آزمون ACT آمریکا

7 اسفند 1401 بدون نظر

آزمون act آمریکا یک آزمون پیشرو پذیرش کالج است که آن چه که دانش آموزان در دبیرستان می آموزند را به واسطه سوالات خود می سنجد تا آمادگی تحصیلی آن ها را برای دانشگاه تعیین کرده و مورد بررسی قرار می دهد. در خصوص این آزمون سوالات بسیاری وجود دارد که در این مقاله بر آنیم تا در خصوص سوالاتی نظیر؛ آیا آزمون act آمریکا در ایران برگزار می شود؟ محل برگزاری آزمون act آمریکا در کدام کشور ها و یا کدام دانشگاه ها می باشد؟ منابع آزمون برای دانشجویان خارجی کدامند؟ رفع ابهام کنیم. اطلاعاتی را که در این مقاله مطالعه می کنید؛ کارشناسان ما پس از مشورت با وکلای آمریکایی و همچنین ترجمه وب سایت آزمون ACT جهت ورود به کالج های آمریکا و دانشگاه هایش در اختیار شما بزرگواران قرار داده اند. شما می توانید برای بررسی شرایط خود و انتخاب بهترین مسیر و کشور در راستای مهاجرت خود با موسسه MIE ارتباط برقرار نموده و از راهنمایی کارشناسان ما و مشاوره تلفنی رایگان بهره مند گردند.

ویدیو موسسه MIE در مورد تحصیل در آمریکا و انگلستان


 

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

آمریکا act آزمون

آزمون act چیست؟

در پاسخ به این سوال که آزمون act چیست؟ باید گفت؛ act یک آزمون برای اخذ پذیرش است که توسط دانشگاه ها برای ارزیابی متقاضیان مقطع کارشناسی استفاده می شود. همه دانشگاه های چهار ساله که مقطع کارشناسی را ارائه می دهند در ایالات متحده و بیش از 200 دانشگاه خارج از ایالات متحده، ACT را می پذیرند و برای آن به عنوان معیاری برای سنجش متقاضی در مرحله ورود به دانشگاه ارزش قائل هستند. در ادامه در خصوص ساختار این آزمون، نحوه ثبت نام، محل برگزاری آزمون و نحوه امتیاز دهی توضیحات لازم را به شما ارائه خواهیم داد.

ساختار و بخش های آزمون ACT

ساختار و بخش های آزمون ای سی تی آمریکا به این صورت است که از چهار بخش مختلف و همچنین یک بخش نوشتن اختیاری تشکیل شده است. برخی از مدارس توصیه می کنند که این بخش نوشتن اختیاری را انتخاب کنید، در حالی که برخی دیگر این کار را نمی کنند. این که انتخاب این بخش الزامی است یا نه بستگی به مدرسه ای دارد که برای آن درخواست می دهید و نوع برنامه هایی که برای آن درخواست می دهید. لازم است قبل از ثبت نام آزمون ACT در مورد مدارس مورد علاقه خود تحقیق کنید و الزامات تحصیل در آمریکا را بسنجید. با این حال، چنانچه شک دارید بهتر است در بخش نوشتاری امتحان شرکت کنید، زیرا فقط 30 دقیقه به مجموع زمان آزمون اضافه می کند. برخلاف آزمون SAT ،ACT یک بخش علمی دارد که البته نیاز به آمادگی بیشتری دارد. با این حال، تمام اطلاعات ارائه شده در سؤالات کافی است و استفاده از دانش بیرونی به هیچ وجه ضروری نیست.

شرایط سنی تحصیل در آمریکا

این مقاله را از دست ندهید: آزمون sat آمریکا

در این مقاله ما جوانب آزمون sat آمریکا را به شما خواهیم آموخت.

 • انگلیسی (English)

این بخش در درجه اول دستور زبان و کاربرد، علائم نگارشی، ساختار جمله، استراتژی، سازمان و سبک را آزمایش می کند. ACT به دلیل محدودیت های زمانی سخت برای بسیاری از دانش آموزان چالش برانگیز است. در بخش انگلیسی، تنها در 45 دقیقه به 75 سوال پاسخ می دهید که معادل 36 ثانیه برای هر سوال است.

 • ریاضی (Math)

مهارت های ریاضی که معمولاً در دروس تا ابتدای کلاس 12 کسب کرده اید. در بخش ریاضی، فرد به 60 سوال در 60 دقیقه پاسخ خواهد داد، بنابراین برای هر سوال حداکثر یک دقیقه فرصت خواهد داشت.

 • خواندن (Reading)

معیارهای: توانایی فرد در خواندن دقیق، استدلال منطقی در مورد متون با استفاده از شواهد و ادغام اطلاعات از منابع متعدد مورد سنجش و بررسی قرار می گیرد. در بخش ریدینگ متقاضی باید 40 سوال را در مدت 35 دقیقه پاسخ دهد.

 • علوم پایه (Science)

متقاضی در این بخش نیز باید 40 سوال را در مدت 35 دقیقه پاسخ دهد. معیارهای: تفسیر، تجزیه و تحلیل، ارزیابی، استدلال و مهارت های حل مسئله مورد نیاز در زیست شناسی، شیمی، علوم زمین / فضا و فیزیک وی مورد سنجش و بررسی قرار می گیرد.

 • نوشتن (Writing) – اختیاری

در این بخش متقاضی چهل دقیقه زمان دارد. مهارت ‌های نوشتاری تدریس شده در کلاس‌های انگلیسی دبیرستان و معلومات دوره ‌های سطح مقدماتی کالج را اندازه‌گیری می‌کند. در این بخش یک عنوان و موضوع در اختیار کاربر قرار می گیرد و وی برای نوشتن توضیحات مربوط به آن چهل دقیقه زمان در اختیار دارد.

بخش

تعداد سوالات

زمان اختصاص داده شده

انگلیسی

75

45 دقیقه

ریاضیات

60

60 دقیقه

خواندن

40

35 دقیقه

علوم پایه

40

35 دقیقه

نوشتار (اختیاری)

1

30 دقیقه

شرایط و مدارک لازم برای ثبت نام در آزمون ACT

شرایط و مدارک لازم برای ثبت نام در آزمون ACT تماماً می بایست در سایت act پیگیری و ثبت شود. در ادامه به بررسی مدارک مورد نیاز هر کاربر برای تکمیل فرآیند ثبت نام خواهیم پرداخت. مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در آزمون مذکور را در جدول زیر برای اطلاع بیشتر شما بزرگواران ارائه دادیم.

مشخصات دقیق

عکس با شرایط ذکر شده در سایت رسمی act

ریز نمرات دبیرستان

ارائه آخرین مدرک تحصیلی

داشتن ایمیل قابل دسترس و ایجاد پروفایل در سایت act

کارت اعتباری برای پرداخت هزینه های مربوط به ثبت نام

منابع آزمون act چیست؟

بسیاری از متقاضیان این سوال را دارند که منابع آزمون act چیست؟ در پاسخ به این سوال می بایست گفت که کتاب یا مرجع مشخصی برای این آزمون به صورت کلی وجود ندارد. اما متقاضیان می توانند از نمونه سوالات سال های پیش به عنوان منبع آزمون بهره ببرند. در ایالات متحده اما دوره های آمادگی آزمون برگزار می شود و دانش آموزان را برای دادن آزمون آماده خواهند نمود.

نمونه سوالات آزمون act

مدت زمان آزمون دو ساعت و سی و پنج دقیقه البته با لحاظ بخش نوشتار حدودا سه ساعت و سی و پنج دقیقه خواهد شد. نمونه سوالات آزمون act در سایت رسمی act و به صورت کلی در بسیاری از وب سایت های آموزشی و برگزاری دوره آزمون در دسترس متقاضیان گذاشته شده است. بسیاری از منابع به صورت رایگان و همگانی در اختیار عموم قرار گرفته است و بسیاری از منابع را می بایست تنها به شرط پرداخت هزینه دریافت نمود. در سایت رسمی ACT نیز برخی از نمونه سوالات سال های قبل موجود است که متقاضیان می توانند با ورود به سایت به آدرس؛ www.act.org اطلاعات مرتبط را مشاهده نمایند.

مراحل ثبت نام آزمون ACT آمریکا

مراحل ثبت نام آزمون ACT آمریکا تماماً به صورت آنلاین است. ابتدا به ساکن کاربر می بایست در سایت act ثبت نام نماید. پس از آن می بایست تصویر خود را برای تشخیص هویت ثبت نمایید. انتخاب آزمون متفاوت است و کاربر می بایست انتخاب کند که آزمون مد نظر را با لحاظ بخش نوشتار و مقاله ثبت نام خواهد کرد یا نه؟ سپس می بایست تاریخ آزمون انتخاب شود و پس از آن محل برگزاری آزمون موقعیتی است که می بایست توسط متقاضی انتخاب شود. در نظر داشته باشید act در ایران برگزار نمی شود و متقاضی می بایست نزدیک ترین موقعیت جغرافیایی و مرکز مجاز برگزاری آزمون نزدیک به کشور محل اقامت خود را در پروسه ثبت نام انتخاب کند.

نحوه ثبت نام آزمون ACT آمریکا

همانطور که پیشتر ذکر نمودیم؛ نحوه ثبت نام آزمون ACT آمریکا به صورت آنلاین صورت می گیرد. دسترسی به ثبت نام آزمون حدوداً 2.5 الی 3 ماه پیش از تاریخ انتشاری آزمون در سایت رسمی act برای کاربران باز می شود و تا سه هفته مانده به تاریخ آزمون امکان ثبت نام برای کاربران وجود دارد. منتهای مراتب نکته ای که وجود دارد این است که ثبت نام دیرهنگام و نزدیک به آزمون عملاً جریمه دارد و کاربر می بایست حدوداً مبلغی نزدیک به سی و شش دلار بابت جریمه ثبت نام با تاخیر پرداخت نماید. مراحل ثبت نام در این آزمون به شرح زیر است؛

 • ثبت نام در سایت رسمی act آمریکا
 • وارد کردن اطلاعات شخصی و عکس و آدرس در پروفایل شخصی
 • انتخاب تاریخ آزمون
 • انتخاب حداقل 4 کالج و موسسه برای ارسال نمره از طریق مرکز act
 • انتخاب محل برگزاری آزمون
 • انتخاب نوع آزمون (با و یا بدون بخش نوشتار)
 • پرداخت هزینه به صورت آنلاین

در نهایت تایید ثبت نام به ایمیل ثبت شده متقاضی در سایت رسمی act ارسال خواهد شد که نشانه تکمیل فرآیند ثبت نام خواهد بود. در شرایط سنی تحصیل در آمریکا می توانید اطلاعاتتان را در مورد افزایش شانس پذیرش ارتقا دهید.

مراکز و محل برگزاری آزمون act

مراکز و محل برگزاری آزمون act تقریباً بدون محدودیت در تمامی کشورهای دنیا قابل معرفی است. اما نکته حائر اهمیت این است که آزمون act در ایران برگزار نمی شود. در ایالات متحده نیز بدون محدودیت در تمامی مراکز معتبر این آزمون برگزار می شود. لیست مراکز و محل برگزاری آزمون را شما می توانید در وب سایت رسمی act ملاحظه نمایید. برای آشنایی بیشتر شما با کشورهای برگزار کننده آزمون کارشناسان ما در جدول زیر به اسامی برخی از این کشورها تا حد توان اشاره نمودند؛

مرکز برگزاری آزمون

اندونزی

مجارستان

اردن

هائیتی

افغانستان

آنتیگوا

عربستان سعودی

یونان

آرژانتین

ارمنستان

صربستان

آلمان

استرالیا

اتریش

سنگاپور

استونی

باهاماس

بحرین

اسپانیا

مصر

بنگلادش

برمودا

سری لانکا

قبرس

آفریقا

برزیل

تایوان

کانادا

بلغارستان

کلمبیا

سوئیس

اندونزی

اسرائیل

ایتالیا

تایلند

جامائیکا

ژاپن

قزاقستان

تانزانیا

کنیا

کره

لیتوانی

تاجیکستان

لوکزامبورگ

لاتویا

لبنان

ترکیه

مالزی

مکزیکو

موراکو

اوگاندا

نپال

هلند

نیجریه

اوکراین

موزامبیک

عمان

پاکستان

امارات متحده عربی

پرو

پاناما

پاراگوئه

بریتانیا

فیلیپین

لهستان

پرتغال

ازبکستان

قطر

رومانی

روسیه

ویتنام

سنت لوشیا

سیستم نمرات در آزمون ACT و حداقل نمره قبولی

سیستم نمرات در آزمون ای سی تی و حداقل نمره قبولی به این صورت است که نمره نهایی متقاضی در واقع ترکیبی از نمره 4 بخش آزمون است. بالاترین نمره در آزمون ACT آمریکا 36 است که شامل نمره ترکیبی متقاضی و نمره هر بخش از آزمون (انگلیسی، ریاضی، نوشتار، علوم) از 1 (کم) تا 36 (بالا) متغیر است. نمره نهایی میانگین نمره چهار بخش آزمون فرد است که به نزدیکترین عدد کامل گرد شده است. کسرهای کمتر از یک دوم به پایین گرد می شوند. کسرهای یک دوم یا بیشتر به سمت بالا گرد می شوند. علاوه بر نمره این آزمون با حداقل معدل برای تحصیل در آمریکا بیشتر آشنا شوید.

ددلاین ثبت نام آزمون ای سی تی و تاریخ برگزاری آزمون act

ددلاین ثبت نام آزمون ای سی تی و تاریخ برگزاری آزمون act روال و روند خاصی را دنبال نمی کند. منتهای مراتب به صورت کلی حدوداً هفت بار در سال act آمریکا برگزار خواهد شد. این هفت آزمون تاریخ مشخصی ندارند و همه ساله سایت رسمی act آمریکا تاریخ های آزمون را مشخص می کند. تاریخ برگزاری آزمون در تمامی مراکز برگزار کننده آزمون یکسان است و آزمون ها به صورت سراسری در سرتاسر دنیا و مراکز آزمون به صورت همزمان برگزار خواهند شد.

هزینه آزمون ACT و هزینه های جانبی ثبت نام

هزینه آزمون ACT و هزینه های جانبی ثبت نام از جمله نکاتی است که تمامی داوطلبان این آزمون می بایست آن را مد نظر قرار دهند. تمامی متقاضیان می بایست هزینه های مرتبط را برای ثبت نام آزمون ACT پرداخت نمایند. نکته حائز اهمیت این است که تمام هزینه های آزمون و هزینه های جانبی به هیچ عنوان قابل استرداد نمی باشد. در جدول زیر ریز جزییات این هزینه ها را می توانید مشاهده نمایید.

***

هزینه ها

توضیحات

آزمون بدون بخش WRITING

171.50 دلار

شامل گزارش هایی برای متقاضی، دبیرستان و حداکثر چهار کالج

آزمون کامل

196.50 دلار

شامل گزارش هایی برای متقاضی، دبیرستان و حداکثر چهار کالج

ثبت نام با تاخیر

36.00 دلار

ثبت نام یا تغییر تاریخ آزمون در اواخر دوره انجام شده است.

تغییر هزینه

42.00 دلار

شامل ایجاد تغییر تاریخ آزمون یا تغییر مرکز آزمون است

گزارش امتیاز به انتخاب های کالج پنجم و ششم

16.00 دلار

درخواست آنلاین قبل از تاریخ آزمون. در صورت عدم تست در صورت درخواست کتبی قابل استرداد است

گزارش امتیازات اضافی

18.00 دلار

می توانید پس از ثبت نام به صورت آنلاین گزارش امتیازات اضافی را درخواست کنید.

 

بعد از اطلاع از هزینه ازمون با هزینه تحصیل در آمریکا بیشتر آشنا شوید.

آمریکا ای سی تی آزمون

شرایط دوره های رایگان آمادگی آزمون ACT آمریکا

نمرات آزمون استاندارد بخش مهمی از فرآیند پذیرش در کالج است. اما ارزشی فراتر از آن نیز دارد: شرکت در آزمون ای سی تی آمریکا می تواند ده ها هزار دلار کمک مالی برای فرد به همراه داشته باشد یا به وی کمک کند شغلی پیدا کند. به صورت کلی دانش آموزان برای دادن این آزمون می توانند دوره های مرتبط را بگذرانند. البته برای گذراندن این دوره ها بسته به شرایط مدرسه یا مدرس خصوصی می بایست هزینه پرداخت کنند. همانطور که می دانید منابع آزمون عملاً دروس دوره دبیرستان است. بعضاً شرایط دوره های رایگان آمادگی آزمون در مدارس این کشور برای آمادگی آزمون و دوره کردن نمونه سوالات آزمون act سال های پیش فراهم است. اما به صورت کلی برای دانشجویان بین المللی دوره های آمادگی آزمون مستلزم پرداخت هزینه است. در واقع دوره های آمادگی آزمون در کشورهای سرتاسر دنیا به جز ایالت متحده به صورت رایگان نخواهد بود. در ایالات متحده نیز تنها برخی از مدارس ممکن است دوره های رایگان را برگزار کنند و در واقع هیچ الزامی برای برگزاری دوره های رایگان ندارند.

نکات تکمیلی شرکت در آزمون ای سی تی

به عنوان نکات تکمیلی شرکت در آزمون ای سی تی آمریکا متقاضیان می بایست بدانند که تاریخ آزمون خود را حداقل دو ماه زودتر از مهلت های درخواست همه کالج ها و دانشگاه هایی که قصد اخذ پذیرش آن ها را دارند، رزرو و مشخص نمایند. نتایج آزمون عموماً ظرف دو روز کاری پس از دادن آزمون منتشر می شود. به ندرت و در مواقع خاص ممکن است ارائه پاسخ حدوداً 8 هفته به طول بیانجامد.

سایت ثبت نام آزمون ای سی تی آمریکا

آزمون act آمریکا در واقع ابزاری برای کمک به افراد برای دستیابی به تحصیلات پیشرفته و همچنین موفقیت در محل کار و یافتن پوزیشن شغلی مناسب با روحیات افراد است. ACT در واقع یک سازمان غیرانتفاعی (بدون وابستگی به دولت) و ماموریت محور است که برای کمک به متقاضیان تاسیس شده است. ACT با قدمت بیش از شصت سال است که به میلیون ها دانش آموز، متقاضیان جویای کار، مدارس و کارفرمایان در سرتاسر جهان خدمات ارائه می دهد. سایت ثبت نام آزمون ای سی تی آمریکا www.act.org است که متقاضیان می توانند تمامی مطالب مرتبط به این آزمون را از وب سایت رسمی این موسسه به صورت مستقیم پیگیری نمایند.

نحوه اعلام نتایج و مدت اعتبار نمره آزمون act

نحوه اعلام نتایج به این صورت است که نتایج آزمون به صورت آنلاین تا بازه نهایتاً هشت هفته پس از دادن آزمون اعلام خواهد شد و مدت اعتبار نمره آزمون act آمریکا پنج سال پس از تاریخ آزمون خواهد بود. نتایج آزمون همانطور که ذکر نمودیم در یک بازه زمانی از دو الی هشت هفته پس از آزمون منتشر خواهد شد.

گام به گام تا اخذ اقامت


سوالات متداول

آزمون act چیست؟

این آزمون در واقع آزمون رسمی ورود به کالج و دانشگاه های آمریکا است.

آیا آزمون act در ایران برگزار می شود؟

خیر. ایران مرکز رسمی برای برگزاری آزمون ندارد. متقاضیان می بایست برای دادن آزمون به کشورهای اطراف مراجعه نمایند.

محل برگزاری آزمون act در کدام کشور ها و یا کدام دانشگاه ها می باشد؟

محل برگزاری آزمون act آمریکا در خود این کشور و اکثر کشورهای جهان خواهد بود. ایران مرکز و محل برگزاری آزمون نیست.

منابع آزمون act برای دانشجویان خارجی کدامند؟

منابع در واقع کتاب یا سایت مشخصی نیست. در واقع منابع آزمون همان دروس طول دوره دبیرستان است و منابع در قالب مشخصی برای متقاضیان ارائه نمی شود.

هزینه ثبت نام آزمون ACT چه میزان است؟

هزینه ثبت نام آزمون بازه 170 الی 197 دلار می باشد.

سخن پایانی

در این مقاله به بررسی این سوال که؛ آزمون act چیست و شرایط و منابع آن پرداختیم. آزمون ACT آمریکا معیار سنجشی است که به دانش آموزان انگیزه می دهد تا بهترین عملکرد خود را داشته باشند. نمرات آزمون منعکس کننده دانشی است که دانش آموزان در طول دبیرستان آموخته اند و به کالج ها و دانشگاه ها اطلاعات بسیار خوبی برای دادن پذیرش و یا استخدام می دهد. آزمون act آمریکا معیار بسیار مناسبی برای بسیاری از کارفرمایان و کالج ها برای پذیرش افراد جویای کار و دانش است. شما عزیزان می توانید برای بررسی شرایط مهاجرت خود برای مهاجرت به آمریکا با خطوط موسسه ارتباط گرفته و از تماس تلفنی رایگان و مشورت کارشناسان مجرب موسسه Mie بهره مند گردید. در صورتی که همچنان پس از مطالعه این نوشتار سوال و یا ابهامی در خصوص آزمون act آمریکا برای شما وجود داشت می توانید سوالات خود را در انتهای مقاله در بخش دیدگاه ها با کارشناسان ما در میان بگذارید و در اسرع وقت پاسخ خود را دریافت کنید.  

امتیاز 5 از 5 ( 1 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مشاوره رایگان