امتیاز زبان فرانسه در اکسپرس انتری

19 آذر 1401 بدون نظر

امتیاز زبان فرانسه در اکسپرس انتری

مهاجرت از طریق سیستم اکسپرس انتری از آن جایی که مستقیماً منجر به دریافت اقامت دائم می شود و پس از آن طی مدت زمان کوتاهی به تابعیت و شهروندی کشور محبوب و مهاجر پذیر کانادا منتهی خواهد شد؛ یکی از پرطرفدارترین روش های مهاجرت به کانادا می باشد. کار سیستم اکسپرس انتری در واقع این است که بر اساس امتیازات و وضعیت فرد در یک شرایط کاملاً رقابتی، افرادی را در نهایت گزینش کند که در بهترین شرایط سنی، تحصیلی، تخصصی و مهارتی با سطح زبان مناسب هستند. این افراد با عنوان نیروی کار متخصص یا ماهر مستقیماً و با صرف کمترین هزینه ممکن و صرفاً بر اساس شایستگی ها و امتیازاتشان اقامت دائم کشور کانادا را دریافت می نمایند. در این مسیر رقابتی، امتیازات متقاضیان در دو مرحله محاسبه خواهد شد. این امتیازات بر اساس چند المان از جمله؛ سن، تحصیلات، سابقه کاری و سطح زبان که از مهم ترین آن ها می باشد بررسی و محاسبه می شوند. در این نوشتار جمیع شرایط و جزئیات مربوط به نمره زبان و بالاخص امتیاز زبان فرانسه برای اکسپرس انتری را بررسی نموده و نکات مهم مربوط به این عنوان را با شما همراهان همیشگی موسسه MIE در میان خواهیم گذاشت. در عین حال طبق روال همیشگی شما می توانید به واسطه برقراری ارتباط با خطوط موسسه MIE از مشاوره تلفنی رایگان بهره مند گردید. در صورتی که نیازمند دریافت پاسخ سوالات خود در سریع ترین حالت ممکن می باشید می توانید سوالات، نظرات و انتقادات خود را با کارشناسان مجرب موسسه در بخش انتهایی این صفحه به اشتراک گذاشته و در اسرع وقت پاسخ مقتضی خود را دریافت نمایید.

مواردی که می خواهیم در این مقاله به صورت جامع به آنها بپردازیم: 

 

تماس با ما

 

افزایش امتیاز زبان فرانسوی در سیستم اکسپرس انتری

در سیستم اکسپرس انتری متقاضی می بایست نمره زبان ارائه نماید. در وهله اول نمره زبان انگلیسی (آیلتس جنرال) به عنوان نیاز اصلی فرد در قسمت زبان در نظر گرفته می شود. در عین حال ارائه نمره زبان دوم نیز برای وی امتیاز اضافه به ارمغان خواهد آورد. زبان رسمی کشور کانادا انگلیسی بوده اما در بسیاری از ایالات و استان ها همچون کبک زبان اول مردم آن، فرانسه می باشد. در نتیجه ارائه نمره زبان فرانسه نیز برای متقاضی امتیاز مضاعف به همراه خواهد داشت. شاید جالب باشد که بدانید میزان کاربردی بودن زبان انگلیسی و فرانسه در این کشور تقریباً به یک اندازه است به این معنا که حدوداً پنجاه و یک درصد مردم این کشور انگلیسی زبان بوده و مستقیماً از زبان انگلیسی در زندگی مکالمات روزمره خود استفاده می نمایند و در عین حال حدوداً چهل و نه درصد مردم این کشور به زبان فرانسه نیز تسلط کامل دارند. اما به صورت کلی بالغ بر هشتاد درصد مردم این کشور از زبان انگلیسی برای کار و تحصیل استفاده می نمایند. شاید برای شما جالب باشد که بدانید بیشترین میزان استفاده از زبان فرانسه در کانادا استان ها و شهرهایی نظیر؛ کبک، نیوبرانزویک، یوکان، نوناووت می باشد. مجموع این شرایط می تواند میزان اهمیت امتیاز زبان فرانسه برای اکسپرس انتری را به شما نشان دهد.

در سال 2019، درصد مهاجران فرانسوی زبان پذیرفته شده در کانادا در خارج از کبک به 2.82 رسیدند که نسبت به سال های قبل افزایش یافته است. ما همچنین شاهد افزایش تعداد فرانسوی زبانانی هستیم که هر ساله از این طریق پذیرش می شوند. این میزان نسبت در سال 2019 از 4.5 درصد در سال 2018 به 5.6 درصد رسید. در سال دو هزار و بیست میزان امتیاز زبان فرانسه برای اکسپرس انتری افزایش یافت. در نتیجه این تغییر کسانی که در زبان فرانسه مهارتی داشته باشند می توانند به واسطه دریافت امتیاز زبان فرانسه برای اکسپرس انتری تا سقف پنجاه امتیاز مضاعف بیشتری در قسمت زبان کسب نمایند. در جدول ذیل این مطلب می توانید امتیاز زبان فرانسه برای اکسپرس انتری را مطالعه نمایید. 

NCLC Level

گفتاری

شنیداری

خواندن

نوشتاری

TEF French Language Test

NCLC 7

310 – 348

249 – 279

207 – 232

310 – 348

TCF French Language Test

NCLC 7

10 – 11

458 – 502

453 – 498

10 – 11

 با تهیه محصول زیر می توانید شخصاً نسبت به اخذ ویزای کار در کشورهای مطرح اروپایی، کانادا و استرالیا اقدام نمایید و اطلاعات کاملی در باب کاریابی در خارج از کشور، نحوه ارسال رزومه کاری و اخذ پیشنهاد کاری بدست آورید.

کار در جمهوری چک

  • روش های مهاجرتی به کانادا

 

زبان فرانسوی شامل چه آزمون هایی می شود

هر دو TCF کانادا و TEF کانادا ارزیابی بین المللی مهارت در زبان فرانسوی هستند. اداره شهروندی و مهاجرت کانادا هر دو آزمون برای اقامت دائم و درخواست شهروندی را می پذیرد. تی سی اف کانادا یک آزمون عمومی زبان فرانسه است که توسط اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) برای درخواست اقامت دائم شناخته شده است. مدرک TEF منحصراً برای مهاجرت به کبک مورد استفاده قرار خواهد گرفت. هر دو مدرک می توانند در افزایش امتیاز زبان فرانسه برای اکسپرس انتری به کمک شما بیایند. لازم به ذکر است؛ TEF کانادا در دو نسخه موجود است: رایانه ای (ماژول های خواندن و گوش دادن) و کاغذی (ماژول های خواندن، گوش دادن و نوشتن). شاید این سوال شما هم باشد که فرمت TCF کانادا چگونه است؟ TCF کانادا شامل 4 ماژول برای تست مهارت در بخش های شفاهی و نوشتاری است:

  • خواندن: 35 دقیقه - 39 سوال
  • گوش دادن: 60 دقیقه - 39 سوال
  • نوشتن: 60 دقیقه - 3 موضوع
  • صحبت: 12 دقیقه - 3 موضوع

لازم است بدانید هزینه های ثبت نام TCF کانادا 385 دلار است. نتایج TCF طی 4 تا 8 هفته پس از انجام آزمایش به مرکز آزمون ارسال می شود. هنگامی که نتایج آماده برای دریافت هستند، مرکز آزمون شما با شما ارتباط می گیرد. هر دو نتایج دو آزمون TCF و TEF برای یک دوره دو ساله معتبر هستند.

 

تست ارزیابی زبان فرانسه برای رفتن به استان کبک

اگر می خواهید برای مهاجرت به کبک اقدام کنید، باید مدرک TEF را برای نشان دادن دانش خود در مورد زبان فرانسوی دریافت نمایید. مدرک TEF کانادا همچنین به عنوان مدرک رسمی تسلط بر زبان توسط وزارت مهاجرت و فرهنگ کبک (MICC) برای درخواست اقامت دائم، گواهینامه های انتخابی برنامه های کبک و درخواست شهروندی کانادا شناخته می شود. برای درخواست مهاجرت به کانادا باید آزمون های زیر را انجام داده و پشت سر بگذرانید:

  • درک شفاهی: 40 دقیقه - 60 سوال
  • درک نوشتاری: 60 دقیقه - 50 سوال
  • بیان شفاهی: 15 دقیقه - 2 موضوع برای پوشش دادن
  • بیان مکتوب: 60 دقیقه - 2 موضوع برای پوشش

نتایج TEF شما ظرف 15 روز کاری از تاریخ دریافت مطالب جلسه به مرکز آزمون ارسال می شود و سپس مرکز نتایج را برای هر داوطلب ارسال می کند. ممکن است 4-6 هفته طول بکشد تا به شما برسد.

برای کسب امتیاز زبان فرانسه برای اکسپرس انتری و صرفاً برای مهاجرت به کبک شما می بایست به سطح ب 2 زبان فرانسه دست پیدا کنید. برای اثبات اینکه سطح B2 را کسب کرده اید، باید یک آزمون رسمی مهارت فرانسه مانند TCF (یا TCFQ، نسخه ویژه مهاجرت کبک)، TEF (یا TEFAQ، نسخه ویژه مهاجرت کبک) یا DELF را بگذرانید. قطعاً سوال شما می تواند این باشد که کدام یک از این آزمون ها را انجام دهیم؟ این بستگی به این دارد که کدام یک در محل زندگی شما برگزار می شود و همچنین تاریخ آزمون. TCF یا TCFQ و TEF یا TEFAQ می توانند هر ماه در دسترس باشند، در حالی که DELF B2 ممکن است فقط دو بار در سال در دسترس باشد. در نتیجه بر اساس گزینه هایی که در اختیار دارید انتخاب نمایید.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب امتیاز زبان فرانسه در اکسپرس انتری هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

پیشنهاد می گردد جهت اطلاع از روش های قانونی مهاجرت جهت اتخاذ تصمیمات صحیح در این زمینه محصول مسیر سبز مهاجرت را مشاهده نمایید و با آگاهی کامل جهت مهاجرت خود تصمیم گیری نمایید.

پرسش و پاسخ به سوالات متداول درباره امتیاز زبان فرانسه در اکسپرس انتری

✅آیا می توانم با یادگیری زبان فرانسه امتیاز خود را در سیستم رتبه بندی جامع اکسپرس انتری افزایش دهم؟

شما می توانید برای زبان انگلیسی و فرانسه تحت سیستم اکسپرس انتری امتیاز دریافت کنید. اگر به هر دو زبان تسلط دارید و در یک آزمون زبان تایید شده به دو زبان انگلیسی و فرانسه شرکت کرده اید اطمینان حاصل کنید که تا آن جا که امکان دارد می توانید امتیاز کسب کنید.

✅کدام آزمون فرانسوی برای اکسپرس اینتری مورد نیاز است؟

اگر از طریق اکسپرس اینتری وارد کشور می شوید، تنها آزمون های مهارت قابل قبول Test d'Évaluation de Français) TEF) و TCF یا همان تست ارزش گذاری امتیاز زبان فرانسه برای اکسپرس انتری است.

✅حداقل نمره TEF و TCFدر راستای افزایش امتیاز زمان فرانسه برای اکسپرس انتری چقدر است؟

حداقل امتیاز مورد نیاز برای زبان فرانسه، اگر شغل شما مهارت B است 151 برای TEF و 375 برای TCF است.

✅کدام آزمون زبان برای کانادا بهتر است؟

برای مهاجرت به کانادا، باید از IELTS - General Training استفاده کنید و در خصوص زبان فرانسه می بایست نمره مورد نیاز در یکی از دو آزمون TCF و TEF را برای افزایش امتیاز زبان فرانسه برای اکسپرس انتری دریافت نمایید.

 

_____________سخن پایانی درباره امتیاز زبان فرانسه در اکسپرس انتری__________

در این نوشتار انحصاراً به امتیاز زبان فرانسه برای اکسپرس انتری پرداختیم و در خصوص آزمون های معتبر زبان فرانسه که شامل دو آزمون (TEF Canada) و آزمون (TCF Canada) با شما همراهان همیشگی موسسه MIE گفتگو نمودیم. از سال 2020 به بعد شاهد تغییرات جدید در امتیاز زبان فرانسه برای اکسپرس انتری بودیم و در نتیجه این تغییرات متقاضیان می توانند تا سقف پنجاه امتیاز زبان فرانسه برای اکسپرس انتری خود اخذ نمایند. به نسبت سال های گذشته صرفاً در خصوص امتیاز زبان فرانسه برای اکسپرس انتری متقاضیان این امکان را دارند تا سقف ده امتیاز و در خصوص هر دو زبان انگلیسی و فرانسه تا سقف پنجاه امتیاز مضاعف دریافت نمایند. شما عزیزان می توانید برای محاسبه امتیازات خود از وب سایت رسمی دولت کانادا استفاده نمایید. در این راستا در صورت داشتن هر گونه سوال و ابهامی می توانید به سایت های رسمی موسسه MIE مراجعه نموده و یا به واسطه تماس با مجموعه از مشورت کارشناسان ارشد و مجرب ما بهره مند گردید. شما می توانید در عین حال برای دریافت هر چه سریع تر پاسخ سوالات خود در بخش انتهایی همین مقاله سوالات خود را با ما در میان بگذارید و در اسرع وقت پاسخ مقتضی و مرتبط را از کارشناسان موسسه دریافت نمایید.

 

امتیاز 4 از 5 ( 2 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
مشاوره رایگان