معادل سازی مدرک پزشکی در اتریش

2 نظر

در این مقاله به صورت جامع و کامل می خواهیم در مورد معادل سازی مدرک پزشکی در اتریش صحبت کنیم. همانطور که می دانید مدرک پزشکی در اتریش نیاز به معادل سازی دارد. در نتیجه متخصصان کادر درمان نظیر پزشکان، دندانپزشکان و سایر کادر پزشکی در صورتی که بخواهند برای ادامه تحصیل خود در رشته های پزشکی یا اجازه کار متناسب با تخصص خود در اتریش را داشته باشند می بایست مدارک تحصیلی خود را مطابق با قوانین کشور اتریش معادل سازی نمایند. لازم به ذکر است، امروزه برخی از کشورها به دلیل کمبود کادر درمان نیاز به پزشک، پرستار و غیره دارند. در نتیجه متقاضیان در این زمینه می توانند به واسطه معادل سازی مدارک خود وارد کشورهای مورد نظر شوند. در مورد کشور اتریش باید بدانید که در حال حاضر معادل سازی راه ورود به اتریش نمی باشد. در صورتی که افراد از طرق دیگر نظیر تحصیلی همراه، کاری یا سرمایه گذاری وارد اتریش شوند می توانند در داخل کشور مدارک خود را براساس قوانین مشخص شده توسط دولت اتریش معادل سازی نمایند. موسسه ملک پور با داشتن تجربه ها و سوابق درخشان در مورد دریافت انواع ویزاهای قانونی می تواند شما عزیزان را برای رسیدن به اهدافتان یاری رساند. شما می توانید درخواست مشاوره خود را در داخل وب سایت های موسسه ثبت کرده یا با تلفن های موسسه تماس گرفته تا مشاورین ما شرایط شما را در سریعترین زمان ممکن به صورت رایگان بررسی نمایند.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

معادل سازی مدرک پزشکی در اتریش

شرایط معادلسازی مدارک پزشکی برای مهاجرت به اتریش

همان طور که می دانید متخصصان در زمینه پزشکی، پرستاران و یا سایر کادر درمان در صورتی که بخواهند در کشور اتریش به ادامه تحصیل در زمینه تخصص یا اجازه کار کردن در تخصص خود را داشته باشند، می بایست مدارک خود را مطابق با قوانین و اصول کشور اتریش معادل سازی نمایند. به همین منظور معادل سازی برای دریافت اجازه کار و تحصیل در کشور اتریش الزامی می باشد. مادامی که متقاضیان بتوانند مدارک خود را در اتریش معادل سازی کنند، همانند یک پزشک این امکان را دارند تا در کیلینیک، بیمارستان ها و سایر مراکز درمانی استخدام شوند یا به صورت شخصی برای خود کلینیک در کشور اتریش تاسیس کنند. علاوه بر این می توانند با معادل سازی مدرک پزشکی در اتریش به ادامه تحصیل در زمینه تخصص پزشکی خود نیز بپردازند. یکی از مهم ترین موارد در مورد معادل سازی پزشکان در اتریش، دانش زبان آلمانی می باشد. پزشکان یا سایر کادر درمان به دلیل اینکه مستقیماً با عموم مردم این کشور در ارتباط هستند می بایست سطح زبان آلمانی خود را تا C1 تقویت کنند. علاوه بر سطح زبان، سایر مدارک نظیر مدرک تحصیلی و طرح گذرانده شده نیز برای معادل سازی در کشور اتریش الزامی می باشد.

مدارک مورد تایید شورای پزشکی اتریش

همانند سایر کشورها، مادامی که متقاضی می خواهد برای معادل سازی مدرک پزشکی در اتریش اقدام نماید. می بایست مدارک خود را مطابق با قوانین این کشور آماده کند. در این روش، متقاضیان ابتدا از طرق قانونی به اتریش ورود پیدا می کنند، سپس برای اینکه بتوانند جواز کار در زمینه تخصص خود در اتریش را داشته باشند، معادل سازی الزامی می باشد. در این برنامه متخصصان کادر درمان نظیر پزشکان عمومی، پرستاران، دندانپزشکان و سایر کادر درمان نیز می توانند در کشور اتریش مدارک خود را معادل سازی نمایند. در ادامه کلیه مدارک مورد نیاز برای معادل سازی و مهاجرت پزشکان در کشور زیبا و سر سبز اتریش را برای شما عزیزان قرار داده ایم.

 • گذرنامه معتبر
 • ارائه پروانه نظام پزشکی
 • ارائه مدارک تحصیلی
 • مدرک زبان آلمانی
 • ارائه گواهینامه های دریافتی
 • ارائه مقالات پژوهشی
 • طرح گذرانده شده
 • گواهی سلامت
 • بیمه نامه
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • ارائه تمکن مالی متقاضی
 • انگیزه نامه

تمامی مدارک تحصیلی و کاری نیز می بایست مطابق با قوانین این کشور ترجمه شده باشد و در ابتدا توسط سازمان های مشخص شده برای این منظور ارزیابی شود. در صورت دریافت تایید اولیه، متقاضیان می توانند برای اجرای مراحل بعدی معادل سازی اقدام نمایند. لازم به ذکر است، ارائه طرح پزشکی در کشور مبدا برای معادل سازی پزشکان الزامی می باشد.

تحصیل دندانپزشکی در اتریش

این مقاله را از دست ندهید: تحصیل دندانپزشکی در اتریش

در این مقاله ما تمام راه های تحصیل دندانپزشکی در اتریش را به شما خواهیم آموخت.

 

مدرک یا دیپلم پزشکی برای معادل سازی در اتریش

افرادی که در کشور ایران مدرک تحصیلی پزشکی نظیر، پزشک عمومی، پرستار، دندانپزشک و سایر کادر درمان را دارا می باشند، می توانند در ابتدا با ارزیابی مدارک تحصیلی خود توسط ارگان ها یا سازمان مورد تایید اتریش، مدارک خود را ارزیابی کنند و در صورتی که مورد تایید کشور اتریش باشد می توانند در دوره های کار آموزی یا امنیت بیمار کشور اتریش شرکت کرده و در صورتی که این دوره ها را با موفقیت بتوانند سپری کنند و نمره قبولی از آزمون معادل سازی اتریش را کسب نمایند  در نهایت معادل سازی مدرک پزشکی در اتریش را انجام داده اند. این مقاله توسط مشاورین موسسه ملک پور نوشته شده است و هر گونه کپی برداری از مطالب این مقاله بدون ذکر منبع اصلی آن خلاف مقررات می باشد و پیگرد قانونی دارد. در نتیجه همان طور که در بخش های قبلی توضیح دادیم، مدارکی نظیر مدارک تحصیلی، طرح گذرانده شده در زمینه تخصص و کد نظام پزشکی از جمله مهم ترین مدارک برای ارزیابی و معادل سازی پزشکان به حساب می آید. علاوه بر این مدارک، داشتن نمره زبان آلمانی سطح c1 برای متخصصان الزامی می باشد.

دوره کارآموزی جهت معادل سازی مدرک پزشکی در اتریش

هر یک از کشورها، براساس قوانین و شرایطی که دارند دوره ها و زمان های معادل سازی متفاوتی دارند. متقاضیان برای معادل سازی مدرک پزشکی در اتریش در ابتدا ارزیابی اولیه برای کلیه مدارک ارسالی متخصصین صورت گرفته و در صورتی که تاییدات اولیه از دولت اتریش را دریافت کنند، می توانند وارد پروسه بعدی معادل سازی مدارک خود شوند. در اکثر کشورها، معادل سازی شامل دو بخش می باشد. بخش اول تئوری و بخش دوم، عملی می باشد. متقاضیان معادل سازی در ابتدا در دوره های تئوری شرکت کرده و در صورت قبلی وارد دوره های عملی یا همان کار آموزی می شوند. در این بخش، امکان دریافت حقوق برای متقاضیان نیز وجود دارد. لذا مادامی که متقاضی دوره های کار آموزی دولت را با موفقیت سپری کند می تواند در امتحان نهایی شرکت کند و در صورت قبولی مدرک خود را معادل سازی کرده است. در نتیجه گذراندن دوره کار آموزی یکی از اصلی ترین مرحله های معادل سازی مدارک پزشکی متخصصان نیز می باشد. مدت زمان برگزاری این دوره براساس تخصص افراد می تواند متفاوت باشد. به طور کلی مدت زمان می تواند حدود 1 سال الی 1 سال و نیم نیز باشد.

معادل سازی مدرک تحصیلی در اتریش

امروزه بسیاری از افراد تمایل دارند تا از روش های قانونی مختلف به کشور زیبای اتریش مهاجرت کنند نظیر تحصیلی، کاری یا سرمایه گذاری و سرمایه داری. در نتیجه مادامی که افراد طرق مختلف وارد این کشور می شوند در تلاش هستند تا بتوانند براساس تخصص خود در کشور اتریش کار پیدا کنند. لذا برای پیدا کردن کار در کشور اتریش، متقاضیان می بایست به قوانین این کشور توجه ویژه داشته باشند. در صورتی که متقاضیان پزشک، پرستار، دندانپزشک یا سایر کادر درمان باشند می بایست مدارک تحصیلی و کاری خود می بایست به معادل سازی مدرک پزشکی در اتریش بپردازند. در نتیجه داشتن مدرک تحصیلی، طرح گذرانده شده در زمینه تخصص، کد نظام پزشکی مربوطه و مدرک زبان آلمانی الزامی می باشد. در نتیجه در صورتی که ارزیابی اولیه برای مدارک متقاضیان انجام شود می توانند محل برگزاری کارآموزی خود و شرکت در دوره های معادل سازی را مطابق با شهر خود انتخاب کرده و در نهایت مادامی که تمامی مراحل معادل سازی را با موفقیت سپری کنند، مدارک خود را معادل سازی کرده. با معادل سازی مدرک پزشکی در اتریش، متقاضیان این امکان را دارند تا در کلینیک ها، مراکز درمانی و بیمارستانهای این کشور مشغول به کار شوند. همچنین امکان تحصیل در مقطع تخصص برای این افراد بعد از معادل سازی وجود خواهد داشت.

سطح درآمد پزشکان در اتریش

افرادی که معادل سازی مدرک پزشکی در اتریش را انجام داده اند می توانند در هر یک از مراکز درمانی، بیمارستان ها یا کلینیک ها مشغول به کار شوند و یا در صورتی که متقاضی بخواهد می تواند کلینیک یا مطب خود را در اتریش تاسیس کند. یکی از مهم ترین مسائل در کشور اتریش، میزان حقوق متخصصین پزشکی می باشد. در نتیجه قبل از هر اقدامی بهتر است میزان نرخ بیکاری کشور زیبا و آرام اتریش را بررسی کنید. مطابق با آمارهای کشور اتریش نرخ بیکاری در سال 2021 برج 10 به میزان 6.52 می باشد. این به این معنا می باشد که از هر 100 نفر در اتریش تنها 5 نفر نتوانسته اند کار مربوط با تحصیلات خود را پیدا کنند.

نرخ بیکاری در اتریش

علاوه بر این در هر یک از زمینه های مختلف پزشکی، متخصصان میزان حقوق سالانه متفاوتی دارند. در جدول زیر حقوق ماهانه برخی از شغل ها را برای افزایش اطلاعات شما عزیزان قرار داده ایم.

 

مشاغل پزشکی در اتریش

میانگین حقوق ماهانه (یورو)

پزشک عمومی

8640

متخصص قلب و عروق

17600

متخصص آلرژی

8090

پزشک اورژانس

9650

چشم پزشک

9000

متخصص مغز و اعصاب

12700

متخصص پوست

12800

فیزیوتراپیست

6940

پزشک گوش و حلق و بینی

8430

متخصص زنان و زایمان

12300

پزشک قانونی

11100

پزشک غدد

12100

پزشک ccu

9000

پزشک گوارش

11400

مزایای معادل سازی مدرک پزشکی در اتریش

زمانی که متخصص پزشکی یا سایر کادر تمامی مراحل گفته شده را انجام دهد و موفق به معادل سازی مدرک پزشکی در اتریش شود نیز می تواند به کار رسمی در اتریش بپردازد. لذا این برنامه دارای مزایای بسیاری می بشد که در ادامه به توضیح ویژگی های این برنامه می پردازیم.

 • امکان استخدام در کلینیک، بیمارستان و سایر مراکز درمانی
 • افتتاح و تاسیس کلینیک درمانی یا مطب در اتریش
 • امکان ادامه تحصیل در اتریش در زمینه تخصص
 • تحصیل رایگان به زبان آلمانی
 • بعد از گذشت 5 سال کار کردن، متقاضیان می توانند برای دریافت اقامت دائم اتریش اقدام نمایند
 • سال ششم برای دریافت تابعیت و پاسپورت اتریش می پردازند.
 • دریافت تابعیت و اقامت خانواده متقاضی
 • درآمد بالای رشته های پزشکی

لازم به ذکر است در صورتی افراد می توانند مدارک خود را معادل سازی نمایند که در این کشور حضور داشته باشد. به همین دلیل به متخصصین پزشکی و سایر کادر درمان پیشنهاد می شود از طرق مختلف به کشور اتریش وارد شوند نظیر، تحصیلی همراهان، سرمایه گذاری و غیره. بعد از ورود به اتریش می توانند مطابق با قوانین کشور اتریش مدارک خود را معادل سازی کنند سپس از مزایا خوب معادل سازی نیز استفاده نمایند.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب معادل سازی مدرک پزشکی در اتریش هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس جناب استاد ملک پور است استفاده نموده و در حد یک وکیل مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت


سوالات متداول در مورد معادل سازی مدرک پزشکی در اتریش

آیا پزشکان برای کار در کشور اتریش نیاز به معادل سازی مدارک خود دارند؟

متخصصان پزشکی نظیر پزشکان، پرستاران در اتریش برای اینکه بتوانند در کشور اتریش به کار بپردازند می بایست مدارک تحصیلی، طرح گذرانده شده، کد نظام خود را مطابق با اصول کشور اتریش معادل سازی نمایند.

آیا مدرک زبان آلمانی برای معادل سازی مدرک پزشکی در اتریش الزامی است؟

به دلیل اینکه پزشکان با عموم مردم در ارتباط هستند، لذا داشتن مدرک زبان آلمانی c1 در این روش الزامی می باشد.

آیا با معادل سازی مدرک پزشکی امکان تحصیل تخصص در اتریش وجود دارد؟

مادامی که متقاضیان مدارک خود را در اتریش معادل سازی نمایند می توانند به تحصیل تخصص یا کار در زمینه تخصص خود نیز در اتریش بپردازند.

میانگین حقوق پزشکان در اتریش چقدر می باشد؟

هر یک از متخصصان در زمینه های متفاوتی در اتریش فعالیت می کنند که میزان حقوق متفاوتی دارند در زیر حقوق ماهانه برخی از شغل های پزشکی را برای شما قرار داده ایم.

پزشک عمومی8640 ، متخصص قلب و عروق 17600، فیزیوتراپیست 6940، پزشک اورژانس 9650، چشم پزشک 9000، متخصص زنان و زایمان 12300، متخصص مغز و اعصاب 12700، متخصص پوست 12800، پزشک ccu 9000 یورو در ماه.

 

سخن پایانی درباره معادل سازی مدرک پزشکی در اتریش

در این نوشتار به صورت تخصصی در مورد معادل سازی مدرک پزشکی در اتریش نیز پرداخته ایم. امروزه بسیاری از افراد تمایل دارند تا به کشور اتریش مهاجرت کنند. لذا بررسی برنامه های ورودی این کشور اهمیت بسیاری دارد. در برخی از کشورها به دلیل کمبود کادر درمان نیاز به پزشک، پرستار و سایر کادر درمان دارند. به همین منظور متقاضیان با مدارک تحصیلی، کد نظام پزشکی و ارائه طرح گذرانده شده می توانند برای معادل سازی اقدام نمایند. اما در حال حاضر معادل سازی راه ورود به کشور اتریش نمی باشد. در نتیجه متقاضیان از طرق دیگر، نظیر تحصیلی همراه، کاری همراه یا سرمایه گذاری به کشور اتریش وارد می شوند و برای اینکه بتوانند در زمینه تخصص خود کار کنند یا ادامه تحصیل داشته باشند می بایست مدارک خود را بر اساس قوانین کشور اتریش معادل سازی نمایند. موسسه ملک پور با داشتن تجربه بیش از 15 سال در زمینه مهاجرتی می تواند شما عزیزان را برای انتخاب بهترین مسیر مهاجرت و موفقیت یاری رساند. شما عزیزان با استفاده از تماس های تلفنی می توانید با مشاورین خبره موسسه ارتباط برقرار کرده و یا از طریق وب سایت های موسسه درخواست مشاوره خود را ارسال کرده تا شرایط شما به صورت رایگان مورد ارزیابی اولیه توسط مشاورین قرار گیرد و در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس حاصل شود.

امتیاز 4.29 از 5 ( 6 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
علی نمازی
سلام ، عرض ادب پزشک متخصص جراحی مغز و اعصاب هستم ، مدرک زبان B2 گوته رو دارم ، میتونم برای کار در اتریش وارد مراحل معادل سازی بشم ؟ یا حتما باید C1 داشته باشم و اگر بله امکان ثبت نام برای کلاس C1 در اترش وجود دارد ؟ به همراه خانواده برای دوره کلاس ویزا میشه گرفت ؟ ممنون از پاسخگویی شما ارادتمند
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله دوست عزیز با مدرک b2 نیز امکان اقدام وجود دارد. برای ویزای همراه بهتر است اول نفر اصلی اقدام کند پس از کاریابی برای خانواده درخواست دهد.
مهرناز
سلام. وقتتون به خیر و خوبی. تمامی رشته‌ها و زیرشاخ‌های کادر درمان احتیاج به معادلسازی دارن برای کار در اتریش؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. بله دوست عزیز، حتما مدرک رشته های درمانی باید معادلسازی شود تا اجازه کار داشته باشید.
مشاوره رایگان