برای استفاده از تخفیفات ویژه موسسه MIE کلیک کنید

ویزای دانش آموزی استرالیا

11 مرداد 1401 بدون نظر

بسیاری از خانواده ها تمایل دارند که برای تحصیل فرزاندانشان در خارج از کشور سرمایه گذاری نمایند و آینده آنها را تضمین نمایند. در کشورهایی مانند کانادا، انگلستان، استرالیا، آلمان و... دانش آموزان می توانند بهترین خدمات آموزشی و رفاهی را دریافت نمایند. نحوه گرفتن ویزای دانش آموزی استرالیا و شرایط تحصیل در مدارس استرالیا از موارد مهمی است که در نوشتار ذیل به آن خواهیم پرداخت.

 • چگونه می توان در مدارس و دبیرستان های استرالیا تحصیل نمود؟
 • الزامات دریافت ویزای دانش آموزی استرالیا چه می باشد؟

شاید برای بسیاری از شما عزیزان که قصد تحصیل در مدارس استرالیا را دارید این سوالات ایجاد شده باشد. لذا ما در این مقاله سعی داریم اطلاعات کاملی در خصوص تحصیل در مدارس استرالیا و چگونگی دریافت ویزای دانش آموزی استرالیا خدمت شما ارائه نماییم و امیدواریم از طریق این نوشتار پاسخ سوالات خود را بیابید. این مقاله با کمک از وکلای محلی و وبسایت رسمی استرالیا گردآوری شده است و شما عزیزان برای اطلاع از شرایط دقیق تحصیل در استرالیا می توانید با کارشناسان موسسه MIE تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان دریافت کنید.

تماس با ماویزای دانش آموزی استرالیا

شرایط ویزای دانش آموزی استرالیا

کشور استرالیا یکی از بهترین کشورها برای ادامه تحصیل در همه مقاطع تعریف می گردد و این کشور از وجود مدارس بسیار با کیفیت در مقاطع دبیرستان و راهنمایی و بهترین دانشگاه ها برای مقاطع لیسانس و آموزش عالی بهره می برد و در این قسمت تصمیم داریم به شرایط ویزای دانش آموزی استرالیا بپردازیم.

تحصیلات مدرسه ای و سیستم آموزشی در تمام استرالیا مشابه می باشد، ولی در برخی از ایالات تفاوت هایی وجود دارد. عموما تحصیل در این کشور از سن 6 سالگی تا سن 16 سالگی (سال اول تا نهم یا دهم) اجباری می باشد. دانش آموزان در مقطع ابتدایی به همراه مهد کودک 7 الی 8 سال را درس می خوانند و در دوران متوسطه اول سال 7 ام یا 8 ام تا سال 10 ام را مشغول به تحصیل هستند و در سال 11 و 12 ام دوران متوسطه دوم از دبیرستان خود را سپری می نمایند. سیستم آموزشی در استرالیا به طور کلی شامل آموزش عمومی (مدارس دولتی) و مستقل (مدارس خصوصی) می باشد. هزینه های مدارس دولتی توسط دولت استرالیا تامین می گردد، لذا در این مدارس تحصیل رایگان می باشد.

دانش آموزان بین اللملی برای تحصیل در مدارس کشور استرالیا بایستی ویزای ساب کلاس 500 که ویزای دانش آموزی یا ویزای دانشجویی استرالیا تلقی می گردد را دریافت نمایند. دانش آموزان از سن 6 سالگی می توانند برای این ویزا اقدام نمایند. به صورت کلی این ویزا برای 5 سال معتبر است که دانش آموزان می توانند بر اساس مدت زمان تحصیل خود آن را تمدید نمایند. مدت زمان ویزای دانش آموزی استرالیا برای کلاس های اول تا چهارم سه ساله می باشد که قابلیت تمدید نیز دارد.

دانش آموزانی که قصد تحصیل در سال 9 ام را دارند بایستی سن آنها کمتر از 17 سال، برای سال 10 ام بایستی سن آنها کمتر از 18 سال، برای سال 11 ام بایستی کمتر از 19 سال و برای سال آخر دبیرستان بایستی سن آنها کمتر از 20 سال باشد تا بتوانند برای ویزای دانش آموزی اقدام نمایند.

ویدئو موسسه MIE در مورد تحصیل در مدارس استرالیا


فایل صوتی موسسه MIE در مورد تحصیل در مدارس استرالیا

مراحل اخذ ویزای دانش آموزی استرالیا

دانش آموزان برای تحصیل و دریافت ویزای دانش آموی بایستی از روند و مراحل اخذ ویزای دانش آموزی استرالیا مطلع باشند. دانش آموزان برای تحصیل در ابتدا بایستی از یک موسسه و مدرسه آموزشی معتبر در کشور استرالیا پذیرش تحصیلی دریافت نمایند. موسسات آموزشی تنها در صورتی می توانند خدمات آموزشی را به دانش آموزان بین المللی ارائه نمایند موسسه مورد نظر در موسسات و دوره های مشترک المنافع برای دانشجویان خارجی ثبت نام نموده باشند. لذا اولین شرط جهت اخذ ویزای دانش آموزی داشتن نامه ثبت نام می باشد.

پس از اینکه دانشجویان پذیرش خود را دریافت می نمایند بایستی تمامی مدارک مورد نیاز برای ویزای دانش آموزی استرالیا را آماده کنند و درخواست خود را برای دریافت ویزا به صورت انلاین ارائه نمایند. مدارک مورد نیاز بر حسب کشوری مبدا ممکن است متفاوت باشد و این لیست مدارک در تاریخ های 31 مارس و 30 سپتامبر به روز رسانی می شود. پس از این نتیجه ویزا برای درخواست کنندگان مشخص می گردد.

مدارک لازم برای ویزای دانش آموزی استرالیا

دانش آموزان برای تحصیل در استرالیا و دریافت ویزای دانش آموزی بایستی بر حسب شرایطی که مدرسه و اداره مهاجرت این کشور مشخص نموده است، مدارک خود را ارائه نمایند. لیست مدارک لازم برای ویزای دانش آموزی استرالیا را در ذیل مطالعه نمایید:

 • ارائه تاییدیه ثبت نام (COE) از یک مدرسه معتبر
 • داشتن خوابگاه مناسب برای زندگی یا داشتن محلی برای اقامت (داشتن قیم قانونی)
 • اگر پدر یا مادر به صورت همزمان با دانش آموز وارد استرالیا نمی گردند بایستی فرم 1229 را که رضایت نامه می باشد را تکمیل نمایند.
 • داشتن بیمه دانشجویی (مدارک بیمه ای بایستی پوشش دهنده هزینه های درمان دانشجویان باشد.)
 • داشتن تمکن مالی مناسب برای هزینه های زندگی و تحصیل برای یکسال
 • ارائه مداک زبان مناسب در صورت لزوم
 • ارائه مدارک تحصیلی قبلی و ریزنمرات
 • ارائه شواهدی مبنی بر اینکه شما بعد از تحصیل قصد ماندن در استرالیا را ندارید.
 • داشتن پاسپورت معتبر

تمکن مالی لازم برای ویزای دانش آموزی استرالیا

همانطور که بیان نمودیم یکی از مهم ترین مدارک برای دریافت ویزای دانش آموزی استرالیا داشتن بضاعت مالی کافی برای پوشش هزینه های تحصیل در استرالیا و زندگی می باشد و دانشجویان بایستی اثبات نمایند هزینه های تحصیل و زندگی برای یکسال را به همراه هزینه های زندگی برای پدر یا مادر (در صورت داشتن همراه) را دارند و برای اثبات این موضوع نامه تمکن مالی را ارائه نمایند، لذا با توجه به اینکه هزینه های مدارس متفاوت می باشد مبلغ تمکن مالی لازم برای ویزای دانش آموزی استرالیا نیز متفاوت است.

والدینی که تصمیم دارند برای تحصیل فرزندشان، استرالیا را انتخاب نمایند بایستی اثبات کنند که تمکن مالی لازم برای پوشش هزینه های تحصیل و زندگی فرزند خود را دارند و در طی سال حداقل مبلغ 62,222 دلار در سال درآمد دارند و اگر تصمیم دارند با ویزای همراه استرالیا بیایند بایستی اثبات نمایند حداقل 72592 دلار در سال درآمد دارند.

مدت زمان صدور ویزای دانش آموزی استرالیا

مدت زمان صدور ویزای دانش آموزی استرالیا از موضوعات مهم برای تصمیم گیری دانش آموزان برای تحصیل در این کشور می باشد. همانطور که میدانید مدت زمان پردازش پرونده و بررسی شرایط ویزا ممکن است بر حسب شرایط موجود متغیر باشد ولی به صورت کلی در حالت عادی مدت زمان بررسی و صدور ویزای دانش آموزی ممکن است بین 14 روز تا 4 ماه متغیر باشد. طبق وبسایت رسمی اداره مهاجرت استرالیا مدت بررسی ویزای تحصیلی به شرح ذیل است:

 • 25 درصد از ویزاهای دانشجویی در 14 روز بررسی می گردند.
 • 50 درصد از ویزاهای دانشجویی در 29 روز بررسی می گردند.
 • 75 درصد از ویزاهای دانشجویی در 75 روز بررسی می گردند.
 • 90 درصد از ویزاهای دانشجویی در 4 ماه بررسی می گردند.

مدت اعتبار ویزای دانش آموزی استرالیا

همانطور که میدانید ویزاهای دانشجویی یا ویزای دانش آموزی جز ویزاهای غیر مهاجرتی و ویزاهای کوتاه مدت تعریف می گردند که بر اساس آن متقاضیان می توانند اقامت موقت را داشته باشند. مدت اعتبار ویزای دانش آموزی استرالیا برای 5 سال است، ولی در صورت ادامه داشتن تحصیل دانش آموزان می توانند ویزای خود را برای مدت زمان تحصیل مجددا درخواست نمایند. البته ویزا برای دانش آموزانی که در پایه های اول تا 4 ام تحصیلی خود هستند برای مدت 3 سال معتبر می باشد و پس از گذشت این مدت دانش آموزان مجدد برای دریافت ویزای استرالیا اقدام می نمایند.

 

کالج زبان

این مقاله را از دست ندهید: کالج زبان در استرالیا

در این مقاله اطلاعات مفیدی در مورد کالج زبان در استرالیا را به شما خواهیم آموخت.

 

هزینه دریافت ویزای دانش آموزی استرالیا

هزینه ها یکی از اساسی ترین موضوعات برای تحصیل در خارج از کشور تلقی می گردد. دانش آموزانی که نیز تمایل به اخذ ویزای دانش آموزی دارند یا قصد تحصیل در این کشور را دارند بایستی علاوه بر هزینه های زندگی در استرالیا و تحصیل و هزینه های اجرایی مانند هزینه ترجمه مدارک، هزینه های انجام بایومتریک، هزینه اپلیکشن برای پذیرش مدرسه، هزینه اپلیکیشن ویزا و... را داشته باشند. هزینه اپلیکیشن ویزای دانش آموزی استرالیا 650 دلار استرالیا می باشد.

دلایل ریجکت ویزای دانش آموزی استرالیا

برخوردی که سفارت و آفیسر ویزا با متقاضیان ویزا در کشورهای مختلف و برنامه های مختلف دارند متفاوت است. به صورت کلی بررسی ویزا در کشورهای انگلیسی زبان برخلاف کشورهای اروپایی سابجکتیو و آفیسر محور می باشد. در کشورهایی مانند آمریکا، استرالیا، کانادا و... افسر مهاجرت نقش تعیین کننده ای برای تعیین قبول یا ردی ویزا خواهد داشت. از جمله مواردی که افسر ویزا می توان با استناد به آن ویزاهایی که منجر به اقامت موقت می گردد را ریجکت نماید این است که تشخیص دهد شما بعد از اتمام تحصیل خود قصد ندارید کشور استرالیا را ترک نمایید.

یکی از مهم ترین دلایل ریجکت ویزای دانش آموزی استرالیا عدم اثبات داشتن دارایی و تمکن لازم برای پوشش هزینه های تحصیل و زندگی در استرالیا می باشد. از دیگر دلایل ردی ویزای دانش آموزی می توانند به ارائه ندادن کامل مدارک یا ارائه دادن مدارک جعلی اشاره نمود.

معرفی بهترین مدارس و دبیرستان های استرالیا با ویزای دانش آموزی

به صورت کلی کشور استرالیا از نظر کیفیت خدمات آموزشی در دنیا زبانزد می باشد و در مقاطع دانشگاهی این کشور دارای دانشگاه های متعددی با رتبه ها و جایگاه های علمی مناسب در سطح و کلاس جهانی است و در مقطع ابتدایی، متوسطه و دبیرستان نیز این کشور از وجود مدارس و موسسات آموزشی بسیار معتبری بهره می برد و هر ساله دانش آموزان زیادی برای تحصیل در مدارس وارد این کشور می شوند. دولت استرالیا به صورت مداوم تلاش هایی را برای بهبود سیستم آموزشی ملی انجام داده است و اکثر مدارس در این کشور دارای امکانات بالا، اساتید و برنامه های درسی با کیفیتی هستند. در لیست ذیل سعی به معرفی بهترین مدارس و دبیرستان های استرالیا با ویزای دانش آموزی نموده ایم:

رتبه در استرالیا

بهترین مدارس استرالیا

1

دبیرستان کشاورزی جیمز راس

2

مدرسه پسرانه نورث سیدنی

3

مدرسه دخترانه نورث سیدنی

4

دبیرستان دخترانه سیدنی

5

دبیرستان پسرانه سیدنی

6

دبیرستان Baulkham Hills

7

مدرسه مدرن پرث

8

دبیرستان دخترانه هورنسبی

9

دبیرستان نورمن هارس

10

Sydney Grammar School

 

ویزای دانش آموزی استرالیا

شرایط اقامت همراه (والدین) دانش آموز در استرالیا

در کشور استرالیا نیز همانند کشورهای انگلستان و کانادا والدین می توانند از طریق ویزای همراه با فرزندانشان وارد این کشور شوند. طبق قانون استرالیا افرادی که زیر 18 سال هستند و قصد تحصیل در استرالیا و دریافت ویزای دانش آموزی استرالیا را دارند می توانند یکی از والدین خود یا اقوام درجه یک خود را به عنوان ویزای گاردین استرالیا به همراه خود داشته باشند. این ویزا اقامت موقت می باشد و مدت زمان آن بستگی به مدت زمان تحصیل دانش آموزان دارد.

در این نوع ویزا که تحت ساب کلاس 590 می باشد، همراه اجازه کار نخواهد داشت و برای تحصیل نیز می تواند در دوره های تحصیلی کمتر از 3 ماه شرکت نماید. مدت زمان دریافت این ویزا نیز بین 3 الی 5 ماه متغیر می باشد. لازم به توضیح است یکی از شرایط اقامت همراه (والدین) دانش آموز در استرالیا این است که والدین بایستی شرایط مالی مناسب برای پوشش هزینه های خود در مدت زمان اقامت در استرالیا را داشته باشند.

مزایای دریافت ویزای دانش آموزی استرالیا

در قسمت های پیشین در خصوص دلایلی برای انتخاب کشور استرالیا برای ادامه تحصیل یا تحصیل در مقطع مدرسه مطالبی بیان نمودیم اما در این قسمت و در ذیل به مهم ترین مزایای دریافت ویزای دانش آموزی استرالیا و مزایای تحصیل در مدارس این کشور خواهیم پرداخت:

 • ارائه خدمات آموزشی بسیار با کیفیت
 • ارائه خدمات رفاهی مطلوب برای دانش آموزان
 • استرالیا به عنوان کشوری مهاجر پذیر و دوستدار مهمان می باشد.
 • تحصیل به زبان انگلیسی
 • امکان همراهی والدین
 • کشور استرالیا یکی از امن ترین کشورها برای تحصیل شناخته می گردد.
 • داشتن اساتید برجسته و ارائه مطالب آموزشی در سطح و کلاس جهانی
 • ارائه برنامه های تحصیلی متنوع بر حسب علایق دانش آموزان
 • داشتن سیستم آموزشی بسیار قوی در دوران مدرسه

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در رابطه ویزای دانش آموزی استرالیا هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت استفاده نموده و در حد یک وکیل مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت


سوالات متداول

شرایط دریافت ویزای دانش آموزی استرالیا چیست؟

دانش آموزان بایستی از مدارس معتبر این کشور پذیرش تحصیلی دریافت نمایند و سپس با داشتن مدارک مورد نیاز برای ویزا اقدام نمایند.

هزینه های تحصیل در مدارس استرالیا چه مبلغی دارد؟

متوسط مبلغ برای داوطلبان بین المللی 30 الی 35 هزار دلار استرالیایی

آیا امکان همراهی مادر یا پدر در ویزای دانش آموزی استرالیا وجود دارد؟

بله طبق قانون دانش آموزانی که زیر 18 سال می باشند می توانند یکی از والدین خود را از طریق ویزای گاردین به عنوان همراه با خود داشته باشند.

سخن پایانی

ویزای دانش آموزی استرالیا، شرایط و مدارک لازم جهت اخذ ویزای دانش آموزی استرالیا و بررسی ویزای گاردین و... از جمله مواردی بود که در این مقاله علمی به آن پرداختیم. به صورت کلی تحصیل در مدرسه یکی از مهم ترین تصمیمات خانواده های برای آینده فرزندان می باشد و اگر چه دانش آموزان در این مقطع هزینه های زیادی را تقبل می نمایند اما این هزینه به عنوان سرمایه گذاری برای تضمین آینده شان می باشد. کشورهایی مانند استرالیا، کانادا، انگلستان، آلمان، آمریکا، اتریش، سوئیس، هلند و... از بهترین و با کیفیت ترین کشورها برای ارائه خدمات آموزشی در مقطع ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان می باشند. امیدواریم از طریق این مقاله شما را با ابعاد ویزای دانش آموزی و مدارک مورد نیاز برای دریافت این ویزا آشنا نموده باشیم. همانطور که می دانید شما می توانید تمامی پرسش های خود را در خصوص تحصیل در مدارس در خارج از کشور را با تماس با کارشناسان موسسه MIE مطرح نمایید و مشاوره رایگان دریافت کنید. در قسمت دیدگاه نیز می توانید تمامی سوالات خود را در خصوص ویزای دانش آموزی استرالیا بیان نمایید.


ثبت پرسش