیمارستان مختلف آلمان ارسال کند. بعد از انجام بررسی های لازم پزشکان متخصص در صورتی که راهی برای درمان پیدا کنند می توانند برای متقاضی دعوتنامه ارسال کنند.

آیا با داشتن ویزا درمانی آلمان امکان کار و تحصیل در آلمان وجود دارد؟

این ویزا، یک ویزای توریستی می باشد و متقاضی تنها به جهت درمان می تواند به کشور آلمان ورود پیدا کند.

سخن پایانی

در این مقاله در مورد ویزای درمانی آلمان با جزئیات بیشتر پرداختیم. آلمان یکی از بهترین کشورها در مبحث درمانی در دنیا نیز می باشد. همانطور که می دانید ویزا پزشکی آلمان یک ویزای توریستی می باشد و امکان تحصیل و کار در آلمان ندارند. این ویزا معمولا سه ماه می باشد و در صورتی که متقاضی نیاز داشته باشد تا مدت زمان بیشتری در آلمان بماند می تواند با توجه به نظر پزشکان در آلمان ویزای خود را در محیط تمدید کند. لازم به ذکر است تنها برخی از بیماری هایی که امکان درمانشان وجود دارد می توانند برای این برنامه اقدام کنند. بیماری هایی نظیر، انواع تومورهای سرطانی نظیر سینه، تخمدان، رحم، گوش، چشم و غیره و همچنین انواع جراحی های پیوندی مانند لگن، مفاصل و غیره. موسسه ملک پور با داشتن تجربیات بی نظیر در دریافت انواع ویزاهای اقامتی می تواند شما عزیزان را برای رسیدن به اهدافتان یاری رساند. شما می تواند با استفاده از تلفن های موسسه با مشاورین ما ارتباط برقرار کرده یا از طریق وب سایت های موسسه درخواست مشاوره رایگان خود را ثبت کرده تا در اسرع وقت شرایط شما بررسی شود و مورد ارزیابی دقیقتر قرار گیرد.

امتیاز 2.67 از 5 ( 5 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
سالار صالحی
بیرون زدگی دیسک ناحیه توراسیک دارم در ایران به روش اندوسکوپی نمی توانند عمل کنند، خواستار ویزای درمانی المان میباشم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای ویزای درمانی باید پزشک شما با یک پزشک یا کلینیک در آلمان هماهنگ بکنند و اگر آنها پرونده شما را پذیرفتند با دعوتنامه شان می توانید اقدام بکنید.
شیلا صابری
با سلام سراطان روده دارم شیمی درمانی شدم ولی غده رو نمیتوانند دکترها بردارن ایا میتوانم برای معالجه به کشور المان برگ؟؟؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز ضمن آرزوی سلامتی برای شما باید پزشک شما با یک پزشک یا کلینیک در کشور مقصد پرونده شما را بفرستد اگر تایید بکنند امکان پذیر خواهد بود.
سونیا صادقی
برادرم برای انجام شیمی درمانی برای ویزای درمانی آلمان داره اقدام میکنه، من هم میتونم به عنوان همراهش درخواست ویزا بدم، متاهل هستم و دارای فرزند، ولی تنها میخوام اقدام کنم، نمیخوام برادرم تنها باشه اونجا
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز این موارد را بر اساس دعوتنامه ای که از کشور آلمان دریافت می کنید باید بررسی کنید ببیند همراه دارد یا خیر.
فرداد رضائی
سلام دخترم 7ساله هست ودیابت نوع یک داره آیا برای استفاده از امکانات پزشکی وکنترل دیابت که در ایران موجود نیست می توان اقامت کشور آلمان را دریافت کرد وشرایطش چطور هست
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز ضمن آرزوی سلامتی برای فرزندتان درخصوص ویزاهای درمانی باید پزشک یا بیمارستان شما در ایران از یک پزشک یا بیمارستانی درآلمان دعوتنامه دریافت نماید تا بتوانید اقدام نمایید.
بابک
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما و همکاران محترمتون ، بنده بیماری حاد ریه دارم به نام برونشکتازی ریه خواستم بپرسم میتونم ویزای درمانی آلمان بگیرم ، و سوال دیگه که داشتم آیا میشه بیمه ای چیزی گرفت یا هزینه ها به عهده خودمون هست؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای ویزاهای درمانی همان طور که در مقاله اشاره شد باید پزشک یا کلینیکی که در ایران پرونده شما را داره با یک پزشکی در آن کشور مطرح بکنه اگر قبول کردند با یک دعوتنامه می تونید اقدام بکنید.
بابک
ممنون بابت راهنماییتون ، ببخشید یه سوال دیگه ، برای ازدواج در آلمان آیا باید مدرک زبان ارائه داد یا خیر؟ اگر بله چه مدرکی باید باشه و اگر هم خیر در چه سطحی باید بلد باشیم؟ ممنون از لطف شما
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز معمولا در سطح A1 آلمانی باشید بهتر است و باز سایت سفارت را چک بفرمایید.
علی رآد
با سلام عرض ادب بنده نیاز به تعویض مفصل لگن دارم بخاطر پروتز پرند خوب دردسرس نیست و عمل پیچیده دارم میخام در آلمان مراجعه کنم سپاس
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز روال ویزاهای درمان بدین صورت است که پزشک یا بیمارستان شما در ایران با یک پزشک یا کلینیک در آلمان مذاکره می کنند در مورد پرونده شما اگر کشور مقابل قبول بکنه برای شما دعوتنامه می فرستند.
بابک
ممنون بابت راهنماییتون ، ببخشید یه سوال دیگه ، برای ازدواج در آلمان آیا باید مدرک زبان ارائه داد یا خیر؟ اگر بله چه مدرکی باید باشه و اگر هم خیر در چه سطحی باید بلد باشیم؟ ممنون از لطف شما
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز معمولا در سطح A1 آلمانی باشید بهتر است و باز سایت سفارت را چک بفرمایید.
ماه منیر
باسلام وخسته نباشید بنده مدت دوسال هست که التهاب نخاعی ستون فقرات شدم اول کلافلج شدم اما بابستری شدن وتجویزایی متعددفعلابازحمت راه میرم که باعث سر بی حسی بدنم واختلال درکارهام شده آزمایش هایی گوناگونی انجام دادم اما بی نتیجه نه ام اس بود نه چیزی دیگه توآزمایشاتم اما تشخیص دکتر مشابه ن ام اُ دادن ودرمان ندارم میخوام اقدام کنم براآلمان تاتشخیص بدن چه مریضی دارم قابل درمان هست بادرخواستم قبول میکنن
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام مخاطب گرامی شما می توانید با یک بیمارستان مکاتبه نمایید و در صورت اینکه شرایط شما را بپذیرند با اخذ ویزای توریستی برای درمانتان اقدام نمایید.
مشاوره رایگان