معرفی دانشگاه امیلی کار کانادا

بدون نظر

کانادا مقصد جذابی برای ادامه تحصیلات دانشگاهی است؛ متقاضیان تحصیلات بین‌ المللی در کانادا می‌بایست اطلاعات دقیقی از دانشگاه‌ های این کشور را کسب کنند تا بتوانند انتخاب درستی را انجام دهند و به هدف خود برسند. از این ‌رو ما در موسسه مشاوره ای MIE تلاش کردیم به معرفی دانشگاه امیلی کار کانادا که یکی از دانشگاه‌های معتبر این کشور است بپردازیم. مادامی‌که شما همراهان گرامی به دنبال اعزام دانشجو به کانادا و تحصیل در دانشگاه امیلی کار کانادا هستید؛ می‌توانید با موسسه تماس تلفنی برقرار کرده و از مشاوره رایگان بهره‌مند شوید. امکان پاسخگویی به سؤالات شما نیز توسط کارشناسان این موسسه وجود خواهد داشت.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با مامعرفی دانشگاه امیلی کار کانادا

آشنایی با دانشگاه امیلی کار کانادا

دانشگاه امیلی کارکانادا (Emily Carr University) که به اختصار ECU نیز گفته می شود؛ در سال 1925 در شهر بریتیش کلمبیا راه‌ اندازی شده است. پیشروی این دانشگاه بیشتر در زمینه هنر، رسانه و طراحی می‌باشد. ادغام دو مقوله هنر و رسانه در محیطی بین‌رشته‌ ای این دانشگاه را به دانشگاهی برتر تبدیل کرده است. این دانسگاه برترین دانشگاه هنر و طراحی در میان دانشگاه های کانادا و رتبه 30 در سطح جهانی برازنده ECU می‌باشد. دانشگاه امیلی کار دارای 4 دانشکده است که یازده رشته در مقطع کارشناسی و دو رشته در مقطع کارشناسی ارشد را در دسترس دانشجویان قرار داده است. این دانشگاه بیش از 2 هزار دانشجوی کارشناسی و کارشناسی ارشد داخلی و بین‌ المللی را آموزش می‌دهد. اعضای هیئت‌ علمی این دانشگاه متشکل از برجسته‌ ترین طراحان و هنرمندان در رشته خود می‌باشد.

رنکینگ دانشگاه امیلی کار کانادا

دانشگاه امیلی کار کانادا (Emily Carr University) تنها دانشگاه کانادایی است که در بین 50 دانشگاه برتر جهان قرار دارد. طبق رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS در سال 2021، دانشگاه امیلی کار به عنوان یکی از برترین دانشگاه های جهان از نظر هنر و طراحی برگزیده شده است. دانشگاه امیلی کار تنها دانشگاه تخصصی، معتبر و دولتی در بریتیش کلمبیا می باشد.

عنوان رنکینگ ملی و جهانی

رتبه دانشگاه امیلی کار کانادا

رتبه بندی وب سنجی وب دانشگاه ها

73 در کانادا و 6649 در سطح جهانی

رتبه بندی موضوعی هنرهای تجسمی و نمایشی

رتبه 1 در کانادا و رتبه 30 در سطح جهانی

معرفی دانشگاه اتاوا کانادا

این مقاله را از دست ندهید: معرفی دانشگاه اتاوا

در این مقاله ما تمام راه های معرفی دانشگاه اتاوا را به شما خواهیم آموخت.

دانشکده های دانشگاه هنر و طراحی امیلی کار

دانشگاه امیلی کار کانادا دانشگاه با شهرت جهانی دارای چهار دانشکده مجزا می باشد. ECU برنامه های درجه هنری، طراحی و رسانه، گواهینامه ها، دوره های آموزش مداوم، تحصیلات تکمیلی و فرصت های تحقیقاتی را برای مشارکت دانشجویان ارائه می دهد. دانشکده های دانشگاه امیلی کار (Emily Carr University):

 • دانشکده فرهنگ و جامعه
 • دانشکده طراحی یان گیلسپی و رسانه پویا
 • دانشکده هنر Audain
 • دانشکده تحصیلات تکمیلی جیک کر

رشته های دانشگاه امیلی کار کانادا

دانشگاه امیلی کار کانادا (Emily Carr University) علاوه بر رشته های مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد برنامه هایی مبنی بر گواهینامه ها، دوره های انفرادی و برنامه های انفرادی را نیز در دسترس علاقه مندان قرار می دهد.

رشته های مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در ECU

انیمیشن تجربی

انیمیشن کامپیوتری

تئوری هنر

سرامیک

طراحی ارتباطات

رسانه جدید و تئوری صدا

طراحی صنعتی

عکاسی

رسانه چاپی

مجسمه سازی

هنرهای تجسمی

کارشناسی هنرهای زیبا

کارشناسی ارشد طراحی

شرایط پذیرش دانشگاه امیلی کار کانادا

نخستین مرحله برای ورود به پروسه اخذ پذیرش دانشگاه امیلی کار کانادا (Emily Carr University) این است که متقاضیان تحصیل در این دانشگاه از الزامات رشته خود مطلع شوند. از آنجایی که این دانشگاه رشته های هنری و طراحی را آموزش می دهد؛ ارائه نمونه کار جز الزامات و شرایط پذیرش است. مدارکی مانند دیپلم دبیرستان، مدرک زبان انگلیسی در سطح C و یا مدرک آیلتس با نمره 6.5 که هیچ کدام از مؤلفه ها پایین تر از 6 نباشد؛ از الزامات ورود به دانشگاه محسوب می شود؛ علاوه بر اینها شرط معدل نیز اعمال می شود به این ترتیب که دانشجویان می بایست 67% از نمرات متوسطه را کسب کرده باشند.

ددلاین دانشگاه امیلی کار

ترم های تحصیلی در دانشگاه امیلی کار کانادا (Emily Carr University) شامل ترم پاییز، ترم بهار، ترم تابستان می باشد. تاریخ های مهم و ددلاین ها در لیست زیر بررسی شده اند:

 • ترم پاییز 1 تا 3 سپتامبر آغاز می شود.
 • مهلت پرداخت شهریه در ترم پاییز 21 سپتامبر است.
 • پایان ترم پاییز 18 دسامبر است.
 • 4 ژانویه شروع کلاس های ترم بهار می باشد.
 • مهلت پرداخت شهریه در ترم بهار 18 ژانویه است.
 • پایان ترم بهار 16 آوریل است.
 • 10 می ترم تابستان شروع می شود.
 • 19 آگوست ترم تابستان پایان می یابد.

هزینه تحصیل در دانشگاه امیلی کار کانادا

شهریه ها و هزینه های تحصیل در کانادا در دانشگاه امیلی کار (Emily Carr University) به صورت سالانه تغییر می کنند. مدارک کارشناسی در این دانشگاه به تکمیل 120 واحد نیاز خواهد داشت. این 120 واحد در عرض چهار سال پاس می شوند. شهریه برای دانشجویان بین المللی در مقطع لیسانس بعلاوه هزینه های اجباری تقریباً 18,299 دلار کانادا در سال یا (73,196 دلار کانادا برای یک مدرک چهار ساله) خواهد بود. شهریه و هزینه کارشناسی ارشد رشته طراحی 41,467.60 دلار کانادا عنوان شده است. شهریه رشته کارشناسی ارشد هنرهای زیبا 35888.20 دلار کانادا می باشد.

بورسیه تحصیلی دانشگاه امیلی کار

بورسیه های محدودی برای دانشجویان محصل در دانشگاه امیلی کار کانادا (Emily Carr University) در نظر گرفته شده است. دانشجویان ورودی هم می توانند در صورت واجد شرایط بودن مشمول این بورسیه تحصیلی در کانادا شوند. اساس بورسیه ها در این دانشگاه برمبنای پیشرفت تحصیلی و پتانسیل هنری بالا طراحی شده است. تعدادی بورسیه برای دانش آموزان دبیرستانی که تحصیل در مقطع لیسانس را آغاز می کنند در نظر گرفته شده که بخش قابل توجهی از مبلغ بورسیه سال اول این قشر از دانشجویان را پوشش می دهند. بورسیه ها برای دانشجویان بین المللی ورودی جدید، برای تحصیل در هر مقطعی از 2 هزار تا 5 هزار دلار کانادا اختصاص داده می شود.

زندگی دانشجویان دانشگاه امیلی کار کانادا

همانگونه که احتمالا مطلعید ونکورر شهری است که افراد برای زندگی هزینه بالایی را متحمل می شوند. البته سبک زندگی دانشجویان می تواند بسیار بر هزینه های جاری زندگی تاثیر گذار باشد. دانشگاه امیلی کار برای دانشجویان خوابگاه در نظر نگرفته است بنابراین دانشجویان از این حیث متحمل هزینه بیشتری می شوند چرا که به اجبار در اقامتگاه های خارج از دانشگاه ساکن می شوند که خصوصی بوده هزینه بیشتری خواهند داشت.

خوابگاه دانشگاه امیلی کار کانادا

همانطور که پیش از این هم گفته شد این دانشگاه خوابگاه نداشته و دانشجویان خارج از دانشگاه در مکان هایی خصوصی ساکن می شوند. این اقامتگاه ها به شکل های سوئیتی یا آپارتمانی و حتی بدون اثاث و یا مبله در دسترس دانشجویان قرار دارند. فاصله این اقامتگاه ها با دانشگاه زیاد نیست و بواسطه وسایل نقلیه عمومی رفت آمد به سهولت انجام می شود.

هزینه زندگی دانشجویی در دانشگاه هنر و طراحی امیلی کار

به طور کلی هزینه زندگی دانشجویی در کانادا را حدود 2290 دلار در ماه تخمین می زنند. این مبلغ به 9160 دلار در هر ترم یا 18320 دلار در هر سال تحصیلی خواهد رسید. این برآورد ها حدوی است و بستگی زیادی به انتخاب محل زندگی و سبک زندگی دانشجو دارد. در جدول زیر هزینه های اساسی زندگی را شرح می دهد.

عنوان هزینه زندگی دانشجویی

مبلغ هزینه زندگی دانشجویی

اجاره مسکن و بیمه آن

1100 دلار کانادا

خدمات آب و برق

155 دلار کانادا

غذا

550 دلار کانادا

مراقبت شخصی

220 دلار کانادا

حمل و نقل عمومی

45 دلار کانادا

سرگرمی و لباس

110 دلار کانادا

برنامه های تلفن و اینترنت

110 دلار کانادا

اخذ اقامت پس از تحصیل در دانشگاه امیلی کار کانادا

از آنجایی که دانشگاه امیلی کار کانادا رشته‌ های هنری را ارائه می‌کند فارغ‌ التحصیلان این دانشگاه شانس بیشتری برای ورود به بازار کار خواهند داشت چرا که هنر آمیخته با علم بسیار راحت ‌تر در مسیر موفقیت قرار خواهد گرفت و فارغ‌ التحصیلان این رشته‌ها با سهولت وارد بازار کار خواهند شد. دانشجویان پس از فراغت از تحصیل می‌توانند ویزایی را که به ‌منظور تحصیل در کانادا اخذ کرده‌اند، پیش از اینکه از اعتبار ساقط شود به مجوز کار بدل کنند و PGWP اخذ کنند و به‌کار در رشته و هنر خود مشغول شوند و با اقدام به ‌موقع برای واریز مالیات و رعایت حقوق شهروندی پس از مدت مقرری اقامت کانادا را اخذ نمایند. این مسیر ممکن است چند سال به طول بیانجامد اما در نهایت به پاسپورت کانادا ختم خواهد شد.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب معرفی دانشگاه امیلی کار کانادا هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس جناب استاد ملک پور است استفاده نموده و در حد یک وکیل مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت


سوالات متداول

سال تحصیلی در دانشگاه ادلر کانادا از چند ترم تشکیل شده است؟

سال تحصیلی در این دانشگاه از سه ترم پاییز، بهار و تابستان تشکیل شده.

آیا در بورسیه دانشگاه ادلر کانادا به دانشجویان بین المللی تعلق می گیرد؟

بله، دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترا که در این دانشگاه مشغول تحصیل هستند می توانند از بورسیه تحصیلی بهره ببرند. البته با رعایت شرایطی مانند شرط معدل.

قیمت اجاره مسکن برای دانشجویان دانشگاه آدلر چقدر است؟

قیمت حدودی اجاره مسکن 550 تا 2500 دلار کانادا است.

شرایطی که برای پذیرش دانشگاه ادلر کانادا مورد نیاز است شامل چه چیزهایی می شود؟

 • عملکرد دانشگاهی و سابقه تحصیلی
 • میزان تسلط و محتوا در نوشتن و صحبت کردن
 • قوی بودن توصیه نامه ها
 • ارائه شخصی و حرفه ای در طول فرآیند پذیرش
 • علاقه و یا تجربه خدمات اجتماعی
 • سابقه کار حرفه ای قبلی
 • صداقت، انگیزه و اخلاق شخصی

سخن پایانی

در این نوشته به واکاوی دقیق شرایط تحصیل در دانشگاه ادلر کانادا (Adler University) پرداختیم. دانشگاهی با دو پردیس شیکاگو و ونکوور و امکان تحصیل آنلاین تحت عنوان پردیس آنلاین. این دانشگاه که در پردیس ونکوور کانادا فعال است رشته های روانشناسی را ارائه می دهد و دانشجویان را برای مواجهه با چالش های دنیای واقعی آماده می کند. این دانشگاه بورسیه هایی بر اساس شایستگی و صفات دیگر به دانشجویان اعطا می کند، مدت اعتبار این بورسیه ها دو و سه ساله است و دانشجویان تنها از یک نوع بورسیه می توانند بهره مند شوند. دانشگاه ADLER خوابگاه تعبیه نکرده ولی امکان سکونت دانشجویان در خوابگاه های زیادی که در اطراف دانشگاه در ونکوور ساخته شده وجود دارد. چنانچه قصد پیگیری تحصیلات بین المللی خود را دارید می توانید با موسسه مشاوره ای MIE تماس تلفنی برقرار کنید و از مشاوره رایگان استفاده ببرید.


مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
مشاوره رایگان