معرفی دانشگاه هنر برلین آلمان

1 نظر

در دنیای امروز اهمیت کیفیت آموزش و سطح علمی دانشگاه ها در پیشرفت و تعلیم دانشجویان موفق با آینده ای درخشان بر کسی پوشیده نیست و همین امر خانواده ها و دانشجویان را مصمم کرده که برنامه تحصیلات بین المللی را پیش بگیرند. کشورهای اروپایی اولین انتخاب و مقصد تحصیلات بین المللی به حساب می آید چرا که آموزش در سطح اروپا از روش های به روز و بسیار سطح بالا بهره می برد؛ در این میان یکی از کشورهایی که در این حوزه حرفی برای گفتن دارد کشور آلمان است. این کشور در شهرهای خود دانشگاه های بسیاری دارد که هر کدام در موضوعات مختلفی سرآمد هستند یکی از این دانشگاه ها دانشگاه هنر برلین است. ما در موسسه مشاوره MIE در قالب این نوشتار برآن شدیم تا به تجزیه و تحلیل این دانشگاه در آلمان بپردازیم. اطلاعاتی که از این نوشتار حاصل شده است؛ نتیجه تحقیقات از سایت های مختلف مرتبط به موضوع بوده و در کنار آن از مشاوره با وکلای محلی نیز بهره گرفته شده است با این وجود این دسته اطلاعات از سری خدمات موسسه مشاوره MIE به حساب نمی آید و متقاضیان برای اطلاع از همه خدمات موسسه می توانند به طور مستقیم برای مشاوره رایگان تماس حاصل فرمایید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما
پردیس دانشگاه هنر برلین آلمان

معرفی دانشگاه هنر برلین آلمان

دانشگاه هنر برلین یکی از بزرگترین و متنوع ترین دانشگاه های هنر در جهان به حساب می آید. سابقه 300 ساله این دانشگاه در امر آموزش به تأسیس آکادمی هنرهای براندنبورگ-پروس در سال 1696 ریشه دارد ولی به صورت رسمی در سال 1975 تاسیس شده است. تدریس بیشتر در قالب های سنتی در چهار کالج هنرهای زیبا، معماری، رسانه و طراحی، موسیقی و هنرهای نمایشی و همچنین در موسسه مرکزی آموزش مداوم کالج شغلی برلین و همچنین مراکز بین دانشگاهی برای رقص در جریان است. HZT و Jazz JIB طیف کاملی از هنرها و مطالعات دانشگاهی مرتبط را در بیش از 70 دوره را شامل می شود. Universität der Künste Berlin با اعطای مدرک دکترا و مدارک فوق دکترا نیز یکی از معدود کالج های هنری در آلمان محسوب می شود که سیستم آموزش عالی بی نقصی را ارائه می نماید. معلمان هنر و موسیقی نیز در دانشگاه هنر برلین، تنها دانشگاه در برلین که در آن می توان این موضوعات را مطالعه کرد، تحصیل می کنند.

ویدیو موسسه MIE در مورد ویزای آلمان به همراه آموزش زبان آلمانی


رنکینگ دانشگاه هنر برلین آلمان

Universität der Künste Berlin در لیست دانشگاه های برتر در زمینه هنر و علوم انسانی در آلمان قرار دارد، امتیاز این موضوع برای دانشگاه هنر برلین آلمان 68.2 عنوان شده است. جدول زیر رتبه های تعین شده بواسطه سازمان های مختلف را منعکس می کند:

رتبه بندی منتشر شده توسط Uni Rank

رتبه کشوری 73

رتبه جهانی 1348

رتبه بندی QS WUR بر اساس موضوع

30

رتبه بندی منتشر شده توسطEduRank

در جهان 2747از 14,160

در اروپا 804 از 2789

در آلمان 12 از 46

در براندنبورگ 9 از 36

رنکینگ موضوعی موسیقی

2244 از 2801

 

دانشکده های Berlin University of the Arts

در دانشگاه Berlin University of the Arts رشته هنر در قالب های مختلف در دسترس علاقه مندان قرار می گیرد. دانشکده ها با اشاعه شاخه های متنوع از هنر در این دانشگاه فعال هستند؛ که هر کدام در رشته تخصصی خود و در حوزه دانش هنری خود حرفی برای گفتن دارند و از جمله دانشکده های مطرح بشمار می روند.

 • دانشکده هنرهای زیبا
 • دانشکده معماری، رسانه و طراحی
 • دانشکده موسیقی
 • دانشکده هنرهای نمایشی
 • موسسه جاز برلین
 • مرکزآموزش مداوم

تحصیل در رشته هنر در آلمان

این مقاله را از دست ندهید: تحصیل در رشته هنر در آلمان

در این مقاله ما راه های موفقیت در تحصیل در رشته هنر در آلمان را به شما خواهیم آموخت.

رشته های تحصیلی دانشگاه هنر برلین آلمان

همانگونه که گفته شد رشته های ارائه شده در دانشگاه هنر برلین آلمان تلفیقی از علم و هنر می باشند و هر دانشکده در یک حوزه هنری خاص فعالیت و پویایی خود را در قالب این رشته ها به نمایش می گذارد. در ادامه به ذکر برخی از این رشته ها می پردازیم:

بازیگری

آموزش موسیقی

معماری

نمایش موزیکال

موسیقی کلیسا

هنر و رسانه

ترکیب بندی

ارتباطات در زمینه های اجتماعی و اقتصادی

طراحی لباس

نویسندگی خلاق برای صحنه

روزنامه نگاری فرهنگی (کارشناس ارشد هنر)

طراحی مد

طراحی و محاسبات

موسیقی درمانی (دوره فوق لیسانس فرا شغلی)

هنرهای زیبا

جاز

 

شرایط پذیرش دانشگاه هنر برلین آلمان (UdK)

ملیت برای پذیرش در Berlin University of the Arts اهمیتی ندارد. جالب است بدانید متقاضیان بین المللی، مشمول قوانین مشابه متقاضیان آلمانی خواهند بود. این در حالی است که اگر متقاضی تابعیت آلمانی نداشته باشد، می بایست مهارت های زبان آلمانی خود را به اثبات برساند. مادامی که متقاضی مدرک دبیرستان یا مدرک دانشگاهی خود را در خارج از آلمان اخذ کرده باشد، باید قبل از ارسال درخواست به دانشگاه هنر برلین آلمان، مدارک مورد نیاز را توسط uni-assist بررسی کند. این در مورد برخی از برنامه های کارشناسی و همه برنامه های کارشناسی ارشد صادق خواهد بود.

مدرک زبان مورد نیاز اپلای دانشگاه هنر برلین

Universität der Künste Berlin هم مانند بسیاری از دانشگاه های دولتی در آلمان تدریس خود را به زبان آلمانی ارائه می نماید این درحالی است که رشته هایی وجود دارد که دانشجویان بخصوص در مقطع کارشناسی ارشد می توانند به تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی کنند. در هر حال دانشگاه هنر برلین اقدام به پذیرش مدارک زبان زیر خواهد کرد:

 • DSH، ÖSD طبق ERF
 • گواهی‌های گوته
 • telc Deutsch
 • TestDAF با میانگین کلی نمره از هر چهار اجرا بر این اساس: B1 = معدل بیشتر یا برابر با 3، B2 =مینگین بیشتر یا مساوی 3،5. C1 = با میانگین برابر یا بالاتر 4
 • مدرک دانشگاهی آلمانی (= C1)
 • مدرک قبولی در آزمون زبان در هر مدرسه زبان رسمی در آلمان یا خارج از کشور

پردیس دانشگاه هنر برلین آلمان

ددلاین اپلای دانشگاه هنر برلین آلمان

ترم تحصیلی در دانشگاه هنر برلین آلمان دو ترم را شامل می شود؛ هر ترم تابستانی از اول آوریل شروع شده و دوره آموزش از اواسط آوریل 1 تا اواسط جولای طول خواهد کشید و ترم زمستانی از 1 اکتبر آغاز و دوره آموزش از اواسط اکتبر تا اواسط فوریه بطول خواهد انجامید.

برنامه ها

مهلت درخواست

مرحله اول فرآیند درخواست

10 ژانویه2022

تنها یک مهلت درخواست برای سال تحصیلی 2022/23 وجود دارد.

درخواست شما باید در ژانویه 2022 ارسال شود

ترم تابستان

15 آوریل تا 1 جولای

ترم زمستان

15 اکتبر تا 15 فوریه

هزینه تحصیل در دانشگاه هنر برلین آلمان (UdK)

هیچ شهریه ای در Universität der Künste Berlin به عنوان هزینه تحصیل در آلمان قابل پرداخت نمی باشد، به استثنای برخی از برنامه های کارشناسی ارشد و آموزش پیشرفته با این حال، تمام دانشجویان حال حاضر دانشگاه های برلین باید مبلغی حدوداً هر ترم 300 یورو را واریز کنند. این مبلغ مشخص شامل یک سهم بیمه برای studierendenWERK BERLIN، کمک برای انجمن های دانشجویی، هزینه های ثبت نام و ادامه تحصیل، و یک بلیط ترم (برای استفاده در حمل و نقل عمومی) پرداخت خواهد شد. دانشجویان به منظور شرکت در برخی از دوره های تحصیلی در کالج های موسیقی و هنرهای نمایشی، هزینه 30 یورو نیز برای شرکت در فرآیند پذیرش را نیز باید بپردازند.

هزینه زندگی دانشجویان Universität der Künste Berlin

اگرچه برلین از گران ترین شهرهای آلمان به حساب نمی آید، اما هزینه زندگی در المان نسبتاً بالا عنوان شده. علاوه بر هزینه هایی که در زیر عنوان پیشین ذکر شد (سهم ترم، بیمه)، باید حداقل 850 یورو برای هزینه های ماهانه مانند غذا، اجاره آپارتمان، مواد آموزشی و موارد دیگر را انتظار داشت.

بورسیه های تحصیلی آلمان در دانشگاه هنر برلین

دانشگاه هنر برلین آلمان به منظور حمایت مالی دانشجویان بین المللی برنامه هایی را در این راستا اجرا می کند. "Studienabschlussstipendien" و کمک هزینه برای دانشجویان بین المللی در کالج موسیقی (STIBET III + ad infinitum) از این دسته برنامه های مالی هستند.

کمک هزینه تحصیلی "Studienabschlussstipendien برای دانشجویان بین المللی

این کمک هزینه برای دانشجویان بین المللی مستعد و محروم از نظر مالی در UdK برلین که برای امتحانات در آخرین ترم تحصیلی خود آماده می شوند (BA، MA، Absolvent یا Meisterschüler) در نظر گرفته می شود.

کمک هزینه برای دانشجویان بین المللی در کالج موسیقی (STIBET III + ad infinitum)

این کمک هزینه به منظور حمایت پولی ارائه شده توسط صندوق‌های تطبیقی ​​توسط DAAD + ad infinitum برای دانشجویان بین‌المللی، مستعد و از نظر مالی محروم در UdK در کالج موسیقی ارائه می شود.

 

خوابگاه های دانشجویی دانشگاه هنر برلین آلمان (UdK)

با توجه به این موضوع که در Berlin University of the Arts برای دانشجویان هیچ خوابگاهی تعبیه نشده؛ دانشجویان ملزم به یافتن خوابگاه دانشجویی در آلمان در خارج از دانشگاه و به عبارتی بخش خصوصی خواهند بود. پیشنهاداتی بر روی تابلو های اعلانات دانشگاه برای دانشجویان بین المللی منتشر می شود و روشی دیگر برای یافتن مسکن بهره گیری از سایت های اینترنتی مرتبط است. در مورد هزینه های خوابگاه لازم به ذکر است که دانشجویان به منظور اسکان در یک آپارتمان مشترک، باید انتظار داشته باشد که بین 350 تا 450 یورو (شامل برق، گرمایش و اینترنت) بپردازد. به طبع آپارتمان های یک نفره گران تر هستند و هزینه ای بالغ بر 450 یورو را باید برای آنها انتظار داشت.

شرایط اخذ اقامت پس از تحصیل در آلمان در دانشگاه هنر برلین

تحصیلات بین المللی برای متقاضیان خارج از اتحادیه اروپا مانند ایران مستلزم اخذ ویزای تحصیلی است؛ ویزایی که اقامتی مشروط و موقت را به ارمغان می آورد و از آنجایی که پیش نیاز کسب تابعیت آلمان اقامت دائم است به طبع به مجرد این ویزا نمی توان اقامت دائم و تابعیت آلمان را کسب کرد. به دانشجویان دانشگاه هنر برلین پس از فارغ التحصیلی فرصتی 18 ماهه داده می شود تا به کاریابی و پیدا کردن شغل در آلمان اختصاص دهند. در این فرصت فارغ التحصیلان می توانند بواسطه کارفرمایان آلمانی بلو کارت و ویزای کار را دریافت نمایند و پس از سپری کردن دوره های مقرر شده به اقامت دائم دست یابند و پس از آن مقدمات برای اخذ تابعیت فراهم شده و قابل دسترس خواهد شد.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب دانشگاه هنر برلین آلمان هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس جناب استاد ملک پور است استفاده نموده و در حد یک وکیل مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت


سوالات متداول

مرحله اول فرایند درخواست در Universität der Künste Berlin چه زمانی است؟

این تاریخ 10 ژانویه 2022 خواهد بود.

ترم تابستان در دانشگاه هنر برلین آلمان از چه تاریخی شروع می شود؟

 ترم تابستان از اول آوریل شروع می شود.

هزینه خوابگاه های خارج از دانشگاه هنر برلین آلمان چقدر برآورد شده است؟

اسکان در یک آپارتمان مشترک، بین 350 تا 450 یورو (شامل برق، گرمایش و اینترنت) خواهد شد. آپارتمان های یک نفره گران تر هستند و هزینه ای بالغ بر 450 یورو را باید برای آنها انتظار داشت.

هزینه ای تحت عنوان سهم ترم و بیمه در دانشگاه هنر برلین آلمان اخذ می شود چه مبلغی است؟

تمام دانشجویان حال حاضر دانشگاه های برلین باید مبلغی حدوداً هر ترم 300 یورو را واریز کنند.

سخن پایانی

در این نوشته به واکاوی و تحلیل دانشگاه هنر برلین آلمان پرداخته شده، دانشگاهی دولتی که در آن به آموزش هنر های مختلف به صورت علمی پرداخته می شود. این دانشگاه عملا مبلغی تحت عنوان شهریه اخذ نمی کند و تنها هزینه ای که دانشجویان این دانشگاه متحمل می شود به منظور بیمه و هزینه اتحادیه های دانشجویی است. دانشگاه هنر برلین آلمان در درون پردیس خود مکانی برای اسکان دانشجویان نداشته ولی همواره به معرفی و پیشنهاد خوابگاه ها و اپارتمان های خصوصی می پردازد. دانشگاه هنر برلین آلمان به کمک مالی دانشجویان بین المللی می پردازد و دانشجویان می توانند از این کمک هزینه ها استفاده کنند. از آنجایی که شهر برلین در جمع شهرهای گران قیمت آلمان قرار ندارد اما هزینه های زندگی را بالا تخمین زده اند. این دانشگاه می تواند مکانی مناسب برای تحصیل دانشجویان بین المللی باشد چنانچه متقاضی تحصیل در این دانشگاه هستید می توانید با موسسه مشاوره MIE تماس تلفنی برقرار نموده و از مشاوره رایگان استفاده نمایید.

امتیاز 2 از 5 ( 1 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مهرنوش وحیدی
سلام ایا رشته ی ارتباط تصویری یا همون گرافیک رو نداره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز این مود را می بایست در سایت اصلی دانشگاه ملاحظه نمایید.
مشاوره رایگان