تمکن مالی ویزای تحصیلی کانادا

1 نظر

همانگونه که مطلعید در بحث مهاجرت و اخذ ویزا، متقاضی نیازمند ارائه مدارک و مستنداتی است که بسته به نوع مهاجرت مدرک تحصیلی، هویت و تمکن مالی خود را به اثبات برساند. ما در موسسه مشاوره MIE در این مقاله سعی داریم تمکن مالی ویزای تحصیلی کانادا را تحلیل کنیم. مادامی که متقاضی تحصیل در کانادا هستید و برای ارائه تمکن مالی به اطلاعات بیشتری نیاز دارید؛ می توانید با موسسه مشاوره MIE تماس تلفنی برقرار کنید؛ سوالات خود را مطرح کرده و از مشاوره رایگان بهره ببرید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

تمکن مالی ویزای تحصیلی کانادا

شرایط تمکن مالی ویزای تحصیلی کانادا

اخیرا کانادا به کشور هدف برای ادامه تحصیلات بین المللی بدل شده است. به طبع  تحصیلات بین المللی بویژه ادامه تحصیل در کانادا مستلزم اخذ ویزای تحصیلی است. متقاضی با در دست داشتن مدارکی اعم از نامه پذیرش از دانشگاه مورد نظر خود در کانادا، مدارک تحصیلی و مهارت زبان انگلیسی به مدرکی مبنی بر گواهی اثبات تمکن مالی احتیاج دارد. حال موضوع این است که دانشجوی متقاضی چگونه تمکن مالی خود و حامی مالی خود را به اثبات برساند؟ دانشجو باید اثبات کند که قادر به پرداخت هزینه تحصیل  و زندگی در کانادا است و به خوبی از پس هزینه های که در کانادا به او محول می شود بر می آید. این مهم طی مراجعه به بانک و اخذ اظهارنامه ای مبنی بر گردش حساب مالی در بازه زمانی مشخص امکان پذیر خواهد شد.

میزان تمکن مالی برای ویزای تحصیلی کانادا

دانشجوی متقاضی تحصیل در کانادا برای اخذ ویزا باید نامه ای معتبر و تایید شده از طرف بانکی در مرکز استان محل زندگی خود اخذ نماید؛ نامه مذکور می بایست حاوی اطلاعاتی از گردش حساب متقاضی باشد. در این نامه گردش حساب اهمیت دارد به این معنی که واریز یک باره پول به حساب فرد متقاضی برای اخذ تمکن مالی مورد پذیرش واقع نمی شود و برای اخذ ویزای تحصیلی موثر واقع نخواهد شد. متقاضی برای تکمیل بخشی از مدارک اخذ ویزا می بایست ثابت کند که به ازای هر سال تحصیلی 10 هزار دلار در حساب خود دارد. این مبلغ بدون در نظر گرفتن شهریه تحصیل و هزینه سفر برای یک نفرمحاسبه شده است. مادامی که هزینه سفر 2 هزار دلار و 16 هزار دلار هزینه های تحصیل در کانادا برای متقاضی محاسبه شود؛ در مجموع متقاضی باید دارا بودن 28 هزار دلار را به ازای هر سال تحصیلی را اثبات کند، به طبع اگر دانشجو متاهل و دارای فرزند باشد این مبلغ به 34 هزار دلار هم خواهد رسید. به ازای همسر 4 هزار دلار و به ازای هر فرزند 3 هزار دلار به  ده هزار دلار اولیه افزوده می شود این محاسبات به صورت واضح تردر جدول زیر آورده شده اند:

ترکیب خانواده

تمکن مالی ویزای تحصیلی کانادا به ازای هر سال

در صورتی که متقاضی مجرد باشد

10 هزار دلار+ 2 هزار دلار+ 16 هزار دلار= 28 هزار دلار

متقاضی همراه همسر

14 هزار دلار+4 هزار دلار+16 هزار دلار= 34 هزار دلار

متقاضی همراه همسر و فرزند

34 هزار دلار + 3 هزار دلار= 37 هزار دلار

 

ویزای دانشجویی کانادا کرونا

این مقاله را از دست ندهید: ویزای دانشجویی کانادا کرونا

در این مقاله ما تمام راه های ویزای دانشجویی کانادا کرونا را به شما خواهیم آموخت.

چرا برای مهاجرت تحصیلی به کانادا تمکن مالی نیاز است؟

حتما می دانید برای موفقیت در مهاجرت تحصیلی به کانادا باید از پذیرش تحصیلی برخوردار شوید. سپس ارائه مدارک هویتی و اثبات تمکن مالی باید صورت گیرد. فرد متقاضی مهاجرت تحصیلی در کانادا باید ثابت کند که می تواند از خود و خانواده خود تا زمانی که در کانادا حضور دارند، حمایت مالی کند. داشتن حساب بانکی در کانادا، گواهی سرمایه گذاری تضمین شده از یک موسسه مالی کانادایی (GIC)، نامه ای که اثبات کند شهریه و هزینه مسکن را فرد متقاضی پرداخت کرده است و... برخی از عوامل اثبات تمکن مالی به شمار می روند. به طور کلی تمکن مالی از اولویت های اصلی و ضروری برای ویزای تحصیلی به شمار می رود. برخورداری از تمکن مالی سبب پذیرش و کاهش مشکلات ناشی از هزینه های مهاجرت می شود.

معیارهای ارزیابی تمکن مالی برای ویزای تحصیلی کانادا با چه مواردی اثبات می شود؟

برای اینکه تمکن مالی شما اثبات شود معیارهایی برای ارزیابی در تظر گرفت شده است. این معیار ها عبارتند از:

 • اثبات تمکن مالی از طریق بانک کانادا، به عیارتی دیگر در صورتی که در بانک کانادایی از حساب بانکی برخوردار باشید می توانید با ارائه گواهی های لازم از سوی این بانک ها تمکن مالی خود را ثابت کنید.
 • گواهی سرمایه گذاری تضمین شده (GIC) از یک موسسه مالی کانادایی شرکت کننده
 • ارائه مدرک وام دانشجویی یا تحصیلی از بانک
 • ارائه صورت حساب های بانکی شما در 4 ماه گذشته
 • پیش نویس بانکی که می تواند به دلار کانادا تبدیل شود
 • ثابت کند که شهریه و هزینه مسکن را پرداخت کرده اید
 • نامه ای از شخص یا موسسه علمی که شما را حمایت مالی می کند یا در صورت برخورداری از بورسیه تحصیلی باید مدرکی مبنی بر پرداخت بودجه از داخل کانادا

گفتنی است که راه های اثبات تمکن مالی شامل موارد زیر می باشد، این موارد تویط افسر ویزای مورد بررسی قرار گرفته و باید تایید بشود تا گواهی بر تمکن مالی شما باشد.

 • ارائه اسناد مالکیت در کشور خود، در صورت دارا بودن ملک بهتر است که سند یا استاد مالکیت را نیز ارائه دهید
 • ارائه صورت حساب بانکی برای سفارتخانه، برای این منظور باید از بانک درخواست داده و بهتر است که تاریخ ان به تاریخ ارائه مدارک نزدیک باشد
 • ارائه حواله بانکی که قابلیت تبدیل به دلار داشته باشد
 • ارائه نامه ای که اثباتی بر دارا بودن شغل برای شما در زمان حضورتان در ایران باشد و پایان مهلتتان برای ادامه شغل باز خواهید گشت
 • ارائه نامه اسپانسرشیپ در صورت دارا بودن
 • ارائه یک حساب بانکی کانادایی
 • ارائه رسید پرداخت شهریه ها و هزینه های تحصیلی

مدارک لازم برای اثبات تمکن مالی ویزای تحصیلی کانادا

همانطور که پیش تر ارائه شد، برای دریافت اپلای تحصیلی باید مدارک زیر ارائه شود.

 • گواهی پذیرش:

برای این منظور باید دانشگاهی که شما ار پذیرش کرده است یک نامه پذیرش یرای شما ارسال کند. گذراندن دوره های پیش نیاز درسی، زبان انگلیسی یا فرانسوی و... نیز در این مرحله مشخص می شوند.

 • مدارک هویتی و شناسایی:

در این رابطه باید بدانید علاوه بر شما، افرادی که به همراه شما به کانادا می روند نیز باید مجوز داشته باشند. هنگامی که در خواست به صورت انلاین باشد یک کپی از صفحه اطلاعات پاسپورت باید بارگذاری شود و در صورت پذیر باید اصل پاسپورت ارائه شود. دوعکس اخثیر متقاضی در اندازه پاسپورت نیز لازم است و باید در پشت هر کدام از ان ها نام ونام خانوادگی به همراه تاریخ تولید نوشته شود.برخی دیگر از این مدارک عبارتند از:

  • مدارک تحصیلی
  • کارت ملی
  • گذرنامه
  • مشخصات حساب بانکی
 • نامه تمکن مالی:

برای اثبات تمکن مالی ویزای دانشجویی کانادا باید ثابت شود که فرد متقاضی تا زمانی که در کانادا حضور دارد از خود و در صورت همراهی خانواده خود توانایی حمایت مالی دارد. حساب بانکی در کاناد، گواهی سرمایه گذاری تضمین شده از موسسات مالی کانادا، صورت حساب مالی 4 ماه اخیر متقاضی و در صورت برخورداری از بورسیه ارائه مدرک بورسیه از دیگر مدارک اثبات تمکن مالی است.

شرایط اسپانسر دانشجویان خارجی در کانادا

اسپانسر شیپ یا حمایت مالی دانشجویان بین المللی معمولا از طرف گروه یا سازمان هایی که در خواست جذب دانشجویان بین الملل دارند صورت می گیرد. در این روش هزینه های دانشجو پردداخت شده یا کمک هزینه ای به آن ها پرداخت می شود. برای اسپانسر نمی توان به دانشگاه درخواست داد. بهترین راه برای انجام این کار پر کردن فرم اسپانسر شرکت خارجی(RE2) است. این فرم باید به طور کامل تکمیل و از سوی موسسه اسپانسر ارسال شود برای این منظور می توان از امضای دیجیتال و یا روش پرینت و امضا و سپس ارسال نیز استفاده کرد. همچنین امکان دارد اسپانسر از فرم استاندارد، نامه تایید یا ضمانت مالی سفارت ارسال کند. از طرف دیگر، ممکن است حامی شما بخواهد به جای فرم استاندارد ما یک نامه تایید استاندارد یا ضمانت مالی سفارت ارسال کند.

اعتبار نامه تمکن مالی ویزای دانشجویی کانادا چقدر است؟

مدت اعتبار نامه تمکن مالی ویزای دانشجویی کانادا ازجمله موارد مهمی است که متقاضیان به آن باید توجه کنند. به طور معمول اعتبار نامه تمکن مالی تا تحویل به سفارت یک ماه می باشد. گفتنی است که در صورت دریافت نامه تمکن مالی ارائه هر چه سریعتر آن به سفارت سبب سرعت بخشیدن بر روند دریافت ویزا می شود. در ین رابطه بهتر است که برای مدت شش ماه قبل از دریافت نامه تمکن مالی کلیه پول خود را در حساب نگهدارید.

نمونه تمکن مالی

نامه تمکن مالی در بانک های مراکز استان ها قابل اخذ می باشد. این نامه به زبان انگلیسی توسط بانک صادر شده و گردش حساب فرد متقاضی را از 4 ماه پیش از درخواست ویزای تحصیلی کانادا گزارش می دهد؛ تمکن مالی ویزای تحصیلی کانادا به نرخ دلار کانادا محاسبه و گزارش خواهد شد. امکان تخلف در این نامه معتبر وجود ندارد چرا که استعلام آن توسط سفارت به سادگی قابل رهگیری آنلاین است. در تصویر زیر نمونه ای از نامه تمکن مالی بانک تجارت را مشاهده می فرمایید به وضوح مشهود است که میانگین بالانس حساب  به صورت دقیق آورده شده است.

تمکن مالی ویزای تحصیلی کانادا

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی کانادا

کانادا به عنوان مقصدی جذاب برای دانشجویان از نظر شرایط ایده‌آل حرفی برای گفتن دارد. آموزش با کیفیت بر پایه تحقیق، بورسیه تحصیلی درکانادا و چندین مزیت دیگر که دانشجو را مجاب به فراهم کردن شرایط اخذ ویزا کانادا و تحصیل در این کشور می کند. دانشجو به موجب ورود به این کشور و ادامه تحصیل ملزم به ارائه مدرکی است:

 • داشتن پاسپورتی با اعتبار که مدت تحصیل را پوشش دهد
 • مدارک تحصیلی
 • بیان انگیزه از اخذ ویزای تحصیلی
 • نامه پذیرش از دانشگاهی در مقصد
 • اثبات تمکن مالی
 • عکس پاسپورتی
 • مهارت در زبان انگلیسی

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب تمکن مالی ویزای تحصیلی کانادا هستید، اینجا کلیک کنید ➡️


تحصیل در کالج لافبورو

 

پرسش: چه هزینه هایی برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا باید بپردازیم؟

 


سوالات متداول در مورد تمکن مالی ویزای تحصیلی کانادا

در تمکن مالی ویزای تحصیلی کانادا امکان واریز یکباره مبلغ مورد نیاز به حساب وجود دارد؟

خیر، علاوه بر اینکه موجودی حسابی که به یک باره تامین شده باشد در اخذ ویزا تاًثیری نخواهد داشت، استهلام گردش حساب از بانک هم به سادگی و به صورت آنلاین قابل رهگیری است.

در تمکن مالی ویزای تحصیلی کانادا مبلغ تمکن مالی اخذ ویزا به تنهایی چه مبلغی اعلام شده است؟

مبلغ تمکن مالی اخذ ویزای تحصیلی برای فرد متقاضی به ازای هر سال تحصیلی 10 هزار دلار تعیین شده است.

در تمکن مالی ویزای تحصیلی کانادا متقاضی برای اخذ ویزا چه مدارکی را باید داشته باشد؟

داشتن پاسپورتی با اعتبار که مدت تحصیل را پوشش دهد

مدارک تحصیلی

بیان انگیزه از اخذ ویزای تحصیلی

نامه پذیرش از دانشگاهی در مقصد

اثبات تمکن مالی

عکس پاسپورتی

مهارت در زبان انگلیسی

در تمکن مالی ویزای تحصیلی کانادا به ازای هر فرزند چه مبلغی اضافه می شود؟

به ازای هر فرزند 3 هزار دلار کانادا به مبلغ اولیه افزوده خواهد شد.

سخن پایانی درباره تمکن مالی ویزای تحصیلی کانادا

در این نوشتار به محاسبه تمکن مالی ویزای تحصیلی کانادا پرداختیم. اثبات تمکن مالی از مهم ترین موارد چک لیست مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی کانادا بشمار می رود. متقاضی با ارائه این مدرک ثابت می کند که می تواند هزینه های تحصیل و زندگی در کانادا را بپردازد. اگر متقاضی بخواهد خانواده خود را نیز همراه ببرد به طبع به مبلغ تمکن مالی او افزوده خواهد شد. اگر تصمیم به اخذ ویزای تحصیلی کانادا دارید، بدون شک داشتن تمکن مالی از ضروریات اخذ  این ویزا است؛ بنابراین شما مخاطب گرامی می توانید برای برخورداری از مشاوره رایگان با موسسه مشاوره  MIE تماس تلفنی برقرار کنید و سوالات خود را در این زمینه بپرسید و اطلاعات خود را تکمیل کنید.

امتیاز 5 از 5 ( 2 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
دلارام دریایی
شخصی که قرار اسپانسر بشه برای دانشجو در کانادا چه مدارکی و باید برای سفارت بفرستن؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام. دوست عزیز ارائه تمکن مالی لازم برای تحصیل و زندگی ضروری است.
مشاوره رایگان