ارزانترین راه مهاجرت به کانادا

30 فروردین 1402 بدون نظر

ارزانترین راه مهاجرت به کانادا امروزه یکی از اصلی ترین سوالات مردم در مورد مهاجرت به کشور زیبا و بزرگ کانادا واقع شده در قاره آمریکای شمالی نیز می باشد. همواره بسیاری از مردم در سرتاسر دنیا به دنبال این هستند تا از طرق مختلف به کشور کانادا مهاجرت کنند. از این رو در این نوشتار می خواهیم در مورد روش های مهاجرتی به کشور پهناور کانادا و همچنین کم هزینه ترین راه های مهاجرت به کانادا و به عبارتی راه های مهاجرت به کانادا با هزینه کم را به صورت کامل برای شما عزیزان توضیح دهیم. زیرا اکثر افرادی که تمایل به مهاجرت دارند افراد ثروتمندی نیستند یا تجربه و تحصیلات کانادایی ندارد. بنابراین سوال اصلی این است، چگونه یک فرد معمولی به کانادا مهاجرت می کند؟ موسسه ملک پور با داشتن بیش از 15 سال تجربه در امور مهاجرتی می تواند شما عزیزان را برای رسیدن به آرزوها و خواسته هایتان یاری رساند. هم اکنون شما عزیزان می توانید از طریق وب سایت های موسسه، درخواست مشاوره خود را ثبت کرده و یا از طریق تماس های تلفنی با مشاورین خبره ما ارتباط برقرار کرده تا شرایط مهاجرتی شما عزیزان را به صورت رایگان مورد ارزیابی دقیق قرار دهند.

 • توضیحات موسسه ملک پور در مورد بهترین روش مهاجرت به کانادا

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد بهترین روش مهاجرت به کانادا

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد بهترین روش مهاجرت به کانادا

 

روش های اقامت کانادا در 30 ثانیه

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما
ارزانترین راه مهاجرت به کانادا

ارزانترین راه مهاجرت به کانادا چیست؟

متقاضیان برای مهاجرت به کانادا می بایست قابلیت های خاصی داشته باشند. به طور مثال یا باید ثروتمند باشند، ماهر و یا هنرمند باشند تا بتوانند از طرق مختلف به کشور کانادا مهاجرت کنند. برنامه های مهاجرتی نظیر سرمایه گذاری، کار آفرینی و نوآفرینی از جمله برنامه هایی می باشند که متقاضیان نیاز به سرمایه و دارایی بسیاری دارند تا با سرمایه گذاری در ایالت های مختلف کانادا، اقامت دائم کانادا را برای خود و خانواده خود دریافت کنند. همچنین افرادی که از نظر سنی، تحصیلات، سطح زبان و تجربه کاری خوبی داشته باشند می توانند واجد شرایط برای برنامه های اکسپرس انتری فدرال یا استانی باشند. در کنار روش های پرهزینه و دشوار، روش های ارزان برای مهاجرت به کانادا نیز وجود دارد نظیر، دریافت پیشنهاد شغلی و یا به اصطلاح job offer، ویزای تحصیلی، توریستی، ازدواج و برنامه هایی نظیر پرستار خانگی. در بیشتر این برنامه ها متقاضیان در ابتدا اقامت موقت کانادا را دریافت می کنند. اما نکته قابل توجه این است که تحت شرایط و قوانین خاصی می توانند اقامت موقت خود را به اقامت دائم کانادا تبدیل کنند و در نهایت شهروندی کانادا را برای خود و خانواده خود اخذ نمایند. در ادامه به بررسی ارزانترین راه مهاجرت به کانادا به صورت دقیق خواهیم پراخت.

 • توضیحات موسسه ملک پور در مورد روش های اقامت کانادا

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد روش های اقامت کانادا

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد روش های اقامت کانادا

با تهیه محصول زیر می توانید شخصاً نسبت به اخذ ویزای کار در کشورهای مطرح اروپایی، کانادا و استرالیا اقدام نمایید و اطلاعات کاملی در باب کاریابی در خارج از کشور، نحوه ارسال رزومه کاری و اخذ پیشنهاد کاری بدست آورید.

کار در جمهوری چک

پیشنهاد شغلی و دریافت ویزای کار

یکی از ارزانترین راه مهاجرت به کانادا از طریق دریافت پیشنهاد شغلی از طرف کارفرمای کانادایی و دریافت ویزای کار کانادا می باشد. برای اثبات اینکه متقاضیان ماهر و دارای تخصص ویژه ای هستند می بایست تحصیلات دانشگاهی، تجربه کاری و سطح زبان خوبی داشته باشند. در این روش متقاضیان می بایست از یک کارفرمای کانادایی پیشنهاد شغلی متناسب با تحصیلات و تجربه کاری خود دریافت کنند. اما دریافت پیشنهاد شغلی به همین راحتی ها که گفته می شود نیست. مطابق با قوانین کشور کانادا، کارفرما در ابتدا باید آگهی استخدام نیروی ماهر را در ایالت خود ارسال کند. در صورتی که شخصی را نتواند مناسب با شغل خود پیدا کند می تواند برای کل کانادا درخواست نیرو ارسال کند. در نهایت در صورتی که در هیچ یک از ایلات ها شخصی با مشخصات مد نظر وجود نداشته باشد، کارفرمای کانادایی می تواند درخواست خود را برای کشورهای خارج کانادا ارسال کند. علاوه بر این در صورت پیدا کردن نیروی ماهر در خارج از کانادا، کارفرمای کانادایی می بایست برای اداره کار کانادا درخواست خود را اعلام کند و بعد از بررسی های لازم توسط این ارگان، در صورت موافقت می تواند پیشنهاد شغلی را برای نیروی ماهر خارجی ارسال کند. همچنین پیشنهادات شغلی می بایست در جدول NOC کانادا وجود داشته باشند تا متقاضیان خارجی از این طریق بتوانند جاب آفر خود را دریافت نمایند.

بهتر است قبل از هر اقدامی جهت دریافت ویزای کاری کانادا، به بررسی دقیق نرخ بیکاری در کشور کانادا بپردازید. طبق آمارهای به دست آمده نرخ بیکاری در برج 8 در سال 2021 در کشور کانادا 7.90 می باشد. نرخ بیکاری بدین معنا می باشد که از هر 100 نفر متقاضی کار در کشور کانادا، حدود 8 نفر از آنها نتوانسته اند شغل مناسب برای خود پیدا کنند. طبق جدول زیر این نرخ بیکاری در کانادا از ابتدای سال 2021 رو به کاهش بوده است. به همین منظور، اولویت دولت کانادا استخدام نیرو از داخل خاک کانادا می باشد مگر تحت شرایط خاصی، نیرو ماهر با تخصص ویژه در کانادا وجود نداشته باشد در این صورت اجازه می دهند تا کارفرمایان خارجی پیشنهادات شغلی خود را برای خارج از کانادا ارسال کنند. 

نرخ بیکاری در کانادا

حمایت همسر

یکی از ساده ترین و ارزانترین راه مهاجرت به کانادا از طریق داشتن همسر کانادایی می باشد. مادامی که شخصی با فردی در کانادا که شهروند کانادا می باشد یا اقامت دائم کانادا را دارد ازدواج کند می تواند اقامت دائم کانادا را برای خود دریافت نماید، گفتنی است این اقدام از جمله راه های مهاجرت به کانادا با هزینه کم محسوب می شود و کم هزینه ترین راه مهاجرت به کانادا است. همانند سایر برنامه ها، دریافت ویزای ازدواج در کانادا هم شرایط و الزامات خاص خود را دارد. از جمله، سن بالای 18 سال متقاضیان و دارایی شخصی که در کانادا زندگی می کند و تمایل به ازدواج دارد از مهم ترین موارد درخواست ویزای ازدواج می باشد. علاوه بر این، فرد کانادایی می بایست از نظر شغلی، درآمد خوبی داشته باشد و محل سکونت وی برای یک زوج از نظر دولت باید قابل قبول باشد. همچنین فرد کانادایی می بایست به مدت 3 سال توان پرداخت هزینه های زندگی همسر خارجی خود را داشته باشد. فردی که اسپانسر می شود به هیچ عنوان نباید در کانادا مرتکب جرم و جنایتی شده باشد. به اصطلاح سوء پیشینه کیفری در کانادا نباید داشته باشد. از طرفی ازدواج در کانادا باید به صورت واقعی باشد. در صورتی که فرد کانادایی قبلاً برای شخص دیگری این کار را انجام داده باشد نمی تواند مجدد همسر خارجی داشته باشد.

تجربه بین المللی کانادایی (IEC)

از دیگر روش ها و ارزانترین راه مهاجرت به کانادا می توان به تجربه بین المللی کانادایی (international experience Canada aka working holiday) (IEC) اشاره کرد. متقاضیان برخی از کشورهای خاص، می توانند بدون دریافت پیشنهاد شغلی و یا ویزای کار، آزادانه به کشور کانادا مهاجرت کنند. اسامی این کشورها در جدول زیر آمده است.

استرالیا

دانمارک

ژاپن

نروژ

تایوان

اتریش

استونی

کره جنوبی

لهستان

انگلستان

بلژیک

آلمان

لتونی

اسلونی

کاستاریکا

هنگ کنگ

مکزیک

اسپانیا

ایرلند

کرواسی

هلند

سوئد

جمهوری چک

ایتالیا

نیوزلند

سوئیس

شیلی

اکراین

فرانسه

لاتویا

در اکثر کشورها افرادی بین سنین 18 تا 35 سال را داشته باشند می توانند برای این برنامه اقدام کنند. علاوه بر این متخصصان جوان، نیاز به ارائه مدرک دانشگاهی و پیشنهاد شغلی نیز دارند. به طور کلی 3 نوع برنامه IEC وجود دارد.

 • کارگر ماهر فدرال-در صورت واجد شرایط بودن
 • کارگران ماهر و یا نیمه ماهر استانی
 • (CEC) Canadian experience class

افرادی که بتوانند ویزای CEC را دریافت کنند بدین معنا می باشد که آنها مقیم دائم کشور کانادا بوده و دارای اقامت کانادا می باشند و می توانند بعد از گذشت 4 تا 6 سال درخواست شهروندی کانادا را برای دولت ارسال کنند. و در صورتی که بتوانند در آزمون شهروندی کانادا قبول شوند می توانند پاسپورت کانادا را دریافت نمایند.

برنامه caregiver

از دیگر ساده ترین و ارزانترین راه مهاجرت به کانادا برای افرادی که کارگر ماهر نیستند از طریق برنامه caregiver و یا افرادی که قابلیت مراقبت کردن از دیگران را دارند می باشد. به اصطلاح به این برنامه مهاجرت از طریق پرستار خانگی نیز گفته می شود. متقاضیان تنها با داشتن تحصیلات دبیرستانی، دریافت پیشنهاد شغلی و آموزش های مورد نیاز در مورد مراقبت افراد که به مدت 6 ماه الی 1 سال می باشد که گذرانده باشند می توانند پیشنهاد شغلی را از کارفرمای کانادایی دریافت نمایند.از این رو این روش کم هزینه ترین راه مهاجرت به کانادا نیز به شمار می رود. چنانچه متقاصی این برنامه به مدت 2 سال در 3 سال اولی که در کانادا زندگی می کند به عنوان پرستار خانگی برای کودکان و یا سالمندان کار کند می تواند اقامت دائم کانادا را برای خود اخذ نمایند. یکی از نیازمندی های این برنامه، دانش زبان انگلیسی می باشد که متقاضی کار می بایست در حدود CLB5 را دارا باشد. همچنین یکی دیگر از مزیت های این برنامه، نداشتن محدودیت سنی برای متقاضیان خارخی نیز می باشد. یکی از مهم ترین نکات این برنامه، واقعی بودن درخواست می باشد. شخص کانادایی که نیاز به نیروی مراقبتی در کشور خود دارد می بایست درخواست خود را به اداره مهاجرت کانادا ارسال کند و بعد از بررسی های انجام شده در صورتی که شخص نیاز واقعی به پرستار خانگی داشته باشد می تواند برای شخص خارجی پیشنهاد شغلی ارسال کند.

ویزای تحصیلی

یکی از پرطرفدارترین روش های اقامت کانادا، دریافت ویزای تحصیلی می باشد. در حال حاضر تحصیل در تمامی مقاطع برای دانشجویان و یا دانش آموزان خارجی در کانادا امکان پذیر می باشد. هزینه های تحصیل در هر یک از ایالت ها و مقاطع متفاوت می باشد. اما به طور متوسط هزینه تحصیل در مقاطع دانشگاهی در حدود سالی 15 هزار دلار کانادا می باشد. این مبالغ به رنکینگ دانشگاه و رشته های تحصیلی بستگی دارد. اما در برخی از موارد در مقاطع فوق لیسانس و دکتری، دانشجویان با داشتن رزومه کاری و تحصیلی خوب نظیر داشتن مقالات بین المللی و تحقیقات فراوان، می توانند برای دریافت بورسیه و فاند اقدام کنند. در این صورت می توان گفت دریافت ویزای تحصیلی به همراه فاند از ارزانترین راه مهاجرت به کانادا به حساب می آید. این مقاله توسط تیم حرفه ای موسسه ملک پور نوشته شده است، هر گونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع خلاف قانون می باشد. علاوه بر این موارد، انتخاب دانشگاه و رشته در آینده افراد برای دریافت اقامت دائم تاثیر بسیاری دارد. پیشنهاد می شود قبل از هر اقدامی در مورد رشته ها و دانشگاه های مورد تایید دولت برای دریافت ویزای کار پس از تحصیل اطلاعات کافی به دست آورید.

تحصیل در کانادا

این مقاله را از دست ندهید: تحصیل در کانادا

در این مقاله ما تمام شرایط تحصیل در کانادا را به شما خواهیم آموخت.

ویزای توریستی

سالانه بسیاری از افراد تمایل دارند تا از کشور زیبای کانادا دیدن کنند. این افراد نه تمایلی به تحصیل در کانادا را دارند نه برنامه ای برای کار کردن در کانادا. تنها می خواهند برای مدتی در این کشور زیبا زندگی و تفریح کنند. به همین منظور ویزای توریستی کانادا یکی از ارزانترین راه های مهاجرت به کانادا می باشد. در این روش متقاضی نیاز به تخصص و یا تحصیلات خاصی ندارد. نکته قابل توجه این است که متقاضیان نمی توانند به راحتی ویزای توریستی خود را در کانادا به ویزاهای کاری، تحصیلی و یا سرمایه گذاری تبدیل کنند. برای دریافت ویزای توریستی داشتن دعوتنامه خانوادگی و یا موقت کاری تاثیر بسیار مثبتی در پرونده متقاضیان می تواند داشته باشد. در شرایط ویزای توریستی کانادا را با یکدیگر بررسی خواهیم کرد.

 • داشتن پاسپورت معتبرتحصیل دکترا در اتریش
 • ترجمه شناسنامه
 • پر کردن فرم مربوط به درخواست ویزای توریستی
 • عکس پرسنلی
 • ارائه تمکن مالی به زبان انگلیسی
 • ارائه گردش 3 ماه حساب بانکی متقاضی
 • ارائه دعوتنامه معتبر
 • ارائه بلیط رفت و برگشت مسافرتی
 • مشخص نمودن محل سکونت در کانادا
 • ارائه بیمه مسافرتی

مدت زمان دریافت ویزای توریستی کانادا و اقامت کانادا به طور نرمال در حدود 3 ماه می باشد اما در برخی از فواصل سال به دلیل شلوغی سفارت این زمان ممکن است طولاتی تر شود. همچنین اعتبار پاسپورت متقاضیان تاثیر بسیاری در مدت ویزای کانادا دارد. به طور نرمال مدت ویزای توریستی کانادا برای ایرانیان 5 ساله می باشد. در صورتی که پاسپورت متقاضیان اعتبار کمتری داشته باشد ویزای آنها تا پایان اعتبار پاسپورتشان صادر می شود.

مهاجرت ارزان به کانادا از طریق اسپانسر شیپ

افرادی که نمی توانند به تنهایی مهاجرت کنند، اسپانسرشیپ بهترین انتخاب برای آنها خواهد بود زیرا این امکان برای آنان وجود دارد که زندگی در کشوری دیگر را با خانواده خود آغاز نمایند. اما این برنامه مهاجرتی دارای مزایای دیگری نیز است که یکی از جذاب ترین آنها، صرف هزینه کمتر نسبت به سایر روش های مهاجرتی می باشد.

اسپانسرشیپ به سادگی و صرف هزینه اندک، مهاجرت به کانادا را میسر می کند و هزینه ای که برای مهاجرت از طریق اسپانسر شیپ باید در نظر گرفت، تنها به خرج و مخارج پروسه های اداری بررسی مدارک، ویزا و مواردی اینچنینی معطوف می شود و یکی از بزرگترین شرایط مهاجرت به کانادا یعنی برخورداری از تمکن مالی برای این برنامه مهاجرتی حذف می گردد. تنها کافیست که یکی از نزدیکان و اعضای درجه یک شما تابعیت کانادا را دارا باشد، وی قادر به فرستادن دعوتنامه و نهایتا اخذ اقامتتان به کانادا خواهد بود که طی شدن این فرایند زمان زیادی نخواهد برد و دارای کمترین پیچیدگی نیز می باشد.

مهاجرت ارزان به کانادا با خود اشتغالی

یکی دیگر از روش های ارزان قیمت مهاجرت به کانادا، روش خود اشتغالی بوده که قشر خاصی را در برمی گیرد و این قشر همان ورزشکاران و هنرمندانی که دارای افتخار بین المللی و یا رزومه قوی برای ارائه می باشند، هستند. این دسته از افراد تخصص و مهارتشان به کمکشان آمده تا به راحتی هر چه تمام تر و بدون پرداخت هزینه های سنگین، عازم کشور کانادا شوند.

افراد متقاضی مهاجرت با هدف انتخاب ارزانترین راه مهاجرت به کانادا که برنامه خوداشتغالی را با توجه به وضعیت خود انتخاب کرده اند، با ارائه یک مسیر کاری واضح و مشخص، توانمندی خود را به دولت کانادا اثبات کرده و از این طریق به هدف خود برسند. باید خاطرنشان کرد که مهاجرت از این طریق، نیازمند بررسی و کسب اطلاعات کافی می باشد و هزینه خرج شده برای مهاجرت با خود اشتغالی، ارتباط تنگاتنگی با شرایط افراد دارد.

ارزانترین راه مهاجرت به کانادا با تولد فرزند

اگر خواهان پیدا کردن ارزانترین راه مهاجرت به کانادا می باشید، می توانید به گزینه مهاجرت از طریق تولد فرزند نیز فکر کنید به این شکل که اگر فرزند شما در کشور کانادا متولد شود، از امتیاز شهروندی این کشور برخوردار می شود و از همین طریق امکان اخذ اقامت خانواده فرزند متولد شده نیز به وجود خواهد آمد که با توجه به هزینه های مقرون به صرفه این روش مهاجرتی، می توان به آن لقب ارزان ترین راه مهاجرت به کانادا داد.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر ارزانترین راه مهاجرت به کانادا هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

 

سوالات متداول

✅آیا ازدواج یکی از ارزانترین راه مهاجرت به کانادا می باشد؟

بله. ازدواج با شخص کانادایی و یا فردی که اقامت دائم کانادا را داشته باشد از ساده ترین روش های مهاجرتی به کانادا می باشد. در صورتی که متقاضیان بتوانند واقعی بودن ازدواج خود را ثابت کنند می توانند برای این برنامه مهاجرتی اقدام کنند.

✅آیا در برنامه پرستار خانگی نیاز به تحصیلات خاصی می باشد؟

خیر. متقاضیان در صورتی که دیپلم دبیرستان و سطح زبان خوبی داشته باشند می توانند برای این برنامه اقدام کنند. در این برنامه داشتن پیشنهاد شغلی تایید شده از طرف اداره مهاجرت کانادا الزامی می باشد.

✅آیا تحصیل در کانادا با هزینه کم امکان پذیر است؟

در برخی از موارد متقاضیان با داشتن تحصیلات و تجربه کاری خوب نظیر رزومه قوی و داشتن مقالات بین المللی موفق به دریافت بورسیه از دانشگاه های کانادایی می شوند. در این صورت می توانند با هزینه های بسیار کم در کانادا به تحصیل بپردازند.

✅برای دریافت ویزای توریستی داشتن دعوتنامه کانادا الزامی می باشد؟

در صورت داشتن دعوتنامه خانوادگی و یا کاری کانادایی شانس دریافت ویزای توریستی خود را می توانید افزایش دهید. علاوه بر این شرایط شخص و یا شرکتی که دعوتنامه را برای شما ارسال می کند بسیار اهمیت دارد.

سخن پایانی 

در این مقاله در مورد ارزانترین راه مهاجرت به کانادا و شرایط دریافت ویزاهای مختلف کشور کانادا صحبت کردیم. همانطور که گفتیم 6 روش وجود دارد تا متقاضیان بتوانند با کمترین هزینه به کشور زیبای کانادا مهاجرت کنند. نظیر، تحصیلی به همراه بورسیه، توریستی، داشتن پیشنهاد شغلی، حمایت همسر، پرستارهای خانگی و IEC. هر یک از این روش ها الزامات و نیازمندی های خاص خود را دارا بودند. همچنین در مورد چگونگی دریافت پیشنهاد شغلی از کارفرمای کانادایی در این مقاله صحبت کردم. پس می توان نتیجه گرفت، در کشور کانادا علاوه بر برنامه های پرهزینه نظیر نوآفرینی و کارآفرینی در ایالت های مختلف روش های مهاجرتی ساده و ارزانی هم برای متقاضیان خارجی وجود دارد. کافی است متقاضیان شرایط خود را توسط یک مشاور خبره مورد ارزیابی قرار دهند تا بهترین روش ها را برای خود و خانواده خود انتخاب نمایند. موسسه ملک پور با داشتن نزدیک به دو دهه تجربه دریافت انواع ویزاها از جمله، تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری از سرتاسر دنیا می تواند بهترین راه را برای شما و خانوادتان در نظر گیرد. شما می توانید شرایط خود را به صورت رایگان مورد ارزیابی قرار دهید. کافی است با مشاورین ما از طریق وب سایت های موسسه و یا تماس تلفنی ارتباط برقرار کنید.

امتیاز 2.5 از 5 ( 7 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
مشاوره رایگان