اقامت اروپا با اجاره ملک

11 خرداد 1402 بدون نظر

اقامت اروپا با اجاره ملک با دارا بودن تمکن مالی مناسب میسر می شود. این امر در کشور هایی مانند فرانسه، ایتالیا، یونان، قبرس، پرتغال، اسپانیا در دسترس است. از مزایای اخذ اقامت بواسطه این امر می توان به بهره مندی از موقعیت قرار گرفتن کشور هدف در حوزه شینگن اشاره کرد که به خودی خود امتیازهایی برای مسافرت های بین کشورها بدون ویزا را به ارمغان می آورد. اقامت اروپا با اجاره ملک به نحوی خود حمایتی محسوب می شود که متقاضی می تواند از ویزای همراه در این راستا استفاده نموده و همسر و فرزندان خود را نیز در این پروسه همراه کند. این اطلاعات حاصل تحقیق و مشاوره از وکلای محلی است چنانچه متقاضی بهره مندی از خدمات موسسه MIE هستید می توانید با این مرکز تماس تلفنی بگیرید و از مشاوره رایگان استفاده نمایید. 

تماس با ما

اقامت اروپا از طریق اجاره ملک

شرایط اقامت اروپا با اجاره ملک

متقاضیان زیادی در پی اطلاع از شرایط اقامت اروپا با اجاره ملک قصد ماندگار شدن در کشور هدف را دارند؛ کشورهای زیادی در اروپا بواسطه اجاره ملک می توان به اقامت آن کشور رسید. در اصل بحث تمکن مالی کافی است که می تواند در کشورهای مختلف منجر به اخذ اقامت دائم شود. متقاضی با هزینه کردن مبلغ 280 هزار یورو تا 500 هزار یورومی تواند این امر را میسر نماید. در کشورهای زیادی متقاضی با اثبات تمکن مالی و خود حمایتی که نشان دهد توانایی و درآمد کافی برای اجاره ملک و سپری کردن زندگی را دارد می تواند پس از ۵ سال می توان حتی به اخذ پاسپورت اروپا نیز دست یافت.

ویدیو موسسه MIE در مورد اقامت اروپا با اجاره ملک


کشورهای دارای اقامت اجاره ملک در اروپا

کشورهای دارای اقامت اجاره ملک در اروپا همه شیوه های خودحمایتی، داشتن یک اجاره نامه نیاز است به این ترتیب متقاضی پس از 5 سال می تواند به اقامت و پاسپورت کشور هدف برسد.

کشورهای دارای اقامت اروپا با اجاره ملک

فرانسه

اقامت اروپا با اجاره ملک از تمهیدات و الزامات اثبات تمکن مالی است؛ در کشوری مانند فرانسه که یک کشور پیشرفته اروپایی است بدون نیاز به الزاماتی مانند سرمایه گذاری می توان به اقامت این کشور دست پیدا کرد. فرایند اقامت اروپا با اجاره ملک در کشوری مانند فرانسه کمتر از ۶۰ روز به طول می انجامد.

تمکن مالی مورد نیاز برای اقدام از این در جدول زیر بیان شده است:

تمکن مالی مورد نیاز برای دریافت اقامت از طریق اجاره ملک

فرد اصلی

40 هزار یورو

همسر متقاضی

20 هزار یورو

فرزندان زیر 17 سال

10 هزار یورو

درآمد ماهانه

2 هزار یورو

تمکن لازم

متقاضی می بایست نشان دهد از پس هزینه های زندگی در فرانسه بر خواهد آمد

 

نکته: برای اخذ پاسپورت مهارت در زبان فرانسه و همسو شدن با فرهنگ مردم فرانسه دارای اهمیت بالایی است.

سایر الزامات برای اجازه اقامت با اجاره ملک فرانسه

مدرک زبان

اهمیت ندارد

شرط حضور

یک هفته

مدت اجازه اقامت

ابتدا یک ساله بعد از 5 سال اقامت دائم دریافت می کند.

امکان اخذ پاسپورت

دارد

ایتالیا

اقامت اروپا با اجازه ملک در کشوری مانند ایتالیا نیز امکان پذیر است. برای اخذ اقامت ایتالیا بواسطه اثبات ۳۱ هزار یورو در سال به صورت درآمد ماهانه که حاصل از دریافتی های اجاره ملک و یا درآمدی است که از محل دریافتی بازنشستگی حاصل شود و نیازی به حضور فرد نباشد. در ماه ۲۶۰۰ یورو واریزی به حساب فرد متقاضی شرط درآمد کافی را برآورده می کند اما مادامی که فرد دارای همسر و فرزند همراه باشد این رقم به ۳۸ هزار یورو خواهد رسید. داشتن مسکن یا اجاره نامه یکی از شروط اصلی است. شش ماه شرط حضور در سال که پس از ۵ سال می تواند منجر به اقامت دائم شود.

تمکن مالی مورد نیاز برای دریافت اقامت از طریق اجاره ملک

تمکن لازم

درآمد سالانه 31 هزار یورو

فرد اصلی

درآمد ماهانه 2600 یورو

همسر متقاضی

320 یورو

فرزندان

150 الی 200 یورو

 

سایر الزامات برای اجازه اقامت با اجاره ملک ایتالیا

شرط حضور

6 ماه

مدت اجازه اقامت

بعد از 5 سال منجر به اقامت دائم می گردد

امکان اخذ پاسپورت

بعد از 10 سال دارد

اتریش

کشور اتریش یکی دیگر از مقاصدی است که می توان اقامت اروپا با اجاره ملک را به واقعیت تبدیل کند. کشوری امن و مرفه که روش خود حمایتی را به خوبی پشتیبانی می کند. اثبات ۲۰ هزار یورو در حساب بانکی فرد متقاضی و درآمدی بالغ بر ۲ هزار یورو بدون شرط حضور در کشور خود از شروط این مسیر است. هرچه میزان دارایی فرد متقاضی در سطح بالاتری باشد به طبع شرایط هم بهتر خواهد بود. فرایند اقامت اروپا با اجاره ملک یک تا دو سال به طول خواهد انجامید. اجاره نامه ملک در اتریش و بیمه نامه و مدرک زبان آلمانی در سطح A1 منجر به اقامتی موقت یک ساله خواهد شد که یک سال دیگر هم قابل تمدید خواهد بود که اقامت دریافتی در سال دوم سه ساله است و بعد از سپری شدن ۵ تا ۶ سال اقامت دائم کشور اتریش در دسترس خواهد بود. متقاضی اقامت تمکن مالی اتریش ملزم به حضور ۶ ماه در سال و به عنوان یک کار آفرین در اتریش به فعالیت شغلی خواهد بود.

الزامات برای اجازه اقامت با اجاره ملک اتریش

تمکن مالی به ازای هر عضو

20 هزار یورو

درآمد ماهانه

3000 یورو

مدرک زبان

A1 المانی

شرط حضور

حضور 6 ماه الزام می باشد

مدت اجازه اقامت

ابتدا اقامت یک ساله، تمدید یک سال دیگر و تمدید 3 سال

امکان اخذ پاسپورت

دارد

پرتغال

یکی دیگر از کشورهای هدفی که می توان بواسطه اقامت با اجاره ملک مهاجرت به اروپا کرد، کشور پرتغال است. در این روش که اثبات تمکن مالی در مرکز توجه است؛ همسر و فرزندان فرد متقاضی اقامتی موقت و بعد از ۵ سال اقامتی دائم را به دست می آورند. فرزندان فرد متقاضی در صورتی که مجرد و غیر مستقل باشد تا سن 24 سال می تواند والدین خود را همراهی نمایند. این پروسه با اثبات دارا بودن ۷.۸۰۰ یورو برای شخص درخواست کننده و ۳.۹۰۰ یورو برای همسر و همچنین ۲.۵۰۰ یورو به ازای هر فرزند منعقد خواهد شد. اجازه کار و اقامتی دوساله در ابتدا اعطا خواهد شد. بعد از ۵ سال اقامت دائم پرتغال برای متقاضی و همراهانش میسر می شود. ۶ ماه حضور یک سره در سال اول و ۶ ماه در سال برای سالهای بعد و کسب مهارت در زبان و آشنایی کامل با فرهنگ کشور پرتغال منجر به کسب پاسپورت این کشور خواهد شد.

الزامات اجازه اقامت با اجاره ملک پرتغال

تمکن مالی فرد اصلی

7800 یورو

تمکن مالی همسر متقاضی

3900 یورو

تمکن مالی فرزندان زیر 17 سال

2500 یورو

مدت اجازه اقامت

ابتدا 2 ساله صادر می گردد

شرط حضور

6 ماه

امکان اخذ پاسپورت

دارد

قبرس

کشوری دیگر که می تواند به مقصدی دلخواه برای متقاضیان تبدیل شود قبرس است. اقامت اروپا با اجاره ملک در این کشور با به اثبات رساندن درآمد ماهانه ۱۰ هزار یورو برای فرد اصلی و ۵ هزار یورو برای همراهان بعلاوه تمکن مالی مناسب قابل اخذ خواهد بود. اصلی ترین طرفداران این نوع از اقامت در قبرس بازنشستگان هستند. خرید خانه یا اجاره ملک و حساب بانکی با مبلغ ۱۵ تا ۲۰ هزار یورو از الزامات خواهد بود. همچنین فرد متقاضی می تواند فرزندان زیر ۱۸ سال خود را نیز همراه کند. اجازه کار برای افراد وجود نخواهد داشت و راه اندازی کسب و کار امکان پذیر است. از مزایای اقدام برای دریافت اقامت از طریق اجاره ملک در قبرس، این است که:

  • از همان ابتدا به متقاضی اقامت دائم اعطا می گردد.
  • مانند کشور هایی مانند ترکیه نیاز به تمدید سالانه این اقامت نیست.

تمکن مالی مورد نیاز برای دریافت اقامت از طریق اجاره ملک

فرد اصلی

10000 یورو

همسر متقاضی

5000 یورو

فرزندان زیر 18 سال

5000 یورو

 

الزامات اجازه اقامت با اجاره ملک قبرس

شرط حضور

دارد

اجازه کار

ندارد

اجازه راه اندازی کسب و کار

دارد

امکان اخذ پاسپورت

دارد

یونان

کسب اقامت اروپا با اجاره ملک در کشور یونان برای متقاضیان و علاقه مندان به کشور یونان اینگونه است که تمکن مالی فرد محرز شود و دولت یونان به اطمینان برسند که فرد هزینه ای بر دوش این دولت نخواهد انداخت. درآمد یکنواخت ماهانه ۲.۵۰۰ یورو و ۲۰ درصد افزایش برای همسر فرد درخواست کننده و برای هر فرزند ۱۵ درصد افزایش خواهد داشت. نشان دادن اظهارنامه بانکی برای اثبات سپرده حساب نزد بانک به عنوان دارایی از شروط اصلی است. فرد اصلی ۳۰ هزار یورو دارایی، همسر او ۱۵ هزار یورو و فرزندان کمتر از ۱۸ سال ۷ هزار یورو را می بایست در اظهارنامه بانکی نشان دهند. ثبت شرکت می تواند راه کسب درآمد در کشور یونان باشد. شرط حضور در این کشور هم شش ماه خواهد بود. فرایند کسب اقامت اروپا با اجاره در یونان در صورت فراهم بودن شرایط و مدرک ۱ تا ۱.۵ ماه طول خواهد کشید.

تمکن مالی مورد نیاز برای دریافت اقامت از طریق اجاره ملک

فرد اصلی

2500 یورو در ماه

همسر متقاضی

20% از 2500 یورو اضافه می گردد

فرزندان زیر 18 سال

15% از 2500 یورو اضافه می گردد

درآمد سالانه به ازای فرد اصلی

30 هزار یورو

درآمد سالانه به ازای همسر فرد

15 هزار یورو

درآمد سالانه به ازای فرزندان

7 هزار یورو

 

سایر الزامات برای اجازه اقامت با اجاره ملک یونان

شرط حضور

6 ماه

مدت اجازه اقامت

ابتدا 2 ساله صادر می گردد

طول مدت پروسه

1 الی 1.5 ماه

سوئیس

اقامت اروپا با اجاره در کشور زیبای سوئیس نیز امکان پذیر است. کسب اقامت به روش های مختلف مستلزم شرط سنی و بسیاری الزامات دیگر است اما این نوع از اقامت که به تمکن مالی نیاز دارد، به اقامت بازنشستگی نیز معرف است طرفداران خاص خود را داراست. افراد با سن بالای ۵۵ سال می توانند از این فرصت استفاده نمایند. از آنجایی که سن امید به زندگی در این کشور ۷۸ سال عنوان شده به نسبت هر سال ۵۰ هزار فرانک دارایی را به اثبات برساند. به عبارتی از ۵۵ سال تا ۷۸ سال حدود ۲۳ سال خواهد بود که فرد متقاضی می بایست ۱.۱۵۰هزار فرانک دارایی را به تایید مراجع مربوط برساند. اقامت دائم این کشور پس از ۱۰ سال قابل‌ اخذ خواهد بود و دو سال بعد یعنی ۱۲ سال از ابتدا پاسپورت نیز قابل اخذ است. داشتن بیمه نامه و اثبات اجاره ملک و یا خرید آن به عنوان مسکن از شروط استفاده از این روش است. ۶ماه زندگی در کشور سوئیس بدون اشتغال به کار هم از شرایط به حساب خواهد آمد. قابل ذکر است که با دریافت اقامت از این طریق فرزندان نمی توانند به همراه پدر و مادر وارد کشور سوئیس شوند.

تمکن مالی مورد نیاز برای دریافت اقامت از طریق اجاره ملک

فرد اصلی

ارائه 50 هزار فرانک برای هر سال اقامت در سوئیس

میزان تمکن مالی برای فرد 55 ساله

۱.۱۵۰ هزار فرانک

 

سایر الزامات برای اجازه اقامت با اجاره ملک ایتالیا

شرط حضور

6 ماه

سن

فرد اصلی بالای 55 سال

الزام به ارائه بیمه

دارد

اراده اقامت دائم

بعد از 10 سال

ارائه پاسپورت

بعد از 12 سال

نحوه اخذ اقامت دائم اروپا با اجاره ملک

همانگونه که گفته شد، اقامت اروپا با اجاره ملک در کشورهای بسیاری امکان پذیر است. نحوه اخذ اقامت دائم اروپا با اجاره ملک اینگونه است که فرد متقاضی و همراهان او که شامل همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال است باید تمکن مالی خود را به اثبات برسانند و بتوانند اقامتی موقت و معمولا ۱ یا دوساله را دریافت نمایند پس از آن فرد متقاضی در صورت اشتغال به کار و یا راه اندازی کسب و کار با توجه به قانون کشور هدف و ارائه بیمه نامه و بعضا مدرک زبان رسمی آن کشور می تواند در اخذ اقامت دائم دخیل باشد. در برخی کشورها فرد متقاضی می بایست درآمدی با مبلغی مشخص بدون حضور و اشتغال به کار را به اثبات برساند (مانند بازنشستگان). اخذ اقامت دائم در این روش تا ۵ سال هم خواهد بود و استثنا هم وجود دارد مانند کشور سوئیس که ۱۰ سال پس از اقامت موقت اقامت دائم را اعطا می کند.

مزایای اقامت اروپا با اجاره ملک

اقامت اروپا با اجاره ملک در کشورهای بسیاری امکان پذیر است که بدون شک مزایایی هم به همراه خواهد داشت که این مزایا به قرار زیر است:

  • از آنجایی که کشورهای اروپایی جزء حوزه شینگن هستند دارندگان اقامت دائم و پاسپورت این کشورها منعی برای رفت و آمد ندارند و بدون ویزا به مسافرت می پردازند.
  •  اخذ اقامت دائم با اجاره ملک نیاز به رعایت شروط سختی نداشته و تنها با اثبات تمکن مالی و شرط حضور پیوسته و یا حتی غیر پیوسته ۶ ماهه در اکثر کشورها قابل اخذ خواهد بود.
  •  متقاضی می تواند خانواده را همراه کند و فرزندان او اجازه تحصیل خواهند داشت.
  • راه اندازی کسب و کار و بیزینس نیز برای افراد امکان پذیر خواهد بود.
  • در کشورهایی مانند سوئیس تمهیدات ویژه ای برای رفاه حال بازنشستگان در نظر گرفته شده.

سوالات متداول

✔️ شرط حضور برای اقامت اروپا با اجاره ملک چه مدت است؟

در اکثر کشورها شرط حضور ۶ ماه به صور پیوسته و یا ۶ ماه در سال عنوان شده است.

✔️ میزان درآمد برای متقاضیان اصلی اقامت اروپا با اجاره در کشور قبرس چقدر است؟

اثبات کسب درآمد ماهانه ۱۰ هزار یورو مورد نیاز خواهد بود.

✔️ شرط سنی و امید به زندگی برای اقامت اروپا با اجاره ملک در کشور سوئیس چند سال است؟

متقاضیان بالای ۵۵ سال سن می توانند از این اقامت بهره مند شوند همچنین امید به زندگی در این کشور ۷۸ سال است.

✔️ پروسه اخذ اقامت اروپا با اجاره ملک در فرانسه چه مدت طول می کشد؟

این فرایند ۶۰ روز به طول می انجامد.

سخن پایانی

در این نوشتار به بررسی اخذ اقامت اروپا با اجاره ملک پرداخته شد. کشورهای بسیاری در پروسه اعطای اقامت به اجاره نامه ملک پرداخته اند و آن را از شروط اخذ اقامت قرار داده اند. در کشورهایی مانند فرانسه، ایتالیا، اتریش، پرتغال افراد با اثبات تمکن مالی کافی برای خود و خانواده همراه می توانند به اقامتی موقت و قابل تمدید و تبدیل به اقامت دائمی برسند. در کشورهایی مانند سوئیس بازنشستگان با اثبات تمکن مالی و درآمد ماهیانه بازنشستگی می توانند اقامت موقت این کشور را کسب نمایند و پس از ۱۰ سال به اقامت دائم نیز برسند. مدرک زبان برای اخذ اقامت اروپا با اجاره ملک ضروری نیست ولی برای اقامت دائم و یا پاسپورت مهارت زبان رسمی و فرهنگ کشور هدف از الزامات است. در این اقامت معمولا اجازه کار به افراد داده نمی شود ولی راه اندازی کسب و کار بلامانع خواهد بود. متقاضیان استفاده از این روش اقامت می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با موسسه مشاوره MIE تماس تلفنی برقرار نمایند و از مشاوره رایگان استفاده کنند.

امتیاز 3.67 از 5 ( 2 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
مشاوره رایگان