دانشگاه مونپلیه فرانسه

بدون نظر

دانشگاه مونپلیه فرانسه موضوعی است که در این نوشتار مورد بررسی قرار خواهد گرفت. این دانشگاه که دارای قدمت بسیاری است، در سال 2015 با ترکیب 2 دانشگاه مونپلیه 1 و 2 به دانشگاهی واحد تبدیل شد. فردی مانند گیوم موسو و همچنین رئیس جمهور کنونی کشور اتیوپی که اولین رئیس جمهور خانم در عصر جدید است، استعدادهایی هستند که در این دانشگاه پرورش یافته اند. رنکینگ دانشگاه مونپلیه فرانسه چقدر است؟ شهریه دانشگاه مونپلیه چقدر است؟ تحصیل در مقاطع مختلف در این دانشگاه چقدر زمان می برد؟ به تمام این سوالات در این نوشتار پاسخ داده خواهد شد. هر گونه اطلاعاتی که در مقالات ما وجود دارد مبنی بر این نیست وکلای ما در آن زمینه فعالیت دارند و لذا شما عزیزان می توانید برای دریافت مشاوره رایگان مهاجرتی با مشاورین ما در موسسه MIE تماس بگیرید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با مادانشگاه مونپلیه فرانسه

معرفی دانشگاه مونپلیه فرانسه

معرفی دانشگاه مونپلیه فرانسه، یکی از قدیمی ترین دانشگاه های اروپا و کشور فرانسه است. در راستای معرفی این دانشگاه خالی از لطف نیست که کمی با تاریخچه این دانشگاه آشنا شده و سپس به معرفی دانشگاه مونپلیه بپردازیم.
دانشگاه مونپلیه به فرانسوی Université de Montpellier ، دانشگاه تحقیقاتی و دولتی است که در مونپلیه، در جنوب شرقی فرانسه واقع شده است. این دانشگاه که در سال 1220 تأسیس شده است. این دانشگاه از سال 1970 الی 2015 به سه دانشگاه (دانشگاه مونپلیه 1، 2 و 3) تقسیم شده بود که متعاقباً با ادغام دو دانشگاه 1 و 2 به یک دانشگاه واحد در آمد، اما دانشگاه Montpellier سوم که اکنون دانشگاه پل والری نامیده می شود، یک نهاد مستقل باقی ماند.
یکی از معتبر ترین دانشکده های پزشکی در فرانسه دانشکده پزشکی مون پلیه می باشد که یکی از مقصد های علاقه مندان تحصیل پزشکی در فرانسه است. این دانشکده توسط افرادی که در دانشکده‌های پزشکی مسلمان اسپانیایی آموزش دیده بودند تأسیس شد که قدیمی ترین دانشکده پزشکی جهان است. این دانشگاه به به سه موسسه دیگر تقسیم شد یعنی دانشگاه های مونپلیه 1 (شامل دانشکده های سابق پزشکی، حقوق و اقتصاد)، دانشگاه Montpellier 2 (علم و فناوری) و دانشگاه Montpellier 3 (علوم اجتماعی، علوم انسانی و هنرهای آزاد).
در ادامه این مقاله با دانشکده ها و رشته هایی که در این دانشگاه تدریس می شوند آشنا خواهیم شد.

ویدئو موسسه MIE در مورد تحصیل رایگان در فرانسه


پردیس های دانشگاه Montpellier فرانسه

پردیس های دانشگاه Montpellier فرانسه، به عبارتی قصد بررسی این موضوع را داریم که دانشکده های وابسته به دانشگاه مونپلیه و همچنین شعبه ها و یا واحد های دانشگاهی مونپلیه، چه تعداد و در کدام مناطق فرانسه وجود دارد.

 محوطه این دانشگاه چه بخش هایی را به خود اختصاص داده است و به عبارتی در بر گیرنده چه مجمع هایی است؟ در جدول زیر مکان هایی که واحد های دانشگاه در آنجا قرار دارند را مشاهده می فرمایید:

پردیس های دانشگاهی

جزئیات

پردیس ریشتر (Richter campus)

واقع در جنوب شهر، توسط ایستگاه‌های پورت ماریان و ریوز دولز خدمت رسانی می کند. دانشکده اقتصاد و مدیریت مون‌پلیه، مؤسسهIPAG برای اداره کل دانشگاه Montpellier و خوابگاه (خانه) دانشجوییAimé را در خود جای داده است.

پردیس مرکزی

توسط ایستگاه های Louis Blanc و Place Albert 1er - Cathédrale خدمت رسانی انجام می شود که در آن دانشکده حقوق و علوم سیاسی، ساختمان تاریخی دانشکده پزشکی، باغ گیاه شناسی، موسسه زیست شناسی که دارای اقامتگاه های پزشکی و اداری است. خدمات دانشگاه، ساختمان های اداری واقع در خیابان هانری چهارم و ریاست دانشگاه واقع در خیابان آگوست-بروسونت در موسسه گیاه شناسی سابق در آن قرار دارد.

ایستگاه Stade Philippidès

به دانشکده آموزش واقع در میدان Marcel-Godechot و همچنین Stade Philippidès متعلق به دانشگاه مون پلیه فرانسه خدمات می دهد.

ناحیه بوتون

واقع در شمال شهر، دانشکده داروسازی در محوطه ای به مساحت 4 هکتار در تقاطع خیابان Voie Domitienne و خیابان Charles-Flahault واقع شده است.

پردیس بزرگ Triolet (سه قلو)

در شمال شهر به مساحت 30 هکتار، توسط ایستگاه Universités des Sciences et des Lettres خدمت رسانی می کند، دانشکده علوم IAE، ENSCM و Polytech Montpellier را در خودش جای داده است.

خیابان اکسیتانیا (Occitanie)

واقع در شمال شهر، در ناحیه ای که بیمارستان قرار دارد، در یک پردیس 9 هکتاری واقع شده است. واحد آموزشی پزشکی (UPM) و پردیس جدید دانشکده پزشکی نزدیک به بیمارستان Arnaud de Villeneuve، UFR STAPS واقع در منطقه ویراسی خیابان و همچنین ساختمان‌های متعددی که آزمایشگاه‌های تحقیقاتی را در خود جای داده‌اند (موسسه تحقیقات بالینی دانشگاه، مؤسسه ژنومیکس عملکردی، مؤسسه ژنتیک انسانی، و غیره.)

پردیس سنت پریس (Saint-Priest campus)

خیابان سنت پریس، خیابان آدا، خیابان گالرا) توسط ایستگاه تراموا خدمت رسانی می کند. ، بسیاری از آزمایشگاه‌های تحقیقات علمی دانشکده علوم (موسسه الکترونیک و سیستم‌ها، آزمایشگاه علوم کامپیوتر، رباتیک و میکروالکترونیک مونپلیه، آزمایشگاه مکانیک و مهندسی عمران، و غیره) در این قسمت واقع شده اند.

منطقه یوروپزشکی (Euromédecine)

واقع در شمال مونپلیه، ایستگاه ارتفاعات ماسانه (Hauts de Massane) ، به دانشکده دندان شناسی اختصاص یافته است.

 

دانشگاه مونپلیه فرانسه، دارای بسیاری از شعب دیگر در بقیه مناطق است.

 • در نیمز (Nîmes) در منطقه سنت سزر (Saint-Césaire)، یک شعبه از دانشکده پزشکی و یک شعبه از دانشکده آموزش را دارد.
 • خارج از منطقه بزیرس (Béziers)
 • در Sète شعبه ای از مونپلیه
 • در پرپینیان (Perpignan)، شاخه ای از دانشکده آموزش
 • در کارکاسون (Carcassonne) شعبه دیگری از دانشکده آموزش
 • در مند (Mende) شعبه ای از دانشکده تعلیم و تربیت
 • در آلبارت سنت ماری (Albaret-Sainte-Marie)، شاخه ای از ISEM

رنکینگ دانشگاه مونپلیه فرانسه در سازمان های مختلف در سال 2022

دانشگاه مونپلیه همواره در لیست برترین دانشگاه های فرانسه و جهان قرار دارد و این استقامت گواهی بر این است که این دانشگاه طبق اهداف والای خود همچنان در حال حرکت است. رنکینگ دانشگاه مونپلیه فرانسه در سازمان های مختلف در سال 2022، در جدول زیر مشاهده می فرمایید:

سازمان ها

رنکینگ و جزئیات

در رتبه بندی موضوعی شانگهای برای بوم شناسی در جهان

رتبه سوم

در رتبه بندی رویترز، از میتکرترین دانشگاه های فرانسه

رتبه دوم

در رتبه بندی لیدن که کیفیت انتشارات علمی را بررسی می نماید

رتبه پنجم

در رتبه بندی اخر سال 2020 و 2021 مرکز رتبه بندی 20000دانشگاه جهان

رتبه 168

در 5 حوزه زیر دانشگاه Montpellier در رتبه بندی موضوعی شانگهای

50

جغرافیا

47

منابع آب

45

علوم قضایی

49

کشاورزی

17

بیوتکنولوژی

35

در رتبه بندی پر استناد ترین نشریات

151

رتبه بندی دانشگاه ملی تایوان NTU در فرانسه

رتبه 7

رتبه بندی دانشگاه ملی تایوان NTU جهانی

189

رتبه موضوعی آن در علوم زمین

195

 

رتبه بندی

رتبه دانشگاه

آموزش عالی تایمز THE

301

رتبه بندی تاثیر 2022

برای 4 مورد از SDGs در بین 100 دانشگاه برتر جهان قرار دارد و برای دو مورد از آنها در فرانسه رتبه اول را دارد

رتبه بندی The Young Times (دانشگاه های جوان):

رتبه 65 جهان و رتبه 6 در کشور فرانسه

رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS

رتبه 511

دانشکده های University of Montpellier

دانشگاه مونپلیه فرانسه همانند دیگر دانشگاه های جهان دارای دانشکده هایی است که هر کدام به موضوع و رشته یا رشته های ویژه ای اختصاص دارند. در این عنوان دانشکده های University of Montpellier، مطالعه خواهیم نمود. این دانشگاه فرانسوی دارای 17 جزء به شرح زیر است.

 • 8 دانشکده (واحدهای آموزشی و پژوهشی)
 • 7 موسسه
 • 2 مدرسه
 • و یک مولفه تاسیس (مدرسه ملی شیمی دانشگاه)

دانشکده ها

موسسات

مدارس

مولفه تاسیس

دانشکده حقوق و علوم سیاسی

انستیتو آماده سازی اداره کل (IPAG)

رصدخانه تحقیقات محیطی مدیترانه
(OREME)

مدرسه ملی شیمی مونپلیه (ENSCM)

 

 

 

 

 

 

 

دانشکده اقتصاد

انستیتوی عالی ملی پروفسور و آموزش - آکادمی مونپلیه (INSPE)

پلی تک مونپلیه

 

 

 

 

 

 

دانشکده پزشکی

موسسه مدیریت بازرگانی (IAE)

دانشکده دندان پزشکی

مدیریت مون پلیه

دانشکده علوم و تربیت

IUT Béziers

دانشکده دارو سازی

IUT Montpellier - Sète

دانشکده علوم

IUT Nimes

دانشکده علوم و فناوری فعالیت های بدنی و ورزشی

 

لیست مهم ترین رشته های دانشگاه مونپلیه

دانشگاه مون پلیه با بیش از 50000 دانشجو و 4800 پرسنل در حال حاضر یکی از بزرگترین دانشگاه های فرانسه است و نیز یکی از اعضای مؤسس دانشگاه اروپایی Charm-EU می باشد. این دانشگاه دارای رشته هایی است که به نوبه خود خاص و تاپ هستند و شرایط مهاجرت به فرانسه برای داوطلبان تحصیل در این دانشگاه مساعد است. این رشته ها را می توانید در لیست زیر مشاهده فرمایید:

لیست مهم ترین رشته های دانشگاه مونپلیه

 • علوم
 • فناوری
 • فعالیت بدنی و ورزش
 • پزشکی
 • داروسازی
 • حقوق
 • علوم سیاسی
 • اقتصاد
 • مدیریت

دانشگاه psl فرانسه

این مقاله را از دست ندهید: دانشگاه psl فرانسه

در این مقاله ما جوانب دانشگاه psl فرانسه را به شما خواهیم آموخت.

شرایط پذیرش دانشگاه مونپلیه فرانسه

تحصیل در مونپلیه همانند دیگر دانشگاه دارای شرایط و ضوابط خاص به خود است. عموما افراد برای تحصیل در فرانسه در هر دانشگاهی بایستی با مقررات این کشور و تحصیل در آن آشنا باشند، اما به صورت کلی کشور فرانسه برای تحصیل در دانشگاه های دولتی عموما فرد متقاضی باید به زبان فرانسوی مسلط بوده و در غیر این صورت در ابتدا با کالج های زبان اقدام نموده و با پرداخت هزینه در این کالج بعد از رسیدن به سطح مورد نیاز زبان و سپس با شرکت در آزمون های ورودی، می تواند ویزای تحصیلی فرانسه را دریافت و در دانشگاه ها اقدام به تحصیل نماید.

برای ثبت نام باید مراحل زیر را طی کنید:

 • برای تحصیل در این دانشگاه بباید بدانید که با استفاده از نتایج این دانشگاه می توانید اقدام به ثبت نام کنید.
 • با توجه به مقطع خود (هر مقطع هزینه ثبت نام مخصوص به خود را دارد) هزینه ثبت نام را که عموما 95 یورو است را پرداخت نمایید.
 • مدارک مورد نیاز برای هر مقطع را بارگذاری کنید.
 • تمامی مدارک مورد نیاز را در اسرع وقت به سایت دانشگاه انتقال دهید.
 • پرداخت شهریه (پس مورد تایید قرار گرفتن مدارک و صدور پذیرش)

شرایط تحصیل در دانشگاه مونپلیه فرانسه در دوره کارشناسی

تحصیل در فرانسه با مدرک دیپلم و شرایط تحصیل در دانشگاه مونپلیه فرانسه در دوره کارشناسی به این شرح است که تحصیل در این مقطع به طور معمول سه سال زمان می برد، و فرد برای تحصیل در این دانشگاه اجازه کار نیز دارد. زبان تحصیل در این دانشگاه بان فرانسه و زبان انگلیسی می باشد و افراد برای پذیرش با زبان انگلیسی ملزم به ارائه مدارک زبان هستند که این مدارک می تواند دوالینگو، تافل و آیلتس باشد و نمره خاصی برای این مقطع عنوان نشده اما عموما فرد حداقل باید آیلتس 6 یا مدرک معادل آن را داشته باشد.

مدارک مورد نیاز برای پذیرش در این مقطع:

 • دانشنامه دیپلم به همراه ریز نمرات
 • قبولی در آزمون ورودی
 • ارائه مدرک زبان فرانسوی و یا انگلیسی
 • پاسپورت دارای اعتبار دو سال
 • شناسنامه
 • ترجمه تمامی مدارک مورد نیاز به زبان فرانسه و یا انگلیسی
 • داشتن محل اسکان مناسب که می تواند خوابگاه و یا خانه شخصی باشد که باید با ارائه مدرکی دال بر این موضوع مانند اجاره نامه این امر را اثبات کرد.
 • عکس پرسنلی فرد

شرایط تحصیل در دانشگاه مون پلیه در دوره کارشناسی ارشد

شرایط تحصیل در دانشگاه مون پلیه در دوره کارشناسی ارشد، به این شرح است که تحصیل در این مقطع 1 تا 2 سال زمان می برد که این مدت زمان بسته به دانشجو و رشته تحصیلی وی در دانشگاه مونپلیه فرانسه می باشد. برای تحصیل در این دوره ملزم به ارائه مدرک زبان خواهند بود که میتواند آِلتس، تافل و دوالینگو باشد معادل نمره 6.5 آیلتس که باز هم این نمره بسته به رشته ممکن است متفاوت باشد اما عموما این مقدار را بایستی در نظر داشته باشند.

مدارک مورد نیاز برای پذیرش تحصیل کارشناسی ارشد در فرانسه در دانشگاه مون پلیه

 • دانشنامه لیسانس (اگر غیر از رشته های شناور باشد فرد نمی تواند در رشته ای بغیر از رشته مرتبط با مدرک کارشناسی خود پذیرش بگیرد)
 • ریز نمرات لیسانس
 • دانشنامه دیپلم و ریز نمرات
 • مدرک زبان معتبر
 • پاسپورت معتبر
 • شناسنامه
 • عکس پرسنلی فرد
 • ترجمه تمامی مدارک مورد نیاز برای ترجمه

شرایط پذیرش دانشگاه مونپلیه فرانسه در دوره دکترا

تحصیل دکترا در فرانسه می تواند برای بسیاری از افراد جذاب باشد. این مقطع فرد زمانی که توجه یک سوپروایزر را به خود جلب کند می تواند از مزایای فاند بهره مند شده و تحصیل رایگان داشته باشد و همچنین با شرکت و پذیرش در پروژه های مربوطه درآمد نیز داشته باشد. حال قصد بررسی شرایط پذیرش دانشگاه مونپلیه فرانسه در دوره دکترا را داریم. برای تحصیل در این مقطع در دانشگاه مون پلیه فرانسه فرد در ابتدا بایستی در لینک هایی که در سایت این دانشگاه قرار دارند با قسمت دکترا و سوپر وایزر ارتباط گرفته و با اساتید راهنما مکاتبه نماید و با ارسال رزومه و همچنین پروپوزال قوی و همچنین فرد حتما بایستی دارای مقالات ISI باشد و تمامی این موارد را برای اساتید راهنما ارسال نماید و چنانچه مورد تایید یکی از آنها واقع شد با ارسال دعوتنامه توسط آنها برای فرد متقاضی، فرد می تواند از این دانشگاه در مقطع دکترا پذیرش بگیرد و شرایط اقامت در فرانسه را کسب کند.

مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش در مقطع دکترا

 • پروپوزال
 • مقالات ISI
 • انگیزه نامه
 • دانشنامه های لیسانس و فوق لیسانس
 • ارائه مدرک زبان (حداقل آیلتس 7 و یا 7.5)
 • پاسپورت
 • شناسنامه
 • داشتن تاییده سوپروایزر

دانشگاه مونپلیه فرانسه

انواع مدارک زبان مورد نیاز اپلای در دانشگاه مون پلیه

زبان شاه کلید مهاجرت بوده و همچنین یکی از ملزومات تحصیل در خارج از کشور برای دانشجویان است و فردی که قصد اقدام برای تحصیل در هر کشوری را دارد، این نکته را باید مد نظر قرار دهد که اگر قد تحصیل در کشورهای غیر از انگلیسی زبان را دارید علاوه بر دانستن زبان انگلیسی باید به زبان آن کشور نیز مسلط شود تا بتواند در دانشگاه های دولتی تحصیل نماید، اما در دانشگاه بین المللی لزومی برای یادگیری زبان بومی ندارد. دانشگاه مونپلیه با اینکه این دانشگاه دولتی است اما دانشجو درگیر زبان دوم نمی شود بلکه می تواند در صورت امکان اقدام به تحصیل در فرانسه به زبان انگلیسی کند در صورتی که بتواند از این دانشگاه پذیرش بگیرد. در جدول زیر مدارک زبان مورد تایید این دانشگاه را به همراه حداقل نمرات مشاهده می فرمایید (این نکته را مد نظر قرار دهید که برای تحصیل در هر دانشگاهی برای دریافت ریز اطلاعات به سایت دانشگاه مراجعه فرمایید زیر ممکن است هر چیزی که در این مقله مطاعه می فرمایید در سایت دانشگاه بروز شده و دستخوش تغییر گردد.)

انواع مدارک زبان مورد نیاز اپلای در دانشگاه مون پلیه:

مدرک زبان

حداقل نمره

آیلتس

6.0

تافل

88

دوالینگو

110

مدرک زبان فرانسوی مورد تایید دانشگاه DELF

سطح B2

ددلاین دانشگاه مونپلیه و تاریخ های مهم آن

دانشگاه ها برای پذیرش عموما تاریخ های خاصی را مشخص نموده اند و دانشگاه مونپلیه فرانسه نیز از این امر مستثنی نیست. در این عنوان قصد بررسی ددلاین دانشگاه مونپلیه و تاریخ های مهم آن را داریم. این دانشگاه عموما یکبار در سال دانشجو پذیرش می کند اما همواره در طول سال دو ترم تحصیلی دارد. در جدول زیر ددلاین ها را مشاهده می فرمایید:

آخرین مهلت برای پذیرش

اواسط ژانویه هرسال

آخرین مهلت برای مقاطع کارشناسی پیشرفته و کارشناسی ارشد

30 آوریل هر سال

آغاز ترم اول

سپتامبر هر سال

آغاز ترم دوم

ژانویه تا مه

هزینه تحصیل در دانشگاه مونپلیه فرانسه

هزینه تحصیل در دانشگاه مونپلیه فرانسه چندان زیاد نیست، اما یک هزینه ای برای هر مقطع تحصیلی در این دانشگاه در نظر گرفته شده که دانشجو باید شهریه را پرداخت کند. اگر که دانشجو بتواند بورسیه دریافت کند، از این هزینه معاف خواهد شد هر چند که هزینه تحصیل در فرانسه برای این دانشگاه به صورت سالیانه بسیار هزینه کمی نسبت به سایر دانشگاه ها می باشد. در جدول زیر شهریه تحصیل در هر مقطع برای یک سال را مشاهده می فرمایید:

دوره تحصیلی

شهریه برای یک سال

دوره لیسانس

170 یورو

دوره کارشناسی ارشد

243 یورو

هزینه برای یک سال آموزش مهندسی

601 یورو

دوره دکترا

380 یورو

هزینه زندگی دانشجویان University of Montpellier

زندگی دانشجویی در هر جایی از دنیا هزینه دارد و یک زندگی دانشجویی با نهایت قناعت نیز هزینه ثابتی را دارد که شامل هزینه های اجاره مسکن، خورد و خوراک، کتاب، حمل و نقل و خدمات دانشجویی می شود. هزینه زندگی در فرانسه برای دانشجویان بین المللی یا از طریق بورسیه تامین می شود و یا از طریق کار دانشجویی و یا داشتن ساپورتر مالی تامین خواهد شد. هزینه زندگی دانشجویان University of Montpellier، به صورت میانگین ماهانه حدود 800 یورو است که در ذیل ریز این هزینه ها خدمت شما عزیزان عنوان خواهد شد.

موضوع

هزینه

اقامتگاه دانشجویی

300 الی 600 یورو

خورد و خوراک

180 الی 300 یورو اگر حداقل هزینه هر وعده را 3 یورو در نظر بگیریم.

حمل و نقل

150 الی 300 یورو

اوقات فراغت

500 یورو

کتاب

300 یورو

بورسیه دانشگاه مونپلیه فرانسه

دانشگاه مونپلیه برای دانشجویان خود همواره در طی این سال های فعالیت بورسیه و کمک هزینه تحصیلی مختلفی را ارائه می دهد و هر کدام از این بورسیه ها یا توسط یک موسسه ای تحت قرار داد با داین دانشگاه و یا از سمت این دانشگاه به دانشجو خدمت رسانی می کند. در ذیل خدمات بورسیه تحصیلی در فرانسه که در حال حاضر از دانشگاه مونپلیه ارائه می شود را مشاهده می فرمایید.

 • بورسیه های تحصیلی ماماسلف (MAMA self): این بورسیه بیشتر برای دانشجویان غیر اروپایی در نظر گرفته شده است، این بورسیه به شکل رقابتی به دانشجویان اعطا می شود. مدت زمان پوشش آن حداکثر 12 ماه است. مبلغ بورسیه 41000 یورو الی 43000 یورو می باشد. متقاضی این بورسیه دانشگاه مونپلیه برای واجد شرایط بودن، نباید بیش از 12 ماه در اتحادیه اروپا یا کشورهای دیگر شرکت کننده در پنج سال گذشته انجام داده باشد. برای درخواست، باید از طریق سایت یک حساب کاربری ایجاد کنید و یک فرم درخواست را پر کنید. سپس، دانشجویان باید مدرک لیسانس، ریز نمرات، گواهی صلاحیت زبان انگلیسی، نامه های مرجع و پاسپورت خود را ارسال کنند. در صورت پذیرش، مزایایی که دریافت خواهند کرد به مسافت محل اقامت آنها بستگی دارد.

خوابگاه دانشگاه مون پلیه فرانسه و امکانات رفاهی آن

خوابگاه دانشگاه مون پلیه فرانسه و امکانات رفاهی آن را در این عنوان مورد بررسی قرار خواهیم داد. IAE Montpellier می تواند به دانشجویان بین المللی اتاقی را در یک خوابگاه عمومی، بنا به در دسترس بودن، ارائه دهد. این اتاق ها ارزان تر و راحت تر نیز هستند. خوابگاه های عمومی توسط CROUS، یک مؤسسه عمومی فرانسوی برای خدمات دانشجویان، مدیریت می شود. 3 دوره اقامت و پرداخت برای خوابگاه های دانشجویی فرانسه در این دانشگاه وجود دارد (در زمان رزرو از باز بودن سایت برای رزرو مطمئن شوید):

 • از 1 سپتامبر تا 15 ژانویه
 • 1 سپتامبر تا 31 مه (برای دانشجویان تمام سال)
 • 16 ژانویه تا 31 اردیبهشت

توجه داشته باشید که در دوره های IAE در ماه مارس یا آوریل به پایان می رسد، دانشجو باید تا 31 می هزینه اتاق خود را پرداخت کرده باشد.

فرآیند رزرو خوابگاه دانشگاه مونپلیه فرانسه

در ماه ژوئن (برای ورودی ترم 1) و در ماه نوامبر (برای ورودی ترم 2) یک پیام ایمیل به طور خودکار با یک کد برای ورود به پلت فرم آنلاین CROUS به نام INTERLOG برای دانشجو ارسال می شود. دانشجو باید وصل شود، اتاق و خوابگاه خود را انتخاب کرده و فرم را به صورت آنلاین پر کند. چند روز بعد، یک پیشنهاد اقامتی دریافت خواهد کرد که بسته به امکانات، ممکن است با آنچه برای او ایده آل بوده متفاوت باشد. سپس باید وجه وثیقه را به صورت آنلاین با کارت اعتباری پرداخت کند. شما می توانید به محض ورود، از فرد خواسته می شود تا 5 ماه اجاره را یکجا پرداخت کند.

مدارک مورد نیاز

 • کپی پاسپورت یا شناسنامه
 • کارت بیمه سلامت اروپایی یا مدرک وابستگی به بیمه سلامت فرانسه
 • گواهی ثبت نام در IAE Montpellier
 • گواهی افتخار نوشته شده به زبان فرانسه مبنی بر اینکه دانشجو منابع مالی کافی برای زندگی در فرانسه را دارد.

شرایط اقامت پس از تحصیل در فرانسه در دانشگاه Montpellier

شرایط اقامت پس از تحصیل در فرانسه در دانشگاه Montpellier، را در این عنوان بررسی خواهیم نمود. اقامت بعد از تحصیل در فرانسه به صورت کلی به این صورت است که دانشجو پس از اتمام تحصیل اجازه زندگی در این کشور را داشته باشد به این منظور معمولا یک فرصتی وجود دارد که دانشجو می تواند مدت زمانی مشخصی بعد از از تحصیل خود در دانشگاه مونپلیه فرانسه در خاک کشور مانده و به جستجوی کار در فرانسه بپردازد و از این طریق بتواند اقامت خود را تبدیل به اقامت کاری نموده و با پردداخت بیمه و مالیات به دولت بتواند 5 سال بعد اقامت دائم آن کشور را دریافت نماید. در کشور فرانسه دانشجو می تواند پس از تحصیل 1 سال در این کشور مانده و به دنبال کار بگردد و پس کاریابی بتوند اقامت خود را تبدیل کند ، اما برای کاریابی در فرانسه به نرخ بیکاری این کشور توجه کنید. نرخ بیکاری این کشور توسط ارزیابی سازمان های معتبر که در این حیطه فعالیت می کنند، در پایان سال 2021 معادل 8.06 بوده است و در حال حاضر طبق براورد های انجام شده 7.20 می باشد.

نرخ بیکارینرخ بیکاری

مشاهیر دانشگاه مون پلیه

دانشگاه مونپلیه دارای بسیاری از فارغ التحصیلان نابغه و معروف است. در جدول زیر مشاهیر دانشگاه مون پلیه را مشاهده ممی فرمایید:

اسم

شهرت

 

نوستر داموس (1503-1566)
متولد فرانسه

پزشک، نویسنده، داروساز، ریاضیدان و ستاره شناس

فرانچسکو پترارکا معروف به پترارکا (1304-1374)
متولد ایتالیا

فارغ التحصیل رشته حقوق، غزلسرا، شاعر، زندگینامه نویس و مترجم

انور هلیل خوجه (1908-1985)
متولد آلبانی

سیاستمدار کمونیست

فرانسوا رابله (1494-1553)

متولد فرانسه

نویسنده، پزشک، اومانیست رنسانس، راهب و محقق یونانی دوره رنسانس فرانسوی بود. او در درجه اول به عنوان نویسنده طنز، گروتسک و جوک ها و ترانه های بداخلاق شناخته می شود.

احمد شوقی (1868-1932) ملقب به شهریار شعرا
متولد مصر

مترجم، زبان شناس، نمایشنامه نویس و شاعر

طاها حسین (1889-1973)
متولد مصر

سیاستمدار، مورخ، مترجم، نویسنده و استاد دانشگاه

گیوم موسو متولد 1974
متولد فرانسه (رمان نویس محبوب معاصر فرانسوی)

رمان نویس

سهله ورک زوده (Sahle-Work Zewde) متولد 1950
متولد اتیوپی

دیپلمات سیاسی، یک سیاستمدار و دیپلمات اتیوپیایی است که از سال 2018 رئیس جمهور فعلی اتیوپی است و اولین زنی است که این مقام را بر عهده دارد.

 

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر و ورود به سایت دانشگاه مونپلیه فرانسه هستید، اینجا کلیک کنید➡️


سوالات متداول

✅ شهریه دانشگاه مون پلیه چقدر است؟

شهریه این دانشگاه سالانه بین 150 الی 700 یورو است که این هزینه بسنگی به رشته و مقطع تحصیلی دارد.

✅ این دانشگاه چند بار در سال دانشجو جذب می کند؟

سالی یکبار و سالی دو ترم نیز برای دانشجویان خود برگزار میکند.

✅ اقامت بعد از تحصیل در فرانسه چقدر است؟

1 سال بعد از تحصیل می توانند بمانند و به جستجوی کار بپردازند.

✅ آیا کشور فرانسه برای کار پس از تحصیل مناسب است و شانش کاریابی بالاست؟نرخ بیکاری در کشور فرانسه چقدر است؟

نرخ بیکاری در این کشور، 7.60 است. در صورتی که میخواهید جذب بازار کار شوید نیاز است که در این کشور به زبان فرانسوی تسلط داشته باشید

سخن پایانی

دانشگاه مونپلیه فرانسه، موضوعی بود که در این نوشتار مورد بررسی قرار گرفت. دانشگاه مونپلیه فرانسه یک دانشگاه قدیمی است که در سال 2015 دوباره بازسازی شده است. دانشگاه مون پلیه دارای نوابغ بسیاری بوده و بسیاری از افراد مشهور را در خود پرورش داده است. برای تحصیل در این دانشگاه میتوانید هم به زبان انگلیسی و هم فرانسوی تحصیل نمایید. این دانشگاه دارای دانشکده های متعددی بوده و رشته های متنوعی را ارائه می دهد. یکی دیگر از مزیت های این دانشگاه، دارا بودن کمپس هایی است که خدمات مختلفی را به دانشجویان خود ارائه می دهد. شما می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل در فرانسه و تحصیل در مون پلیه با مشاوران موسسه MIE تماس گرفته و مشاوره رایگان دریافت کنید.

امتیاز 5 از 5 ( 1 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
مشاوره رایگان