رشته طراحی لباس در انگلستان

16 بهمن 1401 2 نظر

کشور انگلستان با تمرکز بر کیفیت آموزشی و قدمت بالا در این امر دارای دانشگاه هایی با رتبه های عالی می باشد. این کشور در زمینه رشته طراحی لباس در انگلستان با ارائه گرایش های بسیار زیاد حرفی برای گفتن دارد به طوری که دارای رتبه های اول جهانی در طراحی مد است. دانشگاه های بسیاری نظیر کالج مد لندن تنها در دوره لیسانس 15 گرایش از مد را آموزش می دهد. رشته طراحی مد در لندن بیشتر از سایر شهرها مورد توجه قرار گرفته که ان هم به دلیل دانشگاه های ارائه دهنده این رشته در این شهر است. تحصیل رشته طراحی لباس در انگلستان را می توانید در دوره های آمادگی، کارشناسی، کارشناسی ارشد، دوره های کوتاه مدت و تحصیل دکترا در انگلستان را آموزش ببینید. رشته طراحی مد در انگلستان دانشجویان را طوری آموزش میدهد که هر فرد پرتفلیو و نمونه کار عملی بسیار قوی بسازد. در این مقاله که موسسه مشاوره ای MIE با تحقیق در سایت دانشگاه ها و تجربه وکلای محلی جمع آوری گشته به بررسی رشته طراحی لباس در انگلستان و شرایط اپلای آن می پردازد. همچنین تعدادی بورسیه رشته طراحی لباس در انگلستان و شرایط پذیرشش معرفی گردیده اند. برای اخذ اطلاعات بیشتر راه های ارتباطی رایگان نظیر تماس و مشاوره تلفنی و ثبت دیدگاه در اختیار شما قرار دارد.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما
تصویر طراح لباس در انگلستان

درباره رشته طراحی لباس در انگلستان

رشته طراحی لباس در انگلستان منحصرا به شاخه های بسیاری در مقاطع دوره های آمادگی ورود به دانشگاه های انگلیس در مقاطع کارشناسی، فوق لیسانس و دوره های کوتاه مدت تقسیم می گردد. در این رشته دانشجویان تمامی حوزه مد را در دورس خود اموزش می بینند. از مدیریت تا مارکتینگ یا بازاریابی و حتی مواد طراحی لباس جزوی از آموزش ها خواهد بود. در انتها ارزیابی بر اساس نمونه کارها، پروژه های صنعتی یا شبیه سازی شده، نتایج سه بعدی صورت می پذیرد.

شرایط تحصیل طراحی لباس در انگلستان

تحصیل رشته هنر در انگلستان و حوزه طراحی مد به پرورش خلاقانه داوطلبان در جزئی ترین شاخه ها می پردازد. شرایط تحصیل طراحی لباس در انگلستان برای اخذ مدرک طراحی مد از دانشگاه انگلستان به دانشجویانی نیاز دارد که دارای تفکر نوآورانه، خلاقیت و شایستگی باشند. به دانش‌آموزان معرفی و درک گسترده‌ای از فرآیند کلی طراحی ارائه می‌شود، در حالی که یاد می‌گیرند سبک طراحی خلاقانه خود را در رابطه با مد و صنایع خلاق بررسی و ارزیابی کنند. مد بدون شک یک زمینه رقابتی است و به همین دلیل دوره های بسیاری در بریتانیا دوره های کارآموزی و کارآموزی را همراه با بازدیدهای منظم از صنعت ارائه می دهند. تحصیل طراحی لباس در انگلستان در دوره لیسانس سه سال و فوق لیسانس یک سال زمان آموزشی دارد.

 • توضیحات موسسه ملک پور در مورد شرایط تحصیل در انگلستان

فایل تصویری موسسه ملک پور درمورد شرایط تحصیل در انگلستان

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد شرایط تحصیل در انگلستان

مدارک مورد نیاز پذیرش در رشته طراحی لباس در انگلستان

اپلای موفق رشته طراحی لباس در انگلستان عموما نیاز به اسناد تحصیلی مرتبط و نمونه کار عملی و پرتفلیو قوی دارد. معمولاً برای تحصیل در دوره های مد نیازی به نمرات علمی بالا در رشته خاصی نیست. با این حال، حداقل نمره آیلتس 6 برای لیسانس و 7 برای فوق لیسانس مورد نیاز است. دانشجویان همچنین باید نمونه کارها و ایده های خود را همراه با CV، Cover Letter و برگه های اصلی ارسال کنند. برخی از دانشگاه های برتر نیز ممکن است برای تصمیم گیری در مورد مناسب بودن متقاضی برای یک دوره خاص مصاحبه کنند یا نیاز به نمرات سیستم جدید UCAS در دروس هنر، ریاضیات، طراحی، انگلیسی یا مدارک دوره های GCSE یا ALEVEL داشته باشند. توصیه نامه و سابقه کاری می توانند برای برخی موارد جایگزین مدارک فوق شوند اما در تمام دانشگاه ها این قضیه صادق نیست. برای تحصیلات تکمیلی طراحی لباس در انگلیس نیاز به مدارک مرتبط با معدل 2.1 به بالا خواهید داشت.

گرایش های رشته طراحی مد در انگلستان

رشته طراحی لباس و طراحی مد در انگلستان از متنوع ترین رشته ها بوده و گزینه ها و گرایش های متعدد و زیادی در طراحی مد وجود دارد، در ادامه به برخی از این گرایش ها اشاره نموده ایم:

 • استایلیست مد
 • طراح گرافیک
 • مشاور مد
 • طراح پارچه
 • عامل خرید
 • مدل مد
 • مدسازی و برش الگو
 • مدیر خلاق
 • توسعه دهنده محصولات پوشاک
 • تجارت مد
 • طراح صحنه و لباس

هزینه تحصیل در رشته طراحی لباس در انگلستان

هزینه تحصیل در انگلیس در رشته طراحی لباس، در دوره کارشناسی مد از دانشگاه های بریتانیا چیزی بین 17 تا 20 هزار پوند در سال متغیر است. هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در انگلستان بین 20 تا 25 هزار پوند متغیر است. جدا از هزینه های تحصیل برای یک دانشجوی بین المللی، هزینه زندگی ماهانه برای یک دانشجوی بین المللی در انگلستان را می توان به طور کلی به 5 دسته تقسیم کرد: هزینه تحصیل، مسکن، غذا، حمل و نقل و موارد متفرقه که حدود 800 تا 1000 پوند در ماه است.

روانشناسی در انگلستان

این مقاله را از دست ندهید: تحصیل روانشناسی در انگلستان

در این مقاله ما جوانب روانشناسی در انگلستان را به شما خواهیم آموخت.

بورسیه رشته طراحی لباس در انگلستان

برای کاهش بار مالی، می توانید برای یکی از بورسیه های تحصیلی در انگلیس برای رشته طراحی لباس در انگلستان اقدام کنید. تمام بورسیه ها بر اساس شایستگی، سوابق تحصیلی و سایر مهارت ها اعطا می شوند. به غیر از بورسیه تحصیلی، وام های دانشجویی برای تحصیل می تواند نقش مهمی در کاهش استرس مالی داشته باشد.

بورس تحصیلی دانشگاه مد لندن

بورسیه رشته طراحی لباس در انگلستان برای دانسجویان بین المللی دوره کارشناسی ارشد تمام وقت، پاره وقت یا آنلاین در یکی از کالج ها و مؤسسات University of the Arts London معافیت 5000 پوندی از شهریه تحصیل در انگلستان ارائه می کند. تا 200 بورس تحصیلی در دسترس است. برای درخواست این بورسیه علاوه بر اخذ پذیرش از کالج مد لندن، نیاز به لیسانس با معدل ممتاز، توصیه نامه از اساتید، انگیزه نامه 350 کلمه ای دارید. ژوئن و نوامبر دو ددلاین این بورس هستند.

بورس تحصیلی دانشجویان بین المللی از کشورهای خاص

بورسیه رشته طراحی لباس در لندن در دانشگاه هنر این شهر برای دانشجویان کارشناسی ارشد از کشورهای کم درآمد شامل ایران که درآمد سالانه خانواده شان زیر 50 هزار پوند در سال است و موفق به اخذ پذیرش از این دانشگاه شده اند، می باشد. مبلغ این بورسیه پنجاه هزار پوندی شامل شهریه، هزینه اسکان در خوابگاه های دانشگاه و بعضا کمک هزینه زندگی می شود. ددلاین بورس تحصیلی در ژوئن می باشد.

بهترین دانشگاه های انگلستان در رشته طراحی لباس و فشن

تحصیل رشته طراحی لباس در انگلستان توسط متخصصان صنعت توسعه و آموزش داده می شود و به دانش آموزان این فرصت را می دهد تا مهارت های فنی، نظری و انتقادی مورد نیاز برای موفقیت در یک صنعت بسیار رقابتی را توسعه دهند. این کشور دارای برترین مؤسسات آموزشی و دانشگاه ها در زمینه های هنری از جمله طراحی لباس می باشد. در ادامه به بررسی تعدادی از برترین دانشگاه های طراحی مد و فشن در انگلستان و رشته طراحی لباس در لندن پرداخته ایم.

رشته طراحی لباس در دانشگاه هنر لندن

دانشگاه هنر لندن یک دانشگاه واقع در لندن، انگلستان است که در زمینه رشته طراحی لباس در لندن گزینه بسیار خوبی برای تحصیل است. این دانشگاه دوره های لیسانس، فوق لیسانس، دوره های کوتاه مدت، دوره های تحصیل در خارج از کشور در حوزه مد و فشن را در خود جای داده. این دانشگاه به ارائه تخصصی حوزه مد در بیش از 40 گرایش فعالیت دارد. گرایش های رشته طراحی لباس در انگلستان در این دانشگاه تنها در بخش کارشناسی شامل مد لباس ورزشی، مد زنانه، گلدوزی، چاپ، طراحی و توسعه مد، خیاطی سفارشی، بافتنی، برش الگوی مد، Fashion Contour، لباس مردانه، طراحی مد با لباس بافتنی، طراحی مد لباس مردانه است. وسعت رشته های ارائه شده در بخش مد در این دانشگاه به قدری است که هر علاقه ای را پوشش میدهد. این دانشگاه دارای 5 بخش کالج مد لندن، دانشگاه سن سنت مارتینز، کالج هنر کامبرول، کالج هنر چلسی، کالج ارتباطات لندن است.

کالج مد لندن

کالج مد لندن یکی از دانشکده های دانشگاه هنر لندن می باشد که در مقاطع پیش کارشناسی، لیسانس و ارشد رشته های مرتبط با مد را ارائه می دهد. عکاسی مد، مد لباس ورزشی، تصویربرداری و تصویرسازی مد، مدیریت مد، بازاریابی مد، منسوجات مد: گلدوزی، ارشد مدیریت مد استراتژیک، لباس زنانه، چاپ، روابط عمومی و ارتباطات مد، طراحی و توسعه مد، مد خرید و تجارت و رشته طراحی جواهرات در انگلستان بخشی از رشته های ارائه شده برای تحصیل طراحب لباس در انگلستان در کالج مد لندن است.

دانشگاه سن سنت مارتینز

دانشگاه سن سنت مارتینز دانشکده ای مستقل از دانشگاه هنر لندن است که در بخش رشته طراحی مد در انگلستان شامل سه گروه آموزشی بافتن، کارگاه Weave، استدیو مد است. گروه اول که بافتن است به منسوجات بافتنی و لباس بافتنی مد متمرکز است. گروه دوم یا کارگاه Weave بر روی طراحی و ساخت انواع پارچه ها و سازه ها برای مجموعه ای از کاربردها متمرکز است. گروه سوم یا استدیو مد بر برش الگو و ساخت لباس و تحصیل رشته طراحی لباس در انگلستان متمرکز هستند.

رشته طراحی لباس در انگلستان

رشته طراحی لباس در دانشگاه کینگستون لندن

دانشگاه کینگستون لندن توسط Fashionista، منبع تاثیرگذار و قابل اعتماد اخبار مد، در 25 مدرسه مد برتر در جهان، و یکی از تنها سه مدرسه در بریتانیا، رتبه بندی شده است. مدرك مدBA (Hons) ارائه شده توسط دانشگاه کینگستون لندن در رتبه اول رشته طراحی لباس در لندن برای مد در جدول لیگ راهنمای دانشگاه گاردین در سال2020 قرار گرفت و یکی از معدود مؤسسات در سراسر جهان بود که چهار نشان برتری توسطBusiness of Fashion به عنوان بهترین در کل به آنها اعطا شد.

رشته طراحی لباس در دانشگاه وست مینستر

این دانشگاه از شهرت برجسته ای برای ایجاد فارغ التحصیلان مد با استعداد و اصلی برخوردار است. تخصص این دانشگاه این است که شما را قادر می سازد تا به یک طراح فردی و خلاق تبدیل شوید که قادر به کار در انگلستان در بالاترین سطوح صنعت مد بین المللی باشد. دوره های کارآموزی در دوره سه ساله و دوره های کارتحصیل انگلستان با همکاری شرکت های مد بین المللی پیشرو انجام می شود و اخیراً شامل آدیداس، الکساندر مک کوئین، الکساندر وانگ، بالنسیاگا، بالمین، کالوین کلین، سلین، کریستین دیور، کریستوفر کین، کریگ گرین، جیوانچی، کنزو، جرمی اسکات، کنزو، لانوین، لوو ویتون، مارتین مارجیلا، مارک جاکوبز، تام براون و تام فورد می شود.

رشته طراحی لباس در دانشکده هنر منچستر

رشته طراحی لباس در دانشگاه منچستر بر طراحی مد معاصر متمرکز است و دانشجویان را تشویق می کند تا خلاق و تجربی باشند در حالی که کنوانسیون شیوه های طراحی مد و پارچه را به چالش می کشند. دانشجویان از یک مدل تمرین استودیویی مبتنی بر هنر پیروی می‌کنند که از طریق آن مفاهیم و ایده‌ها را با استفاده از فرآیندهای تحقیقاتی و آزمایش‌های عمیق توسعه می‌دهند و یاد می‌گیرند که چگونه طراحی کنند و نتایج مد اصیل را با تمرکز بر صنایع دستی معاصر ایجاد کنند. دانش آموزان مهارت های ضروری برای طراحی و ساخت را یاد می گیرند، از جمله فرصتی برای توسعه تخصص نساجی مانند بافتنی، چاپ یا گلدوزی.

رشته طراحی جواهرات در انگلستان

رشته طراحی جواهرات در انگلستان در مقاطع مختلف در 8 دانشگاه ارائه می گردد. این رشته در دوره لیسانس سه سال زمان برای آموزش لازم دارد. اصول مد در جواهرات شامل تقویت مهارت دانشجویان در هنر و فناوری، تمرین پایدار، عملکرد و هویت می باشد. داوطلبان برای اپلای موفق این رشته عموما نیاز به مدرک gcse، یا امتیازات 112 از سیستم ucas خواهند داشت. به علاوه افراد با بررسی نمونه کارهای عملی در کنار انگیزه نامه بسیار تاثیر گذار یا سابقه تحصیلی یا کاری مرتبط یا توصیه نامه از یک مرجع قوی علمی یا حرفه ای دیگر در برترین دانشگاه ها اپلای شوند. در لیست ذیل با دانشگاه های ارائه دهنده رشته طراحی جواهرات در انگلستان آشنا شوید.

 • کالج مد لندن
 • دانشگاه سن سنت مارتینز
 • دانشگاه هنر لندن
 • دانشگاه گلاسکو
 • دانشگاه هرتفورد شایر
 • دانشگاه بیرمنگام
 • دانشگاه دوون
 • دانشگاه شفیلد هالام
 • کالج هنر هرفورد
 • موسسه مارانگونی لندن

شرایط اخذ اقامت و تابعیت انگلیس پس از تحصیل رشته طراحی لباس

ویزای کار پس از تحصیل (Post Study Work به طور خلاصه PSW) در انگلستان به دانشجویان بین المللی اجازه می دهد حتی پس از فارغ التحصیلی در انگلستان بمانند تا حداقل 2 سال در آنجا کار پیدا کنند. قوانین جدید برای ویزا همه دانشجویان بین المللی که در پاییز 2020 یا پس از آن شروع به تحصیل کنند، تحت تاثیر قرار خواهد داد. پس از اتمام دوره فارغ التحصیلی، در صورت دریافت ویزای PSW، در دو سال اول مجاز به انجام هر کاری که می توانند پیدا کنند، خواهند بود. تبدیل شدن به یک مقیم دائم برای دانشجویان بین المللی، در واقع تضمین "ویزای اقامت نامحدود (ILR) است. پس از 5 سال از گذشت شغل فارغ التحصیل، فرد می تواند برای ILR درخواست دهد. حقوق ثابت، دانش زبان انگلیسی بالا و موفقیت در آزمون شرایط زندگی در این کشور اخذ این نوع اقامت را بیمه می کند. پس از آن نیز متقاضیان می توانند برای اخذ شهروندی و پاسپورت انگلیس اقدام نمایند.

بازار کار رشته طراحی مد و فشن در انگلیس

طراحی یک حرفه چالش برانگیز است و اکثر طراحان در همان ابتدای کار خود می آموزند که دو راه برای انجام آن وجود دارد. برخی تصمیم می گیرند که مسیر کارآفرینی را انتخاب کنند و برند خود را راه اندازی کنند و با چالش های تولید، بازاریابی و تجارت الکترونیک مقابله کنند. برخی دیگر تصمیم می‌گیرند از منابع برندهای بزرگ استفاده کنند و دقیقاً برای شرکت دیگری طراحی کنند، که اغلب کنترل خلاقانه و دامنه آنها را محدود می‌کند. اما، روندهای جدیدی در صنعت وجود دارد که شروع به از بین بردن مرز بین نقش طراح و کارآفرین کرده است. فرصت های شغل طراح لباس در انگلستان در ذیل عنوان گردیده است.

 

تکنسین پوشاک / نساجی

میکاپ آرتیست

استایلیست

کار در مجلات و روزنامه ها

مسئول روابط عمومی مد

طراح پارچه

مدیر رویداد

طراح لباس سینمایی

تبلیغات مد

طراح جواهرات

عکاس فشن

فروشنده بصری

مدیر خرده فروشی

بازاریابی فشن

-

 

درامد طراحی لباس در انگلیس

درصد قابل قبولی از فارغ التحصیلان مد در بریتانیا در عرض چند ماه پس از فارغ التحصیلی شغل و درآمد در انگلستان پیدا می کنند. بقیه آنها یا سفر کارآفرینی خود را شروع می کنند یا برای دوره های بالاتر در حوزه مد ثبت نام می کنند. میانگین درامد طراحی لباس در انگلیس برای فارغ التحصیلان بین 19 تا 36 هزار پوند در ماه متغیر است. در نمودار ذیل درامد طراحی لباس در انگلیس براساس سابقه کاری به تصویر درآمده.

نمودار در آمد طراح لباس

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس جناب استاد ملک پور است استفاده نموده و در حد یک وکیل مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت


سوالات متداول

✅ مدرک زبان مورد نیاز تحصیل در رشته طراحی لباس در انگلستان چیست؟

برای دوره لیسانس آیلتس 6 و ارشد 7 لازم است.

✅ مبلغ شهریه تحصیل در رشته طراحی لباس در انگلستان چقدر می باشد؟

کارشناسی 17,000 – 20,000 و ارشد 20,000 – 25,000 پوند

✅ میزان حقوق طراحی لباس در انگلیس چقدر است؟

درصد قابل قبولی از فارغ التحصیلان مد در بریتانیا در عرض چند ماه پس از فارغ التحصیلی شغل پیدا می کنند. میانگین حقوق یک فارغ التحصیل مد در بریتانیا بین 19 تا 36 هزار پوند در ماه متغیر است.

✅ آیا دانشگاه سن سنت مارتینز رشته طراحی مد ارائه می دهد؟

بله، این دانشگاه تنها در دوره لیسانس 15 گرایش مهم مد را آموزش می دهد.

سخن پایانی

در محتوای بالا به تحلیل رشته طراحی لباس در انگلستان پرداختیم. رشته طراحی مد در انگلستان به تقویت تخیل و هماهنگی با هنر و فناوری در فشن می پردازد. تحصیل در رشته طراحی لباس در انگلستان با گرایش های بسیاری نظیر عکاسی مد، مد لباس ورزشی، تصویربرداری و تصویرسازی مد، مدیریت مد، بازاریابی مد، مد خرید و تجارت و رشته طراحی جواهرات و... همراه است. شهریه ای در بازه 17 تا 25 هزار پوندی را شامل می شود. موسسه MIE در محتوای فوق چند بورسیه رشته طراحی لباس در انگلستان را معرفی کردیم. اگر علاقه مند به تحصیل طراحی لباس در انگلستان می توانید شرایط تان را به صورت رایگان از راه ارتباط تلفنی بررسی و ابهاماتتان را رفع نماید یا در بخش پایانی سوالاتتان را وارد کنید. 


ثبت پرسش
Fatemeh dehghani
سلام آیا برای کارشناسی طراحی لباس هم بورسیه ارائه میدن در انگلستان؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز معمولا بورسیه های خیلی کمی برای دوره های کارشناسی وجود دارد مگر شما یک رزومه خاصی ارائه بدهید که بتوانید بورسیه دریافت نمایید.
ثنا
سلام خسته نباشید، من رشته تجربی ام اگر بخوام برای تحصیل توی رشته ی طراحی مد برم حتما باید دبیرستان رشته‌م طراحی و دوخت می‌بود؟ با حتما باید کنکور هنر بدم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز برای اخذ پذیرش در رشته های هنری لازم است شما پورتفولیو و نمونه کار ارائه نمایید.
مشاوره رایگان