رشته مهندسی عمران در کانادا

17 اردیبهشت 1402 1 نظر

مهندسی عمران یکی از رشته‌های پر متقاضی در کانادا به‌حساب می‌آید؛ متقاضیان زیادی علاقه‌ مند به ورود به حوزه مهندسی عمران هستند. این رشته به جذابیت‌هایی که دارد می‌تواند آینده درخشانی را برای متقاضیان به ارمغان آورد. درخواست‌ کنندگان بین‌المللی به‌ منظور اطلاع از نحوه و شرایط قبل و بعد از ورود به این رشته پرطرفدار نیازمند کسب اطلاعات و جزئیات زیادی هستند به همین منظور به بررسی و معرفی رشته مهندسی عمران در کانادا پرداختیم و در قالب این مقاله اطلاعاتی کامل از شرایط ورود و تحصیل در مقاطع مختلف این رشته، هزینه‌ها، دانشگاه‌های برتری که این رشته را در کانادا ارائه می‌نمایند همگی در این مقاله انعکاس داده می‌شود. چنانچه شما هم از علاقه‌مندان ورود و تحصیل در رشته عمران کانادا هستید می‌توانید با یک تماس تلفنی با موسسه مشاوره ای MIE ضمن استفاده از مشاوره رایگان که از سوی کارشناسان موسسه ارائه می‌شود؛ سؤالات و ابهامات خود را نیز در ارتباط با اعزام دانشجو به کانادا رفع کنید.

تحصیل در کانادا در 30 ثانیه

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما
مهندسی عمران در کانادا

درباره رشته مهندسی عمران در کانادا

مهندسی عمران زیر مجموعه از مهندسی حرفه‌ای است که بخش تئوری و عملی ساخت ‌و ساز صنعتی و زیر ساخت حمل ‌و نقل، سد ها، جاده ‌ها، پل ‌ها و تونل‌ ها و بسیاری سازه‌ های عمرانی دیگر را در بر می‌گیرد. مهندسی عمران اجرای حرفه‌ای طراحی و توسعه پروژه‌ های زیر ساختی است که می‌تواند در مقیاس بزرگی مانند توسعه سیستم‌ های حمل ‌و نقل سراسری یا شبکه ‌های آبرسانی یا در مقیاس کوچک ‌تر مانند توسعه جاده ‌ها یا ساختمان های فردی تعریف شود. اگر به ‌طور جزئی ‌تر به نحوه فعالیت و وظیفه مهندسی عمران در کانادا بپردازیم خواهیم یافت که؛ تمام جنبه‌های ساخت یک سازه در اختیار یک مهندس عمران قرار می‌گیرد. این می‌تواند شامل برنامه‌ریزی، طراحی، بودجه‌بندی، نقشه‌برداری، مدیریت ساخت و تجزیه‌ و تحلیل باشد، و اغلب گرایش ‌های مهندسی عمران ترکیبی از همه این عناصر را در بر می‌گیرد. نکته مهم در مورد مهندسی عمران در دنیای واقعی این است که تحت عنوان صنعتی شناخته می‌شود که دائماً با خواسته‌ها و نیازهای جامعه سازگار است. در سال‌ های اخیر مهندسی عمران با در نظر گرفتن بسیاری از نگرانی‌های زیست ‌محیطی معاصر سازگار شده است، و به حل مسائل مربوط به آلودگی و منابع کمیاب آب هم کمک می‌کند، در حالی‌ که پتانسیل انرژی پایدار در صنعت را نیز در نظر می‌گیرد. این رشته ورای طرفداران بسیاری که در حوزه تحصیل در کانادا را به خود اختصاص داده، درآمد و بازار کار خوبی هم برخوردار است. این رشته بسیار گسترده بوده و فعالیت ‌های شغلی بسیاری را در بر می‌گیرد؛ تا جایی که فارغ‌ التحصیلان این حوزه در بخش‌ های مختلف و گرایش ‌های گوناگون آن مشغول به فعالیت می‌شوند. دانشگاه‌ های بسیاری در کانادا به ارائه با کیفیت این رشته می‌ پردازند و دانشجویان و متقاضیان بین‌المللی می‌توانند از آموزش علمی و به‌ روز این دانشگاه‌ های برتر در حوزه رشته مهندسی عمران بهره مند شوند و پس از فارغ ‌التحصیلی با طی کردن مراحل بعدی برای فعالیت در بازار کار این رشته پر درآمد کاندید می‌شوند.

 • توضیحات موسسه ملک پور در مورد تحصیل در کانادا

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد تحصیل در کانادا

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد تحصیل در کانادا

شرایط تحصیل مهندسی عمران در کانادا

تقریباً تمام مراکز آموزش عالی ارائه‌ دهنده رشته مهندسی عمران در کانادا به ‌عنوان شرط پذیرش، دیپلم تا کارشناسی ارشد را در اولویت مدارک تحصیلی مورد نیاز قرار داده‌اند. سایر مدارک شامل شرط معدل، سطح مهارت زبان انگلیسی از الزامات پذیرش مهندسی عمران در کانادا است. هر چند دانشگاه‌ های مختلف ممکن است مدارکی دیگر را هم در لیست الزامات قرار دهند. بهتر است دانشجویان و متقاضیان ورود به این رشته به ‌واسطه بررسی سایت دانشگاه مورد نظر خود از جزئیات خاص تحصیل مهندسی عمران در کانادا در دانشگاه خود با خبر شوند. مهارت های مهندسی عمران به شدت ریشه در ریاضیات و علوم دارد و برای پیش بینی عملکرد و قابلیت سازه هایی که ایجاد می کنند، مهارت بالایی در این موضوعات مورد نیاز است. به همین دلیل، دانشجویان با پیشینه قوی در فیزیک و ریاضی که به طراحی ساختارهای عملکردی، از پل ها گرفته تا سیستم های برق آبی نیز علاقه مند هستند، کاندیدای اصلی برای تحصیل در رشته مهندسی عمران خواهند بود.

تحصیل کارشناسی مهندسی عمران در کانادا

دانشجویان متقاضی تحصیل مهندسی عمران در کانادا در مقطع کارشناسی عموماً از دبیرستان‌ها فارغ‌التحصیل شده‌اند و اولین مدرکی را که به آن احتیاج خواهند داشت مدرک دیپلم متوسطه است علاوه بر آن شرط معدل یکی دیگر از الزامات مربوط به سوابق تحصیلی متوسطه است که در پذیرش در مقطع کارشناسی تأثیر گذار خواهد بود. متقاضیان این مقطع می‌بایست 75 تا 80% از نمرات دوره متوسطه شامل دروس ریاضیات، زبان انگلیسی و فیزیک و دوره‌ های قبلی دبیرستان شامل زمین ‌شناسی و شیمی را به‌ دست آورند. این دوره چهار سال به طول می‌انجامد، متقاضیان ورود به رشته مهندسی عمران در کانادا می‌بایست مهارت در زبان انگلیسی را در قالب گواهینامه شرکت در آزمون آیلتس را به اثبات برسانند حداقل نمره آیلتس برای تحصیل در کانادا مورد نیاز برای این مقطع 6 تا 6.5 خواهد بود. محصلان این مقطع می توانند 20 ساعت در هفته را به کار دانشجویی اختصاص دهند.

تحصیل کارشناسی ارشد عمران در کانادا

همان‌گونه که مستحضرید ورود به مقطع کارشناسی ارشد نه تنها در رشته مهندسی عمران بلکه در تمام رشته‌های تحصیلی ملزم به ارائه مدرک پیشین خواهد بود. مدرک تحصیلی پیشین که در شرایط تحصیل مهندسی عمران در کانادا از الزامات است می‌بایست مرتبط باشد. شرط دیگر در پذیرش تحصیل مقطع کارشناسی ارشد در کانادا رشته عمران ممتاز بودن متقاضی در مقطع پیشین است بدین‌صورت که می‌بایست مدرک ممتاز کارشناسی B+ را بتواند ارائه نماید. این دوره در دو سال سپری می‌شود. به طبع مدرک زبان مورد نیاز برای ورود به مقطع کارشناسی ارشد مهندسی عمران در کانادا گواهینامه آزمون آیلتس با نمره 6.5 خواهد بود. محصلان این مقطع از مهندسی عمران در کانادا می‌توانند 20 ساعت در هفته را به‌ کار دانشجویی بپردازند.

تحصیل دکترا مهندسی عمران در کانادا

متقاضیان و علاقه مندان تحصیل مهندسی عمران در کانادا در مقطع دکترا ملزم به ارائه مدارک تحصیلی پیشین در رشته های مرتبط خواهند بود؛ بعلاوه داشتن تجربیات تحقیقاتی گسترده و انتشار مقالات متعدد در یک مجله معتبر و شرایطی مانند سوابق تحصیلی ممتاز و ارتباط با اسناد راهنمایی که برای فرد تعیین شده است از الزامات محسوب می شوند. تحصیل دکترا در کانادا رشته عمران به صورت رزومه محور 4 سال به طول خواهد انجامید. متقاضیان به منظور پذیرش در مقطع دکترای رشته مهندسی عمران در کانادا می بایست گواهینامه آزمون آیلتس زبان انگلیسی با نمره 7 را ارائه نمایند.

تحصیل مهندسی پزشکی در کانادا

این مقاله را از دست ندهید:رشته مهندسی پزشکی در کانادا

در این مقاله ما تمام شرایط مهندسی پزشکی در کانادا را به شما خواهیم آموخت.

گرایش های رشته مهندسی عمران در کانادا

گرایش ‌های مختلفی از رشته مهندسی عمران در کانادا وجود دارد که دانشجویان با توجه به استعداد و علاقه خود یکی از آنها را برمی‌گزینند. انتخاب یکی از این گرایش‌ها با توجه به محل زندگی، دانشگاه، بازار کار پس از فارغ‌ التحصیلی صورت می‌پذیرد. به طبع همه گرایش‌ های رشته مهندسی عمران کانادا در یک دانشگاه بخصوص ارائه نمی‌شود و دانشجویان می‌بایست به بررسی دانشگاه‌های ارائه‌ دهنده گرایش مورد علاقه خود بپردازند و از شرایط پذیرش آنها برای ورود و تحصیل در گرایش مورد نظر مطلع شوند. در ادامه به ذکر فهرستی از گرایش ‌های رشته مهندسی عمران در کانادا می‌پردازیم و توضیحاتی مختصر در مورد هر کدام از گرایش‌ ها را که مختص یکی از بهترین رشته های تحصیلی برای مهاجرت به کانادا است ارائه می‌کنیم.

مهندسی سازه

رشته مهندسی سازه یکی از گرایش های رشته مهندسی عمران است. این رشته در دانشگاه های برتری همچون دانشگاه اتاوا، دانشگاه کارلتون، دانشگاه واترلو، دانشگاه تامسون ریورز کانادا، کالج اوکاناگان کانادا، کالج اجتماعی نیوبرانزویک کانادا و دانشگاه مموریال نیوفاندلند کانادا در دسترس است. اگر بخواهیم مهندسی سازه را در دانشگاهی مانند دانشگاه اتاوا کانادا بررسی کنیم خواهیم یافت که این رشته در دانشگاه اتاوا در مقطع کارشناسی ارائه می شود که شهریه و هزینه تحصیل برابر با 14132.19 دلار کانادا عنوان شده است. طراحی زیرساخت‌های موردنیاز جامعه و محیط زندگی به عهده مهندسین سازه است. دانشجویان محصل رشته مهندسی سازه در دانشگاه اتاوا به دو زبان انگلیسی و فرانسوی تحصیل می‌کنند این دوره 132 واحدی در 4 سال سپری می‌شود. از شرایط ورورد به این رشته می توان به ارائه مدرک زبان با نمره 6.5 و مدارک تحصیلی قبلی اشاره کرد.

مهندسی معماری

مهندسی معماری یکی دیگر از گرایش ‌های پر طرفدار مهندسی عمران است که در دانشگاه‌های برتری مانند دانشگاه کارلتون کانادا، دانشگاه واترلو کانادا، دانشگاه تامسون ریورز کانادا، دانشگاه مموریال نیوفاندلند کانادا ارائه می‌شود. برای مثال اگر بخواهیم تحصیل در رشته مهندسی معماری در کانادا و در دانشگاه برتر ارائه دهنده این رشته را بررسی کنیم خواهیم یافت که این رشته در مقطع کارشناسی در دانشگاه کارلتون 5 سال به طول خواهد انجامید که شهریه‌ای در حدود 63 هزار دلار کانادا را در بر خواهد داشت. ترکیب تخصص مهندسی با دانش معماری به‌ منظور افزایش بهره‌ وری انرژی، دوام و پایداری ساختمان‌ها ارائه می‌شود. شرایط ورود به این رشته مدارک تحصیلی دبیرستان و الزامات زبان انگلیسی شامل نمره آزمون تافل 90 یا آیلتس با نمره 6.5 خواهد بود.

مهندسی ژئوتکنیک

مهندسی ژئوتکنیک (که گاهی مهندسی خاک، مهندسی زمین یا ژئوتکنیک نامیده می‌شود) شاخه ‌ای از مهندسی عمران است که به مواد خاکی مربوط می‌شود. این رشته تحصیل مهندسی در کانادا شامل بررسی شرایط و مصالح زیرسطحی، طراحی فونداسیون و نظارت بر شرایط سایت در طول ساخت و ساز می باشد.

اکثر مدارس در کانادا با برنامه مهندسی عمران مدرک یا گزینه ژئوتکنیک را نیز ارائه می دهند. برای برنامه های کارشناسی در رشته مهندسی ژئوتکنیک، از شرایط ورود به این رشته در کانادا مدرک دبیرستان با معدل حداقل 75-80٪ کل نمرات متوسطه مورد نیاز است. به طور کلی نمرات قابل قبولی از دروس انگلیسی، ریاضی و فیزیک مورد نیاز خواهد بود. دوره های زمین شناسی نیز یک امتیاز به حساب می آید.

مهندسی محیط زیست

مهندسی محیط‌ زیست از گرایش ‌های رشته مهندسی عمران در کانادا است. این رشته در رابطه با ارائه راه‌ حل ‌های مؤثر برای چالش‌ های زیست‌ محیطی که صنایع و جوامع با آنها مواجه هستند مطالعه می‌شود. در دانشگاه‌ ها و کالج‌ های کانادا این رشته ارائه می‌شود. کالج سنتینال، کالج تورنتو، دانشگاه لیکهد این رشته را ارائه می‌نماید. شهریه این رشته در دانشگاه لیکهد کانادا 14054 یورو خواهد بود. این برنامه دوساله است.

مهندسی هیدرولیک

مهندسی منابع آب مطالعه کمی چرخه هیدرولوژیکی است - توزیع و گردش آب که جو زمین، زمین و اقیانوس ها را به هم پیوند می دهد. مهندسی هیدرولیک شامل استفاده از مکانیک سیالات برای آب جاری در یک محیط ایزوله (لوله، پمپ) یا در یک کانال باز (رودخانه، دریاچه، اقیانوس) است. مهندسان عمران در گرایش مهندسی هیدرولیک در درجه اول به جریان کانال باز می پردازند که توسط تعامل متقابل بین آب و کانال کنترل می شود. مهندسان عمران در این گرایش نقش حیاتی در برنامه ریزی، طراحی و بهره برداری بهینه سیستم های منابع آب ایفا می کنند. فرصت های شغلی در هیدرولوژی و منابع آب بسیار متنوع است. شرایط ورود به این رشته در دانشگاهی مانند مک گیل کانادا کسب معدل 3.2 از 4 در سال های تحصیل متوسطه، تسلط به زبان انگلیسی با ارائه در آزمون تافل با نمره 94 و نمره 6 در آزمون آیلتس می تواند این تسلط را اثبات کند.

مهندسی مواد

رشته مهندسی مواد هم یکی دیگر از گرایش های رشته مهندسی عمران در کانادا است. این رشته در دانشگاه های برجسته ای در کانادا ارایه می شود دانشگاه هایی مانند: دانشگاه تورنتو، دانشگاه واترلو، دانشگاه مک گیل، دانشگاه البرتا، دانشگاه بریتیش کلمبیا از بهترین دانشگاه های ارائه دهنده این رشته هستند. دانشگاه تورنتو به عنوان بهترین دانشگاه ارائه دهنده مهندسی مواد عنوان شده. علم مواد دقیقاً به طراحی و ایجاد آن نگاه می کند. موادی که برای ساختن وسایل پیرامون ما استفاده می شود. دانشجویان موضوعاتی را در این زمینه از جمله سرامیک، منسوجات، مواد زیستی، فلزات و آلیاژها، و ابر رساناها و نیمه هادی ها مطالعه می کنند. این رشته تلفیقی از رشته شیمی و مهندسی است.

مهندسی نقشه برداری

در رشته نقشه برداری زمین را اندازه گیری و نقشه های زمین را ترسیم می کنند. این نقشه ها و سایر داده های جمع آوری شده می توانند برای اهداف قانونی، اسناد زمین یا اهداف ساخت و ساز استفاده شوند. سایر رشته ها مانند جانورشناسی و باستان شناسی به نقشه برداران زمین برای تکمیل مشاغل خود وابسته هستند. گاهی اوقات به عنوان سیستم های اطلاعات جغرافیایی یا فناوری ژئوماتیک نیز شناخته می شود، نقشه برداری زمین به عنوان یک رشته در چندین دانشگاه و کالج کانادا ارائه می شود. کالج آلگونکوین، کالج رد ریور، مدرسه SAIT پلی تکنیک از نمونه مراکز علمی ارائه دهنده این گرایش از مهندسی عمران به شمار می روند.

هزینه تحصیل مهندسی عمران در کانادا

همانگونه که پیش از این هم گفته شد مهندسی عمران در کانادا از رشته های تاپ به حساب می آید و دانشگاه های برجسته ای در این کشور رشته عمران را ارائه می کنند؛ به طبع هزینه تحصیل در کانادا و شهریه در دانشگاه ها و مراکز علمی ارائه دهنده این رشته متغیر است. اما ما در اینجا به منظور سهولت در برآورد کردن هزینه های تحصیل مهندسی عمران در کانادا به بررسی شهریه در مراکز و کالج های مختلف می پردازیم.

دانشگاه ارائه دهنده مهندسی عمران در کانادا

شهریه تحصیل رشته مهندسی عمران کانادا

دانشگاه تورنتو

61506.90 دلار کانادا

دانشگاه بریتیش کلمبیا

21056 دلار کانادا

دانشگاه مک گیل

11138 دلار کانادا

دانشگاه واترلو

11508 دلار کانادا

دانشگاه کنکوردیا

22169 دلار کانادا

بورسیه های تحصیلی در کانادا برای رشته مهندسی عمران

یکی از ویژگی های بارز سیستم آموزش در کانادا مقرون بصرفه بودن آن است با این وجود برای رفاه حال متقاضیان بین المللی بورسیه هایی هم برای تحصیل در دانشگاه ها و رشته های مختلف در نظر گرفته شده است. رشته مهندسی عمران یکی از رشته هایی است که مشمول بورسیه های متنوعی در دانشگاه های مختلف می شود. در جدول زیر شماری از بورسیه های تحصیلی در کانادا طی شرایطی در دسترس محصلان رشته مهندسی عمران در کانادا قرار می گیرد زیر آورده شده است:

عنوان بورسیه رشته مهندسی عمران در کانادا

دانشگاه ارئه دهنده بورسیه

بورسیه تحصیلی ACI

دانشگاه مک مستر

بورسیه تحصیلی آل اینسلی

دانشگاه بریتیش کلمبیا

بورسیه موسسه بتن آمریکا در مهندسی عمران

دانشگاه آلبرتا

جایزه ورودی یادبود آلن جی گودبرند

دانشگاه بریتیش کلمبیا

بورسیه های AMEC در مهندسی

دانشگاه ساسکاچوان

بورسیه تحصیلی Antenbring در رشته مهندسی

دانشگاه مانیتوبا

جایزه یادبود آرتور A Voice

دانشگاه آلبرتا

دانشگاه های برتر رشته مهندسی عمران در کانادا

دانشگاه های برتر زیادی رشته مهندسی عمران را در مقاطع مختلف ارائه می کنند. گرایش های متنوعی از این رشته در دانشگاه های کانادا در دسترس دانشجویان قرار می گیرد.

دانشگاه تورنتو

دانشگاه مک گیل

دانشگاه بریتیش کلمبیا

دانشگاه کلگری

دانشگاه آلبرتا

دانشگاه ویکتوریا

دانشگاه یورک

دانشگاه کنکوردیا

دانشگاه مموریال نیوفاندلند

دانشگاه مک مستر

دانشگاه واترلو

دانشگاه دالهوسی

دانشگاه ویندزور

دانشگاه اتاوا

دانشگاه کوئینز

دانشگاه رایرسون

دانشگاه ساسکاچوان

دانشگاه کارلتون

دانشگاه وسترن

دانشگاه گوئلف

در ادامه توضیحات جزئی تری از دانشگاه های برتر ارائه دهنده رشته مهندسی عمران در کانادا و شرایط پذیرش این رشته را بررسی می کنیم:     

رشته مهندسی عمران در دانشگاه تورنتو

دانشگاه تورنتو کانادا برجسته ترین دانشگاه ارائه دهنده رشته مهندسی عمران است. در ابتدای امر دانشجویانی که مایل به ورود به رشته های مهندسی هستند ملزم به پرداخت هزینه ارزیابی دانشجویی به مبلغ 60.00 دلار هنگام ارسال درخواست خود هستند. همه متقاضیان تحصیل این رشته در دانشگاه تورنتو باید یک کپی از کارنامه دبیرستان خود را با نتایج تمام دوره هایی که سپری شده اند از طریق پورتال متقاضی مهندسی بارگذاری کنند. اگر در زمان درخواست، هیچ نمره موقتی دریافت نکرده‌اند، متقاضیان می‌توانند نسخه‌ای از کارنامه خود را آپلود کنند که ثبت نام آنها در موضوعات پیش ‌نیاز را تأیید می‌کند و در صورت موجود بودن، کارنامه بروز شده را پیگیری کنند. از شرایط پذیرش رشته مهندسی عمران در کانادا به دانشگاه تورنتو می توان به 75% معدل کل که رقابتی بوده و 80%به بالا می تواند موفقیت آمیز باشد. ارائه مدرک زبان انگلیسی آزمون تافل با نمره 98 و یا مدرک آزمونی تحت عنوان Duolingo با نمره دست کم 120 از الزامات زبان برای ورود به رشته مهندسی عمران در این دانشگاه است.

رشته مهندسی عمران در دانشگاه بریتیش کلمبیا

مقاطع مختلف و گرایش های متنوعی مانند مهندسی ژئوتکنیک، مهندسی هیدروتکنیک و مهندسی سازه، از رشته مهندسی عمران در دانشگاه بریتیش کلمبیا ارائه می شود. پذیرش دانشجویان متقاضی ورود به رشته مهندسی عمران در دانشگاه بریتیش کلمبیا بسیار رقابتی بوده و می بایست دانشجو رزومه علمی قوی را ارائه دهد تا بتواند در این رقابت موفق شود.

رشته مهندسی عمران در دانشگاه آلبرتا

دانشگاه آلبرتا کانادا هم میزبان رشته مهندسی عمران است و دانشجویان زیادی در این دانشگاه در مهندسی عمران وگرایش های مختلفی از این رشته به تحصیل اشتغال دارند. شرایط پذیرش دانشگاه آلبرتا برای ورود به رشته مهندسی عمران کانادا: رزومه قوی، بیانیه هدف (مختص دکترا)، تاییدیه استاد راهنما (کارشناسی ارشد و دکترا) و نمرات رسمی از آزمون های مهارت زبان انگلیسی آیلتس و تافل که تسلط کامل درخواست کننده را به زبان انگلیسی را نشان دهد.

راه های مهاجرت به کانادا به عنوان مهندس عمران

متقاضیان مهاجرت بواسطه رشته مهندسی عمران در کانادا می توانند با بهره گیری از سیستم های امتیاز بندی و سیستم اکسپرس اینتری و جاب آفر کانادا به اقامت دائم کانادا برسند. مسیر دیگری که به مهاجرت دائم کانادا منتهی می شود شناخته شدن فرد متقاضی به عنوان مهندس عمران است که می تواند در برنامه های استانی شرکت کند. سیستم اکسپرس اینتری کانادا با ارزیابی ویژگی ها و شرایط فرد متقاضی شامل: سن، تحصیلات، سابقه و تجربه کاری، مهارت زبان انگلیسی و توانایی همسو شدن با فرهنگ و جامعه کانادایی امتیازاتی را کسب می کنند که رقابتی است و افرادی که بیشترین امتیازات را کسب کنند و در برنامه های فدرال پذیرفته می شوند. به طور کلی راه های مهاجرت به کانادا به عنوان مهندس عمران شامل راه های زیر خواهد بود:

 • مهاجرت بواسطه مجوز کار:

متقاضیان پس از درخواست کار و دریافت جاب آفر برای اشتغال به کار نیاز به مجوز کار خواهند داشت. این ویزای موقت توسط اداره کار و امور اجتماعی در کشور کانادا صادر خواهد شد.

 • مهاجرت مهندس عمران بواسطه برنامه نیروی کار ماهر:

از آنجایی که یکی از مسیرهای دریافت ویزای کار جاب آفر خواهد بود و با توجه به دشواری و طولانی بودن این پروسه متقاضیان می توانند از سیستم اکسپرس اینتری که ارزیابی مهارت متقاضی را بر عهده دارد امتیاز حداقل 67 از 100 را کسب کنند و وارد لیست متقاضیان کار این سیستم شوند. همانگونه که پیش از این هم گفته شد این سیستم رقابتی است و طبق امتیاز های برتر درخواست کنندگان اقامت دائم را کسب می کنند.

مهاجرت مهندس عمران به کانادا بواسطه ویزای استارت آپ: در بحث استارت آپ ها ارائه ایده های نوآورانه در کانادا با استقبال مواجه خواهد شد. ایده و بیزینس پلنی که علاوه بر سود آور بودن به جذب نیروی کار و توسعه اقتصادی نیز کمک کند. برای بهره گیری مهندس عمران از برنامه استارتاپ ویزای کانادا و مهاجرت به واسطه آن شرایط زیر لازم است:

 • پشتیبانی سازمانی از طرح
 • مدارک تحصیل
 • مهارت زبان انگلیسی
 • سرمایه کافی برای استارت طرح و تمکن هزینه زندگی در کانادا
 • عدم سو سابقه کیفری
 • مدرک سلامت جسمی

بازار کار مشاغل حوزه مهندسی عمران در کانادا

تحصیل در برنامه درسی رشته مهندسی عمران در کانادا به گونه ای طراحی شده است که به متقاضی آموزش های اساسی را می دهد و متقاضی را با فرصت های گسترده موجود آشنا می کند. متقاضی نه تنها ظرفیت تحصیلی خود را افزایش خواهد داد، در پی کشف چگونگی شغل آینده هم بر خواهد آمد. به عنوان یک حرفه، مهندسی عمران در کانادا تقاضای زیادی دارد، به طوری که اداره مهاجرت برنامه های کاری سریع و موقت را برای متقاضیان واجد شرایط و خانواده های آنها به منظور کار و زندگی در کانادا ارائه می دهد. بازار کار مهندس عمران یک وضعیت پویایی را توصیف می کند.

پیش نیازهای مهارتی برای ورود به شغل مهندسی عمران

بخش بزرگی از برنامه درسی مهندسی عمران به مطالعات آزمایشگاهی و کار میدانی اختصاص دارد. اینها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که به فارغ التحصیل اجازه می‌دهند تا دانش نظری کلاس درس خود را در برنامه ‌های کاربردی دنیای واقعی به کار گیرند دانش آموزان همچنین دوره های غیر مهندسی را می گذرانند که برای ارائه آموزش جامع طراحی شده اند. این شامل دوره های سیاست عمومی، اخلاق، قانون و مدیریت بازرگانی است. این دوره ها علاوه بر اینکه پیش نیازهای شغلی هستند برای دانشجویانی که مایل به ادامه تحصیل در این رشته ها خواهند بود نیز ارزشمند واقع خواهد شد. از پیش نیازهای مهارتی دیگر می توان به مجوزی اشاره کرد که برای موقعیت های سطح ابتدایی لازم نیست اما برای موقعیت های پیشرفته نیاز به مجوز مهندسی حرفه ای (PE) خواهد بود.

نقش مهندس عمران نقشی چند وجهی است. مهارت ‌های ریاضی و فیزیک اساسی هستند و به مهندس عمران اجازه می‌دهند تا سازه‌ها را طراحی، تجزیه و تحلیل و عیب ‌یابی کنند تا مطمئن شوند که به درستی و ایمن ساخته شده‌اند. مهندسان عمران وظیفه تعیین مؤثرترین راه‌های اجرای یک طرح را نیز از نظر هزینه ‌های مالی و نگرانی‌ های ایمنی دارند. بنابراین، یک مهندس عمران باید از بهترین مهارت‌ های تصمیم ‌گیری خود استفاده کند که ناشی از دانش فنی بهترین عملکرد و تجربه قبلی خود است. در حالی که جنبه طراحی و ساخت مهندسی عمران بر ریاضیات متمرکز است، مهندسان عمران نیز باید در مهارت های ارتباطی نوشتاری و کلامی خود برتر باشند. آنها مسئول تهیه پیش نویس پیشنهادات مؤثر و منسجم برای سازمان های دولتی و مؤسسات خصوصی هستند. آنها باید بتوانند مفاهیم دشوار را به شیوه ای به اشتراک بگذارند که برای مخاطبان وسیع قابل درک باشد. همچنین هنگام کار در کنار معماران، معماران منظر و برنامه ریزان منطقه ای در کل پروژه، ارتباط ضروری است. نظارت بر چنین طیف گسترده ای از وظایف به این معنی است که مهندسان عمران نیز باید به خوبی سازماندهی شوند.

نرم افزارهای مهندسی عمران در کانادا

از آنجایی که بیشتر دوره‌ ها شامل درجه‌ای از شبیه ‌سازی‌ ها و نمونه‌ سازی به کمک رایانه است. دانشجویان برنامه های رایج مختلف مورد استفاده در مهندسی عمران در عصر حاضر را فرا می گیرند. نرم افزار های مهندسی عمران در کانادا در ذیل کاربردی هستند:

 • مهندسی SkyCiv:

یک نرم افزار تحلیل سازه مبتنی بر ابر است که به کاربران امکان مدل سازی، تحلیل و طراحی ساختارهای پیچیده سه بعدی را می دهد.

 • نرم افزار ActCAD:

ActCAD یک نرم افزار 2 بعدی و سه بعدی CAD با عملکرد پیشروان صنعت است.

 • نرم افزار ArCADiasoft:

این نرم افزار برای معماران و همه کسانی که فرم های ساختمانی را شکل می دهند و ایجاد می کنند در نظر گرفته شده است. ArCADia-ARCHITECTURE شامل عملکرد ها و گزینه های تخصصی معماری برای تسریع در ایجاد مستندات، از جمله مقاطع خودکار، ابعاد خودکار یا ایجاد لیست است.

کد NOC شغل مهندسی عمران در کانادا

طبقه بندی ملی مشاغل (NOC) 2011 که کد مشاغل 2131 - مهندسین عمران عنوان شده است و شامل لیست طویلی از مشاغل زیر مجموعه این رشته خواهد بود برای مثال ما چند نمونه از این کد را ذکر می کنیم:

 • مهندس معماری
 • مهندس آسفالت
 • مهندس پل
 • مهندس پاکت ساختمان
 • مهندس ساختمان و پل
 • مهندس نقشه کشی
 • مهندس ارشد عمران
 • مهندس عمران
 • مهندس بازرسی عمران
 • مهندس ساحل
 • مهندس بتن
 • مهندس ساختمان

فرصت های شغلی مهندسی عمران در کانادا

مهندسان عمران در زمینه های مختلف مورد تقاضا هستند. آنها توسط بسیاری از شهرداری ها برای طراحی و نگهداری زیرساخت های شهرها و جوامع به کار گرفته می شوند. در آنجا مسئول بزرگراه ها، فاضلاب ها و پیاده روها هستند. آنها همچنین با همکاری مهندسان سازه و ساختمان برای طراحی ساختمان های ایمن، کارآمد و کاربرپسند کار می کنند. مهندسان عمران همچنین می توانند برای خود وارد تجارت شوند و خدمات خود را به صورت قراردادی ارائه دهند. این معمولاً در پروژه های مهندسی خاص مانند توسعه مسکن جدید یا کارخانه های صنعتی اتفاق می افتد. این کار معمولاً با همکاری مهندسان مکانیک، برق و مواد انجام می شود. مهندسان عمران همچنین می توانند در دانشگاه کار پیدا کنند و مهندسی را در سطح پس از متوسطه تدریس کنند و در عین حال تحقیقات اصلی را انجام دهند. تحقیقات آکادمیک معمولاً با همکاری صنعت خصوصی یا دولت (مثلاً مؤسسه تحقیقات در ساخت و ساز) انجام می شود. دانشجویانی که دارای مدرک مهندسی عمران هستند، می توانند مجوز مهندسی حرفه ای خود را ثبت کنند که به آنها امکان می دهد در اکثر مشاغل دولتی به عنوان مهندس کار کنند. این مدرک همچنین می تواند به عنوان یک پله برای کسانی باشد که مایل به دنبال کردن حرفه ای در حقوق یا تجارت هستند، زیرا این مدرک به عنوان پیش نیاز ورود به اکثر این برنامه ها پذیرفته می شود. همچنین برای کسانی که مایل به تخصص در حقوق مهندسی هستند، یا برای کسانی که مایلند مدیر یک شرکت مهندسی بزرگ شوند مفید خواهد بود.

مدارک لازم برای اشتغال به کار به عنوان مهندس عمران در کانادا

متقاضیان واجد شرایط برای ورود به کانادا به همراه وابستگان خانواده خود می توانند مجوز کار دریافت کنند. پس از آن متقاضیان واجد شرایط و خانواده های آنها نیز می توانند برای اقامت دائم کانادا درخواست دهند. برای واجد شرایط بودن، متقاضیان بالقوه باید شرایط اساسی و مدارک زیر را داشته باشند:

 • متقاضی می بایست مدرک لیسانس را در مهندسی عمران یا در رشته مهندسی مرتبط گرفته باشد و آن را ارائه کند.
 • حداقل 2 سال تجربه مرتبط را به اثبات برساند.
 • مهارت های خوبی در زبان انگلیسی یا فرانسوی داشته باشد و مدارک آن را ارائه نماید.
 • انجام تست عدم اعتیاد و ارائه مدارک آن
 • متقاضی می بایست مدارک مربوط به اینکه در طول 5 سال گذشته جرمی مرتکب نشده را ارائه دهد (به استثنای تخلفات سرعت غیرمجاز)

حقوق مهندسان عمران در کانادا

متوسط حقوق مهندس عمران در کانادا 77500 دلار کانادا در سال یا 39.74 دلار کانادا در ساعت است. موقعیت های سطح ورودی این مهندسان در ابتدای امر از 60000 دلار در سال شروع می شود، در حالی که اکثر کارگران با تجربه تا 106285 دلار در سال درآمد دارند. میزان درآمد مهندسان عمران در کانادا به عوامل زیادی بستگی دارد و پارامترهای زیادی در آن دخیل خواهند بود. مدرک تحصیلی، سطح مهارت، گرایش اشتغال به کار و منطقه ای در کانادا که در آن اشتغال دارند از این عوامل به شمار می روند در ادامه میانگین درامد مهندسان عمران در استان های مختلف کانادا را بررسی می کنیم.

استان در کانادا

میزان درآمد مهندسان عمران

بریتیش کلمبیا

85000 دلار کانادا

آلبرتا

66000 دلار کانادا

انتاریو

60000 دلار کانادا

مانیتوبا

58750 دلار کانادا

کبک

56550 دلار کانادا

درآمد گرایش های مختلفی از مهندسی عمران در کانادا

گرایش مهندسی عمران

میزان درآمد

مدیریت مهندسی

102500 دلار کانادا

مهندس پروژه

85677 دلار کانادا

مهندس ژئوتکنیک

80000 دلار کانادا

مهندس فرآیند

78,367 دلار کانادا

مهندس سازه

78250 دلار کانادا

مهندس طراح

78000 دلار کانادا

بهترین استان های کانادا برای مشاغل مهندسی عمران

کانادا دومین کشور بزرگ جهان با شهرهای در حال گسترش و بسیاری از جوامع شهری و دورافتاده است که نیاز به ارتقا دارند. به همین دلیل، مهارت های تخصصی مهندسین عمران به راحتی در کشور مورد استقبال قرار می گیرد. اگر شما یک مهندس عمران هستید که به دنبال فرصت‌های جدید می‌گردید، کانادا که قصد دارد از 401000 تازه وارد استقبال کند می تواند گزینه خوبی باشد. استان های مختلف کانادا با توجه به برنامه های استانی متنوع گزینه های خوبی برای فعالیت و اشتغال به کار مهندسان عمران در کانادا باشد. استان های زیر به ترتیب میزان درآمد بهترین گزینه های اشتغال به کار مهندسان عمران به حسلب می آیند:

 • بریتیش کلمبیا:

مهندسی عمران بریتیش کلمبیا به عنوان یک شغل فرصت بالا در بریتیش کلمبیا با حقوق استانی سالانه 85000 دلار تخمین زده می شود که بسیار بالاتر از میانگین کشور است. شهر ونکوور واقع در BC یک مقصد محبوب برای کارگران بین المللی است که به کانادا مهاجرت می کنند.

 • کبک:

بزرگترین و زیباترین استان کانادا به دنبال مهندسان عمران بین المللی برای مهاجرت به کانادا می باشد. اگر می توانید فرانسوی صحبت کنید، شانس شما برای مهاجرت به کبک دو برابر می شود، زیرا این استان عمدتاً فرانسوی زبان است. منطقه Abitibi-Témiscamingue در استان بیشترین فرصت های شغلی را برای مهندسان عمران ارائه می دهد.

 • ساسکاچوان:

ساسکاچوان استان محبوب کانادا به عنوان قطب کشاورزی کانادا شناخته شده است، اما بخش فناوری به آرامی اما مطمئناً در حال افزایش است. در پایتخت رجینا است که بیشترین فرصت های شغلی را می توان برای مهندسان عمران که می خواهند به کانادا مهاجرت کنند پیدا کرد.

 • اقیانوس اطلس کانادا:

با حرکت در جهت شمال شرقی، سه استان دریایی کانادا را خواهید دید. اگر از زندگی در کنار دریا لذت می برید، خوشحال خواهید شد که بدانید این استان ها برنامه مهاجرتی خاص خود را دارند که به آن مهاجرت پایلوت آتلانتیک می گویند که از کارگران ماهر، به ویژه مهندسان عمران برای درخواست وضعیت روابط عمومی و مهاجرت به کانادا استقبال می کند.

شرایط اخذ تابعیت مهندسان عمران در کانادا

همانگونه که در طول مقاله گفته شد معمولا مهاجرت مهندس عمران به کانادا از طریق ویزای کار کانادا امکان پذیر است. اگر که فرد بتواند ویزای کاری کانادا را با استفاده از روش های مختلف اکسپرس اینتری یا برنامه های استانی و روش های دیگر ویزای کار را دریافت کند و در طول 5 سال اقامت قانونی در کانادا 3 سال را ویزای کار داشته باشد می تواند ویزای کار که یک ویزای موقت است را به اقامت دائم بدل کند. پس از آن که شرایطی مانند همسو شدن با جامعه در کانادا و یا اصطلاحا ادغام در جامعه و تسلط به زبان انگلیسی را برآورده کردند می توانند درخواست تابعیت و پاسپورت کانادا خود را مطرح نمایند.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب رشته مهندسی عمران در کانادا هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس جناب استاد ملک پور است استفاده نموده و در حد یک وکیل مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت


سوالات متداول

شرایط ورود به دانشگاه های کانادا برای رشته معماری که گرایشی از رشته مهندسی عمران کانادا است چگونه عنوان شده؟

شرایط ورود به این رشته مدارک تحصیلی دبیرستان و الزامات زبان انگلیسی شامل نمره آزمون تافل 90 یا آیلتس با نمره 6.5 خواهد بود.

بیشترین درآمد برای اشتغال به کار رشته مهندسی عمران در کانادا مربوط به کدام استان است؟

بیشترین درآمد مربوط به استان بریتیش کلمبیا با 85000 دلار کانادا در سال است.

درآمد مهندسی سازه در رشته مهندسی عمران کانادا چقدر است؟

درآمد این شغل که از گرایش های مهندسی عمران است 78250 دلار کانادا در سال عنوان شده.

بهترین دانشگاه ارائه دهنده رشته مهندسی عمران در کانادا کدام دانشگاه است؟

دانشگاه تورنتو به عنوان بهترین دانشگاه ارائه دهنده رشته مهندسی عمران شناخته می شود.

سخن پایانی

در این مقاله به بررسی موشکافانه رشته مهندسی عمران در کانادا پرداختیم. پیش ‌نیازها و شرایط تحصیل مهندسی عمران در کانادا در دانشگاه‌های برتر ارائه‌ دهنده این رشته همراه شرایط ورود هر کدام و شهریه‌ ها ذکر شد. پس از فارغ‌التحصیلی دانشجویان با توجه به آموزش‌ های مفید و با کیفیتی که دریافت کرده‌اند می‌توانند وارد بازار کار در کانادا شوند و در استان‌ های مختلف مشغول به ‌کار شوند. استان بریتیش کلمبیا یکی از استان‌ های پذیرای متخصصان این رشته است؛ متقاضیان می‌توانند با ورود به برنامه‌های استانی در این استان پر رونق با بالاترین سطح درآمد در کانادا مشغول به ‌کار شوند. معمولاً مهاجرت مهندس عمران به کانادا با اخذ ویزای کار انجام می‌شود که می‌توان با برآورده کردن شرایط مور دنیاز و سپری کردن مدت‌ زمان تعین شده به تابعیت و پاسپورت کانادا هم رسید. مادامی مهندسی عمران در کانادا ‌که متقاضی تحصیل و یا کار در کانادا هستید می‌توانید با موسسه مشاوره MIE تماس تلفنی برقرار کنید و از مشاوره رایگان استفاده کنید.

امتیاز 2 از 5 ( 1 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
سیدعلی وفایی
باسلام. ایابامدرک مهندسی تکنولوژی ساختمان باسه سال سابقه نظارت درنظام مهندسی میتوان درکانادامشغول به کارشدوداشتن مدرک زبان انگلیسی.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز در صورتی که شرایط سنی شما مناسب باشد می توانید برای دریافت جاب افر یا روش اسکیلد ورکر اقدام نمایید. پیشنهاد می شود برای بررسی شرایط خود با کارشناسان موسسه تماس حاصل نمایید.
مشاوره رایگان