رشته بازیگری در ترکیه

بدون نظر

رشته بازیگری در ترکیه جز رشته هایی است که سالانه افراد زیادی برای آن اقدام می کنند. اکثر مردم از سن کودکی به رشته بازیگری علاقمند هستند به دلیل اینکه هم جای پیشرفت دارد و هم شهرت و ثروت در پی دارد. خوب است بدانید که رشته بازیگری در ترکیه درآمد خوبی دارد و کلاس های پیشرفته برای تمرین و تکرار جنبه های جسمی، صوتی و روانی بازیگری برگزار می شود و با افراد سطح بالای بازیگری آشنا می شوند و ارتباط می گیرند. رشته بازیگری در دو مقطع لیسانس و فوق لیسانس برای تحصیل در ترکیه ارائه می شود. اطلاعاتی که در خصوص تحصیل در رشته بازیگری در ترکیه برای شما گرد آوری شده است به مدد مشاوران و وکلای محلی ترکیه به تحریر درآمده است. شما می توانید در صورت وجود هر ابهامی با شماره تماس های موسسه در ارتباط باشید و از مشاوره رایگان بهره مند گردید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

دانشجویان بازیگری در ترکیه

معرفی رشته بازیگری در ترکیه

رشته بازیگری یکی از پر طرفدارترین رشته ها در ترکیه است. رشته بازیگری ملاکی بر بازیگر خوبی بودن نیست بسیاری از بازیگران برجسته مدرک این رشته را ندارند اما به موفقیت رسیده اند. صد البته تجربه نشان داده است که افرادی که این رشته را در مدرسه یا دانشگاه بصورت رسمی خوانده اند اعتماد به نفس بالا تری به سایرین دارند. رشته بازیگری در دانشگاه های ترکیه در مقطع لیسانس و فوق لیسانس ارائه شده است. متقاضان معتقد هستند که با تحصیل در رشته بازیگری در ترکیه و قرار گرفتن در این محیط می توانند افراد مشهور و با تجربه زیادی را ملاقات کنند که در موفقیت آن ها سهم بسزایی دارد.

ویدیو موسسه MIE در مورد مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل


شرایط تحصیل در رشته بازیگری در ترکیه در مقاطع مختلف

تحصیل در رشته بازیگری در ترکیه جز پرطرفدارترین ها است و سالانه متقاضیان زیادی جذب این رشته می شوند. اولین سوالی که باید بدانید این است که تست بازیگری در ترکیه چگونه است؟ به دلیل اینکه تست بازیگری برای پذیرش در دانشگاه های ترکیه شرط اصلی آن است. در تست بازیگری نقشی فرضی به شما داده می شود که آن را اجرا کنید و بر حسب آن وارد مرحله بعدی می شوید. شرایط تحصیل در مقاطع مختلف در دانشگاه های ترکیه متفاوت است اما بطور کلی شما باید فاکتور های اولیه از قبیل داشتن مدرک زبان، نمونه کار، استایل و استعداد بازیگری را داشته باشید.

شرایط پذیرش رشته بازیگری در مقطع کارشناسی

شرط اصلی تحصیل در رشته بازیگری قبولی در تست بازیگری است. در این تست ابتکار و خلاقیت بازیگر را محک می زنند و بازی آن را آنالیز می کنند و بعد از قبولی در این آزمون باید مدارک زیر را ارائه دهند.

 • مدارک شناسایی
 • گذرنامه
 • مدرک دیپلم و ریز نمرات
 • مدرک زبان
 • تاییدیه تست بازیگری

شرایط پذیرش رشته بازیگری در مقطع کارشناسی ارشد

متقاضیان رشته بازیگری در مقطع کارشناسی ارشد باید در مدارک خود بجز ارائه مدرک کارشناسی، نمونه کار نیز ارائه دهند. این نمونه کار نیاز نیست به صورت خیلی حرفه ای باشد اما باید حتما ارائه دهند. ما در ادامه چند دانشگاه معروف برای تحصیل کارشناسی ارشد در ترکیه در این رشته را بررسی کرده ایم.

مدارک مورد نیاز پذیرش رشته بازیگری در ترکیه

برای اقدام رشته بازیگری در دانشگاه های ترکیه مستلزم داشتن شرایط اولیه آن هستیم. به بررسی مدارک مورد نیاز پذیرش رشته بازیگری در ترکیه می پردازیم. مدارک مورد نظر پذیرش دانشگاه برای هر دانشگاهی متفاوت است اما اگر بخواهیم به طور کلی آن را بررسی کنیم:

 • گذرنامه یا کارت شناسایی رسمی
 • نمرات دانشگاه و یا ریز نمرات کامل دبیرستان بسته به مقطعی که اقدام کرده اید.
 • دیپلم دبیرستان
 • نامه مرجع شخصی و یا آکادمیک
 • نتایج آزمون مهارت زبان بسته به مقطعی و دانشگاهی که اقدام کرده اید.

شرایط آزمون عملی برای تحصیل بازیگری در ترکیه

اگر جز دسته افرادی هستین که قصد دارند برای رشته هنری در ترکیه مانند تئاتر و بازیگری اقدام کنند پس بهتر است در مورد شرایط آزمون عملی برای تحصیل بازیگری در ترکیه بدانید. برای تحصیل بازیگری شما باید تست به صورت عملی بدهید. از شما میخواهند نقش فردی را بازی کنید. مثلا نقش فردی که خبر خوشی به آن رسیده یا بلعکس در این آزمون شما را از لحاظ گفتار، تنفس، شخصیت پردازی در موقعیت های گوناگونی می سنجند. بسیاری از افراد در این مرحله مستقیم وارد بازار کار شده اند به دلیل اینکه این تست ها فرصت مناسبی برای متقاضیان است که خود را در این حیطه نشان دهند و خودنمایی کنند.

معرفی دوره های کوتاه مدت تئاتر و بازیگری در ترکیه

رشته بازیگری در مقاطع مختلفی ارائه می شود اما دوره های کوتاه مدتی در قالب تئاتر و بازیگری و همچنین تست بازیگری نیز در ترکیه برگزار می شود ما در ادامه به معرفی دوره های کوتاه مدت تئاتر و بازیگری در ترکیه پرداخته ایم. این دوره ها توسط موسسه های معتبری در ترکیه برگزار می شود که معمولا 60 ساعت در طی 15 روز است و در این دوره ها تمرین های صدا-نفس، آموزش سخنرانی، بازیگری، بداهه گویی انجام می شود. جهت اپلای دوره کوتاه مدت بازیگری و تئاتر اسناد زیر را آماده کنید:

 • تست pcr فرودگاه استانبول
 • بیمه نامه 15 روزه
 • مدرک زبان ترکی-انگلیسی
 • فیش پرداخت دوره

این مقاله را از دست ندهید: مزایا و معایب تحصیل در ترکیه

در این مقاله ما جوانب مزایا و معایب تحصیل در ترکیه را به شما خواهیم آموخت.

هزینه تحصیل در رشته بازیگری در ترکیه

همه ما در کودکی رویای بازیگر و مشهور شدن را داشتیم حال قبل از اقدام برای این رشته باید تمامی جوانب را بررسی کرد. ما در ادامه هزینه تحصیل در رشته بازیگری در ترکیه را برای شما بررسی کرده ایم. رشته بازیگری در دانشگاه های ترکیه به نسبت سایر کشور ها مقرون به صرفه تر است و این طبیعی است که افرادی که تحصیل به زبان ترکی دارند هزینه کمتری نسبت به افرادی که در دانشگاه خصوصی هستند دارند. در جدول زیر هزینه ها را بررسی کنید:

رشته بازیگری به زبان ترکی

حداقل از 500 دلار تا 1500 دلار

دانشگاه های خصوصی رشته بازیگری

4000 دلار تا 10000 دلار

هزینه های زندگی دانشجویان بازیگری در ترکیه چقدر است؟

قبل از اینکه برای رشته بازیگری اقدام کنید باید هزینه های یک زندگی هنری را محاسبه کنید. در ادامه به پاسخ سوال متداول شما می پردازیم، هزینه های زندگی دانشجویان بازیگری در ترکیه چقدر است؟ باید بگوییم هزینه های زندگی در ترکیه می تواند از 500 یورو تا 1000 یورو هم باشد. هزینه های زندگی بستگی به نوع زندگی هر فردی دارد اما هزینه های تحصیل و زندگی در ترکیه در مقایسه با کشورهای دیگر مقرون به صرفه تر است. در جدول زیر برخی هزینه ها را مشاهده کنید:

نیازمندی ها

هزینه ماهانه (دلار)

اجاره آپارتمان

70-285

خوابگاه ها

25-40

خوراک

135

حمل و نقل

60

کتاب و لوازم تحریر

23.15

بورسیه های تحصیلی ترکیه در رشته بازیگری

متقاضیان رشته بازیگری در ترکیه که وضع مالی خوبی ندارند و نمی توانند از پس هزینه های تحصیل و زندگی خود بر بیایند به دنیال کمک هزینه های تحصیلی هستند در این بخش ما به بررسی بورسیه های تحصیلی ترکیه در رشته بازیگری می پردازیم. مهم ترین مورد برای این بخش را می توان بورس دولت ترکیه برای رشته های فرهنگ و هنر در مقاطع تحصیلات تکمیلی هنرهای نمایشی دانست. این بورسیه مختص افرادی است که با هزینه خود در دانشگاه تحصیل می کنند و دارای نمرات و عملکرد تحصیلی عالی هستند. مبلغ اعطایی به صورت کمک هزینه ماهانه می باشد. رشته های بورسیه شونده موارد ذیل هستند:

 • هنرهای نمایشی
 • آموزش ابزاری (کارشناسی)
 • آموزش صدا (کارشناسی)
 • علوم و فنون موسیقی
 • فناوری های موسیقی (کارشناسی)
 • موسیقی و هنرهای زیبا
 • آموزش ابزار (فوق لیسانس)
 • فناوری های موسیقی
 • آموزش صدا (فوق لیسانس)

بهترین دانشگاه های بازیگری در ترکیه

علاقه مندان به رشته بازیگری به دنبال سوالاتی از قبیل تست بازیگری چگونه است؟ یا درآمد بازیگری چقدر است و یا بهترین دانشگاه های بازیگری ترکیه کدام دانشگاه است؟ هستند. افرادی که به دنبال تحصیل رشته بازیگری در ترکیه هستند معمولا اسم دانشگاه هنر استانبول را بار ها و بارها شنیده اند اما دانشگاه های دیگری نیز هستند که از لحاظ سطح ملی و جهانی بالا می باشند. در جدول زیر این دانشگاه ها را بررسی می کنیم:

دانشگاه معمار سینان

دانشکده هنر و طراحی در ازمیر

دانشگاه اژه در ازمیر

دانشگاه حاجی تپه در آنکارا

دانشگاه کادیرهاس

دانشگاه بیلکنت

دانشگاه مارمارا در استانبول

دانشگاه کوچ در استانبول

دانشگاه یدی تپه

دانشگاه سابانجی در استانبول

شرایط پذیرش رشته بازیگری در دانشگاه کادیر هاس ترکیه

رشته بازیگری در دانشگاه ترکیه جز رشته های پر طرفدار در بین متقاضیان ترکی یا ایرانی است و سالانه افراد زیادی برای دانشگاه های مختلفی در ترکیه اقدام می کنند ما قصد داریم در ادامه به بررسی شرایط پذیرش رشته بازیگری در دانشگاه کادیر هاس در استانبول ترکیه بپردازیم. رتبه بندی دانشگاه کادیر هاس در بخش جهانی 2379 و کشوری 35 بوده. زبان ورودی برای رشته بازیگری در دانشگاه کادیر هاس انگلیسی است و نمرات پی تی ای 60 یا تافل 78 نیاز دارد. برنامه های ارائه شده برای رشته بازیگری که جز دروس عملی آن ها می باشد شامل گزینه های ذیل می باشد:

 • تاریخ تئاتر جهان
 • آموزش صوت
 • گرد همایی برای آنالیز بازی
 • حرکات نرمشی
 • تئاتر

در حوزه بورسیه رشته بازیگری در ترکیه در دانشگاه کادیر هاس بصورت گسترده فعالیت می کند این بورسیه ها در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد با میزان 25%، 50%، 75% و 100% شهریه ارائه می شود.

شرایط پذیرش رشته بازیگری در دانشگاه بیلکنت ترکیه

دانشگاه بیلکنت در آنکارا واقع شده است و اولین دانشگاه خصوصی ترکیه است و ریاست آن را کارگردان معروف آمریکایی آقای جیسون هیل به عهده دارد. دانشجویان دوره کارشناسی و هنرمندان تئاتر را برای تبدیل شدن به بازیگر آماده می کند. رتبه بندی دانشگاه بیلکنت در سطوح 501 تا 600 سازمان THE و 531 سازمان U.S.NEWS است. زبان ورودی رشته بازیگری در دانشگاه بیلکنت انگلیسی و ترکی است افرادی که در آزمون مهارت زبان نمره حداقلی 5 آیلتس و 87 تافلی را دریافت کردند می توانند به زبان انگلیسی تحصیل کنند. اسناد مختص رشته قبولی در آزمون عملی و نشان دادن نمونه کار و فعالیت هنرهای نمایشی است. حوزه های آموزشی رشته های هنرهای نمایشی دانشگاه بیلکنت در ذیل لیست شده اند:

 • آموزش تاریخ تئاتر جهان
 • آموزش گام به گام صوت صدا
 • تمرین تئاتر
 • تمرین و تکرار نمایشنامه های معروف
 • حرکات نرمشی

شرایط پذیرش رشته بازیگری در دانشگاه سابانچی ترکیه

دانشگاه سابانچی یک دانشگاه خصوصی است که در سال 1994 میلادی در شهر استانبول تاسیس شده است. این دانشگاه در مقطع کارشناسی-کارشناسی ارشد برای رشته بازیگری اقدام میکند. رتبه بندی دانشگاه سابانچی در جهان 401 تا 500، در اسیا 48 می باشد. زبان ورودی برای رشته بازیگری در دانشگاه سابانچی انگلیسی است به همین دلیل برای دانشجویان دو دوره آموزش پایه، دانشگاهی گذاشته اند که برای دانشجویان الزامی است. حوزه های هنرهای نمایشی این دانشگاه را در ذیل نام بردیم:

 • آموزش تاریخ تئاتر جهان
 • آموزش گام های صوتی
 • آموزش نمایشنامه نویسی
 • تئاتر
 • اجرای کارهای گروه

بورسیه تحصیلی در این دانشگاه فارغ از هر نوع نژاد پرستی ارائه می شود. بورسیه های تحصیلی این دانشگاه اغلب در مقطع کارشناسی ارشد است و همچنین سوابق تحصیلی، نامه‌های مرجع، نتایج آزمون، ریز نمرات، نتایج مصاحبه و هر سندی که نشان‌دهنده موفقیت تحصیلی شما باشد مانند جوایز در مسابقات، هرگونه گواهینامه المپیاد توسط کمیته بورس تحصیلی در نظر گرفته خواهد شد.

نحوه تبدیل اقامت تحصیلی و اخذ تابعیت ترکیه برای فارغ التحصیلان بازیگری

پس از پایان تحصیل در رشته بازیگری باید برای نحوه تبدیل اقامت تحصیلی و اخذ تابعیت ترکیه برای فارغ التحصیلان بازیگری اقدام کنید. اقامت تحصیلی ترکیه نیز مانند همه کشور های دیگر به تنهایی منجر به اقامت دائم نمی شود ویزای تحصیل را باید به ویزای کاری تبدیل کنید و در این راستا کسب درآمد کنید و مالیات بپردازید تا بتوانید ویزای خود را از تحصیل به کار تبدیل کرده و در نهایت به اقامت دائم و دریافت پاسپورت ترکیه ختم شود. کار بازیگری می تواند بصورت مستقل نیز انجام شود فقط باید به دولت ترکیه ثابت شود شما در راستای هدف و آینده فعالیت میکنید باید محرز شود که فعالیت کاری دارید.

 

شرایط استخدام و بازار کار رشته بازیگری در ترکیه

رشته بازیگری بازار کار و شرایط استخدام در ترکیه بسیار خوبی دارد و تقریبا می توان گفت جز پردرآمد ترین مشاغل در ترکیه است. بهتر است در مورد شرایط استخدام و بازار کار رشته بازیگری در ترکیه بیشتر بدانید. البته درآمد بازیگران با توجه به تجربه کاری، تعداد قرارداد های آن ها متفاوت است دقیقا می توان گفت مثل ایران هم بازیگر معروف پر کار و پول دار وجود دارد و هم بازیگر کم کار و کم درامد وجود دارد. بازیگری جز مشاغلی است که جای پیشرفت دارد و می توان به درامد های بالایی رسید. نرخ بیکاری در ترکیه در بازیگری تقریبا پایین است و در صنعت سینما جز دسته کشورهای پر کار است. البته بسیاری از افراد پس از تحصیل بصورت انفرادی کار میکند و وارد کارهای تیمی نمی شوند.

درآمد بازیگران در ترکیه چقدر است؟

بعد از گذراندن رشته بازیگری در ترکیه اغلب به دنبال کارگردان ها و فیلم نامه نویس های متفاوتی می گردنند و برخی سرمایه دار هستند و خود به تهیه کنندگی می پردازند ما در این بخش به سوال رایج شما می پردازیم. درآمد بازیگران در ترکیه چقدر است؟ باید در پاسخ بگوییم درآمد یک بازیگر به تعداد کار هایی که در طول یک سال بر می دارد و همچنین تجربه کاری و میزان مشهور بودن آن ها متغییر است اما به طور کلی می توانید حقوق یک بازیگر را در جدول زیر مشاهده کنید:

حداقل درآمد یک بازیگر در ترکیه

68304 لیره در سال

حداکثر درآمد یک بازیگر در ترکیه

119092 لیره در سال

میانگین درآمد یک بازیگر در ترکیه

96182 لیره در سال

 


سوالات متداول

✔️ درآمد رشته بازیگری در ترکیه چقدر است؟

حقوق یک بازیگر در ترکیه با توجه به تجربه و شهرت آن متفاوت است اما بطور کلی میانگین درآمد یک بازیگر 96182 لیره در سال است.

✔️ شهریه دانشگاه ترکیه در رشته بازیگری چقدر است؟

شهریه دانشگاه های ترکیه با توجه به رتبه بندی و امکانات دانشگاه متفاوت است اما از 500 دلار به بالا است.

✔️ هزینه زندگی دانشجویی در ترکیه چقدر است؟

هزینه زندگی افراد با هم متفاوت است به دلیل اینکه نحوی زندگی ها متفاوت است اما بطور کلی ماهی 400 دلار به بالا است.

✔️ دانشگاه های معروف ترکیه در رشته بازیگری چه دانشگاهی است؟

تعداد زیادی دانشگاه بازیگری در ترکیه وجود دارد که دانشگاه کادیر هاس، دانشگاه سابانچی، دانشگاه بیلکنت ودانشگاه یدی تپه رتبه بالایی دارند.

سخن پایانی

 از کسی پوشیده نیست که رشته بازیگری در ترکیه جز دسته رشته های پر طرفدار با درآمد بالایی است. رشته بازیگری در ترکیه در دانشگاه های مختلفی در ترکیه با رنکینگ بالایی ارائه می شودو همچنین در کشور ترکیه به دلیل بالا بودن سطح صنعت سینما و ساخت فیلم های سینمایی و سریال های طولانی آن نرخ بیکاری در این رشته پایین است. پس از تحصیل در رشته بازیگری در ترکیه یک ماه فرصت دارید که اقامت خود را قطعی کنید و به کار حرفه ای به پردازید. کشور ترکیه به دلیل نزدیکی به ایران برای ایرانیان مسیری راحت تر است که سکوی پرتابی برای کشور های تاپ اروپایی و آمریکا، کانادا و استرالیا است. برای اطلاعات بیشتر می توانید از مشاوره های رایگان ما استفاده کنید و تماس بگیرید.

امتیاز 5 از 5 ( 1 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مشاوره رایگان