ویزای توریستی انگلستان

18 دی 1401 2 نظر

متقاضیان سفر به انگلستان که شامل انگلستان، ولز، اسکاتلند و ایرلند شمالی است؛ می بایست برای ورود اجازه کشور انگلستان که همان ویزا می باشد را دریافت کنند. مراحل درخواست ویزای توریستی انگلستان به صورت آنلاین می باشد و باقی مراحل نیاز به ملاقات و تعیین وقت سفارت دارد. مدت زمان یک ویزای توریستی 6 ماه برابر با 180 روز می باشد. روند درخواست اخذ ویزای توریستی انگلیس کمی طولانی است و متقاضیان می بایست در نظر داشته باشند زمان درخواست خود را 2 ماه قبل از سفر انجام دهند. در این مقاله قصد داریم مطالبی مفید به صورت علمی و کاملاً تخصصی در مورد ویزای توریستی انگلیس به شما همراه گرامی ارائه دهیم. در این مقاله در مورد مدارک ویزای توریستی انگلیس و هزینه ویزای توریستی انگلیس نیز مطالبی به شما ارائه می شود. همراه گرامی شما می توانید با جستجوی موضوع مورد نظر درباره مهاجرت به همراه کلید واژه ملک پور به مقاله مورد نظر در وب سایت موسسه ملک پور متصل شوید و از اطلاعات به روز مطلع شوید. همچنین با برقراری ارتباط تلفنی با مشاورین خبره موسسه ملک پور می توانید از مشاوره کاملاً رایگان بهره مند شوید. مقاله پیش رو بر اساس تحقیقات صورت گرفته توسط موسسه ملک پور و پرسش از وکلای محلی  انگلستان و همچنین بررسی سایت های دولتی تقدیم حضورتان می شود.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما
ویزای توریستی انگلیس

شرایط ویزای توریستی انگلستان چیست؟

افرادی با تابعیت خارجی که قصد سفر و تجربه ویزای توریستی انگلستان را دارند و می خواهند در مدت زمان کوتاهی در انگلستان اقامت کنند و در انگلستان به گردشگری بپردازند یا از خانواده و دوستان خود دیدار کنند، می بایست جهت ورود به انگلستان برای اخذ ویزای توریستی انگلیس درخواست دهند. ویزای توریستی انگلیس به متقاضیان این امکان را می دهد که در مدت زمان 6 ماه به جهت تفریح و گردشگری اقامت داشته باشند.

ویدئو موسسه MIE در مورد راه های اقامت کشور انگلیس


فایل صوتی موسسه MIE در مورد راه های اقامت کشور انگلیس

انواع ویزای توریستی انگلیس از لحاظ مدت و هزینه ویزا

افرادی که قصد دارند به انگلستان سفر کنند و به گشت و گذار در انگلستان بپردازند می بایست جهت اخذ ویزای توریستی انگلیس اقدام کنند. موارد مختلفی که افراد می توانند برای اخذ ویزای توریستی انگلستان اقدام کنند در زیر آورده شده است:

 • افرادی که قصد دارند برای دیدار خانواده یا دوستان خود که در انگلستان اقامت دارند به انگلستان سفر کنند
 • جهت سفر و دیدن جاهای توریستی و گردشگری در انگلستان
 • افرادی که قصد دارند در یک رویداد ورزشی به انگلستان سفر کنند
 • افرادی که به جهت استفاده از امکانات درمانی قصد دارند به انگلستان سفر کنند
 • متقاضیان شرکت در سمینارها، کنفرانس ها و جلسات علمی و تحقیقاتی

انواع ویزای انگلستان

متقاضیان ورود به انگلستان به دلایل مختلف، با توجه به مدت زمانی که قصد دارند اقامت انگلستان داشته باشند می بایست ویزای مناسب برای ورود خود به انگلستان را درخواست کنند. در این بخش از مقاله شما را با انواع ویزاهای انگلستان آشنا می کنیم:

 • ویزای خانوادگی:

در صورتی که شخصی از اعضای خانواده شما در انگلستان اقامت داشته باشند و شما قصد داشته باشید از آن ها دیدار کنید می توانید ویزای خانوادگی انگلستان را درخواست دهید. یکی از شرایط لازم برای اخذ ویزای خانوادگی این است که اقوام شما تابعیت انگلستان را داشته باشند.

 • ویزای اجدادی:

در صورتی که پدربزرگ یا مادربزرگ شما تابعیت انگلیس را داشته باشند می توانید برای اخذ ویزای اجدادی درخواست دهید.

 • ویزای سکونت:

در صورتی که قبلاً در انگلستان تحصیل و یا کار کرده باشید می توانید برای ویزای سکونت در همان شهر در خواست دهید.

 • ویزای ترانزیت:

در صورتی که در طول سفر خود و بین دو پرواز، مجبور به اقامت 24 ساعته در انگلستان هستید این ویزا مناسب شما می باشد.

 • ویزای سرمایه گذار:

سرمایه گذاران در صورتی که قصد دارند در انگلستان سرمایه گذاری کنند می توانند قبل از شروع پروسه سرمایه گذاری از طریق این ویزا به انگلستان سفر کنند.

 • ویزای کار:

اگر شما از طرف کارفرما جاب آفر دریافت کرده باشید برای ورود به انگلستان به ویزای کار انگلستان نیاز دارید.

با تهیه محصول زیر می توانید شخصاً نسبت به اخذ ویزای کار در کشورهای مطرح اروپایی، کانادا و استرالیا اقدام نمایید و اطلاعات کاملی در باب کاریابی در خارج از کشور، نحوه ارسال رزومه کاری و اخذ پیشنهاد کاری بدست آورید.

ویزای توریستی انگلستان

تشریح مراحل اخذ ویزای توریستی انگلستان

افرادی که تمایل به اخذ ویزای توریستی یا ویزیتور ویزا برای انگلیس دارند، با ارائه مدارکی به سفارت انگلستان می توانند برای اخذ این نوع ویزا اقدام نمایند. متقاضی باید به این نکته توجه داشته باشد که ارائه مدارک صحیح و کامل یکی از مهم ترین مسائل برای طی کردن مراحل صدور ویزای توریستی انگلستان می باشد. به منظور اخذ ویزا و ارائه مدارک ویزای توریستی انگلستان، شخص متقاضی باید از 3 ماه قبل برای اخذ ویزا اقدام نماید تا بتواند نتیجه دلخواه را به درستی به دست آورد. جهت اخذ این نوع ویزا لازم است که از خارج از کشور انگلستان درخواست خود را اعلام نمایید و پس از ارائه درخواست ویزای توریستی، مدارک مورد نیاز را که در بخش قبل به آن پرداخته شد برای سفارت انگلستان ارسال نمایید. مدت زمان بررسی مدارک متقاضی ممکن است تا سه هفته زمان ببرد. در صورتی که مدارک کامل باشد، ویزای توریستی برای متقاضی صادر می شود. همانگونه که در مطالب بالا اشاره شد به طور کلی ویزای توریستی برای مدت 6 ماه صادر می شود؛ اما بسته به نوع ویزای توریستی متقاضی ممکن است به شخص زمان بیشتری داده شود و ویزا تمدید گردد؛ برای مثال فردی که با ویزای توریستی برای درمان وارد انگلستان می شود می تواند در صورت تأیید، ویزای خود را تا 11 ماه تمدید نماید. همچنین کسانی که به عنوان همراه دانشجویان در حال تحصیل، درخواست ویزای همراه را می دهند اجازه حضور در انگلستان به مدت 12 ماه برای آن ها صادر خواهد شد. کسانی که تمایل دارند به صورت منظم و برای مدت های طولانی تر به انگلستان سفر کنند، این امکان را دارند تا برای ویزای توریستی بلند مدت 2 ساله یا 5 ساله و یا 10 ساله در خواست بدهند؛ البته قابل ذکر است که در این نوع ویزا، متقاضی اجازه دارد در طول سال تنها 6 ماه در انگلستان حضور داشته باشد. به طور کلی مراحل اخذ ویزای توریستی کشور انگلیس به شرح زیر است.

 • مرحله اول:

تعیین نوع ویزا. متقاضیان دریافت ویزای انگلیس می بایست در قدم اول مشخص کنند که برای ورود به انگلستان به چه نوع ویزایی نیاز دارند.

 • مرحله دم:

درخواست ویزا.

 • مرحله سوم:

رزرو وقت سفارت. متقاضیان می بایست برای رفتن به سفارت از قبل وقت مصاحبه خود را رزرو کنند.

 • مرحله چهارم:

روز مصاحبه. ارائه تمامی مدارک تنظیم شده به افسر سفارت.

مدارک ویزای توریستی انگلستان

هزینه های ویزای توریستی انگلیس به صورت کامل

در این مقاله گفتیم برای افرادی که قصد دارند جهت گردش و دیدار از خانواده خود مدت زمان کوتاهی را در انگلستان اقامت داشته باشند می توانند برای اخذ ویزای توریستی انگلستان حداکثر به مدت 6 ماه درخواست دهند. داشتن تمکن  مالی مناسب، هدف از برنامه سفر، ارائه مدارکی که به صورت واضح نشان دهنده محل اقامت آن ها باشد از موارد مهم در زمینه ویزای توریستی هستند. متقاضیان درخواست اخذ ویزای توریستی انگلیس قبل از شروع می خواهند بدانند در مسیر دریافت ویزای انگلیس چقدر هزینه دارند. در ادامه میزان هزینه ویزای توریستی انگلیس برای درخواست انواع ویزاهای انگلستان آورده شده است:

انواع ویزا

هزینه درخواست ویزا (روپیه)

کوتاه مدت (حداکثر 6 ماه)

10013

بلند مدت (اعتبار تا 2 سال)

38051

بلند مدت (اعتبار تا 5 سال)

69040

بلند مدت (اعتبار تا 10 سال)

86643

تحصیلی (بیش از 6 ماه و تا 12 ماه)

20027

بازدید کننده ازدواج

10013

نامزدی

10013

درمان (بیش از 6 ماه تا 11 ماه)

20027

مطالعه (کمتر از 6 ماه)

19605

لیست مدارک لازم جهت اخذ ویزای توریستی انگلستان

متقاضیان دریافت ویزای انگلیس می بایست مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای توریستی انگلستان را در روز مصاحبه خود به سفارت تحویل دهند. در زیر مدارک ویزای توریستی انگلیس آورده شده است:

 • تکمیل فرم درخواست که با توجه به نوع ویزا می بایست تنظیم و تکمیل شود.
 • ارائه پاسپورت معتبر با حداقل 3 ماه اعتبار و 1 صفحه خالی.
 • ارائه دو قطعه عکس رنگی که در 6 ماه اخیر گرفته شده باشد.
 • ارائه تمکن مالی لازم جهت تامین هزینه های سفر.
 • ارائه مدارکی که محل اقامت متقاضی را در طول اقامتش در انگلستان نشان دهد.
 • ارائه برنامه و هدفی که در طول اقامت خود در انگلستان دارید.
 • داشتن دعوتنامه از طرف اقوام و یا دوستان نزدیک که تابعیت انگلستان را داشته باشند یا مقیم قانونی انگلستان باشند می تواند در شانس افراد در گرفتن ویزای توریستی انگلیس تاثیر گذار باشد.
 • پرداخت هزینه های ویزا.

تمکن مالی برای ویزای توریستی انگلیس

ویزای توریستی انگلیس یکی از انواع ویزاهایی می باشد که برای اقامت محدود در این کشور به افراد اعطا می شود. افرادی که اقدام به اخذ ویزای توریستی انگلستان می کنند، خوب می دانند که این ویزا تنها با اهدافی همچون گشت و گذار، بازدید  بستگان و یا شرکت در یک رویداد کوتاه مدت، صادر می گردد. این ویزا دارای شرایطی می باشد که مهم ترین آن، تمکن مالی است. تمکن مالی در زمان بررسی پرونده متقاضی برای اعطای ویزای توریستی به وی، حرف اول را می زند. البته میزان تمکن مالی برای ویزای توریستی انگلیس با دیگر روش ها متفاوت می باشد و عدد قابل قبول در ویزای توریستی باید  150000000 تومان برای هر نفر باشد. همچنین گردش حساب 3 الی 6 ماه اخیر متقاضی نیز یکی از مدارک لازم در زمان ارائه درخواست ویزای توریستی است.

 

هزینه های زندگی در انگلستان

این مقاله را از دست ندهید: هزینه های زندگی در انگلستان

در این مقاله ما جوانب هزینه های زندگی در انگلستان را به شما خواهیم آموخت.

 

شرایط ویزای توریستی انگلیس با دعوتنامه

پیش تر به این موضوع اشاره کرده ایم که ویزای توریستی، اجازه کار و تحصیل را برای افراد صادر نمی کند. اما نوعی ویزای توریستی وجود دارد که با دعوت از سوی یک نهاد در انگلیس به افراد اعطا می گردد. شرایط ویزای توریستی انگلیس با دعوتنامه به این گونه است که افرادی همچون: اساتید دانشگاه، وکلای شرکت ها و ورزشکاران که از سوی نهادهای انگلیسی به طور رسمی دعوت می شوند، قادر به اخذ ویزای توریستی و مهاجرت به این کشور می باشند و با استفاده از این نوع ویزا، تا زمانی که در کشور انگلیس حضور دارند، اجازه کار و فعالیت در حوزه تخصصی خود خواهند داشت. البته این کار و فعالیت حتما میبایست در حوزه ای باشد که بدان منظور از وی دعوت به عمل آمده،  و در غیر این صورت اجازه کار و یا شرکت در دوره آموزشی برای فرد، صادر نخواهد شد.

ویزای توریستی انگلستان تضمینی

ویزای توریستی انگلستان تضمینی، این عنوانی است که شاید بسیاری از افراد، وعده آن را به شما داده اند و یا در سایتهای مختلفی دیده باشید. اما ما به شما می گوییم که استفاده از این عناوین چیزی جز فریب نخواهد داشت. چرا که یک نسخه ثابت و کلی در امر مهاجرت برای همگان وجود ندارد. تنها با دارا بودن شرایط و پشت سر گذاشتن مراحل مختلف اخذ ویزای توریستی است که این نوع ویزا به افراد اعطا می گردد. پس هر شخصی که چنین ادعایی دارد، کاملا کذب و بی پایه و اساس می باشد و هیچ شخص یا موسسه ای نمی تواند چنین ادعایی داشته باشد. زمانی می توان از واژه ویزای توریستی انگلستان تضمینی نام برد که افراد همه شرایط را اجرا کرده و با درخواست وی وافقت شده و منتظر صدور ویزای توریستی خود باشند.

مدت ویزای توریستی انگلیس

برای تعیین مدت ویزای توریستی انگلیس باید عواملی مانند: هدف سفر متقاضیان را در نظر گرفت. افراد با توجه به هدف خود قادر خواهند بود تا یکی از ویزاهای توریستی کوتاه مدت و یا بلند مدت را انتخاب نمایند. مدت زمان ویزای توریستی کوتاه مدت انگلیس، 6 ماه می باشد. اگر سفارت انگلیس به این نتیجه برسد که اهداف شما نیازمند زمان بیشتری برای ماندن در انگلستان است، که اثبات آن از طریق مدارک خاصی امکان پذیر می باشد، ویزای توریستی بلند مدت برای فرد صادر می گردد. مدت زمان ویزای توریستی بلند مدت انگلستان، 2، 5 و 10 ساله می باشد. البته افراد به طور مداوم در این مدت زمان نمی توانند در کشور انگلستان حضور داشته باشند. برای مثال این اجازه برای افراد وجود دارد که در طول 10سال ، مدتی را بسته به هدف خود، در انگلستان اقامت داشت باشند.

شرایط تمدید ویزای توریستی انگلستان

ویزای توریستی در انگلستان ابتدا با اعتبار 6 ماهه به متقاضیان داده می شود و در صورت احراز شرایط و ارائه مدارک مورد نیاز به سفارت انگلیس، این ویزا قابل تمدید به11 ماه می باشد. لازم به ذکر است که تمدید ویزای توریستی انگلیس به آسانی نبوده و زمانی این اتفاق رخ می دهد که کار و هدفی که برای آن به کشور انگلیس سفر کرده اید، تمام نشده و به مدت زمان بیشتری برای ماندن در این کشور نیاز دارید. بسیار مهم ست که برای تمدید ویزای توریستی انگلیس، مدتی قبل از به پایان رسیدن اعتبار آن اقدام کنید تا به مشکلی برنخورید. همچنین اگر هدف شما از اخذ ویزای توریستی، تفریح و گشت و گذار در کشور انگلستان می باشد، مدت زمان تمدید ویزای توریستی شما، بیشتر از 6 ماه نخواهد بود.

دلایل ریجکتی ویزای توریستی انگلستان چیست (10 دلیل مهم)

یکی از اصلی ترین دغدغه های هر متقاضی هنگام درخواست ویزای توریستی انگلیس، ریجکت شدن ویزاست. ریجکت شدن ویزا می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. مطابق با آمار منتشر شده در سال 2018 بیش از 373.580 ریجکتی از سفارت های انگلستان صادر شده است. این مقاله توسط موسسه ملک پور تهیه شده است و هر گونه استفاده از این مقاله شرعاً و قانوناً خلاف مقررات می باشد. به طور کلی به کسانی که تمایل دارند جهت اخذ ویزای توریستی اقدام نمایند پیشنهاد می شود قبل از هرگونه اقدام و ارسال مدارک ویزای توریستی انگلستان برای سفارت، با متخصص مهاجرت مشورت نموده و در این راه از تجربه متخصصین امور مهاجرت، نهایت بهره را ببرند. در این قسمت به بررسی 10 مورد از رایج ترین مسائلی که منجر به ریجکت شدن ویزای ویزیتور انگلستان می شود می پردازیم:

 1. اشتباه در فرم درخواست ویزا
 2. ارائه نامه تمکن با سپرده های بالا برای ویزای بازدید از انگلستان

در ویزای بازدید از انگلستان، متقاضیان اظهارات حساب بانکی خود را به عنوان اثبات وضعیت مالی خود ارائه می دهند. بارها پیش آمده که متقاضیان در حساب های بانکی خود سپرده های کلانی را قرار داده اند و نامه تمکن آن را به سفارت انگلستان منعکس می کنند. متقاضیان معمولاً در نامه خود نمی توانند منبع این واریزها را توضیح دهند و اغلب رد می شوند.

 1. انتخاب اشتباه دسته ویزا: بسیاری از اوقات، افراد اغلب دسته ویزا را اشتباه انتخاب می کنند و به دلیل، درخواست ویزای آن ها رد می شود؛ به عنوان مثال، برخی از افراد ویزای نامزدی انگلستان را به جای ویزای همسر انتخاب می کنند.
 2. کمبود در اسناد ارائه شده به سفارت: دلیل دیگر ریجکتی ویزای انگلستان این است که افراد اغلب در ارائه مدارک خود کوتاهی می کنند. برخی از آنها صورت های بانکی را ارائه نمی دهند و یا برخی دیگر در ارائه اسناد رابطه خود کوتاهی می نمایند. بنابراین به منظور جلوگیری از ریجکتی ویزا لازم است که در زمان درخواست، تمامی اسناد مورد نیاز را به طور کامل و در نهایت توجه ارائه نمایید.
 3. عدم افشای پرونده های قبلی: ممکن است برای متقاضی در گذشته مشکل مهاجرتی پیش آمده باشد و تصمیم می گیرند که آن را فاش نکنند. از جمله مواردی که منجر به ریجکت شدن ویزا می شود ممنوعیت ها یا برخی از محکومیت های کیفریست که در گذشته اتفاق افتاده است. به ویژه اگر مدت زمان طولانی سپری شده باشد، وزارت کشور و اداره امور مهاجرت انگلستان تمام موارد را بررسی می نمایند و همه چیز را زیر سوال می برد. در صورتی که سفارت متوجه قصد گمراهی و فریب متقاضی و تلاش وی در معرفی اشتباه خود شود، ممکن است که عدم پذیرش ویزای انگلستان کمترین نگرانی متقاضی باشد و عواقب بیشتری در انتظار وی باشد.
 4. عدم تأمین نیازهای مالی: یکی دیگر از دلایل عمده ریجکتی ویزا در انگلستان، عدم تأمین نیازهای مالی است. با توجه به نوع ویزا، متقاضی باید یک نیاز مالی خاص را برآورده کند. هر متقاضی تحت این نوع ویزا باید معیارهای نیاز مالی را داشته باشد.
 5. عدم مراجعه در تاریخ مقرر شده توسط سفارت انگلستان
 6. پرداخت نکردن هزینه های مربوط به ویزا
 7. نداشتن مدارک و عدله کافی برای نشان دادن بازگشت به کشور
 8. نداشتن مدارک کافی و مشخص نبودن هدف از سفر به انگلستان

مدارک ویزای توریستی انگلستان

نحوه اعتراض به ریجکت ویزای توریستی انگلیس و جزئیات آن

امکان ریجکت ویزای توریستی انگلیس به دلایل مختلفی وجود دارد. این عوامل ممکن است مواری مانند: نقص در مدارک مورد نیاز، جعل مدارک، عدم ارسال به موقع مدارک، دارا نبودن یک یا چند شرط اخذ ویزای توریستی انگلیس باشد. مهم ترین دلایلی که منجر به ریچکت شدن ویزای توریستی انگلیس می شود، می توان به سابقه ناکافی سفر به این کشور، عدم تمکن مالی، عدم وجود دعوتنامه معتبر، هدف نامشخص از سفر و... اشاره نمود. در رابطه با ریجکت ویزای توریستی انگلیس و اعتراض به آن باید گفت که نحوه اعتراض به این مورد باید کاملا حساب شده  پیش رود. بهتر است که افراد از یک وکیل مشاورتی آگاه به امور مهاجرتی در این باره کمک بگیرند. اولین قدم برای اعتراض به ریجکت شدن ویزای توریستی انگلیس، آگاهی از دلیل ریجکتی می باشد که از طریق یک نامه رسمی به متقاضی ابلاغ خواهد شد. نکته ای که در این میان وجود دارد این است که نظر افسر مهاجرت در بررسی پرونده ویزای توریستی انگلیس قطعی بوده و تقریبا هیچ شانسی نمی توان برای اعتراض و بررسی مجدد قائل شد بلکه متقاضی تنها باید به رفع ریجکت ویزای انگلیس و اقدام مجدد بکوشد.

نحوه وقت سفارت انگلیس برای ویزای توریستی

تعیین وقت سفارت یکی از اصلی ترین و مهم ترین مسائل در پروسه اخذ ویزای توریستی به شمار می رود. کسانی که تمایل به تعیین وقت سفارت انگلستان را دارند پس از ارسال مدارک ویزای توریستی انگلستان باید مطابق با شرایط زیر عمل کنند:

 • ورود به سایت https://www.gov.uk/find-a-visa-application-centre
 • ثبت نام و وارد کردن اطلاعات متقاضی به صورت صحیح
 • اتمام ثبت نام و دریافت کد ریجستری برای تعیین وقت سفارت
 • در مرحله بعد متقاضی سه ساعت این فرصت را خواهد داشت تا با استفاده از ویزا کارت یا مستر کارت، هزینه های ویزا را پرداخت نماید.
 • پس از اتمام مراحل فوق، متقاضی باید در سایت co.uk/global ثبت نام نماید.

پس از طی کردن مراحل است که متقاضی باید منتظر روز مصاحبه شود و در روز مقرر، با همراه داشتن مدارک مورد نیاز برای انگشت نگاری، در دفتر مرکزی ویزا حاضر شود. اگر متقاضی در روز مصاحبه حاضر نگردد، درخواست ویزای وی به طور خودکار کنسل و از لیست بررسی خارج می گردد. آدرس سفارت انگلستان در ایران، تهران، خیابان فردوسی شماره 198 است.

نکات مهم در باب اخذ ویزای توریستی انگلستان

برای این که در روند اخذ ویزای توریستی انگلستان به نتیجه مطلوب و دلخواه خود برسید باید به بعضی نکات توجه ویژه داشت که در این قسمت به بررسی آن ها خواهیم پرداخت.

متقاضی اخذ ویزای توریستی باید با ارائه مدارک اثبات نماید که هدف او از سفرش به انگلستان بازدید است و با اتمام تاریخ ویزا به کشور خودش باز خواهد گشت.

فرد متقاضی باید اثبات نماید که از پس هزینه ی زندگی در مدت ویزا در انگلستان بر خواهد آمد و مدارکی دال بر تمکن مالی همراه با منبع ارائه نماید.

متقاضی باید به این نکته توجه نماید که اگر بیشتر از زمان اعتبار ویزا در خاک انگلستان بماند، ویزای وی باطل خواهد شد و در صورت امکان 6 هفته مانده به اتمام وقت ویزا برای تمدید آن ااقدام نماید.

اگر فردی درخواست اخذ ویزای ویزیتور درمانی انگلستان را دارد باید نشان دهد که از پس هزینه های درمان خود بر خواهد آمد و پس از اتمام مدت زمان ویزا، خاک انگلستان را ترک خواهد کرد.

افرادی که اقدام به پر کردن فرم در خواست ویزا می کنند؛ در صورتی که ده روز بعد تمام مدارک ویزای توریستی انگلستان را به سفارت تحویل ندهند، درخواست آن ها باطل خواهد شد.

افرادی که از انگلستان دعوت نامه دارند شانس بیشتری برای اخذ ویزای توریستی خواهند داشت.

ارائه نامه تمکن مالی از اصلی ترین و مهم ترین مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای توریستی به شمار می رود. پروانه کسب، سند مالکیت ملک و هر دارایی که می تواند وضعیت مالی را اثبات کند، جزو اسناد تمکن مالی محسوب می شود.

خدمات موسسه ملک پور برای اخذ ویزای توریستی انگلیس

افراد خارجی که دارای تابعیت غیر از تابعیت انگلستان هستند برای ورود به انگلستان به دلایل مختلف نیاز به دریافت اجازه ورود هستند. افراد مختلف ممکن است به دلایلی مختلف نیاز داشته باشند مدت زمان کوتاهی را به انگلستان سفرکنند. در این مسیر برای اخذ ویزا می بایست از مراحل دقیق اطلاع داشته باشند و به صورت کامل و واضح بدانند که مدارک ویزای توریستی انگلیس چه می باشد و چگونه می توانند شانس اخذ ویزای خود را بالا ببرند. معمولاً افراد معمولی جامعه خودشان به تنهایی نمی توانند برای اخذ ویزای توریستی اقدام کنند و نمی دانند که چه مدارکی را باید ارائه دهند تا شانس گرفتن ویزای خود را بالا ببرند. به همین دلیل تعداد زیادی از درخواست های ویزا از طرف سفارت با سخت گیری رو به رو می شوند و به دلایل نقص مدارک و یا دلایل دیگر ریجکت می شوند. در این راه کمک و مشورت گرفتن از مشاوران خبره که آگاهانه از شرایط سفارت، ویزا و مدارک مورد نیاز مطلع هستند لازم است. موسسه ملک پور با سابقه ای نزدیک به 20 سال در زمینه مهاجرت و اخذ ویزای توریستی می تواند در این زمینه برایتان راهنمایی قابل اعتماد باشد.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر درباره ویزای توریستی انگلستان هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس مدیر موسسه ملک پور است استفاده نموده و در حد یک مشاور متخصص مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت


سوالات متداول 

✅ آیا ارائه دعوتنامه برای اخذ ویزای توریستی انگلستان لازم است؟

خیر. دعوتنامه از مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی نمی باشد.

✅ آیا با داشتن ویزای توریستی انگلستان می توانم در انگلستان کار کنم؟

خیر این ویزا فقط به جهت اقامت کوتاه مدت و گردش برای شما صادر می شود.

✅ آیا برای گرفتن ویزای توریستی لازم است با یک وکیل اقدام کرد؟

برای تنظیم مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای توریستی انگلستان نیاز دارید با یک وکیل مهاجرت به انگلستان خبره مشورت کنید.

✅ ویزای توریستی انگلستان برای چه مدت اعتبار دارد؟

با توجه به تجربه ویزای توریستی انگلستان حداکثر برای 6 ماه اعتبار دارد.

آیا اخذ اقامت با ویزای توریستی انگلیس ممکن است؟

ویزای توریستی به منظور اهداف و مقاصد کوتاه مدت صادر می گردد. هرچند که اعتبار آن تا 10 سال هم می رسد، اما برای اقامت کامل نبوده و متقاضی بیشتر از 6 ماه به صورت مداوم نمی تواند در انگلستان اقامت داشته باشد.

ویزای تفریحی انگلیس چیست؟

ویزای توریستی کشور انگلستان با اهداف متفاوتی صادر می شود که یکی از آنها، به منظور تفریح و گشت و گذار در این کشور می باشد که بعضی از افراد از آن با عنوان ویزای تفریحی یاد می کنند.

آیا ویزای دیدار خانواده در بین ویزاهای انگلیس وجود دارد؟

امکان دیدار خانوده و بستگانی که در کشور انگلستان زندگی می کنند برای مدت محدود و کمتر از یک سال وجود دارد که برای رسیدن به این مقصود باید از طریق ویزای توریستی که یکی از اهداف طراحی شدنش همین موضوع می باشد، اقدام کرد.

سخن پایانی

در این مقاله سعی داشتیم شرایط اخذ و تجربه ویزای توریستی انگلستان را برایتان شرح دهیم. امیدواریم با ارائه این مقاله توانسته باشیم در مورد چگونگی اخذ اجازه ورود به انگلیس، هزینه ویزای توریستی انگلیس، مدارک مورد نیاز جهت درخواست ویزای توریستی به شما کمکی کرده باشیم. همراه گرامی شما می توانید در وب سایت موسسه ملک پور مقاله تحصیل در انگلستان را نیز مطالعه نمایید. لطفا در انتهای مقاله ویزای توریستی انگلیس نظرات و پیشنهادات خود را برای ما ارسال نمایید تا در اولین فرصت به آن ها پاسخ داده شود. می دانستید موسسه ملک پور برای بررسی شرایط مهاجرتی شما شرایطی را به صورت رایگان ایجاد کرده است؟ پس همین حالا با مشاورین خبره موسسه ملک پور تماس بگیرید و از راهنمایی های رایگان مشاورین بهره مند شوید.

امتیاز 2.33 از 5 ( 8 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
نغمه
سلام ، الان نرخ پوند برای گرفتن تمکن مالی از طرف بانک چند در نظر گرفته می‌شود؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز الان نرخ ها بصورت آزاد هست ولی حتما از بانک مورد نظرتان استعلام بگیرید چون مرجع پاسخ شما آنها هستند.
مشاوره رایگان