ثبت شرکت در پرتغال

30 فروردین 1402 بدون نظر

کشور پرتغال در سال های اخیر در لیست مهاجر پذیر ترین کشور های دنیا قرار گرفته است و برنامه‌های مختلفی را نظیر ویزای طلایی پرتغال یا گلدن ویزا و همچنین برنامه های مبتنی بر سرمایه و تمکن مالی مانند خرید ملک در پرتغال و ثبت شرکت را برای جذب مهاجر انجام داده است.

 • هزینه ثبت شرکت در پرتغال چقدر است؟
 • مراحل ثبت شرکت در پرتغال چگونه است؟

این سوالات از جمله پرسش هایی است که ممکن است برای شما عزیزان ایجاد گردد. که در این مقاله علمی که با کمک وکلای رسمی کشور پرتغال و همچنین با رجوع به سایتهای مرجع گردآوری شده است قصد داریم به این سوالات پاسخ جامعی را ارائه نماییم. شما سروران عزیز میتوانید در خصوص شرایط ثبت شرکت در پرتغال و چگونگی اخذ اقامت این کشور با کارشناسان موسسه MIE تماس حاصل فرموده و مشاور رایگان دریافت نمایید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ماثبت شرکت در پرتغال

شرایط ثبت شرکت در پرتغال چیست؟

افرادی که بدنبال کارآفرینی در پرتغال هستند یا به عنوان فریلنسر در حال فعالیت میباشند و یا افرادی که تصمیم دارند با ارائه بیزینس پلن مناسب برای ثبت شرکت در پرتغال اقدام نمایند، می توانند هم به صورت حضوری و هم به صورت آنلاین پروسه ثبت شرکت خود را در این کشور انجام دهند.

لازم به توضیح است که افرادی که دارای بیزینس و کسب و کاری هستند می توانند شعبه بیزینس خود را نیز در این کشور ثبت نمایند و از طریق این روش برای اخذ اقامت پرتغال اقدام نمایند. نوع ویزایی که متقاضیان می توانند از طریق ثبت شرکت و راه اندازی بیزینس یا از طریق خریداری یک کسب و کار در کشور پرتغال اقامت دریافت نمایند، ویزای D2 نامیده می شود که در ادامه به صورت دقیق تر در خصوص شرایط ثبت شرکت پرتغال و دریافت اقامت از این طریق خواهیم پرداخت.

ویدئو موسسه MIE در مورد اقامت طلایی پرتغال


مدت زمان اخذ اقامت پرتغال از طریق ثبت شرکت

متقاضیان که از طریق ثبت شرکت در پرتغال ویزای D2 را دریافت می نمایند وارد کشور پرتغال می شوند و در چهار ماهی که این ویزا اعتبار دارد می‌توانند برای دریافت اقامت پرتغال اقدام نمایند. مدت زمان اخذ اقامت پرتغال از طریق ثبت شرکت دو ساله می باشد. ذکر این نکته ضروری است که برای دریافت اقامت متقاضیان بایستی اثبات نمایند که شرکتی که به ثبت رسیده است یا شرکتی که با هدف توسعه دادن خریداری شده است برای اقتصاد کشور پرتغال مثمر ثمر و مفید می باشد. این اقامت برای 3 سال دیگر قابلیت تمدید دارد. پس از گذشت 5 سال نیز امکان دریافت اقامت دائم و پاسپورت پرتغال وجود دارد.

شرایط اخذ اقامت پرتغال از طریق ثبت شرکت

یکی از مهمترین موضوعاتی که برای ثبت شرکت در پرتغال بایستی در نظر داشته باشیم این است که شرایط اخذ اقامت پرتغال از طریق ثبت شرکت چیست؟ در پاسخ به این سوال بایستی در ابتدا مشخص نماییم که چه افرادی می توانند برای ثبت شرکت اقدام نموده و اقامت این کشور دریافت نمایند.

به صورت کلی افرادی که دارای کسب و کاری در کشور خود هستند و قصد توسعه و ایجاد شعبه از بیزینس خود را در پرتغال دارند می توانند برای این نوع ویزای پرتغال اقدام نمایند، یا اینکه افرادی که تصمیم دارند کسب و کاری را در کشور پرتغال خریداری نمود یا سهام آن را خریداری نمایند امکان دریافت این نوع اقامت را خواهند داشت. همچنین اینکه افرادی که دارای طرح تجاری بسیار قوی و رقابتی هستند نیز می توانند از طریق ویزای D2 برای دریافت اقامت پرتغال اقدام نمایند.

جالب است بدانید که متقاضیان می توانند در هر زمینه ای شرکت خود را ایجاد نمایند و صد درصد سهام آن بیزینس و کسب و کار را نیز در اختیار داشته باشند و دولت پرتغال هیچ آستانه ای برای دریافت سود و یا ایجاد شغل مشخص نکرده است. اما با این حال برای دریافت اقامت متقاضیان بایستی اثبات نمایند که کسب و کار آنها از لحاظ اقتصادی و اجتماعی برای کشور پرتغال مفید خواهد بود.

اقامت نوآفرینی پرتغال

این مقاله را از دست ندهید: اقامت نوآفرینی پرتغال

در این مقاله ما جوانب اقامت نوآفرینی پرتغال را به شما خواهیم آموخت.

انواع شرکت ها در پرتغال چه مواردی هستند؟

انواع شرکت ها در پرتغال بر حسب نوع فعالیت و تعداد افرادی که در آن شرکت سهیم هستند تعیین می گردد. شرکت ها معمولا در پرتغال به صورت شرکت های انفرادی و شرکتهای جمعی تقسیم بندی می شوند.

یکی از شرکت های فردی به نام INDIVIDUAL ENTREPRENEUR می باشد که توسط یک شخص حقیقی اداره می شود. فعالیت شرکت کارآفرینی فردی؛ فعالیت اقتصادی سودآور می باشد و حق تجارت ندارد. حداقلی نیز برای سرمایه مورد نیاز در این شرکت ها تعریف نشده است. یکی دیگر از شرکت های فردی که توسط شخص اداره میشود به نام شرکت استقرار با مسئولیت محدود فردی می باشد. سرمایه لازم برای ثبت این نوع شرکت و مهاجرت به پرتغال، 5000 یورو می باشد. در این نوع شرکت بر خلاف شرکت کارافرینی فردی دارایی های شرکت با دارایی های فرد تفکیک شده است و دارایی های فرد کارآفرین به فعالیت اقتصادی تخصیص نمی یابد. یکی دیگر از شرکت های فردی مالکیت انحصاری با سهام می باشد. این نوع شرکت یک سهامدار که کل سرمایه را در اختیار دارد. میزان سرمایه اولیه در این شرکت نیز حداقلی یا حداکثری را ندارد.

یکی از شرکت های جمعی شرکت تضامنی عمومی می باشد. شرکتی است با مسئولیت نامحدود که در آن شرکا نسبت به شرکت و به طور تضامنی با یکدیگر مسئولیت نامحدود و فرعی دارند. در این نوع شرکت حداقلی برای سرمایه سهام مشخص نشده است زیرا شرکا به طور نامحدود در قبال تعهدات اجتماعی شرکت مسئولیت دارند.

یکی دیگر از شرکت های جمعی شرکت خصوصی محدود می باشد. در این شرکت بیش از یک سهامدار وجود دارد و میزان سرمایه شرکت به طور آزاد در اساسنامه مطابق با مجموع سهمیه های پذیرفته شده توسط شرکا تعیین می شود. در این شرکت مسئولیت هر شریک به آورده آنها محدود است و برای بدهی شرکت دارایی آنها مورد استفاده قرار نمی گیرد. از دیگر شرکت های جمعی می توان برای شرکت های تعاونی، شرکت با مسئولیت محدود، اتحادیه و... اشاره کرد

بررسی جزئیات هزینه ثبت شرکت در پرتغال

افرادی که تصمیم دارند از طریق ثبت شرکت اقامت این کشور را دریافت نمایند بایستی هزینه هایی را علاوه بر هزینه زندگی در پرتغال متحمل شوند. هزینه ثبت شرکت در پرتغال بسته به نوع شرکتی که افراد قصد راه اندازی آن را دارند متغیر است ولی هزینه زیادی نمی باشد. به طور مثال افرادی که تصمیم دارند شرکت با مسئولیت محدود راه اندازی کنند هزینه در حدود ۳۶۰ یورو را پرداخت می نمایند. یا متقاضیان می توانند مراحل ثبت شرکت خود را به صورت آنلاین انجام داده و هزینه کمتری در حدود ۲۲۰ پرداخت نمایند.

علاوه بر این هزینه هایی مانند هزینه های حسابداری و حسابرسی هزینه های مربوط به بیمه هزینه های مربوط به مالیات و... جز هزینه های جاری شرکت خواهد بود. متقاضیان نیز برای دریافت کارت اقامت هزینه ای در حدود 90 یورو به کنسولی و 155 یورو برای دریافت کارت اقامت پرتغال هزینه می کنند. بنابراین می توان نتیجه گرفت که هزینه ثبت شرکت در پرتغال بالا نیست.

مراحل ثبت شرکت در پرتغال به صورت گام به گام

در این قسمت تصمیم داریم مراحل ثبت شرکت در پرتغال را به عنوان نوعی از سرمایه گذاری در پرتغال به صورت گام به گام بررسی نماییم. قبل از اینکه هر فردی بخواهد تصمیم به راه اندازی کسب و کاری نماید بایستی انتخاب کند که قصد راه اندازی بیزینس را به صورت تنهایی یا با شریک دارد. افرادی که تمایل دارند به صورت مستقل شرکت را داشته باشند می توانند شرکت هایی نظیر Empresário em Nome Individual، Sociedade Unipessoal por Quotas، Estabelecimento Individual de Responsabilidade Limitada را انتخاب نمایند. که در این شرکت ها میزان هزینه های حسابداری یا میزان مالیات ها بسیار متغیر است، یا افرادی که تصمیم دارند با فرد دیگری به صورت شراکتی کسب و کار خود را ایجاد نمایند می توانند شرکت های سهامی عام و شرکت های سهامی خاص را افتتاح نمایند. بنابراین تعیین کردن نوع فعالیت شرکت اولین قدم برای ثبت شرکت پرتغال می باشد. قبل از ثبت شرکت متقاضیان بایستی گواهینامه را برای ثبت شرکت دریافت نمایند این گواهی مانند پیش ثبت نام می باشد و نام انتخابی شرکت و شماره مالیات اقتصادی آن را مشخص می نماید. داشتن شروط ذیل به جهت این گواهی لازم خواهد بود:

 • انتخاب نام شرکت
 • ارائه اساسنامه شرکت یا فعالیت های این شرکت انجام خواهد داد
 • ارائه اطلاعات شناسایی دقیق شرکا
 • ارائه آدرس محل شرکت
 • تعیین ماهیت حقوقی شرکت

لیست مدارک مورد نیاز ثبت شرکت در پرتغال چیست؟

یکی از مهمترین موضوعاتی که شما عزیزان در خصوص آن سوال دارید این است که لیست مدارک مورد نیاز ثبت شرکت در پرتغال چیست؟

 • متقاضی برای ثبت شرکت بایستی بالای ۱۸ سال باشند.
 • برای ایجاد بیزینسی در پرتغال متقاضیان بایستی دارای طرح تجاری مناسبی باشند.
 • متقاضیان ثبت شرکت بایستی اثبات کنند که سرمایه لازم برای راه اندازی کسب و کار را بیزینس خود را در این کشور خواهند داشت.
 • تکمیل نمودن فرم درخواست
 • ارائه پاسپورت و گذرنامه معتبر و به همراه کپی آنها
 • ارائه سندی دال بر داشتن هزینه های زندگی در کشور پرتغال
 • گواهی نداشتن سابقه کیفری
 • ارائه بیمه نامه
 • ارائه حداقل دو قطعه عکس رنگی

ثبت شرکت در پرتغال

هزینه های مالیات ثبت شرکت در پرتغال برای ایرانیان

میزان مالیات ثبت شرکت در پرتغال از جمله موارد مهم برای تصمیم گیری جهت دریافت اقامت پرتغال از طریق ثبت شرکت می باشد. میزان مالیات ثبت شرکت بر حسب نوع فعالیتی که متقاضیان دارند و نوع شرکتی که در آن مشغول هستند بسیار بسیار متفاوت است.

یکی از مالیات هایی که دارندگان شرکت و بیزینس در کشور پرتغال پرداخت نمایند مالیات بر سود که IRC نامیده می شود، می باشد که به طور میانگین برای شرکت ها در حدود ۲۱ درصد در سال می باشد. البته برای شرکت های کوچک و متوسط که سود آنها کمتر از ۱۵ هزار یورو می باشد سالیانه در حدود ۲۱ درصد مالیات پرداخت می نمایند.

از دیگر مالیات هایی که متقاضیان پرداخت می نمایند، مالیات بر ارزش افزوده می باشد که البته این مالیات را میتوان با هزینه های جاری کشور شرکت کسر نمود و به کمترین حد خود تقلیل داد. میزان نرخ مالیات بر ارزش افزوده حدود ۶ الی ۲۳ درصد می باشد.

جزئیات و شرایط ثبت برند در پرتغال

اگر می خواهید یک علامت تجاری محلی در پرتغال ثبت کنید، باید این را در INPI (موسسه مالکیت صنعتی پرتغال) ثبت کنید. این تنها سازمانی در داخل آن کشور است که می‌تواند به شما حقوق انحصاری برای یک بازار تجاری در سطح ملی اعطا کند. INPI می تواند از یک پتنت، یک طرح یا یک علامت تجاری محافظت نماید. در پرتغال، مانند بسیاری از کشورها، ثبت علامت تجاری اجباری است اگر می خواهید حقوق یک علامت تجاری را به دست آورید. اگر ثبت علامت تجاری شما در پرتغال توسط INPI به شما اعطا شده باشد، در مادیرا و آزور نیز اعمال می شود. پرتغال نیز عضو اتحادیه اروپا است و بنابراین می توان برای EUTM (علامت تجاری اتحادیه اروپا) نیز درخواست داد. این ثبت، که مانند ثبت توسط INPI، محافظت از علامت تجاری را نیز ارائه می دهد، برای تمام 27 عضو اتحادیه اروپا اعمال می شود

مزایا و معایب ثبت شرکت پرتغال

از مزایای ثبت شرکت در کشور پرتغال می توان به کم هزینه بودن این برنامه اشاره کرد. معمولا طول پروسه انجام ویزای D2 طولانی نیست و متقاضیان می توانند در مدت زمان سه ماه اقامت کشور پرتغال را دریافت نمایند. از دیگر مزایای ثبت شرکت در پرتغال می توان به امکان همراهی همسر و فرزندان اشاره کرد که تحصیل فرزندان نیز در کشور پرتغال رایگان خواهد بود.

علاوه بر این موارد فردی که اقامت کشور پرتغال را از طریق ثبت شرکت دریافت نموده است می‌تواند به صورت آزادانه در کشورهای حوزه شنگن رفت و آمد نماید. افرادی که از طریق ثبت شرکت اقامت این کشور را دریافت نموده اند می توانند بعد از گذشت ۵ سال برای اقامت دائم یا حتی پاسپورت اقدام نمایند.

از معایب ثبت شرکت در پرتغال هزینه های مالیاتی آن خواهد بود. همچنین برخلاف برنامه هایی مانند گلدن ویزای پرتغال متقاضیان بایستی برای تمدید اقامت حداقل در سال ۶ ماه را در این کشور اقامت داشته باشند.

 

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت شرکت در پرتغال هستید، اینجا کلیک کنید ➡️


سوالات متداول

✅ هزینه ثبت شرکت در پرتغال چقدر است؟

میانگین هزینه ها بین ۲۲۰ تا ۳۶۰ یورو متغیر است.

✅ آیا ثبت شرکت در پرتغال منتج به گرفتن اقامت می شود؟

بلی، افرادی که قصد ثبت شرکت را دارند می توانند با ویزای دی تو اقامت دو ساله پرتغال را اخذ نمایند.

✅ شرایط دریافت پاسپورت پرتغال از طریق ثبت شرکت چگونه است؟

متقاضیان که اقامت کشور پرتغال از طریق ثبت شرکت دریافت نموده اند بعد از گذشت ۵ سال می توانند برای پاسپورت پرتغال اقدام نمایند.

سخن پایانی

ثبت شرکت در پرتغال، چگونگی دریافت اقامت و پاسپورت پرتغال از طریق ثبت شرکت و هزینه ثبت شرکت در پرتغال از جمله مواردی بود که در این مقاله علمی به آن‌ها پرداختیم. در برنامه های دریافت اقامت کشور پرتغال و از بین روش های ثبت شرکت پرتغال یا ویزای خود حمایتی و گلدن ویزا، بهترین روش خرید ملک در پرتغال و اخذ اقامت یا همان گلدن ویزا می باشد. اما کارآفرینانی که تصمیم دارند از طریق ثبت شرکت در پرتغال اقامت این کشور را دریافت نمایند می توانند از طریق ویزای D2 وارد کشور پرتغال شده و برای اخذ اقامت دو ساله درخواست نمایند و پس از گذشت این دو سال نیز در صورت فعالیت شرکت می توانند کارت اقامت خود را برای سه سال دیگر تمدید نمایند و بعد از گذشت ۵ سال برای اقامت دائم یا پاسپورت اقدام کنند. امیدواریم ازطریق این مقاله اطلاعات مفیدی در خصوص اقامت پرتغال از طریق ثبت شرکت کسب نموده باشید. شما سروران عزیز می توانید اطلاعات تکمیلی در خصوص ثبت شرکت و نحوه مهاجرت به این کشور را از کارشناسان موسسه MIE به صورت رایگان دریافت نمایید.

امتیاز 5 از 5 ( 2 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مشاوره رایگان