بازار کار معماری در آلمان

بدون نظر

آلمان یکی از کشورهای زیبا و صنعتی اروپا محسوب می شود و در سال های اخیر مورد توجه علاقمندان به مهاجرت قرار گرفته است. روش های گوناگون و متنوعی برای مهاجرت به کشور زیبای آلمان وجود دارد از جمله تحصیل، کار و سرمایه گذاری. بسیاری از افراد به مهاجرت از طریق کار علاقمند هستند و خواهان کسب اطلاعات در این زمینه می باشند. کشور آلمان در سال های اخیر زمینه شغلی بسیار خوبی برای مهندسین و افرادی که مهارت فنی دارند فراهم آورده است لذا باید بدانید که اخذ پیشنهاد کاری در هر رشته ای مستلزم رعایت شرایط خاصی است که در ادامه این نوشتار به آن می پردازیم. در این مقاله قصد داریم بازار کار معماری در آلمان را به تفصیل بررسی کنیم. اگر نیاز دارید که در ارتباط با بازار کار معماری در آلمان و شرایط فردی خود و خانواده جزئیات روند را بدانید با موسسه مشاوره ای MIE ارتباط برقرار نموده و از مشاوره تلفنی رایگان این موسسه استفاده کنید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما
شغل معماری در آلمان

وظایف معمار در آلمان

معمار شخصی است که هنر و علم طراحی ساختمان را فرا گرفته و علاوه بر طرح کلی ساخت و ساز، مسئولیت ایمنی و امنیت سازه را نیز به عهده دارند. اصلی ترین وظایف معماران در آلمان مانند سایر نقاط طراحی و برنامه ریزی های ساختمانی می باشد و علاوه بر آن روش هایی برای آسان نمودن طرح های اجرایی است. نکته حائز اهمیت این است که تمامی این طراحی می بایست بر اساس نیاز و خواسته های مشتری باشد و در تمامی برنامه ریزی ها منابع مالی متقاضی منسجم با نیازهای وی در نظر گرفته شود. همانطور که از روند رو به رشد ساخت و ساز در کشور زیبای آلمان پیداست، نیاز به معمار وجود دارد حال می بایست نحوه ی ورود و کار در این زمینه را بررسی نمود. مهندسین معماری برای کار در آلمان می بایست پروسه معادل سازی مدرکشان را پشت سر بگذارند تا بر اساس قوانین کشور آلمان بعنوان یک معمار مورد تایید قرار گیرند و مشغول به کار شوند.

  • توضیحات موسسه ملک پور در مورد راه های اخذ اقامت آلمان

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد راه های اخذ اقامت آلمان

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد راه های اخذ اقامت آلمان

نرخ بیکاری در آلمان در حوزه کار معماری

یکی از معیارهای مهم برای انتخاب کشور جهت کار و کسب درآمد برای متقاضیان بین المللی، بررسی نرخ بیکاری کشور مورد نظر می باشد. هرچقدر نرخ بیکاری در یک کشور پایین تر باشد نشان از این امر دارد که تعداد افراد بیکار در آن کشور کم هستند و افرادی که در جستجوی کار هستند سریع تر شغل مورد نظر خود را بدست می آورند و وارد بازار کار می شوند. نرخ بیکاری کشور آلمان بشرح زیر است که نشان از بازار کار بسیار خوب دارد:

نرخ بیکاری در آلمان

حقوق کار معماری در آلمان

حقوق کار معماری در آلمان با توجه به مهارت ها و سوابق شغلی فرد در زمینه معماری و با توجه به نوع و حجم کاری پروژه مشخص می شود. درآمد معماری در آلمان از حداقل 38 هزار یورو در سال خواهد بود و تا سقف 105 هزار یورو در سال نیز پتانسیل درآمدی برای مهندسین معماری وجود دارد. این نوشتار توسط کارشناسان حرفه ای موسسه مشاوره ای ملک پور به تحریر درآمده و هرگونه رونوشت از آن بدون ذکر کردن منبع غیر قانونی بشمار می آید. با توجه به اینکه کشور آلمان دارای اقتصاد پایدار و رو به رشد است، اشخاص با حقوق کار معماری در آلمان می توانند یک زندگی با کیفیت داشته باشند. هزینه زندگی در آلمان برای یک خانواده سه الی چهار نفره در آلمان تقریباً 2000 یورو در ماه می باشد و با توجه به درآمد سالانه یک معمار، در ماه درآمدی بیش از 2 هزار یورو خواهد داشت.

لیست مشاغل مورد نیاز آلمان

این مقاله را از دست ندهید: لیست مشاغل مورد نیاز آلمان

در این مقاله ما جوانب لیست مشاغل مورد نیاز آلمان را به شما خواهیم آموخت.

مهارت های لازم برای کار معماری در آلمان

همانطور که پیش تر اشاره کردیم، مهارت اصلی که یک معمار حرفه ای دارد مهارت در طراحی و ارائه نقشه سازه است. معماری ترکیب بینظیری از هنر و علم است لذا شخصی که بعنوان یک معمار در آلمان مشغول بکار می شود دارای سمت شغلی حائز اهمیتی بوده و می بایست در ابعاد بسیاری بصورت حرفه ای عمل کند. مهارت های لازم برای کار معماری در آلمان عبارتند از طراحی و مهندسی سازه، توانایی کار با نرم افزارهای مرتبط مانند اتوکد، قدرت مدیریت و برقراری ارتباط، قدرت تحلیل و محاسبات دقیق، توانایی ایده پردازی و ایجاد خلاقیت و ....

مواردی که ذکر شد از مهم ترین آیتم ها برای بررسی مهارت های یک معمار در آلمان محسوب می شوند. لذا داشتن رزومه عملی در این زمینه می تواند توانایی های شخص را به نمایش بگذارد.

نرم افزارهای کار معماری در آلمان

متخصصین عزیز قطعا شما بهتر میدانید که با توجه به اصول کار معماری، هر شخص فعال در این زمینه ملزم به یادگیری نرم افزار های مرتبط با طراحی سازه می باشد. امروزه با پیشرفت تکنولوژی و تلفیق علم و هنر، به هر میزان که افراد علم خود را با تکنولوژی پیش ببرند، موفق تر خواهند بود. توجه به این نکته حائز اهمیت است که یادگیری نرم افزارهای طراحی به تنهایی کافی نبوده و شخص می بایست کد نویسی و برنامه نویسی های خاص برای انجام محاسبات حساس را نیز فراگیرد. نرم افزار های کار معماری در آلمان عبارتند از اتوکد Auto cad، وی ری Vray، طراحی دستی Hand Drawing، اسکچاپ sketchup و رویت Revit. بصورت کلی نرم افزارهای مرتبط با معماری در آلمان بسیار متنوع هستند لذا نرم افزارهای ذکر شده از شناخته شده ترین ها هستند.

شرایط کاریابی و استخدام مهندس معمار در آلمان

متقاضیان عزیزی که قصد دارید با شرایط کاریابی و استخدام مهندس معمار در آلمان آشنا شوید، می بایست بدانید مهمترین مساله در مرحله اول تایید مدارک تحصیلی توسط مراکز مشخصی در آلمان باشد. کشور آلمان برای متقاضیان بین المللی که قصد کار دارند، دو راه ارائه می دهد: جاب سیکر (جستجوی کار در آلمان)، جاب آفر(دعوتنامه شغلی). عزیزانی که از طریق جاب سیکر اقدام نمایند ویزای کوتاه مدت 6 ماهه جهت جستجوی کار دریافت می کنند. توجه به این نکته الزامیست که اگر شخص در این مدت زمان مشغول بکار شود اقامت تمدید می شود و اگر موفق به یافتن شغل نشود، امکان اقامت آلمان ندارد. روش بعدی برای کار مهندسین معمار در آلمان اخذ جاب آفر از یک کارفرمای شهروند آلمان می باشد. سروران گرامی که قصد دارید برای کاریابی در آلمان یا دیگر کشورهای اروپایی اقدام نمایید، می توانید از پکیج آموزشی گام به گام تا کار در خارج از کشور استفاده نمایید و با آموزش های بینظیر این بسته آموزرشی موفق به اخذ جاب آفر شوید. نکته تاثیر گذار در اخذ شغل سطح زبان و سن متقاضی است. افراد تا 38 سال اگر رزومه قابل قبول داشته باشند می توانند اقدام کنند. حداقل سطح زبان لازم برای ویزای کار آلمان ب2 است.

محصول گام به گام کاریابی موسسه mie

بهترین شهرهای آلمان برای مهاجرت کاری معماران

همانطور که می دانید به علت وسعت و حجم ساخت و ساز، بازار کار معماری در آلمان بسیار مناسب و رو به رشد است. بنابرین تقریبا تمامی شهرهای کشور آلمان می توانند گزینه های مناسبی برای مهندسین باشند لذا متقاضیانی که قصد اقدام دارند برای اینکه خیلی سریع تر شغل مورد نظر و مناسب خود را پیدا کنند، می بایست نرخ بیکاری هر شهر را بصورت جداگانه مورد بررسی قرار دهند. در سال 2021 و 2022 شهر های هامبورگ، اشتوتگارت، برلین و مونیخ بیشترین جای خالی برای مشاغل فنی و مهندسی از جمله معماری را داشته اند. کشور آلمان در زمینه صنعتی، تاکید بسیار روی علم و فناوری دارد و سالیانه برای جذب نیروهای ماهر و متخصص برنامه ریزی منظم دارد. یکی از مواردی که برای شرکت ها و کارفرماها در کنار مهارت معماری حائز اهمیت است، سطح زبان متقاضی می باشد. نکته جالب این است که اگر کمپانی بین المللی و بزرگ باشد، نیاز به زبان انگلیسی بیشتر می شود البته در هر شرایطی برای اخذ ویزای کار آلمان نیاز به ارائه مدرک زبان آلمانی می باشد.

شرایط اخذ ویزای کار برای معماری در آلمان

گرفتن ویزای کار برای معماری در آلمان به دو شکل است. در ویزای جست و جوی کار آلمان به متقاضی این اجازه داده می شود که به مدت 3 الی 6 ماه در کشور آلمان به جست و جوی کار بپردازد. طی این مدت شخص اگر کار مناسبی پیدا نکند باید به کشور خود برگردد. اما اگر بتواند کاری مناسب مرتبط با رشته معماری پیدا کند می تواند برای دریافت کارت اقامت اقدام کند. متقاضی پس از یک ماه می تواند برای دریافت کارت اقامت اقدام کند. شخص با بستن اقامت کاری اقامت حداقل یک ساله دریافت می کند. شخص پس از پنج سال می تواند برای اقامت دائم درخواست دهد. نوع دیگری از ویزای کار برای رشته معماری در آلمان وجود دارد که مستلزم دریافت پیشنهاد کاری یا job offer است. طی این پروسه در ابتدا شغل موردنظر باید توسط کارفرما در آلمان و کل اتحادیه اروپا آگهی شود. درواقع شغل مورد نظر در ابتدا می بایست به مدت سه ماه آگهی شود و اگر شخصی متخصص و متقاضی برای این موقعیت شغلی پیدا نشد کارفرما می تواند جاب افر را به متقاضی خارج از اتحادیه اروپا پیشنهاد دهد.

اخذ تابعیت آلمان از طریق مهاجرت معماران

معمارانی که قصد مهاجرت به آلمان را دارند و شرایط اخذ ویزای کاری این کشور را دارند قادر خواهند بود که از طریق ویزای کاری اقدام کرده و به این کشور مهاجرت نمایند. شخص متقاضی می تواند با 4 سال کار کردن در آلمان و پرداخت مالیات به طور مرتب برای دریافت اقامت دائم این کشور اقدام نماید. اگر شخص اصلی دارای خانواده باشد می تواند پس از مستقر شدن در آلمان برای ویزای همراه همسر و فرزندان زیر 18 سال خود نیز اقدام نماید. تحصیل فرزندان در این کشور رایگان خواهد بود و چنانچه همسر به زبان آلمانی مسلط باشد میتواند وارد بازار کار شود. متقاضی پس از 6 سال کار کردن و پرداخت مالیات به کشور آلمان می تواند برای دریافت تابعیت و شهروندی این کشور نیز اقدام نماید. یکی از موارد مهم برای سریع تر رسیدن به پاسپورت آلمان، تسبط کامل به زبان و آشنایی با فرهنگ این کشور است.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب بازار کار معماری در آلمان هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس جناب استاد ملک پور است استفاده نموده و در حد یک وکیل مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت


سوالات متداول

بازار کار معماری در آلمان برای ایرانی ها چگونه است؟

افراد بین المللی واجد شرایط می توانند اقدام داشته باشند.

سطح زبان لازم برای کار معماری در آلمان چیست؟

حداقل مدرک زبان مورد نیاز ب2 آلمانی است.

بهترین شهرهای آلمان برای مهاجرت کاری معماران کدام است؟

در حال حاضر شهر های هامبورگ، اشتوتگارت، برلین و مونیخ مناسب هستند.

حقوق کار معماری در آلمان چقدر است؟

سالیانه بین چهل هزار یورو تا صد هزار یورو درآمد خواهند داشت.

سخن پایانی

ما در این صفحه بازار کار معماری در آلمان را مورد تحلیل و بررسی قرار داده ایم. همانگونه که بیان شد آلمان صنعتی ترین کشور اروپا محسوب شده و طبیعتاً دارای بازار کار مناسبی برای رشته های فنی و مهندسی فراهم می آورد. مهندسین معماری می بایست توجه داشته باشند تسلط به نرم افزار های طراحی و کدنویسی و همچنین داشتن دانش زبان در سطح بالا از الزامات کار در کشور زیبای آلمان بشمار می رود. سروران گرامی لازم به ذکر است که در سال های اخیر علاوه بر کشور آلمان، دیگر کشورهای اروپایی مانند فنلاند، هلند، دانمارک و .... نیز بازار کار فوق العاده ای دارند. در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با بازار کار معماری آلمان و بررسی شرایط خود برای کار در این کشور با موسسه مشاوره ای MIE تماس حاصل نمایید و یا سوالات خود را در قسمت پاییم همین مقاله مطرح نمایید تا هرچه سریعتر پاسخگوی شما عزیزان باشیم.


ثبت پرسش
مشاوره رایگان