دانشگاه دلفت هلند

بدون نظر

هلند کشور زیبا و خوش آب و هوا که معروف به کشور گل هاست، در سال های اخیر یکی از مقاصد پر طرفدار در جهان مهاجرت به هلند شده است. کشور هلند ارائه دهنده بسیاری از دروس به زبان انگلیسی بوده و مردمان این کشور کاملا به زبان انگلیسی تسلط دارند. کشور هلند دارای دانشگاه های بسیار معروف و معتبر با رنکینگ جهانی سطح بالا می باشد که ما در این مقاله قصد داریم تا دانشگاه دلفت هلند را مورد بررسی قرار دهیم. این دانشگاه دارای رتبه جهانی سطح بالایی بوده و در رتبه ۵۷ دانشگاه های جهان قرار دارد‌. تمامی اطلاعات موجود در این مقاله بر اساس مشاوره با وکلای محلی هلندی و همچنین بررسی سایت دانشگاه دلفت هلند (Delft University of Technology) تهیه و نوشته شده است و شما خوانندگان گرامی جهت اطلاع از خدمات موسسه MIE در ارتباط با تحصیل در دانشگاه دلفت هلند با مشاورین موسسه تماس برقرار نمایید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما
تصویر پردیس دانشگاه دلفت هلند

معرفی دانشگاه دلفت هلند (TU Delft)

دانشگاه دلفت هلند (Delft University of Technology) واقع در شهر زیبا و سرسبز دلفت سال ۱۸۴۳ تحت عنوان یک آکادمی سلطنتی و مدرسه پلی تکنیک آغاز به کار نمود. اگر متقاضیان شرایط لازم را دارا باشند اخذ پذیرش با شانس بالایی مواجه است. دانشگاه صنعتی دلفت هلند متشکل از هشت دانشکده مختلف است و برنامه های مختلف تحصیلی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا ارایه میگردند. رتبه دانشگاه دلفت در رشته های مهندسی باعث جذب داوطلبان این رشته شده است. از میان 27 هزار دانشجو حدود 36 درصدشان از خارج از هلند برای مهاجرت به هلند از طریق تحصیل به این دانشگاه مراجعه کرده اند.

پردیس های دانشگاه دلفت هلند

سه پردیس دانشگاه دلفت هلند (TU Delft) در ذیل به صورت کوتاه معرفی شدند:

Mekelpark

این پردیس در 5 ژوئیه 2009 افتتاح شده است و جایگزین مسیر های قدیمی دوچرخه سواری و پارکینگ شده است. ساختمان قدیمی مربوط به سال 1950 بوده است. یک گردشگاه 832 متری در اطراف وجود دارد که تردد بین د انشکده ها را سهل نموده است.

TU Delft Musea

این پردیس که مرکز علمی دلفت نام دارد در سپتامبر 2010 تاسیس و افتتاح شده است. هدف اصلی این پردیس معرفی و ارائه بروزترین پیشرفت ها در زمینه تکنولوژی می باشد. این پردیس به 3 موزه علمی مرتبط می شود.

Botanical garden

این پردیس که باغ گیاه شناسی نام دارد از قدیمی ترین پردیس هاست و به سال 1917 باز می گردد. در این پردیس بالای هفت هزار گونه گیاهان مختلف زینتی، نیمه گرمسیری و گرمسیری وجود دارد. نکته جالب توجه اینجاست که استفاده از این پردیس برای عموم نیز آزاد است.

ویدئو موسسه MIE در مورد تحصیل در هلند


فایل صوتی موسسه MIE در مورد تحصیل در هلند

رنکینگ دانشگاه دلفت هلند

رنکینگ دانشگاه دلفت (TU Delft) به صورت موضوعی در رشته های مهندسی جزو ده دانشگاه برتر جهانی و در رشته های معماری و مهندسی عمران، بعد از MIT آمریکا رتبه دوم جهانی را از آن خود ساخته است. این دانشگاه در 6 سازمان رتبه بندی معروف، اغلب جایگاه زیر 100 دارد که در جدول ذیل می توانید از جزئیات رتبه اختصاصی از سوی هر سازمان اطلاع یابید.

رتبه دانشگاه دلفت هلند (جهانی)

CWTS

84

QS

57

ARWU

151

REUTERS

60

THE

75

USNWR

174

 

دانشکده های Delft University of Technology

دانشگاه دلفت (TU Delft) متشکل از هشت دانشگاه به ترتیب زیر است:

دانشکده های Delft University of Technology

معماری و محیط ساخته شده

مهندسی برق، ریاضیات و علوم کامپیوتر (EEMCS)

علوم کاربردی

مهندسی هوافضا (AE)

مهندسی طراحی صنعتی (IDE)

مهندسی عمران و علوم زمین (CEG)

فناوری، سیاست و مدیریت (TPM)

مهندسی مکانیک، دریانوردی و مواد (3mE)

 

دانشگاه ماستریخت هلند

این مقاله را از دست ندهید: دانشگاه ماستریخت هلند

در این مقاله ما جوانب دانشگاه ماستریخت هلند را به شما خواهیم آموخت.

رشته های دانشگاه دلفت هلند

همانگونه که بیان نمودیم رشته های تحصیلی مختلفی در دانشگاه صنعتی دلفت هلند ارایه میگردند که مدت آموزشی دانشجویان در دوره لیسانس سه، دوره فوق لیسانس دو و دوره دکترا چهار سال خواهد بود. جدول ذیل را می توانید برای اطلاع از نام اغلب رشته های دانشگاه دلفت (TU Delft) مطالعه کنید.

مهندسی عمران

مهندسی برق

مهندسی مکانیک

معماری، شهرسازی و علوم ساختمان

علوم و مهندسی کامپیوتر

علوم زمین کاربردی

مهندسی سیستم، تجزیه و تحلیل سیاست و مدیریت

مهندسی طراحی صنعتی

فیزیک کاربردی

نانوبیولوژی

معماری منظر

ریاضیات کاربردی

علم و فناوری مولکولی

علوم و فناوری زندگی

فناوری دریایی

فناوری بالینی

مهندسی چند ماشین

فیزیک برای مهندسی سیالات

انرژی، جریان و فناوری فرآیند

میکروالکترونیک

کنترل و عملیات

 

دانشگاه دلفت هلند معماری

دانشگاه دلفت هلند معماری ارائه دهنده تحقیق و پژوهش های عالی در سطح بین المللی است. این دانشگاه با سازمان های جهانی معماری در ارتباط است و دارای کیفیت آموزش بسیار سطح بالایی است. در دانشگاه دلفت هلند معماری انواع نمایشگاه ها، محل های کار، کارگاه ها و جلسات وجود دارند. هم در سطح ملی و هم در سطح بین المللی، دانشکده معماری TU Delft در زمینه خود دارای موقعیت پیشرو است. این دانشکده نه تنها برنامه های لیسانس، کارشناسی ارشد و فوق لیسانس را در زمینه معماری، بلکه در رشته های مرتبط از جمله معماری منظر، مسکن، فیزیک ساختمان، و طراحی آب و هوا و پایداری ارائه می دهد.

شرایط تحصیل در دانشگاه دلفت هلند

دانشگاه دلفت (Delft University of Technology) نیز همانند سایر دانشگاه های جهان دارای شرایطی جهت اعطای پذیرش میباشد که در ادامه شرایط تحصیل در هر یک از مقاطع تحصیلی به صورت جداگانه بررسی می گردند.

شرایط تحصیل در دانشگاه دلفت هلند در مقطع کارشناسی

اصلی ترین شرایط تحصیل در دانشگاه دلفت هلند در مقطع کارشناسی داشتن دیپلم پیش دانشگاهی معادل VWO هلند است. علاوه بر این نمرات دورس ریاضی در اکثر رشته ها، شیمی، فیزیک و زیست شناسی در بخشی از بهترین رشته ها در هلند لازم است. لیست ذیل سایر موارد لازم را اطلاع رسانی می کند.

 • دیپلم متوسطه + ترجمه تایید شده
 • کارنامه دبیرستان + ترجمه تایید شده
 • کارنامه سال اول دانشگاه علوم / فنی و مهندسی + ترجمه تایید شده
 • پاسپورت (همه صفحات مربوطه)
 • مجوز اقامت هلند
 • رزومه
 • اثبات مهارت زبان

شرایط پذیرش دانشگاه دلفت هلند در مقطع کارشناسی ارشد

شرایط پذیرش دانشگاه دلفت هلند در مقطع کارشناسی ارشد نیاز به معادل مدرک لیسانس دانشگاه های هلندی با حداقل معدل 75 درصد (15 از 20) از کل نمره خواهد داشت. تمام رشته های دانشگاه دلفت هلند در این مقطع به واسطه زبان انگلیسی آموزش داده می شوند. دانشجویان باید در طول تحصیل در هلند کارشناسی ارشد که یک الی دو سال بطول می انجامد بر روی پروژه خود کار نموده و در پایان دوره پایان نامه ارایه نمایند. برای ورود به برخی از رشته ها در این دوره داشتن نمره آزمون GRE نیز ضروری است. لیست ذیل کل موارد خواسته شده برای پذیرش است:

 • مدرک لیسانس + ترجمه یا بیانیه تاییدیه مدرک
 • رونوشت + ترجمه
 • اثبات تسلط به زبان انگلیسی
 • پاسپورت (همه صفحات مربوطه)
 • اجازه اقامت
 • توصیه نامه
 • رزومه
 • نامه های مرجع
 • نمونه کارها
 • GRE (برخی رشته ها)

پذیرش دکترا در دانشگاه دلفت هلند

طبیعتاً داوطلبان دکترا که دارای مدرک کارشناسی ارشد خارجی هستند نیز در TU Delft پذیرفته می شوند. برخی از مدارک خارجی توسط دفتر پذیرش TU Delft ارزیابی می شوند. این دفتر تعیین می کند که آیا مدرک خارجی را می توان معادل مدرک کارشناسی ارشد هلندی در نظر گرفت یا خیر. پذیرش دکترا در دانشگاه دلفت هلند نیازمند یافتن استاد راهنما و مجاب نمودن وی جهت دریافت تاییدی برای ورود به دانشگاه است. دانشجویان جهت اخذ پذیرش دوره دکترا باید دارای مدرک کارشناسی ارشد و مدرک آیلتس با حداقل نمره 7 یا تافل 100 باشند.

مدرک زبان مورد نیاز اپلای دانشگاه دلفت هلند

از جمله مدارک مورد نیاز اپلای دانشگاه دلفت هلند، مدرک زبان با توجه به دوره و رشته انتخابی در دانشگاه صنعتی دلفت هلند است. برای ورود به Delft University of Technology ارایه یکی از مدارک زبان موجود در زیر الزامیست:

نام آزمون

کارشناسی

کارشناسی ارشد

دکترا

آیلتس

نمره مشخص نشده

6.5 (حداقل 6 هر بخش)

7

تافل

نمره مشخص نشده

90

100

 

در صورت نداشتن مدرک زبان دانشجویان باید در ابتدا در یک دوره زبان در هلند شرکت نموده و پس از رسیدن به سطح مورد نظر نسبت به اخذ پذیرش از دانشگاه صنعتی دلفت اقدام نمایند.

ددلاین اپلای دانشگاه دلفت هلند

ددلاین که همان آخرین زمان ثبت نام برای اخذ پذیرش از دانشگاه است. ددلاین دانشگاه دلفت هلند (Delft University of Technology) برای دوره لیسانس و تحصیلات تکمیلی متفاوت است. زمانبندی جهت اقدام برای پذیرش بسیار مهم است چرا که از احتمال ریجکت شدن جلوگیری خواهد کرد. در ذیل با تاریخ های ددلاین دلفت آشنا شوید.

 • کارشناسی: 15 October - 1 April
 • تحصیلات تکمیلی: 15 January

هزینه تحصیل در دانشگاه دلفت هلند

شهریه دانشگاه دلفت هلند (Delft University of Technology) با توجه به رشته و دوره تحصیلی متفاوت است. مبالغ لازم برای افرادی که شهروند در اتحادیه اروپا باشند نسبت به دانشجویان بین المللی بسیار پایین تر است. هزینه تحصیل در هلند و دانشگاه دلفت هلند در دوره های متفاوت برای دانشجویان بین المللی 13 الی 18 هزار یورو می باشد‌. این هزینه برای دانشجویان شهروند اروپا بسیار اندک است.

هزینه تحصیل در دانشگاه دلفت هلند برای ملیت غیر اتحادیه اروپا

کارشناسی

15200 یورو

19600 یورو

1084 یورو

کارشناسی ارشد

هزینه های دولتی

 

هزینه زندگی دانشجویان Delft University of Technology

میزان هزینه زندگی دانشجویی در هلند برای علاقه مندان به تحصیل در Delft University of Technology با توجه به سبک و استایل دانشجو‌ کاملا متفاوت است. اما در کل هزینه لازم برای یک زندگی دانشجویی در شهر دلفت جهت تحصیل در دانشگاه صنعتی دلفت هلند حدود ۸۰۰ الی ۱۰۰۰ یورو در ماه یا 11950 یورو در سال است.

نمای دانشگاه دلفت هلند

بورسیه دانشگاه دلفت هلند

دانشگاه دلفت هلند (Delft University of Technology) همانند سایر دانشگاه ها ارائه دهنده بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی مختلف به دانشجویان داخلی و خارجی می باشد. هر چه میزان شایستگی فرد بیشتر باشد شانس وی برای دریافت بورسیه در هلند در دانشگاه دلفت افزایش پیدا میکند. در این بخش از نوشتار برخی از اسکالرشیپ ها را مشاهده می کنیم :

 • بورسیه تحصیلی فولبرایت مختص برنامه های کارشناسی ارشد: کمک هزینه ماهانه 1.300 یورو برای 11 ماه از هر سال تحصیلی پرداخت می شود. هزینه های مجوز اقامت توسط دانشگاه صنعتی دلفت بازپرداخت یا پرداخت می شود. کمک هزینه برای سال دوم به شرطی داده می شود که در سال اول پیشرفت کافی حاصل شده باشد.
 • بورسیه تحصیلی QuTech مربوط به کارشناسی ارشد: این بورس در دانشکده های علوم کاربردی، ریاضیات، مهندسی برق و علوم کامپیوتر در دسترس است. در این بورسیه شهریه کامل یک سال برای دانشجو پرداخت می شود و در صورتیکه دانشجو در یک پروژه 90 درصد یا بالاتر موفق باشد، فرصتی برای تحصیل دکترا به آنها پیشنهاد می شود.
 • بورسیه دانشکده مختص برنامه های کارشناسی ارشد در دانشکده مهندسی برق، ریاضیات و علوم کامپیوتر و مهندسی طراحی صنعتی: این نوع بورسیه و میزان کمک هزینه ای که اعطا می گردد بستگی به رزومه متقاضی و هزینه های مورد نظر هر موسسه مشخص می شود. ملیت ثبت شده در این نوع بورسیه تعیین کننده است.
 • بورسیه تحصیلی جنوب صحرای آفریقا مختص برنامه های کارشناسی ارشد TU Delft: برای دانشجویان بین المللی که عضو اتحادیه اروپا نباشند و با توجه به شرایط دقیق آن ها تا 25000 یورو در سال امکان اعطای بورس وجود دارد.
 • بورسیه دانشکده در زمینه علوم کاربردی و فناوری، سیاست و مدیریت: شهریه یک سال تحصیل متقاضی را با توجه به هزینه های اعلام شده توسط خود موسسه پرداخت می کنند. با توجه به ملیت ثبت شده، هزینه های زندگی را نیز شامل می شود.

خوابگاه های دانشجویی Delft University of Technology

دانشگاه های موجود در کشور هلند اکثرا خوابگاهی در اختیار دانشجویان قرار نمیدهند. برخی از دانشگاه ها دارای خانه های دانشجویی می باشند که هزینه اسکان در آنها حدود ۳۰۰ الی ۶۰۰ یورو در ماه است. این خوابگاه های دانشجویی یا به صورت مبله و یا به صورت غیر مبله می باشند‌. یافتن خوابگاه ها و خانه های دانشجویی برای دانشجویان دانشگاه دلفت (Delft University of Technology) از طریق آژانس مسکن و سایت های مسکن یابی و یا حتی از طریق خود دانشگاه امکانپذیر است.

شرایط اخذ اقامت پس از تحصیل در هلند در دانشگاه Delft

تحصیل در دانشگاه دلفت هلند خود به تنهایی منجر به دریافت اقامت و تابعیت این کشور نمیشود. بس از اتمام تحصیلات، دانشجویان می توانند با ویزای تحصیلی هلند یک سال در هلند به جستجوی کار پرداخته و با یافتن کار ویزای کاری کشور هلند را دریافت نمایند. با کار در هلند و پرداخت بیمه و مالیات، بس از 5 سال شخص می تواند جهت دریافت اقامت دائم هلند برای خود و خانواده و بس از آن برای دریافت تابعیت اقدام نماید.

مشاهیر دانشگاه دلفت هلند

از جمله مشاهیری که در این دانشگاه تحصیل نموده اند می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • والتر لوین - فیزیکدان
 • باربارا باراسما - اقتصاددان
 • شاهزاده فریسو اورنج
 • آبراهام کوپر- روزنامه نگار و سیاستمدار

 

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر و ورود به سایت دانشگاه دلفت هلند هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس جناب استاد ملک پور است استفاده نموده و در حد یک وکیل مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت


سوالات متداول

✅ هزینه تحصیل در دانشگاه دلفت هلند چقدر است؟

حدود ۱۴ الی ۱۹ هزار یورو با توجه به رشته و دوره متفاوت است.

✅ مدرک زبان مورد نیاز برای پذیرش دکترا دانشگاه دلفت هلند چه مدرکی است؟

آیلتس با نمره 7

✅ مقاطع تحصیلی قابل اقدام برای دانشگاه دلفت چیست؟

تمامی مقاطع برای تحصیلات آکادمیک از لیسانس تا دکترا ارائه می شود.

✅ هزینه خانه های دانشجویی در کشور هلند چقدر است؟

هزینه خانه های دانشجویی در کشور هلند 300 الی 600 یورو در ماه است.

سخن پایانی

در این نوشتار دانشگاه دلفت هلند (Delft University of Technology) و شرایط پذیرش آن را از زوایای مختلف بررسی نمودیم. تمامی دوره های تحصیلی در این دانشگاه ارائه شده و دانشجویان می توانند از میان طیف وسیعی از رشته ها دست به انتخاب بزنند. بورسیه دانشگاه دلفت طیف گسترده ای از انتخاب را به دانشجویان شایسته و واجد شرایط اعطا می کند. دانشجویان با تحصیل در این دانشگاه شرایط دریافت اقامت و تابعیت هلند را برای خود فراهم می نمایند. سروران عزیز برای رسیدن به شرایط دقیق تر در ارتباط با دانشگاه دلفت هلند و اخذ مشاوره تلفنی رایگان در این زمینه می توانید با موسسه MIE تماس حاصل نموده و یا پرسش خود را در قسمت دیدگاه ثبت نمایید که پاسخگوی شما عزیزان باشیم. 

امتیاز 3.1 از 5 ( 24 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مشاوره رایگان