پاسپورت اروپا

14 نظر

پاسپورت اروپا، گذرنامه ای است که توسط یکی از 27 کشور عضو اتحادیه اروپا صادر می شود و این امکان را به شما می دهد بدون ویزا بین تمام کشورهای اتحادیه اروپا سفر کنید و با تعداد زیادی از کشورهای ثالث اتحادیه اروپا موافقت نامه های دوجانبه دارد که در این نوشتار انواع مسیرهای دریافت آن را بررسی میکنیم. دارنده پاسپورت شهروند یکی از 27 کشور اتحادیه اروپا است و حق زندگی، کار، تحصیل و بازنشستگی در هر یک از کشورهای عضو اتحادیه اروپا را دارد. گرفتن پاسپورت اروپا معمولاً به معنای پاسپورت یک تبعه اتحادیه اروپا است. این سند حق زندگی، کار و تحصیل در هر کشور منطقه اقتصادی اروپا (EEA) و سوئیس را می دهد.

مقایسه پاسپورت ترکیه با سایر کشور های های اروپایی از جمله یونان از طریق سرمایه گذاری نشان می دهد که؛ در ترکیه با سرمایه گذاری 400 هزار دلار در ملک، پاسپورت این کشور را به ارمغان می آورد، اما اجازه سفر آزادانه به اروپا، آمریکا یا کانادا را نمی دهد. در حالی یونان با سرمایه گذاری 250 هزار یورویی برای ملک پس از 6 سال تابعیت اعطا می کند. خانواده شما (همسر، فرزندان زیر 24 سال و والدین) اقامت دائم یونان را دریافت می کنند و مهمتر از همه، شما می توانید آزادانه به سایر کشورها از جمله کشورهای اروپایی سفر کنید. جهت دریافت اطلاعات جامع در خصوص پاسپورت کشورهای اروپایی در سایت های تحقیق کردیم و از وکلای محلی معتبر اروپا کمک دریافت کردیم. جهت دریافت مشاوره مهاجرت به اروپا با خطوط موسسه MIE تماس بگیرید که کارشناسان ما شرایط شما را به صورت رایگان بررسی نمایند.

ویدیو موسسه MIE در مورد ترکیه یا اروپا


مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ماپاسپورت اروپا

اعتبار پاسپورت اروپا در کشورهای مختلف این قاره

اعتبار پاسپورت اروپا در کشورهای مختلف این قاره متفاوت است و به دلیل امتیاز 192 شاخص ورود بدون ویزا در 20 رتبه اول قرار دارند. از نظر بررسی قوی ترین پاسپورت اروپا باید گفت به طور مثال کشور آلمان همراه با کره جنوبی در رتبه دوم قرار دارد، در حالی که پاسپورت هر دو کشور در مجموع به 190 مقصد در سراسر جهان دسترسی دارد. اما چهار کشور اروپایی فنلاند، ایتالیا، لوکزامبورگ و اسپانیا رتبه سوم را به خود اختصاص داده‌اند.

ویدئو موسسه MIE در مورد ارزان ترین روش دریافت پاسپورت اروپا


در جدول زیر شما را دعوت به تماشای لیستی از معتبر ترین پاسپورت های جهان و رتبه آن ها می کنیم.

 

نام کشور

رتبه

امکان سفر به کشور ها بدون دریافت ویزا

المان و کره جنوبی

دوم

سفر به 190 کشور بدون ویزا

فنلاند، ایتالیا، لوکزامبورگ و اسپانیا

سوم

189 کشور بدون نیاز به اخذ ویزا

دانمارک و اتریش

چهارم

188

فرانسه، ایرلند، هلند، پرتغال و سوئد

پنجم

187

بلژیک و سوئیس

ششم

186

جمهوری چک، یونان، مالت، نروژ به همراه ایالات متحده و بریتانیا

هفتم

185

کشورهای غیر اتحادیه اروپا، استرالیا و کانادا

هشتم

184

مجارستان

نهم

183

لیتوانی، لهستان و اسلواکی

دهم

182

استونی، لتونی و اسلوونی

یازدهم

181

ایسلند

دوازدهم

180

مالزی

سیزدهم

179

رومانی

شانزدهم

174

بلغارستان

هفدهم

173

 

ویدئو موسسه MIE در مورد بررسی خرید ملک در کشورهای اروپایی و اخذ پاسپورت


آیا خرید پاسپورت اروپا امکان پذیر است؟

بله، در بعضی از کشور ها می توانید خرید پاسپورت اروپا را انجام دهید. عموما سرمایه‌گذاران مقدار پول مشخصی را در ملک یا سایر سرمایه‌گذاری‌های داخل یک کشور انجام می دهند که بعد از این فرآیند می توانند به سرعت پیگیر باشند و پاسپورت دریافت کنند. قبرس و مالت دو کشوری هستند که در حال حاضر در کانون توجه اتحادیه اروپا قرار دارند و اتحادیه اروپا برای طرح‌ های شهروندی سرمایه‌ گذارانشان رویه‌ های نقض را علیه آنها آغاز کرده است. بلغارستان کشور عضو دیگری است که چنین طرحی را ارائه می دهد. به طور مثال افراد غیر اروپایی می توانند با سرمایه گذاری 2 میلیون یورو در املاک و اهدای 75000 یورو به صندوق تحقیق و توسعه دولت و 75000 یورو به سازمان توسعه زمین کشور، گذرنامه قبرس را با حداقل 2.15 میلیون یورو دریافت کنند. همچنین مالتا یکی از کشورهای اتحادیه اروپا است که شهروندی را از طریق سرمایه گذاری ارائه می دهد. با حداقل مبلغ 690000 یورو می توانید پاسپورت مالت را از 12 تا 36 ماهگی دریافت کنید. در حال حاضر روش های موجد در کشور های قبرس و بلغارستان بسته می باشند اما مالتا هنوز از این طریق تابعیت را ارایه می دهد. اما شما می توانید با خرید ملک در قبرس در این کشور سرمایه گذاری کنید که در نهایت منجر به دریافت اقامت و تابعیت شما خواهد شد.

شرایط گرفتن پاسپورت اروپا

یکی از شرایط گرفتن پاسپورت اروپا دریافت شهروندی این کشور می باشد که پس از ده سال زندگی و کار در کشورهای اروپایی در صورت پرداخت مالیات به موقع و همچنین عدم سوءپیشینه و ارتکاب به جرم در این کشورها متقاضی می تواند مدارک خود را به سفارت ارائه داده و برای اخذ پاسپورت اروپایی اقدام کند. البته باید به این نکته دقت کنید که تمام روش های مهاجرت نمی توانند منجر به اخذ پاسپورت شوند.

مدارک لازم برای اخذ پاسپورت اروپا

مدارک مورد نیاز برای گرفتن پاسپورت اروپا عبارتند از:

 • عکس‌های رسمی:عکس‌های رنگی با پس زمینه سفید و ابعاد مشخص شده
 • مدرک سکونت: شامل اجاره نامه، قبض برق یا گاز
 • وضعیت تاهل: اگر ازدواج کرده‌اید، ممکن است نیاز به ارائه شناسنامه مشترک با همسر یا مدارک دیگری در این زمینه باشد
 • پرداخت هزینه‌ها: پرداخت هزینه‌های مرتبط با درخواست پاسپورت، که ممکن است به صورت متغیر باشد.
 • موافقت نامه والدین: برای افراد زیر 18 سال، ممکن است نیاز به موافقت نامه والدین یا نگهدارنده حقوقی باشد.

گرفتن پاسپورت اروپا از طریق تحصیل

شما درصورتی حق دارید در کشور اتحادیه اروپا که در آن در حال تحصیل هستید زندگی کنید که:

 • در یک موسسه آموزشی تایید شده ثبت نام کرده اند
 • از هر منبعی مشخص درآمد کافی برای زندگی ارایه دهید
 • دارای پوشش بیمه درمانی جامع در آنجا باشند

برای گرفتن پاسپورت اروپا از طریق تحصیل اگر تحصیلات خود را به پایان برسانید و نتوانید ثابت کنید که کار می کنید یا منابع کافی برای حمایت از خود دارید، ممکن است حق اقامت در کشور را از دست بدهید. درصورتیکه مشغول به تحصیل در اروپا هستید و پس از دوران تحصیل خود وارد بازار کار شدید، از حقوق دریافتی خود مالیات پرداخت کردید، می توانید پس از 5 سال درخواست اقامت دائم و نهایتا پاسپورت را بدهید. برای گرفتن گذرنامه اروپا باید زبان کشور را بدانید، نسبت به قوانین آن کشور آگاهی داشته باشید، جرم و جنایتی انجام ندهید و همانند یک شهروند واقعی رفتار کنید که امکان دریافت تابعیت اروپا را داشته باشید. گفتنی است شما با شرکت در دوره های زبان می توانید به اقامت دوره زبان در اروپا برای مدت تحصیل خود دست یابید.

اخذ پاسپورت اروپا از طریق کار

شما می توانید تقریباً به هر کشوری در اتحادیه اروپا با ویزای کار مهاجرت کنید، و با مهاجرت به اروپا و اقامت اروپا را داشته باشید. پس از چند سال کار (5-10) می توانید برای پاسپورت کشورهای اروپایی درخواست دهید. برای اخذ پاسپورت اروپا از طریق کار، در بیشتر موارد باید یک پیشنهاد شغلی در اتحادیه اروپا داشته باشید و کارفرمای شما باید از شما حمایت کند. چندین مجوز کار وجود دارد که کشورهای اتحادیه اروپا بسته به صلاحیت و تجربه شما صادر می کنند که رایج ترین آنها کارت آبی اتحادیه اروپا است. برای واجد شرایط بودن برای کارت آبی اتحادیه اروپا، باید بر اساس تحصیلات و تجربه کاری و سایر مهارت ها، امتیاز کافی در سیستم امتیازدهی کسب کنید.

گرفتن پاسپورت اروپا با خرید ملک

برنامه شهروندی و اخذ پاسپورت با خرید ملک در پرتغال، یونان، اسپانیا از طریق سرمایه گذاری یکی از محبوب ترین برنامه های منتج به پاسپورت در اروپا است. این برنامه به شما اجازه نمی دهد که مستقیماً برای شهروندی درخواست دهید. ابتدا، شما اقامت دائم را به دست می آورید. یعنی راهی است که به شما این امکان را می دهد که گرفتن پاسپورت اروپا با خرید ملک را تجربه کنید. رایج ترین سرمایه گذاری در اروپا به خصوص سرمایه گذاری در املاک و مستغلات پرتغال است، جایی که شما باید ملکی را با حداقل 280000، 350000 ،500000 یورو را خریداری کنید. برنامه سرمایه گذاری اسپانیا به شما امکان می دهد در صورت سرمایه گذاری حداقل 500000 یورو در املاک و مستغلات، واجد شرایط اقامت دائم شوید. مانند برنامه پرتغال، شما نمی توانید مستقیماً برای تابعیت در این کشور اقدام فرمایید، اما ده سال پس از درخواست برای برنامه شهروندی اسپانیا، واجد شرایط دریافت پاسپورت اسپانیا هستید. یونان یکی از ارزان ترین اقامتگاه ها را از طریق سرمایه گذاری با حداقل مبلغ مورد نیاز حداقل 250000 یورو ارائه می دهد. اما، اگر گذرنامه یونان می‌خواهید، باید حداقل هفت سال پس از سرمایه‌گذاری خود در این کشور زندگی کنید تا واجد شرایط شهروندی شوید. بروکسل رسماً علیه کشورهای اتحادیه اروپا، قبرس و مالتا به دلیل ارایه طرح "گذرنامه طلایی" آنها به صورت قانونی اقدام کرده و خواستار آن شد در سریعترین زمان ممکن این روش را ببندند. قبرس و بلغارستان نیز "گذرنامه های طلایی" صادر کرده بودند، اما هر دو از آن زمان به پایان رسیده اند و دیگر برای این روش خدماتی را ارایه نداده اما مالت به عنوان تنها کشور اتحادیه اروپا با چنین طرحی باقی مانده است.

گرفتن پاسپورت کشورهای اروپا از طریق نوآفرینی و استارت آپ

جهت گرفتن پاسپورت اروپا از طریق نوآفرینی و استارت آپ باید یک کسب و کار جدید را که توانایی ایجاد بازار کار، سود و رقابت دارد را در یکی از کشور های اروپایی ایجاد کنید. در ابتدای به امر باید یک بیزنس پلن قوی ارایه دهید که مورد تایید دولت باشد. پس از راه اندازی ایده جدید خود و پروژه استارت اپی خود و به درآمد رسیدن و پرداخت مالیات، پس از 5 سال اقامت دائم را می توانید به دست اورید. دوره های نوآفرینی در بعضی از کشور ها مثل پرتغال، هلند، فنلاند، فرانسه و... قابل اجرا جهت ویزای استارتاپ اروپا می باشند. به طور مثال شما در کشور پرتغال یا فنلاند پس از دریافت اقامت دائم در سال ششم می توانید برای پاسپورت درخواست دهید.

اخذ پاسپورت اروپا با روش خودحمایتی

ویزای های خود حمایتی که معروف به ویزای بازنشستگی هستند در برخی از کشورهای اروپایی مانند فرانسه، ایتالیا، اسپانیا، پرتغال، یونان، اتریش، قبرس جنوبی، به اشخاصی ارایه می شود که نشان دهند در ایران از اوضاع مالی مناسبی برخوردار هستند، در کشور مقصد نیاز به کار کردن ندارند، فرد ثروتمندی هستند و سربار کشور مقصد نخواهند شد. شما می توانید برای اخذ پاسپورت اروپا با روش اقامت خودحمایتی اقدام کنید اگر اوضاع مالی مناسبی دارید. اگر قصد دریافت قوی ترین پاسپورت کشورهای اروپا را دارید به شرط نشان دادن دو الی سه سند ملکی، پول در حساب به عنوان تمکن مالی و تهیه یک گردش حساب ماهانه می توانید برای این روش اقدام داشته باشید. در این روش در اغلب این کشور ها شما پس از 5 سال اقامت دائم و پس از 10 سال پاسپورت را می توانید دریافت کنید. لازم به ذکر است که بدانید در کشور از ابتدا یک اقامت 5 ساله و در سال ششم می توانید درخواست تابعیت دهید.

راحت ترین کشور اروپایی برای گرفتن پاسپورت

می توان گفت راحت ترین کشور اروپایی برای گرفتن پاسپورت پرتغال می باشد که در مجموع دارای ساده ترین روند شهروندی اتحادیه با روش اقامت طلایی اروپا است که پس از پنج سال زندگی در این کشور، شهروندی اعطا می شود. تنها با گذراندن تنها 35 روز در این کشور طی پنج سال سرمایه گذاری شما برآورده می شود و به تابعیت می رسید. بلژیک همچنین در صورتی که کسب و کار خود را به آنجا منتقل کنید، سریعترین پاسپورت اروپا را ارائه می دهد، در حالی که اسپانیا سریع ترین راه را برای دریافت پاسپورت در صورتی که بخشی از مستعمرات سابق اسپانیا هستید ارائه می دهد. همچنین سریعترین روش اخذ گذرنامه اروپا، درخواست از طریق برنامه سرمایه گذاری است. مالتا و قبرس هر دو فرصت‌های سرمایه‌گذاری عالی را برای افراد خارجی که به دنبال دریافت شهروندی اتحادیه اروپا هستند، می باشند. اما لازم به ذکر است که در حال حاضر این روش در کشور قبرس بسته می باشد و فقط مالت در حال فعالیت و ارائه این روش می باشد.گفتنی است در حال حاضر با راه اندازی شرکت، و کارشرکت قبرس و با سرمایه گذاری حدود 20 هزار یورو، بعد از 8 سال خواهید توانست به پاسپورت قبرس دست یابید، که این روش از کم هزینه ترین راه ها برای رسیدن به پاسپورت اروپا می باشد.

مدت زمان گرفتن پاسپورت اروپا در کشورهای مختلف

 در نظر گرفتن یک مسیر معمولی برای گرفتن شهروندی اروپایی هفت سال یا بیشتر طول می کشد. ابتدا باید در یک کشور سرمایه گذاری کنید و یک مجوز اقامت پنج ساله دریافت کنید، سرمایه گذاری خود را حفظ کنید و قبل از درخواست تابعیت، سال ها در آن کشور زندگی کنید. معمولا چند ماه تا چندین سال طول می کشد تا بتوانید شهروندی اروپا را دریافت کنید. مدت زمان بستگی به این دارد که برای کدام مسیر پاسپورت واجد شرایط هستید:

 • شش ماه تا یک سال: برای تابعیت از طریق نسب
 • پنج تا ده سال: برای تابعیت از طریق تابعیت (زمانی است که کشوری به افرادی که به مدت چند سال اقامت قانونی داشته اند تابعیت می دهد.) زمان بندی بسته به کشور متفاوت است. سریعترین زمان در اروپا 5 ساله می باشد که شامل کشور های (فرانسه، بلژیک، پرتغال، ایرلند، سوئد و چند سال دیگر) است. سایرین می توانند تا 10 سال تمدید شوند (اتریش، ایتالیا، اسپانیا، یونان). این کاملا به کشور فردی بستگی دارد.
 • یک تا پنج سال: برای شهروندی از طریق سرمایه گذاری

به جدول زیر برای در نظر گرفتن مدت زمان گرفتن پاسپورت اروپا در کشورهای مختلف توجه داشته باشید.

 

نام کشور

سطح زبان مورد نیاز

مدت زمان اقامت در کشور

تابعیت دوگانه

پرتغال

پرتغالی A2

5 سال

بله

ایرلند

ندارد

5 سال

بله

سوئد

ندارد

5 سال

بله

بلژیک

A2 فرانسوی، هلندی یا آلمانی

5 سال

بله

فرانسه

B1 فرانسه

5 سال

بله

هلند

A2 هلندی

5 سال

خیر

آلمان

B1 آلمانی

6-8 سال

خیر

نروژ

A2/B1 نروژی

7 سال از 10 سال گذشته

بله

دانمارک

B2 دانمارکی

9 سال

بله

اتریش

B1 آلمانی

10 سال

خیر

ایتالیا

B1 ایتالیایی

10 سال

بله

اسپانیا

A2 اسپانیایی

10 سال

خیر

سوئیس

A2/B1 آلمانی، ایتالیایی یا فرانسوی

10 سال

بله

هزینه پاسپورت اروپا چقدر است؟

برای دریافت پاسپورت کشورهای اروپایی ابتدا باید واجد شرایط دریافت پاسپورت باشید. شما می توانید این کار را به روش های مختلفی انجام دهید:

 • یا با یک همسر اروپایی ازدواج کنید
 • برای چند سال در یک کشور زندگی کنید
 • برای یک برنامه اقامت اتحادیه اروپا درخواست دهید
 • یا عضوی از خانواده داشته باشید که بخشی از یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا است.
 • یا از طریق کار، تحصیل، سرمایه گذاری

همچنین در بعضی از کشورها امکان خرید پاسپورت هم وجود دارد. یکی از راه های گرفتن گذرنامه، گذراندن تابعیت از طریق طرح سرمایه گذاری است. شما باید مقدار مشخصی از پول را در یک کشور سرمایه گذاری کنید و آن سرمایه گذاری مربوطه را برای مدت زمان خاصی نگه دارید تا تابعیت دریافت کنید. از نظر شما هزینه پاسپورت اروپا چقدر است؟

 

کشور

هزینه درخواست

پرتغال

€200

ایرلند

175 یورو در صورت درخواست، 950 یورو در صورت تایید

سوئد

150 یورو (1500 کرون)

بلژیک

€50

فرانسه

€55

هلند

€925

آلمان

€255

نروژ

250 یورو (2500 N0K)

دانمارک

€510 (3,800 DKK)

اتریش

130 یورو برای درخواست، 1100-1500 یورو در صورت اعطا

ایتالیا

€250

اسپانیا

€60-100

سوئیس

90 یورو (100 CHF) در سطح فدرال، به اضافه هزینه های کانتون

 

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر از اعتبار پاسپورت اروپا هستید، اینجا کلیک کنید ➡️


سوالات متداول

✔️ مدت زمان گرفتن پاسپورت کشورهای اروپا چقدر به طول می انجامد؟

این پروسه با توجه به نوع کشور متفاوت می باشد، عموما پس از پنج سال که اقامت دائم را دریافت کردید می توانید برای تابعیت اقدام کنید یا از ابتدا برای خرید پاسپورت درخواست دهید.

✔️ آیا امکان دریافت پاسپورت اروپا با خرید ملک وجود دارد؟

بله، شما می توانید با خرید ملک در کشور های پرتغال، یونان، اسپانیا و قبرس جنوبی به اقامت و تابعیت برسید.

✔️ قوی ترین پاسپورت اروپا را مربوط به چه کشوری است؟

آلمان

✔️ سریعترین پاسپورت در اروپا را چه کشوری ارایه می دهد؟

بلژیک همچنین در صورتی که کسب و کار خود را به آنجا منتقل کنید، سریعترین پاسپورت را ارائه می دهد.

سخن پایانی

به عنوان یک شهروند اتحادیه اروپا، شما حق زندگی، کار یا تحصیل در هر نقطه از اتحادیه اروپا را دارید، مشروط بر اینکه پس از سه ماه حضور خود را در این کشور گزارش دهید. شهروندی اتحادیه اروپا مزایای زیادی دارد. شما تحرک جهانی، حق زندگی یا کار در هر نقطه از اتحادیه اروپا را افزایش داده اید، و توسط بسیاری از معاهدات اتحادیه اروپا از حمایت کنسولی و قانونی برخوردار هستید. برای اینکه در نهایت بتوانید به پاسپورت اروپا برسید، شما باید از طریق روش هایی مانند کار، تحصیل، سرمایه گذاری، خرید پاسپورت اروپا، ازدواج، اصل و نسب اقدام فرمایید.

در هر کشور اروپایی که شما زندگی و کار کنید و یکسری اصول و قوانینی را که به آنها اشاره کردیم رعایت فرمایید، می توانید برای رسیدن به گذرنامه درخواست دهید. اطلاعات مفید و مختصری را درباره پاسپورت کشورهای اروپا توسط سایت های معتبر کارشناسان موسسه MIE تهیه کردند که می توانید در صورت مواجه شدن با سوالات احتمالی با مشاورین مجرب تماس بگیرید و بصورت رایگان شرایط خودتان را بررسی کنید.

امتیاز 5 از 5 ( 5 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
کوثر سواری
سلام ممنون از سایت خوبتون میخواستم بپرسم از طریق ثبت شرکت در اروپا میشه پاسپورت کشور های اروپایی رو بگیریم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز معمولا ثبت شرکت در اروپا و پروسه حساب باز کردن برای ایرانیها دشوار است.
سحر
سلام، بین کشورهای اروپایی، پاسپورت کدوم کشور معتبرتره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. به طور معمول کشورهایی مانند آلمان، سوئیس، اتریش و بسیاری دیگر از کشورهای اروپایی معمولا جزو 5 پاسپورت معتبر دنیا هستند.
صدرا صالحی
سلام و عرض ادب آیا روش های کاریابی در اروپا رو برای اخذ پاسپورت مناسب میدونید؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب بله دوست عزیز این روش در نهایت منجربه اخذ اقامت دائم و پاسپورت می گردد.
حدیث
سلام و وقت بخیر. سریع ترین راهی که بشه با کل خانواده اقامت کشور اروپایی رو گرفت چه مسیریه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. در حال حاضر دریافت اقامت از طریق روش های خرید ملک و یا کارشرکت و استارتاپ می تواند گزینه های سریعی برای دریافت اقامت باشد.
کوثر سواری
سلام ممنون از مقاله خوبتون من 27 سالمه و دانشجوی بایوتکنولوژی در ایتالیا هستم چگونه میتوانم پاسپورت در اروپا دریافت کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. در صورت کاریابی و دریافت اقامت کاری در اروپا شما می توانید بعد از مدتی اقامت دائم دریافت نموده و پس از آن برای دریافت پاسپورت اقدام داشته باشید.
کوثر سواری
سلام ممنون از سایت خوبتون من دانشجوی رشته مکانیک هستم و ازیک ترم مانده به فارغ التحصیلیم از دانشگاه های ایتالیا میخواستم بپرسم اگر کار کنم میتوانم پاسپورت اروپا را دریافت کنم ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله دوست عزیز پس از چندسال کار کردن و پرداخت بیمه و مالیات به پاسپورت این کشور دست می یابید.
Rose
سلام وقت بخیر من ۳۰ سالم هست دو تا بچه دارم و جدا شدم. لیسانس گرافیک دارم و دارم زبان می خونم کدوم یک از روش های مهاجرت به سوئد برای من مناسبه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. شما می توانید برای تحصیل فوق لیسانس در این کشور اقدام داشته باشید.
مرتضی
سلام وقت بخیر من ۴۸ ساله هستم و فوق لیسانس مهندسی صنایع دارم به همراه خانواده ام قصد داریم پاسپورت اروپا رو دریافت کنیم از چه طریقی راحت‌تر میشه به پاسپورت اروپا رسید؟ تقریبا حدود ۵۰ میلیارد دارایی دارم که البته غیر نقد هست
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. شما میتوانید از طریق روش های مختلفی مانند کار، تحصیل و یا حتی سرمایه گذاری اقدام داشته باشید که همه این موارد منجر به دریافت اقامت دائم و پاسپورت خواهد شد ولی به طور معمول روش هایی مانند خرید ملک و خودحمایتی روش های آسان تری هستند.
عابدی
سلام، من قصد دارم که راحت بتونم به اروپا سفر داشته باشم و مداوم حضور نداشته باشم. برای این کار حتما باید پاسپورت یک کشور اروپایی را اخذ کنیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. خیر دوست عزیز، شما حتی با داشتن اقامت می توانید به اروپا سفر داشته باشید اما اگر قصد اقامت بدون شرط حضور دارید گزینه های گلدن ویزای اسپانیا و یونان و همینطور خودحمایتی فرانسه می توانند گزینه های مناسبی باشند.
امیر علی
با سلام در ابتدا از اطلاعات جامع و کاملی که قراردادید ممنونم طی بررسی هایی که داشتم برای استارت اپ انگلیس و خودحمایتی فرانسه می توان سریع تر به پاسپورت رسید اما سوالی که داشتم برای استارت اپ انگلیس نیاز به الزامات خاصی به غیر از راه اندازی بیزینس هست ؟ با تشکر
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز در صورت اینکه شما بیزینس خود را راه‌اندازی نمایید و شرط حضور را رعایت نمایید می‌توانید پس از ۳ سال برای اقامت دائم درخواست دهید.
گوهری
سلام وقتتون بخیر من ۳۲ ساله هستم و دارایی ام نزدیکه ۸۰۰ هزار یورو هست کدوم پلن باعث میشه که من سریعتر به پاسپورت برسم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. به طور معمول برای دریافت پاسپورت کشورهای اروپایی حداقل باید 5 الی 6 سال از اقامت متقاضی گذشته باشد تا امکان دریافت اقامت را داشته باشد.
علیخانی
سلام وقت شما بخیر برای اخذ پاسپورت پرتغال از طریق خرید ملک چه شرایط و مدارکی لازمه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز. در حال حاضر این روش بسته شده ولی میتوانید برای نوآفرینی و یا خودحمایتی پرتغال اقدام داشته باشید.
Zeynab
سلام، اگر اقامت آلمان رو بگیرم بعد از چند سال میتونم پاسپورت بگیرم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. بعد از حدود 5 سال میتوانید برای پاسپورت اقدام داشته باشید. البته به این زمان به نوع اقامت شما بستگی خواهد داشت.
Zeynab
سلام، اگر اقامت آلمان رو بگیرم بعد از چند سال میتونم پاسپورت بگیرم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز بستگی به روش اقدامی شما دارد. معمولا پروسه پاسپورت ۸ تا ۱۰ سال طول میکشد.
مشاوره رایگان