رشته طراحی لباس در آلمان

10 نظر

کشور آلمان همواره به عنوان یکی از محبوب ترین مقاصد تحصیلی در بین دانشجویان بین المللی شناخته شده که از عمده ترین دلایل آن می توان به آموزش با کیفیت، امکان بهره مندی از تحصیل رایگان در آلمان، حضور دانشگاه های معتبر در سطح جهانی، امنیت بالای اجتماعی و شرایط مناسب کار در زمان اقامت پس از تحصیل اشاره کرد. از این رو علاقه مندان به تحصیل در رشته طراحی لباس در آلمان می توانند تحصیلات خود را ادامه دهند. اما با توجه به کثرت سوالات شما عزیزان در باب تحصیل در رشته طراحی لباس در آلمان بر آن شدیم تا در این مقاله به شرایط تحصیل طراحی لباس در آلمان در مقاطع دانشگاهی بپردازیم و در خصوص هزینه تحصیل طراحی لباس در آلمان و شرایط بورسیه رشته طراحی لباس در آلمان، همینطور شرایط اقامت پس از تحصیل در آلمان در رشته طراحی لباس و بازار کار طراحی لباس در آلمان اطلاعاتی کامل و جامع را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. بنابراین پیشنهاد می گردد در ادامه این مقاله با ماه همراه باشید. لازم به ذکر است شما عزیزان می توانید پس از مطالعه مقاله رشته طراحی لباس در آلمان در صورت بروز سوال با کارشناسان موسسه MIE اتریش تماس حال نمایید و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند شوید و یا در انتهای این مقاله سوالات و نظرات خود را مطرح کرده و پاسخ آن را در کوتاه ترین زمان ممکن به دست آورید.

کار تحصیل آلمان در 30 ثانیه

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما
رشته طراحی لباس در آلمان1

شرایط تحصیل طراحی لباس در آلمان در مقطع کارشناسی

اما دانشجویانی که علاقه مند به دوره ها و برنامه های تحصیلی طراحی لباس در آلمان هستند می توانند با یادگیری نحوه طراحی، تولید و عرضه اکسسوری ها و لباس ها در دانشگاه های آلمان در مقطع کارشناسی شروع به تحصیل نمایند. در واقع دانشجویانی که در این مقطع تحصیل می کنند می توانند مهارت های فنی و طراحی کلیدی را کسب کنند. اما به جهت تحصیل کارشناسی در آلمان در رشته طراحی لباس متقاضیان بین المللی می بایست معیار های واجد شرایط را داشته باشند.

 • مدرک دیپلم 12 ساله
 • مدرک زبان انگلیسی / آلمانی

دانشجویان بین المللی باید دقت داشته باشند برای آنکه بتوانند در دانشگاه های آلمان به صورت رایگان تحصیلات خود را ادامه دهند می بایست تحصیلات خود را به زبان آلمانی شروع کنند که برای تحصیل در رشته طراحی لباس در مقطع کارشناسی نیاز به مدرک B1 زبان آلمانی می باشد. اما یکی دیگر از شرایط لازم برای تحصیل کارشناسی طراحی لباس در آلمان شرکت در آزمون ورودی دانشگاه ها می باشد. بدین ترتیب برخی از دانشگاه های آلمان برای ثبت نام دانشجویان بین المللی امتحان ورودی را برای ارزیابی دانشجویان در نظر می گیرند. معدل تحصیلی دانشجویان بین المللی از دیگر شرایط لازم کارشناسی طراحی لباس در آلمان می باشد. دانشجویان باید در نظر داشته باشند که بسیاری از دانشگاه های آلمان بالاخص دانشگاه های دولتی آلمان برای جذب دانشجویان بین المللی شرایط سنی را نیز در نظر گرفته است به همین جهت پیشنهاد می گردد دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی طراحی لباس در آلمان را دارند بهتر است نهایتا تا سن 22 سال اقدام کنند. در نهایت باید به این موضوع اشاره کرد که تحصیل کارشناسی طراحی لباس در آلمان به مدت 4 سال به طول می انجامد.

 • توضیحات موسسه ملک پور در مورد کار تحصیل آلمان

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد کار تحصیل آلمان

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد کار تحصیل آلمان

تحصیلات تکمیلی طراحی لباس در آلمان

از جایی که مد به به عنوان بخش جدایی ناپذیر از وجود مردم شده است و با ورود رسانه های اجتماعی به این عرصه سبب شده تا دنیای مد روز به روز رشد کند و این مورد موجب شده تا دنیای مد کاملا رقابتی باشد. بر همین اساس علاقه مندان به تحصیل در این رشته افزایش پیدا کرده است و سالانه دانشجویان بسیاری در سراسر جهان تمایل دارند در رشته طراحی لباس تحصیلات خود را ادامه دهند. تحصیلات تکمیلی طراحی لباس در آلمان به مدت دو سال می باشد و همانند تحصیل در مقطع کارشناسی دانشجویان بین المللی می توانند در دانشگاه های دولتی آلمان و همینطور در دانشگاه های خصوصی این کشور ادامه تحصیل دهند. لازم به ذکر است برای تحصیل کارشناسی ارشد در آلمان متقاضیان می بایست IELTS 6.5 برای دانشگاه های خصوصی و مدرک B2 آلمانی برای تحصیل در دانشگاه های دولتی را داشته باشند. همینطور دیگر موضوع مهم برای تحصیلات تکمیلی طراحی لباس در آلمان اشاره به گذراندن دوره کارشناسی در رشته های مرتبط به طراحی لباس می باشد.

آوسبیلدونگ طراحی لباس در آلمان

بسیاری از دوره های تحصیلی در آلمان به صورت دوره های کوتاه مدت به صورت عملی و بعضا به صورت کارگاهی در اختیار دانشجویان قرار می گیرد. در واقع هدف دولت از ارائه دوره ها در مدارس فنی و آوسبیلدونگ رشد و شکوفا شدن نبوغ افراد جوان در کسب و کار و فعالیت اقتصادی می باشد و با یادگیری دوره های تحصیلی در آوسبیلدونگ مسیر خود به عرصه کار را پیدا کنند.

در این قسمت باید اشاره کرد که دوره های آوسبیلدونگ در آلمان به دو گونه dual و schulische Ausbildung می باشد که دوره های dual بیشتر به صورت عملی می باشد و چه بسا کارآموزان حقوق هم دریافت می کنند.

به همین جهت بسیاری از افراد سعی دارند به انتخاب رشته مورد علاقه خود و یادگیری و آموزش هر چه سریع تر وارد بازار کار شوند. لازم به ذکر است که در حال حاضر بیش از 320 حرفه و تخصص در کارگاه های آموزشی در آلمان وجود دارد که کارآموزان می توانند با شرکت در آن دوره ها وارد بازار کار شوند. دوره آوسبیلدونگ طراحی لباس در آلمان از این قاعده مستثنا نیست و فارغ التحصیلان دانشگاه در این رشته می توانند با یادگیری و آموزش در دوره های عملی و کارگاهی هر چه سریع تر با یادگیری و تخصص وارد بازار کار شوند.

هزینه تحصیل طراحی لباس در آلمان

همانطور که مستحضر هستید دانشجویان بین المللی نیز می توانند در آلمان هم در دانشگاه های دولتی این کشور و هم در دانشگاه های خصوصی تحصیلات خود را ادامه دهند. لازم به ذکر است که تحصیل در هر کدام از این دو نوع دانشگاه مزیت خاص خود را دارد. به طور مثال یکی از مزیت های خوب دانشگاه های دولتی آلمان بهره مندی از هزینه های پایین تحصیل می باشد و به نحوی می توان گفت متقاضیان می توانند به صورت رایگان در دانشگاه های دولتی آلمان ادامه تحصیل دهند که یکی ار فاکتورهای مهم آن دانش زبان آلمانی می باشد. اما از سمتی دیگر دانشگاه های خصوصی در آلمان دارای مزیت های دیگری می باشد که به عنوان مثال می توان به مهارت آموزی و شرکت در کارگاه های عملی و کارآموزی نیز اشاره کرد چه بسا برخی از این دانشگاه ها در کنار مشاور تحصیلی مشاور کار در زمان پایان تحصیلات خواهند داشت و موضوع پر اهمیت دیگر می توان به زبان یادگیری در این دانشگاه ها اشاره کرد چرا که اکثر دانشگاه های خصوصی دوره های تحصیلی خود را به زبان انگلیسی نیز ارائه می دهند. در نهایت می توان گفت هزینه تحصیل طراحی لباس در آلمان در دانشگاه های دولتی میانگین 300 الی 500 یورو در سال و هزینه های تحصیل در آلمان در رشته طراحی لباس در دانشگاه های خصوصی میانگین 5000 الی 10.000 یورو در سال می باشد.

مد و لباس

این مقاله را از دست ندهید: تحصیل در رشته طراحی مد و لباس و دیزاین

در این مقاله ما راه های تحصیل در رشته طراحی مد و لباس و دیزاین را به شما خواهیم آموخت.

هزینه زندگی دانشجویی در آلمان برای دانشجویان رشته طراحی لباس

بسیاری از دانشجویان بین المللی که علاقه مند به تحصیل در آلمان می باشند سعی دارند قبل از اقدام به مهاجرت از هزینه زندگی در آلمان و بالاخص از هزینه های زندگی دانشجویی اطلاعات کاملی را کسب کنند. در این قسمت سعی داریم به هزینه های زندگی دانشجویی در آلمان بپردازیم و به جزئیات در خصوص هزینه های زندگی در این کشور خدمت شما عزیزان توضیح دهیم. اما در همین ابتدا می توان گفت هزینه های زندگی دانشجویی در آلمان حدود به 700 الی 1000 یورو در ماه با احتساب هزینه خوابگاه دانشجویی می باشد. لازم به ذکر است که هزینه های زندگی در آلمان بسته به سبک زندگی افراد و بسته به شهر مورد نظر می تواند متفاوت باشد چه بسا هزینه های زندگی در شهرهای بزرگ همانند برلین، فرانکفورت و یا دوسلدورف ممکن است تا 1500 یورو در ماه متغیر باشد.

بورسیه رشته طراحی لباس در آلمان

آلمان همواره به عنوان یکی از مقاصد پر طرفدار برای دانشجویان بین المللی می باشد که از عمده ترین دلایل آن به مقرون به صرفه بودن هزینه های تحصیل در این کشور می توان اشاره کرد. در واقع دولت آلمان سعی داشته با حمایت مالی در قالب بورسیه تحصیلی، دانشجویان بین المللی را از امکان تحصیل با کیفیت بالا بهره مند سازد. از این رو دانشجویان می توانند با یادگیری زبان آلمانی از بورسیه رشته طراحی لباس در آلمان بهره مند شوند. اما در ادامه به برخی دیگر از بورسیه های تحصیلی در آلمان خواهیم پرداخت.

بورسیه DAAD (Deutscher Akademischer Austauschdienst)

در این نوع بورسیه به دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد 850 یورو در ماه و به دانشجویان مقطع دکتری 1200 یورو در ماه اعطا می شود.

بورسیه DeutschlandStipendium

این بورسیه تحصیلی در آلمان در تمام دانشگاه های آلمان بدون در نظر گرفت ملیت، درآمد شخصی و با درآمد والدین به دانشجویان اعطا می شود. ارزش این بورسیه تحصیلی 150 یورو در ماه می باشد.

معرفی دانشگاه مد و فشن آلمان

رشته مد و فشن یا طراحی لباس در آلمان در دانشگاه های مختلفی ارائه می گردد که در این بخش به معرفی معروف ترین آنها خواهیم پرداخت.

دانشگاه علوم کاربردی برلین (University of Applied Science Berlin)

یکی از دانشگاه های معروف در زمینه مد و فشن آلمان دانشگاه علوم کاربردی برلین می باشد. این دانشگاه در زمینه مد، طراحی، رسانه، ارتباطات و مدیریت برنامه های تحصیلی را ارائه می دهند. در واقع این دانشگاه بیش از 29 سال فعالیت تخصصی خود را در این زمینه به دانشجویان بین المللی ارائه می کند. این دانشگاه دارای چهار پردیس در هامبورگ، دوسلدورف، مونیخ و برلین می باشد.

لازم به ذکر است خود دانشگاه دارای خوابگاه های دانشجویی می باشد که هزینه خوابگاه یک نفره در آپارتمان مشترک از 400 الی 500 یورو در ماه شروع می شود. در نهایت باید به این موضوع اشاره کنیم که اکثر دوره های تحصیلی در این دانشگاه به زبان آلمانی ارائه می شود و متقاضیان برای شرکت در دوره های اصلی درس نیاز به مدرک B2 آلمانی دارند.

رشته طراحی لباس در دانشگاه علمی کاربردی ماکرومدیا آلمان

یکی از مزیت های تحصیل در دانشگاه علمی کاربردی ماکرومدیا المان اشاره به ارائه برنامه های تحصیلی در این دانشگاه مطابق با قانون آموزشی عالی آلمان می باشد که توسط وزارت آموزش آلمان به رسمیت شناخته شده می باشد. از دیگر مزیت های این دانشگاه ماکرومدیا آلمان وصل به شبکه بزرگی از شرکت های معتبر در زمینه مد و طراحی می باشد که در ادامه لوگوی برخی از این شرکت ها را در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم.

لوگو

دانشجویان با شرکت در برنامه های تحصیلی این دانشگاه با تکیه بر خلاقیت، برنامه های تئوری و عملی از جمله طراحی فرم، تاریخ مد و هنر، توسعه مد و تصویر سازی به مطالعه این برنامه ها می پردازند و علاوه بر آن در مورد ارتباطات دیجیتال و بازاریابی اطلاعات بسیار مناسبی را آموزش خواهند دید. مقر اصلی این دانشگاه در شهر برلین می باشد و دانشجویان در مقطع کارشناسی می توانند به مدت 7 ترم در این دانشگاه تحصیل کنند.

رشته طراحی لباس در دانشگاه علمی کاربردی فرزنیوس آلمان

این دانشگاه رشته طراحی لباس در مقطع کارشناسی ارشد را به تمامی دانشجویان و علاقه مندان به این رشته ارائه می دهد. دانشگاه علمی کاربردی فرزنیوس آلمان در رشته طراحی لباس و مد سعی دارد از دانشجویان در تعریف و شکل دادن به نقس شخصی خود و برای کمک به تغییرات و پیشرفت پشتیبانی کند. به همین جهت دانشجوبان با تحصیل در این دانشگاه مهارت های را به دست خواهند آورد و با شرکت در صنعت مد و طراحی اطلاعات جامعی را کسب خواهند کرد. در ادامه شما را با برنامه های طراحی لباس در دانشگاه فرزنیوس آشنا خواهیم کرد.

 • دوره های تحصیلی شامل :‌
  • آینده نگری استراتژیک و تحول دیجیتال پایدار
  • مفاهیم طراحی پایدار
  • مد و جامعه
  • اخلاق تجاری در بازار های در حال تغییر
  • مدیریت زنجیره تامین دایره ای
  • بازاریابی پایدار و رسانه های اجتماعی
 • اما از شرایط پذیرش در این دانشگاه می توان به موارد زیر اشاره کرد:
  • مدرک زبان انگلیسی ielts 6.5
  • مدرک تحصیلی کارشناسی در رشته مد و طراحی لباس با امتیاز و معدل بالا
   ارسال رزومه و انگیزه نامه

 برای کسب اطلاعات در خصوص هزینه تحصیل، مدت زمان تحصیل و ددلاین دانشگاه فرزنیوس می توانید به جدول زیر دقت فرمایید:

شهریه

775 یورو

طول دوره

1.5 سال

تاریخ شروع دوره

سپتامبر

 

رشته مد و فشن در آلمان

شرایط اقامت پس از تحصیل در آلمان در رشته طراحی لباس

بسیاری از دانشجویان بین المللی علاقه مند هستند پس از اتمام تحصیلات خود در آلمان مشغول به فعالیت کاری شوند و به واسطه این امر اقامت قانونی در آلمان به دست آورند و بدین شکل بدون محدودیت بتوانند در آلمان زندگی کنند. البته این موضوع در صورتی امکان پذیر هست که متقاضیان در یکی از موسسات آموزش عالی و دانشگاه های آلمان که مورد تائید دولت آلمان می باشد فارغ التحصیل شده باشند که توسط قوانین مهاجرتی آلمان بتوانند به مدت 18 ماه اقامت پس از تحصیل دریافت کنند. حال در این مدت فارغ التحصیلان می توانند با دریافت پیشنهاد کاری اقامت خود را به اقامت کاری تبدیل کنند. هنگام درخواست برای مجوز اقامت پس از تحصیل در آلمان در رشته طراحی لباس نیاز به مدارک متعددی می باشد که در ادامه برخی از مدارک مهم را خدمت شما عزیزان بازگو می کنیم.

 • تکمیل فرم درخواست اقامت
 • ارائه پاسپورت معتبر
 • یک قطع عکس بیومتریک
 • گواهی فارغ التحصیلی از دانشگاه های آلمان
 • ارائه قرار داد اجاره خوابگاه
 • ارايه بیمه نامه درمانی

بازار کار طراحی لباس در آلمان

دنیای مد روز به روز در حال تغییر و رو به سمت بهتر شدن می رود و این امر سبب ایجاد رقابت بین طراحان لباس شده است. از این رو طراحان لباس باید همواره پیگیر روند مد باشند چرا که دیده می شود در هر فصل روند جدیدی از آن را معرفی کنند. در این میان دانشجویانی که مدرک دانشگاهی طراحی لباس در آلمان را دریافت کرده اند می توانند به دنبال فرصت های شغلی مناسبی چون صنعت تولید پوشاک، طراحی و توسعه پارچه، در تحقیقات نساجی و یا در روزنامه نگاری مد و یا طراحی لباس افراد مشهور و یا طراحی اکسسوری نیز مشغول به کار و فعالیت شوند. چرا که دنیای مد و طراحی لباس همواره دنیایی پر با زرق و برق بوده و این موضوع سبب جذابیت های بسیاری برای علاقه مندان به این رشته شده است و همواره این موضوع سبب ایجاد یک شغل پر سود می باشد. اما با توجه به نرخ بیکاری در آلمان می توان گفت بازار کار طراحی لباس در آلمان حتی برای فارغ التحصیلان این رشته در آلمان نیز مناسب است و دانشجویان به راحتی بسیاری از کشور های دیگر می توانند در این صنعت وارد بازار کار شوند. اما برای درک بهتر شرایط کار در آلمان، نرخ بیکاری در این کشور را خدمت شما عزیزان شرح خواهیم کرد.

درآمد طراح لباس در آلمان

مهم ترین نقش طراح لباس در آلمان انجام تحقیق عمیق بر روی روند های دنیای لباس و استفاده از مهارت و ایده های خلاقانه می باشد و در نهایت مسئولیت طراحی، مد، استایل، برنامه ریزی، بازاریابی، تجارت و ... را بر عهده دارند. اما طراحان مد بسته به میزان علاقه و تخصص می توانند درآمد متفاوتی را تجربه کنند. چرا که برخی از آنها به عنوان طراحان لباس افراد مشهور و صرفا به عنوان طراح لباس و استایل یک شخص خواص کار می کنند و یا برخی دیگر لباس های مراسم های خاص اعم از لباس عروسی و یا لباس فرش قرمز و ... را بر عهده دارند و برخی دیگر به عنوان طراح لباس برای برند خاصی کار می کنند و یا با طراحی لباس تولیدی و برند شخصی خود را راه اندازی می کنند. اما به طور کل می توان گفت درآمد یک طراح لباس در آلمان به طور متوسط 43.671 یورو در سال می باشد.

درامد طراحان

مزایای رشته طراحی لباس در آلمان

در این بخش برخی از مزایای تحصیل در رشته طراحی لباس در آلمان را خدمت شما عزیزان مطرح خواهیم کرد.

 • تحصیل رایگان به زبان آلمانی
 • تحصیل در بهترین دانشگاه های طراحی لباس و مد در جهان
 • تحصیل در یک فضای بین المللی و کسب علم و تجربه از اساتید به نام در حوزه طراحی لباس
 • بسیاری از دانشگاه های آلمان در حوزه طراحی با شرکت های بزرگی کار کنند و این امر می توان موضوع بسیار مهمی برای دانشجویان بین المللی باشد.

از دیگر مزیت های تحصیل در رشته طراحی لباس در آلمان اخذ اقامت پس از تحصیل در آلمان می باشد تا به واسطه آن دانشجویان بین المللی بتوانند اقامت تحصیلی خود را به اقامت کاری تبدیل کنند.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب رشته طراحی لباس در آلمان هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس جناب استاد ملک پور است استفاده نموده و در حد یک وکیل مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت


سوالات متداول

آیا در رشته طراحی لباس در آلمان می توان به زبان انگلیسی تحصیل کرد؟

بلی، برخی از دانشگاه های آلمان دروه های تحصیلی خود را نیز به زبان انگلیسی ارائه می دهند.

آیا در رشته طراحی لباس در آلمان می توان بورسیه تحصیلی دریافت کرد؟

بله، بسیاری از دانشجویان بین المللی می توانند با ارائه مدارک تحصیلی خود و تسلط به زبان آلمانی درخواست بورسیه تحصیلی دریافت کنند.

آیا پس از تحصیل در رشته طراحی لباس در آلمان می توان اقامت آلمان را دریافت کرد ؟

طبق قوانین مهاجرتی فارغ التحصیلان بین المللی می توانند به مدت 18 ماه اقامت پس از تحصیل دریافت کنند و با دریافت پیشنهاد کاری اقامت خود را به اقامت کاری تبدیل کنند.

میانگین درآمد در رشته طراحی لباس در آلمان چه میزان می باشد؟

به طور میانگین می توان گفت متوسط در آمد طراحان لباس در آلمان حدود 43000 یورو در سال می باشد.

سخن پایانی

دانشجویان بین المللی با تحصیل در کشور آلمان از مزایای آموزش با کیفیت، امکان بهره مندی از تحصیل رایگان، حضور دانشگاه های معتبر در سطح جهانی، امنیت بالای اجتماعی و شرایط مناسب کار در زمان اقامت پس از تحصیل بهره مند خواهند شد. به همین دلیل از این کشور به عنوان یکی از محبوب ترین مقاصد تحصیلی در جهان یاد می شود و حتی علاقه مندان به تحصیل در رشته طراحی لباس در آلمان می توانند تحصیلات خود را ادامه دهند. سوالات متعدد شما عزیزان در باب تحصیل در رشته طراحی لباس در آلمان سبب شد تا در این مقاله به موضوعات مهمی چون شرایط تحصیل طراحی لباس در آلمان در مقاطع دانشگاهی بپردازیم و در خصوص هزینه تحصیل طراحی لباس در آلمان و شرایط بورسیه رشته طراحی لباس در آلمان، همینطور شرایط اقامت پس از تحصیل در آلمان در رشته طراحی لباس و بازار کار طراحی لباس در آلمان بپردازیم و اطلاعات جامعی در این خصوص را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم که مسلما با مطالعه این مقاله می توانید شرایط تحصیل طراحی لباس در آلمان را از ابعاد مختلف مورد بررسی قرار دهید با این حال شما عزیزان می توانید پس از مطالعه مقاله رشته طراحی لباس در آلمان در صورت بروز سوال با کارشناسان موسسه MIE اتریش تماس حال نمایید و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند شوید و یا در انتهای این مقاله سوالات و نظرا خود را مطرح کرده و پاسخ آن را در کوتاه ترین زمان ممکن به دست آورید.

امتیاز 3.5 از 5 ( 9 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
فریبا
سلام مدرک کارشناسی ارشد طراحی پارچه و لباس دارم و ۳۱ سالم هست معلم رشته طراحی و دوخت هستم . ایا با مدرک زبان B1 میتونم برای کار در المان اقدام کنم؟؟؟ یا تحصیلی بصورت رایگان؟؟؟؟ ایا بعد از تحصیل میتونم المان در رشته ی خودم شاغل باشم؟؟؟؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز در صورت اخذ جاب افر می توانید ویزای کاری دریافت نمایید. برای تحصیل در دانشگاه های دولتی بایستی مدرک b2 داشته باشید.
ستایش صفری
سلام وقتتون بخیر امکان دریافت بورسیه برای مقطع کارشناسی و رشته طراحی لباس در المان هست؟ از یک منبع غیر معتبر شنیدم امکان بورسیه فقط برای کارشناسی ارشد و دکترا وجود داره برای فرد ۱۸ ساله با سطح زبان آلمانی B1 و پورتفولیو نسبتا خوب شانس دریافت بورسیه هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز شما می توانبد در دانشگاه های دولتی المان بصورت رایگان تحصیل نمایید.
فرشته قاسمی
من 32 سالمه و قصد مهاجرت به آلمان رو دارم در رشته طراحی لباس. زبانم در حد b1 هست. امکان تحصیل رایگان در این رشته برای من هست یا خیر. و چقدر زمان میبره تا بتونم برم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادبدوست عزیز شما می توندی برای دانشگاه های دولتی درخواست بدهید ولی با توجه به وضعیت سفارت آلمان در ایران و همچنین سن تان ریسک ویزا دارید. متشکرم.
فریبا-گ
برای کارشناسی ارشد در طراحی لباس یا تکنولوژی دوخت شرایط سنی مهمه؟واینکه حداکثر سن چقدره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز ریسک ویزای شما بالاست برای کارشناسی ارشد زیر 30 سال باشید پرونده قوی تر هست و توجیه اینکه شما می خواهید درس بخوانید منطقی تر است.
فریبا-گ
برای کارشناسی ارشد در طراحی لباس یا تکنولوژی دوخت شرایط سنی مهمه؟واینکه حداکثر سن چقدره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز ریسک ویزای شما بالاست برای کارشناسی ارشد زیر 30 سال باشید پرونده قوی تر هست و توجیه اینکه شما می خواهید درس بخوانید منطقی تر است.
شیوا
سلام من متولد ۷۴ هستم لیسانس طراحی لباس هستم. تازه شروکردم برا زبان آلمانی. شانس من از چه راهی بیشتره؟ تحصیلی یا اوسبولدینگ یا کاری ؟ کلا میشه راهنمایی کنین
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای ویزاهای کاری در رشته تان جاب آفر باید داشته باشید چون شانس ویزا برای جستجوی کار خیلی کم است. تحصیلی راه امن و سریع تری می تواند برای شما باشد. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط شما بصورت رایگان بررسی شود.
ترنم
سلام وقت تون بخیر ، آیا رشته طراحی و دوخت هم بورسیه میشود و یا امکان تحصیل رایگان را دارد یا خیر ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بلی شما اگر در زمینه رشته خودتان رزومه علمی خاصی داشته باشید این امکان برای شما فراهم است. البته در نظر داشته باشید که تحصیل در کشور آلمان به زبان آلمانی شهریه ای تقریباً ندارد و رایگان است.
ستاره ماندگار
سلام وقت شمابخیر برای تحصیل در مقطع دکتری فشن باید دارای چه شرایطی باشیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز پیشنهاد می شود برای اخذ پذیرش در مقطع دکتری وب سایت رسمی دانشگاه مورد نظرتان را بررسی و شرایط اخذ پذیرش را مطالعه نمایید.
الناز
سلام وقت بخیر من سال دوم دبیرستان رشته طراحی دوخت هستم میتونم بعد از دیپلم اقدام کنم برای بورسیه تحصیلی طراحی لباس در آلمان زبانم مدرک دارم زبان انگلیسی
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز با توجه به اینکه دانشگاه های دولتی المان رایگان می باشند بهتر است به زبان المانی تسلط یابید.
نازی
سلام خسته نباشید من سنم بالای ۲۲ است و مدرک زبان آلمانی b2 دارم و معدل دیپلمم خیلی پایینه و میخام برای لیسانس اقدام کنم ایا مشکلی پیش نمیاد ؟؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. شرایط سن و سطح زبان شما برای تحصیل در آلمان مناسب است اما در صورتی که معدل شما خیلی پایین باشد ممکن است تا دانشگاه ها به راحتی به شما پذیرش ندهند.
Shima Babaee
سلام ،منابع آزمون ورودی دانشگاه های مد و طراحی لباس آلمان را از کجا میتونیم پیدا کنیم ؟؟؟؟؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. این موضوع را باید در سایت دانشگاه و یا اساتید مربوطه پیگیر شوید.
مشاوره رایگان