دانشگاه های ارزان آمریکا

2 نظر

بسیاری از دانشجویان بین المللی به فکر تحصیل در کشور آمریکا هستند و تمایل دارند در این کشور تحصیل کنند. با این حال ممکن است هزینه های تحصیل و هزینه زندگی در آمریکا برخی از دانشجویان بین المللی را از تحصیل در آمریکا منصرف کند و بر این اساس قصد داشته باشند که برنامه تحصیل خود را در خارج از کشور تغییر دهند. اگر چه بورسیه تحصیلی در آمریکا وجود دارد و یا برخی از دانشجویان می توانند از کمک هزینه تحصیل و یا وام دانشجویی نیز برای تحصیل در آمریکا استفاده کنند. با توجه به آنکه ایرانیان بسیاری علاقه مند به تحصیل در آمریکا هستند و به عنوان مقصد اول برای مهاجرت تحصیلی مد نظر دارند، سعی داریم در این مقاله به معرفی دانشگاه های ارزان امریکا بپردازیم و شما عزیزان را در این مسیر راهنمایی سازیم تا بتوانید با بررسی شرایط ارزان ترین دانشگاه های آمریکا و ایجاد شرایط لازم برای اقدام در دانشگاه های ارزان قیمت امریکا بتوانید از فرصت یادگیری و تحصیل در آمریکا بهره مند شوید. این مقاله با کمک از وکلای محلی و بررسی و تحقیق در سایت دانشگاه های ارزان امریکا و رسمی آمریکا به نگارش درآمده است. اگر مطالعه مطالب دانشگاه های ارزان امریکا سوالاتتان را برطرف نکرد، مشاوره رایگان تلفنی خدمتی از سوی موسسه MIE برای شما خواهد بود. حتی می توانید در پایان مقاله سوال و نظر خود را مطرح کرده و پاسخ آن را به دست آورید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

دانشگاه های ارزان آمریکا

میانگین شهریه دانشگاه ها در آمریکا چقدر است؟

همواره هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی بیشتر از دانشگاه های دولتی آمریکا بوده. با این حال باید در نظر داشت که هزینه تحصیل در آمریکا نیز به نوع دانشگاه، مقطع تحصیلی و رشته تحصیلی بستگی دارد. همواره این سوال برای دانشجویان خارجی مطرح می باشد که میانگین شهریه دانشگاه ها در آمریکا چقدر است؟ میانگین و حدود هزینه مهاجرت به آمریکا برای تحصیل برای این دسته از دانشجو در دانشگاه های آمریکا 25000 الی 35000 دلار به صورت سالانه می باشد. اما تحصیل در دانشگاه خصوصی آمریکا متوسط 30000 الی 45000 دلار در سال است. البته هزینه تحصیل در برخی از رشته های تحصیلی در دوره های تکمیلی و تخصصی مانند رشته های پزشکی بیشتر است. مثلا هزینه تحصیل مقطع دکتری در آمریکا بسته به رشته تحصیلی بین 8000 الی 55000 دلار در سال می باشد. اما در ادامه سعی داریم دانشگاه های ارزان قیمت امریکا را نیز به شما عزیزان معرفی کنیم تا بتوانید با بررسی های هر چه بیشتر تصمیم مناسبی را برای ادامه تحصیل خود در خارج ازکشور اتخاذ نمایید.

ویدیو موسسه MIE در مورد تحصیل در آمریکا و انگلستان


فایل صوتی موسسه MIE در مورد تحصیل در آمریکا و انگلستان

معرفی دانشگاه های ارزان امریکا و میزان شهریه آنها

در کشور آمریکا فرصت های بسیاری برای ورود به دانشگاه وجود دارد که متقاضیان و علاقه مندان به تحصیل می توانند با برآورد شرایط لازم دانشگاه در رشته مورد نظر و پرداخت شهریه دانشگاه اقدام به اخذ پذیرش تحصیلی نمایند و در دانشگاه های مختلف این کشور تحصیلات خود را آغاز کنند. قصد داریم به معرفی دانشگاه های ارزان امریکا و میزان شهریه آنها بپردازیم.

دانشگاه دپیپل (University of the People)

دانشگاه دپیپل یک دانشگاه خصوصی برجسته در آمریکا است که از سال 2009 تاسیس شده است که فرصت تحصیل در بسیاری از رشته ها را برای دانشجویان بین المللی با کیفیت بالا، در دسترس و مقرون به صرفه ارائه می دهد. این دانشگاه برنامه های تحصیلی را در دو مقطع دانشگاهی در رشته هایی چون مدیریت بازرگانی، علوم بهداشتی و علوم کامپیوتری به دانشجویان ارائه می دهد. کلاس های درس همواره توسط اساتید برجسته تدریس و آموزش داده می شود.

این دانشگاه در کالیفرنیا آمریکا در شهر پاسادینا قرار دارد و دوره های تحصیلات تکمیلی خود را از راه دور و به صورت آنلاین آموزش می دهد. از ارزان ترین دانشگاه های آمریکا می توان به University of the People اشاره کرد که هزینه تحصیل مقطع کارشناسی در این دانشگاه سالانه بین 4 الی 5 هزار دلار و همینطور در مقطع کارشناسی ارشد بین 2 الی 3 هزار دلار است. از لحاظ آماری سهم افراد خارجی محصل بالای پنجاه درصد است. جهت تحصیل در همین دانشگاه نیاز به ارائه مدرک زبان جهت اثبات مهارت زبان و ارائه دیپلم 12 ساله می باشد، اما برای تحصیل در برخی از رشته های تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد نیاز به حداقل 2 سال سابقه کار می باشد. برای اطلاع از شرایط تحصیل در آمریکا بدون مدرک زبان این مقاله را مطالعه کنید.

تحصیل داروسازی در آمریکا

این مقاله را از دست ندهید: تحصیل داروسازی در آمریکا

در این مقاله ما جوانب تحصیل داروسازی در آمریکا را به شما خواهیم آموخت.

دانشگاه شهری نیویورک (The City University of New York)

دانشگاه شهری نیویورک از یک سیستم دانشگاهی دولتی استفاده می کند که 26 موسسه برجسته را در خود نیز جای داده است. این دانشگاه در شهر نیویورک از سال 1847 متعهد به ارائه آموزش شده است. سهم اماری از نظر تعدادی از محصلان خارجی تقریبا 9 هزار نفر است. در این دانشگاه طیف گسترده ای از دروس اعم از علوم کامپیوتر، علوم مهندسی، تجارت، هنر، حقوق و پزشکی در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می گردد. یکی دیگر از دانشگاه های ارزان قیمت امریکا، The City University of New York می باشد و تمامی دانشجویان می توانند از امکانات و خدمات این دانشگاه استفاده کنند. اما باید این موضوع را در نظر داشت که برای تحصیل در مقطع کارشناسی، معدل دیپلم دانشجویان باید نمره بالایی باشد. اما در پایان باید به این موضوع اشاره کرد که شهریه این دانشگاهبه صورت سالانه برای دانشجویان بین المللی حدود به 18600 دلار می باشد.

دانشگاه ایالتی کالیفرنیا - لانگ بیج (California State University, Long Beach)

دانشگاه ایالتی کالیفرنیا، لانگ بیج در سال 1949 تاسیس شد و از همان سال شروع به فعالیت نمود. این دانشگاه سومین پردیس بزرگ در سیستم دانشگاه ایالتی کالیفرنیا می باشد که عنوان دار یکی دیگر از دانشگاه های ارزان امریکا است. این دانشگاه نیز 23 شعبه دارد و از پر جمعیت ترین دانشگاه های آمریکا در همین ایالت می باشد. دانشجویان در این دانشگاه می توانند در رشته هایی چون شیمی، نجوم، علوم زیستی، برنامه های هنری مانند تئاتر، فیلم، طراحی و موسیقی، همچنین در رشته هایی مثل مدیریت بازرگانی، بهداشت و خدمات، مهندسی و ریاضی تحصیل کنند. جالب است بدانید بیشتر دانشجویان این دانشگاه از دانشجویان بین المللی می باشند. از لحاظ اماری سهم افراد خارجی محصل در این مورد بالای 66 درصد است. همینطور شهریه سالانه این دانشگاه بین 18 الی 19 هزار دلار است.

دانشگاه ایالتی Alcorn در می سی سی پی (Alcorn State University in Mississippi)

دانشگاه ایالتی آلکورن در سال 1871 در می سی سی پی در شهر کلیبورن با هدف ارائه آموزش به نوادگان آمریکایی-افریقایی تاسیس شد که از ارزان ترین دانشگاه های آمریکا نیز می باشد. این دانشگاه در حال حاضر در بیش از 50 برنامه تحصیلی با بیش از 4000 دانشجو بین المللی فعالیت دارد. همچنین این دانشگاه با موسسات آموزشی بسیاری در سراسر جهان همکاری می کند از این جهت دانشجویان به راحتی می توانند به مدت یک ترم در دانشگاه های همکار این دانشگاه فعالیت و تحصیل نمایند. از لحاظ آماری سهم افراد محصل خارجی این دانشگاه زیر سه درصد می باشد. هزینه تحصیلی برای افراد خارجی محصل در Alcorn State University in Mississippi حدود 7290 دلار در سالانه می باشد. برای اطلاع از شرایط اعزام دانشجو به آمریکا می توانید مقاله ای که در همین راستا برای شما نگارش شده است را مطالعه فرمایید.

دانشگاه ایالتی مینوت در داکوتای شمالی (Minot State University in North Dakota)

دانشگاه ایالتی مینوت در North Dakota جز سومین دانشگاه بزرگ در این ایالت شناخته شده است که در سال 1913 فعالتش را شروع کرده. برنامه های تحصیلی در این دانشگاه آمریکایی در دو مقطع آموزش عالی ارائه می شود که تنها 60 برنامه تحصیلی در این دانشگاه در مقطع کارشناسی تدریس می شود. دانشگاه ایالتی Minot  در بین دانشگاه های برتر دولتی داکوتای شمالی قرار داد و رتبه 32 را در بین دانشگاه ها کسب کرده است. اما دانشجویان بین المللی بیش از 30 کشور دنیا می توانند در این دانشگاه در هر دو مقطع آموزش عالی تحصیل کنند. در این دانشگاه بیش از 10 درصد دانشجویان از کشورهای دیگر می باشند. هزینه تحصیل در Minot State University in North Dakota بین 7 الی 8 هزار دلار به صورت سالانه برای دانشجویان بین المللی است. از این رو می توان این دانشگاه را به عنوان یکی دیگر از ارزان ترین دانشگاه های آمریکا معرفی کرد.

کالج South Texas

کالج تگزاس جنوبی از سال 1993 آغاز به کار کرد و در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد شروع به ارائه برنامه های تحصیلی نمود. یکی از دانشگاه های ارزان قیمت امریکا بالاخص در رشته حقوق را می توان کالج تگزاس جنوبی معرفی کرد که دانشجویان بین المللی نیز می توانند در آن تحصیل کنند. برای تحصیل در این دانشگاه دانشجویان باید 5 مرحله درخواست پذیرش، شرکت در آزمون، انجام مشاوره و مصاحبه و پرداخت شهریه را طی نمایند. شهریه سالانه دانشجویان بین المللی در کالج تگزاس جنوبی بین 7000 الی 8000 دلار است.

کالج Cooper Union (Cooper Union for the Advancement of Science and Art in New York)

Cooper Union در اوایل سال 1859 تاسیس گشت. کالج اتحادیه کوپر در رشته هایی چون معماری، هنر و بالاخص در رشته مهندسی بسیار شهرت دارد. جالب است بدانید تا سال 2014 تمامی دانشجویانی که موفق به اخذ پذیرش از این کالج می شدند می توانستند بورسیه های تحصیلی آمریکا را دریافت نمایند. اما در حال حاضر این امکان وجود دارد که دانشجویان واجد شرایط تا 50 درصد امکان بورسیه داشته باشند. شهریه سالانه دانشجویان بین المللی در همین کالج 22635 دلار است و بیش از 15 درصد دانشجویان این دانشگاه را دانشجویان بین المللی تشکیل داده است.

دانشگاه ایالتی آرکانزاس (Arkansas State University)

دانشگاه ایالتی آرکانزاس به عنوان دانشگاه تحقیقاتی در جونزبوروی آرکانزاس فعالیت می کند و به عنوان دومین دانشگاه بزرگ و از دانشگاه های ارزان قیمت امریکا در همین ایالت شناخته شده می باشد. این دانشگاه از سال 1909 شروع به کار کرده است و امروزه بیشتر از 100000 دانشجو در رشته های مختلف در این دانشگاه تحصیل می نمایند. دانشگاه ایالتی آرکانزاس برنامه های تحصیلی خود را در هر سه مقطع آموزش عالی به تمامی دانشجویان ارائه می دهد. شهریه سالانه لیسانس حدود 7000 تا 13000 دلار سالانه خواهد بود.

دانشگاه ایالتی سونوما (Sonoma State University)

تحصیل در دانشگاه ایالتی سونوما سبب می شود که مهارت های تحصیلی، تحقیقاتی و ارتباطی کاملی را به دست آورید. این دانشگاه از دانشگاه های ارزان امریکا و مراکز آموزشی کوچک در ایالت کالیفرنیا است که در فاصله یک ساعته از شمال سانفرانسیسکو قرار دارد. بیش از 60 درصد برنامه های تحصیلی در این دانشگاه متمرکز بر روی دو دوره لیسانس و فوق لیسانس می باشد. دانشگاه سونوما بر اساس رتبه بندی توانسته رتبه 37 را در بین دانشگاه های غرب آمریکا کسب کند. نحوه درخواست پذیرش در این دانشگاه به صورت آنلاین می باشد که هزینه این درخواست حدود 55 دلار است و هزینه تحصیل در این دانشگاه حدود 7 هزار الی 20 هزار دلار به صورت سالانه می باشد. نرخ پذیرش در این دانشگاه حدود 85 درصد است. از مدارک مورد نیاز برای درخواست پذیرش در این دانشگاه در مقطع کارشناسی حداقل نمره 2.5GPA است و دانشجویان بین المللی برای اثبات مهارت زبان می بایست مدرک زبان در حد آیلتس 6 الی 6.5 ارائه دهند.

دانشگاه های ارزان قیمت آمریکا

این مقاله را از دست ندهید: دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در آمریکا

در این مقاله ما جوانب دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در آمریکا را به شما خواهیم آموخت.

دانشگاه بلویو (Bellevue University)

دانشگاه بلویو یک دانشگاه خصوصی در نبراسکا آمریکا می باشد که در سال 1966 تاسیس شد و در ابتدا اقدام به آموزش بزرگسالان در قالب کالج نمود و در سال 1974 به چهارمین کالج بزرگ خصوصی در نبرسکا تبدیل شد و عملا از سال 1994 به عنوان دانشگاه شناخته شد. در سال 2011 بیش از 80 درصد از دانشجویان این دانشگاه بالای 25 سال بودند. در Bellevue University بیشتر از 10 هزار دانشجو در برنامه های مختلف تحصیلی مشغول آموزش می باشند یکی از دلایل حضور تعدادی از دانشجویان در این دانشگاه قرار داشتن این دانشگاه در لیست دانشگاه های ارزان امریکا می باشد. به طوری که متوسط شهریه تحصیل در دانشگاه بلویو حدود 8300 دلار در سال است.

لیست ارزانترین دانشگاه ها در آمریکا

شاید ادامه تحصیل در خارج از کشور برای برخی از علاقه مندان به تحصیل امری پر هزینه باشد به همین دلیل دانشجویان مدام در حال دنبال کردن دانشگاه های ارزان امریکا و به دنبال هزینه های تحصیل در آمریکا هستند و یا سعی دارند با دریافت بورسیه تحصیلی بتوانند از هزینه های مهاجرت به آمریکا بکاهند. اما میانگین هزینه تحصیل در دانشگاه های آمریکا بین 20000 الی 45000 دلار به طور سالانه می باشد. اما سعی داریم در ادامه لیست از ارزانترین دانشگاه ها در آمریکا را بر اساس شهریه به شما عزیزان و همراهان معرفی کنیم.

نام دانشگاه

هزینه بر اساس سال تحصیلی

کالج سن متئو

7744 دلار

دانشگاه ایالتی کالیفرنیا

8320 دلار

کالج منهتنویل هریسون

8415 دلار

کالج اجتماعی هیلزبورو

9111 دلار

دانشگاه ایالتی Sonoma Rohnert Park

9158 دلار

کالج Shoreline Community

9516 دلار

دانشگاه ایالتی آرکانزاس

9972 دلار

دانشگاه ایالتی جنوب شرقی میسوری

9990 دلار

دانشگاه بردلی پیوریا

10170 دلار

دانشگاه ایالتی شمال غربی میسوری

10108 دلار

 


سوالات متداول

کدام دانشگاه در آمریکا ارزان تر است؟

دانشگاه ها و کالج های دولتی آمریکا به طور مدوام ارزان تر از دانشگاه های خصوصی در این کشور می باشند. به طور مثال دانشگاه هایی چون دانشگاه دپیپل، دانشگاه شهری نیویورک، دانشگاه ایالتی کالیفرنیا - لانگ بیج، دانشگاه ایالتی Alcorn را به عنوان دانشگاه های ارزان در آمریکا می شناسند.

ارزان ترین دانشگاه های آمریکا برای محصلان علاقه مند کدام یک می باشند؟

از ارزان ترین دانشگاه های آمریکا می توان به دانشگاه دیپل، دانشگاه شهری نیویورک، دانشگاه ایالتی کالیفرنیا و دانشگاه ایالتی آرکانزاس اشاره کرد

جهت تحصیل در آمریکا به چه میزان پول نیاز می باشد؟

میانگین هزینه های تحصیل در آمریکا برای عموم دانشجویان بین المللی بین 25000 الی 35000 دلار در سال است. اما در این میان دانشگاه های ارزان قیمت آمریکا نیز وجود دارد که دانشجویان می توانند بر اساس شرایط دانشگاه اقدام به اخذ پذیرش نمایند.

سخن پایانی

کشور آمریکا را می توان یکی از بهترین مقاصد برای دانشجویان بین المللی جهت تحصیل معرفی کرد، چرا که فرصت تحصیل در بهترین دانشگاه های دنیا برای تمامی دانشجویان بین المللی نیز فراهم می باشد و در ادامه می توانند از فرصت های شغلی بسیاری که در آمریکا محیا می باشد، استفاده کنند. اما بر خلاف دیدگاه عموم که تصور دارند تمامی دانشگاه های آمریکا هزینه های بالایی دارد باید گفت که دانشگاه های ارزان آمریکا وجود دارد که بر اساس شرایط پذیرش دانشگاه، دانشجویان بین المللی نیز می توانند از این دانشگاه های ارزان امریکا نیز بهره مند شوند. در این مقاله تلاش کردیم به معرفی ارزان ترین دانشگاه های آمریکا بپردازیم و اطلاعاتی را در این راستا به شما عزیزان مطرح نماییم. مطالعه این مقاله سبب افزایش آگاهی و اطلاعات شما عزیزان می باشد اما چنانچه در خصوص تحصیل در آمریکا با سوال و یا ابهامی مواجه شدید می توانید با کارشناسان موسسه ملک پور تماس حاصل نمایید و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند شوید. همینطور می توانید در پایان مقاله دانشگاه های ارزان آمریکا سوالات و نظرات خود را مطرح نموده و پاسخ آن را درکمترین زمان ممکن به دست آورید.

 

امتیاز 2.67 از 5 ( 5 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
سارا
سلام وقت بخیر ایا با مدرک لبسانس دانشگاه ازاد امکان پذیرش ازشد در دانشگاه های امریکا وجود داره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. بله دوست عزیز، مدرک دانشگاه آزاد مورد تایید بوده و محدودیتی برای دریافت پذیرش و ویزا در آمریکا ایجاد نمیکند.
علی
سلام، چه مدرک زبانی برای پذیرش در مقطع فوق لیسانس دانشگاه های آمریکا مورد نیاز است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. به طور معمول شما باید حداقل مدرک زبان آیلتس 6 الی 6.5 و یا مدرک تافل و دولینگو معادل آن را ارائه نمایید.
مشاوره رایگان