معایب پاسپورت دومینیکا

27 اردیبهشت 1402 بدون نظر

با توجه به اینکه امکان اخذ گذرنامه مستقیم برای ایرانیان در دومنیکا موجود است، تقاضا زیاد شده و بایستی با معایب پاسپورت دومنیکا نظیر محدودیت سفر به کشورهای تاپ، عدم طی کردن پروسه به صورت شخصی و پیچیدگی های انتقال پول و... آشنا شوید. با توجه به اینکه بعد از خرید ملک و دریافت پاسپورت فروش آن ملک به سختی امکان پذیر می‌باشد و شرایط خاصی دارد، گرفتن پاسپورت دومینیکا از طریق اهدای پول به این کشور راه سریع و بی دردسرتری می‌باشد. در این مقاله به این مشکلات و معایب پاسپورت دومینیکا می‌پردازیم. موسسه‌ mie با داشتن سابقه‌ی‌ درخشان در انواع روش های مهاجرتی در کنار شماست، میتوانید برای دریافت اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید و به صورت رایگان مشاوره دریافت کنید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

معایب پاسپورت دومنیکا

مشکلات و معایب پاسپورت دومینیکا

در حال حاضر بر اساس رتبه بندی قدرت پاسپورت‌ها، دومینیکا در رتبه‌ 34 قرار دارد. داشتن یک پاسپورت معتبر راه را برای ورود به بهترین کشورهای دنیا باز می کند و شما با داشتن پاسپورت معتبر می‌توانید بدون نیاز به گرفتن ویزا به کشورهای مختلف سفر کرده و مدت زمانی را اقامت داشته باشید. از مشکلات و معایب پاسپورت دومنیکا می توان به عدم امکان تردد بدون نیاز به ویزا به برخی کشورهای تاپ مانند کانادا و آمریکا اشاره داشت. البته لازم به ذکر است که برای ما ایرانی ها راه های زیادی برای دریافت پاسپورت به صورت مستقیم وجود ندارد. اما دومینیکا یکی از کشورهایی است که می‌توان از طریق خرید ملک در دومنیکا و یا اهدای پول به این کشور، پاسپورت این کشور را به صورت مستقیم دریافت کرد.

معایب پاسپورت دومینیکا

محدودیت سفر به کشورهای برتر با پاسپورت دومنیکا

مزیت داشتن پاسپورت این کشور سفر کردن بدون نیاز به ویزا، به ۱۴۳ کشور تاپ دنیا می‌باشد. از کشورهای مطرح در بین این ۱۴۳ کشور، میتوان کشورهای حوزه‌ی شنگن و انگلستان را نام برد. با این حال، محدودیت سفر به کشورهای برتر با پاسپورت دومنیکا یکی از معایب پاسپورت دومینیکا این است که دارندگان گذرنامه برای ورود به حدود 86 مقصد به ویزا نیاز دارند. در جدول زیر لیست تعدادی از کشورهایی که نیازمند ویزا می باشند آورده شده است.

محدودیت و کشورهای نیازمند ویزا

آمریکا

کانادا

مکزیک

استرالیا

آذربایجان

ژاپن

شیلی

مراکش

پرداخت مالیات برآمد

آیا می خواهید در دومینیکا زندگی کنید؟ این یک مقصد زیبا است و به دلایل متعددی، برخی از مهاجرین این جزیره را برای زندگی انتخاب می کنند. با این حال، برای افراد ممکن است برخی از تعهدات مالیاتی مشخصی وجود داشته باشد. ساکنان دومینیکا مشمول پرداخت مالیات بر درآمد هستند. پرداخت مالیات برآمد یکی از معایب پاسپورت دومنیکا است و ساکنان برای هر دوره 183 روزه در طول سال ممکن است نیاز به پرداخت مالیات بر درآمد حاصل از خارج از منطقه و محلی داشته باشند.

توجه: داشته باشید، نرخ های مالیات بر درآمد طبقه بندی شده است که به نفع شماست. علاوه بر این، افراد از مالیات سود سرمایه و ثروت موروثی معاف هستند. در جدول زیر همه مبالغ به دلار کارائیب شرقی می‌باشد.

درآمد مشمول مالیات

نرخ مالیات

0 الی 30000 دلار

30001 دلار الی 50000 دلار

15%

50001 دلار الی 80000 دلار

25٪

80001 دلار به بالا

35٪

عدم امکان اقدام مستقیم و بدون نماینده

درخواست های شهروندی پیچیده هستند و پروسه باید توسط متخصصان تعیین شده ای که توسط دولت دومینیکا به رسمیت شناخته شده رسیدگی شود. عدم امکان اقدام مستقیم و بدون نماینده یکی دیگر از معایب پاسپورت دومینیکا است و این موضوع برای همه ی افراد متقاضی برنامه های سرمایه گذاری در دومینیکا صدق می کند.افراد به صورت مستقل نمی‌توانند درخواست پاسپورت دومینکا دهند.

سختگیری در تشخیص صلاحیت افراد

برای گرفتن پاسپورت افراد باید پروسه ای برای اثبات صلاحیت بگذرانند و سختگیری در تشخیص صلاحیت افراد وجود دارد. افرادی که بالا ۱۶ سال سن دارند، باید طی مرحله ای بررسی امنیتی شود که به این مرحله Due Diligence می گویند. در اولین قدم واحد سرمایه گذاری پرونده افراد و مدارکی مانند گواهی عدم سوء پیشینه را بررسی می کنند، و پس از تایید توسط مراکز تحقیقاتی، تحقیقات بیشتری در رابطه با سابقه‌ افراد در پولشویی، فساد، تروریسم و موارد مشابه انجام می شود و در صورت پاک بودن سابقه‌ افراد متقاضی، صلاحیت افراد ثابت می شود و افراد کاندید دریافت پاسپورت دومینیکا می شوند.

جمعیت کم و کوچک بودن شهرها

دومینیکا جزیره ای در دریای کارائیب و مساحت 750 کیلومتر مربع می‌باشد و طبق آمار سال 2011، 71293 جمعیت دارد. برای داشتن پاسپورت شما در مورد حضور در این کشور اجبار ندارید اما زندگی در این کشور در پروسه مهاجرت به دومینیکا نیز امکان پذیر می‌باشد. دومینیکا جزء کشورهای پیشرفته با جمعیت بالا به حساب نمی آید و جمعیت کم و کوچک بودن شهرها یکی از معایب پاسپورت دومینیکا می‌باشد.

امکانات کشوری

دومینیکا کشوری استوایی با طبیعت فوق العاده و زیبا با شرایط آب و هوای مناسبی می‌باشد. این کشور یکی از کشورهای محبوب گردشگران است. پایتخت این کشور شهر روسو است و این شهر در مقایسه با دیگر شهر های این کشور شهری مدرن است اما در مجموع این کشور در طبقه کشورهایی که در سطوح بالایی از امکانات هستند قرار نمی‌گیرد. باید در نظر داشت که این کشور بستر مناسبی برای فعالیت های اقتصادی دارد و کشور رو به رشدی می‌باشد و شروع یک فعالیت اقتصادی در دومینیکا آینده روشنی دارد و هزینه زندگی در دومینیکا نسبتا پایین است. از مزایا و امکانات این کشور می توان به موارد زیر اشاره داشت:

  • دسترسی به آب های آزاد
  • آب و هوای مطلوب
  • هتل های جنگلی زیبا
  • پارک های ملی زیبا و فراوان
  • مراکز خرید زیبا و مدرن

سوالات متداول

✔️ معایب پاسپورت دومینیکا به طور خلاصه چیست؟

امکانات این کشور دومینیکا کم است، به صورت مستقیم نمی توان برای دریافت پاسپورت اقدام کرد، برای سفر به بسیاری از کشور های درجه یک در دنیا نیاز به اخذ ویزا می باشد.

✔️ آیا با داشتن پاسپورت این کشور بدون محدودیت به تمامی کشور های درجه اول دنیا می توان سفر داشت؟

خیر، به کشور هایی نظیر آمریکا، کانادا، استرالیا بدون ویزا نمی توان سفر داشت.

✔️ آیا برای درخواست گذرنامه این کشور به صورت مستقیم می توان درخواست را ارسال کرد؟

خیر، برای ارسال درخواست حتما باید از طریق نماینده مورد اعتماد دولت اقدام نمایید.

✔️ وضعیت پرداخت مالیات در کشور دومینیکا به چه صورت است؟

در کشور دومینیکا قانون مالیات بر در آمد وجود دارد، و هر 183 روز یک بار ساکنان این کشور باید مالیات پرداخت نمایند.

سخن پایانی

داشتن گذرنامه کشور دومینیکا مزایای فراوانی دارد اما باید در نظر داشته باشید که معایبی هم دارد. در این مقاله معایب و مشکلات پاسپورت دومینیکا به صورت کلی بررسی شد. با داشتن این سند شما برای ورود به 83 کشور نیاز به اخذ ویزا دارید که استرالیا و آمریکا جزء این کشورها میباشد و همچنین مشمول پرداخت مالیات بر درآمد می‌شوید که از دیگر مشکلات پاسپورت دومینیکا می باشد. برای دریافت پاسپورت شما نمی‌توانید به صورت مستقل اقدام کنید و باید یک نماینده رسمی از دولت دومینیکا برای شما درخواست دهد، و پروسه اثبات صلاحیت شما چند مرحله‌ای و سخت می‌باشد. یکی دیگر از معایب پاسپورت دومینیکا این است که این کشور کم جمعیت است و امکانات رفاهی این کشور در مقایسه با کشورهای مختلف محدود می‌باشد. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با موسسه‌ Mie تماس بگیرید و به صورت رایگان مشاوره دریافت کنید. 

امتیاز 5 از 5 ( 2 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
مشاوره رایگان