سیتیزن امریکا

1 نظر

کشور آمریکا با داشتن یکی از معتبرترین پاسپورت های دنیا هر ساله پذیرای مهاجرین متعددی از سراسر دنیا می باشد که بسیاری از آنها با هدف دریافت تابعیت آمریکا و اینکه سیتیزن امریکا شوند به این کشور وارد می شوند. از این رو ما این مقاله را حول موضوع سیتیزن چیست و با بررسی موارد مهمی در این خصوص از جمله معنی سیتیزن، مراحل تبدیل گرین کارت آمریکا به سیتیزن شیپ، روش های مختلف دریافت تابعیت آمریکا، سوالات سیتیزن شیپ امریکا فارسی و موارد متعدد دیگری پیرامون شهروندی آمریکا نگارش می نماییم. در واقع ما در تیم تحقیقاتی موسسه MIE با مشورت وکلای بومی کشور آمریکا و استناد به منابع موثق علمی این کشور این مقاله را به منظور آشنایی شما با مفهوم سیتیزن شدن امریکا تهیه و تنظیم نمودیم. شما عزیزان پس از مطالعه کامل این مقاله می توانید از مشاوره رایگان تلفنی با کارشناسان موسسه استفاده نموده و ضمن بررسی شرایط مهاجرتی خود، سوالات سیتیزن شیپ امریکا را نیز مطرح نموده و پاسخ تکمیلی دریافت نمایید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با مانمایی از کشور آمریکا برای سیتیزن امریکا

شهروندی یا سیتیزن چیست؟

در ابتدای صحبت در خصوص شهروندی امریکا بهتر است با مفهوم تابعیت آشنا شویم و بدانیم شهروندی یا سیتیزن چیست؟ در خصوص اینکه سیتیزن امریکا یعنی چه می توان گفت که این مفهموم در واقع یک سند هویتی برای نشان دادن تابعیت کشور آمریکا به حساب می آید. شهروند یک کشور در واقع مزایا، حقوق و وظایف خاصی را خواهد داشت که از جمله مهم ترین آنها می توان اجازه زندگی و کار در آن کشور و کمک های دولتی است. افرادی که از ابتدا سیتیزنی و پاسپورت آمریکا را دارند از بدو تولد خود از تمام امکانات و امتیازات شهروندی این کشور استفاده خواهند نمود اما برخی دیگر در صورت داشتن شرایط سیتیزن شدن در آمریکا می توانند این امکان را بدست آورده و تابعیت آمریکا را اخذ نمایند که این موضوع از روش های مختلفی امکان پذیر می باشد که در ادامه به توضیح روش های دریافت گرین کارت آمریکا و پس از آن تبدیل گرین کارت به سیتیزن را توضیح خواهیم داد.

ویدیو موسسه MIE در مورد مهاجرت آسان به آمریکا


تفاوت سیتیزن و گرین کارت در چیست؟

بسیاری از افرادی که در خصوص سیتیزن شیپ امریکا تحقیق می کنند با مفاهیمی مانند سیتیزن امریکا و یا گرین کارت این کشور آشنا خواهند شد و ما در این قصد داریم تا بدانیم تفاوت سیتیزن و گرین کارت در چیست؟ همانطور که از اسم گرین کارت مشخص است، کارت سبز رنگی است که به افرادی که اقامت آمریکا بصورت دائم دریافت می نمایند، داده می شود. در آن مشخصات فرد ذکر شده و بر اساس آن شخص از امتیازاتی مانند حق زندگی، کار، رفت و آمد به آمریکا و ... می تواند بهره ببرد. دارنده این کارت چنانچه بخواهد می تواند برای تبدیل گرین کارت آمریکا به سیتیزن شیپ این کشور اقدام نماید و به عنوان شهروند قانونی کشور آمریکا شناخته شود که البته برای این امر متقاضی باید تمام قوانین کشور آمریکا را رعایت نموده باشد. چنانچه متقاضی با تکمیل فرم سیتیزن شیپ امریکا بتواند شهروندی آمریکا را بدست آورد، علاوه بر تمام امتیازات گرین کارت می تواند از حقوق سیاسی این کشور نیز بهره برده و تحت حمایت دولت آمریکا قرار بگیرد و بر اساس آن در رای گیری ها شرکت نماید و یا از پاسپورت قدرتمند این کشور برای ورود به کشورهای مختلف دنیا استفاده کند.

جدیدترین قوانین سیتیزن شیپ امریکا

یکی از نگرانی های افرادی که قصد دریافت اقامت و یا پاسپورت کشوری را دارند تغییر قوانین مربوط به کشور است و به همین دلیل اطلاع از جدیدترین قوانین سیتیزن شیپ امریکا نیز برای متقاضیان مهاجرت به آمریکا و اخذ شهروندی این کشور بسیار حائز اهمیت است. به طور کلی نمی توان گفت که قانون جدید سیتیزن شیپ امریکا تغییری داشته است و در واقع گاهاً تغییرات محدودی در جزئیات آن شکل می گیرد و در کلیت کار شخص باید یک سری شایستگی ها را برای دریافت سیتیزن امریکا داشته باشد که بر اساس قانون جدید سیتیزن شیپ امریکا مهم ترین موارد شرایط سیتیزن شدن در آمریکا مطابق لیست زیر می باشد.

 • متقاضی در زمان ثبت درخواست و تکمیل فرم سیتیزن شیپ امریکا باید حداقل 18 سال داشته باشد.
 • شخص باید بسته به نوع اقامت خود 3 الی 5 سال گذشته اقامت دائم قانونی آمریکا را داشته باشد.
 • شخص باید حضور فیزیکی و اقامت مستر در ایالات متحده آمریکا داشته باشد.
 • متقاضی توانایی خواندن، نوشتن و صحبت کردن به زبان انگلیسی را داشته باشد.
 • فرد باید شخصیت اخلاقی خوبی از خود نشان دهد.
 • شخص باید درک و دانش خوبی از تاریخ و دولت ایالات متحده آمریکا نشان دهد.
 • فرد باید نشان دهد که به اصول قانون اساسی ایالات متحده آمریکا وفادار است.
 • متقاضی باید حاضر به ادای سوگند بیعت باشد.

تابعیت مضاعف آمریکا

یکی از موضوعات مهم که در اصول و مفاهیم مهاجرت با آن مواجه خواهیم شد مفهموم تابعیت مضاعف می باشد که مهاجرینی که قصد دریافت تابعیت کشوری را دارند، با آن روبرو می شوند و در این قسمت به صورت خاص تابعیت مضاعف آمریکا را برای افرادی ک قصد دریافت ویزای آمریکا و شهروندی این کشور را دارند، بررسی خواهیم نمود. در مفاهیم حقوق بین الملل و مهاجرت افراد به محض تولد تابعیت کشوری را از طریق خون و تابعیت پدر و مادرشان و یا خاک محل تولد خود به دست می آورند که به آن تابعیت اصلی گفته می شود. حال اگر فردی تمایل داشته باشد تا به کشور دیگری رفته و علاوه بر تابعیت اصلی خود تابعیت کشور دیگری را بدست آورده به آن تابعیت مضاعف گفته می شود. بر اساس قوانین برخی از کشورها، متقاضی دریافت تابعیت باید از تابعیت قبلی خود انصراف دهد اما با مشورت با وکیل برای سیتیزن شیپ امریکا به این موضوع پی خواهید برد که کشور آمریکا تابعیت مضاعف را پذیرفته و شخص می تواند علاوه بر تابعیت اصلی، سیتیزنی را نیز کسب کند.

مراحل اخذ تابعیت آمریکا و تبدیل گرین کارت به سیتیزن

اطلاع داشتن از مراحل اخذ تابعیت آمریکا و تبدیل گرین کارت به سیتیزن از جمله کلیاتی است که متقاضیان قبل از اقدام باید به آن آشنایی داشته باشند. همانطور که در مطالب قبل ذکر شد متفاضی دریافت تابعیت ایالات متحده باید یک سری شایستگی های تعریف شده ای را در نظر بگیرد تا بتواند شرایط سیتیزن شدن در آمریکا را داشته باشد. علاوه بر دارا بودن این شایستگی ها متقاضی باید 10 مرحله را برای دریافت تابعیت و سیتیزن شیپ ایالات متحده پشت سر بگذارد که به اختصار این 10 مرحله را عنوان خواهیم نمود.

 1. مشخص نمودن اینکه از قبل شهروند ایالات متحده آمریکا هستید یا خیر.
 2. مشخص نمودن اینکه واجد شرایط شهروندی آمریکا هستید یا خیر.
 3. فرم درخواست تابعیت (N-400) را آماده نمایید.
 4. فرم درخواست تابعیت (N-400) را ارسال کرده و هزینه های مربوطه را پرداخت نمایید.
 5. امور مربوط به بیومتریک را انجام دهید.
 6. در مصاحبه شرکت کنید.
 7. پاسخ USCIS را در خصوص فرم درخواست تابعیت (N-400) دریافت نمایید.
 8. برای ادای سوگند احضار خواهید شد.
 9. سوگند وفاداری به ایالات متحده آمریکا را بپذیرید.
 10. از قوانین و شرایط شهروندی ایالات متحده آمریکا مطلع گردید.

حقوق سیتیزن شیپ امریکا و جزئیات آن

همانطور که ذکر کردیم افرادی که موفق به دریافت تابعیت آمریکا می گردند شامل یک سری حقوق در این کشور می شوند و به همین دلیل به بررسی برخی از حقوق سیتیزن شیپ امریکا و جزئیات آن خواهیم پرداخت. در واقع یک سیتیزن شیپ امریکا با داشتن پاسپورت این کشور یک سری حقوق، وظایف و مزایا را برای خود خواهد دید که مهم ترین حقوقی که شامل حال دارنده پاسپورت آمریکا می گردد را در ذیل با ذکر برخی جزئیات توضیح خواهیم داد.

آزادی اقامت و کار

افرادی که شهروندی ایالات متحده را اخذ می کنند مانند کسانی که اقامت دائم و گرین کارت آمریکا را دارند می توانند در آمریکا زندگی کرده و مشغول به کار شوند و تقریباً حقوق مشابهی بین آنها برقرار است. تنها تفاوت بین دارنده اقامت و تابعیت آمریکا این است که حق اقامت و کار در آمریکا ممکن است به دلایلی مانند جرم و جنایت از شخص سلب گردد اما از شهروندان آمریکا، حق شهروندی و اقامت و کار سلب نمی شود.

آزادی ورود و خروج از آمریکا

شهروندان آمریکا می توانند آزادانه از این کشور خارج و داخل آن شوند و برخی از ساکنان دائمی نیز این امکان را دارند اما تفاوت در این است که یک شهروند حتی اگر مدت طولانی در این کشور حضور نداشته باشد تعهدی برای اقامت در آمریکا ندارند و می توانند آزادانه و هرگاه که خواستند به آمریکا برگردند.

رای دادن

شهروندان در تمام پنجاه ایالت و ناحیه کلمبیا می توانند برای دفتر فدرال در رای گیری ها شرکت کنند، هر چند که هیچ اجباری برای شرکت در آن نخواهند داشت و در این زمینه آزاد هستند. البته قوانین رای دادن در برخی ایالت ها می تواند از سایر ایالات متفاوت باشد اما بر اساس قوانین این کشور افراد به دلیل رنگ پوست، نژاد، شرایط قبلی خدمت، جنسیت، پرداخت مالیات و ... منعی برای حضور در رای گیری ها نخواهند داشت.

آزادی حضور در مناصب دولتی

این مورد در قانون اساسی در نظر گرفته شده است که تمام اعضای مجلس نمایندگان ایالات متحده حداقل به مدت 7 سال و تمام سناتورها قبل از شروع به کار حداقل 9 سال شهروند آمریکا باشند. البته ایالت ها نیز الزامات مشابهی دارند و مثلاً در کالیفرنیا قانون گذاران حداقل 3 سال شهروند و فرماندار حداقل باید 5 سال شهروند ایالات متحده باشد. ضمناً در قانون اساسی ایالات متحده رییس جمهور و یا معاون او باید تابعیت اصلی آمریکا را داشته باشد و حداقل به مدت 14 سال ساکن این کشور باشد.

حق درخواست برای استخدام فدرال

یکی از الزامات فعالیت در بسیاری از مشاغل دولتی داشتن شهروندی آمریکا است و با داشتن تابعیت آمریکا، فرد می تواند برای استخدام در یک سازمان دولتی درخواست دهد. اگر هم شخص قبلا با ویزای کار آمریکا وارد این کشور شده، نیز می تواند با حفظ کار خود، نسبت به اخذ شهروندی اقدام نماید.

ویزای نخبگان آمریکا

این مقاله را از دست ندهید: ویزای نخبگان آمریکا

در این مقاله ما جوانب ویزای نخبگان آمریکا را به شما خواهیم آموخت.

شرایط گرفتن سیتیزن امریکا از طریق کار

روش های متعددی برای دریافت اقامت و پس از آن تابعیت کشور آمریکا وجود دارد که اولین روش که یکی از محبوب ترین روش های مهاجرتی به این کشور به حساب می آید روش کاری می باشد و به همین دلیل ابتدا شرایط گرفتن سیتیزن امریکا از طریق کار را بیان خواهیم نمود. در واقع با توجه به نیاز کشور کانادا به نیروی کار متخصص و غیر متخصص، انواع ویزاها برای حضور کارگران به اشکال مختلف تعریف شده است تا نیروی کار بتواند به صورت کوتاه مدت و یا حتی بلند مدت در این کشور حضور داشته باشد. البته نیروی کار برای کار در آمریکا باید از یک کارفرمای آمریکایی در این کشور جاب آفر دریافت نماید تا به واسطه آن بتواند اقامت کاری دریافت کرده و پس از مدتی بتواند آن را به اقامت دائم سپس پاسپورت آمریکا تبدیل نماید. دقت داشته باشید که موسسه MIE در خصوص کاریابی در مشاغل جنرال در آمریکا می تواند راهنمای شما بوده و با استفاده از وکیل مجرب این امر را برای شما فراهم آورد.

شرایط اخذ تابعیت آمریکا از طریق تحصیل

یکی از پرطرفدارترین روش های مهاجرت به آمریکا روش تحصیلی است که هر ساله بسیاری از دانشجویان از این طریق وارد این کشور می شوند و از خود می پرسند که وقتی از طریق تحصیل وارد کشور آمریکا شدیم چگونه سیتیزن امریکا شویم؟ به طور کلی می توان گفت که صرفاً داشتن اقامت تحصیلی منجر به دریافت تابعیت آمریکا نخواهد شد اما شخص با بسترسازی می تواند شرایط اخذ تابعیت آمریکا از طریق تحصیل را فراهم آورد. دانشجویان مستعدی که مدرک زبان مناسب داشته باشند، بتوانند هزینه های تحصیل در آمریکا و زندگی در این کشور را تامین نمایند از دانشگاه های آمریکا پذیرش دریافت نمایند، می توانند ویزای تحصیلی آمریکا را اخذ کنند و چنانچه شخص بتواند در مقاطع بالا تحصیل کند می تواند زمینه ساز اقامت دائم از طریق اقامت نخبگان آمریکا شود و یا چنانچه بتوانند وارد بازار کار پس از تحصیل در آمریکا شود از این طریق بتواند گرین کارت دریافت نموده و پس از آن شهروندی آمریکا را بدست آورد.

تابعیت آمریکا از طریق سرمایه گذاری

یکی دیگر از روش هایی که برای سیتیزن امریکا شدن می توان بررسی نمود تابعیت آمریکا از طریق سرمایه گذاری است که چندین نوع ویزا برای افراد تعریف شده است تا بتوانند با ورود سرمایه خود به کشور آمریکا اقامت و در نهایت پاسپورت این کشور را بدست آورند. از انواع مختلف ویزاهای سرمایه گذاری در آمریکا می توان به ویزاهای EB5، E1، E2، L1 و انواع دیگر ویزاهای سرمایه گذاری اشاره داشت که هر کدام از آنها منجر به دریافت اقامت های موقت و یا اقامت دائم می گردند. در این بین ویزاهایی مانند E1 یا E2 منجر به اقامت دائم نمی گردند ولی ویزای EB5 و L1 منجر به دریافت اقامت دائم و گرین کارت آمریکا خواهند شد و این موارد در نهایت می تواند برای متقاضی شهروندی آمریکا را به همراه داشته باشد. البته دقت داشته باشید که مدت زمان سیتیزن شدن در امریکا از این طریق تقریبا بالا خواهد بود که این موضوع می تواند در انتخاب مسیر متقاضی تاثیرگذار باشد.

تابعیت آمریکا از طریق ازدواج

دریافت تابعیت آمریکا از طریق ازدواج یکی دیگر از روش هایی است که برای دریافت شهروندی باید آن را بررسی کنیم و ببینیم از این طریق چگونه سیتیزن امریکا شویم؟ به طور کلی می توان گفت که برای موضوع ازدواج دو نوع ویزا در نظر گرفته شده است که یکی ویزای نامزدی است و به افرادی که قصد ازدواج با یک تبعه آمریکایی را داشته باشند، تعلق می گیرد تا شخص برای مدت 6 ماه وارد این کشور شده و در صورت ثبت ازدواج آن را تبدیل به اقامت ازدواج کنند. روش دیگر این است که شخص با یک سیتیزن این کشور ازدواج رسمی داشته باشد و حقیقت آن را به افسر ویزا اثبات نماید. در این صورت اگر شخص حداقل 3 سال با همسر خود زندگی نماید، می تواند درخواست تابعیت آمریکا داده و شهروندی آمریکا را بدست آورد. در نتیجه برای این روش نیز مدت زمان سیتیزن شدن در امریکا باید طی شده باشد تا شخص بتواند از امتیازات آن استفاده نماید.

اخذ تابعیت آمریکا از طریق تولد

شاید برای شما هم این سوال ایجاد شده باشد که راحت ترین راه برای سیتیزن آمریکا چیست؟ می توان گفت اخذ تابعیت آمریکا از طریق تولد یکی از بهترین روش هایی است که برای فرد می تواند صورت بپذیرد که البته این موضوع قواعد خاص خود را دارد. به طور کلی 2 اصل خون و خاک برای اعطای تابعیت در هنگام تولد وجود دارد که بسیاری از کشور ها اصل خون را پذیرفته اند که نوزاد تابعیت را از تابعیت پدر و مادر خود کسب خواهد کرد. در اصل خاک، مبنای دریافت تابعیت محل تولد نوزاد است که برخی کشورها مانند آمریکا، کانادا، برزیل و ... این اصل را مبنای سیتیزن شدن نوزادان قرار داده اند و هر نوزادی که در خاک آمریکا به دنیا بیاید می تواند از بدو تولد خود پاسپورت آمریکایی داشته باشد. البته پدر و مادر نوزاد به این واسطه تابعیت دریافت نمی کنند ولی نوزاد می تواند به این مهم دست یابد و در کنار آن تابعیت والدین خود را نیز داشته باشد و چند تابعیتی باشد.

گرفتن تابعیت آمریکا از طریق پناهندگی

یکی از بدترین روش های مهاجرتی که متاسفانه با تبلیغات ناصحیح در مورد آن، بسیاری تصور بر راحت ترین راه برای اقامت و تابعیت یک کشور از آن یاد می کنند، گزینه پناهندگی آمریکا است. البته گرفتن تابعیت آمریکا از طریق پناهندگی میسر است اما متقاضی همیشه به عنوان یک شهروند سطح پایین آن کشور به حساب می آید و علاوه بر این موضوع راه رسیدن به این روش می تواند برای متقاضی خطرات بسیار شدید مالی و حتی جانی به همراه داشته باشد. البته برخی ممکن است به دلایل خاصی از این روش استفاده کنند اما با توجه به کیس های دروغینی که ارائه می گردند، موسسه MIE هرگز روش پناهندگی را برای دریافت سیتیزن امریکا توصیه نمی کند و در این راستا هیچگونه مشاوره، راهنمایی و خدماتی را نخواهد داشت و پیشنهاد ما این است که از سایر روش های قانونی و درستی که برای دریافت شهروندی آمریکا و یا سایر کشورها تعریف شده است استفاده نمایید.

شرایط اخذ سیتیزن آمریکا برای هنرمندان

یکی از دیگر از روش هایی که برای دریافت شهروندی آمریکا بررسی خواهیم نمود شرایط اخذ سیتیزن آمریکا برای هنرمندان است که البته برای افراد برجسته و بسیار معروف به کار می رود. دسته های مختلفی از ویزا برای هنرمندان، وزرشکاران موفق، مدیران بین المللی و چند ملیتی، افراد با ضریب هوشی بالا و شرایط خاص در شته های هنری و فیزیکی و ... تعریف شده است که برخی از آنها به صورت موقت و برخی دیگر به صورت بلند مدت و دائم هستند. از جمله مهم ترین ویزا های هنرمندان آمریکا عبارتند از ویزاهای O-1، O-2، P-1، P-2، P-3، B-1، B-2 و ... که به متقاضیان اجازه حضور برای کار و یا زندگی در آمریکا می دهند و افرادی که بتوانند به اقامت دائم برسند و شرایط لازم برای شهروندی آمریکا را داشته باشند می توانند پاسپورت این کشور را دریافت نمایند.

تصویر یکی از افراد سیتیزن شیپ امریکا

بررسی مدت زمان سیتیزن شدن در امریکا در روش های مختلف اخذ شهروندی

بررسی مدت زمان سیتیزن شدن در امریکا در روش های مختلف اخذ شهروندی آمریکا یکی دیگر از موضوعاتی است که در مبحث سیتیزن امریکا مورد پرسش قرار گرفته است. همانطور که می دانید در هیچ کدام از روش های مهاجرتی آمریکا به جز روش تولد که نوزاد از ابتدا پاسپورت آمریکایی دریافت می کند، متقاضی از ابتدای امر شهروندی ایالات متحده را اخذ نمی کند و ابتدا باید اقامت موقت این کشور را دریافت کرده و پس از مدتی گرین کارت را اخذ نمایند. این پروسه در روش های مختلف با هم تفاوت های بسیاری دارد تا شخص بتواند درخواست پاسپورت داشته باشد اما از زمان ارسال درخواست تا زمانی که نتیجه درخواست مشخص گردد به صورت میانگین حدود 18.5 الی 24 ماه به طول خواهد انجامید که خلاصه ای از پروسه زمانی آن را مشاهده خواهید نمود.

 • مرحله اول: پردازش درخواست فرم تابعیت N-400 حدود 14.5 ماه
 • مرحله دوم: شرکت در قرار ملاقات بیومتریک 0 ماه دیگر
 • مرحله سوم: مصاحبه و امتحان شهروندی حدود 4 ماه
 • مرحله چهارم: تصمیم گیری در مورد درخواست متقاضی 0 الی 4 ماه
 • مرحله پنجم: سوگند وفاداری و دریافت گواهی تابعیت 0 الی 1.5 ماه
 • مجموعاً: 18.5 الی 24 ماه

لیست مدارک لازم برای سیتیزن شیپ امریکا

افرادی که قصد دریافت پاسپورت آمریکا را داشته باشند باید لیست مدارک لازم برای سیتیزن شیپ امریکا را به درستی آماده نمایند و به منظور دستیابی به هدف و البته تسریع در این امر باید دقت بالایی در این خصوص داشته باشید. ارائه هرگونه مدارک ناقص و یا نادرست می تواند برای متقاضی سیتیزن امریکا کار را سخت کرده و یا حتی پروسه دریافت شهروندی را برای متقاضی منتفی کند. دقت داشته باشید که شما قبل از جمع آوری و ارائه مدارک باید مواردی که قبلاً در خصوص شایستگی دریافت شهروندی آمریکا در نظر گرفته شده است را داشته باشید و پس از آن مدارک را تهیه نموده و با تکمیل فرم ها، منتظر دریافت پاسپورت خود باشید که مهم ترین مدارکی که متقاضی باید آن را داشته باشد عبارتند از:

 • تکمیل فرم درخواست پاسپورت آمریکا N-400
 • ارائه مدارک هویتی متقاضی
 • ارسال درخواست به USCIS
 • پرداخت مبلغ 595 دلار بابت دریافت پاسپورت
 • تکمیل فرم N-445

نحوه تکمیل فرم سیتیزن شیپ امریکا

همانطور که در پاسخ به اینکه سیتیزن امریکا یعنی چه عرض کردیم در واقع سیتیزن شیپ آمریکا را سندی که نشان دهنده هویت آمریکایی فرد می باشد و به همین منظور شخص باید با تکمیل یک فرم اطلاعات خود را به درستی ارائه نماید. در نتیجه می توان گفت نحوه تکمیل فرم سیتیزن شیپ امریکا از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است زیرا عدم تکمیل صحیح آن منجر به عدم ارائه پاسپورت برای شخص شده و یا کار او را با تاخیر مواجه خواهد نمود. فرم سیتیزن شیپ امریکا که N-400 نام دارد در مواردی از جمله اطلاعات شخصی متقاضی را بر اساس مدارک سابقی که داشته است نیاز دارد که فرد باید با دقت و با خودکار مشکی تکمیل نماید. این فرم در سایت وزارت امور خارجه جهت استفاده قرار داده شده است و متقاضی برای عدم اشتباه می تواند نمونه های تکمیل شده آن را ببیند و سپس فرم خود را تکمیل نماید.

سوالات سیتیزن شیپ امریکا

همانگونه که در مطالب قبل ذکر شد افرادی که برای سیتیزن امریکا شدن واجد شرایط باشند در یکی از مراحل دریافت شهروندی آمریکا باید در یک آزمون مدنی شفاهی شرکت نمایند که در این آزمون افسر اداره مهاجرت امریکا نهایتاً تا 10 سوال از 100 سوال مشخص شده را از متقاضی خواهد پرسید که فرد حتماً باید به 6 مورد از سوال ها پاسخ صحیح دهد تا آزمون را با موفقیت پشت سر بگذارد. در موارد بسیاری سوالات سیتیزن شیپ امریکا فارسی شده است و در دسترس قرار دارد و سوالات آن بیشتر در زمینه های مختلفی از جمله تاریخ آمریکا در دوران استعمار و استقلال، صده 1800، تاریخ اخیر امریکا و سایر اطلاعات مهم تاریخی، حقوق و مسئولیت ها، سیستم حکومتی، اصول دموکراسی آمریکایی، نمادها، جغرافیا و تعطیلات تعریف شده است. پاسخ برخی از این سوالات تغییر نمی کند اما برخی دیگر ممکن است در طول زمان تغییراتی را داشته باشد که شما برای پاسخگویی باید پاسخ های بروزرسانی شده ارائه نمایید.

 

وکیل برای سیتیزن شیپ امریکا

افرادی که واجد شرایط دریافت تابعیت ایالات متحده هستند می توانند برای جمع آوری مدارک، تکمیلی فرم ها و در نهایت ارائه و بررسی پرونده کار خود را به صورت شخصی پیش ببرند و یا حتی در این مسیر می توانند از وکیل برای سیتیزن شیپ امریکا کمک دریافت کنند. در هر دوی این حالات امکان دریافت پاسپورت برای متقاضی وجود دارد اما در بسیاری از مواقع متقاضی برای کاهش ریسک های کار و استفاده از تجربه و دانش متخصصان این امر از وکیل برای پیشبرد پرونده خود استفاده می نماید تا علاوه بر آرامش خاطر بیشتر، شانس موفقیت را افزایش دهد. البته این موضوع از بدو ورود شما به آمریکا می تواند توسط وکیل مهاجرت به آمریکا پیگیری شود و شما با بهترین روش ابتدا اقامت کشور آمریکا را بدست آورید و پس از آن بتوانید به پاسپورت این کشور دست یابید و سیتیزن امریکا گردید.

بررسی مزایای سیتیزن شیپ امریکا

یکی از سوالاتی که گاهاً توسط برخی افراد پرسیده می شود این است که معنی سیتیزن امریکا چیست و اصلا این موضوع چه مزایایی را برای افراد به همراه خواهد داشت؟ هر چند نمی توان در بررسی مزایایی یک موضوع به صورت قطعی و برای همه افراد موضوعی را در نظر گرفت اما برخی از مزایای شهروندی آمریکا برای بیشتر افراد مشابه خواهند بود که به همین منظور ما به بررسی مزایای سیتیزن شیپ امریکا پرداختیم و برخی از مهم ترین موارد آن را به صورت زیر لیست نمودیم.

 • داشتن پاسپورت بسیار معتبر ایالات متحده آمریکا
 • داشتن اجازه کار و زندگی در تمام ایالت ها
 • حق رای در انتخابات فدرال و سایر تصمیم گیری های سیاسی آمریکا
 • حمایت سیاسی دولت از فرد به عنوان شهروند آمریکا در صورت ایجاد موضوعات بین المللی
 • عدم ریسک اخراج از کشور و سلب اقامت از آمریکا
 • کاهش هزینه های تمدید اقامت
 • امکان درخواست اقامت برای اقوام درجه 1
 • امکان سفر به بسیاری از کشورها بدون نیاز به دریافت ویزا
 • عدم محدودیت حضور 180 روزه برای تمدید اقامت

 

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر درباره سیتیزن امریکا هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

گام به گام تا اخذ اقامت


سوالات متداول

✅ آیا امکان دریافت شهروندی آمریکا برای اتباع سایر کشورها از ابتدا وجود دارد؟

خیر، در تمامی روش ها شخص باید ابتدا اقامت دائم دریافت نماید و پس از آن درخواست نماید تا سیتیزن امریکا شود. البته در روش تولد نوزادانی که در خاک آمریکا به دنیا بیایند از ابتدا پاسپورت ایالات متحده را دریافت خواهند نمود.

✅ مدت زمان لازم برای سیتیزن شدن در آمریکا حدوداً چقدر به طول خواهد انجامید؟

کل پروسه درخواست تا نتیجه برای دریافت تابعیت آمریکا حدود 18.5 الی 24 ماه زمان خواهد برد.

✅ متقاضیان دریافت تابعیت ایالات متحده آمریکا برای ارسال درخواست خود چه فرمی را باید تکمیل نمایند؟

متقاضیان باید فرم N-400 را تکمیل کنند.

✅ شرایط آزمون سیتیزن شیپ آمریکا به چه صورت است؟

به طور معمول 10 سوال از متقاضی در خصوص شرایط تاریخی، جغرافیا، نمادها، تعطیلات، سیستم حکومتی و ... پرسیده می شود که در صورت پاسخ صحیح به حداقل 6 سال شخص می تواند در آزمون قبول شود.

سخن پایانی

ما در این مقاله مفاهیم متعددی حول موضوع سیتیزن شیپ امریکا را مورد تحلیل و بررسی علمی و دقیق قرار دادیم و علاوه بر بررسی تمام روش هایی که منجر به دریافت اقامت و تابعیت ایالات متحده می گردد، مواردی همچون زمان بندی دریافت پاسپورت، شرایط لازم برای دریافت تابعیت، مزایای ستیتیزن شیپ آمریکا و ... را بررسی نمودیم. در نتیجه می توان گفت که امکان دریافت پاسپورت در کشور آمریکا برای متقاضیان فراهم است اما ساز و کار خاص خود را دارد و در روش های مختلف متقاضیان می توانند فرصت دستیابی به تابعیت آمریکا را داشته باشند. ما در تیم تحقیقاتی موسسه MIE با مشاوره وکلای بومی آمریکا و استفاده از منابع حقوقی و قوانین این کشور این مقاله را پیرامون سیتیزن امریکا یعنی چه تهیه و تنظیم نمودیم و امیدواریم تا راهنمای خوبی برای آشنایی شما با این مفهوم باشد. چنانچه پس از مطالعه این مقاله پرسشی در خصوص سیتیزن امریکا داشتید می توانید از مشاوره رایگان تلفنی با کارشناسان موسسه استفاده نموده و ضمن پرسش سوالات خود، شرایط مهاجرتی شما نیز بررسی گردد. علاوه بر این امکان ثبت پرسش شما در قسمت دیدگاه های سایت نیز فراهم بوده و می توانید پاسخ خود را در این قسمت نیز دریافت نمایید.

امتیاز 3.7 از 5 ( 9 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
جمیله ابراهیم نیا
سلام خسته نباشید من ۷۰سالم هست می خواهم سیتیزن شوم لطفا می توانید بمن کمک کنید
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام دوست عزیز در صورتی ک تمکن مالی خوبی داشته باشید می توانید از روش های خودحمایتی اقدام به اخذ اقامت کشورهای اروپایی مانند فرانسه اتریش ایتالیا و ... نمایید.
مشاوره رایگان