ویزای استارت آپ استرالیا

بدون نظر

ویزای استارت آپ استرالیا (ویزای 188e استرالیا) یکی از مسیرهای مهاجرت به کشور استرالیا است که در نهایت می تواند به اقامت دائم، پاسپورت و شهروندی این کشور منجر شود. کشوری انگلیسی زبان و پیشرفته که مقصد مورد علاقه بسیاری از افرادی است که به مهاجرت فکر می کنند. مهاجرت به استرالیا از طریق استارت آپ برای افرادی که با داشتن یک ایده خلاقانه و نوآورانه قصد راه اندازی یک کسب و کار در استرالیا را دارند؛ در صورت داشتن مجموع شرایط که در ادامه به شرح آن ها خواهیم پرداخت امکان پذیر است. در ادامه به تفصیل به بررسی شرایط ویزای استارتاپ استرالیا و مدارک لازم برای دریافت این ویزا خواهیم پرداخت. البته لازم به ذکر است تمامی اطلاعاتی که در زمینه ویزای استارتاپ استرالیا مطالعه خواهید نمود پس از مشورت با وکلای بومی استرالیا و ترجمه وب سایت های رسمی و دولتی این کشور می باشد که لزوماً به معنای ارائه خدمات از سمت موسسه در این زمینه نمی باشد. شما بزرگوران می بایست برای بررسی شرایط خود در راستای واجد شرایط بودن برای ویزای استارت آپ استرالیا از طریق مشاوره تلفنی رایگان با کارشناسان مجموعه در ارتباط باشید و یا در صورت داشتن هر گونه سوالی در انتهای همین صفحه ابهامات خود را با کارشناسان ما در میان بگذارید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با مااستارتاپ ویزای استرالیا

ویزای استارت‌ آپ استرالیا چیست؟

در پاسخ به این سوال که؛ ویزای استارت‌ آپ استرالیا چیست؟ می بایست گفت؛ ویزای روش استارت آپ استرالیا (ویزای 188e استرالیا) یکی از انواع اقامت های موقت در این کشور است که متعلق به سرمایه گذاران با یک ایده خلاقانه و نوآورانه است که بتوانند به واسطه یک بیزنس پلن توجیه اقتصادی این ایده را روی کاغذ پیاده سازی کنند و بازدهی آن را به صورت ملموس اثبات نمایند. این اقامت موقت 5 ساله به افرادی داده می شود که تاییدیه های مرتبط را از نهادهای مورد تایید ایالتی یا منطقه ای دولت استرالیا دریافت کرده باشند و مجموع شرایط ذکر شده توسط دولت استرالیا نظیر مدرک زبان، نداشتن سابقه کیفری و ... را داشته باشند. بر این اساس در نهایت اقامتی تا پنج سال به صورت موقت برای خود متقاضی اصلی و اعضای خانواده وی صادر خواهد شد که به واسطه آن اجازه کار و تحصیل برای همه اعضا را به دنبال خواهد داشت و پس از اتمام 5 سال قابل تغییر به انواع دیگر ویزا خواهد بود تا در نهایت بتواند به اقامت دائم، تابعیت و شهروندی استرالیا منجر شود.

ویدئو موسسه MIE در مورد نوآفرینی در سراسر دنیا


فایل صوتی موسسه MIE در مورد نوآفرینی در سراسر دنیا

 

شرایط اخذ ویزای استارت آپ استرالیا

شرایط ویزای استارتاپ استرالیا به این صورت است که متقاضی قبل از هر گونه اقدامی می بایست تایید و نامزدی یکی از نهادهای رسمی استرالیا را در ید خود داشته باشد. این مورد در واقع از جمله مهمترین شرایط اخذ ویزای استارت آپ استرالیا است. داشتن سن زیر 55 نیز از جمله شروط الزامی در این پروسه می باشد. بسیار مهم است که متقاضی بتواند بیزنس پلن مناسبی برای طرح استارت آپ خود ارائه نماید. شرایط سلامت روحی و جسمی مناسب داشته باشد و سابقه کیفری در کارنامه وی ثبت نشده باشد و در نهایت در سابقه وی ریجکتی ویزای استرالیا ثبت نشده باشد تا بتواند برای ویزای استارت‌ آپ اقدامی داشته باشد.

محدودیت سنی ویزای استارت آپ استرالیا

از جمله شرایط ویزای استارتاپ استرالیا (ویزای 188e استرالیا) بحث سن متقاضی اصلی است. در واقع محدودیت سنی ویزای استارت آپ استرالیا به این معنا است که زمانی که فرد برای درخواست ویزا دعوت می شود نباید به سن 55 رسیده باشد. چنانچه متقاضی اصلی در زمان درخواست برای ویزا در سن پنجاه و پنج سالگی و یا بیشتر باشد حتی در صورت داشتن مجموع شرایط تقاضای وی پذیرفته نخواهد شد. تنها یک استثنا در این زمینه وجود دارد و آن هم این است نهاد یا آژانس دولتی یا منطقه ای تشخیص دهد که فعالیت فردی که قصد نوآفرینی در استرالیا و اخذ ویزای استارت‌ آپ استرالیا را دارد؛ بسیار ویژه بوده و به لحاظ اقتصادی دارای مزایای استثنایی برای کشور است.

ویژگی های بیزنس پلن مورد تایید روش استارت آپ استرالیا

لازم است بدانید از جمله مهمترین بخش های فرآیند درخواست برای ویزا استارت آپ استرالیا داشتن یک بیزنس پلن مناسب و مورد تایید دولت است که بتواند به روشنی آینده ایده نوآورانه متقاضی و همچنین توجیه اقتصادی این ایده برای کشور استرالیا را نشان داده و اثبات نماید. در نظر داشته باشید که ایده و بیزنس پلن در استارتاپ ویزای استرالیا مطلقاً نباید به بعضی مشاغل ارتباط داشته باشد به عنوان مثال مشاغل مربوط به زمینه؛ املاک، استخدام نیروی کار، خرید یک شرکت فعال در خاک کشور استرالیا، خرید حق امتیاز در کشور مذکور. در خصوص ویژگی های بیزنس پلن مورد تایید روش استارت آپ استرالیا در این قسمت به برخی از مهمترین نکاتی که متقاضی می بایست برای ویزای استارت‌ آپ استرالیا لحاظ کند اشاره خواهیم نمود؛

 • فعالیت کاری و حرفه ای متقاضی در خاک استرالیا می بایست در زمینه همان بیزنس پلنی باشد که پیشتر ارائه داده است.
 • ایده نوآورانه متقاضی استارت آپ ویزای استرالیا می بایست منجر به نتایج زیر شود؛
 • تجاری سازی یک محصول یا خدمات خاص و پربازده در خاک استرالیا
 • توسعه شرکت یا کسب و کار در استرالیا

مراحل اخذ ویزای استارتاپ استرالیا

مراحل اخذ ویزای استارتاپ استرالیا به صورت خلاصه به این صورت است که در ابتدا متقاضی می بایست تایید و دعوتنامه یکی از آژانس های دولتی ایالتی یا منطقه ای را داشته باشد. اطلاعات و مدارک دقیق هویتی و اسناد مربوط به نوآفرینی خود را بارگذاری نماید. تمامی مدارک مربوط به اعضای خانواده نیز می بایست ثبت شود. ظرف 60 روز از دریافت دعوتنامه و نامزدی ایالتی از استرالیا متقاضی می بایست برای ویزا درخواست دهد و پس از آن می بایست در انتظار پاسخ باشد. تمام پروسه درخواست برای استارتاپ ویزای استرالیا به صورت آنلاین می باشد. مراحل درخواست برای ویزای استارت آپ استرالیا را می توانید در جدول زیر مشاهده نمایید.

 

مراحل اخذ ویزای استارتاپ استرالیا

درخواست برای نامزدی ایالتی یا منطقه ای از نهادهای مورد تایید دولت

دریافت دعوتنامه و تاییدیه نهادهای مرتبط

بارگذاری مدارک و ثبت مدارک

1. مدارک هویتی

2. اسناد مربوط به نوآفرینی

3. ثبت مدارک زبان مورد نیاز

4. گواهی سلامت روحی

5. گواهی سلامت شخصیتی برای نفر اصلی و اعضای خانواده بالای 16 سال

6. مدارک هویتی همسر

7. مدارک هویتی فرزندان

اقدام برای درخواست ویزا استارت آپ استرالیا

 

Skill Select یا سیستم امتیاز بندی ویزای استارت‌ آپ استرالیا

ویزای استارت‌ آپ سیستم امتیاز بندی ندارد اما متقاضی می بایست ابتدا به ساکن توسط نهاد یا آژانس های مورد تایید دولت در ایالات و استان های مختلف تایید و حمایت شود تا بتواند برای این پروسه اقدام نماید. Skill Select یا سیستم امتیاز بندی ویزای استارت‌ آپ استرالیا به این صورت است که؛ داشتن سن زیر 55 سال (هرچه کمتر بهتر) ، داشتن ایده نوآورانه با اثبات بازده اقتصادی چشمگیر، داشتن مدرک زبان حداقل آیلتس 6، داشتن سابقه کار در زمینه طرح پیشنهادی و همچین اثبات تمکن مالی کافی برای برآمدن از پس هزینه های کار و زندگی در استرالیا از جمله قواعد اولیه برای ورود به این سیستم است.

شرایط تایید توسط نهاد یا آژانس های استرالیایی در استان های مختلف

همانگونه که پیشتر ذکر نمودیم اولین شرط اخذ ویزای استارت آپ استرالیا دریافت تاییدیه یکی از آژانس ها و نهادهای وابسته به دولت است. لازم به ذکر است شرایط تایید توسط نهاد یا آژانس های استرالیایی در استان های مختلف متفاوت است. در ادامه به توضیح این تفاوت ها خواهیم پرداخت.

قلمرو پایتخت استرالیا

این یک ویزای موقت (5 ساله) برای افرادی است که در شهر کانبرا اقدام برای اخذ ویزا استارت آپ استرالیا را انجام می دهند یا پیشنهاد انجام آن را دارند. متقاضی می بایست پس از دریافت تایید اسکیل سلکت به واسطه ایمیل اقدام به برقراری ارتباط و ارسال مدارک خود کند. این مدارک شامل؛

 • رکورد کامل پاسخ EOI از اسکیل سلکت
 • طرح تجاری به همراه توضیحات لازم در خصوص استارت آپ و سرمایه گذاری و این که چگونه می تواند برای استرالیا سود اقتصادی داشته باشد؟
 • رزرومه متقاضی
 • کپی پاسپورت و سوابق سفر وی
 • پرداخت هزینه 600 دلار برای بررسی

نیو ساوت ولز

برای اخذ استارتاپ ویزای استرالیا در این استان لازم است که در کنار رعایت کلیه شرایط اصلی برای نوآفرینی، متقاضی توسط یک برنامه شتاب دهنده راه اندازی استارت آپ یا انکوباتور پذیرفته شود. در زمینه مالی نیز متقاضی می بایست نشان دهد که توسط یکی از نهادهای مورد تایید دولت برای تکمیل پروژه تضمین پشتیبانی و حمایت مالی دریافت کرده است. هزینه درخواست برای نامزدی از نیو ساوت ولز 550 دلار می باشد و پاسخ بررسی ظرف چهار هفته اعلام خواهد گردید.

قلمرو شمالی

این بخش به علت تقاضاهای زیادی که دارد ممکن است درخواست سرمایه گذاران را با دقت بیشتری بررسی کند و حتی در صورت داشتن مجموع شرایط هم ممکن است متقاضیان را واجد شرایط نداند. بخشی از شرایط ویزای استارت آپ استرالیا در قلمرو شمالی را می توانید در جدول زیر مشاهده نمایید.

شرایط مورد نیاز قلمرو شمالی برای ویزای استارتاپ استرالیا

اثبات داشتن یک اقامتگاه در قلمرو شمالی

داشتن سابقه مدیریت و تعامل با مشاغل

انجام یک بازدید اکتشافی برای راه اندازی کسب و کار در قلمرو شمالی

داشتن درک درست از چهارچوب قانونی، تجارت و مجوزهای کسب و کار در قلمرو شمالی

داشتن اقوام، بستگان و یا همکاران در قلمرو شمالی

اثبات سکونت و تجارت در این منطقه و ایجاد اشتغال و انتقال سرمایه

معرفی مهارت‌ها، تخصص، فناوری‌ها یا نوآوری‌های جدید

سرمایه گذاری در مناطق دور افتاده

سرمایه گذاری در طیف وسیعی از زمینه ها مانند مراقبت های بهداشتی، آموزش، گردشگری، معدن و صنایع اولیه و شیلات

ایجاد تأثیر قابل توجه بر بخش اقتصادی

کوئینزلند

کوئینزلند علاوه بر شروط اصلی استارتاپ ویزای استرالیا، تعهدات بیشتری را نیز از سرمایه گذاران درخواست می کند. اما تاکید ویژه آن بر مشاغل و طرحای تجاری است که در زمینه های خاص متمرکز باشند. از جمله می تواند به فعالیت های تجاری در زمینه؛ منابع و معدن، توسعه شهری و زیر ساخت ها، مواد غذایی و کشاورزی، گردشگری و تکنولوژی ساخت و ساز پیشرفته اشاره نمود.

 

خرید بیزینس در استرالیا

این مقاله را از دست ندهید: خرید بیزینس در استرالیا

در این مقاله ما تمام جوانب خرید بیزینس در استرالیا را به شما خواهیم آموخت.

 

استرالیای جنوبی

برای برآورده کردن شرایط نامزدی استرالیای جنوبی، متقاضی باید معیارهای زیرکلاس 188 دولت فدرال را برآورده کند و در کنار آن، طرح کسب ‌و کاری را پیشنهاد کند که پتانسیل تبدیل شدن به یک استارت‌ آپ با رشد پایدار و آینده ای روشن برای استخدام ساکنان استرالیای جنوبی داشته باشد. اولویت با بیزنس پلن هایی خواهد بود که از بخش های اولویت دار دولت استرالیای جنوبی همانند؛ زیر ساخت های دیجیتال، هوافضا، بهداشت و فناوری پزشکی و انرژی های تجدید پذیر حمایت کنند.

تاسمانی

تحت جریان ویزای استارت آپ استرالیا، تاسمانی به دنبال جذب متقاضیان برای توسعه یک مفهوم تجاری نوآورانه تایید شده و انجام فعالیت های خلاقانه و یا راه اندازی کسب و کار خاص در تاسمانی است. بیزنس هایی که در زمینه هایی همچون؛ انرژی های تجدید پذیر (از جمله هیدروژن و انرژی زیستی)، بازیافت زباله، فناوری دیجیتال (مثل امنیت سایبری)، فناوری بهداشت و پزشکی (به خصوص در زمینه؛ زوال عقل، مطالعات سلامت جمعیت، بقا در محیط های دور افتاده و محروم) و صنایع خلاق باشند مورد توجه بیشتر قرار گرفته و در اولویت برای بررسی خواهند بود. پیشنهادات مربوط به حوزه های تجاری زیر به طور کلی از جریان ویزای استارتاپ استرالیا در تاسمانی حذف خواهند شد:

استثناهای ویزای استارتاپ استرالیا در تاسمانی

کافه و رستوران ها

شرکت های مشاوره ای

آژانس های کاریابی

شرکت های صادرات و واردات

فرانچایزها

سالن های ماساژ

طب سوزنی

داروهای سنتی چینی

مشاغل حوزه فنگشویی

خرده فروشی

آژانس های املاک

خرید یک کسب و کار یا حق امتیاز موجود

بازتاب شناسی

ویکتوریا

ویزای استارتاپ استرالیا در ویکتوریا به کسانی تعلق می گیرد که طرح تجاری و پیشنهادی با کیفیت بسیار بالا داشته و توسط همکاران مجاز توصیه شده مورد تایید قرار بگیرند. در ادامه اسامی این شرکای معتبر و مجاز را در جدول زیر می توانید مشاهده نمایید؛

نهادهای معتبر ویزای استارت آپ استرالیا در ویکتوریا

Hatch Quarter مرکز بررسی متقاضیان استارت آپ در ملبورن

دانشگاه ملبورن

Translating Research با تاکید بر بیزنس پلن های تحقیقاتی

LaunchVic آژانس بررسی استارت آپ اصلی در ویکتوریا

استرالیای غربی

برای اخذ تاییدیه از استرالیای غربی در ویزای استارت آپ استرالیا به یک طرح تجاری حداکثر 10 صفحه نیاز دارد تا توضیح دهد که چگونه طرح تجاری متقاضی منجر به تجاری سازی یک محصول یا خدمات یا توسعه یک تجارت در استرالیای غربی می شود. هزینه بررسی 750 دلار می باشد.

ویزای استارتاپ استرالیا

شرایط اخذ اقامت دائم استرالیا با ویزای استارتاپ

شرایط اخذ اقامت دائم استرالیا با ویزای استارتاپ به این صورت است که پس از گذشت پنج سال از سکونت و کار در استرالیا این امکان برای متقاضی وجود دارد که بتواند با تغییر نوع ویزای خود به ساب کلاس ویزای ۸۸۸ استرالیا درخواست اقامت دائم در استرالیا را داشته باشد. افرادی امکان درخواست برای ساب کلاس 888 را دارند که از طریق ویزا استارت آپ استرالیا، سابقه کار و فعالیت تجاری در استرالیا را برای 4 سال متوالی داشته باشند و به تعهدات خود عمل کرده باشند. بسیار مهم است که متقاضی ثابت کند که شرایط ویزای استارتاپ استرالیا و تمام موارد موجود در بیزنس پلن خود را در این بازه زمانی تامین و عملی نموده است. ارزیابی پرونده متقاضی با بررسی عوامل کلیدی موفقیت صورت خواهد گرفت. از جمله این عوامل می توان به؛ استخدام حداقل 2 نفر یا بیشتر مقیم دائم یا شهروند استرالیایی، ایجاد گردش مالی حداقل 300.000 دلار در سال، مشارکت با دانشگاه ها و همچنین دریافت جوایز و تقدیرنامه رسمی اشاره نمود. در نهایت ویزای استارت آپ استرالیا شامل حال متقاضی اصلی و اعضای خانواده وی می شود و مسیر رسیدن به شهروندی استرالیا را نیز هموار خواهد کرد. هزینه پرداختی برای بررسی این ساب کلاس 3025 دلار خواهد بود.

حداقل سرمایه لازم برای دریافت ویزای استارت آپ استرالیا

برای مهاجرت به استرالیا از طریق استارت آپ نیز داشتن سرمایه بسیار مهم است. به صورت واضح در لیست شروط الزامی برای این روش حرفی از حداقل سرمایه لازم برای دریافت ویزای استارت آپ استرالیا زده نشده اما در عمل بودجه ای که در رابطه با فعالیت تجاری ارائه می شود باید حداقل آستانه 200000 دلار را داشته باشد که 10٪ آن باید ظرف دوازده ماه از روز شروع فعالیت در استرالیا به آن کسب و کار تزریق شود. هر چه میزان این آورده و حداقل بودجه بیشتر باشد، شانس موفقیت برای دریافت ویزای استارت آپ بیشتر خواهد بود.

مدارک مورد نیاز ویزای استارتاپ استرالیا

برای درخواست و اخذ ویزای استارتاپ استرالیا متقاضی می بایست از پیش به فکر جمع آوری و ارائه مدارک مورد نیاز آن باشد. تمامی پروسه به صورت آنلاین پیش خواهد رفت و در نهایت زمانی که تمامی مراحل طی شد، پس از گذشت مدت زمان لازم برای بررسی درخواست متقاضی اعطای ویزا به صورت برچسب و استیکر نمی باشد بلکه ویزای استارت آپ استرالیا دیجیتال است.

 • مدارک هویتی نفر اصلی
 • اسناد مربوط به طرح تجاری و بیزنس پلن
 • ارائه مدارک مربوط به سابقه کاری متقاضی اصلی در کشور متبوع خود
 • مدرک زبان با امتیاز مورد تایید استرالیا
 • مدارک هویتی همسر و اسناد ازدواج
 • مدارک هویتی فرزندان
 • گواهی سلامت
 • (گواهی عدم سوپیشینه تایید شده توسط پلیس، برگه گواهی پایان خدمت،...)
 • برگه تایید بانک بابت اثبات تمکن مالی
 • رسید پرداخت هزینه های دولتی برای بررسی ویزای استارتاپ استرالیا
 • برگه تاییدیه نهادهای ایالتی یا منطقه ای مورد تایید دولت
 • بیمه درمانی مناسب

مدرک زبان مورد نیاز ویزای استارت اپ استرالیا

اثبات سطح مناسب زبان از طریق ارائه مدرک زبان (آزمون های مورد تایید دولت استرالیا) از جمله مدارک ویزای استارت‌ آپ استرالیا می باشد. آزمون آیلتس، تافل مبتنی بر اینترنت و آزمون PTE از جمله مدارک پذیرفته شده توسط استرالیا می باشد. در ادامه می توانید امتیازات لازم در هر آزمون را برای درخواست ویزا در روش استارت آپ استرالیا مشاهده نمایید.

 

مدرک زبان مورد نیاز ویزای استارتاپ استرالیا

آیلتس آکادمیک یا جنرال

حداقل امتیاز 6 برای هر بند اسکور

TOEFL IBT

حداقل

امتیاز 12 برای بخش listening

13 برای reading

21 برای writing

18 برای speaking

PTE Academic

حداقل 50 برای هر چهار مهارت

​Cambridge C1 Advanced test

حداقل 169 در هر چهار مهارت

 

تمکن مالی استارتاپ ویزای استرالیا

مبلغ مشخصی تحت عنوان "حداقل تمکن مالی استارتاپ ویزای استرالیا" مشخص نشده است. اما به صورت کلی متقاضیان برای اخذ ویزای استارت آپ استرالیا و یا هر نوع ویزای بلند مدت دیگری می بایست حداکثر هزینه های زندگی در استرالیا در ایالتی که قصد کار و سرمایه گذاری در استرالیا و ایالت مربوطه را دارند؛ در حساب بانکی خود در کشور متبوع خود نشان دهند. در عین حال می بایست به ازای هر یک از اعضای خانواده نیز یک مبلغی را به صورت مضاعف در نظر داشته باشند. توجه بفرمایید هزینه های زندگی در پایتخت و شهرهای اصلی بسیار بیشتر می باشد.

مدت زمان صدور ویزای استارت‌ آپ استرالیا

به صورت کلی بر اساس اعلام دولت استرالیا در مراجع و وب سایت های رسمی دولت، حدود 25 درصد از درخواست ها در بازه سه ماهه، پنجاه درصد از درخواست ها در بازه زمانی چهارماهه، 75 درصد از درخواست ها حدوداً پنج ماه و 90 درصد از درخواست ها برای ویزای استارت آپ در استرالیا در بازه زمانی 7 ماهه توسط دولت تعیین تکلیف خواهند شد. منتهای مراتب هیچ بازه زمانی پذیرش استانداردی برای بررسی درخواست ویزا برای مهاجرت به استرالیا از طریق استارت آپ وجود ندارد چرا که بسته به بسیاری از موارد همچون کشور مبدا و متبوع متقاضی اصلی ممکن است مدت زمان صدور ویزای استارت‌ آپ استرالیا و بررسی درخواست این نوع ویزا چندین برابر زمان اعلام شده به طول بیانجامد. در واقع تا دو سال پس از درخواست برای استارتاپ ویزا استرالیا شما امکان دریافت دعوتنامه را خواهید داشت.

مدت اعتبار ویزای استارت‌ آپ استرالیا

مدت اعتبار ویزای استارت‌ آپ استرالیا (ویزای 188e استرالیا) ماکسیمم تا پنج سال است. نوع این ویزا مالتیپل بوده و در واقع به دارنده آن (متقاضی اصلی و اعضای خانواده) مجوز رفت و آمد نامحدود به استرالیا را در این بازه زمانی پنج ساله خواهد داد. این ویزا در اصل یک اقامت موقت است که از ابتدا پنج ساله صادر می شود ولی در ادامه و پس از گذشت پنج سال امکان تغییر و تبدیل آن به اقامت دائم استرالیا برای متقاضی وجود دارد.

هزینه اخذ ویزای استارتاپ استرالیا

هزینه اخذ ویزای استارتاپ استرالیا هم شامل هزینه بررسی پرونده شخص اصلی و هم پرونده همراهان متقاضی خواهد بود. هزینه ای که برای نفر اصلی در نظر گرفته شده است مبلغ 4.250 دلار استرالیا می باشد. هر متقاضی بالای 18 سال در صورتی که بتواند وابستگی (وابستگی به لحاظ مالی، نداشتن شغل، اشتغال به تحصیل داشتن، اثبات تجرد، ... ) خود را به خانواده اثبات نماید می بایست 2.120 دلار برای اخذ ویزای استارتاپ استرالیا هزینه پرداخت کند. به ازای هر یک از متقاضیان زیر 18 سال نیز مبلغ 1060 دلار می بایست در نظر گرفته شود. متقاضی ویزای استارت آپ استرالیا می بایست سایر هزینه های جانبی همانند هزینه های بیومتریک، گواهی های مربوط به سلامت و یا گواهی پلیس را در نظر داشته باشد.

تفاوت ویزای کارآفرینی و ویزای استارت اپ استرالیا

تفاوت ویزای کارآفرینی و ویزای استارت اپ استرالیا در این است که برای کارآفرینی نیازی به داشتن ایده نو، خلاقانه و نوآورانه نیست و متقاضی می تواند از طریق ایجاد کسب و کار و یا توسعه شرکت و کسب و کار خود اقدام به کارآفرینی در استرالیا نماید. ویزای استارت آپ اما به این صورت است که داشتن ایده اولیه ای که پیشتر مورد استفاده قرار نگرفته باشد از جمله شرایط الزامی می باشد.

کسب و کارهای غیر مجاز اقدام برای ویزای استارت‌ آپ استرالیا

کسب و کارهای غیر مجاز اقدام برای ویزای استارتاپ استرالیا را قانونگذار مشخص کرده است. همانگونه که پیشتر ذکر نمودیم امکان ارائه ایده و درخواست برای روش استارت آپ استرالیا از طریق برخی مشاغل وجود ندارد. در واقع هر گونه بیزنس پلن در خصوص این مشاغل طرح تجاری ممنون و غیر قابل قبول در نظر گرفته می شود. این موارد ممنوع عبارت اند از؛ فعالیت های مربوط به بخش املاک و مستغلات، فعالیت های مرتبط با استخدام نیروی کار در خاک استرالیا، خرید یک کسب و کار فعال و یا حق امتیاز موجود در این کشور.

اخذ ویزای استارت آپ استرالیا با سابقه ریجکتی

امکان پذیر بودن اخذ ویزای استارتاپ استرالیا با سابقه ریجکتی نیز یکی دیگر از سوالات پرتکرار متقاضیان درخواست برای ویزا بود. لازم است بدانید؛ در صورتی که درخواست متقاضی برای دریافت ویزای استارت آپ یا انواع دیگر از ویزاهای استرالیا سابقاً توسط سفارت یا دولت رد شده باشد و اصطلاحاً متقاضی سابقه ریجکتی داشته باشد ممکن است واجد شرایط برای دریافت چنین ویزای استرالیا و اقامتی نباشد.

مزایای ویزای استارت‌ آپ استرالیا

از مزایای ویزای استارت‌ آپ استرالیا می توان به ایجاد کسب و کار و مجوز برای کار به صورت فول تایم در خاک کشور انگلیسی زبان استرالیا اشاره نمود. در عین حال متقاضی از ابتدا به همراه همسر و فرزندان خود وارد این کشور می شود و اخذ ویزای همراه استرالیا ممکن است. مدت زمان این اقامت 5 ساله است که زمان خوبی برای راه اندازی کسب و کار، ایجاد درآمد و سود در یک کشور به شمار می آید. امکان تبدیل ویزای استارت آپ از اقامت موقت به اقامت دائم وجود دارد که این مورد مزیت بزرگی به شمار می آید. این ویزا چند بار ورود است یعنی امکان رفت و آمد به صورت نامحدود را برای شخص متقاضی و همراهان وی فراهم می آورد.

مقایسه ویزای استارت اپ استرالیا با کانادا

در مقام مقایسه ویزای استارت اپ استرالیا با کانادا می بایست گفت که اصلی ترین تفاوت این دو کشور در یک مسیر مشترک با عنوان استارت آپ؛ نوع ویزا و اقامت استرالیا اعطایی از سمت دولت این کشورهاست. در کانادا فرد از ابتدا اقامت دائم دریافت می کند ولی با ویزای استارتاپ استرالیا متقاضی اقامت موقتی دریافت می کند که پس از 5 سال و با تغییر نوع ویزا می تواند درخواست اقامت دائم داشته باشد. همین موضوع پیامدهایی را به همراه دارد. به طور مثال با اقامت دائم در استارت آپ کانادا متقاضی ملزم به حضور در یک ایالت و استان خاص نخواهد بود. در کانادا در صورت موفق نبودن طرح اولیه فرد می تواند برای یک بیزنس دیگر یا با یک کارفرمای دیگر همکاری نماید ولی در استرالیا متقاضی موظف به انجام تعهدات خود در زمینه بیزنس پلن ارائه شده می باشد تا بتواند مسیر اقامت دائم خود را به درستی طی نماید. اما در هر دو مسیر از ابتدا همسر و فرزندان متقاضی همراه وی خواهند بود.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب ویزای استارت آپ استرالیا هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

پیشنهاد می گردد جهت اطلاع از روش های قانونی مهاجرت جهت اتخاذ تصمیمات صحیح در این زمینه محصول راهنمای گام به گام اخذ اقامت ارائه شده توسط استاد ملک پور را مشاهده نمایید و با آگاهی کامل جهت مهاجرت خود تصمیم گیری نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت


سوالات متداول

✅ به واسطه دریافت ویزای استارت آپ استرالیا امکان اقامت در این کشور تا چه مدتی برای دارنده ویزا وجود دارد؟

این ویزا به دارنده آن و همچنین اعضای خانواده وی امکان اقامت تا پنج سال به صورت موقت را در این کشور خواهد داد.

✅ آیا تمدید اقامت موقت استارتاپ ویزای استرالیا پس از گذشت 5 سال برای متقاضی امکان پذیر است؟

خیر. پس از گذشت پنج سال متقاضی می بایست نوع اقامت خود را تغییر دهد و امکان تمدید اقامت موقت خود را ندارد.

✅ آیا ارائه مدرک زبان از الزامات درخواست برای ویزای استارت‌ آپ استرالیا می باشد؟

بله قطعاً ویزای استارتاپ استرالیا در واقع اقامتی موقت با اجاره کار فول تایم در این کشور می باشد. پر واضح است که برای کار و زندگی در استرالیا متقاضی نیاز به داشتن سطح بالایی از زبان می باشد که در زمان درخواست برای ویزا می بایست این سطح زبان را با ارائه مدرک اثبات نماید.

✅ آیا اخذ ویزای استارت آپ استرالیا از طریق خرید یک شرکت فعال یا حق امتیاز موجود در استرالیا امکان پذیر است؟

خیر. استارتاپ ویزای استرالیا در صورتی به متقاضی اعطا می شود که با یک ایده نوآورانه دارای توجیه اقتصادی برای کشور استرالیا بتواند یک کسب کار در استرالیا ایجاد نماید و درآمدزایی کند.

سخن پایانی

ویزای استارتاپ استرالیا یکی از روش های مهاجرت به این کشور مدرن و پیشرفته است که به نوعی از زیر گروه های سرمایه گذاری به شمار می آید. داشتن یک طرح تجاری سود ده با بازدهی بالا و تاثیر چشمگیر در اقتصاد استرالیا از اولین خصیصه های پذیرفته شدن این طرح است. متقاضیان می بایست تایید یکی از ایالات و استان های استرالیا را برای نوآفرینی داشته باشند تا بتوانند برای اخذ ویزای استارت آپ استرالیا و این روش واجد شرایط محسوب گردند. البته هر ایالت و منطقه شرایط خاص خود را دارد که سرمایه گذاران می بایست آن ها را نیز در نظر بگیرند. شما بزرگواران می توانید برای بررسی شرایط خود در زمینه ویزای استارتاپ استرالیا و برخورداری از مشاوره رایگان تلفنی با کارشناسان ما در موسسه MIE ارتباط برقرار نمایید و از مشورت آن ها در زمینه مهاجرت بهره مند گردید. همچنین می توانید سوالات خود را در انتهای همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید و پاسخ خود را دریافت نمایید. 


ثبت پرسش
مشاوره رایگان