ثبت شرکت در ترکیه

8 نظر

شرایط ثبت شرکت در ترکیه به شرح زیر است:
فرآیند ثبت: ثبت شرکت در ترکیه باید با اداره ثبت شرکت ها انجام شود و فرآیند ثبت باید در دفتر محلی که ثبت تجارت در آن فعالیت می کند تکمیل شود. ثبت تجارت ترکیه زیر نظر اتاق بازرگانی مرجعی است که مسئولیت تشکیل و ادغام شرکت را بر عهده دارد.
حداقل سرمایه: حداقل سرمایه لازم برای ثبت شرکت در ترکیه حدود 10000 لیر ترکیه می باشد. برای شرکت با مسئولیت محدود، شریک یا مدیر دارای ظرفیت نمایندگی شرکت است. ثبت شرکت با مسئولیت محدود مستلزم تزریق سرمایه سهام 100.000 TRY است که ¼ (25000 TRY) آن باید در هنگام ثبت شرکت به حساب بانکی واریز شود.
سهامداران: هر شخص با هر ملیت یا محل سکونت می تواند مدیر یا سهامدار یک شرکت ترکیه ای باشد. سهامداران یک شرکت ثبت شده در ترکیه می توانند هر دو شخص حقیقی یا حقوقی باشند. یک شرکت با مسئولیت محدود حداقل به یک مدیر و یک سهامدار نیاز دارد.
مدارک مورد نیاز: مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در ترکیه شامل عنوان شرکت و اساسنامه (AoA)، اطلاعات شخصی و کپی پاسپورت سهامداران و مدیران، مدرک آدرس سهامداران و مدیران، اثبات مبلغ سرمایه است. ، منبع و وجود آن، شماره شناسایی مالیاتی (TIN) برای سهامداران و مدیران و گواهی ثبت و فعالیت تجاری.
دفتر ثبت شده: یک شرکت در ترکیه باید یک دفتر ثبت محلی اجاره کند.
توجه به این نکته مهم است که الزامات و رویه های خاص ممکن است بسته به شرایط فردی و نوع شرکت ثبت شده متفاوت باشد. توصیه می شود برای کسب دقیق ترین و به روزترین اطلاعات در مورد وضعیت خاص خود، با منابع رسمی مشورت کنید یا از متخصصان حقوقی مشاوره بگیرید.

ثبت شرکت در ترکیه یکی از قانون های مستقیم سرمایه گذاری خارجی در ترکیه می باشد. طبق قوانین جذب سرمایه گذار خارجی کلیه سرمایه‌ گذاران بین المللی اجازه دارند تا حقوق سرمایه گذاران مقیم و شهروند کشور ترکیه را داشته باشند. می توان در پاسخ به این سوال که شرایط ثبت شرکت در ترکیه چیست؟ این موضوع را بیان کرد که شرایط راه اندازی کسب و کار و انتقال سهام کاملا با شرایطی که برای سرمایه‌گذاران داخلی در نظر گرفته شده است، یکسان است و به صورت برابر و مساوی اعمال می شود. سرمایه خارجی می توانند هر شرکت قانونی که طبق شرایط و قوانین تجاری در کشور ترکیه (TCC) تعیین شده را راه اندازی کنند. ثبت شرکت در ترکیه دارای مراحلی بوده که ما با تحقیق در سایت های معتبر و استفاده از تجربه وکلای محلی این نوشتار را بررسی نمودیم. در صورت تمایل به دریافت هرگونه اطلاعات در این زمینه و میزان خدمات موسسه می توانید از مشاوره تلفنی رایگان موسسه MIE بهره مند شوید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

ثبت شرکت در ترکیه

تعیین قوانین شرکت ها در ترکیه

هر یک از کشورها جهت جذب سرمایه گذار از روش های مختلف از جمله ثبت شرکت در ترکیه دارای قوانین و شرایطی می باشند. انواع مختلفی از شرکت ها در کشور ترکیه وجود دارند که ثبت هر یک نیازمند داشتن سرمایه مشخصی است اما حداقل سرمایه لازم برای ثبت یک شرکت دارای مسئولیت محدود در این کشور 10 هزار لیر است. متقاضیان و علاقه مندان به ایجاد کسب و کار در ترکیه برای راه اندازی هر نوع بیزینس نیاز به ثبت شرکت دارند و بطور حتم باید پروسه مربوطه را طی نمایند. همچنین جهت ثبت یک شرکت در کشور ترکیه متقاضی نیازی به استخدام و یا شراکت با افراد ترک ندارد و خود به تنهایی می تواند این کار را به انجام برساند. دریافت کارت بازرگانی از اتاق تجارت از الزامات ایجاد کسب و کار در این کشور است و برای انجام این کار نیازی به پرداخت هزينه اضافی نیست. شرکت های ثبت شده در کشور ترکیه باید هر ماه 18 درصد سود خود را مالیات پرداخت نمایند که این مبلغ از سود خالص شرکت کسر می گردد.

سرمایه خارجی می توانند هر شرکت قانونی که طبق شرایط و قوانین تجاری در کشور ترکیه (TCC) تعیین شده را راه اندازی کنند. لازم به یادآوری است که فرم های شرکت های سهامی با مسئولیت محدود برای ارگان های مختلف متفاوت می باشد. به طور کلی قوانین و مقررات کلی ثبت شرکت در ترکیه به شرح زیر است:

 • متقاضی ثبت شرکت باید تفاهم نامه و اساسنامه را آنلاین ارسال کند
 • ارسال مدارک مربوط به تاسیس شرکت به اداره ثبت تجارت
 • ارسال مدرک سرمایه گذاری در بانک مقصد در کشور ترکیه
 • لازم است مدارک را به صورت کاملا رسمی و قانونی ثبت محضری شوند
 • تبدیل اسناد را به فرمت الکترونیکی
 • واریز بیست و پنج درصد از سرمایه ابتدایی را در بانکهای ترکیه سپرده گذاری کنید
 • ثبت نام در اداره ثبت تجارت
 • دریافت تاییدیه دفاتر قانونی
 • شماره شناسایی مالیاتی احتمالی را ارسال کنید

ویدیو موسسه MIE در مورد نکاتی که قبل از مهاجرت به ترکیه باید بدانید


اخذ اقامت ترکیه از طریق ثبت شرکت

با ثبت شرکت در ترکیه افراد می توانند اقامت را دریافت کنند که در این بخش به اختصار توضیح داده خواهد شد.

 •  اجازه اقامت کوتاه مدت برای افراد خارجی

افراد برای اینکه اقامت کوتاه مدت دریافت کنند، می‌توانند مدارک املاک و مستغلات خود در کشور ترکیه را ارائه دهند و یا با پیوستن به تجارت و کسب و کار در این کشور و ارائه مدارک به اداره مهاجرت اقامت کوتاه مدت حداکثر به مدت دو سال دریافت کنند. در نظر داشته باشید در صورت عدم اقامت بیشتر از ۶ ماه، اقامت ترکیه کوتاه مدت شما منقضی خواهد شد.

 • اجازه اقامت طولانی مدت برای خارجی ها

برای دریافت اقامت طولانی مدت افراد تبعه کشورهای دیگر که به صورت مستمر در کشور ترکیه به مدت هشت سال اقامت داشته اند می توانند مدارک زیر را به اداره مهاجرت ارائه نمایند.

 • تکمیل فرم درخواست اقامت.
 • اصل گذرنامه و کپی آن
 • اصل و کپی فرم مجوز اقامت قبل.
 • چهار عدد عکس بیومتریک.
 • ارائه تمکن مالی کافی برای ادامه اقامت

انواع شرکت ها در ترکیه برای مهاجرت از طریق ثبت شرکت

در کشور ترکیه قانون سرمایه گذاری بر مبنای برابری می باشد. یعنی سرمایه گذاران خارجی از از همان تسهیلاتی استفاده می کنند که سرمایه گذاران داخلی می توانند بهره مند شوند. رعایت این اصل و این قانون باعث شده که از سرتاسر دنیا سرمایه‌ گذاران خارجی با اطمینان خاطر تصمیم به سرمایه گذاری در ترکیه نمایند. یکی از روش های سرمایه گذاری در ترکیه از طریق ثبت شرکت می باشد در این بخش به مهاجرت ترکیه از طریق ثبت شرکت و معرفی انواع شرکت در ترکیه می پردازیم.

شرکت سهامی (joint stock company)

شرکت با مسولیت محدود (Limited Liability Company)

شرکت تعاونی (Cooperative Company)

شرکت های جمعی (Collective company)

اکثر شرکت هایی که در ترکیه به ثبت می‌ رسد شرکت‌ های سهامی و شرکتهای با مسئولیت محدود هستند. شرکت های سهامی با تعداد ۵ نفر شروع شده و برای افزایش تعداد شرکا هیچ محدودیتی قائل نشده اند. در شرکتهای با مسئولیت محدود حداقل سرمایه شرکت ۵ هزار لیر می باشد و تعداد شرکا می‌تواند از حداقل ۵ نفر تا حداکثر ۵۰ نفر تشکیل شود؛ همچنین در قانون جدید با یک سهام دار نیز ثبت شرکت قابل اجرا می باشد. شرکت تضامنی عمومی که عموم مردم می توانند آنها را ثبت کنند بر این اساس است:

شرکتهای با مسئولیت محدود

شرکت های محدود با خرید سهام هرچند ممکن است که شرکت ها بر اساس ۵ نوع مختلف تاسیس شوند، اما مدل LCC و JSC رایج ترین مدل هایی هستند که هم در اقتصاد های جهانی و هم در اقتصاد ترکیه مورد استقبال قرار میگیرد.

شرکت های سرمایه گذاری مشترک

از انجایی که محدودیت هایی که برای شرکت های گروه سهامی می باشد، زیاد است، سرمایه داران ترجیح می‌دهند که سرمایه‌گذاری مشارکتی را چند نفر با هم و به صورت مشارکتی برای یک شرکت راه می‌اندازی کنند، زیرا هیچ قوانین کشور ترکیه محدودیتی برای سرمایه گذاران مشترک در نظر نگرفته است مگر در بخش‌هایی مانند شرکت های صدا و سیما، شرکت های هواپیمایی و شرکت های دریایی مسئولیت های محدودی اعمال خواهد شد. واضح است که کلیه اسنادی که در کشور های غیر از ترکیه صادر شده اند باید به صورت محضری در دفاتر ثبت اسناد رسمی این کشور به برسند.

شرکت به صورت دفتر شعبه

دفتر شعبه در واقع وابسته به یک شرکت مادر است که نیاز به سرمایه گذاری ندارد، بلکه تنها باید بودجه ای را برای ایجاد یک شعبه در نظر گرفت، این شعبه باید اهدافی مشترک با دفتر مرکزی داشته باشد سود شعبه شامل ۱۵ درصد مالیات است. مدارک لازم برای ثبت شعبه به صورت زیر است

 • درخواست باید به امضای هیئت مدیره و با مهر شرکت اصلی باشد
 • اصل و رونوشت محضری
 • وکالت نامه باید ضمیمه درخواست شما شود
 • تصمیم شعبه اصلی برای افتتاح شرکت باید ضمیمه شود
 • یک نسخه اصلی از اساسنامه شرکت مرکزی
 • گواهی فعالیت شرکت اصلی
 • ۵ نسخه از فرم اظهارنامه تاسیس
 • دو نسخه وکالتنامه با ذکر نام نماینده در ترکیه
 • اگر نماینده شعبه مقیم کشور ترکیه باشد کپی کارت شناسایی او لازم است در غیر این صورت کپی پاسپورت نماینده مجاز در ترکیه ضروری است
 • امضای تعهد نامه ها

دفاتر ارتباط

دفاتر ارتباط هر شرکتی که طبق قوانین یک کشور خارجی تشکیل شده باشد می تواند پس از اخذ مجوزها از وزارت صنعت و فناوری یک دفتر ارتباطی یا همان نمایندگی در ترکیه ایجاد کند مشروط بر اینکه شرکت در ترکیه هیچ فعالیتی نداشته باشد، برای ایجاد دفتر ارتباط مدارک زیر را باید به دفتر صنعت و فناوری ارائه دهند:

 • فرم درخواست که توسط دفتر ارتباط صادر شده است
 • ارائه مدارک مبنی برفعال بودن شرکت اصلی
 • ارائه مدارک مبنی برفعال بودن شرکت برای نمایندگان در خارج
 • گواهی مجوز صادر شده برای فعالیت های نمایندگان
 • در صورت داشتن وکیل مجوزهای مربوط به وکالت نماینده
 • اصل و کپی مدارک GDIIFI
 • ارائه پیش بینی های مخارج مربوط به نمایندگی
 • پیش بینی تعداد پرسنل مورد نیاز
 • مجوز های لازم برای تصدی دفاتر

مراحل ثبت شرکت در ترکیه

برای ثبت شرکت در ترکیه، متقاضی باید در ابتدا یک طرح تجاری به کنسولگری این کشور در محل سکونت خود ارائه نماید. این طرح تجاری که نشان دهنده اهداف و برنامه کاری شخص است باید به تایید وزارت کار کشور ترکیه نیز برسد. پس از آن تمامی مدارک مالی و هویتی متقاضی اصلی و شرکای وی نیز باید آماده و تحویل داده شوند. اثبات تمکن مالی و همچنین اثبات توانایی مدیریت کسب و کار از دیگر مراحل ثبت شرکت در ترکیه است. زمینه فعالیت شرکت باید مشخص شده و اساسنامه شرکت تنظیم گردد، سپس متقاصی با مراجعه به اداره دارایی کشور ترکیه باید شماره مالیاتی دریافت نماید. مدیر شرکت باید مشخص شده، و آدرس ثبت شده به تایید بازرسان اداره دارایی برسد. پس از انجام این مراحل، متقاضی ثبت شرکت در ترکیه با مراجعه به اتاق بازرگانی این کشور شرکت خود را ثبت و در روزنامه رسمی آگهی تاسیس آن را منتشر می کند. کارت بازرگانی برای شخص صادر شده و متقاضی باید افتتاح حساب نماید. مشخص نمودن حسابدار و یا مشاور مالی از ضروریات ثبت شرکت در ترکیه است.

مدارک مورد نیاز ثبت شرکت در ترکیه

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در ترکیه ممکن است بسته به نوع شرکت و شرایط خاصی که در آن قرار دارید، متفاوت باشد. اما در کل، مدارک عمومی زیر معمولاً برای ثبت شرکت در ترکیه لازم است:

اسامی و اطلاعات شریک‌ها: شما باید اسامی کامل و اطلاعات شریک‌ها را ارائه دهید، از جمله نام، آدرس، شهروندیت، اطلاعات تماس و سهامداری هر فرد.

آدرس شرکت: برای ثبت شرکت، باید آدرس دقیق محل فعالیت شرکت را ارائه کنید.

اساسنامه: اصل و سه نسخه اساسنامه باید محضری و برای ثبت ارائه شود.

گذرنامه یا شناسه: دو نسخه از گذرنامه یا شناسه هر شریک یا سهامدار باید هنگام ثبت نام بایگانی شود.

مبلغ سرمایه: مدرکی دال بر میزان سرمایه، منبع و وجود آن باید ارائه شود.

شماره شناسایی مالیاتی (TIN): TIN برای سهامداران و مدیران باید ارائه شود.

گواهی ثبت و فعالیت تجاری: باید گواهی ثبت و فعالیت تجاری اخذ شود.

اطلاعات شخصی: اطلاعات شخصی سهامداران و مدیران باید ارائه شود، از جمله کپی پاسپورت، تصویر سهامداران، و نمونه امضا.

طرح تجاری یا Business Plan برای ثبت شرکت در ترکیه

هر شخصی که قصد داشته باشد در کشور ترکیه ثبت شرکت نماید، باید قبل از هر کاری در کنسولگری ترکیه در کشور خود ابتدا برنامه کاری و بیزینس پلن خود را ارائه دهد و پس از گرفتن تایید همان بیزینس پلن را برای گرفتن مجوز به تایید وزارت کار کشور ترکیه برساند. افراد پس از ارائه برنامه کاری و بیزینس پلن می باید نکات مثبت و مفید طرح را ارائه نمایند و ثابت کنند که بیزینس ‌پلن آنها برای کشور‌ترکیه مفید خواهد بود. باید از اهداف و برنامه کاری خود به صورت جزئی رونمایی کنند. شما عزیزان اگر قصد دارید در کشور ترکیه ثبت شرکت نمایید، می توانید در خصوص قوانین ثبت شرکت در ترکیه با مشاوران و کارشناسان مجرب موسسه ملک پور مشاوره نمایید و راهنمایی های ویژه دریافت کنید.

ثبت شرکت در مناطق آزاد ترکیه

ثبت شرکت در مناطق آزاد ترکیه، که به عنوان "مناطق آزاد صنعتی و تجاری" یا "توسعه‌ دهنده صنایع و مناطق آزاد" شناخته می‌ شوند، با مقررات و رویه‌ های خاصی همراه است. این مناطق به منظور جذب سرمایه‌ گذاری خارجی، تسهیل و تشویق فعالیت‌ های اقتصادی و تجاری ایجاد شده‌ اند. در زیر شرحی اجمالی از مراحل ثبت شرکت در مناطق آزاد ترکیه آمده است:

 • انتخاب یک منطقه آزاد: اولین قدم انتخاب منطقه آزاد در ترکیه است که می خواهید شرکت خود را در آنجا تاسیس کنید. چندین منطقه آزاد در ترکیه وجود دارد، از جمله منطقه آزاد تراس استانبول، منطقه آزاد مرسین و منطقه آزاد آنتالیا.
 • پیش نویس اساسنامه: متقاضی باید اساسنامه را تهیه و به اداره کل مناطق آزاد، سرمایه گذاری برون مرزی و خدمات زیر مجموعه وزارت بازرگانی ارائه کند. اساسنامه باید محضری باشد و برای ثبت ارائه شود.
 • سهامداران: حداقل یک سهامدار برای تاسیس یک شرکت منطقه آزاد در ترکیه مورد نیاز است. سهامدار باید پاسپورت یا شناسنامه، مدرک نشانی و شماره شناسایی مالیاتی خود را ارائه دهد.
 • تهیه مدارک: مدرکی دال بر میزان سرمایه، گواهی ثبت و فعالیت تجاری، اطلاعات شخصی سهامداران و مدیران باید ارائه شود، از جمله کپی پاسپورت، تصویر سهامداران و نمونه امضا.
 • Application Fee: برای شرکت های مناطق آزاد مبلغ 5000 دلار آمریکا هزینه درخواست وجود دارد که در صورت رد درخواست مسترد خواهد شد.
 • تقدیم درخواست: شما باید درخواست ثبت شرکت خود را به مراجع ذیصلاح منطقه آزاد ارائه کنید. درخواست شما باید اطلاعات کاملی در مورد شرکت، فعالیت‌ها، ساختار سهام و سایر جزئیات مربوطه را شامل شود.
 • بررسی و تایید: درخواست ثبت شرکت شما توسط مراجع ذیصلاح بررسی می‌شود. در صورت تایید، شرکت شما به عنوان یک شرکت فعال در منطقه آزاد ثبت می‌شود.

هزینه ثبت شرکت در ترکیه و جزئیات آن

برخی از هزینه ثبت شرکت در ترکیه پس از راه اندازی و مدیریت شرکت ایجاد می شود، این هزینه ها شامل: اجاره دفتر، بیمه، حسابداری، تعطیلی. حسابرسی هزینه سالانه دفاتر مبلغ 1000 لیر بابت اجازه کار است. بابت هزینه ها، حسابداری از دفاتر مشترک استفاده کنید که در این صورت هزینه های شما کمی مدیریت می شود، هزینه دفاتر اشتراکی ۲۵۰ لیر در ماه است. لازم به ذکر است که ثبت نادرست شرکت می تواند هزینه های زیاد و مشکلات بالایی را برای شما به وجود آورد از این رو انتخاب شرکت عامل و حسابداری مجاز برای پیش بردن مراحل ثبت شرکت در ترکیه بسیار مهم میباشد. در جدول زیر هزینه ثبت شرکت خدمت شما عزیزان به ترتیب ارائه می گردد.

سرمایه اولیه ثبت شرکت در ترکیه

حدود 2 هزار و 600 دلار

هزینه حسابدار

120 دلار به بالا

اجاره محل دفتر

حدود 300 تا 2 هزار دلار

آب، برق، تلفن و اینترنت

23 درصد از مالیات اجاره محل کار.

دفاتر رسمی و پلمپ آن دراداره دارایی

حدودا 400 دلار.

مالیات بر درآمد شرکت

22 درصد از سود خالص شرکت

مزایای ثبت شرکت در ترکیه و نقاط مثبت

متقاضیان ثبت شرکت در ترکیه به واسطه انجام این کار به مزایا و نکات مثبتی دست پیدا می نمایند که یکی از اصلی ترین این مزایا، عدم نیاز به داشتن شریک ترک است و متقاضیان خود به تنهایی می توانند در کشور ترکیه شرکت ثبت نموده و به فعالیت بپردازند. مثلاً شخصی که ثبت شرکت می کند بعد از یک سال فعالیت و ارائه سود و مفید بودن تجارت وی در کشور ترکیه، می‌توانند از تسهیلات بانکی و داشتن کردیت کارت برخوردار شود. همچنین با ثبت شرکت در ترکیه شخص می تواند اقامت کاری دریافت کند. افرادی که ثبت شرکت می کنند می توانند شخصیت حقوقی داشته باشند. در نظر داشته باشید؛ دیدگاه مردم کشور ترکیه همچنین دولت کشور ترکیه نسبت به افرادی که ثبت شرکت کرده‌اند، نسبت به افرادی که با خرید ملک یا هر نوع فعالیت دیگری اقامت کشور ترکیه را دریافت کرده‌اند، بسیار موجه تر می باشد. به این نکته نیز توجه کنید شما می توانید حتی بدون این که اقامت کشور ترکیه را داشته باشید در این کشور ثبت شرکت نمایید و اقامت کاری دریافت کنید.

با ثبت شرکت در این کشور، شخص موفق به دریافت اجازه کار می شود و می تواند فعالیت کاری خود را آغاز نماید. کشور ترکیه به کشور ایران بسیار نزدیک است و دارندگان شرکت در این کشور به راحتی می توانند به ایران رفت و آمد نمایند. همچنین ثبت شرکت در این کشور نیازی به حضور خود شخص ندارد و دارای هزینه اندکی است. علاوه بر مزیت هزینه اندک مربوط به ثبت شرکت در ترکیه، هزینه مربوط به زندگی در این کشور نیز اندک و مقرون به صرفه است. افرادی که در کشور ترکیه اقدام به ایجاد کسب و کار می نمایند، پس از 5 سال می توانند اقامت این کشور را بدست آورند که هدف اصلی افراد از ثبت شرکت در این کشور نیز همین امر است. افتتاح حساب بانکی بین المللی برای انجام تجارت در سطح بین الملل نیز برای متقاضی در کشور ترکیه امکان ‌پذیر می گردد.

انحلال شرکت در ترکیه

 • فرآیند انحلال شرکت در ترکیه باید طبق قوانین و مقررات مربوطه انجام شود. در زیر مراحل اصلی انحلال شرکت در ترکیه را برای شما شرح می‌دهیم:
 • تعیین مدیران تصفیه: شرکت باید مدیران تصفیه را به عنوان مسئولیت تصفیه تعیین کند و یکی از آنها باید مقیم ترکیه در ترکیه باشد. انحلال امور شرکت و جمع آوری دارایی ها و پرداخت دیون به عهده مدیران تصفیه خواهد بود.
 • اطلاع به اداره ثبت تجارت: شرکت باید قصد خود را برای تعطیلی به اداره ثبت تجارت اعلام کند. این اطلاعیه باید شامل تصمیم انحلال شرکت، تعیین مدیران تصفیه و دلایل انحلال باشد.
 • فرآیند انحلال: فرآیند انحلال تقریباً شش ماه تا یک سال طول می کشد تا تکمیل شود. مدیران تصفیه در این مدت مسئولیت فروش دارایی های شرکت، پرداخت بدهی های آن و تقسیم دارایی های باقی مانده بین سهامداران را بر عهده خواهند داشت.
 • گواهی ترخیص مالیاتی: شرکت باید گواهی ترخیص مالیاتی را از سازمان مالیاتی دریافت کند. این گواهی تایید می کند که کلیه مالیات ها پرداخت شده است و هیچ بدهی مالیاتی معوقی وجود ندارد.
 • لغو مجوزها و مجوزها: شرکت باید کلیه مجوزها و مجوزهایی را که در اختیار دارد از قبیل مجوزهای تجاری، مجوزها و ثبت ها لغو کند.
 • حسابرسی نهایی: شرکت باید حسابرسی نهایی را انجام دهد تا اطمینان حاصل شود که تمام بدهی ها پرداخت شده و کلیه دارایی ها توزیع شده است.
 • ابلاغ به اداره ثبت تجارت: پس از تکمیل فرآیند انحلال، شرکت باید تکمیل فرآیند تصفیه را به اداره ثبت تجارت اطلاع دهد و گزارش حسابرسی نهایی را ارائه کند.

موسسه ملک پور یک نماینده حقوقی برای شما استخدام می کند تا در انجام مراحل انحلال شرکت به شما کمک کند و اطلاعات دقیق و به روزی را در مورد مراحل قانونی مورد نیاز، مدارک مورد نیاز، محدودیت های زمانی و سایر جزئیات مربوطه در اختیار شما قرار دهد.

روش های دیگر سرمایه گذاری در ترکیه

نکات مهم در زمینه ثبت شرکت در ترکیه

کشور ترکیه یکی از کشورهایی می باشد که در طی سال های اخیر توانسته است تا در زمینه امور اقتصادی به شرایط مطلوبی دست پیدا نماید. ترکیه در صنعت گردشگری بسیار خوب عمل نموده و تردد گردشگران به این کشور بسیار زیاد است. کشور ترکیه با دیگر کشورهای جهان نیز دارای روابط نزدیکی است که همین امر یکی از دلایل جلب توجه علاقه مندان به سرمایه گذاری در این کشور شده است. زیرا یکی از الزامات موفقیت در یک کسب و کار و سرمایه گذاری همکاری و داشتن روابط تجاری با دیگر کشورها می باشد. اما تنها این امر دلیل کافی برای اقدام به ثبت شرکت در ترکیه نمی باشد و متقاضیان باید تمامی شرایط را مورد توجه قرار داده و به ریسک ها و استانداردهای موثر بر سرمایه گذاری در ترکیه توجه نمایند. توصیه می نماییم که در زمینه ثبت شرکت در ترکیه از تجارب کارشناسان مجرب موسسات مهاجرتی معتبر استفاده نمایید. در صورت تمایل می توانید محصول راهنمای گام به گام اخذ اقامت ارائه شده توسط موسسه MIE را تهیه و مشاهده نمایید تا خود همانند یک مشاور خبره مهاجرتی در زمینه مهاجرت به ترکیه، تصمیمات لازم را اتخاذ نمایید.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب ثبت شرکت در ترکیه هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

با تهیه محصول زیر می توانید شخصاً نسبت به اخذ ویزای کار در کشورهای مطرح اروپایی، کانادا و استرالیا اقدام نمایید و اطلاعات کاملی در باب کاریابی در خارج از کشور، نحوه ارسال رزومه کاری و اخذ پیشنهاد کاری بدست آورید.

گام به گام تا کار در خارج از کشور

سوالات متداول

✔️ پس از چند سال از انجام مراحل ثبت شرکت در ترکیه می توان به اقامت این کشور دست پیدا نمود؟

پس ‌از گذشت 5 سال از ثبت شرکت در ترکیه می توان به اقامت این کشور دست پیدا نمود.

✔️ آیا برای ثبت شرکت در کشور ترکیه به حضور شخص متقاضی نیاز است؟

خیر امکان ثبت شرکت در ترکیه بدون نیاز به حضور متقاضی در این کشور وجود دارد.

✔️ آیا برای ثبت شرکت در ترکیه به ارائه طرح تجاری نیاز است؟

بله از مراحل اصلی ثبت شرکت در ترکیه، ارائه یک طرح تجاری مناسب، سودده و دارای توجیه اقتصادی است.

✔️ حداقل سرمایه لازم برای ثبت یک شرکت در کشور ترکیه چقدر است؟

حداقل سرمایه لازم برای ثبت شرکت در کشور ترکیه 10 هزار لیر است.

✔️ آیا با ثبت شرکت در ترکیه می توانیم کردیت کارت داشته باشیم؟

بله. با ثبت شرکت در ترکیه میتوان افتتاح حساب کرد و همچنین از تسهیلات بانکی و کردیت کارت برخوردار شد.

✔️ آیا برای ثبت کردن شرکت در ترکیه باید اقامت آن کشور را داشته باشیم؟

خیر شما بدون داشتن اقامت ترکیه هم می توانید شرکت ثبت نمایید. 

سخن پایانی 

ما در این مقاله به صورت کلی شرایط مربوط به ثبت شرکت در ترکیه و قوانین موجود در این زمینه را بررسی نمودیم. همانگونه که بیان نمودیم برای ایجاد هر نوع کسب و کاری در ترکیه، شخص باید اقدام به ثبت شرکت نمایند. انجام این فرایند بدون نیاز به حضور در ترکیه، بدون نیاز به شراکت با یک فرد ترک و با هزینه اندک امکان پذیر است. امکان ثبت انواع مختلفی از شرکت ها در کشور ترکیه با توجه به حیطه فعالیت کاری متقاضی وجود دارد. ارائه یک طرح تجاری مناسب، دریافت کارت بازرگانی، کد مالیاتی و افتتاح حساب بین المللی از ضروریات ثبت شرکت در کشور ترکیه است. افرادی که اقدام به انجام چنین کاری می نمایند، پس از 5 سال موفق به دریافت اقامت دائم ترکیه برای خود و خانواده می گردند. در صورت نیاز به دریافت هرگونه اطلاعات تکمیلی در ارتباط با ثبت شرکت در ترکیه و یا دریافت هرگونه خدمات در این زمینه با موسسه MIE ارتباط برقرار نمایید و یا سوالات خود را در باکس زیر همین مقاله مطرح نمایید تا در اسرع وقت پاسخگوی شما عزیزان باشیم.

امتیاز 5 از 5 ( 1 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
یوسف
سلام و عرض ادب برای ثبت شرکت در ترکیه چقدر هزینه مورد نیاز هست ؟ می تونم از این طریق اقامت بگیرم ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز حداقل مبلغ ثبت شرکت در ترکیه ۱۰ هزار لیر می‌باشد که شما می‌توانید با ثبت شرکت اقامت موقت این کشور را اخذ نمایید.
Pirayeh
سلام خسته نباشید آیا طرح تجاریمون برای ثبت شرکت در ترکیه باید با شغل کنونی مرتبط باشه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب خیر نیازی به ارائه سوابق کاری مرتبط نمی‌باشد.
سایه
سلام وقت شما بخیر من تو کار طراحی و بافت فرش و فرشینه دستباف هستم. چقدر احتمال داره کار من توی ترکیه سودده باشه ؟ اروپا بهتره یا ترکیه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز بازار کار ترکیه در حال حاضر ثبات ندارد و برای پیدا کردن کار ممکن است با مشکل مواجه شوید. پیشنهاد ما برای شما کشورهای اروپایی و همچنین کشورهای انگلیسی‌ زبان می‌باشد. پیشنهاد می‌شود برای دریافت مشاوره رایگان با موسسه تماس حاصل نمایید
محمد یوسفی
عرض ارادت آیا با هزینه 150 هزار یور میشه شرکت و یا بیزنس های سود ده در ترکیه رو خریداری کرد و مستقیما به درآمد رسید؟ شما در این زمینه خدمات دارید و مشاوره ارایه میدید؟ممنونم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز پیشنهاد ما کشورهای اروپایی هست شما می‌توانید با نصف این مبلغ در بسیاری از کشورهای اروپایی سرمایه‌گذاری نمایید
میثم
سلام با ثبت شرکت در ترکیه میشه اقامت گرفت ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. بله امکان دریافت اقامت از این طریق وجود دارد.
سوفیه
وقت بخیر ثبت شرکت در ترکیه چه مزیتی نسبت به ثبت شرکت در انگلستان داره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. از نظر اقامتی مزیتی نسبت به کارشرکت انگلستان ندارد ولی مزایا و معایب روش ها بسته به اهداف متقاضی باید بررسی شود.
برزینی
سلام بین ثبت شرکت در امارات و ترکیه کدوم رو شما پیشنهاد می کنید؟ و شرایط دریافت اقامت به چه صورت هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. با توجه به شرایط اقتصادی کشور امارات گزینه مناسب تری برای این موضوع هست و به شما اقامت دو ساله می دهد.
علیرضایی
سلام و وقت بخیر آیا من می تونم در هر زمینه ای در ترکیه ثبت شرکت داشته باشم؟ کارم اینجا در زمینه توسعه وب و طراحی وبسایت و... هست.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. امکان اقدام برای شرایط کاری شما وجود دارد و باید بیزنس پلنی مطابق با زمینه کاری شما طراحی شود.
مشاوره رایگان