دوره آشپزی در اروپا

2 نظر

امروزه مهارت های آشپزی یک هنر محسوب می شود و یک سرآشپز معتبر به اندازه یک ستاره پاپ مورد تقاضا است. با این حال، برای رسیدن به جایگاه مناسب در محیط رقابتی امروز، علاقه مندان به دانش و مهارت های حرفه ای نیاز دارند. دانشگاه ها و کالج هایی در سراسر جهان وجود دارند که بر آموزش حرفه ای هنرهای آشپزی یا علوم غذایی تمرکز دارند و دوره های ارائه شده توسط آن ها برای تحصیل در مقطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی در دسترس است. بنابراین، می توان گفت امروزه آموزش عالی دانشگاهی برای تبدیل شدن به یک سرآشپز در دسترس عموم قرار گرفته است و متقاضیان بسیاری دارد. از این جهت مطالبی را در خصوص تحصیل در رشته آشپزی در اروپا در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم. لازم به ذکر است شما علاقه مندان می توانید برای دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان متخصص موسسه ملک پور، در زمینه تحصیل در رشته های گوناگون در خارج از کشور از جمله رشته آشپزی با شماره تلفن های مجموعه تماس حاصل فرمایید.

مواردی که می خواهیم در این مقاله به صورت جامع به آنها بپردازیم:

تماس با مادوره آشپزی در اروپا

تحصیل در رشته آشپزی در اروپا چگونه است؟

یکی از ویژگی های خاص برنامه آموزشی در رشته آشپزی این است که همه کلاس های عملی در گروه های کوچک برگزار می شود. این موضوع موجب می شود که مشارکت با آشپزهای درجه یک و برتر را که مهارت های قابل توجهی در این زمینه دارند فراهم گردد. صنعت غذایی امروزه به افرادی با شخصیت های متمایز نیاز دارد و کلاس های گروهی به سرآشپز های آینده اجازه می دهد تا خلاقیت خود را توسعه دهند. برنامه های هنر آشپزی و علوم غذایی همچنین ممکن است شامل سفرهای میدانی به رستوران های محلی و کارآموزی در یک رستوران شود. علاوه بر این عمدتاً دانشگاه ها و کالج های آشپزی در اروپا مراسمات مختلفی را برگزار می کنند و از متخصصان غذا در سراسر جهان برای آموزش کارگاه ها و استخدام کارکنان دعوت می نمایند. در اکثر دانشگاه های ارائه دهنده دوره های آشپزی در اروپا، رستوران ها و آشپزخانه ها دارای زیرساخت فوق مدرن با تجهیزات بسیار حرفه ای و نیز جدیدترین ابزارها و فناوری های آموزشی را برای دانشجویان در نظر گرفته اند. همچنین در بسیاری از این دانشگاه ها و کالج ها امکانات اسکان برای دانش آموزان به صورت کامل فراهم است چنانکه دانش آموزان در محل های اسکانی همچون هتل زندگی می کنند و به خوبی متناسب با نیازهای دوره تحصیلی خود درس می خوانند. بسیاری از دانشگاه ها همچنین دارای رستورانی با ظرفیت بالا هستند که مکان عالی دیگری برای آموزش سرآشپزهای جوان است.

با تهیه محصول زیر می توانید شخصاً نسبت به اخذ ویزای کار در کشورهای مطرح اروپایی، کانادا و استرالیا اقدام نمایید و اطلاعات کاملی در باب کاریابی در خارج از کشور، نحوه ارسال رزومه کاری و اخذ پیشنهاد کاری بدست آورید.

کار در جمهوری چک

 

دوره آشپزی در ارزانترین کشور اروپا

به طور کلی تحصیل در رشته آشپزی در اروپا در کشورهای گوناگونی امکان پذیر است و انتخاب مقصدی مناسب برای تحصیل در این رشته با توجه به اولویت های متقاضی انجام می پذیرد. در این بخش قصد داریم تعدادی از دانشگاه های معروف در زمینه آشپزی در چند کشور اروپایی را مورد بررسی قرار دهیم که برخی از آن ها از جمله ارزانترین دوره های آشپزی در کشورهای اروپایی محسوب می گردند.

  • فرانسه

هنر آشپزی در فرانسه از شهرت خاصی برخوردار است. به طور کلی یادگیری انواع غذاهای فرانسوی در یک کالج فرانسوی به متقاضیان اجازه می دهد تا به اسرار سرآشپزهای خوب غذا دسترسی پیدا کنند. متقاضیان در این دوره ها می آموزند که چگونه مهارت های آشپزی را با استفاده از تکنیک های آشپزی همچون کار با چاقو حرفه ای، تهیه انواع سس و خمیر آشنا ارتقا دهند و دانش پیشرفته ای از اصطلاحات و تعاریف آشپزی فرانسوی کسب نمایند.

برخی از این کالج ها عبارتند از:

 

  • ایتالیا

اگرچه غذاهای ایتالیایی نسبتاً ساده به نظر می رسند، اما بازآفرینی خمیر معمولی پیتزا یا تهیه ماکارونی خانگی نیاز به یادگیری مهارت های ویژه ای دارد که می بایست این شیوه های خاص ایتالیایی را در آشپزخانه بیاموزید. جدا از پیتزا و پاستا که به صورت نمادین از غذاهای معروف ایتالیایی هستند، عمدتاً ​​غذاهای ایتالیایی بر اساس رژیم مدیترانه ای و مواد اولیه تازه است و دانستن نحوه ترکیب آنها مطمئناً یک هنر است.

برخی از کالج های آشپزی در ایتالیا عبارتند از:

 

  • سوئیس

کشور سوئیس به داشتن غذاهای سنتی درجه یک همراه با غذاهای بین المللی مشهور است. مارچسی، مشهورترین سرآشپز ایتالیایی، مدتی برای جستجوی دانش به سوئیس رفت. سرآشپز مشهور سرجیو شونر، با دریافت ستاره میشلن، پس از اتمام دوره در مدرسه آشپزی فرانسوی به تحصیل در سوئیس رفت و در آنجا دیپلم فدرال گرفت و این مدرک به او این حق را داد که نه تنها آشپز، بلکه مدیر رستوران نیز باشد. برنامه های آموزشی در آکادمی های سوئیس سنت های بسیاری از مدارس آشپزی اروپایی، از جمله ایتالیایی و فرانسوی را ترکیب می نماید. این دوره ها به زبان انگلیسی تدریس می شوند، اگرچه زبان های آلمانی، فرانسوی و ایتالیایی نیز بخشی از برنامه هستند و یادگیری آن ها به طور قابل توجهی فرصت های شغلی آینده را افزایش می دهند.

برخی از کالج های آشپزی سوییس عبارتند از:

آیا شرکت در دوره آَشپزی در اروپا می‌تواند ایجاد درآمد کند؟

 تحصیل در دوره های آشپزی در اروپا فرصت های شغلی فراوانی را برای فارغ التحصیلان به ارمغان می آورد. به طور کلی بهترین راه برای شروع کار در زمینه آشپزی این است که دانش نظری را در عمل به کار بگیرید. پس از اتمام تحصیلات آشپزی خود، می توانید در دوره های کارآموزی شش ماهه در رستوران های معتبر و همچنین هتل های چهار و پنج ستاره شرکت نمایید. به عنوان مثال، در سوئیس، یک آشپز کارآموز می تواند دست کم ماهیانه 2200 فرانک سوئیس حقوق دریافت نماید. در دوره های آموزشی این کشور دانش آموزان علاوه بر یادگیری مهارت های عملی در آشپزخانه، در زمینه مدیریت مدرن، تکنیک های مدیریتی و توسعه مهارت های رهبری که برای دستیابی موقعیت های بهتر لازم است آموزش می بینند. همچنین متقاضیان می توانند برای تحصیل در رشته های "شیرینی پزی"، از جمله طراحی و ساخت محصولات شکلاتی که مخصوص سوییس است گواهینامه دریافت نمایند.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب دوره آشپزی در اروپا هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

 سوالات متداول

✔️ بهترین کشورها برای ادامه تحصیل در رشته آشپزی در اروپا کدامند؟

از جمله بهترین کشورهای اروپایی برای تحصیل آشپزی می توان به فرانسه، ایتالیا و سوییس اشاره نمود.

✔️ هزینه تحصیل در دوره های آشپزی در اروپا چقدر است؟

هزینه تحصیل آشپزی در اروپا در دانشگاه های دولتی برخی از کشورها تقریبا رایگان بوده و در دانشگاه های خصوصی در حدود سالانه ۲۰ تا ۳۰ هزار یورو می باشد.

✔️ امکان دریافت حقوق در حین تحصیل آشپزی در اروپا وجود دارد؟

بله، به عنوان مثال، در سوئیس، یک آشپز کارآموز می تواند دست کم ماهیانه 2200 فرانک سوئیس حقوق دریافت نماید.

✔️ میزان درآمد یک سرآشپز در اروپا چقدر است؟

به صورت میانگین یک سرآشپز در اروپا به ازای هر ساعت در حدود ۲۰ یورو دریافت می نماید.

 

 

_____________سخن پایانی __________

هنرهای آشپزی به منظور ارائه غذاهای سالم، خوشمزه، منحصر به فرد و زیبا با ارزش به علاقه مندان فعالیت در این زمینه آموزش داده می شود. فارغ التحصیلان این رشته معمولاً در مشاغلی مانند: مدیریت رستوران، کنترل کننده کیفیت غذا و نوشیدنی، نویسنده و یا منتقد غذا فعالیت می کنند. این رشته یکی از رشته های هنری بسیار محبوب در میان متقاضیان است و همه ساله عده بسیاری از دانشجویان مایل به ادامه تحصیل در این رشته برای ورود به بازار کار می باشند. بر همین اساس همانگونه که مطالعه کردید مطالبی را در خصوص نحوه تحصیل آشپزی در اروپا در بهترین و قوی ترین کشورها در این زمینه در اختیار شما عزیزان قرار دادیم. شما همراهان گرامی می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان با شماره تلفن های موسسه ملک پور تماس حاصل فرمایید و یا سؤالات خود را در پایان همین بخش مطرح فرمایید تا کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخگوی شما عزیزان باشند.

امتیاز 2.85 از 5 ( 24 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
ياسين
سلام، کار همراه تحصیل، یعنی من میتونم با سرمایه کم آشپزی بخونم (در کشور سوئیس)
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز اگر حداقل هایی را که کشور سوئیس و دانشگاه نیاز دارد برای سال اول داشته باشید بلی. چ.ن دوره ها همراه با کار هست درصد پیدا کردن کار و موفقیت بعد تحصیل بالاست.
یار
سلام برای تحصیل رایگان در دانشگاه های اشپزی اروپایی باید چ شرایطی داشته باشیم؟ و اینکه المان بهتر است یا سوئیس برای دانشگاه رفتن و بعدش کار پیدا کردن
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز برای تحصیل در دانشگاه ای رایگان با تسلط به زبان المانی می توانید در این کشور تحصیل نمایید.
مشاوره رایگان