ویزای کار فنلاند

21 آذر 1401 بدون نظر

یکی از روش هایی که افراد می توانند از طریق آن به کشورهای خارجی مهاجرت کنند، مهاجرت از طریق کار می باشد. در این مقاله به صورت کاملاً علمی و تخصصی درباره ویزای کار فنلاند مطالبی مفید به شما ارائه خواهیم کرد. افرادی که قصد دارند از طریق اشتغال و کار در فنلاند مهاجرت کنند، می بایست درباره شرایط و مدارک مورد نیاز برای مهاجرت کاری اطلاعات لازم را داشته باشند. قدم اول در اخذ ویزای کار فنلاند ارسال رزومه مناسب به کارفرمایان و دریافت جاب آفر معتبر و رسمی از طرف کارفرما می باشد. در ادامه با جزئیات بیشتر درباره ویزای کار فنلاند آشنا می شویم. همراه گرامی آیا می دانید که در وب سایت موسسه ملک پور اطلاعاتی رایگان درباره مهاجرت و انواع روش های مهاجرتی در اختیار شما گذاشته شده است؟ شما می توانید با جستجوی کلمه مهاجرتی مورد نظر خود به همراه کلید واژه ملک پور به مقاله مربوطه متصل شوید و از اطلاعات مفید مقالات استفاده نمایید. با تماس تلفنی می توانید در مورد شرایط مهاجرتی خود با مشاورین خبره موسسه ملک پور به رایگان مشورت کنید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

ویزای کار فنلاند

 مهاجرت به فنلاند از طریق کار

یکی از انواع روش های مهاجرت به خارج از کشور روش مهاجرتی از طریق کار می باشد. مهاجرت کاری نیازمند دریافت جاب آفر از سمت یک کارفرما می باشد. متقاضیان مهاجرت به فنلاند از طریق کار می بایست رزومه مناسبی از سابقه کاری و تحصیلی خود تهیه کنند و برای کارفرما های مختلف در کشور فنلاند ارسال کنند و منتظر بمانند تا کارفرما بر اساس نیاز خود برای آن ها دعوت نامه رسمی ارسال کند. متقاضیان پس از دریافت دعوت نامه کاری از طرف کارفرما، می توانند برای اخذ ویزای کار فنلاند درخواست دهند. از موارد مهم در اخذ جاب آفر داشتن رزومه کاری قوی، سابقه کاری مرتبط با رشته تحصیلی، تسلط بر زبان، حداقل 4 سال سابقه کاری، داشتن سن زیر 40 سال می باشد. و این نکته مهم است که سابقه کاری و رشته تحصیلی در لیست مشاغل مورد نیاز در کشور فنلاند باشد. به جهت مهاجرت به فنلاند از طریق کار و دریافت ویزای کار فنلاند می بایست شرایط لازم را داشته باشید:

 • داشتن قرارداد کاری معتبر در فنلاند
 • سابقه کار حرفه ای در زمینه شغلی
 • نداشتن سابقه کیفری
 • رعایت کردن تمامی قوانین فنلاند
 • نداشتن ممنوعیت در سفر به محدوده شنگن

نرخ بیکاری در فنلاند

به درصد افرادی در جامعه که توانایی کار کردن دارند ولی در حال حاضر بیکار هستند، نرخ بیکاری گفته می شود. نرخ بیکاری با تغییرات شرایط اقتصادی در یک کشور افزایش و یا کاهش می یابد. هنگامی که اقتصاد کشوری در شرایط مناسبی باشد، وضعیت اقتصادی در حال رشد قرار گرفته باشد؛ به دلیل افزایش مشاغل برای افراد جامعه، نرخ بیکاری در آن کشور کاهش می یابد. زمانی که کشوری از نظر اقتصادی دچار بحران شده باشد و در وضعیت اقتصادی مناسبی نباشد به دلیلی کاهش مشاغل، نرخ بیکاری در آن کشور رو به افزایش می رود. افراد بازنشسته، کودکان و افرادی که از توانایی جسمی پایینی برخودارد هستند و توانایی کار کردن را ندارند جز آمار نرخ بیکاری قرار نمی گیرند. در آمار نرخ بیکاری افرادی که به مدت 15 هفته یا بیشتر بیکار بوده اند محاسبه می شوند. بهتر است متقاضیان کار در کشور فنلاند قبل از اقدام برای اخذ ویزای کار فنلاند در مورد نرخ بیکاری کشور فنلاند اطلاعات لازم را کسب کنند.

انواع ویزای کار فنلاند

فنلاند کشوری است با فرصت های شغلی عالی برای افرادی که قصد دارند برای دریافت ویزای کار فنلاند اقدام کنند. کشور فنلاند رتبه هشتم در میان کشورهای ثروتمند اروپا را دارد. به همین دلیل بسیاری از مردم علاقمند هستند بتوانند از طریق کار به کشور فنلاند مهاجرت کنند. افراد خارجی بعد از دریافت جاب آفر می بایست برای گرفتن ویزا و اجازه ورود از کشور فنلاند اقدام کنند. اقامت کاری جز اقامت های بلند مدت به شمار می رود و ویزای کار فنلاند از انواع ویزاهای طولانی مدت است. متقاضیان می توانند با ویزای کار به مدت بیش از 90 روز در فنلاند اقامت داشته باشند. شهروندان خارجی که تابعیت یکی از کشورهای شنگن را دارند مانند کشورهای شمال اروپا، ایالات متحده، نیوزلند، استرالیا، سان مارینو، واتیکان، جمهوری آندورا و ژاپن نیازی به دریافت ویزای کار برای ورود به کشور فنلاند ندارند.

 • ویزای کار فصلی: افرادی که به صورت موقت و در کارهایی که مربوط به فصل خاصی است استخدام می شوند
 • ویزای کارآفرینی: افرادی که قصد دارند کسب و کاری در فنلاند ایجاد کنند.
 • ویزای کار مذهبی: جهت کار در یک انجمن مذهبی.
 • ویزای کارجویان: افرادی که در یکی از دانشگاه های فنلاند فارغ التحصیل شده اند و به دنبال کار هستند.

بررسی ویزای همراه برای کار در فنلاند

افرادی که انتخاب می کنند از طریق کار به کشوز فنلاند مهاجرت کنند می توانند برای اقامت اعضای خانواده شان نیز به عنوان همراه درخواست بدهند. افرادی که از طریق کار به کشورهای خارجی مهاجرت می کنند و در شغلی مناسب با درآمد مناسب مشغول به کار می شوند بر طبق قوانین کشور مقصد، می توانند همسر و فرزندان زیر 8 ساله خود را نیز در کشور مقصد همراه داشته باشند. کشور فنلاند نیز از قوانین پیروی کرده و به همسر و فرزندان زیر 18 سال افرادی که از طریق کار و ویزای کاری در فنلاند اقامت دارند، اجازه اقامت می دهد. متقاضیان بعد از دریافت اقامت خود می توانند در کشور فنلاند درخواست پیوست خانواده تنظیم کنند و به همراه مدارک کامل به سفارت فنلاند تحویل دهند. پس از بررسی و تایید مدارک خانواده می توانند ویزای پیوست خانواده را دریافت کنند و به کشور فنلاند مهاجرت کنند.

مدارک مورد نیاز ویزای کار فنلاند

در مورد شرایط لازم جهت اخذ ویزای کار و چگونگی دریافت جاب آفر توضیح داده شد. گفتیم که یکی از مدارک مهم جهت مهاجرت به فنلاند از طریق کار داشتن جاب آفر یا همان پیشنهاد شغلی از طرف کارفرما می باشد. متقاضیان بعد از اخذ جاب آفر از طرف کارفرما می توانند با داشتن مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار فنلاند اقدام کنند. در ادامه مدارکی که برای سفارت و درخواست اجازه ورود به کشور فنلاند لازم است را آورده ایم:

 • تکمیل و امضا فرم درخواست ویزا
 • ارائه پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار
 • ارائه دعوتنامه رسمی، که از طرف کارفرما دریافت شده است
 • ارائه مدارک تمکن مالی
 • کپی مدارک شناسایی
 • عکس متقاضی

کار پس از تحصیل در فنلاند

این مقاله را از دست ندهید: کار پس از تحصیل در فنلاند 

در این مقاله ما تمام راه های مهاجرت به این کشور شگفت انگیز را به شما خواهیم آموخت.

میزان حقوق و درآمد در فنلاند

یکی از سوالات پر تکرار از طرف متقاضیان کار در کشورهای خارجی میزان حقوق و درآمد در مشاغل مختلف می باشد. افرادی که قصد دارند از طریق کار به کشور فنلاند مهاجرت کنند و ویزای کار فنلاند را اخذ کنند تمایل دارند قبل از اقدام در مورد میزان حقوق و دستمزد در فنلاند آگاه شوند. در این بخش از مقاله به صورت مختصر در مورد درآمد و حقوق افراد مختلف به شما خواهیم گفت. بر اساس آمار به دست آمده از طرف کشور فنلاند میزان متوسط حقوق ماهانه در سال 2020 در فنلاند 3594 یورو می باشد. متوسط حقوق در بخش های دولتی 4036 یورو در ماه و میزان درآمد در بخش های خصوصی 3681 یورو در ماه می باشد. از سال 2021 در تمامی بخش ها درصدی افزایش حقوق ایجاد شده است. به طور کلی در کشور فنلاند مردان 14.3 درصد بیشتر از زنان حقوق دریافت می کنند. در ادامه چند شغل پر درآمد و کم درآمد در فنلاند را مشاهده میکنید:

پردرآمدترین مشاغل در فنلاند

مشاغل

میزان حقوق در ماه (یورو)

مدیر ارشد

11.342

مدیر لیزینگ

8.386

مدیر فناوری اطلاعات

7.381

رئیس اداره حقوقی

7.299

کم درآمدترین مشاغل در فنلاند

مشاغل

میزان حقوق در ماه (یورو)

نساجی دوخت

1.621

نظافت عمومی

1.632

دستیار شخصی

1.728

حمل و نقل

1.771

مشاغل مورد نیاز فنلاند در سال 2022

فنلاند تقریبا 5.5 میلیون نفر جمعیت دارد. به دلیل بالا رفتن افراد بازنشسته در آینده، کشور فنلاند نیاز بیشتری به نیروی کار پیدا خواهد کرد. به همین دلیل هر ساله بر تعداد مهاجرینی که تمایل دارند از طریق کار به کشور فنلاند مهاجرت کنند افزوده می شود. در مسیر اخذ ویزای کار فنلاند رشته تحصیلی، سابقه کاری و تخصص افراد بسیار اهمیت دارد. امروزه در کشور فنلاند بیشتر افراد خارجی در بخش های خدماتی مشغول به کار هستند. کارهای خدماتی عبارند از تجارت، حمل و نقل، خدمات هتلداری و پذیرایی، آموزش، خدمات بهداشتی و اجتماعی و سایر خدمات. متقاضیان مهاجرت از طریق کار به فنلاند می توانند با توجه به رزومه کاری و تحصیلی خود می توانند در بخش های مختلف از کارفرمایان در کشور فنلاند، جاب آفر دریافت کنند و سپس برای اخذ ویزای کار فنلاند اقدام نمایند.

نحوه کاریابی در فنلاند

در این مقاله به صورت کامل در مورد مهاجرت به فنلاند از طریق کار اطلاعاتی خدمت شما ارائه کردیم. گفتیم افرادی که قصد دارند از طریق کار به کشور فنلاند مهاجرت کنند می بایست از طرف کارفرما دعوت نامه کاری دریافت کنند. متقاضیان کار در فنلاند برای یافتن شغل مناسب و اخذ جاب آفر امکان دریافت ویزای جستجوی کار را ندارند و نمی توانند خودشان به فنلاند سفر کنند و به جستجوی کار در کشور فنلاند بپردازند؛ آن ها تنها می بایست با موسسات کاریابی ارتباط برقرار کنند و رزومه خودشان را ارسال کنند تا بر اساس سابقه کاری خود، میزان تحصیلاتشان در کار مورد نظر استخدام شوند. برخی افراد سعی می کنند با ویزای توریستی به کشور فنلاند سفر کنند و در آن جا به دنبال کار بگردند در این مورد، متقاضیان باید بدانند که تبدیل ویزای توریستی به ویزای کاری امکان پذیر نیست و متقاضی پس از گرفتن دعوت نامه کاری، باید به کشور خودش برگردد و مجدد برای اخذ ویزای کار اقدام کند. الزامات مورد نظر کارفرمایان در مورد کارمندانی که استخدام می کنند متفاوت می باشد. 

موسسات کاریابی در فنلاند

افرادی که قصد دارند از طریق کار به کشور فنلاند مهاجرت کنند باید بدانند به دلیل رقابت بالا در میان افراد برای به دست آوردن شغل مناسب در فنلاند می توانند از طریق موسسات کاریابی متعدد کار مورد نظر خود را پیدا کنند و سپس برای ویزای کار فنلاند درخواست دهند. انواع مختلفی از موسسات کاریابی در فنلاند وجود دارد که به افراد در جستجوی کار کمک می کنند. مهم ترین موضوع در رزومه فرد متقاضی، داشتن سابقه کاری مناسب، زمینه شغلی می باشد. البته میزان تحصیلات و دانش کافی زبان انگلیسی نیز شانس فرد متقاضی را در پیدا کردن کار مناسب بالا می برد. در ادامه موسسات کاریابی را معرفی می کنیم:

 • آژانس اشتغال سنتی: این موسسات هزینه خدمات خود را از متقاضی دریافت می کنند.
 • آژانس مشاغل احتمالی: جستجوی کار در مشاغل سطح پایین و متوسط.
 • آژانس موقت: پیدا کردن کار برای متقاضی در کارهای فصلی.

ویزای کار فنلاند و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در فنلاند

هدف نهایی اکثر افرادی که به کشورهای خارجی مهاجرت می کنند، اخذ اقامت دائم و تابعیت کشور مقصد می باشد. با کار در کشور فنلاند این فرصت برای افراد به وجود می آید که بعد از گذشت چند سال اقامت بتوانند اقامت دائم فنلاند و تابعیت فنلاند را اخذ کنند. افرادی که انتخاب می کنند از طریق کار به فنلاند مهاجرت کنند، بعد از دریافت ویزای کار فنلاند، در ابتدا اقامت 1 ساله دریافت می کنند و می توانند با تمدید قرارداد کاری خود اقامتشان را نیز تمدید کنند. این مقاله توسط موسسه ملک پور تهیه و گردآوری شده است، هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعاً و قانوناً حرام و غیرقانونی می باشد. متقاضیانی که از طریق کار به کشور فنلاند مهاجرت کرده اند بعد از 4 سال کار کردن متوالی، دریافت حقوق و زندگی در کشور فنلاند می توانند درخواست اقامت دائم بدهند و با رعایت قوانین کشور فنلاند می توانند از تمامی مزایای کشور فنلاند بهره مند شوند. بعد از 5 سال زندگی و اقامت مداوم می توانند درخواست پاسپورت و تابعیت فنلاند را نیز بدهند.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب ویزای تحصیلی قبرس هستید، اینجا کلیک کنید ➡️


سوالات متداول در باب ویزای کار فنلاند

✅آیا داشتن تسلط بر روی زبان در پیدا کردن کار اهمیت دارد؟

بله. بخشی از امتیاز رزومه به میزان زبان اختصاص دارد.

✅چگونه می توان از طریق کار به فنلاند مهاجرت کرد؟

متقاضیان ابتدا می بایست از کارفرما جاب آفر دریافت کنند.

✅بیشترین و کمترین میزان درآمد در فنلاند چقدر است؟

بیشترین درآمد 4036 یورو در ماه کمترین درآمد 3681 یورو در ماه می باشد.

✅آیا می توانم با کار در کشور فنلاند، تابعیت فنلاند را دریافت کنم؟

بله با 4 سال کار مداوم و کسب درآمد می توانید درخواست اقامت دائم بدهید و بعد از گذش 5 سال نیز درخواست تابعیت دهید.

 

سخن پایانی درباره ویزای کار فنلاند

همراه گرامی از این که تا انتهای مقاله با ما همراه شدید سپاسگزاریم. قصد داشتیم در این مقاله اطلاعاتی کاملاً علمی و تخصصی در زمینه ویزای کار فنلاند به شما عزیزان ارائه دهیم. در مورد شرایط و مدارک لازم جهت اخذ کار و شرایط مهاجرت کاری به فنلاند توضیح دادیم. مهمترین موضوع درباره مهاجرت به فنلاند از طریق کار دریافت جاب آفر از طرف کارفرما می باشد. کارفرمایان بر اساس رزومه افراد متقاضی، شخصی را که بهترین گزینه برای دریافت کار می باشد را انتخاب می کنند و دعوت نامه کاری تنظیم می کنند. شخصی که جاب آفر را دریافت کرده باشد می تواند برای اخذ ویزای کار فنلاند درخواست دهد و در صورت دریافت ویزای کار فنلاند می تواند به کشور فنلاند مهاجرت کند. همراه گرامی به شما پیشنهاد می کنیم مقاله پر درآمدترین شغل های کانادا را نیز مطالعه نمایید. همچنین در قسمت انتهای مقاله می توانید سوالات و پیشنهادات خود را وارد کنید تا در اولین فرصت به آن ها پاسخ داده شود.


ثبت پرسش
مشاوره رایگان