تمکن مالی برای ویزای تحصیلی اتریش

9 نظر

تمامی اشخاصی که تصمیم قطعی برای خارج شدن از کشور مبدا و قرار گرفتن در کشور مقصد می گیرند، باید بدانند که، برای مهاجرت فرقی نمی کند روش انتخابی تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری و یا ویزای افراد خاص و یا دیگر روش ها باشد، برای همه روش ها نشان دادن نامه تمکن مالی نیاز است. ولی از آن جا که معمولاً دیده شده است، فراگیران اتریش را به نسبت دیگر کشورها برای ساخت آینده خود انتخاب می نمایند، بر آن شدیم در مقاله تمکن مالی برای ویزای تحصیلی اتریش به شما بگوییم که نامه تمکن مالی برای مهاجرت تحصیلی به اتریش چیست؟ نامه تمکن مالی نامه ای است که محصل خارجی بایستی برای این که به عنوان یک فراگیر بین المللی در میان دیگر اشخاص معروف شود، آن را از بانکی که در آن افتتاح حساب نموده است و در آن میزان مشخص شده ای نقدینگی گذاشته است، دریافت نماید و قبل از این که دیر شود، آن را به سفارت ارائه دهد. درباره تمکن مالی اتریش برای ویزای تحصیلی دانشگاه های اتریش و هزینه زندگی در اتریش و موارد دیگر در ادامه بحث خواهیم نمود. اگر در باب تمکن مالی برای ویزای تحصیلی اتریش سوال ذهنی خاصی دارید، می توانید با کارشناسان موسسه ملک پور رایگان ارتباط تلفنی برقرار کرده و علاوه بر مسئله تمکن مالی برای ویزای تحصیلی اتریش، درباره دیگر مسائل مهاجرتی اطلاع به دست آورید. همچنین می توانید سوالات خود را در فایل ویدیویی کوتاه از مدیر موسسه ملک پور و کارشناسان موسسه پرسیده و در اینجا آپلود کنید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

تمکن مالی برای ویزای تحصیلی اتریش

مهاجرت تحصیلی به اتریش

هیچگاه نمی توان اتریش را به منظور مهاجرت، از لیست کشورهای برتر خارج کرد. زیرا این کشور هر ساله به نسبت سال‌ های گذشته، امکانات جذاب تری را در اختیار محصلانی که طالب بین المللی شدن می باشند، قرار می دهد. اتریش علاوه بر این که، هرساله در لیست کشور های عالی به جهت ارائه خدمات و امکانات عالی قرار می گیرد، در لیست کشورهایی که تحصیل رایگان و به بیانی ارزان را ارائه می دهند، نیز قرار می گیرد. پس هیچگاه نمی توان منکر مهاجرت بیش از حد فراگیران به این کشور شد. تقاضا برای تحصیل در این کشور بالاتر از حد انتظار است. در مقاله تمکن مالی برای ویزای تحصیلی اتریش در یک نگاه کوتاه شما را از شرایط مهاجرت تحصیلی به اتریش آگاه نمودیم. اتریش و دانشگاه های اتریش، هرساله پذیرای مطالعه کنندگان بین المللی در هر ۳ سطح ارائه شده در دانشگاه می باشند. قبل از پایان پاراگراف مهاجرت تحصیلی به اتریش، در خصوص این مسئله تامل کنید که تحصیل، راحت تر شما را به اقامت اتریش می رساند. البته اگر در پایان تحصیلات در اتریش بمانید، می توانید پس از چند سال طعم مقیم بودن را در کنار همسر و فرزندان وابسته خود بچشید.

ویزای تحصیلی اتریش

این مقاله را از دست ندهید: ویزای تحصیلی اتریش

در این مقاله ما تمام راه های اخذ ویزای تحصیلی این کشور شگفت انگیز را به شما خواهیم آموخت.

تمکن مالی اتریش برای ویزای تحصیلی

مطالعه این بخش به شما کمک می کند تا از میزان تمکن مالی برای ویزای تحصیلی اتریش مطلع شوید. مطمئنا قبل از افتتاح حساب درباره میزان تمکن مالی اتریش برای ویزای تحصیلی تحقیق کرده‌ اید و از سفارت مد نظر میزان دقیق تمکن مالی را پرسیده اید. هزینه حدودی و قابل قبول کنسولگری اتریش برای یک سال به طور متوسط ۱۳۵۰۰ یورو است. البته اگر بالای ۲۵ سال سن داشته باشید، باید علاوه بر نامه تمکن مالی، سند یک ملک به نام شما باشد. شما باید سفارت را قانع نمایید که از ملک خود ماهانه ۱۰۰۰ یورو اجاره دریافت می کنید.

وقت سفارت اتریش

مهمترین مسئله‌ ای که در خصوص تمکن مالی برای ویزای تحصیلی اتریش به وجود می آید، این است که یک فراگیر بین المللی چه زمانی می تواند نامه تمکن مالی خود را به سفارت یا کنسولگری اتریش در کشور خود ارائه دهد. برخی از فراگیران فکر می کنند که نامه را باید علاوه بر کنسولگری به دانشگاهی که قرار است در آن حضور به عمل آورند، ارائه دهند در صورتی که برای حضور در دانشگاه و پرداختن به دروس تحصیلی مقطع مدنظر خود نیازی نیست، نامه گواهی مالی ارائه دهید. هدف سفارت از اخذ نامه گواهی مالی این است که، خیالش از بابت این موضوع که شما به هیچ شخص دیگری متکی نمی باشید و شخصی خودکفا می باشید و به تنهایی از پس هزینه های مربوط به زندگی یک ساله خود در اتریش برمی‌ آیید، راحت شود. برای این که این نامه به دست سفارت برسد، شما باید از قبل،  درخواست خود را برای اخذ ویزای تحصیلی به سفارت اتریش ارائه داده باشید. در این صورت سفارت به شما می‌ گوید چه زمانی برای مطلع شدن از نتیجه درخواست به سفارت بروید. وقت سفارت اتریش می‌ تواند به صورت حضوری و یا آنلاین باشد. ممکن است سفارت اتریش ۱۵ روزه به شما وقت مصاحبه دهد و یا حتی ممکن است ۶۰ روز طول بکشد تا زمان مصاحبه شما فرا برسد. برای ورود به سایت رسمی سفارت اتریش اینجا کلیک کنید.

هزینه تحصیل در اتریش

در یکی از پاراگراف های قبلی تمکن مالی  اتریش برای ویزای تحصیلی با ذکر نکاتی که بسیار تخصصی بوده اند، عنوان شد. در خصوص هزینه تحصیل در اتریش شما باید ابتدا تصمیم خود را برای تحصیل در دانشگاه دولتی و خصوصی اتریش اعلام کنید. اگر دوست دارید یک مقطع کامل تحصیلی را به زبان آلمانی پشت سر بگذارید و در پایان مدرک آلمانی زبان خود را دریافت کنید، می بایست تقریبا مابین ۳۶۳ الی ۷۲۶ یورو هزینه تحصیل بپردازید. ولی اگر طالب مطالعه گرایش های تحصیلی در مقطع لیسانس، فوق لیسانس و یا دکترا به زبان انگلیسی که دانستن آن حضور شما را در دانشگاه‌ های خصوصی قطعی می‌ کند، می باشید می بایست، ۱۰ الی ۲۰ هزار یورو هزینه تحصیل بپردازید.

دانشگاه های اتریش

پس از انتخاب کشور، نوبت به انتخاب دانشگاه می‌ رسد. در انتخاب دانشگاه عجله نکنید‌. زیرا به همان اندازه که انتخاب کشور برای تحصیل بسیار مهم و مسئله قابل بحث است، به همان اندازه انتخاب دانشگاه مهم می‌ باشد. اگر میان تمامی کشورها، اتریش را به عنوان تصمیم نهایی برای تحصیل انتخاب نمودید، موظفید، به لیست دانشگاه های این کشور نگاهی بیندازید و در مورد تک تک آنان شروع به جمع آوری یک سری اطلاعات تازه نمایید. اطلاعات تازه را می توانید با مراجعه به سایت هر یک از آن ها به دست آورید. برای مطلع شدن از لیست دانشگاه های اتریش که دانشگاه های پر دانشجو و پر تقاضا هستند، فقط کافیست به جدول زیر نگاهی بیندازید.

نام دانشگاه

رتبه جهانی

رتبه داخل کشوری

ملی وین

115

1

پلی تکنیک وین

507

2

اینسبورگ

549

3

گراز

576

4

گراس

791

5

اقتصاد و تجارت وین

871

6

یوهانس کپلر لینز

922

7

منابع طبیعی و علوم زندگی

1443

8

کلاگنفورت

1450

9

علوم پزشکی وین

1487

10

هزینه زندگی در اتریش

به طور قطع هر شخصی قبل از مهاجرت، هزینه تحصیل و هزینه زندگی در اتریش را با یکدیگر محاسبه می کند. بدان معنا ،فراگیر زمانی که براساس میزان نقدینگی خود می‌ خواهد کشوری را برای تحصیل انتخاب نمایند، هزینه های تحصیل و زندگی در کشور مد نظر را با یکدیگر جمع می کند و مجموع آن دو را با میزان نقدینگی خود مقایسه می نماید. اگر مجموع آن دو بیشتر از میزان نقدینگی داخل حساب شود، از انتخاب کشور صرف نظر کرده و به سراغ کشور دیگری می‌ رود. از آن جا که تحصیل رایگان در اتریش وجود دارد، معمولاً هزینه‌ ای که فراگیر بایستی برای زندگی خود کنار بگذارد، جوابگوی میزان پول داخل حساب وی می باشد. به طور تقریبی هزینه ماهانه زندگی در اتریش مابین ۹۰۰ الی ۱۰۰۰ یورو است. حال اگر دقیقاً می خواهید بدانید هزینه یک سری اقلامی که مجبورید روزانه آنان را به منظور رفع نیازهای روزمره خود تهیه کنید را بدانید، به جدول زیر توجه کنید.

هزینه های زندگی

قیمت به یورو

1 لیتر شیر

1.08

1 کیلو گرم پنیر محلی

10.97

1 کیلو گوشت گوساله

17.40

نیم کیلو گرم آرد

1.82

1 کیلو گرم فیله مرغ

10.46

اجاره یک واحد تک خوابه در مرکز شهر

600 الی 800

اجاره یک واحد تک خوابه در خارج شهر

400 الی 700

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس مدیر موسسه ملک پور است استفاده نموده و در حد یک مشاور خبره مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت


پاسخ به سوالات متداول در زمینه تمکن مالی برای ویزای تحصیلی اتریش

✅کدام یک از مسیرهای قانونی شخص متقاضی را بدون تجربه استرس و ترس به اتریش می رساند؟

مهاجرت تحصیلی به اتریش نه تنها به عنوان مسیر کم استرس، بلکه به عنوان مسیر آسان ورود هرساله مورد بحث و تقاضا قرار می‌ گیرد.

✅ برای گذراندن یک دوره تحصیلی در سطح دانشگاهی در کشور اتریش بایستی چه مقدار هزینه بپردازیم؟

اگر دانشگاه خصوصی انتخاب نهایی شما باشد می بایست سالانه ۱۰ الی ۲۰ هزار یورو را صرف هزینه های مربوط به دوره تحصیلی خود نمایید. ولی اگر انتخاب نهایی شما دانشگاه های آلمانی زبان اتریش باشد، می بایست ۳۶۳ الی ۷۲۶ یورو را به یکی از دانشگاه های دولتی اعطا کنید.

✅ آیا با میزان نقدینگی کم می توان برای تحصیل به اتریش سفر کرد؟

بله، دانشگاه هایی در اتریش وجود دارند که شما با ارائه مدرک زبان آلمانی به آن ها می‌توانید رایگان از مطالعه دروس در سطح مورد نظر خود بهره ببرید.

✅ میزان تمکن مالی اتریش برای ویزای تحصیلی چه قدر است؟

تقریباً ۱۳۵۰۰ یورو

سخن پایانی در زمینه تمکن مالی برای ویزای تحصیلی اتریش

تمکن مالی برای ویزای تحصیلی اتریش، تنها یکی از چندین مقاله با اعتبار دارای مطالب تازه، موسسه ملک پور می باشد که به منظور ارتقا دانش فراگیران درباره میزان تمکن مالی برای ویزای تحصیلی اتریش، به تدوین در آمده است. قبل از این که کاملاً خواندن مطالب مقاله تمکن مالی برای ویزای تحصیلی اتریش را به انتها برسانید، درباره این موضوع که آیا شرایط شما جوابگوی هزینه زندگی در اتریش و همچنین هزینه تحصیل در اتریش می باشد یا خیر، تامل کنید. اگر نیاز داشتید در این باره به مشورت بپردازید، به شما مشاوره با متخصصین و کارشناسان ارشد موسسه ملک پور را پیشنهاد می کنیم. کارشناسانی که قطعاً پس از گرفتن مشاوره از آنان خشنود خواهید شد. البته اگر دوست دارید در کنار مشاوره تلفنی به صورت کتبی درباره تمکن مالی برای ویزای تحصیلی اتریش، سوال بپرسید می توانید به بخش انتهایی این مقاله مراجعه کنید.

امتیاز 5 از 5 ( 1 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
علیرضا
سلام احتراما برای تمکن مالی دخترم که میخواد بطور تحصیلی بره اتریش , آیا باید در ایران حساب بانکی ریالی باز کنیم یا حساب ارزی ؟ و اینکه وقتی حسابش رو پر میکنیم آیا باید مدرکی رو نشون بدیم که این پول رو از کجا آوردیم ( مثلا مدارک فروش خونه ) یا نه . همین که پرینت حسابش رو به سفارت نشون بده کفایت میکنه .
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز برای ارائه تمکن مالی شما می توانید از حساب ارزی یا ریالی استفاده نمایید. صرفا ارائه نامه تمکن از بانک کفایت می کند.
کیانا بخشیان
برای تمکن مالی دانشجوی دختر ۱۸ ساله باید ۱۴۰۰۰یورو به حساب پدر دختر باشد یا به حساب خود دختر ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام برای افراد بالای 18 سال تمکن مالی بایستی در حساب نفر اصلی باشد
ماه دولت ارجمند
من پسرم می خواد بره اتریش واز دانشگاه هم پذیرشش امده
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب شما برای ویزا باید تمکن مالی(هزینه یکسال زندگی در اتریش را ارائه دهید) با مشاوران موسسه ملک پور تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند
ماه دولت ارجمند
من پسرم می خواد بره اتریش واز دانشگاه هم پذیرشش امده
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب با مشاوران موسسه ماکپور تماس بگیرید شرایط شما را بررسی کنند
sobhan
سلام ۱۸ سالمه و تا پایه دوازدهم تمام معدل ها بالای ۱۹ بوده روی زبان المانی تسلط دارم برای مهاجرت به اتریش و تحصیل در رشته کامپیوتر وضعیتم چطوریه چقدر پول مورد تیازه برای مهاجرت اتریش؟؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز در صورت قبولی در دانشگاه دولتی در ایران می توانید برای دانشگاه دولتی اتریش پذیرش اخذ نمایید. تمکن مالی برای اتریش حدود ۱۵هزار یورو می باشد
زهرا
من خواهرم اینسبوروگ هستند ومیخوام پسرم برای تحصیل بفرستم آنجا آیا خواهرم میتونه تمکن مالیشو تقبل کنه
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز باید ایشان یک استعلامی بگیرند از اداره اقامت محل زندگی شان ببینند می توانند قیم فرزند شما بشوند یا خیر. مخصوصاً اگر فرزند شما زیر 18 سال باشد.
مرجان محمودی
تمکن مالی اتریش که 13500 یورو هست رو باید فقط به سفارت نشون بدیم ی اینکه حتما باید با خودمون ببریم اتریش یعنی مثل المان هست؟ واینکه مبلغ تمکن رو از چه زمانی در حسابمون بذاریم و نامه تمکن برای سفارت بگیریم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز معمولاً تمکن مالی کشور اتریش را از 6 ماه قبل وقت سفارت آماده بکنید و فقط پرینت نامه بانکب نیاره مثل کشور آلمان نیاز به افتتاح حساب در محیط نیست.
حسين
باسلام سوال بنده در مورد تمكني كه براي فرزندم بحسابشان واريز مينمايم هست آيابايد يكجا واريز شود يا در مدت ششماه ممنون مي شوم در اين خصوص راهنمايي بفرماييد
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز تمکن مالی باید به مدت 6 ماه در حساب باشد و ازش مبلغی کسر نگردد.
محمد فراهانی
با سلام من برای دخترم از دانشگاه اتریش پذیرش گرفتم برای تمکن مالی شنیدم که میگن ساپورتر باید درآمدش رو اثبات کنه . من شغلم آزاده و جواز کسب و ... ندارم . چه کار باید بکنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز برای اثبات تمکن مالی علاوه بر حساب بانکی شما می توانید سند ملکی ارائه دهید.
مشاوره رایگان