تمکن مالی ویزای تحصیلی کانادا

3 آذر 1400 بدون نظر

همانگونه که مطلعید در بحث مهاجرت و اخذ ویزا، متقاضی نیازمند ارائه مدارک و مستنداتی است که بسته به نوع مهاجرت مدرک تحصیلی، هویت و تمکن مالی خود را به اثبات برساند. ما در موسسه مشاوره MIE اتریش در این مقاله سعی داریم تمکن مالی ویزای تحصیلی کانادا را تحلیل کنیم. مادامی که متقاضی تحصیل در کانادا هستید و برای ارائه تمکن مالی به اطلاعات بیشتری نیاز دارید؛ می توانید با موسسه مشاوره MIE اتریش تماس تلفنی برقرار کنید؛ سوالات خود را مطرح کرده و از مشاوره رایگان بهره ببرید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

تمکن مالی ویزای تحصیلی کانادا

شرایط تمکن مالی ویزای تحصیلی کانادا

اخیرا کانادا به کشور هدف برای ادامه تحصیلات بین المللی بدل شده است. به طبع  تحصیلات بین المللی بویژه ادامه تحصیل در کانادا مستلزم اخذ ویزای تحصیلی است. متقاضی با در دست داشتن مدارکی اعم از نامه پذیرش از دانشگاه مورد نظر خود در کانادا، مدارک تحصیلی و مهارت زبان انگلیسی به مدرکی مبنی بر گواهی اثبات تمکن مالی احتیاج دارد. حال موضوع این است که دانشجوی متقاضی چگونه تمکن مالی خود و حامی مالی خود را به اثبات برساند؟ دانشجو باید اثبات کند که قادر به پرداخت هزینه تحصیل  و زندگی در کانادا است و به خوبی از پس هزینه های که در کانادا به او محول می شود بر می آید. این مهم طی مراجعه به بانک و اخذ اظهارنامه ای مبنی بر گردش حساب مالی در بازه زمانی مشخص امکان پذیر خواهد شد.

میزان تمکن مالی برای ویزای تحصیلی کانادا

دانشجوی متقاضی تحصیل در کانادا برای اخذ ویزا باید نامه ای معتبر و تایید شده از طرف بانکی در مرکز استان محل زندگی خود اخذ نماید؛ نامه مذکور می بایست حاوی اطلاعاتی از گردش حساب متقاضی باشد. در این نامه گردش حساب اهمیت دارد به این معنی که واریز یک باره پول به حساب فرد متقاضی برای اخذ تمکن مالی مورد پذیرش واقع نمی شود و برای اخذ ویزای تحصیلی موثر واقع نخواهد شد. متقاضی برای تکمیل بخشی از مدارک اخذ ویزا می بایست ثابت کند که به ازای هر سال تحصیلی 10 هزار دلار در حساب خود دارد. این مبلغ بدون در نظر گرفتن شهریه تحصیل و هزینه سفر برای یک نفرمحاسبه شده است. مادامی که هزینه سفر 2 هزار دلار و 16 هزار دلار هزینه های تحصیل در کانادا برای متقاضی محاسبه شود؛ در مجموع متقاضی باید دارا بودن 28 هزار دلار را به ازای هر سال تحصیلی را اثبات کند، به طبع اگر دانشجو متاهل و دارای فرزند باشد این مبلغ به 34 هزار دلار هم خواهد رسید. به ازای همسر 4 هزار دلار و به ازای هر فرزند 3 هزار دلار به  ده هزار دلار اولیه افزوده می شود این محاسبات به صورت واضح تردر جدول زیر آورده شده اند:

ترکیب خانواده

تمکن مالی ویزای تحصیلی کانادا به ازای هر سال

در صورتی که متقاضی مجرد باشد

10 هزار دلار+ 2 هزار دلار+ 16 هزار دلار= 28 هزار دلار

متقاضی همراه همسر

14 هزار دلار+4 هزار دلار+16 هزار دلار= 34 هزار دلار

متقاضی همراه همسر و فرزند

34 هزار دلار + 3 هزار دلار= 37 هزار دلار

 

ویزای دانشجویی کانادا کرونا

این مقاله را از دست ندهید: ویزای دانشجویی کانادا کرونا

در این مقاله ما تمام راه های ویزای دانشجویی کانادا کرونا را به شما خواهیم آموخت.

نمونه تمکن مالی

نامه تمکن مالی در بانک های مراکز استان ها قابل اخذ می باشد. این نامه به زبان انگلیسی توسط بانک صادر شده و گردش حساب فرد متقاضی را از 4 ماه پیش از درخواست ویزای تحصیلی کانادا گزارش می دهد؛ تمکن مالی ویزای تحصیلی کانادا به نرخ دلار کانادا محاسبه و گزارش خواهد شد. امکان تخلف در این نامه معتبر وجود ندارد چرا که استعلام آن توسط سفارت به سادگی قابل رهگیری آنلاین است. در تصویر زیر نمونه ای از نامه تمکن مالی بانک تجارت را مشاهده می فرمایید به وضوح مشهود است که میانگین بالانس حساب  به صورت دقیق آورده شده است.

تمکن مالی ویزای تحصیلی کانادا

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی کانادا

کانادا به عنوان مقصدی جذاب برای دانشجویان از نظر شرایط ایده‌آل حرفی برای گفتن دارد. آموزش با کیفیت بر پایه تحقیق، بورسیه تحصیلی درکانادا و چندین مزیت دیگر که دانشجو را مجاب به فراهم کردن شرایط اخذ ویزا کانادا و تحصیل در این کشور می کند. دانشجو به موجب ورود به این کشور و ادامه تحصیل ملزم به ارائه مدرکی است:

  • داشتن پاسپورتی با اعتبار که مدت تحصیل را پوشش دهد
  • مدارک تحصیلی
  • بیان انگیزه از اخذ ویزای تحصیلی
  • نامه پذیرش از دانشگاهی در مقصد
  • اثبات تمکن مالی
  • عکس پاسپورتی
  • مهارت در زبان انگلیسی

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب تمکن مالی ویزای تحصیلی کانادا هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس جناب استاد ملک پور است استفاده نموده و در حد یک وکیل مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت


سوالات متداول در مورد تمکن مالی ویزای تحصیلی کانادا

در تمکن مالی ویزای تحصیلی کانادا امکان واریز یکباره مبلغ مورد نیاز به حساب وجود دارد؟

خیر، علاوه بر اینکه موجودی حسابی که به یک باره تامین شده باشد در اخذ ویزا تاًثیری نخواهد داشت، استهلام گردش حساب از بانک هم به سادگی و به صورت آنلاین قابل رهگیری است.

در تمکن مالی ویزای تحصیلی کانادا مبلغ تمکن مالی اخذ ویزا به تنهایی چه مبلغی اعلام شده است؟

مبلغ تمکن مالی اخذ ویزای تحصیلی برای فرد متقاضی به ازای هر سال تحصیلی 10 هزار دلار تعیین شده است.

در تمکن مالی ویزای تحصیلی کانادا متقاضی برای اخذ ویزا چه مدارکی را باید داشته باشد؟

داشتن پاسپورتی با اعتبار که مدت تحصیل را پوشش دهد

مدارک تحصیلی

بیان انگیزه از اخذ ویزای تحصیلی

نامه پذیرش از دانشگاهی در مقصد

اثبات تمکن مالی

عکس پاسپورتی

مهارت در زبان انگلیسی

در تمکن مالی ویزای تحصیلی کانادا به ازای هر فرزند چه مبلغی اضافه می شود؟

به ازای هر فرزند 3 هزار دلار کانادا به مبلغ اولیه افزوده خواهد شد.

سخن پایانی درباره تمکن مالی ویزای تحصیلی کانادا

در این نوشتار به محاسبه تمکن مالی ویزای تحصیلی کانادا پرداختیم.  اثبات تمکن مالی از مهم ترین مدارک مورد نیاز در اخذ ویزای تحصیلی بشمار می رود. متقاضی با ارائه این مدرک ثابت می کند که می تواند هزینه های تحصیل و زندگی در کانادا را بپردازد. اگر متقاضی بخواهد خانواده خود را نیز همراه ببرد به طبع به مبلغ تمکن مالی او افزوده خواهد شد. اگر تصمیم به اخذ ویزای تحصیلی کانادا دارید، بدون شک داشتن تمکن مالی از ضروریات اخذ  این ویزا است؛ بنابراین شما مخاطب گرامی می توانید برای برخورداری از مشاوره رایگان با موسسه مشاوره  MIEاتریش تماس تلفنی برقرار کنید و سوالات خود را در این زمینه بپرسید و اطلاعات خود را تکمیل کنید.

امتیاز 5 از 5 ( 1 رای ثبت شده)

ثبت پرسش