سریع ترین و راحت ترین راه مهاجرت به کانادا

7 اسفند 1401 بدون نظر

در این نوشتار در خصوص سریع ترین و راحت ترین راه مهاجرت به کانادا به گفتگو خواهیم نشست. کشور کانادا یکی از مهاجرپذیرترین کشورها در سطح جهان است که درهای خود را به روی مهاجرین از تمام کشورها و ادیان گشوده است. منتهای مراتب به عنوان یک اصل کلی در نظر داشته باشید که نمی توان هیچ مسیری را با عنوان راحت ترین راه مهاجرت به کانادا مشخص نمود؛ چرا که آسان ترین راه مهاجرت به کانادا برای هر فردی متفاوت با دیگری خواهد بود. در نتیجه توصیه می نماییم پیش از هر کاری روی خطوط موسسه MIE ارتباط برقرار نموده و شرایط خود را شرح دهید. کارشناسان ما پس از بررسی پرونده و با توجه به شرایط شما و خانواده محترمتان می توانند سریع ترین و راحت ترین راه مهاجرت به کانادا که قابلیت بالفعل شدن دارد را به شما معرفی نمایند و شما را با بهره گیری از وکلای رسمی و مورد تایید دولت کانادا در طول مسیر مهاجرت همراهی کنند. در ادامه تمامی مسیرهای مهاجرت به این کشور را برای شما بزرگواران شرح خواهیم داد تا بتوانید با توجه به شرایط خود مناسب ترین و سریع ترین راه مهاجرت به کانادا را بیابید. در صورت داشتن هرگونه سوالی توصیه می کنیم آن را در بخش دیدگاه های انتهای مقاله با کارشناسان ما در میان بگذارید و در اسرع وقت پاسخ خود را دریافت نمایید.

  • توضیحات موسسه ملک پور در مورد 3 روش عالی اقامت کانادا

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد 3 روش عالی اقامت کانادا

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد 3 روش عالی اقامت کانادا

 

روش های اقامت کانادا در 30 ثانیه

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما
سریع ترین و راحت ترین راه های مهاجرت به کشور کانادا

سریع ترین و راحت ترین راه های مهاجرت به کانادا

در دو دهه اخیر ما بیشترین متقاضی را برای مهاجرت به کشور کانادا داشته ایم. مهاجرپذیر بودن، قانون خاک، کوتاه بودن مسیر دریافت اقامت دائم و همچنین تابعیت در این کشور و در نهایت تعریف شدن امکانات و رفاه مناسب برای مهاجرین در بحث تحصیلات، کار و درمان از جمله دلایل این تقاضاها عنوان شده است. همانطور که در مقدمه ذکر نمودیم هیچ مسیری را نمی توان در طبقه سریع ترین و راحت ترین راه های مهاجرت به کانادا تقسیم بندی نمود چرا که اصولاً “سریع ترین”، “آسان ترین” و راحت ترین مسیر برای هر پرونده متفاوت معنا خواهد شد. منتهای مراتب شما می بایست تمامی مسیرهای قانونی مهاجرت را ابتدا به ساکن شناسایی نموده و مناسب ترین روش را برای خود برگزینید. در این نوشتار در خصوص سریع ترین و راحت ترین راه مهاجرت به کانادا برای؛ افراد زیر ۱۸ سال، سرمایه گذاران، متقاضیان مهاجرت از طریق روش اکسپرس اینتری و برنامه های استانی، هنرمندان و ورزشکاران، پزشکان و پرستاران به تفصیل توضیحات لازم را ارائه و شرح خواهیم داد.

  • توضیحات موسسه ملک پور در مورد بهترین روش مهاجرت به کانادا

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد بهترین روش مهاجرت به کانادا

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد بهترین روش مهاجرت به کانادا

 

سریع ترین راه مهاجرت به کانادا برای افراد زیر 18 سال

سریع ترین راه مهاجرت به کانادا برای افراد زیر ۱۸ سال با توجه به سن آن ها در چند مسیر خلاصه خواهد شد. در نظر داشته باشید از جمله قوانین اعطای تابعیت در کانادا؛ قانون خاک است بدین معنا که هر کودکی در خاک این کشور متولد شود جدای از تابعیت پدر و مادر خود می تواند بلافاصله بعد از تولد پاسپورت کانادایی دریافت نماید. خود این قانون به تنهایی دلیل مهاجرت بسیاری از خانواده های ایرانی می باشد چرا که پاسپورت کانادا یکی از معتبرترین پاسپورت ها در سطح جهان است. در کنار این مورد تمامی افراد زیر هجده سال و گاها تا زیر سن ۲۲ سال در بسیاری از پرونده های مهاجرتی نظیر سرمایه گذاری ها زیر مجموعه پرونده خانواده خود خواهند بود و نیازی به این که بخواهند جداگانه برای مهاجرت اقدام کنند نخواهند داشت. اما در صورتی که فرد زیر هجده سال به تنهایی قصد مهاجرت داشته باشد گزینه تحصیل در کانادا زیر 18 سال تنها گزینه قابل دسترس برای وی خواهد بود. در واقع برای این افراد مهاجرت از طریق تحصیل در مدارس این کشور راحت ترین راه مهاجرت به کانادا می باشد. لازم به ذکر است این افراد تا پیش از کلاس هشتم می توانند به واسطه مهاجرت از طریق تحصیل در مدارس یکی از والدین خود را نیز با خود همراه کنند. پس از آن و تا انتهای سال آخر مدرسه در صورت اقدام برای تحصیل در مدارس کانادا می بایست یا در مدارس شبانه روزی (که دارای خوابگاه های مجزا است) و یا به صورت هوم استی (در خانه شهروندان کانادایی مورد تایید دولت و مدرسه) ساکن شوند. تحصیل در مدارس کانادا برای افراد زیر هجده سال علاوه بر این که آینده ای روشن برای آن ها به همراه خواهد داشت در واقع آسان ترین راه مهاجرت برای این دسته سنی خواهد بود.

  • توضیحات موسسه ملک پور در مورد روش های اقامت کانادا

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد روش های اقامت کانادا

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد روش های اقامت کانادا

سریع ترین و راحت ترین راه مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

در یک‌ شمای کلی مهاجرت از طریق سرمایه گذاری را شاید نتوان تحت عنوان سریع ترین و راحت ترین راه مهاجرت به کانادا معنا نمود. به دلیل پیچیدگی هایی که سرمایه گذاری دارد و لزوم بررسی چند مرحله ای پرونده سرمایه گذاران، طرح تجاری و میزان سرمایه آن ها چه در بخش استانی و چه توسط دولت فدرال تماماً پروسه ای زمان بر خواهد بود. در نظر داشته باشید هر استان شرایط و مقررات سرمایه گذاری مربوط به خود را دارد و متقاضی مهاجرت از طریق سرمایه گذاری می بایست ابتدا به سکونت با توجه به شرایط خود از‌ جمله سابقه مدیریتی یا مالکیت بیزنس، سن، تحصیلات، دارایی و میزان سرمایه گذاری استان منتخب خود را برگزیند تا بتواند بر آن اساس تمامی نیازمندی های استان مربوطه را تامین نماید. با این حال در همین روش نیز گزینه هایی همانند نوآفرینی و کار شرکت نیز وجود دارد که به نسبت سایر موارد سرمایه گذاری نیازمند هزینه کمتر بوده و مهمتر‌ از همه این که زمان بندی کوتاه تری را شامل خواهند شد. در پروسه های نوآفرینی طبق تعریف دولت این کشور کل مسیر ماکسیمم شانزده الی هجده ماهه می بایست به اتمام برسد. در پروسه کار شرکت اما که بهترین حالت ممکن است متقاضی ممکن است زیر شش الی هشت ماه در خاک کانادا باشد. توصیه می کنیم توضیحات مربوط به هر یک از این مسیرهای مهاجرتی را در مقالات اختصاصی مربوط به همین عناوین در وب سایت موسسه MIE به صورت دقیق تر مطالعه نمایید تا از تمامی جزییات مطلع شوید. به عنوان یک جمع بندی نهایی می توانید این طور در نظر داشته باشید که در این بخش دو‌ گزینه اقامت نوآفرینی کانادا و کار شرکت سریع ترین راه مهاجرت به کانادا محسوب می شوند.

سیتیزن شیپ کانادا

این مقاله را از دست ندهید: سیتیزن شیپ کانادا

در این مقاله ما سیتیزن شیپ کانادا را به شما خواهیم آموخت.

سریع ترین و راحت ترین راه مهاجرت به کانادا از طریق برنامه های استانی

برنامه های نامزد استانی یا به صورت مخفف (PNP) در حال تبدیل شدن به یک راه محبوب برای مهاجرت به کانادا است. استان‌های کانادا همانند آلبرتا، انتاریو، بریتیش کلمبیا و سایر استان‌های کانادا برنامه ‌های مهاجرت استانی کانادا خود را توسعه داده‌اند که اغلب منجر به یک روند سریع می‌شود. با این حال، دسته PNP عموماً مستلزم آن است که متقاضیان پس از ورود به کانادا در استان های مربوطه اقامت داشته باشند. علاوه بر این، اکثر PNP ها برای واجد شرایط شدن نیاز به پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای کانادایی دارند. در حالتی که افراد پیشنهاد شغلی داشته باشند نه تنها امتیاز آن ها افزایش پیدا خواهد کرد بلکه می توانند در صورت داشتن مجموع شرایط از این روش به عنوان راحت ترین راه مهاجرت به کانادا یاد کنند. در نظر داشته باشید هر استان و قلمرو شرایط مهاجرتی مختص به خود را دارند که می بایست پیش از هر گونه اقدامی مطالعه کافی در این زمینه داشته باشید و در کنار آن می توانید از مشاوره تخصصی کارشناسان ارشد موسسه MIE و همراهی وکلای رسمی و مورد تایید دولت کانادا بهره ببرید.

برنامه های استانی کانادا

برنامه نامزد های استانی مهاجرت به آلبرتا (AINP)

برنامه نامزد های استانی بریتیش کلمبیا (BCPNP)

برنامه نامزدهای استانی مانیتوبا (MPNP)

برنامه نامزدهای استانی نیوفاندلند و لابرادور (NLPNP)

برنامه نامزدهای استانی نیوبرانزویک (NBPNP)

برنامه نامزدهای استانی نوا اسکوشیا (NSPNP)

برنامه نامزدی مناطق شمال غربی (NTNP)

برنامه نامزد مهاجرت انتاریو (OINP)

برنامه نامزد استانی جزیره پرنس ادوارد (PEI PNP)

برنامه کارگران ماهر کبک (QSWP)

برنامه نامزد مهاجرت ساسکاچوان (SINP)

برنامه نامزد یوکان (YNP)

 سریع ترین راه مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس اینتری

اکسپرس اینتری یک برنامه مهاجرتی جدید نیست. این یک سیستم انتخاب آنلاین برای داوطلبانی است که واجد شرایط مهاجرت هستند. در واقع از سال 2015 مهاجرت افراد متخصص به کانادا از طریق سیستم اکسپرس اینتری مدیریت شده است که مدت زمان پردازش آن بین شش ماه تا یک سال می باشد. برای افرادی که از شرایط لازم و امتیازات کافی برخوردار هستند از این روش به عنوان سریع ترین راه مهاجرت به کانادا یاد می شود. برنامه مهاجرتی کانادا به مهاجران اجازه می دهد تا به عنوان یک نیروی کار ماهر از طریق سیستم اکسپرس اینتری در کانادا زندگی و کار کنند و در ابتدا به اقامت دائم و سپس ظرف مدت زمان کوتاهی به شهروندی و تابعیت برسند. سیستم جدید به اداره شهروندی و مهاجرت کانادا (CIC) اجازه می دهد تا به طور فعال مهاجرانی را که ماهر هستند و یا این که دارای شرایط مربوط تحت برنامه های مهاجرتی دولت فدرال هستند را ارزیابی، استخدام و انتخاب کند. این برنامه ها عبارت اند از؛ برنامه کارگران ماهر فدرال (FSWP)، برنامه تجارت ماهر فدرال (FSTP) و همچنین کلاس تجربه کانادایی (CEC). برنامه اکسپرس اینتری همچنین به استان ها و مناطق مجزا اجازه می دهد تا از این سیستم برای جذب نامزدهای مناسب به عنوان بخشی از برنامه های نامزدی استانی استفاده کنند تا خواسته های بازار کار کشور برآورده شود. از این روش به عنوان یکی از سریع ترین و راحت ترین راه مهاجرت به کانادا یاد می شود چرا که نیازی به سرمایه گذاری و پرداخت هزینه های زیاد در خلال پروسه نمی باشد و مدت زمان آن نیز به نسبت بسیاری از روش های مهاجرت به این کشور کوتاه تر است.

راحت ترین راه مهاجرت به کانادا برای هنرمندان و ورزشکاران

از آن جایی که دولت کانادا تمایل به جمع کردن افراد ماهر و متخصص برای ساختن آینده کشور خود دارد. برنامه ای تحت عنوان خود اشتغالی را برای تشویق هنرمندان و ورزشکاران خلاق برای مهاجرت به کانادا طراحی کرده است. این برنامه در قالب مهاجرت هنرمندان به کانادا از طریق تجاری قرار گرفته و متقاضیان می بایست شرایط لازم را برای استفاده از این روش دارا باشند. به طور مثال از حداقل 100 امتیاز عنوان شده توسط دولت حداقل بتوانند سی و پنج امتیاز را کسب کرده باشند، در عرصه کشوری و به خصوص بین المللی در حرفه تخصصی خود مطرح باشند و در عین حال در رشته های مشخص شده توسط دولت کانادا فعالیت حرفه ای داشته باشند. از این مسیر شاید نتوان به عنوان سریع ترین راه مهاجرت به کانادا نام برد چرا که مدت زمان رسیدگی به این نوع پرونده ها حدوداً سی و هفت ماه توسط دولت اعلام شده است اما قطعاً روش خود اشتغالی برای هنرمندان و ورزشکاران راحت ترین راه مهاجرت به کانادا با توجه به حرفه، سابقه کاری و تخصص آن ها خواهد بود.

سریع ترین روش مهاجرت به کانادا برای پزشکان و پرستاران

با وجود نیاز دولت کانادا برای در اختیار داشتن تعداد بیشتری از اعضای کادر درمان نظیر پزشکان و پرستاران؛ از آن جایی که این افراد می بایست ابتدا به ساکن مدرک تحصیلی خود را به تایید دولت کانادا و استان محل اقامت خود در آوردند اصولاً برای مهاجرت پزشکان به کانادا و پرستاران مسیر مستقیمی را نخواهد داشت. در نتیجه این افراد می بایست ابتدا به ساکن اقامت خود را در خاک کانادا از روش های مختلفی نظیر اکسپری اینتری تا نوآفرینی دریافت نموده و سپس فرآیند معادل سازی را در محیط به انجام برسانند و در نهایت به عنوان پزشک و پرستار وارد جامعه و کادر درمانی کانادا شوند. اما در تمامی این مسیرها سریع ترین و راحت ترین راه مهاجرت به کانادا برای این دسته از متقاضیان به خصوص در حالتی که سن زیر سی و پنج سال دارند؛ اقدام از طریق پروسه اکسپرس اینتری خواهد بود. در نظر داشته باشید در تمامی مسیرها حداقل شش ماه الی یک سال برای مهاجرت به این کشور زمان لازم است.

مدت زمان پروسه روش های مهاجرت به کانادا

به صورت کلی شاید مهاجرت به کانادا آسان به نظر نرسد. برای این که بتوانید با موفقیت برای مهاجرت به کانادا درخواست دهید و تاییدیه بگیرید، باید مراحل زیادی را طی کنید. همچنین این فرآیند می تواند چند ماه و در برخی موارد چند سال طول بکشد. اما اگر می‌دانید چه گزینه ‌هایی در دسترس هستند، می‌توانید شانس موفقیت خود را افزایش دهید و از تله‌ ها، نا امیدی و تاخیر جلوگیری کنید. نکته ای که در سال های اخیر در خلال برنامه های مهاجرتی متقاضیان پیش آمده بود این بود که شیوع ویروس کرونا باعث ایجاد تاخیر در بررسی پرونده های مهاجرتی توسط دولت کانادا شد. قاعدتاً تمامی روش های مهاجرت به کانادا از حداقل مدت زمان تعریف شده توسط دولت این کشور برخوردار هستند. به صورت مثال در پروسه مهاجرت به کانادا برای هنرمندان و ورزشکاران حداقل سی و هفت ماه زمان توسط دولت کانادا اعلام شده است یا پروسه های سرمایه گذاری و کارآفرینی بسته به استان و ایالت مد نظر متقاضی گاهاً ممکن است فرآیند بررسی آن دو الی سه سال به طول بیانجامد.

سریع ترین و آسان ترین راه گرفتن ویزای همراه کانادا

سریع ترین و راحت ترین راه مهاجرت به کانادا برای همراهان کاملاً این است که مسیر مناسبی برای متقاضی اصلی انتخاب شده باشد. در اکثر مسیرهای مهاجرتی همراه به صورت همزمان وارد خاک کانادا خواهد شد. در پروسه هایی نظیر، کارآفرینی و سرمایه گذاری، نوآفرینی و کار شرکت همراه از جمله همسر و فرزندان متقاضی اصلی (تا زیر سن 22 سال) در پرونده وی قرار گرفته و به صورت همزمان می توانند وارد خاک کانادا شوند و ویزای همراه کانادا بگیرند. در پروسه هایی نظیر اکسپری اینتری و نامزدی های استانی شرایط همراه (در اینجا منظور همسر متقاضی می باشد) نیز برای وی دربردارنده ی امتیاز خواهد بود و هر دو همزمان اقامت کانادا دائمی را دریافت خواهند کرد. در سایر روش های مهاجرت به کانادا نظیر مهاجرت برای افراد زیر هجده سال اما شرایط اندکی متفاوت است. به این معنا که در صورتی که محصل زیر دوازده سال و کلاس هشتم باشد امکان همراهی یکی از والدین به صورت تمام وقت را دارد و در صورتی که بخواهد برای کلاس هشتم یا مقاطع بالاتر اقدام نماید می بایست در مدارس خصوصی و شبانه روزی دارای خوابگاه و یا به صورت هوم استی بدون همراهی والدین به کانادا مهاجرت نماید.

سریع ترین راه دریافت تابعیت کانادا

متقاضیان خارجی که حداقل 3 سال را در کشور کانادا گذرانده باشند، برای درخواست شهروندی و پاسپورت کانادا واجد شرایط خواهند بود. بنابراین به عنوان یک خارجی برای دریافت تابعیت کشور کانادا می بایست در ابتدا اقامت دائم این کشور را دریافت نموده باشید. یکی از استثنائات این مسیر، دریافت شهروندی کانادا از طریق تولد می باشد. در واقع می توان گفت سریع ترین و راحت ترین راه مهاجرت به کانادا از طریق تولد است که از ابتدا منجر به اخذ تابعیت می شود. شهروندی کانادا معمولاً با تولد فرزند در کانادا بر اساس اصل " jus soli" به دست می آید. " jus soli " یک عبارت لاتین برای "حق خاک" است. معمولاً برای اشاره به اخذ تابعیت از طریق تولد استفاده می شود و بیانگر این موضوع است که دریافت تابعیت حق هر کسی می باشد که در قلمرو یک کشور متولد شده است. تقریباً تمام افرادی که در کانادا متولد می شوند، از جمله افرادی که در حریم هوایی، آب های داخلی و سرزمینی کانادا و کشتی ها و هواپیماهای ثبت شده در کانادا متولد شده اند، تابعیت کانادا را دریافت می کنند. در غیر این صورت باید یک فرآیند مهاجرت طولانی تر را انتخاب کنید که در خوشبینانه ترین حالت 3 سال به طول خواهد انجامید. به طور مثال در صورتی که شما موفق به اخذ اقامت دائم از طریق روش اسکیلد ورکر و یا پروسه نوآفرینی شوید، با سه سال زندگی در خاک کانادا می توانید برای شهروندی این کشور اقدام نمایید.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب سریع ترین و راحت ترین راه مهاجرت به کانادا هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس جناب استاد ملک پور است استفاده نموده و در حد یک وکیل مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.بنر گام به گام اخذ اقامت

سوالات متداول

سریع ترین راه مهاجرت به کانادا کدام است؟

سریع ترین و راحت ترین راه مهاجرت به کانادا بسته به شرایط افراد می تواند گزینه هایی نظیر؛ اکسپرس انتری، برنامه های نامزدی استانی، مهاجرت از طریق نوآفرینی و کارشرکت باشد.

سریع ترین راه مهاجرت به کانادا از لحاظ مدت زمان کمتر کدام روش است؟

پروسه اکسپرس انتری سریع ترین راه مهاجرت به کانادا از لحاظ زمانی بوده و در بهترین حالت حدود شش ماه به طول می انجامد.

آیا روش های نوآفرینی و کار-شرکت سریع ترین راه مهاجرت به کانادا محسوب می گردند؟

شاید سریع ترین و راحت ترین راه مهاجرت به کانادا برای صاحبان کسب و کار گزینه کارشرکت باشد و پس از آن برای افراد واجد شرایط نوآفرینی کانادا به نوبه خود از مدت زمان رسیدگی کمتر و مناسب تری برخوردار است.

آیا مهاجرت از طریق سرمایه گذاری سریع ترین راه مهاجرت به کانادا است؟

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و کارآفرینی از مدت زمان بیشتری نسبت به سایر گزینه ها نظیر کار-شرکت و نوآفرینی برخوردار هستند چرا که پرونده متقاضی هم توسط دولت استانی و هم دولت فدرال مورد بررسی قرار می گیرد و این فرآیند زمان بر خواهد بود.

سخن پایانی

مهاجرت به کانادا یک پروسه طولانی و پیچیده است، به خصوص اگر می خواهید نحوه مهاجرت به این کشور یا حتی سریع ترین راه مهاجرت به کانادا را بیاموزید اما نمی دانید از کجا شروع کنید یا زمان لازم برای بررسی بیش از صد ویزا و برنامه مهاجرتی‌ و اقامتی را ندارید تا بفهمید کدام یک برای شما بهترین است. اکثریت افراد و متقاضیان تنها از محبوب ترین مسیر مهاجرتی به نام سیستم اکسپرس اینتری مطلع هستند که به عنوان سریع ترین راه مهاجرت به کانادا مشهور است. اما همانگونه که پیشتر عنوان نمودیم راحت ترین راه مهاجرت به کانادا با توجه به شرایط پرونده افراد معنا خواهد شد. شما بزرگواران همواره می توانید برای بررسی اولیه پرونده خود با موسسه MIE تماس گرفته و بدون هزینه مشاوره رایگان تلفنی دریافت نموده و در ادامه مسیر با همکاری وکلای موثق و مورد تایید دولت کانادا کارهای خود را پیش ببرید. در عین حال می توانید سوالات خود را با ما در انتهای همین صفحه به اشتراک گذارده و پاسخ خود را در اسرع وقت دریافت نمایید.

امتیاز 1 از 5 ( 1 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
مشاوره رایگان