مصاحبه سفارت آلمان

بدون نظر

یکی از مهم ترین قدم های دریافت ویزا در کشور های افسر محور مانند آلمان، مصاحبه با سفارت می باشد زیرا از تعیین کننده ترین مراحل ویزا شدن است. در قدم اول کامل بودن مدارک و در قدم دوم آماده بودن متقاضیان برای مصاحبه می توانند فاکتور های تعیین کننده ی موفقیت باشند. سوالاتی که در مصاحبه سفارت آلمان پرسیده می شود همیشه برای تمام متقاضیان یکی نیست اما تعدادی از سوالات پر تکرار و نحوه پاسخ صحیح به آن ها را در مقاله زیر بررسی می نماییم تا بتوانید با آرامش خاطر بیشتر برای مصاحبه سفارت آماده گردید. برای دریافت اطلاعات بیشتر درمورد مصاحبه سفارت آلمان و دیگر موارد مهاجرتی میتوانید از مشاوره رایگان با مشاوران موسسه ملک پور استفاده نمایید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

مصاحبه سفارت آلمان

شرایط مصاحبه سفارت آلمان

 از شرایط مصاحبه سفارت آلمان باید به این نکات توجه داشته باشید:

 • تایید های اولیه دولت آلمان را گرفته باشید.
 • تعیین وقت سفارت برای ویزا انجام داده باشید.

جلسه مصاحبه ویزا برای بررسی مدارک، تجزیه تحلیل متقاضی و بررسی این نکته که آیا این متقاضی واجد شرایط دریافت ویزای کشور هست یا خیر انجام می شود. دلیل پرسش سوالات برای بررسی احساس توانایی، صراحت و دقت موکل است، در اکثر موارد مصاحبه کنندگان ویزا انتظار دارند متقاضیان چنین ویژگی هایی را داشته باشند و در صورت نداشتن این ویژگی ها به احتمال زیاد متقاضی را رد می کنند. وظیفه مصاحبه کننده ویزا این است که بررسی کند آیا هویت شما همان چیزی است که می گویید، و آیا دلایل سفر شما همان چیزی است که می گویید یا خیر.

نمونه سوالات مصاحبه سفارت آلمان

سوالاتی که در مصاحبه سفارت آلمان پرسیده می شود در مورد تمام متقاضیان یکی نیست. اما برای آشنایی حدود شما با نمونه سوالات مصاحبه سفارت آلمان چند مورد از آن ها را با پاسخ مناسب ذکر می کنیم:

 • ماهیت سفر شما به آلمان چیست؟

هنگام بیان دلیل بازدید، داشتن اعتماد به نفس بسیار مهم است. به افسر دلایل مشخصی برای سفر خود و همچنین مدارکی که هدف را نشان می دهد (به عنوان مثال، گشت و گذار توریستی، اهداف تحصیلی، پروسه های درمانی، موقعیت های مطالعاتی یا ... ) به افسر ارائه دهید.

 • داشتن دانش و اطلاعات کلی درمورد آلمان و قوانین این کشور.

سوالاتی که در این زمینه پرسیده میشود می تواند سوالاتی درمورد تاریخ این کشور، قوانین و مقررات این کشور، شرایط اجتماعی و سیاسی این کشور باشد. به طور مثال: در مورد کشوری که در آن تحصیل خواهید کرد چه می دانید؟

 • قصد دارید کجا اقامت داشته باشید؟

اطمینان حاصل کنید که پاسخ شما مطابق با مدارک ارائه شده از محل اقامت باشد.

سفارت به حساب ‌های شما یا حامی مالی شما وارد می‌ شود و هرگونه اطلاعات نادرست نشان می‌دهد که شما گزینه مناسبی برای ویزا نیستید.

 • ازدواج کرده اید؟ (اطلاعات همسر) تاریخ ازدواج؟

تاریخ دقیق ازدواج خود را به یاد داشته باشید.

 • چگونه می‌توانیم مطمئن باشیم که در چارچوب زمانی که ویزای شما مشخص کرده است به خانه بازمی‌گردید؟

دلایل وابستگی شما به کشورتان می تواند پاسخ این سوال باشد؛ پاسخ این سوال می تواند خانواده شما، ادامه تحصیل، یک موقعیت شغلی صادقانه مداوم، یک تجارت، ملک یا چیز دیگری باشد.

پاسخی بدهید که کاملاً با برنامه سفر شما همخوانی داشته باشد، از جمله زمان رفتن و بازگشت شما. به خاطر داشته باشید که ویزای شما بر اساس مدت زمانی که می خواهید در منطقه شنگن بگذرانید، اعطا می شود.

 • آیا برای اولین بار است که از آلمان بازدید می کنید؟

می‌توانید پاسخ بله یا خیر بدهید، اما در صورتی که پاسخ شما بله است، بهتر است درمورد سفر های قبلی خود توضیحات بیشتری ارائه دهید.

 • آیا برای این سفر بیمه درمانی تهیه کرده اید؟

برای دریافت ویزا مهم است که بیمه مسافرتی و بیمه درمانی معتبر در خارج از کشور را دریافت کنید. نام بیمه گر و جزئیات بیمه نامه ای که گرفته اید را ارائه دهید.

 • آیا بچه دارید؟ اگر بله، نام آنها و چندساله هستند؟ مشغول به چه کاری هستند؟

نام، تاریخ تولد و سن، مقطع تحصیلی، شغل و مشخصات کامل فرزندان خود را ارائه دهید.

سوالات مصاحبه سفارت برای ویزای تحصیلی آلمان

در جلسه مصاحبه سفارت آلمان سوالات عمومی، شخصی و خاص در مورد سوابق و اهداف آینده متقاضی پس از اتمام تحصیل در آلمان مطرح می شود. هرگز به طور قطعی نمی توان گفت که در مصاحبه ویزا چه سوالاتی پرسیده می شود اما در اکثر مصاحبه ها پر تکرار ترین آن ها، محتمل ترین هستند؛ دسته بندی پر تکرار ترین سوالات مصاحبه سفارت برای ویزای دانشجویی آلمان عبارتند از:

 • آیا قصد دارید پس از اتمام تحصیل در آلمان مشغول به کار شوید یا به ادامه تحصیل بپردازید؟

صادقانه به این سوال پاسخ دهید و از هدف خود پس از تحصیل سخن بگویید.

 • آیا از بورسیه تحصیلی در آلمان استفاده می کنید؟

در صورت ارائه پاسخ مثبت، نام بورسیه تحصیلی و موسسه صادر کننده بورسیه تحصیلی، میزان حمایت مالی و مدت زمان آن را نیز ذکر کنید.

 • دانش کلی در مورد آلمان چقدر است؟

دانش درمورد تاریخ، فرهنگ و مردم این کشور.

 • سطح علمی فعلی خود را بیان کنید.

صحبت درمورد سوابق تحصیلی و ارائه مدارک آن ها.

 • دلیل انتخاب کشور آلمان برای تحصیل چیست؟

از سطح علمی و کیفیت دانشگاه آلمان بگویید اما کشور مبدا خود را تخریب نکنید.

 • اطلاعات کامل در مورد رشته تحصیلی مورد نظرتان ارائه دهید.

تمام کشور ها به دنبال دانشجوی واقعی هستند و دانشجوی واقعی درمورد رشته تحصیلی خود اطلاعات کامل دارد.

 • محل اقامت در زمان تحصیل کجا خواهد بود؟

دانشجو باید مدارک محل اقامت خود(خوابگاه یا خانه) را که از پیش تعیین کرده است نشان دهد.

 • برنامه ریزی آینده شما برای تحصیل و بعد از آن چیست؟

پیش بینی آینده شغلی و اهداف فرد.

کارت شانس آلمان

این مقاله را از دست ندهید: ویزای کارت شانس آلمان

در این مقاله ما تمام جوانب ویزای کارت شانس آلمان را به شما خواهیم آموخت.

سوالات مصاحبه سفارت برای ویزای کاری آلمان

سوالات مصاحبه سفارت برای ویزای کاری آلمان عموما عبارتند از:

 • از چه طریقی کار را پیدا کردید؟

معرفی روش پیدا کردن کار، مانند موسسات کاریابی بین المللی معتبر یا پلتفرم های کاریابی مثل لینکدین.

 • فرآیند کاریابی یا مصاحبه شغلی شما چگونه بود؟

هدف از پرسیدن این سوال این است که این نکته مشخص شود آیا مصاحبه شما واقعی بوده و کار های مصاحبه را خودتان انجام دادید یا خیر.

 • محل اقامت شما کجا خواهد بود؟

انگیزه پرسش این سوال میزان آمادگی شما برای کار جدید است.پاسخ به این سوال هر چقدر دقیق تر باشد، تاثیر مثبت بیشتری خواهد داشت.

به طور مثال: محل کار من برلین است. برای ماه اول یک مهمان خانه در نزدیکی دفترم رزرو کرده ام و در ماه اول یک آپارتمان پیدا می کنم و به آنجا نقل مکان می کنم. البته اطلاعاتی که ارائه می دهید باید با مدرک و واقعی باشد.

 • مدت زمان استخدام شما چقدر است؟

برای پاسخ به این سوال نیاز است که شما قرارداد کاری خود را به دقت مطالعه کرده باشید و تاریخ شروع و پایان قرارداد خود را بدانید. اگر تاریخ پایانی برای قرارداد شما ذکر نشده است، قرارداد کاری شما نامحدود است و این نکته را باید در مصاحبه ذکر کنید.

 • قصد دارید چه زمانی به آلمان سفر کنید؟

پاسخ به این سوال باید براساس تاریخ شروع قرارداد شما باشد و بهترین تاریخ سفر به آلمان حدود 1 تا 2 روز پیش از شروع قرارداد شما می باشد.

 • چرا می خواهید در این شرکت کار کنید؟

در پاسخ این سوال نمونه هایی از همسو بودن اهداف شرکت با اهداف خود می تواند پاسخ مناسبی باشد. پیش از مراجعه به سفارت بهتر است درمورد شرکت محل کار خود به دقت تحقیق کرده و اطلاعات لازم را درمورد آن کسب کنید

 •  سوالات مصاحبه سفارت برای ویزاهای سرمایه گذاری آلمان

سوالات مصاحبه سفارت برای ویزاهای سرمایه گذاری آلمان بیشتر در حیطه میزان سرمایه گذاری و پرسیدن سوالات تخصصی درمورد روش سرمایه گذاری می باشد که از موضوع بحث خارج است، اما اطلاعات کلی مصاحبه سفارت آلمان در بحث ویزای سرمایه گذاری عبارتند از:

 • آیا می توانید صورت حساب بانکی خود را نشان دهید؟

هنگام ارائه سند صورت حساب بانکی خود به مسئول، دقت کنید که هیچ تردیدی از خود نشان ندهید.

 • شغل شما در کشور مبدا؟ درمورد شغل خود و وظایفتان توضیح دهید.

شغل خود را با ارائه مدارک لازم می توانید نشان دهید.

 • میزان درآمد ماهیانه یا حقوق شما؟

میزان درآمد و حقوق خود را نیز با ارائه مدارک بانکی و مالی می توانید نشان دهید.

 • میزان دارایی های شما؟

این سوال سوالی متفاوت از سوال قبلی می باشد و باید در آن به املاک، دارایی های غیر نقدی و تمام اموال خود اشاره کنید و مدارک آن ها را نیز نشان دهید.

 • منبع مالی یا منبع دارایی شما چیست؟

بجز مدارک حقوق خود می توانید دارایی های غیرنقدی خود را نشان دهید، همچنین اگر ماهیانه مبلغی به عنوان سود بانکی، سود سهام یا اجاره ملک دریافت می کند مدارک آن را ارائه نمایید.

 • چه روشی را برای سرمایه گذاری انتخاب کردید و چرا؟

پیش از مراجعه به سفارت اطلاعات کامل در مورد روش سرمایه گذاری خود داشته باشید تا درمورد پاسخ دادن به مشکل بر نخورید.

 • چرا کشور آلمان را برای سرمایه گذاری خود انتخاب نمودید؟

اطلاع از شرایط اقتصادی آلمان و آوردن دلایلی همچون استیبل بودن نظام اقتصادی و مالی این کشور می تواند جزو پاسخ های مورد قبول باشد.

 • چرا در کشور خود سرمایه گذاری نمی کنید؟

مناسب ترین پاسخ به این سوال می تواند برای کسانی باشد که در ایران نیز سرمایه گذاری انجام داده اند و برای گسترش سرمایه گذاری خود به کشور آلمان رفته اند.

 • وقتی در کشور مبدا خود حضور ندارید مسئولیت دارایی ها، بیزنس شما، خانه شما با چه کسیت؟

پاسخ مناسب به این سوال می تواند نشان دادن نزدیکانی باشد که در کشور محل زندگیتان حضور دارند زمانی که شما در کشور آلمان حضور دارید.

 • تنها به آلمان خواهید آمد یا همراه خواهید داشت؟

درصورتی که همراه با خود دارید نیاز است که مدارک آن ها و نسبت آن ها با شما نیز مشخص باشد.

 • اگر قصد شروع یک کسب و کار یا بیزنسی را دارید درمورد این کسب و کار توضیح دهید.

درمورد بیزنس و کسب کار جدید خود توضیحات لازم و برنامه تهیه شده را ارائه دهید.

 سوالات مصاحبه سفارت برای ویزای توریستی آلمان

مهم ترین نکته در سوالات مصاحبه سفارت برای ویزای توریستی آلمان ین نکته است که آیا شما دلیل محکمی برای برگشت به کشور مبدا خود دارید یا قصد شما رفتن و برنگشتن است؟ بر این اساس سوالات مصاحبه سفارت آلمان برای ویزای توریستی آلمان عبارتند از:

 • هدف شما از سفر به آلمان؟

هدف شما باید بازدید یکی از اقوام یا عزیزان، سفر تفریحی یا جلسه ای در این کشور باشد. در هریک از این موارد ارائه مدرک شانس شما را برای دریافت ویزا افزایش می دهد.

 • چگونه می‌توانیم مطمئن باشیم که در چارچوب زمانی که ویزای شما مشخص کرده است به خانه بازمی‌گردید؟

دلایل وابستگی شما به کشورتان می تواند پاسخ این سوال باشد؛ پاسخ این سوال می تواند خانواده شما، ادامه تحصیل، یک موقعیت شغلی صادقانه مداوم، یک تجارت، ملک یا چیز دیگری باشد. به عنوان مدرک محکمی برای بازگشت می توانید نامه مرخصی خود از کار را نشان دهید. همچنین این نکته را ذکر کنید که درک می کنید ماندن در یک کشور بیش از حد مجاز ویزا یک قانون است و شما نمی هواهید هیچ قانونی را زیر پا بگذارید.

 • چرا به ویزای سه ماهه نیاز دارید؟ آیا نمی‌توانید یک سفر کوتاه‌تر برنامه‌ریزی کنید؟

توضیح دهید که کشور آلمان کشور پهناوری است و مکان های زیادی برای بازدید توریستان دارد و ممکن است این تنها فرصت شما در زندگی برای سفر توریستی به کشور آلمان باشد. درصورتی که می توانید در برنامه خود انعطاف لحاظ کنید این نکته را ذکر کنید.

 • اگر ویزای شما رد شود، چه خواهید کرد؟

در اینجا ذکر کنید که کار های دیگری برای انجام دادن در کشور خود دارید، مانند کار، تعهدات قبلی، و غیره هدف این سوال این است که مطمئن شوند شما به این ویزا دنبال کار در این کشور نخواهید بود.

 • هزینه این سفر برای شما چقدر خواهد بود؟

جزئیات برنامه ریزی مالی و بودجه بندی را که قبلا انجام داده اید ارائه دهید تا به مصاحبه کننده نشان دهید که مدتی است این سفر را برنامه ریزی کرده اید و مطمئن هستید که می توانید از پس هزینه های این سفر بربیایید.

 • چه کسی هزینه سفر شما را می دهد؟ چگونه پول این سفر را به دست آورده اید؟

اگر هزینه سفر شما توسط والدین یا هر شخص دیگری پرداخت می شود، نام آنها و دلیل حمایت مالی از سفرتان و درصورت امکان منبع مالی آن ها را ذکر کنید. اگر هزینه سفر را خودتان پرداخت می نمایید، این نکته را ذکر کنید و بگویید که سال هاست پس انداز می کنید و شغل و درآمد خوبی دارید.

 • شغل شما چیست؟ برای کدام شرکت کار می کنید؟ چقدر درآمد دارید؟

اگر هزینه سفرتان را خودتان تقبل می کنید این سوال به احتمال زیاد از شما پریده می شود. ماهیت دقیق شغل خود و شرکت محل کار و حوزه کاری شرکت را توضیح دهید. همچنین بهتر است بیان کنید که چه مدت در این شرکت کار کرده‌اید و هر ماه چقدر درآمد دارید.

 • اگر شغلی دارید چگونه می توانید 3 ماه سفر کنید؟

بیان کنید که برای مرخصی درخواست داده اید و درخواست مرخصی شما توسط مدیرانتان تایید شده است.

 • آیا نامه تایید مرخصی از کارفرمای خود دارید؟

اگر این نامه به صورت ایمیل بود، قبل از رفتن به مصاحبه خود آن را چاپ کنید. به سادگی نامه را به مصاحبه کننده تحویل دهید و او اطلاعات مورد نیاز را از آنجا جمع آوری می کند.

 • آیا در کشور خود ملک یا دارایی با ارزشی دارید؟

با یک "بله" یا "خیر" ساده پاسخ ندهید. مصاحبه کننده در تلاش است تا مطمئن شود که آیا چیزی با ارزش تجاری برای بازگشت به کشور خود دارید یا خیر، بهتر است به این سوال با جزئیات بیشتر پاسخ دهید که نوع ملک چیست، برای چه استفاده می شود و ... .

 • آیا از خانواده یا دوستان شما کسی در کشور آلمان زندگی می کند؟

به این سوال صادقانه پاسخ دهید، درصورت مثبت بودن پاسخ خود اگر می توانید دعوتنامه ای ارائه دهید یا ذکر کنید با آن ها تماس گرفته اید یا قصد دارید آن ها را غافلگیر کنید.

 • آیا می توانید صورت حساب بانکی خود را نشان دهید؟

هنگام ارائه سند صورت حساب بانکی خود به مسئول، دقت کنید که هیچ تردیدی از خود نشان ندهید.

 • آیا ازدواج کرده اید؟ آیا همسرتان با شما همسفر است؟ اگر نه، چرا؟

تاریخ دقیق ازدواج خود را به مصاحبه کننده بگویید و کمی در مورد همسرتان صحبت کنید. اگر همسرتان با شما همسفر نیست، دلایل را به وضوح توضیح دهید.

سوالات مصاحبه سفارت برای ویزای همراه آلمان

ویزای همراه آلمان برای کسانی است که همسر یا یکی از والدین آن ها ساکن کشور آلمان هستند، یا در حال دریافت ویزای کشور آلمان هستند و این شخص که به عنوان همراه متقاضی اصلی قصد دریافت ویزا را دارد نیز باید در مصاحبه سفارت آلمان شرکت کند. نکته مهم در دریافت ویزای همراه نسبت شما با متقاضی اصلی و نکته بعد این است که متقاضی اصلی بتواند توانایی خود را در حمایت مالی همراه ثابت کند. سوالات مصاحبه سفارت برای ویزای همراه آلمان به طور معمول عبارتند از:

 • نسبت شما با متقاضی اصلی چیست؟

همراه باید یا همسر نفر اصلی یا فرزند او باشد. همسر باید سند ازدواج خود را به عنوان مدرک و فرزند شناسنامه را ارائه دهند.

 • آیا متقاضی اصلی می تواند از لحاظ مالی شما را ساپورت کند؟

میزان تمکن مالی متقاضی اصلی از نکات مهم برای پاسخ به این سوال می باشد.

سوالات کلیدی و اصلی از تک تک همراهان پرسیده می شود و دلیل آن این است که مصاحبه کنند مطمئن شود قصد متقاضی اصلی با همراهان در تناقض نباشد.

 • می خواهید در آلمان مشغول به چه کاری شوید؟

با توجه به شرایط سنی برای مهاجرت به آلمان شخص اصلی و همراهان بررسی می گردد که آیا می توانند مشغول به کار شوند یا تحصیل.

 • منبع درآمد و شغل متقاضی اصلی چیست؟

چک کردن هماهنگی پاسخ ها.

 • روش مهاجرتی متقاضی اصلی چیست؟

چک کردن هماهنگی پاسخ ها.

مدارک لازم برای مصاحبه سفارت آلمان

روزی که برای مصاحبه سفارت آلمان می روید باید تمام مدارک لازم را همراه خود ببرید؛ بسته به نوع ویزای آلمان که می خواهید برای آن اقدام کنید و هدفی که می خواهید وارد منطقه شنگن شوید، مدارکی وجود دارد که سفارت از شما می خواهد که ارائه دهید. شما باید این مدارک را ارائه دهید تا ثابت کنید که واجد شرایط سفر هستید، امکانات لازم برای ماندن در آلمان را دارید و سایر معیارهای تعیین شده برای هر نوع ویزا را رعایت می کنید. مدارک لازم برای مصاحبه سفارت آلمان عبارتند از:

فرم درخواست ویزا

پاسپورت معتبر

دو قطعه عکس پرسنلی

مدرک عدم سو پیشینه

مدارک هویتی

مدارک اقامت در آلمان

نامه گردش و تمکن مالی

رزرو سفر رفت و برگشت

بیمه سلامت

مدارک کاری

نحوه پاسخ دهی در مصاحبه سفارت آلمان

لبخند بزنید و به یاد داشته باشید که مصاحبه گر نیز صرفاً کار خود را انجام می دهد و این شغل از اهمیت خاصی برخوردار است، زیرا افراد زیادی هستند که با ویزای تعطیلات به خارج از کشور سفر می کنند و سپس به دنبال کار می گردند (که غیر قانونی است).

نحوه پاسخ دهی در مصاحبه سفارت آلمان از نکات مهم مصاحبه است و جدا از پاسخ هایی که می دهید، وظیفه شما این است زمانی که در مصاحبه سفارت آلمان شرکت می کنید تا حد امکان آرام، مودب و خوش بیان باشید. از طریق پاسخ های خود مصاحبه کننده را متقاعد کنید که به آنجا نمی روید تا مشکلی ایجاد کنید. هیچ اطلاعاتی را مخفی نکنید و اطلاعات نادرست یا نیمه تمام ندهید. به همه سوالات پاسخ دهید تا مصاحبه کننده راضی باشد و تمام جزئیاتی را که می توانید به مختصرترین شکل ارائه دهید. پاسخ سوالات ساده را با «بله یا خیر» را مشخص کنید و همیشه به راحتی به سوالات پاسخ دهید. به یاد داشته باشید که مصاحبه را به عنوان یک گفتگو به جای یک بازجویی در نظر بگیرید.

سوالات مصاحبه سفارت آلمان برای محل اقامت

سوالات مصاحبه سفارت آلمان برای محل اقامت جزء سوالات مهم و پر تکرار در مصاحبه است؛ محل اقامت هرکس با توجه به روش مهاجرتی او می تواند متفاوت باشد؛ کسی که برای ویزای توریستی اقدام می کند می تواند محل اقامت خود را هتل یا مهمان خانه نشان دهد اما کسی که برای کار یا سرمایه گذاری به آلمان می رود باید حتما برنامه ریزی برای نقل مکان به یک خانه داشته باشد و نهایتا تا یک ماه به خانه ای نقل مکان کند. محل اقامت دانشجو یا دانش آموز می تواند مدرسه(مدارس شبانه روزی خوابگاه دارند)، خوابگاه یا اقامت گاه های دانشجویی یا خانه باشد. در هر حال متقاضی باید مدارک محل اقامتی که برای خود تهیه نموده است را در مصاحبه سفارت آلمان نشان دهد.

مهمترین نکات مصاحبه سفارت آلمان

مواردی که در زیر آمده است در نتیجه مصاحبه سفارت آلمان تاثیر گذار است و رعایت آن ها از مهمترین نکات مصاحبه سفارت آلمان است.

 • نداشتن تاخیر: هنگام رزرو مصاحبه ویزا روز و ساعت دقیق را به شما اطلاع می دهند. به دلیل تاخیر در قرار ملاقات، سفارت شما را یک متقاضی غیر صادق و غیر مسئول فرض می کند. در عوض، سعی کنید حداقل 30 دقیقه زودتر برای مصاحبه خود در سفارت یا کنسولگری که در آن برگزار می شود حاضر شوید.
 • ارائه مدارک کامل
 • ارائه پاسخ های مناسب: عدم آمادگی مناسب برای مصاحبه موضوع دیگری است که مقامات ویزا را وادار می کند تا درخواست شما را رد کنند. اگر نمی‌توانید پیش‌بینی کنید که چه سؤالاتی برای مصاحبه ویزای آلمان پرسیده می‌شود، نمی‌توانید پاسخ‌های واقعی و سنجیده‌ای به مقامات مهاجرت بدهید. با توجه به سطح تنش، در طول مصاحبه با آن مواجه خواهید شد، اگر ندانید چه سوالاتی دارید، به احتمال زیاد پاسخ های نامناسب (ساخته، نامناسب، نادرست یا ناقص) می دهید.
 • ظاهر مناسب: ظاهر شما در مصاحبه، از جمله لباس، کفش، آرایش، رفتار، وضعیت بدن و حتی مقدار عطری که می زنید، ممکن است درخواست ویزای شما را به خطر بیندازد. به یاد داشته باشید که برداشت های اولیه مهم هستند و شما فرصت دیگری برای ایجاد یک اثر اولیه خوب ندارید.

⬅️ چنانچه علاقمند به مصاحبه سفارت آلمان هستید، اینجا کلیک کنید ➡️


سوالات متداول

✔️ آیا مصاحبه سفارت آلمان به زبان آلمانی است؟

خیر، مصاحبه کننده سفارت به زبان کشور شما مسلط است اما بهتر است که با زبان آلمانی آشنا باشید.

✔️ همراه در ویزای تحصیلی آلمان چه کسانی هستند؟

همسر و فرزندان زیر 18 سال به عنوان همراه در ویزای تحصیلی محسوب می شوند.

✔️ اگر متقاضی جدا شده باشد باید مدارک طلاق را ارائه بدهد؟

بله، مدارک ازدواج، طلاق یا فوت همسر درصورت وجود باید حتما به سفارت ارائه گردد.

✔️ برای سفر توریستی به آلمان ارائه تمکن مالی نیاز است؟

بله، در تمام روش های مهاجرتی باید نامه تمکن مالی همراه شما باشد.

سخن پایانی

مرحله مصاحبه از مهم ترین مراحل دریافت ویزا است؛ مصاحبه سفارت آلمان با توجه به روش مهاجرت متقاضی می تواند دربرگیرنده سوالات متفاوتی باشد که بررسی کند آیا قصد متقاضی از مهاجرت هدف بیام شده است یا خیر. سوالات مطرح شده در هر مصاحبه و هر روش متفاوت است امل در این مقاله به سوالات پر تکرار مطرح شده در مصاحبه سفارت آلمان برای هر روش پرداختیم. امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید از مشاوره رایگان با مشاوران موسسه ملک پور بهره ببرید. 

امتیاز 5 از 5 ( 1 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
مشاوره رایگان