معرفی دانشگاه های ادمونتون کانادا

بدون نظر

در مقاله پیشرو به معرفی دانشگاه های ادمونتون کانادا می پردازیم. دانشگاه های بسیاری در این شهر واقع شده اند. لذا می خواهیم در مورد شرایط زندگی و تمامی دانشگاه های شهر ادمونتون کانادا بیشتر صحبت کنیم. بسیاری از افراد در مورد دانشگاه هایی نظیر دانشگاه آلبرتا، دانشگاه کنکوردیا، MacEwan ، کینگز ادمونتون، کالج نوکوئیست ادمونتون و کالج CDI سوال می پرسند. به همین منظور در این مقاله به بررسی نحوه دریافت پذیرش تحصیلی از این دانشگاه ها و شهریه های هر یک از این دانشگاه ها خواهیم پرداخت. یکی دیگر از مسائل مورد اهمیت برای دانشجویان خارجی، هزینه های زندگی در کشور کانادا جهت تحصیل در ادمونتون می باشد. موسسه ملک پور با داشتن تجارب بی نظیر و موفیت های چشمگیر، شما عزیزان را می تواند برای رسیدن به آینده ای روشن یاری رساند. همانطور که می دانید، مشاوره اولیه موسسه به صورت رایگان می باشد. همین حالا می توانید از طریق وب سایت های موسسه درخواست خود را جهت اعزام دانشجو به کانادا ثبت کرده و یا با استفاده از تلفن های موسسه با مشاورین خبره ما ارتباط برقرار کرده تا شرایط شما عزیزان را به صورت رایگان مورد ارزیابی دقیقتر قرار دهند.

تماس با ما
دانشگاه های ادمونتون کانادا

درباره شهر ادمونتون کانادا

ادمنتون یکی از شهر های استان آلبرتا در کشور زیبای کانادا می باشد. استان های بریتیش کلمبیا، ساسکاچوان و مناطق شمالی ناشناخته کانادا در مجاورت این استان قرار گرفته اند. همچنین این استان با ایالت مونتانا آمریکا هم مرز می باشد. یکی از معروفترین لنگرگاه های شمالی در کانادا در شهر ادمونتون می باشد و به عنوان دروازه ورود به شمال معروف می باشد. فعالیت این شهر بیشتر در مورد ماسه های نفت و استخراج الماس در نواحی شمال غربی کانادا می باشد. یکی دیگر از جدابیت های این شهر، فضای سبز شهر ادمونتون می باشد. مساحت این شهر در حدود 684 کیلومتر مربع می باشد. دو تا از معروف ترین شهرهای این استان، ادمونتون و کلگری می باشد. نام این شهر از یکی از شهر های شمال لندن برگرفته شده است. همواره مهاجران بسیاری به خصوص دانشجویان برای ادامه تحصیل در ادمونتون به این شهر می روند. علاوه بر این دانشگاه های برگزیده بسیاری نظیر کنکوردیا، مک ایون، کینگز، نورکست و آلبرتا در این استان واقع شده اند. در ادامه به بررسی دقیقتر دانشگاه های ادمونتون کانادا می پردازیم.

 • توضیحات موسسه ملک پور در مورد تحصیل در کانادا

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد تحصیل در کانادا

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد تحصیل در کانادا

تحصیل در دانشگاه های شهر ادمونتون کانادا

سالانه دانشجوین بسیاری تمایل به تحصیل در ادمونتون کشور کانادا را دارند. در این بخش به یکی از معروفترین شهرهای دانشجویی کانادا، شهر ادمونتون می پردازیم. دانشگاه های ادمونتون کانادا از معروفترین دانشگاه های کانادا و مقصد بسیاری از دانشجویان در سال نیز می باشد. در این بخش نوشتار می خواهیم در مورد شرایط دانشگاه های آلبرتا، کنکوردیا ادمونتون، مک ایوان، موسسه آلبرتای شمالی، کینگز ادمونتون، کالج نورکوئیست و کالج CDI کانادا بپردازیم. این مقاله توسط مشاورین موسسه ملک پور نوشته شده است و هر گونه استفاده از مطالب این نوشتار بدون ذکر منبع اصلی آن غیر قانونی نیز می باشد. علاوه بر این در مورد تمامی شرایط مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل در دانشگاه های ادمنتون، هزینه های تحصیل و غیره نیز در بخش های مختلف صحبت خواهیم کرد.

معرفی دانشگاه اوکاد کانادا

این مقاله را از دست ندهید: دانشگاه اوکاد کانادا

در این مقاله ما تمام راه های معرفی دانشگاه اوکاد کانادا را به شما خواهیم آموخت.

دانشگاه آلبرتا

یکی از دانشگاه های شهر ادمونتون کانادا دانشگاه آلبرتا کانادا می باشد. این دانشگاه یکی از شلوغ ترین دانشگاه ها در کانادا می باشد. 38000 دانشجو در 18 دانشکده و در پنج پردیس جداگانه که چهارتای آنها در ادمونتون و دیگری در کامروز می باشد، مشغول به تحصیل اند. 5 پردیس دانشگاه آلبرتا شامل پردیس شمالی، پردیس سن ژان، پردیس آگوستانا، میدان سازمانی، پردیس جنوبی و مرکز کلگری است.

نحوه اپلای در دانشگاه آلبرتا

هر دانشگاه شرایط پذیرش و اپلای متفاوتی دارد. مطابق با دستورالعمل‌ های عمومی اقدامات ایمنی و دستورالعمل واکسیناسیون کووید-19، که در حال حاضر برای دانشگاه آلبرتا لازم‌ الاجرا هستند، همه دانش جویان ملزم به واکسینه شدن کامل و ارائه مدرکی مبنی بر واکسیناسیون برای حضور در دانشگاه هستند، مگر اینکه معافیت رسمی داشته باشند. درخواست برای یک برنامه تحصیلات تکمیلی UAlberta شامل سه مرحله اساسی است. متقاضیان می بایست حداقل یک سال قبل از شروع برنامه تحصیلی خود، اقدامات مورد نیاز برای پذیرش را شروع کنند.

 • مرحله 1: برنامه تحصیلات تکمیلی خود را انتخاب کنید.

برای جستجوی اطلاعات برنامه، صفحه برنامه های فارغ التحصیل را در وب سایت دانشگاه آلبرتا مشاهده کنید.

 • مرحله 2: شرایط پذیرش برای تمام رشته ها مطابق با سایت مربوطه بررسی کنید.

دانشکده تحصیلات تکمیلی و تحقیقات (FGSR) شرایط پذیرش عمومی را برای همه متقاضیان دارد. برای بررسی الزامات خاص برنامه خود به وب سایت دپارتمان مراجعه کنید. اگر برای یک برنامه مبتنی بر پایان نامه درخواست می دهید، لطفاً توجه داشته باشید که برخی از برنامه ها از شما می خواهند قبل از درخواست، یک استاد راهنما بالقوه را شناسایی کنید.

 • مرحله 3: آماده و درخواست آنلاین

مطمئن شوید که حداقل یک ساعت فرصت دارید تا درخواست آنلاین را تکمیل کنید. مدارک زیر را برای ثبت نام آماده داشته باشید. این موارد نظیر، ریز نمرات، گواهی مدرک، مدرک زبان انگلیسی، انگیزنه نامه، رزومه متقاضی، در صورت نیاز ارائه آزمون GRE و GMAT. در صورت نیاز توصیه نامه اساتید یا توصیه نامه های شغلی. هزینه های درخواست برای پذیرش در دانشگاه آلبرتا 135 دلار کانادا می باشد. لازم به ذکز است این مبلغ غیر قابل استرداد می باشد.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب دانشگاه آلبرتا هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

دانشگاه کنکوردیا ادمونتون

دانشگاه کنکوردیا ادمونتون برای متفاوت بودن متولد شد. در حدود صد سال می باشد که دانشجویان دانشگاه کنکوردیا با علاقه و جذابیت های متفاوت، رشته های تحصیلی و از طریق یک باور مشترک گرد هم می آیند. این شرایط باعث ایجاد یک فرهنگ منحصر به فرد شده است. CUE یک دانشگاه بوتیک است، به اندازه‌ ای کوچک که هر دانشجو ضروری است و در عین حال به اندازه کافی بزرگ برای یک چشم‌ انداز جهانی است. در داخل و خارج از کلاس‌ ها و سالن‌ های سخنرانی، آنچه را که یاد می‌ گیرند به تجربیات عملی خارق العاده تبدیل می کنند. دانشگاه کنکوردیا ادمونتون دانشگاهی است که برای تاریخ و سنت‌های خود ارزش قائل است، زیرا می‌ داند که پایه محکمی برای همه دانشجویانش برای آینده فراهم می‌ کند.

نحوه اپلای در دانشگاه کنکوردیا

در این بخش در مورد نحوه دریافت پذیرش تحصیلی دانشگاه کنکوردیا را بررسی می کنیم. همانند سایر دانشگاه های شهر ادمونتون کانادا، کنکوردیا در ادمونتون هم مراحل مختلفی برای دریافت پذیرش تحصیلی دارد.

 • برای درخواست آماده شوید.

پیش از هر اقدامی، رشته مورد نظر خود را در سایت دانشگاه کنکوردیا انتخاب کرده و مطابق با شرایط ذکر شده در هر بخش عمل نمایید. هر یک از رشته ها، شهریه و ددلاین درخواستی متفاوتی دارند.

 • بررسی الزامات زبان انگلیسی

ارائه مدرک زبان برای هر رشته در هر مقطع متفاوت می باشد. لذا پیش از ارسال درخواست خود نمره زبان مورد نیاز را بررسی کرده در صورتی که واجد شرایط دریافت پذیرش می باشد، درخواست خود را برای دانشگاه کنکوردیا ارسال نمایید.

 • آماده سازی مدارک
  • متقاضیان دانشجویان بین المللی باید حتما مدارک زیر را برای تکمیل درخواست خود ارسال کنند:
  • شواهدی مبنی بر اینکه شما می توانید الزامات زبان انگلیسی مانند نتایج آزمون رسمی مهارت را برآورده کنید
  • ریز نمرات رسمی از هر دبیرستان و موسسات پس از متوسطه که در آن شرکت کرده اید.
  • اسناد پشتیبانی که ممکن است برای برنامه شما مورد نیاز باشد.
 • پیشنهاد پذیرش خود را بپذیرید.

پس از ارسال و ارزیابی کلیه مدارک، دانشگاه کنکوردیا ادمونتون متقاضیان دانشجویان بین المللی را به صورت الکترونیکی از طریق ایمیل از پذیرش آنها مطلع می کند. برای تأیید پیشنهاد پذیرش خود و اطمینان از اینکه پذیرش خود را از دست نمی دهید، باید پیشنهاد پذیرش خود را در مهلت تعیین شده در پیشنهاد پذیرش خود با پرداخت پیش پرداخت شهریه ثبت نام مورد نیاز بپذیرید.

برای دانشجویان بین المللی واجد شرایط یک پیشنهاد پذیرش و نامه پذیرش برای مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) صادر می شود. این نامه ها معمولاً برای دریافت مجوز تحصیل به کنسولگری کانادا در کشور متبوع متقاضی ارسال می شود.

 • تنظیم بیمه پزشکی

دانشجویان بین المللی ملزم به پوشش بیمه درمانی هستند که در تمام مدت اقامت در کانادا موثر باشد. همه دانشجویان بین المللی به طور خودکار در طرح سلامت و دندانپزشکی انجمن دانشجویان گنجانده می شوند. این طرح بیمه داروهای تجویزی، دندانپزشکی، ویژن و موارد دیگر را فراهم می کند. دانش‌آموزان می‌توانند پس از ارائه مدرکی مبنی بر اینکه از یک ارائه‌ دهنده بیمه دیگر پوشش دارند، از این پوشش انصراف دهند.

 • برنامه ریزی برای امور مالی

هزینه های تحصیل در کانادا بسته به برنامه تحصیلی و انتخاب شرایط زندگی شما متفاوت خواهد بود. متقاضیان باید اطمینان حاصل کنند که پس انداز کافی برای شهریه و هزینه ها، کتاب ها و لوازم، هزینه های زندگی و هزینه های متفرقه برای مدت اقامت خود دارند.

 • مشخص نمودن محل سکونت در کانادا

دانشگاه کنکوردیا شرایط متفاوتی برای اقامت دادن دانشجویان بین المللی را دارد. نظیر، محل اقامت در محوطه دانشگاه (اطلاعات اقامتگاه) مسکن خارج از دانشگاه (فهرست های وب سایت فعلی) ثبت مسکن (ثبت نام آنلاین برای لیست اجاره به سایت مسکن خارج از دانشگاه)

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب دانشگاه کنکوردیا کانادا هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

دانشگاه MacEwan

دانشگاه مک ایوان در سال 1971 تاسیس شد. این دانشگاه تمرکز ویژه ای بر آموزش دانشجویان در فضایی گرم و حمایتی نیز دارد. زیرا شرایط تحصیل در یادگیری دانشجویان تاثیر بسزایی دارد. این دانشگاه با ارائه بیش از 65 برنامه، آموزش تحول آفرین را در یک محیط یادگیری مشارکتی و حمایتی ارائه می دهد. خلاقیت در دانشگاه مک ادوان از طریق تحقیق و نوآوری که دانشجویان، اساتید و جامعه را درگیر می کند، رشد می کند. تحقیقات دانشکده مک ایوان، به دنبال پاسخگویی به سوالات محلی و جهانی، غنی سازی بافت اجتماعی و فرهنگی شهر ادمونتون بوده و همچنین ارائه تجربیات عملی به دانشجویان است.

نحوه اپلای در دانشگاه MacEwan

شرایط دریافت پذیرش در دانشگاه های ادمونتون کانادا بسیار متفاوت می باشد. لذا در این بخش به بررسی دقیقتر نحوه دریافت و ارسال درخواست برای دانشگاه مک اوان می پردازیم. قبل از درخواست، در مورد گزینه های مورد نظر خود تحقیق کرده و برنامه مورد نظر خود را مطابق با علاقه خود انتخاب نموده. در وب سایت دانشگاه در مقاطع مختلف تحصیلی، برنامه های مختلفی ارائه کرده اند. بعد از انتخاب هدف تحصیلی خود می بایست مطابق با فرایند درخواست پذیرش تحصیلی دانشگاه مک اوان عمل نمایید. هر یک از رشته های تحصیلی، حداقل نمراتی را برای پذیرش تحصیلی نیاز دارند. پیش از هر اقدامی بخش نیازمندی های ثبت نام رشته مورد نظر خود را با دقت بررسی نمایید. علاوه بر بررسی نمرات مورد نیاز برای دریافت پذیرش، نیاز به ارائه سایر مدارک مانند، رزومه تحصیلی، رزومه کاری، مدرک زبان، توصیه نامه اساتید و غیره می باشد. علاوه بر موارد گفته شده، به تاریخ ددلاین ثبت نامه دانشگاه نیز دقت لازم را داشته باشید.

مؤسسه فناوری آلبرتای شمالی

از زمان تاسیس این دانشگاه بیش از 50 سال می گذرد. این دانشگاه به طور مداوم برای پاسخگویی به نیازهای دانشجویان و صنعت در استانی که قطب اقتصاد کانادا می باشد، فعالیت می کند. از اولین کلاس 29 کارآموز برق ارتباطات در سال 1962، تا ثبت نام فعلی 40000 دانش آموز و کارآموز، NAIT به رفع نیازهای آلبرتا برای امروز و آینده ادامه می دهد. به عنوان یک پلی تکنیک پیشرو و یکی از بزرگترین مربیان کارآموزی کانادا، NAIT مکانی عالی برای یادگیری است. این دانشگاه دارای 4 پردیس می باشد که 3 تای آنها در ادمونتون و دیگری در اسپروس گروو می باشد.

 • پردیس اصلی مرکز HP

مرکز فناوری کاربردی، مرکز بهره‌وری و نوآوری، و سایر امکانات اداری و آموزشی است.

 • پردیس پاتریشیا

پردیس پاتریشیا، واقع در غرب ادمونتون، محل برگزاری برنامه‌های مدرسه حرفه‌ای NAIT، از جمله Steamfitting/pipefitting، خودرو و سایر مشاغل مکانیکی و صنعتی است.

 • پردیس اسپراس گروو

پردیس Spruce Grove میزبان برنامه‌های کارآموزی Crane & Hoisting Equipment Operator است.

 • پردیس سوچ

پردیس سوچ که در جنوب خیابان وایت قرار دارد، محل برگزاری برنامه‌ های آموزشی کارآموزی، از جمله دیگ‌ ساز، آهن‌ کار، سازه‌ های فولادی و نصب صفحات و جوشکار است.

نحوه اپلای در دانشگاه آلبرتای شمالی

متقاضیانی که تمایل دارند تا برای موسسه آلبرتای شمالی به نام NAIT درخواست پذیرش خود را ارسال نمایند. می بایست در ابتدا رشته مورد نیاز خود را در وب سایت دانشگاه پیدا کرده و مطابق با نیازمندی های این رشته عمل نمایند. ددلاین های این دانشگاه یا برای ترم پاییز و ماه سپتامبر می باشد یا برای ترم زمستان و ماه ژانویه و یا برای ترم بهار و ماه می می باشد. هر یک از رشته ها برای دانشجویان خارجی نیاز به ارائه مدرک زبان می باشد. بعد از این که مدارک خود را مطابق با رشته مود نظر آماده کردید می توانید از طریق وب سایت دانشگاه درخواست خود را ارسال کرده و پروفایل کاربری ایجاد کنید. بر اساس پروفایل کاربری خود می توانید تمامی بروز رسانی های پروفایل خود را بررسی کرده. مادامی که حساب کاربری خود را ایجاد کرده اید یک شماره شناسه دانشجویی برای شما مشخص می شود و این شماره تا پایان تحصیل آیدی شما نیز می باشد.

دانشگاه کینگز ادمونتون

دانشگاه کینگز یکی از دانشگاه های ادمونتون کانادا می باشد. این دانشگاه در حدود 40 سال پیش تاسیس شده است و به واسطه اولین رئیس جمهور کینگ، کشیش سیدنی دیوال، در سال 1979 افتتاح شد. این کالج با 55 دوره در زمینه هنر، علوم اجتماعی و زیست شناسی افتتاح شد. ساختمان Wawanesa در ادمونتون به عنوان اولین خانه برای کالج کینگ اختصاص داده شده است و اولین سال کلاس ها با 63 دانشجوی تمام وقت و 12 دانشجوی پاره وقت آغاز می شود. گروه طوفان فکری اولیه تحت نام انجمن کالج مسیحی (آلبرتا) در سال 1970 تشکیل شد. این گروه یک پیش نویس اساسنامه اولیه و بیانیه اصول شرکت را تهیه می کند و بیانی کتبی از دیدگاه خود برای آموزش عالی مسیحی را فرموله می کند. مرکز غنی سازی آکادمیک کینگ در سال 2019 با امکانات اختصاصی نوشتن و تست، فضای کار اضافی دانشجویی و یک مرکز شغلی جدید افتتاح می شود. یک برنامه 4 ساله لیسانس هنر در جامعه شناسی در پاییز 2017 راه اندازی شد.

نحوه اپلای در دانشگاه کینگز ادمونتون

اگر قصد تحصیل در کانادا را دارید، کینگز مکان مناسبی برای شماست. کینگز یکی از دانشگاه های ادمونتون کانادا در استان آلبرتا می باشد. کینگز در حال حاضر به 934 دانشجو با زمینه های مختلف در سراسر کانادا و سراسر جهان خدمات ارائه می دهد. دانشجویان این دانشگاه نماینده بیش از 25 ملت در سطح دنیا می باشند. قبل از درخواست بهتر است با شرایط دریافت پذیرش تحصیلی این دانشگاه آشنا شوید. هزینه های زندگی و شهریه ها را پیش بینی کنید. همچنین به ددلاین دانشگاه و رشته ها و مدارک مورد نیاز برای دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه های شهر ادمونتون کانادا مطلع باشید. متقاضیان خارج از کانادا با ارائه یک برنامه دبیرستان آکادمیک مشابه برنامه آلبرتا برای پذیرش در نظر گرفته می شوند. شرایط پذیرش خاص ممکن است بسته به کشور مبدا متقاضی متفاوت باشد. همه متقاضیان باید سه شرط زیر را داشته باشند:

 • مهارت در زبان انگلیسی
 • شرایط عمومی پذیرش
 • الزامات خاص برنامه
 • شرایط پذیرش دبیرستان
 • پنج دوره کلاس 12 را با حداقل میانگین 60٪ تکمیل کنید.
 • یک دوره باید انگلیسی آکادمیک
 • سه درس باید آکادمیک باشد (مثلاً: مطالعات اجتماعی، زبان، ریاضی، حساب دیفرانسیل و انتگرال، علوم، هنرهای زیبا)
 • دوره پنجم ممکن است هر دوره دانشگاهی یا غیر دانشگاهی درجه 12 با وزن طبیعی باشد (مثلاً: تربیت بدنی)

تحصیل در کالج های ادمنتون کانادا

تا به اینجا به دانشگاه های شهر ادمنتون آشنا شدیم. برای درک بهتر شرایط تحصیل در این شهر و انتخاب های بیشتر به معرفی و بررسی شرایط تحصیل در کالج های ادمنتون کانادا نیز در ذیل خواهیم پرداخت.

کالج نورکوئیست ادمونتون

برای بیش از 50 سال، کالج NorQuest به فراگیران کمک کرده است تا به اهداف آموزشی خود برسند. این کالج یکی از کالج های شهر ادمونتون می باشد. این کالج در 5 دهه گذشته رشد چشمگیری داشته است. جمعیت دانشجویی این کالج در حدود 21000 نفر و 38 برنامه تحصیلی در پایه های مختلف تحصیلی به دانشجویان ارائه می دهند. این کالج یکی از کالج های محلی ادمونتون می باشد. این کالج شامل 3 پردیس دانشگاهی می باشد.

 • Edmonton Campus
 • Wetaskiwin Campus
 • Correctional Campuses

کالج NorQuest خدمات آموزشی را به دانش آموزان در مرکز اصلاحی فورت ساسکاچوان (FSCC) و مرکز نگهداری ادمونتون (ERC) ارائه می دهد. هر هفته، تقریباً 150 دانشجو در دوره های آموزشی ارتقاء تحصیلی، توسعه شخصی یا اشتغال شرکت می کنند. برای ارائه برنامه نویسی، کالج NorQuest با مشارکت NAIT، وزارتخانه های دادگستری و وکیل عمومی، و آموزش پیشرفته کار می کند.

شرایط پذیرش کالج نورکوئیست ادمونتون

قبل از اقدام برای دریافت پذیرش تحصیلی، مقاضیان می بایست رشته مورد نظر خود را براساس مقطع مورد نظر بررسی کرده سپس با توجه به نیازمندی های هر رشته اقدام نمایند. متقاضیان پس از دریافت و ارزیابی مدارک و رونوشت‌های پشتیبان، بر اساس شرایط اولیه، پذیرش اول را دریافت می کنند. دانشجویان پذیرفته شده برای رزرو صندلی در برنامه باید مبلغ شهریه پرداخت کنند یا مدرکی مبنی بر حمایت مالی ارائه دهند. برای بررسی درخواست شما برای برنامه کالج NorQuest، باید هزینه درخواست را پرداخت کنید. هزینه های درخواست غیر قابل استرداد و غیر قابل انتقال به سایر برنامه ها یا شرایط هستند.

 • 95 دلار برای شهروندان کانادایی، مقیم دائم و افراد محافظت شده
 • 150 دلار برای دانشجویان بین المللی

هر بار که درخواست جدیدی ارسال می کنید باید هزینه درخواست پرداخت شود. متقاضیان حمایت شده باید هزینه درخواست خود را پرداخت کنند، سپس از حامی خود درخواست بازپرداخت کنند. قبل از درخواست، در دسترس بودن برنامه را بررسی کنید و خیلی زودتر از تاریخ شروع برنامه مورد نظر خود درخواست دهید، زیرا همه برنامه ها بر اساس واجد شرایط اول و اولین پذیرفته شده پر می شوند. دانشجویان بین المللی بدون مجوز تحصیلی معتبر کانادایی باید حداقل دو ماه قبل از تاریخ شروع ترم برنامه خود به کالج NorQuest مراجعه کنند تا زمان تکمیل فرآیند پذیرش و اخذ مجوز تحصیلی در نظر گرفته شود. ددلاین دانشگاه نورکوئیست ادمونتون کانادا برای ترم پاییز تاریخ 1 اکتبر 30 ژوئن سال قبل می باشد. برای زمستان تاریخ 1 فوریه ددلاین مربوطه تا اکتبر سال قبل نیز می باشد. پس از شروع یک برنامه یا سپری شدن یکی از مهلت های فوق، متقاضیان بین المللی هدایت می شوند تا برای ترم موجود بعدی درخواست دهند. این به منظور دادن زمان کافی برای برآوردن شرایط پذیرش و مهلت های ثبت نام دوره است.

کالج CDI ادمونتون

کالج CDI در کانادا دارای 8 پردیس می باشد. 4 تا از این دانشکده ها در شهر زیبای ادمونتون و 4 تای دیگر در شهر کلگری نیز می باشند.

شرایط پذیرش CDI ادمونتون

همانند سایر دانشگاه های ادمونتون کانادا دانشگاه CDI هم نیازمندی هایی را براساس رشته و مقطع تحصیلی دارند. برای پذیرش در کالج CDI، به دیپلم دبیرستان نیاز دارید، مگر اینکه در طرح کلی برنامه مشخص شده باشد. همچنین ممکن است لازم باشد هنگام ثبت نام یا شروع کلاس، مدرکی مبنی بر فارغ التحصیلی ارائه دهید. علاوه بر این هر برنامه همچنین شرایط پذیرش خاص خود را دارد، مانند معدل و دوره های پیش نیاز، که از طریق جلسه اطلاعات کالج رایگان خود با آنها آشنا خواهید شد. همچنین انگیزه نامه و توصیه نامه تحصیلی، ریز نمرات قابل ترجمه، مدرک زبان مورد نیاز برای هر رشته نیز می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر و به روزتر نیز می توانید به وب سایت کالج CDI مراجعه کرده و شرایط دریافت پذیرش تحصیلی برای هر رشته را دقیقتر پیش از ارسال درخواست خود بررسی نمایید.

شهریه دانشگاه های ادمونتون کانادا

تاکنون در مورد دانشگاه های شهر ادمونتون کانادا بسیار صحبت کردیم. در این بخش به بررسی شهریه این دانشگاه ها در رشته های مختلف نیز می پردازیم.

 • شهریه دانشگاه آلبرتا

رشته ها

سال اول (دلار)

سال دوم (دلار)

سال سوم (دلار)

سال چهارم (دلار)

شهریه کل (دلار)

لیسانس بازرگانی

35700

35700

35700

35700

142800

لیسانس هنر

30090

30090

30090

30090

120360

مهندسی

40290

40290

40290

40290

161160

بهداشت دهان و دندان

34669

34669

34669

34669

104008.20

 • شهریه دانشگاه کنکوردیا ادمونتون کانادا

رشته

هنر

علوم

مدرک دوگانه

مدیریت

مطالعات آزاد

تعداد واحد

3cr

6cr

9cr

12cr

15cr

شهریه

894.00

1788.00

2682.00

3576.00

4023.00

هزینه های اجباری

146.42

292.84

439.25

488.75

497.00

کل هزینه ها

1040.42

2080.84

3121.25

4064.75

4520

 • شهریه دانشگاه MacEwan

 

3cr(دلار)

6cr(دلار)

9cr(دلار)

12cr(دلار)

15cr(دلار)

لیسانس هنر

2166

4332

6498

8664

10830

لیسانس مدیریت

2166

4332

6498

8664

10830

لیسانس علوم

2166

4332

6498

8664

10830

 • شهریه موسسه فناوری آلبرتای شمالی

 

سال اول (دلار)

سال دوم (دلار)

سال سوم (دلار)

سال چهارم (دلار)

شهریه کل (دلار)

لیسانس مدیریت بازرگانی

19410

21351

21351

21351

83463

لیسانس تکنولوژی

---

---

23310

23310

46620

مهندسی شیمی

19899

18090

---

---

37989

مهندسی عمران

19890

21060

---

---

40950

مهندسی کامپیوتر

19944

19944

---

---

39888

 • شهریه دانشگاه کینگز ادمونتون

شهریه و هزینه هر ترم

2022-2021 (CAD)

شهریه

6541

هزینه دانشجویی بین المللی

2500

هزینه های دانشجویی

797.50

هزینه های مراسم معرفی و آشنایی

160

طرح بهداشت و درمان دانشجویی

200

هزینه کتاب های درسی

650

کینگز پیشنهاد می‌کند که دانشجویان بین‌ المللی پس از شهریه، برنامه اقامت و غذا، هزینه‌ ها، کتاب‌ های درسی و تدارکات و سایر هزینه‌ های زندگی، یک سال را 27,500 دلار کانادا هزینه می‌ کنند. هزینه های دانشجویی تمام وقت شامل هزینه خدمات و تسهیلات، هزینه انتشارات دانشجویی، هزینه تناسب اندام و تفریح و هزینه برنامه ریزی زندگی اجتماعی است.

 • شهریه کالج نوکوئیت ادمونتون

عنوان رشته

دانشجو خارجی ( هر کردیت-دلار)

تکنسین حسابداری

546

هنر

499

محیط زیست

441

مدیریت انرژی

488

هزینه زندگی دانشجویی در شهر ادمونتون

بحث هزینه مهاجرت تحصیلی به کانادا تنها منتهی به شهریه نخواهد شد و بخش تامین مبالغ مورد نیاز برای زندگی را نیز شامل می شود. شهر ادمونتون با در بر داشتن دانشگاه های خوب قطعا یکی از گزینه های مد نظر افراد برای تحصیل است در نتیجه دانش و آگاهی در بحث هزینه زندگی دانشجویی در کانادا در دانشگاه های ادمونتون نیز بسیار حائز اهمیت است. در ادامه به بررسی مبالغ مختلف جهت زندگی در ادمونتون به عنوان یک دانشجو خواهیم پرداخت.

هزینه زندگی

مبلغ به دلار کانادا

خوابگاه دانشجویی اشتراکی

400-1200

خوابگاه دانشجویی غیر اشتراکی

700-1050

متفرقه

100

بیمه دانشجویی ماهانه

27.17

حمل و نقل

76.95

اینترنت (60Mbps)

86.83

اخذ اقامت کانادا با تحصیل در دانشگاه های ادمونتون

مطابق با قوانین، دانشجویان پس از تحصیل در مقاطع مختلف دانشگاه های ادمونتون کانادا می توانند اجازه کار بعد از تحصیل دریافت نمایند. متناسب با مدت زمان تحصیل به دانشجویان خارجی اجازه داده می شود تا در کشور کانادا بمانند و به دنبال کار بگردند. در کانادا به این اجازه Post Graduate Work Permit  به معنای اجازه کار پس از تحصیل گفته می شود. مادامی که دانشجویان بعد از فارغ التحصیلی خود بتوانند کار مرتبط را پیدا کنند و حداقل یک سال در این زمینه کار کنند مجدد با داشتن سابقه تحصیل و کار در کانادا می توانند برای دریافت اقامت دائم کانادا وارد برنامه های اسکیل ورکر شوند و در نهایت از طرف دولت دعوتنامه دریافت نمایند و ویزای تحصیلی و کاری خود را به اقامت دائم کانادا تبدیل کنند. با داشتن اقامت دائم کانادا، در صورتی که 3 سال از 5 سال را در خاک کانادا بمانند و بیمه و مالیات پرداخت نمایند برای دریافت تابعیت کانادایی اقدام نمایند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس جناب استاد ملک پور است استفاده نموده و در حد یک وکیل مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت


سوالات متداول

آیا با تحصیل در دانشگاه های ادمونتون کانادا می توان اقامت دائم را کسب نمود؟

مطابق با قوانین کشور کانادا، در صورتی که دانشجویان در یکی از دانشگاه های شهر ادمونتون کانادا تحصیل کنند و پس از تحصیل خود کار کنند می توانند برای دریافت اقامت دائم کانادا اقدام نمایند.

دانشگاه های شهر ادمونتون کانادا کدام ها می باشند؟

دانشگاه هایی نظیر آلبرتا، کنکوردیا ادمونتون، مک ایوان، موسسه آلبرتای شمالی، کینگز ادمونتون، کالج نورکوئیست و کالج CDI ادمونتون از دانشگاه ها و کالج های معروف شهر ادمونتون نیز می باشند.

هزینه های تحصیل در کشور کانادا در دانشگاه های ادمونتون کانادا چقدر می باشد؟

هزینه های تحصیل متناسب با رشته و مقطع تحصیلی در دانشگاه ها و کالج ها متفاوت می باشد. برای افزایش آگاهی شما خوانندگان عزیز، شهریه برخی از رشته های ادمونتون کانادا را مورد بررسی قرار داده ایم.

رشته های تحصیل در دانشگاه های ادمونتون کانادا کدام ها هستند؟

تنوع رشته ای بسیاری در شهر ادمونتون وجود دارد. متقاضیان می توانند با تحصیل در رشته هایی نظیر، هنر، علوم، موسیقی، مدیریت، بیزینس، بهداشت و غیره در مقاطع مختلف نیز بپردازند.

سخن پایانی

در این مقاله در مورد دانشگاه های شهر ادمونتون کانادا به صورت کامل صحبت کردیم. همانطور که می دانید پرطرفداترین دانشگاه این شهر نظیر، آلبرتا، کنکوردیا ادمونتون، مک ایوان، موسسه آلبرتای شمالی، کینگز ادمونتون، کالج نورکوئیست و کالج CDI ادمونتون می باشند. هر یک از این دانشگاه ها و موسسات آموزشی در مقاطع مختلف رشته های مختلفی را ارائه می دهند. دانشجویان خارجی با بررسی شرایط پذیرش هر یک از رشته های تحصیلی در مقاطع مختلف می توانند مدارک خود را برای دریافت پذیرش تحصیلی از این دانشگاه ها آماده کرده و درخواست اولیه خود را برای دانشگاه های ادمونتون کانادا ارسال کنند. درصورت دریافت پذیرش اولیه، می بایست پیش پرداخت تحصیلی خود را پرداخت کرده، سپس برای دریافت اجازه تحصیل یا ویزا دانشجویی برای اداره مهاجرت کانادا مدارک خود را ارسال کنند. دانشجویان بعد از تحصیل در ادمونتون می توانند مطابق با مدت زمان تحصیل خود در کانادا مانده و به دنبال کار تخصصی بگردند در صورتی که حداقل یک سال در کانادا بمانند می توانند با داشتن تجربه کار و تحصیل کانادایی امتیازات خود را افزایش داده و برای دریافت اقامت دائم کانادا اقدام نمایند. در نهایت در صورتی که 3 سال از 5 سال را در خاک کانادا بمانند و بیمه و مالیات پرداخت کنند می توانند برای دریافت تابعیت کانادا اقدام نمایند.


مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
مشاوره رایگان