چک لیست مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی کانادا

23 آذر 1401 بدون نظر

تحصیل در خارج از کشور یکی از مسیر های پرتقاضای مهاجرت در نظر گرفته می شود و دانشجویان زیادی هر ساله با هدف دریافت خدمات آموزشی مطلوب تر و رسیدن به شرایط شغلی بهتر و... تصمیم به مهاجرت تحصیلی میگیرند. با توجه به اینکه کشور کانادا از نظر اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی دارای شرایط بسیار ایده آلی می باشد و از نظر آموزشی و تحصیلی دارای بهترین دانشگاه ها در سطح دنیا می باشد که خدمات آموزشی بسیار مناسب و با کیفیتی را ارائه می نماید، نگاه دانشجویان زیادی را به خود معطوف نموده است. بنابراین در این مقاله به بررسی شرایط تحصیل و چک لیست مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی کانادا خواهیم پرداخت.

 • شرایط تحصیل در کانادا چیست؟
 • چک لیست مدارک مورد نیاز برای ویزای تحصیلی کانادا چیست؟
 • چه شرایط و مدارکی جهت اخذ پذیرش تحصیلی در کانادا لازم است؟

با توجه به اینکه کشور کانادا بسیار مهاجر پذیر می باشد و مهاجران بسیار زیادی از ملل مختلف با فرهنگ های متفاوت در این کشور زندگی می کنند و فرصت های برابر برای همه افراد در این کشور فراهم می باشد، دانشجویان با این هدف که پس از تحصیل خود بتوانند در مشاغل مختلف مشغول به کار شوند و اقامت این کشور را دریافت نمایند، مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل می نمایند. شما عزیزان در صورتی داشتن پرسشی در مورد تهیه چک لیست ویزای تحصیلی کانادا می توانید با کارشناسان موسسه MIE تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان اخذ نمایید.

تحصیل در کانادا در 30 ثانیه

تماس با ما
چک لیست مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی کانادا

چک لیست مدارک پذیرش تحصیلی کانادا

دانشجویانی که علاقه مند به تحصیل در کشور کانادا هستند بایستی از موسسه آموزشی معتبر و تعیین شده در کانادا جهت اخذ پذیرش تحصیلی اقدام نمایند و این موضوع بسیار مهم می باشد زیرا چنانچه موسسه آموزشی که قصد پذیرش از آن را دارید جز designated learning institution نباشد درخواست شما برای مجوز تحصیلی کانادا رد خواهد شد. پس از اخذ پذیرش دانشجویان بایستی برای مجوز تحصیلی خود اقدام نموده و پس از دریافت تاییدیه و اخذ ویزا وارد این کشور شوند. لذا اولین قدم برای دانشجویان جهت تحصیل در کانادا جستجو کردن در مورد موسسات آموزشی تعیین شده و تهیه مدارک لازم می باشد. در مقاطع مختلف جهت اخذ پذیرش تحصیلی، مدارکی که دانشجویان بایستی ارائه نمایند متفاوت می باشد. در ادامه چک لیست مدارک پذیرش تحصیلی کانادا در مقاطع مختلف را بیان داشته ایم.

 • توضیحات موسسه ملک پور در مورد تحصیل در کانادا

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد تحصیل در کانادا

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد تحصیل در کانادا

چک لیست مدارک پذیرش مدارس کانادا

کشور کانادا دارای مدارس دولتی و مدارس خصوصی بسیار زیادی می باشد و سیستم آموزشی در ایالات مختلف به تبعیت از وزارت آموزش و پرورش کل کشور توسط وزارتخانه و ادارات مسئول آموزش و پرورش همان ایالت اداره می گردد. تمامی مدارس در سطح ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان جز موسسات آموزشی تعیین شده می باشند. کلاس اول تا هشتم در مقطع Primary school و کلاس نهم الی دوازدهم در مقطع Secondary school ارائه می گردد.

در برخی از استان ها مانند آلبرتا، منیتوبا، انتاریو، کبک و... دانش آموزانی که زیر 18 سال هستند و در برخی از استان ها نظیر بریتیش کلمبیا، نیوبرانزویک، نیوفانلند و... که زیر 19 سال می باشند برای تحصیل حتما بایستی همراه قیم یا پدر و مادر خود برای تحصیل وارد این کشور شوند یا در کشور کانادا قیم قانونی داشته باشند از این رو دانش اموزان بین المللی یا بایستی در مدارس شبانه روزی این کشور مشغول به تحصیل شوند که مدرسه مسئولیت دانش آموزان را می پذیرد یا در مدرسه روزانه ثبت نام نمایند و زندگی در home stay را انتخاب نمایند. home stay در واقع خانواده های کانادایی می باشند که در قبال دریافت هزینه ای به عنوان میزبان مسئولیت نگهداری دانش آموزان را بر عهده خواهند داشت. مدارکی که دانش آموزان جهت اخذ پذیرش از مدرسه به شرح ذیل می باشد:

 • پاسپورت معتبر (دانش آموزان بایستی پاسپورتی را ارائه نمایند که حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد.)
 • ترجمه مدارک تحصیلی سال های اخر تحصیل
 • ترجمه ریزنمرات 2 الی سه سال اخیر
 • در برخی از مدارس جهت تحصیل در دبیرستان های کانادا دانش آموزان بایستی مدرک زبان نیز ارائه نمایند.
 • رزومه تحصیلی

تمکن مالی ویزای تحصیلی کانادا

این مقاله را از دست ندهید: تمکن مالی ویزای تحصیلی کانادا

در این مقاله ما تمام جوانب تمکن مالی ویزای تحصیلی کانادا را به شما خواهیم آموخت.

چک لیست مدارک پذیرش دانشگاه ها کانادا

در مقاطع بالاتر از دبیرستان دانشجویان می توانند در کالج ها یا دانشگاه های خصوصی و دولتی جهت اعزام دانشجو به کانادا اقدام نمایند. قطعا بر حسب رشته و مقطع تحصیلی مدارکی که مورد نیاز می باشد متغیر است. برخی از دانشگاه ها شرایط معدل دارند و معدل دانشجویان بایستی از حداقل معدلی که دانشگاه اعلام می نماید بالاتر باشد. در برخی از رشته های تحصیلی دانشجویان ملزم به انجام تحقیقات و انجام پروژه های علمی هستند. گاها در برخی از رشته های تحصیلی و دانشگاه ها دانشجویان ملزم به ارائه مدارکی مانند GRE یا GMAT می باشند. اما به صورت کلی مدارکی که جهت اخذ پذیرش از دانشگاه نیاز است به شرح ذیل است:

 • ترجمه آخرین مدارک تحصیلی
 • ترجمه ریزنمرات آخرین سال های تحصیلی
 • ارائه توصیه نامه از اساتید دانشگاه که عموما دانشجویان بایستی حداقل 2 توصیه نامه ارائه نمایند.
 • مدرک زبان انگلیسی یا فرانسه که اکثرا در مقطع لیسانس یا فوق لیسانس دانشجویان بایستی مدرک آیلتس 6.5 را ارائه نمایند، در برخی از ایالات کانادا مانند کبک دانشجویان به زبان فرانسه هم می توانند تحصیل نمایند که بایستی حداقل B2 فرانسه را داشته باشند.
 • رزومه تحصیلی مناسب که در این رزومه دانشجویان بایستی به سوابق تحصیلی خود، دانش زبان، سوابق کاری و دوره های کارورزی که گذرانده اند، دوره های فنی و حرفه ای، جوایز، شرکت در مسابقات علمی و... باید اشاره داشته باشند.
 • تکمیل فرم درخواست پذیرش دانشگاه
 • در برخی از رشته های تحصیلی و دانشگاه ها دانشجویان بایستی نامه ای مبنی به علاقه مندی و دلایل خود برای انتخاب رشته نامه کتبی بنویسند.

چک لیست مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی کانادا

همانطور که می دانید دانشجویان برای تحصیل در کانادا نیاز به ویزای تحصیلی این کشور دارند، البته مهم ترین مدرک برای تحصیل در کانادا داشتن Study permit یا اجازه تحصیل در این کشور می باشد و زمانی که مدارک دانشجویان از طریق وبسایت رسمی اداره مهاجرت کانادا ارسال میگردد با توجه به مدارک و شرایط دانشجو اجازه تحصیل آنها صادر می گرد. پس از انجام بایومتریک یا انگشت نگاری دانشجویان می توانند ویزای خود را دریافت نمایند. مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی در مقاطع مختلف تقریبا یکسان می باشد در ادامه به چک لیست مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی کانادا در مقاطع گوناگون پرداخته شده است.

چک لیست مدارک ویزای تحصیلی کانادا برای دانش آموزان

مدارس بسیار زیادی در کانادا نظیر؛ راندن کالج، آلبرت کالج، بادول، وبر، کالج بین المللی کلمبیا، یورک هوس و... با کیفیت ترین خدمات آموزشی ارائه می نمایند و دانش آموزان با تحصیل در انها شانس زیادی برای وارد شدن به بهترین دانشگاه های جهان دارند. دانش آموزان برای اخذ ویزای تحصیلی بایستی از طریق وبسایت رسمی اداره مهاجرت کانادا CIC مدارک خود را ارسال نمایند. چک لیست مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی کانادا در مقطع مدرسه به شرح ذیل است:

 • مهم ترین مدرک جهت اخذ ویزای تحصیلی داشتن نامه پذیرش از مدرسه می باشد.
 • پاسپورت معتبر که پاسپورت متقاضیان بایستی حداقل دارای 6 ماه اعتبار و 2 صحفه خالی باشد.
 • دانش اموزان برای اخذ ویزا بایستی اثبات کنند که هزینه های تحصیل در کانادا را دارند.
 • دانش آموزان در صورتی که برای مدارس شبانه روزی اقدام نمی کنند یا home stay ندارند بایستی پاسپورت و مدارک قیم خود را جهت ویزای گاردین کانادا ارائه نمایند.
 • ترجمه مدارک هویتی مانند شناسنامه مربوط به دانش آموز و قیم قانونی وی
 • ارائه عکس با استانداردهای پاسپورت

چک لیست مدارک ویزای تحصیلی کانادا برای کارشناسی

دانشجویانی که تحصیلات دبیرستان خود را به اتمام رسانده اند بایستی برای آینده خود تصمیم گیری می نمایند، برخی از افراد تصمیم به شروع دوره های کالج یا گذراندن دوره های فنی و حرفه ای جهت وارد شدن به بازار کار، می گیرند یا قصد ادامه تحصیل در مقاطع بالا را دارند. با توجه به اینکه کشور کانادا از دانشگاه های بسیار با کیفیت بهره می برد و دانشگاه هایی مانند تورنتو، دانشگاه مک گیل، دانشگاه بریتیش کلمبیا و... در گروه 100 دانشگاه اول دنیا قرار دارد، دانشجویان بسیار زیادی تحصیل در کانادا را انتخاب می کنند . چک لیست مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی کانادا در مقطع کارشناسی به صورت ذیل است:

 • ترجمه آخرین مدارک تحصیلی (دیپلم 12 سال) به همراه تاییدیه از وزارت خارجه و داد گستری
 • ترجمه ریزنمرات تحصیلی دیپلم و مقاطع دبیرستان
 • داشتن نامه پذیرش از دانشگاه ها و موسسات مجاز جهت تحصیل
 • داشتن مدرک زبان حداقل آیلتس 6.5
 • ارائه نامه بانکی دال بر داشتن هزینه های زندگی و تحصیل در کانادا
 • پاسپورت متقاضی نیز از اصلی ترین مدارک برای اخذ ویزا می باشد.
 • ارائه نامه ای مبنی بر نداشتن سو پیشینه
 • ارائه مدرک گواهی سلامت پزشکی
 • ارائه 2 عکس در سایز 35 میلی متر در 45 میلی متر: عکس ها بایستی در 6 ماه اخیر گرفته شده باشند.
 • ارائه انگیزه نامه

چک لیست مدارک ویزای تحصیلی کانادا برای کارشناسی ارشد

با توجه به اینکه کشور کانادا توجه ویژه ای به تحقیقات و پژوهش های علمی دارد یکی از بهترین کشورها برای دانشجویان علاقه مند به تحصیل در دوره های تحصیلات تکمیلی می باشد. دانشجویان در تحصیل کارشناسی ارشد در کانادا به مدت 1.5 الی 2 سال مشغول می شوند. در برخی از رشته های تحصیلی دانشجویان بایستی روی پروژه های علمی یا تحقیقی خاصی کار کنند که بتوانند پذیرش دانشگاه را اخذ نمایند. لذا اولین قدم برای درخواست ویزای تحصیلی کانادا داشتن نامه پذیرش از موسسات آموزشی تعیین شده و مورد تایید کانادا می باشد. سایر چک لیست مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی کانادا در مقطع کارشناسی ارشد به صورت ذیل است:

 • داشتن پذیرش از دانشگاه و موسسات آموزشی که جز لیست موسسات آموزشی تعیین شده (DLI) هستند.
 • ترجمه مدرک لیسانس، مدرک دیپلم و اخذ تاییدیه وزارت امور خارجه و دادگستری
 • ترجمه ریزنمرات تحصیلی مقطع لیسانس و مقطع دیپلم
 • دانشجویان بایستی به افیسر پرونده اثبات نمایند که هزینه های دانشگاه را پرداخت نموده اند یا هزینه مهاجرت تحصیلی به کانادا را در حساب خود دارند.
 • مدرک زبان آیلتس حداقل 6.5 نیز جهت اخذ ویزا کمک شایانی می نماید.
 • پاسپورت و 2 قطعه عکس استاندارد
 • انگیزه نامه

چک لیست مدارک ویزای تحصیلی کانادا برای دکتری

بیش از 100 دانشگاه تحقیقاتی در کشور کانادا وجود دارد که پذیرای دانشجویان بین المللی از سراسر دنیا می باشد. با توجه به بودجه عظیمی که دولت در اختیار دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی می دهد دانشگاه ها از نظر تحقیقاتی بسیار قوی می باشند. بورسیه های تحصیلی زیادی نیز در این مقطع وجود دارد که دانشجویان می توانند از آن بهره ببرند. دانشجویان برای تحصیل دکترا در کانادا بایستی از طریق وبسایت دانشگاه با اساتید آن دانشگاه ارتباط برقرار نمایند و بر حسب سوابق و تحقیقاتی که انجام داده اند، بتوانند از استاد راهنما یا سوپروایزری که رشته و کار وی مرتبط می باشد تاییدیه داشته باشند و از این طریق بتوانند نامه پذیرش از دانشگاه را داشته باشند. در قسمت ذیل چک لیست ویزای تحصیلی کانادا برای دکترا را مطرح نموده ایم:

 • ترجمه مدارک لیسانس و فوق لیسانس
 • ترجمه ریزنمرات تحصیلی
 • انگیزه نامه بسیار قوی
 • مدرک زبان با حداقل نمره آیلتس برای تحصیل در کانادا سطح 7
 • اثبات توانایی مالی جهت پرداختن هزینه های تحصیل و زندگی
 • دو قطعه عکس و پاسپورت
 • ترجمه مدارک هویتی مانند شناسنامه و...
 • نامه ای مبنی بر سالم بودن از نظر پزشکی
 • اثبات عدم داشتن سابقه کیفری و جرم

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب چک لیست مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی کانادا هستید، اینجا کلیک کنید ➡️


تحصیل در کالج لافبورو

 

پرسش: چه هزینه هایی برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا باید بپردازیم؟

 


سوالات متداول

شرایط تحصیل در کانادا چگونه است؟

دانشجویانی که قصد تحصیل در کانادا را دارند بایستی در ابتدا از یک موسسه آموزشی تعیین شده و مورد تایید اداره مهاجرت و شهروندی کانادا نامه پذیرش داشته باشند سپس با ارائه چک لیست ویزای تحصیلی کانادا برای ویزای این کشور اقدام نمایند.

چک لیست مدارک مورد نیاز پذیرش تحصیلی کانادا چیست؟

دانشجویان بسته به مقطعی که اقدام می نمایند بایستی مدارکی نظیر آخرین مدارک تحصیلی، ریزنمرات، مدرک زبان مناسب، توصیه نامه و... را داشته باشند.

چک لیست ویزای تحصیلی کانادا چه می باشد؟

مدارک لازم برای اخذ ویزا شامل؛ مدارک تحصیلی، انگیزه نامه، نامه تمکن مالی، نامه عدم سوء پیشینه، نامه گواهی سلامت پزشکی، نامه پذیرش از دانشگاه، مدرک زبان و... می باشد.

سطح زبان در چک لیست ویزای تحصیلی کانادا برای دکترا چند است؟

در اغلب دانشگاه ها این مقطع به سطح هفت آیلتس احتیاج دارد.

سخن پایانی

چک لیست مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی کانادا، شرایط تحصیل در کانادا و الزامات مورد نیاز برای اخذ پذیرش تحصیلی در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار گرفت. کانادا با کیفیت ترین خدمات آموزشی را در مقاطع مدرسه و دبیرستان، کارشناسی و تحصیلات تکمیلی ارائه می نماید و دارای بهترین دانشگاه های دنیا می باشد و همین امر سبب شده که هزاران دانشجو کانادا را به عنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب نمایند. دانشجویان جهت تحصیل در کانادا بایستی از یک موسسه آموزشی نظیر کالج، دانشگاه و... که مورد تایید می باشد، نامه پذیرش خود را اخذ نمایند که برای این مهم هر کدام از دانشگاه شرایط پذیرش متفاوتی را دارد ولی دانشجویان بایستی آخرین مدارک تحصیلی به همراه ریزنمرات، مدرک زبان، توصیه نامه و... را ارائه کنند. چک لیست ویزای تحصیلی کانادا نیز شامل مدارک تحصیلی، نامه پذیرش، مدرک زبان، نامه تمکن، نامه عدم سوء پیشینه، گواهی پزشکی و... می گردد. امیدواریم توانسته باشیم از طریق این مقاله آگاهی شما عزیزان را در مورد چک لیست ویزای تحصیلی کانادا بالاتر ببریم. چنانچه در زمینه چک لیست مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی کانادا سوال یا ابهامی داشتید می توانید با کارشناسان موسسه MIE تماس حاصل نموده و خدمات مشاوره ای رایگان کسب نمایید. در قسمت دیدگاه این مقاله می توانید سوالات و نقطه نظرات خود را در خصوص چک لیست مدارک مورد نیاز برای ویزای دانشجویی کانادا مطرح نمایید.


ثبت پرسش