آوسبیلدونگ پرستاری در آلمان

18 نظر

کشور آلمان یکی از معدود کشورهایی می باشد که دوره های فنی و آموزش های حرفه ای را به صورت رایگان و همراه با حقوق به دانشجویان بین المللی ارائه می نماید. تنوع این دوره ها بسیار زیاد است و دانشجویان می توانند با یادگیری آن مهارت ها به عنوان پرستار، دستیار پزشک، مکانیک، آرایشگر، کارمند بیمه، کارمند بانک، متخصص آی تی و... مشغول به کار شوند. در این مقاله تصمیم داریم شرایط تحصیل در دوره های آوسبیلدونگ پرستاری در آلمان را بررسی نماییم.

 • دوره های آوسبیلدونگ چیست؟
 • شرایط شرکت در آوسبیلدونگ پرستاری در آلمان چگونه است؟
 • میزان هزینه های تحصیل در این دوره ها چقدر است؟
 • آیا شرایط اخذ اقامت با مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل در دوره های آوسبیلدونگ پرستاری وجود دارد؟

قطعا شما عزیزان که موضوع آوسبیلدونگ پرستاری در آلمان را جستجو نموده اید از این دست سوالاتی که مطرح گردیده است در ذهن خود دارید. بنابراین ما سعی نموده ایم در این نوشتار به صورت دقیق به تشریح این موضوع بپردازیم و شما را با تمام ابعاد دوره آوسبیلدونگ پرستاری در آلمان آشنا سازیم. شما سروران عزیز می توانید با شمارگیری شماره موسسه MIE و ارتباط با کارشناسان این موسسه اطلاعات و مشاوره رایگان در این زمینه را کسب نمایید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما
آوسبیلدونگ پرستاری در آلمان

درباره آوسبیلدونگ پرستاری

قبل از اینکه بخواهیم به صورت دقیق در مورد شرایط آوسبیلدونگ پرستاری در آلمان صحبتی کنیم بایستی مفهوم و معنی دوره های آوسبیلدونگ را ذکر نماییم. دانشجویانی که درس خود را به اتمام رسانده اند و دارای مدرک دیپلم هستند هم می توانند تحصیلات آکادمیک خود را در دانشگاه شروع نمایند و هم می توانند با هدف وارد شدن به بازار و فضای کسب و کار در دوره های عملی، کالج های فنی، مراکز فنی و حرفه ای و... شرکت نموده و با کسب تجارت لازم وارد بازار کار شوند. دوره های آوسبیلدونگ نیز شبیه به دوره های فنی و حرفه ای می باشد که دانشجویان را برای ورود به بازار کار آماده می سازد، البته رشته های تحصیلی که در این دوره ها ارائه می گردد بسیار متنوع می باشد و همواره با حقوق است. رشته هایی نظیر حسابداری، فیزیوتراپی، پرستاری، پزشکی، برق، مکانیک، سازه، مدیریت کسب و کار و... جزئی از رشته های آوسبیلدونگ می باشد.

متقاضیانی که علاقه مند به کار پرستاری هستند یا دارای سابق کاری در این زمینه بوده اند می توانند در دوره های آوسبیلدونگ آلمان شرکت نمایند و با کسب دانش لازم جهت کار پرستاری به عنوان پرستار کودک یا پرستار سالمندان یا به عنوان پرستار در مراکز و کلینیک های پزشکی مشغول به کار گردند. از ابتدای سال 2020 شغل جدیدی تحت عنوان متخصص پرستاری ایجاد گردیده که شاخه های مختلف پرستاری مانند پرستاری کودک، پرستاری سالمند و... را ترکیب نموده است. در ادامه به شرایط دقیق شرایط آوسبیلدونگ پرستاری در آلمان خواهیم پرداخت.

 • توضیحات موسسه ملک پور در زمینه کار تحصیل آلمان

فایل تصویری موسسه ملک پور درمورد کار تحصیل آلمان

فایل صوتی موسسه ملک پور درمورد کار تحصیل آلمان

شرایط دوره آوسبیلدونگ پرستاری در آلمان

جمعیت کشورهای توسعه یافته به سرعت در حال پیر شدن است، بنابراین درصد سالمندان نیز در حال افزایش است. برای ارائه مراقبت های کافی به این سالمندان، دولت های کشورهای توسعه یافته سیستم های مراقبت های بهداشتی خود را به هر شکلی گسترش می دهند. پرستاری در سرتاسر جهان به شغل مورد نیاز تبدیل شده است. آلمان یکی از بهترین مکان ها برای تحصیل و گذراندن دوره های پرستاری می باشد. لذا افرادی که تصمیم دارند در اینده به شغل پرستاری مشغول گردند هم می توانند تحصیلات خود را در دانشگاه های رایگان آغاز نمایند و هم می توانند در دوره های کارآموزی پرستاری یا همان آوسبیلدونگ پرستاری در آلمان شرکت نموده و پس از گذراندن این دوره مشغول به کار شوند.

آموزش پرستاری در مدارس پرستاری آلمان سازماندهی می شود و دانشجویان برای مدت 3 سال بایستی 2100 ساعت را در دوره های تئوری و 2500 ساعت را در دوره های عملی سپری نمایند. محتوای آموزشی در این دروه ها نیز کاملا سازماندهی شده است و نه تنها دروس بهداشت و مراقبت های پرستاری را شامل می گردد بلکه مبانی علم پزشکی، دانش مرتبط به علوم انسانی و علوم اجتماعی و... به دانشجویان تدریس می گردد. در سال اول دانشجویان بیشتر دروس تئوری را فرا می گیرند و در سال های بعد عمده وقت خود را در بیمارستان و کلینیک ها و در بخش های مختلفی مانند عمل جراحی، سالمندان، زنان و زایمان، عصب شناسی، اطفال، مراقبت های سرپایی و... سپری می نمایند.

مدارک لازم برای پذیرش آوسبیلدونگ پرستاری در آلمان

قطعا برای شروع هر برنامه مهاجرتی یا اقدامی متقاضیان بایستی مدارک لازم برای آن را داشته باشند. متقاضیان آوسبیلدونگ پرستاری در آلمان بایستی بالاتر از 18 سال باشند. در این روش متقاضیان بایستی دارای مدرک دیپلم باشند (دیپلمی که دانشجویان ارائه می نمایند بایستی 12 ساله باشد). علاوه بر این مدرک زبان نیز برای این دوره بسیار مهم است و دانشجویان بایستی بتوانند حداقل مدرک B2 زبان آلمانی را داشته باشند. افرادی که قصد شرکت در آوسبیلدونگ پرستاری آلمان را دارند بایستی از سلامت روحی و روانی و سلامت جسمی برخوردار باشند.

هزینه آوسبیلدونگ پرستاری در آلمان

موضوع هزینه ها و به طور کلی هزینه های تحصیل و زندگی در آلمان یکی از مسائل مهم برای تصمیم گیری جهت شروع روند مهاجرت به آلمان می باشد. همانطور که می دانید کشور آلمان از جمله کشورهایی می باشد که در حال حاضر نیز دوره های تحصیلی رایگان را ارائه می نماید. افرادی که برای آوسبیلدونگ پرستاری در آلمان اقدام می نمایند نیازی به پرداخت هزینه ندارند چرا که هزینه تحصیل در این دوره ها و فراگیری آموزش های لازم رایگان می باشد. علاوه بر رایگان بودن این دوره ها متقاضیان می توانند بابت کارهای عملی که انجام می دهند نیز حقوق دریافت نمایند.

شرایط سنی آوسبیلدونگ پرستاری آلمان

شاید برای شما نیز سوال باشد که آیا شرایط سنی آوسبیلدونگ پرستاری برای متقاضیان محدودیت ایجاد می نماید؟ برای پاسخ به این سوال بایستی بیان نماییم که برای اپلای نمودن در دوره های آوسبیلدونگ پرستاری در آلمان شرایط سنی وجود ندارد و متقاضیان می توانند با هر رده سنی در دوره های آوسبیلدونگ پذیرش دریافت کنند ولی برای دریافت ویزا هر چقدر سن متقاضیان کمتر باشد شانس بالاتری جهت اخذ ویزا خواهند داشت. به طور مثال افرادی که شرایط سنی انها کمتر از 25 سال می باشد شانس بالاتری جهت اخذ ویزا آوسبیلدونگ آلمان را خواهند داشت. البته ذکر این نکته ضروری است که به صورت کلی شرایط سنی برای آلمان بسیار مهم است و قطعا افرادی که گپ تحصیلی بالایی دارند ریسک ویزا نیز خواهند داشت.

تمکن مالی آوسبیلدونگ پرستاری آلمان

یکی از مهم ترین مسائل برای دریافت ویزا این است که متقاضیان بایستی اثبات نمایند شرایط مالی مناسبی دارند و این امکان را خواهند داشت که هزینه های زندگی خود را در مدت زمانی که در کشور مربوطه اقامت دارند پوشش خواهند داد. همانطور که بیان گردید هزینه های تحصیل و فراگیری آموزش های عملی در آلمان برای دانشجویان علاقه مند به تحصیل در دوره های آوسبیلدونگ پرستاری در آلمان رایگان می باشد. بنابراین میزان تکمن مالی که متقاضیان بایستی به اثبات برسانند به میزان هزینه های زندگی آنها خواهد بود. بنابراین دانشجویان بایستی اثبات نمایند که تمکن لازم برای هزینه های زندگی خود در آلمان را خواهند داشت. معمولا متقاضیان بایستی مبلغی در حدود 10 الی 12 هزار یورو در حساب داشته باشند. ولی از آنجایی که دوره آوسبیلدونگ همراه با حقوق می باشد، اگر میزان تمکن مالی آوسبیلدونگ پرستاری آلمان در حدود 6 الی 8 هزار یورو هم اثبات گردد مکفی خواهد بود.

کار تحصیل در آلمان

این مقاله را از دست ندهید: کار تحصیل آلمان

در این مقاله ما تمام راه های کار تحصیل آلمان را به شما خواهیم آموخت.

طول مدت دوره های آوسبیلدونگ پرستاری آلمان چقدر است؟

از مسائل حائز اهمیت برای تحصیل در خارج از کشور طول دوره تحصیلی می باشد. اکثر دانشجویان علاقه دارند مدت زمان کمتری را برای تحصیل خود سپری نمایند. مدت زمانی که دانشجویان بایستی در دوره آوسبیلدونگ پرستاری آلمان مشغول به تحصیل و انجام دوره های عملی گردند 3 سال می باشد و در این مدت 3 ساله دانشجویان با گذراندن دروسی مانند بیوشیمی، زبان آلمانی، زبان تخصص آلمانی، زیست شناسی و... و همچنین گذراندن دوره هایی که در محیط کلینیکال و بیمارستانی صورت می پذیرد مشغول می باشند و پس از آن با قبولی در آزمون های مربوطه می توانند به عنوان پرستار در بخش های مختلف مانند کمک پرستاری، پرستار در خانه سالمندان، پرستار خانگی، پرستار کودک و... فعالیت خود را آغاز نمایند.

معرفی موسسات آموزشی آوسبیلدونگ پرستاری آلمان

با توجه به نیاز آلمان به پرستار موسسات آموزشی و مراکز عملی بسیاری دوره آوسبیلدونگ پرستاری در آلمان را ارائه می نماید. در جدول ذیل سعی نموده ایم به برخی از موسساتی که در حال حاضر تعداد بیشتری دانشجو و کارآموز می پذیرد را بیان نماییم:

نام موسسه آموزشی

تعداد جای خالی برای کاراموزان

بیمارستان دانشگاه کلن

84

مدارس لودویگ فرسنیوس

330

شرکت Alexians

364

شرکت Vitos

192

گروه آموزشی ESO

179

کلینیک CMM

149

حقوق دانشجوی پرستاری در دوره اوسبیلدونگ آلمان

همانطور که ذکر نمودیم دوره های آوسبیلدونگ در آلمان همراه با حقوق می باشد و شاید این موضوع نیز یکی از دلایل دانشجویان برای تحصیل در این دوره ها باشد چراکه هزینه های مربوط به تحصیل را ندارند و با حقوقی که دریافت می نمایند می توانند بخش عمده ای از هزینه های زندگی خود را پوشش دهند. میزان حقوق دریافتی دانشجویان در دوره های آوسبیلدونگ آلمان بسته به نوع رشته متفاوت می باشد. به طور مثال در رشته هایی مانند کامپیوتر، برق، مکانیک خودرو، آرایشگری و... به طور متوسط 700 یورو در ماه خواهد بود. اما میزان حقوقی که دانشجویان در آوسبیلدونگ پرستاری در آلمان دریافت می نمایند با توجه به سختی کار و اینکه مدت زیادی را دانشجویان به کارهای عملی در بیمارستان می پردازند بیشتر است. به طور میانگین میزان حقوق دریافتی دانشجویان در سال اول در حدود 1165 یورو و در سال دوم در حدود 1230 یورو و در سال آخر در حدود 1330 یورو در ماه خواهد بود.

شرایط ویزای آلمان برای دانشجوی اوسبیلدونگ پرستاری

با توجه به اینکه دوره های آوسبیلدونگ به نوعی دوره های فنی و حرفه ای شناخته می گردند از شانس ویزای کمتری برخوردار هستند و متقاضیان پس از دریافت پذیرش و انعقاد قرارداد با موسسه آموزشی مربوطه می تواند با دریافت وقت سفارت و ارائه مدارک خود برای ویزا اقدام نمایند. یکی از مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای آلمان داشتن پاسپورت معتبر می باشد. همچنین متقاضیان بایستی تمکن مالی آوسبیلدونگ پرستاری آلمان را نیز به سفارت ارائه نمایند. با توجه با اینکه سختگیری زیادی در دوره های آوسبیلدونگ برای ویزا وجود دارد، شما می توانید از در دوره های کار و تحصیل دانشگاهی آلمان نیز پذیرش اخذ نمایید و مشغول به تحصیل گردید. در این دوره نیز دانشجویان بخشی از ساعات خود را مشغول یادگیری مفاهیم تئوری و بخشی از ساعات خود را در مراکز بیمارستانی و کلینیکی مشغول انجام فعالیت ها عملی می گردند و در قبال آن حقوق نیز دریافت می نمایند ولی یکی از مهم ترین تفاوت های دوره های کار و تحصیل با دوره های آسبیدونگ این است که در زمان فارغ التحصیلی دانشجویان به جای گواهی نامه مدرک دانشگاهی دریافت می نمایند.

شرایط اخذ اقامت آلمان پس از دوره آوسبیلدونگ پرستاری

همانطور که می دانید بسیاری از افراد با این هدف که در اینده می توانند در کشور آلمان مشغول به کار گردند و اقامت این کشور را دریافت نمایند برای تحصیل در آوسبیلدونگ پرستاری در آلمان اقدام می نمایند. به صورت کلی افرادی که در دوره های فنی و حرفه ای آلمان یا دوره های آوسبیلدونگ آلمان پس از اینکه تحصیلات و آموزش های علمی و عملی خود را به اتمام رساندند می توانند در جستجو کار مرتبط با رشته تحصیلی خود باشند یا اینکه در همان مرکزی که دوره های عملی خود را می گذرانند بتوانند پیشنهاد شغلی دریافت نمایند. افرادی که نیز در آلمان کار پیدا کرده اند می توانند برای کارت آبی اتحادیه اروپا یا اقامت آلمان اقدام نمایند. افرادی که نیز به مدت 4 سال در آلمان مشغول به فعالیت بوده اند و مشکل بیمه و مالیاتی نداشته اند می توانند پس از آن اقامت دائم آلمان را کسب نمایند. برای اخذ پاسپورت که عموما سال دهم اتفاق می افتد نیز داشتن اقامت دائم، رعایت شرط حضور، ادغام شدن در جامعه آلمانی و یادگیری زبان و فرهنگ و... از شروط لازم می باشد.

مقایسه دوره اوسبیلدونگ با تحصیل در دانشگاه برای رشته پرستاری

قطعا بین افرادی که برای تحصیل در رشته پرستاری در آلمان اقدام می نمایند با افرادی که برای دوره های آوسبیلدونگ پرستاری در آلمان اقدام می نمایند تفاوت های زیادی وجود دارد. یکی از این تفاوت ها این است که دانشجویان پس از اتمام تحصیل در دوره های دانشگاهی مدرک لیسانس و مدرک دانشگاهی دریافت می نمایند که امکان ادامه تحصیل با آن را نیز دارند، اما در دوره آوسبیلدونگ پرستاری در آلمان دانشجویان پس از اتمام دوره گواهی نامه دریافت می نمایند. مدت زمانی که نیز دانشجویان مشغول به تحصیل هستند یکسال بیشتر از دوره های آوسبیلدونگ پرستاری آلمان می باشد. از نظر آینده شغلی و کارایی رشته، افردی که در دانشگاه تحصیل نموده اند به مراتب شرایط بهتری را خواهند داشت و پیدا کردن کار برای آنها راحت تر می باشد، البته ذکر این نکته ضروری است دانشجویان بعد از اتمام تحصیل در دانشگاه در دوره های کاروزی نیز برای افزایش تجارب عملی خود نیز شرکت می نمایند. از دیگر تفاوت ها می توان به بالاتر بودن شانس ویزای تحصیلی در مقاطع دانشگاهی اشاره نمود.

عناوین شغلی در آلمان برای افراد دارای مدرک اوسبیلدونگ پرستاری

افرادی که دوره های تحصیلی و عملی خود را در آوسبیلدونگ پرستاری در آلمان به اتمام رسانده اند می توانند در بخش های مختلف با عناوین شغلی مختلفی مشغول به کار گردند بخشی از این مشاغل به شرح ذیل است:

 • کار در مراقبت های سالمندی:

یکی از مشاغلی که پرستاران می توانند در آن کار کنند نگهداری سالمند در خانه سالمندان یا در منزل بیمار می باشد. پرستاران به سالمندان در رعایت بهاشت شخصی، دادن دارو، کمک به آنها برای انجام فعالیت های روزمره و... همیاری می نمایند.

 • کار به عنوان پرستار در محیط بیمارستان:

متخصصان پرستاری در مراقبت های سرپایی یا بستری در کلینیک ها و بیمارستان ها فعالیت می نمایند و مسئول مراقبت از بیماران می باشند و کارهایی نظیر تزریق دارو، عوض کردند بانداژ، آماده کردن وسایل جراحی و... فعالیت می کنند.

 • مراقبت از افراد دارای معلولیت
 • مستند سازی و فعالیت های ادرای
 • پرستاری کودک
 • کار به عنوان پرستار در مراکز توانبخشی
 • پرستاری در نهادهای اجتماعی

وضعیت بازار کار آلمان برای فارغ التحصیلان آوسبیلدونگ پرستاری

همانطور که در قسمت های پیشین نیز به این موضوع اشاره کردیم یکی از عواملی که باعث می شود نیاز به پرستار بیش از پیش احساس گردد پیر شدن جمعیت و اضافه شدن تعداد سالمندان بیشتری می باشد. کشور آلمان نیز یکی از کشورهایی است که به شدت و با سرعت زیادی در حال پیر شدن می باشد و این موضوع باعث شده است که نیاز این کشور به پرستاران بیشتر از کشورهای دیگر باشد. علاوه بر این وجود بیماری های جدید نیز باعث می گردد که نیاز به پرستاران بیشتر باشد. دانشجویانی که دوره های خود را در پرستاری به اتمام می رسانند به سرعت می توانند در مراکز درمانی و بیمارستانی یا کلینیک های مختلف یا به عنوان پرستارن خانگی و... فعالیت های خود را آغاز نمایند. بنابراین آلمان یکی از بهترین مقاصد برای علاقه مندان به رشته پرستاری می باشد.

مزایای دوره‌های آوسبیلدونگ پرستاری آلمان

یکی از مهم ترین مزیت های که دوره های آوسبیلدونگ پرستاری در آلمان دارد این است که دانشجویان برای فراگیری علم پرستاری نیازی به پرداخت هزینه ندارند و به صورت رایگان می توانند تحصیل نمایند. علاوه بر این دانشجویان می توانند حقوق نیز دریافت نمایند و این موضوع سبب می گردد که دانشجویان برای تامین هزینه های خود دچار مشکل نشوند. طول دوره فراگیری علم پرستاری نیز در دوره های آوسبیلدونگ کمتر می باشد و دانشجویان سریعتر می توانند به خواسته خود برسند. یکی دیگر از مزیت های دوره آوسبیلدونگ آلمان نیاز مبرم آلمان به نیروی پرستار می باشد و همین امر باعث می گردد که دانشجویان به سرعت بتوانند جذب بازار کار گردند.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب آوسبیلدونگ پرستاری در آلمان هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس جناب استاد ملک پور است استفاده نموده و در حد یک وکیل مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت


سوالات متداول

هزینه شرکت در دوره های آوسبیلدونگ پرستاری در آلمان چقدر است؟

هزینه های تحصیل در این دوره های رایگان می باشد و دانشجویان نیازی به پرداخت هزینه ندارند.

آیا امکان اخذ اقامت آلمان از طریق شرکت در دوره های آوسبیلدونگ پرستاری در آلمان وجود دارد؟

بلی، دانشجویان می توانند با کاریابی پس از فارغ التحصیلی اقامت کاری و پس از 4 سال اقامت دائم آلمان را دریافت نمایند.

آیا دوره های آوسبیلدونگ پرستاری در آلمان شرایط سنی دارد؟

برای شرکت در این دوره ها شرایط سنی تعریف نگردیده است ولی برای ویزا هرچه سن متقاضیان کمتر باشد شانس آنها بیشتر خواهد بود سن 18 الی 25 سال سنین مناسبی برای این برنامه می باشد.

سخن پایانی

دوره های آوسبیلدونگ پرستاری در آلمان، شرایط شرکت در این دوره ها و مزایای آوسبیلدونگ پرستاری آلمان در این مقاله مورد بررسی واقع گردید. دوره آوسبیلدونگ پرستاری آلمان یک دوره سه ساله شامل دروس تئوری و دوره عملی می باشند که دانشجویان را برای کار به عنوان پرستار در بخش های مختلف بیمارستان، کلینیک، مراکز درمانی، نهاد های اجتماعی و... آماده می سازد. دانشجویان علارغم اینکه برای یادگیری این حرفه هزینه ای پرداخت نمی نمایند، ماهیانه در حدود 1100 الی 1250 یورو نیز حقوق دریافت می نمایند. کشور آلمان نیز با توجه به پیری جمعیتی که دارد نیاز به پرستار خواهد داشت و بازار کار برای فارغ التحصیلان این دوره ها بسیار مناسب است. ولی با توجه به این که شرایط ویزای این دوره ها پیچیده می باشد توصیه می گردد شرایط کار و تحصیل آلمان را مطالعه نمایید. امیداوریم شما سروران عزیز از طریق این مقاله اطلاعات کافی در مورد شرایط آوسبیلدونگ پرستاری در آلمان کسب نموده باشید. در صورت داشتن پرسشی در مورد این دوره ها می توانید با کارشناسان موسسه MIE تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان دریافت نمایید. در قسمت دیدگاه این مقاله نیز می توانید پرسش های خود را مطرح فرمایید.

امتیاز 3.6 از 5 ( 16 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
کیانا میرابراهیمی
برای شرکت در اوسیبلدونگ پرستاری حتما باید دیپلم نظری داشت ؟ من دیپلم ریاضی و فیزیک دارم با این دیپلم هم میشه شرکت کرد ،بعد تموم شده دوره کارشناسیم در رشته ادبیات انگلیسی میخواهم وارد اين دوره بشم ،دو سال از کارشناسیم مونده ۱۹ ساله ام آیلتس دارم و دارم آلمانی یاد میگیرم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام مخاطب عزیز بله امکان اقدام با دیپلم ریاضی فیزیک وجود دارد.
فریبرز
سلام ابا با سن ۲۹ سال و سطح زبان متوسط شانس پذیرش برای آوسبیلدونگ دارم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز. به طور کلی دریافت ویزا برای دوره های آوسبیلدونگ با شرایط شما ریسک دارد ولی برای بررسی شرایط دقیق بهتر است از مشاوره با کارشناسان موسسه استفاده نمایید تا موارد با ریسک پایین تر را به شما معرفی نمایند.
کوثر سواری
سلام ممنون از سایت خوبتون آیا رشته های فنی مهندسی در اوسبیلدونگ آلمان موردنیاز هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب بله اسبیلدونگ رشته های زیادی را شامل میشود.
ماریا
سلام، آیا با دیپلم هم میشه برای آسبیلدونگ پرستاری اقدام کرد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله دوست عزیز امکان اقدام وجود دارد.
mina
سلام ایا امکانش هست مدرک فنی حرفه ای ارایشگری ایران رو با اوسبیلدونگ معادل سازی کرد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. خیر دوست عزیز، شما می توانید در صورت حضور در آلمان دوره های آوسبیلدونگ را سپری نمایید.
کوثر سواری
سلام من 42 سالم هست ارشد پرستاری دارم و 6 سال سابقه کاری با کارت نظام پرستاری دارم خواستم بدونم برای دوره اوسبیلدونگ شانس اقدام دارم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز با توجه به شرایط سنیتان شانس ویزا پایین است.
صادق نژاد
سلام. ما برای شرکت در دوره های آوسبیلدونگ هم باید تمکن مالی به منظور هزینه های زندگی در حساب بگذاریم یا فقط برای دوره های دانشگاهی باید تمکن بگذاریم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. بله دوست عزیز، قرار دادن تمکن مالی به منظور تامین هزینه های زندگی می باشد که باید اثبات نمایید می توانید هزینه های زندگی خود را پرداخت نمایید.
آتنا رخزادی
سلام وقت بخیر برای آسبیلدونگ پرستاری در آلمان محدودیت سنی هست ؟ من ۳۲ ساله هستم میتونم اقدام کنم ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز معمولا تا ۳۵ سالگی امکان اخذ ویزا وجود دارد. اما شانس ویزا بالا نمی باشد.‌
علی سواری
سلام عرض ادب من 27 سالمه و ارشد پرستاری خوندم با 5 سال سابقه کاری در بیمارستان زبان المانیم در حد a2 هست ولی در حال خوندن برای b1 هستم میخواستم بپرسم باتوجه به شرایطم میتونم در دوره های اوسبیلدونگ شرکت کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. شرایط شما برای کار مستقیم در آلمان بسیار مناسب است و با رسیدن به سطح زبان B2 می توانید برای کار در آلمان اقدام داشته باشید ولی حضور در دوره های آوسبیلدونگ در آلمان ریسک بیشتری برای دریافت ویزا خواهد داشت.
نگین
سلام وقت بخیر ۲۸ ساله هستم و لیسانس تربیت بدنی میتونم برای آسبیلدونگ در آلمان اقدام کنم ؟ سطح زبان باید تو چه سطحی باشه ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. اقدام برای آوسبیلدونگ برای سنین بالای 25 سال ریسک بالایی دارد و به همین دلیل به شما پیشنهاد این امر را نمی دهیم اما می توانید برای تحصیل دوره فوق لیسانس در این کشور اقدام نمایید.
علی
سلام، حداقل حقوقی که میدن برای اوسبیلدونگ پرستاری چقدر هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
باسلام دوست عزیز حداقل حقوق حدود ۱۸۰۰ یورو می باشد.
فرنوش صادقی
سلام و عرض ادب آیا با سن 30 سال درخواست بدیم برای دوره های اوسبیلدونیگ شانس ویزا داریم؟ البته من مدرک کارشناسی پرستاری و آ2 المانی دارم با 3 سال سابقه کار مرتبط. میتونم اقدام کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. بله دوست عزیز، شانس اقدام برای دوره های پرستاری و یا برخی رشته های دیگر را خواهید داشت.
سیمین
سلام بنده 28 سالمه پرستار هستم و سطح زبانم b1 آلمانی هست تمکن مالیم حدود 20هزار یورو هست ممنون میشم بفرمایید ایا با توجه به شرایط بنده امکان اقدام هست ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب بله دوست عزیز امکان اقدام وجود دارد.
پروانه کمال پور
سلام وقتتون بخیر من پرستار هستم و 6 سال در بیمارستان سابقه کاری دارم 29 سالمه و مجردم ازنظر شما برای اوس بیلدونگ المان شانس اقدام دارم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله دوست عزیز شانس خواهید داشت. اما با توجه به شرایط سنیتان بهتر است سریعتر اقدام نمایید.
میترا
سلام خدا قوت سوال بنده اینه برای کسی که 39 سالش هست و درایران پرستار هستش سالهاست . این امکان وجود داره که بااین دوره بیاد ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز با توجه به شرایط سنیتان ریسک ویزا وجود دارد.
Raha
سلام وقت بخیر ایا با فوق دیپلم‌ بهیاری هم میشه اقدام کرد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. در صورتی که شرایط سنی شما بالا نباشد و حداقل سطح زبان آلمانی ب2 را داشته باشید میتوانید برای آوسبیلدونگ پرستاری در آلمان اقدام داشته باشید.
کاوه
سلام آیا برای من با 35 سال سن جاب آفر آلمان بهتر از آوسبیلدونگ هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز شانس اسبیلدونگ برای افراد کمتر از ۳۰ سال بیشتر است.
موسی امایی
درود، سپاس از مطالبی که فرمایش کردید. سوال من این هست که بین حقوق کسی که اوسبیلدونگ میره با کسی که ابتدا در آلمان لیسانس پرستاری میگیره تفاوتی هست؟ سپاس
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله دوست عزیز حقوق دوره های اسبیلدونگ بین ۴۰۰ تا ۸۰۰ یورو می باشد اما پس از اتمام دوره حقوق شما افزایش می یابد.
مشاوره رایگان