اسپانسر شیپ والدین کانادا

بدون نظر

با توجه به اینکه بسیاری از افرادی که داراي اقامت دائم در کانادا بودند، ابراز علاقه کردند که بتوانند والدین خود و یا پدربزرگ و مادر بزرگان خود را حمایت کنند و آنها نیز بتوانند اقامت دائم کانادا را به دست آورند. از این رو دولت کانادا روش اقامتی را تحت عنوان اسپانسر شیپ والدین کانادا مطرح کرد. از این رو متقاضیان واجد شرایط توانستند به واسطه این روش پدر و مادر خود را در کانادا به همراه داشته باشند. اینکه این روش در سال 2017 از سمت اداره مهاجرت کانادا بسته شد و با توجه به ابراز علاقه افراد این روش مجددا در سال 2018 بازگشایی شد اما کما فی السابق این روش جز روش های مهاجرتی می باشد که مدت زمان پردازش آن بسیار طولانی است و ممکن است بعضا تا 4 سال به طول انجامد. اما با این حال در این مقاله سعی داریم پیرامون اسپانسر شدن والدین و پدربزرگ و مادربزرگ اطلاعات کاملی را در این باب در اختیار شما عزیزان قرار دهیم و به موضوعاتی چون مدارک مورد نیاز در پروسه مهاجرت والدین به کانادا از طریق برنامه PGP، هزینه درخواست اسپانسرشیپ پدر و مادر کانادا، درآمد مورد نیاز اسپانسر شدن والدین در کانادا بپردازیم. در عین حال شما عزیزان برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص روش های مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت والدین در کانادا می توانید با کارشناسان موسسه MIE تماس حاصل نمایید و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند شوید و یا می توانید در انتهای این مقاله سوالات خود را بیان نموده و در کمترین زمان ممکن پاسخ آن را دریافت کنید.

روش های اقامت کانادا در 30 ثانیه

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما
اسپامسر شیپ والدین کانادا

درباره اسپانسر شدن والدین و پدربزرگ و مادربزرگ (PGP)

ادراه مهاجرت کانادا یک طرحی به عنوان اسپانسر شدن والدین و پدر بزرگ و مادر بزرگ در قالب PGP (parents and grandparents program) در نظر گرفته است که در طی این پروسه اشخاصی که دارای اقامت دائم کانادا PR می باشند می توانند از این طرح نیز بهره مند شوند و برای والدین و پدر بزرگ و مادربزرگ خود درخواست نمایند. در این روش فرزندان و یا نوه به عنوان حامی مالی باید اثبات کنند که حداقل درآمد لازم برای تامین هزینه های زندگی در کانادا والدین و پدربزرگ و مادربزرگ خود را دارند. دولت کانادا بر اساس تعداد متقاضیان یک خانواده، میزان درآمد فرد مورد نظر را در وب سایت خود منتشر می کند و الزامات آن را هر ساله به روز می کند، بنابراین مهم است که قبل از درخواست شرایط مورد نیاز بررسی شود. لازم به ذکر است این طرح در حال حاضر به صورت قرعه کشی می باشد و هر ساله اداره IRCC به طور تصادفی 1000 درخواست را انتخاب می کنند و به درخواست آنها پاسخ می دهند. متقاضیان باید دقت داشته باشند که پس از دریافت دعوتنامه، بسته به تکمیل بودن پرونده مقاضیان تا 3 ماه فرصت دارند مدارک را ارسال کنند.

 • توضیحات موسسه ملک پور در مورد روش های اقامت کانادا

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد روش های اقامت کانادا

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد روش های اقامت کانادا

شرایط اسپانسرشیپ والدین در کانادا

در راستای درخواست اسپانسر شیپ شدن والدین در کانادا ابتدا شخص مورد نظر (فرزند و یا نوه) می بایست برای والدین خود دعوت نامه ارسال کند. بنابراین والدین باید دقت داشته باشند که به صورت انفرادی و بدون ارسال دعوت نامه از سمت فرزند و یا نوه نمی توانند برای این امر اقدام کنند. اما از شرایط اسپانسرشیپ شدن برای والدین در کانادا شخص مورد نظر می بایست یکسری مدارک را داشته باشند و بر اساس آن صلاحیت و عدم صلاحیت افراد مشخص شود. از این رو متقاضیان در ابتدا در خواست خود را در سیستم ثبت می کنند و پس از ثبت درخواست کد تائید برای شخص ارسال می گردد. در این قسمت متقضیان در خواست PGP (parents and grandparents program) در قرعه کشی شرکت می کنند و در زمان تعیین شده و تاریخ مشخص به بررسی تائیدیه ها مراجعه می کنند. در صورتی که افراد جز منتخبین و افراد تائید شده باشند می توانند برای اسپانسر شدن والدین خود در کانادا اقدام کنند. افراد باید دقت داشته باشند که پس از دریافت کد تائید تنها دو ماه (60 روز)‌ فرصت دارند که فرم های تکمیل شده درخواست خود و مدارک لازم را تهیه و به اداره مربوطه ارسال کنند.

شرایط اسپانسرشیپ والدین در داخل استان کبک کانادا

اسپانسرشیب بودن در واقع ایجاد یک تعهد جهت تامین هزینه های زندگی و حمایت از والدین و تهیه تمامی نیاز های آنان در زمان اقامت در کانادا می باشد. در این میان اسپانسر به وزرات امور مهاجرت کانادا و یا وزارت مهاجرت استان کبک MIFI اثبات می کند که تمامی هزینه های والدین خود را در زمان حضور در کانادا می تواند تامین کند. اما یکی از شرایط اسپانسر شیب والدین در داخل استان کبک کانادا ایجاد تعهد به مدت 10 سال به عدم نیاز شخص به پرستار، مددکار اجتماعی و ... می باشد. لازم به ذکر است که این مدت زمان گاها می تواند متغیر باشد.

شرایط اسپانسر دارای صلاحیت در روش اسپانسر شیپ والدین کانادا

اما از شرایط اسپانسر شدن برای والدین در کانادا اشاره به موارد زیر می باشد:

تمامی افرادی که در کانادا زندگی می کنند که شهروند کانادایی هستند و یا دارای اقامت دائم کانادا می باشند و سن آنان بالای 18 سال است می توانند به عنوان اسپانسر شدن والدین خود و بستگان درجه یک در خواست دهند و در برنامه مورد نظر برای اخذ اقامت والدین خود درخواست دهند.

متقاضیان در این روش باید دقت داشته باشند که درآمد آنان باید به گونه ای باشد که بتوانند در برنامه اسپانسرشیپ شدن در کانادا شرکت کنند. حال اگر شخص متقاضی متاهل می باشد درآمد حاصل از هر دو به عنوان تمکن مالی لحاظ می شود و همسر شخص اسپانسز نیز باید تعهد نامه را امضا کند. لازم به ذکر است افراد باید از سمت اداره حقوق و دستمزد در کانادا CRA نامه ای مبتنی بر درآمد در 3 سال متوالی ارائه دهند.

در ادامه متقاضیان به تمام مفاد اسپانسرشیپ بودن باید متعهد باشند، بنابراین امضای قرارداد با اداره مهاجرت در این راستا الزامی است. اسپانسرها باید دقت داشته باشند که ارائه تمکن مالی و میزان درآمد مکفی و مورد نیاز بسته به تعداد افرادی که قصد دارید به عنوان اسپانسر حامی مالی آنان شوید، متفاوت است بنابراین باید در این زمینه با اطلاعات به روز و دقیق اقدام بفرمایید.

برنامه های مهاجرت استانی کانادا

این مقاله را از دست ندهید: برنامه های مهاجرت استانی کانادا

در این مقاله ما برنامه های مهاجرت استانی کانادا را به شما خواهیم آموخت.

شرایط اسپانسر فاقد صلاحیت در روش اسپانسر شیپ والدین کانادا

اما بر اساس نظر اداره مهاجرت کانادا برخی از افراد نمی توانند به عنوان اسپانسرشیپ والدین خود در خواست دهند و یا به عبارتی فاقد صلاحیت می باشند. از این رو برای آگاهی بیشتر شما عزیزان لیستی از شرایطی که سبب می شود افراد فاقد صلاحیت در روش اسپانسرشیپ والدین در کانادا باشند را خدمت شما ارائه خواهیم کرد.

 • در صورتی که وامی دریافت کرده باشند و در بازپرداخت آن به مشکل برخورده باشند و بازپرداختی صورت نگرفته باشد.
 • افراد برای درخواست در این برنامه حتما باید در کانادا زندگی کنند.
 • اشخاصی که در زندان، بازداشتگاه و یا تحت تعقیب و دستور بازداشتی داشته باشند هم نمی توانند در این برنامه شرکت کنند.
 • در صورتی که عدم کفایت مالی متقاضی بر اداره مهاجرت محرز شود نمی توانند درخواست اسپانسرشیپ بودن والدین در کانادا داشته باشند.
 • افرادی که به تعهد کاری خود پایبند نبوده اند و باعث ایجاد خسارت شده اند نمی توانند در خواست اسپانسرشیپ بودن والدین در کانادا را داشته باشند.
 • همینطور افرادی که خود از مددکاران اجتماعی تحت هر عنوان استفاده کرده اند باز هم نمی توانند در این برنامه درخواست دهند.
 • اگر درخواست دستور خارج از کانادا به فرد داده شده باشد باز هم افراد نمی توانند برای اسپانسرشیپ بودن والدین در کانادا درخواست دهند.

مراحل اسپانسرشیپ والدین در کانادا

 1. متقاضیان باید مطمئن شوند که معیار های واجد شرایط بودن را می توانند برآورد کنند (که پیشتر به این موضوع پرداختیم و شرایط واجد شرایط بودن را توضیح دادیم.)
 2. فرم علاقه مندی به حامی مالی بودن را در وب سایت IRCC تکمیل نمایید. (در این مرحله می توانید در اواسط 13 اکتبر و اوایل نوامبر این فرم را تکمیل نمایید.)
 3. باید دقت کنید اطلاعات به روز در وب سایت را مطالعه کرده و بر اساس آن فرم های لازم و مدارک را ارسال نمایید.
 4. IRCC از 23 سپتامبر الی 4 اکتبر قرعه کشی را انجام داد و برای 3000 نفر دعوت نامه ارسال کرد. (لازم به ذکر است برای افرادی که دعوت نامه ارسال شد تنها 60 روز فرصت دارند که درخواست های تکمیل شده را به IRCC رسال کنند.)

مدارک مورد نیاز در پروسه مهاجرت والدین به کانادا از طریق برنامهPGP

متقاضیان باید دقت داشته باشند مدارک مورد نیاز در پروسه مهاجرت والدین به کانادا از طریق برنامه PGP را آماده کنند و فرم های مربوط به اسپانسرشیپ را تکمیل کرده باشد و در قالب مشخص و معین شده به اداره مهاجرت ارسال کنند. در ادامه مدارک مورد نیاز برای پروسه مهاجرت والدین کانادا عبارتند از:

 • کپی کارت اقامت دائم کانادا
 • کپی تائید اقامت دائم کانادا
 • کپی کارت شهروندی (در صورت کسب شهروندی)
 • کپی تمامی صفحات پاسپورت کانادایی
 • کپی شناسانامه کانادایی
 • کپی سند سابقه حضور
 • کپی پرداخت بیمه و مالیات
 • کپی مدارک مالی اعم از گردش حساب، فیش حقوقی، ارسال تعهد نامه مالی که تائیدیه آن توسط اداره حقوق کانادا ثبت شده باشد.

هزینه درخواست اسپانسرشیپ پدر و مادر کانادا

طبیعتا در زمان درخواست اسپانسرشیپ پدر و مادر کانادا مانند تمامی روش های مهاجرتی دیگر متقاضیان باید هزینه ای بابت درخواست خود پرداخت کنند که در این قسمت برخی از هزینه های مهم را خدمت شما عزیزان اعلام می کنیم.

 • هزینه درخواست برای والدین یا پدر و مادر بزرگ: 1050 دلار
 • هزینه درخواست برای والدین یا پدر و مادر بزرگ بدون حق دریافت اقامت دائم کانادا: 550 دلار
 • هزینه در خواست برای والدین یا پدر و مادر بزرگ برای شریک زندگی: 1050 دلار
 • هزینه بیومتریک برای خانواده 2 نفر و بیشتر: 170 دلار
 • هزینه بیومتریک برای هر شخص:‌ 85 دلار

درآمد مورد نیاز اسپانسر شدن والدین در کانادا

درآمد مورد نیاز اسپانسر والدین در کانادا به عنوان یک تعهد مالی محسوب می شود که افراد می بایست این تعهد نامه مالی را از اداره حقوق و دستمزد در کانادا دریافت کنند و تعهد نمایند که به مدت 3 سال باید تمکن مورد نیاز برای تامین هزینه های زندگی را به تعداد نفرات مورد درخواست برآورد کنند. بنابراین اسپانسر ها بسته به تعداد نفراتی که درخواست اقامت کانادا را دارند، یک فرم ارزیابی مالی اداره مهاجرت کانادا را پر کنند. بر حسب تعداد افراد رقم پیش فرض به عنوان حداقل میزان درآمد مورد نیاز محاسبه می شود که البته این مبلغ نمی تواند به عنوان مبلغ دقیق تعیین شود، چرا که در ارزیابی دقیق تر هنگام ثبت نام جهت اسپانسرشیپ شدن والدین در کانادا تمامی وضعیت های مربوط به آن بررسی می شود و جزئیات آن در اختیار افراد قرار داده می شود که می توان به عواملی مانند مراقبت های بهداشتی و پزشکی و... اشاره کرد که اسپانسر مجبور به پرداخت این نوع هزینه ها و هزینه های ضروری دیگر می شود. حال در جدولی میزان هزینه های مورد نیاز بر مبنای درآمد سالانه به ازای تعداد افرادی که اسپانسر حامی آنها بوده را خدمت شما عزیزان ارائه خواهیم کرد.

تعداد افراد

درآمد سال 2019

درآمد سال 2020

درآمد سال 2021

2

41007

323270

33209

3

550414

39672

41001

4

61209

48167

47156

5

69423

54630

52482

مبالغ اضافه به ازای هر فرد

8876

6985

5326

اقامت کانادا از طریق اسپانسرشیپ والدین

در ابتدا به این موضوع باید اشاره کرد که تمامی افرادی که قصد دارند از طریق اسپانسرشیپ برای اقامت والدین خود اقدام کنند فقط محدود به والدین نیستند و می توانند برای بستگان درجه یک و پدر بزرگ و مادر بزرگ خود درخواست دهند.

لازم به ذکر است که در این نوع اقامت افراد باید ثابت کنند که وابستگی های مالی، تامین مالی و مراقبت های لازم را می توانند برای والدین خود داشته باشند و بتوانند ساپورت و حمایت لازم را از آنها داشته باشند.

مزایای مهاجرت والدین به کانادا از طریق برنامه PGP

برخی از افرادی که در کانادا شهروندی کانادا را دارند و یا دارای اقامت دائم کانادا می باشند، می توانند برای آوردن والدین خود به کانادا از طریق برنامه PGP درخواست دهند و اقامت دائم کانادا را برای والدین خود دریافت کنند. شما عزیزان باید دقت داشته باشید که مدت زمان انتظار برای این برنامه طولانی و زمان بر هست. از این رو بسیاری از افراد والدین خود را به عنوان بازدید کننده به کانادا می اورند و در این مدت منتظر رسیدگی به پروسه PGP می باشند.

خوشبختانه می توان گفت والدین، پدر و مادربزرگ هایی که فرزند و حتی نوه آنان در کانادا داراي اقامت دائم می باشند می توانند توسط فرزندان و نوه خود مقیم دائم کانادا شوند و از طریق برنامه PGP وارد کشور کانادا شوند. ضمن اینکه اثبات توانایی مالی و ارائه تمکن مالی بر عهده فرزندان و نوه افراد می باشد. در واقع فرزندان و نوه به عنوان حامی مالی می توان برای شما درخواست اقامت دائم در کانادا داشته باشد. در نهایت از مهم ترین مزایای برنامه PGP می توان به اخذ اقامت دائم کانادا از همان ابتدا اشاره کرد.

سایر روش های اخذ اقامت برای والدین

همانطور که در این مقاله به بررسی روش اسپانسرشیپ برای والدین در کانادا پرداختیم، سعی گردید نقاط قوت و نقاط منفی این روش را به شما عزیزان مطرح کنیم. اما در صورتی که تمایل دارید به سایر روش های اخذ اقامت برای والدین در کانادا اقدام نمایید پیشنهاد می گردد با کارشناسان موسسه MIE تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند شوید. چرا که شرایط فردی هر شخص متفاوت می باشد و می توان گفت روش های متعددی قابل انجام برای مهاجرت به کانادا وجود داشته باشد. اما به طور کلی می توان یکی از روش های مهاجرت به کانادا را روش کارآفرینی، استارتاپ ویزا کانادا و یا روش های سرمایه گذاری مطرح کرد. البته یکی دیگر از روش های مهاجرت برای والدین به کانادا می تواند از طریق خود اشتغالی در کانادا باشد که برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید به لینک زیر مراجعه فرمایید.

 • خود اشتغالی در کانادا
 • استارت اپ کانادا
 • کارآفرینی در کانادا
 • از دیگر روش های مهاجرت به کانادا برای والدین و پدر و مادربزرگ می توان به سوپر ویزای والدین در کانادا اشاره کرد.

در حال حاضر اکثر بازدید کنندگان در کانادا می توانند به مدت 6 ماه در سال از کانادا بازدید کنند و اگر قصد دارند مدت زمان بیشتری در کانادا حضور داشته باشند باید برای تمدید درخواست دهند و هزینه جدیدی پرداخت کنند.

اما با سوپر ویزای پدر و مادر بزرگ و والدین که واجد شرایط این ویزا باشند می توانند تا دو سال بدون نیاز به تمدید در کانادا حضور داشته باشند. این ویزا این امکان را به متقاضیان می دهد که آنان بتوانند به مدت حداکثر 10 سال چندین بار به کانادا وارد شوند.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب اسپانسر شیپ والدین کانادا هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس جناب استاد ملک پور است استفاده نموده و در حد یک وکیل مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.بنر گام به گام اخذ اقامت

سوالات متداول

آیا شهروندان کانادایی می توانند از والدین خود در کانادا حمایت کنند؟

بله در صورت واجد شرایط بودن این امکان وجود دارد اما باید دقت کنید که این پروسه اخرین بار در سال 2021 انجام شد و اداره مهاجرت کانادا برای 3000 پرونده دعوت نامه ارسال کرد. برای بررسی این موضوع در سال جدید باید به وب سایت اداره مهاجرت کانادا مراجعه فرمایید.

چه مدت طول می کشد تا پروسه اسپانسرشیپ والدین در کانادا انجام شود؟

متاسفانه این روش جزو روش های زمان بر می باشد و در برخی موارد دیده شده که پروسه انجام کار تا 4 سال به طول انجامیده است.

چه کسانی می توانند از طریق اسپانسرشیپ در کانادا اقامت دریافت کنند؟

پدر و مادر، پدر بزرگ و مادر بزرگ

آیا می توانم از طریق اسپانسرشیپ برای والدین همسرم اقدام کنم؟

بله شما می توانید با دریافت نامه تائید درآمد از اداره حقوق و درآمد از کانادا و تکمیل نمودن فرم های مربوطه برای والدین همسر خود از طریق اسپانسرشیپ درخواست دهید.

سخن پایانی

همانطورکه مستحضر هستید در این مقاله به شرایط اسپانسر شیپ والدین کانادا پرداختیم و پیرامون آن مسائل مهمی چون صلاحیت اسپانسر شیپ والدین کانادا، مراحل اسپانسر شیپ والدین در کانادا، مدارک مورد نیاز در پروسه مهاجرت والدین به کانادا از طریق برنامهPGPو هزینه درخواست اسپانسرشیپ پدر و مادر در کانادا پرداختیم و مزایای این روش را به شما عزیزان توضیح دادیم. اما در این مقاله نیز اشاره شد که زمان پردازش به درخواست هاممکن است بعضا  4 سال به طول انجامد. چرا که طبق برنامه ای که در وب سایت اداره مهاجرت اعلام شده بود در سال 2018 برنامه های 4 سال گذشته را بررسی می کنند. از این رو سعی داشتیم سایر روش های اخذ اقامت برای والدین را در همین مقاله باز گو کنیم.

امید است با نگارش این مقاله توانسته باشیم سطح اطلاعات و آگاهی شما عزیزان را در خصوص روش اسپانسر شیپ والدین کانادا بالا ببریم. پیشنهاد می گردد پس از مطالعه این مقاله در صورت بروز هر گونه سوال با کارشناسان موسسه MIE تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند شوید و یا می توانید در انتهای این مقاله سوالات و نظرات خود را مطرح نموده و پاسخ آن را در کمترین زمان ممکن به دست آورید.


مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
مشاوره رایگان