مهاجرت حسابداران به کانادا

بدون نظر

از آنجایی که رشته حسابداری در تمام جوامع دارای بازار کار و طرفدار است و علاوه بر این حسابداری شغلی است که تمام مشاغل به نوعی با آن در ارتباط هستند؛ بسیار حائزاهمیت است. بسیاری از افرادی که در رشته حسابداری تحصیل نموده اند تمایل دارند تا برای کار حسابداری در کانادا یا سایر کشورها اقدام داشته باشند. به همین منظور ما تصمیم داریم تا در این مقاله شما را با مهاجرت حسابدار به کانادا و زیرعناوین مرتبط به این موضوع آشنا نماییم و برای این کار مواردی همچون شرایط مهاجرت حسابدار به کانادا، مجوزهای مورد نیاز حسابداری در کانادا، پیش نیازهای مهارتی شغل حسابداری در کانادا، وظایف شغلی حسابدار در کانادا، حقوق حسابداران در کانادا را با شما بررسی و تحلیل خواهیم نمود. در کشوری مانند کانادا هم حسابداری شغلی تاپ به حساب می آید؛ این مسئله که شاغلان این رشته پس از مهاجرت به کانادا هم می توانند حرفه خود را پیش بگیرند اما با داشتن امتیاز لازم و شرایط مطابق قانون کانادا این مهم امکان پذیر خواهد بود؛ علاقه مندان به این رشته هم می توانند تحصیلات خود را در این رشته پی بگیرند. در این میان موسسه مشاوره MIE بواسطه این مقاله اطلاعات جامعی را اختیار شاغلان و علاقه مندان به این رشته که قصد مهاجرت به کانادا را دارند قرار می دهد. مخاطبان ارجمند می توانند با تماس تلفنی با موسسه مشاوره MIE از مشاوره رایگان استفاده کنند و سوالات احتمالی خود را مطرح کنند.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

حسابداری در کانادا

درباره شغل حسابداری در کانادا

اولین موضوعی که در خصوص مهاجرت حسابدار در کانادا باید مورد بررسی دقیق قرار دهیم کسب اطلاعات در خصوص شغل حسابداری در کانادا است. افرادی که تمایل دارند تا وارد بازار کار حسابداری در کانادا شوند باید بدانند که این شغل یکی از مشاغل مورد نیاز در کانادا است و تقریباً در همه مشاغل نیاز به حداقل یک حسابدار برای رسیدگی به امور مالی آن شغل می باشد. افرادی که تخصص و دقت خوبی در زمینه حسابداری دارند می توانند درآمد بسیار مطلوبی از این شغل کسب کنند. البته داشتن مهارت های مختلف و داشتن دانش کافی در این زمینه برای موفقیت در زمینه حسابداری بسیار مهم است و یک حسابدار برای کار در کانادا باید قوانین حسابداری در کانادا را بداند و برای این منظور به این موضوع بیشتر خواهیم پرداخت.

قوانین حسابداری کانادا

همانطور که می دانید هر کشوری شرایط و قوانین حسابداری خاص خود را دارد و کانادا نیز از این قاعده مستثنی نیست. قوانین حسابداری در کانادا شامل موارد متعددی می شود و در این زمینه تعاریف مختلفی وجود دارد که یک حسابدار باید بر آن واقف باشد. داشتن اطلاعات از مواردی همچون سال مالی، استانداردهای حسابداری، نهادهای تنظیم حسابداری، گزارش های مالی و حسابداری و ... از جمله مهم ترین مواردی است که یک حسابدار باید در خصوص کار حسابداری در کانادا از آن مطلع باشد. در واقع این تعاریف برای این منظور شکل گرفته اند که نظم مالی برقرار باشد و ارائه گزارشات مالی برای مخاطبینی که از این اطلاعات استفاده می کنند میسر بوده و بتواند در تصمیم گیری ها و هدف گذاری های یک نهاد، سازمان، شرکت و ... تاثیرگذار باشد. دانستن قوانین حسابداری در کانادا برای کسانی که تمایل دارند تا در بازار کار حسابداری در کانادا اقدام داشته باشند از اولین الزاماتی است که باید در خصوص آن اطلاعات کسب کنند.

 • توضیحات موسسه ملک پور در مورد کار در کانادا

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد کار در کانادا

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد کار در کانادا

شرایط مهاجرت حسابداران به کانادا

به طور کلی از چند منظر می توان به مهاجرت حسابداران به کانادا نگاه کرد، نگاه اول می تواند به منظور دانش افزایی و یادگیری و سپس کار در این کشور باشد و دیگری اینکه حسابدار مستقیماً برای کار وارد کانادا شود و یا حتی برای امور سرمایه گذاری در کانادا مهاجرت نماید. نکته مهمی که در مورد رشته حسابداری می توان عنوان کرد این است که قوانین و استانداردهای حسابداری در کانادا با سایر کشورها از جمله ایران متفاوت است و به همین دلیل امکان کاریابی مستقیم با مدرک حسابداری در ایران عملاً کاری دشوار است. اما چنانچه متقاضی بتواند ابتدا به صورت تحصیلی به کانادا وارد شود و پس از آموختن قوانین و استانداردهای حسابداری در کانادا بتواند در این کشور مشغول به کار شود. البته عزیزانی که در سیستم اسکیل ورکر کانادا بتوانند امتیاز خوبی بدست آورند نیز شانس دریافت اقامت کانادا را دارند. همینطور بسیاری از افرادی که در امور مالی و حسابداری مشغول هستند و سرمایه مناسبی دارند می توانند از طریق روش های سرمایه گذاری مانند کارآفرینی یا استارتاپ کانادا مهاجرت نمایند.

شرایط مهاجرت از طریق حسابداری به کانادا

حسابداری همه ساله در زمره شغل های پر طرفدار و با اهمیتی قرار می گیرد و افراد شاغل در این رشته درآمد بالایی نیز کسب می کنند. حسابداری در کانادا هم در جایگاه مشاغل تاپ قرار دارد زیرا تمام مشاغل، صنایع، شرکت ها و ادارات به نحوی به این شغل مالی و حسابداری در ارتباط هستند. افرادی که به این شغل در کشور خود مشغولند با ارسال رزومه خود و دارا بودن شرایطی مانند شرط سنی، تحصیلات لازم، سابقه کار امتیاز لازم یک حسابدار ماهررا کسب کنند و مشغول به کار شوند و علاقه مندان که قصد تحصیل در رشته حسابداری کانادا را دارند هم می توانند با اخذ پذیرش از دانشگاه هایی که رشته حسابداری در کانادا را ارائه می کنند می توانند در این رشته تحصیل کنند و حتی امکان اخذ بورسیه هم برای حسابداری کانادا وجود دارد که در ادامه مطلب به جزییات بیشتری در این موارد می پردازیم.

مهاجرت کاری حسابدار به کانادا

افرادی که در کشور خود به شغل حسابداری مشغولند و از طرفی قصد مهاجرت به کانادا را هم دارند؛ می توانند از طریق مهاجرت کاری به هدف خود برسند. اما چگونه این امر میسر می شود؟ در کل به چند روش می توان ویزای کاری را اخذ کرد: 1. مجوز کار باز 2. مجوز کار ویژه کارفرما (جاب آفر) 3. اکسپرس اینتری که در نوع اول که مجوز کار باز است؛ این امکان برای حسابدار یا هر شغل دیگر وجود دارد که برای هر کارفرمایی کار کند ولی در نوع دوم (جاب آفر) اینگونه نیست و فرد متقاضی توسط کارفرمایی پیشنهاد کار دریافت می کند و به کار گماشته می شود. اکسپرس اینتری نوعی از طرق اخذ اقامت کانادا است که در این روش با ارزیابی امتیازات نیروی کار ماهر امکان ورود سریع او به کشور کانادا فراهم می شود. مهاجرت استانی کانادا (Provincial Nominee Programs) PNP نیز از زیر مجموعه های (Express Entry) است که درصورتی که متقاضی استانی خاص از کشور کانادا را برای کار و زندگی مد نظر دارد می تواند از این امکان استفاده کند. اگر دعوتنامه ای از استان مورد نظر هم داشته باشد این روش به سهولت امکان پذیر خواهد بود.

تحصیل حسابداری در خارج از کشور

این مقاله را از دست ندهید: تحصیل حسابداری در خارج از کشور

در این مقاله ما تمام راه های تحصیل حسابداری در خارج از کشور را به شما خواهیم آموخت.

معادلسازی مدرک حسابداری در مهاجرت به کانادا

در ابتدای امر مهاجرت کاری حسابدار به کانادا بحث پر اهمیت معادلسازی مدرک تحصیلی پیش می آید که حسابدار را ملزم می کند که مدرک خود را همسان سازی کند که در سیستم حسابداری کانادا مورد تاًیید واقع شود. اما این امر چگونه محقق می شود. سیستم اسکیل ورکر کار امتیاز بندی فرد متقاضی را برعهده دارد و مشخص می کند که مدرک تحصیلی، سابقه کاری، مدرک زبان و سن متقاضی چه امتیازی را کسب می کند. اگر امتیازی بالاتر از 67 را کسب کردند، طی پروسه ای برای انجام مراحل معادلسازی مدرک و گذراندن دوره های آموزشی همسان سازی و آشنایی با سیستم حسابداری در کانادا فراخوانده می شوند. ارزیابی اعتبار آموزشی (ECA) برای مدرک حسابداری کسب شده در خارج از کانادا انجام می شود.

مدرک های لازم برای مهاجرت به عنوان حسابدار در کانادا

ارائه مدارک لازم برای کار، تحصیل، سرمایه گذاری و دریافت ویزا برای هر کدام از این روش ها از جمله مراحل مهمی است که هر گونه قصور و کم توجهی در آن می تواند پروسه انجام کار را برای متقاضی دشوارتر کرده و یا حتی کار را لغو کند. افرادی که تمایل دارند تا برای شغل حسابداری در کانادا اقدام داشته باشند باید از سطح زبان انگلیسی خوبی برخوردار باشند تا در ارتباط با کارفرما، سایر همکاران و یا حتی ارباب رجوع با مشکل مواجه نشوند. این افراد باید مدرک حسابداری معادلسازی شده داشته باشند و با قوانین و استانداردهای حسابداری در کانادا آشنا باشند تا بتوانند شغلی را به خود اختصاص دهند. اگر هم این افراد بخواهند به منظور تحصیل و بعد کار اقدام کنند ابتدا باید پذیرش تحصیلی از یک دانشگاه دریافت کنند. اما به طور کلی فردی که برای مهاجرت به عنوان یک حسابدار اقدام می کند باید موارد زیر را داشته باشد.

 • مدرک تحصیلی دانشگاهی معتبر و ترجمه شده
 • مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی معتبر
 • نامه تمکن مالی برای هزینه های زندگی
 • عکس پاسپورتی

بازار کار شغل حسابداری در کانادا

به منظور تعیین چشم انداز از یک شغل در یک کشور پارامتر های زیادی را باید سنجید؛ به همین منظور برای اطلاع از چگونگی بازار کار شغلی مانند حسابداری در کانادا ابتدا می بایست میزام مازاد، حالت تعادل و یا کمبود این شغل را تحلیل کرد پس از بررسی این آمار و داده ها به خوبی روشن می شود که بازار کار این شغل چگونه است. بهترین شهرهای کانادا که برای درخواست شغل حسابداری شامل: تورنتو که یکی از بزرگترین مراکز مالی در کانادا شناخته می شود این شهر مرکز استارت آپ های مالی است شهر بزرگ دیگر که در این زمینه حرفی برای گفتن دارد شهر اتاوا است که در انتاریو واقع شده و سالانه میزبان هزاران مهاجر و نیروی کارخارجی است. در این شهر تعداد زیادی شرکت مالی با فرصت های شغلی عالی برای حسابداران خارجی موجود است. شهری دیگر کانادا که در این زمینه حائز اهمیت است شهر ونکوور است که در مرکز استان بریتیش کلمبیا قرار دارد. ونکوور بندر ساحلی است که در زمینه فرصت های شغلی و آموزش عالی در شهرت جهانی دارد در این شهر تعداد متنوعی از استارت آپ ها را می توان یافت که به خدمات حسابداری و مالی احتیاج دارند.

وظایف شغلی حسابدار در کانادا

برای تمامی مشاغل وظایفی با توجه به تخصص ها و مهارت های مورد نیاز برای شخص تعریف می شود که فرد باید بتواند آنها را به نحو احسن اجرا نماید تا در شغل خود موفق بوده و پیشرفت داشته باشد. حال برای حسابداران نیز برخی از وظایف در نظر گرفته شده است که ما برخی از مهم ترین موارد آن را در ذیل آورده ایم که فرد بسته به نوع کار حسابداری و رده شغلی خود باید آنها را انجام دهد:

 • بررسی مستندات و سوابق حسابداری و تهیه صورت های مالی و گزارش دهی
 • برنامه ریزی، راه اندازی و مدیریت سیستم های حسابداری
 • توسعه و نگه داری روش های هزینه یابی، گزارش دهی و کنترل داخلی
 • تهیه اطلاعات مالی برای افراد، بخش های درون سازمانی، مشاغل و سایر موسسات
 • بررسی حساب ها و سوابق مالی و تهیه اظهارنامه های مالیات بر درآمد
 • تجزیه و تحلیل صورت های مالی، گزارش ها و ارائه مشاوره های مالی، تجاری و مالیاتی
 • امانت داری اطلاعات مالی شرکت

حسابداران در کانادا طبق جایگاه و شرکت و مرکزی که در آن مشغول به کار هستند وظایف تعریف شده ای بر عهده خواهند داشت. در مجمع حسابداران وظیفه تجزیه و تحلیل و تطبیق سوابق مالی افراد و موسسات با استاندارد های و رویه های حسابداری تعیین شده است. کار سازماندهی مالی و برنامه ریزی حسابداری موسسات و افراد از اصلی ترین وظایف یک حسابدار در کانادا است. حسابداری در کانادا شغل مورد نیاز دپارتمان های حسابداری و شرکت های با کاربری های مختلف است. ولی در کل برنامه ریزی، راه اندازی و مدیریت سیستم های حسابداری و تهیه اطلاعات و داده های مالی برای افراد حقیقی و حقوقی، بررسی سابقه های حسابداری و تهیه صورت های مالی و حسابداری، تهیه اظهارنامه های مالیاتی مانند مالیات بر درآمد با استفاده از سوابق حسابداری را می توان از وظایف شغلی حسابداری در کانادا دانست.

پیش نیازهای مهارتی حسابداران در کانادا

هر کاری مهارت ها و توانایی هایی نیاز دارد و فردی که متفاضی آن کار است باید بتواند تا آنها مهارت ها را کسب کرده و توانایی های خود در آن زمینه را افزایش دهد. حسابداران نیز برای کار در کانادا باید مهارت های خود را بروز رسانی کرده و ارتقا دهند تا ضمن ارائه بهترین عملکرد خود، همواره در شغل خود پیشرفت داشته باشند. البته مهارت ها بسته به رسته شغلی حسابدار می تواند متفاوت باشد اما به طور کلی داشتن مهارت های فنی، مهارت ارتباطی، رهبری، کار گروهی، علم و تجربه، انعطاف پذیری و ... می تواند منجر به تقویت و پیشرفت حسابدار در شغل خود باشد. ضمن اینکه در دنیای امروز که تمام امروز توسط کامپیوترها طراحی و اجرا می شوند، فرد باید تسلط مناسبی یه سیستم ها و برنامه های مرتبط به خود باشد که در ذیل در خصوص نرم افزارهای حسابداری در کانادا که متقاضیان کار حسابداری در کانادا باید بدانند را نام خواهیم برد.

نرم افزارهای حسابداری در کانادا 

تسلط بر نرم افزارهای حسابداری در کانادا یکی از مبانی و ارکان شغل حسابداری در کانادا به حساب می آید زیرا برای بالا بردن دقت و سرعت کار حسابدار، نرم افزارهای متعددی طراحی شده است که کار را برای او راحت تر کرده و امکان گزارش گیری لحظه ای را در بسیاری از مواقع فراهم نماید. به جرات می توان گفت اگر افرادی که قصد ورود به بازار کار حسابداری در کانادا را دارند با این نرم افزارها آشنایی مناسبی نداشته باشند هیچ شانسی برای کار در این کشور نخواهند داشت. البته منظور ما این نیست که شخص به تمام این نرم افزارها تسلط داشته باشد، بلکه بسته به نیاز شرکتی که در آن کار می کند باید بتواند بر اساس نرم افزار مورد تایید آن شرکت استفاده کند که برخی از مهم ترین این نرم افزارها عبارتند از:

 • Microsoft Excel
 • Microsoft visual basic
 • Hyperion
 • QuickBooks
 • IBM Cognos
 • SAP
 • Oracle

انواع مشاغل به عنوان حسابدار در کانادا

متقاضیان مهاجرت حسابدار به کانادا تمایل دارند تا بدانند اگر بخواهند در کشور کانادا مشغول به کار شوند در چه مشاغلی و با چه عناوینی می توانند مشغول به کار شوند. برای بررسی این موضوع باید بگوییم که کشور کانادا لیست مشاغل خود را طبقه بنده کرده و آن را تحت عنوان NOC تعریف نموده که در مطالب بعدی به این موضوع نیز خواهیم پرداخت. اما این طبقه بندی خود شامل زیر گروه هایی برای بسیاری از مشاغل است از جمله برای حسابداران که با کد 1111 در NOC شناخته می شوند یک سری مشاغل تعریف می شود که برخی از مهم ترین آنها را می توانید در جدول زیر مشاهده نمایید.

حسابدار

تحلیلگر

رییس واحد حسابرسی -مالیات

حسابرس - امور مالی

حسابرس

حسابرس شعبه بانک

حسابدار بودجه

حسابدار مدیریت

حسابدار ارشد

حسابدار هزینه

متخصص بازاریابی دیجیتال

حسابدار مالی

حسابدار مالیاتی

متخصص مالیات بر درآمد

حسابدار پروژه

حسابدار رسمی

تفاوت حسابداری در ایران و کانادا

همانطور که گفته شد قواعد کار حسابداری در تمام کشورها با هم تفاوت هایی دارند و این موضوع بین ایران و کانادا نیز وجود دارد و تا زمانی که شخص با قوانین و قواعد حسابداری در کشور کانادا آشنا نباشد نمی تواند شغلی را در این کشور اتخاذ کند. شغل حسابداری یکی از مشاغل مورد نیاز در تمام جوامع است و این نیاز با توجه به اهمیت شفافیت مالی و نظم در کانادا بیشتر است و تمام شرکت ها به حسابداران توانمند نیاز دارند و در ایران نیز در بسیاری از شرکت ها این نیاز وجود دارد اما کسب و کارهای کوچک کماکان بدون نیاز به حسابدار فعالیت می کنند. توجه داشته باشید که اگر حسابدار موفقی در ایران هستید دلیلی بر موفقیت در کانادا نخواهد بود و شما بدون فراگیری و آموزش استانداردهای حسابداری در کانادا شانسی برای کار در این کشور نخواهید داشت، پس بهتر است قبل از هر اقدامی آموزش های لازم را ببینید تا نتیجه بهتری از جستجوی کار خود بدست آورید.

کد NOC مهاجرت به کانادا به عنوان حسابدار

کانادا بر اساس یک سیستم منظم تمام مشاغل کشور را در قالب یک سیستم تعریف کرده به هر شغل یک کد تحت عنوان NOC اختصاص داده است و NOC مخفف National Occupational Classification به معنی سیستم طبقه بندی مشاغل می باشد و در حال حاضر شامل بیش از 900 شغل است. حسابداران نیز در این لیست با کد 1111 شناخته می شوند و افرادی که شغلشان در این کد تعریف می شود می توانند در سیستم اقامت دائم تحت برنامه اسکیلدورکر فدرال یا برنامه استانی اقدام داشته باشد. طبق جدول NOC، کد حسابداران کانادا شامل گروه ها و زیرگروه هایی است که برخی از مهم ترین آنها در قسمت مشاغل مربوط به حسابداری در کانادا توضیح داده شده است. در صورتی که بتوانید در این مشاغل مهارت های خود را افزایش داده و در کانادا آموزش ببینید شانس کاریابی شما بسیار بالا خواهد بود.

درآمد حسابدار در کانادا

حسابداری در کانادا شغلی است که مورد توجه است و درآمد نسبتاً خوبی را هم بهمراه دارد ولی در مناطق مختلف اختلاف هایی در میزان درآمد حسابداران به چشم می خود که مار را مجاب می کند که به بررسی میانگین کلی درآمد یک حسابدار در کانادا بپردازیم و هم این درآمد را در مناطق مختلف کانادا بررسی کنیم. یک حسابدار به طور کلی در سال درآمدی در حدود 56،561 دلار یا 29.01 دلار در هر ساعت است برآورد شده است. این درآمد در کمترین حالت خود در سال حدود 46308 دلار تعیین شده که حسابداران با تجربه در طول یک سال تا 75594 دلار درآمد کسب می کنند. در نمودار زیر حداقل، میانگین و حداکثر حقوق حسابداری کانادا نشان داده شده است.

حقوق حسابداری

همانطور که ذکر شد تفاوت هایی هرچند جزئی بین درآمد حسابداری کانادا در شهر های مختلف این کشور در این نمودار مشاهده می شود.

حقوق حسابداری کانادا

این نمودار نیز به تعبیری شغل حسابداری را با سایر شغل های مشابه این حوزه مقایسه کرده است که همانطور که در نمودار مشخص است کمترین میزان درآمد این حوزه مالی به حسابداری کانادا اختصاص یافته است.

حقوق حسابداری کانادا

انجمن حسابداران رسمی کانادا

حسابداران کانادا مانند تمام مشاغل دیگر انجمنی را دارند که نماینده متخصصان این رشته در کانادا است و وظایفی را در خصوص شرایط و وضعیت حسابداران کانادا بر عهده دارند که به این انجمن، انجمن حسابداران رسمی کانادا (CPA) گفته می شود.  این انجمن را می توان یکی از بزرگترین سازمان های ملی حسابداری در دنیا نامید که در بخش های تجاری، دولتی، آموزشی و غیرانتفاعی بسیار تاثیرگذار و قابل قبول بوده و مسئولیت توسعه اصول پذیرفته شده حسابداری برای تکنیک های حسابداری در کانادا را بر عهده دارد. علاوه بر این موضوعات انجمن حسابداران رسمی کانادا با فدراسیون بین المللی حسابداران و اتحادیه جهانی برای حرفه ای تر شدن حسابداری همکاری دارد. یکی از اهداف اصلی این سازمان بهبود مستمر و ایجاد سازمانی نوآورانه و با کارایی بالا است که بتواند برای اعضای خود و سایرین ارزشمند باشد.

بهترین استان های کانادا برای مهاجرت حسابداران

سوال مهمی که در ذهن بسیاری از افرادی که قصد مهاجرت حسابدار به کانادا را دارند این است که بهترین استان کانادا برای مهاجرت حسابداران به کانادا کدام استان ها هستند؟ پاسخ به این سوال تا حد زیادی به افرادی که وارد کانادا می شوند می تواند کمک کند تا به استانی بروند که شانس بالاتری برای کار داشته باشند. بر اساس اطلاعات کسب شده از سایت ها معتبر می توان گفت استان های انتاریو، بریتیش کلمبیا، آلبرتا، نیوبرانزویک و نوا اسکوشیا از جمله استان هایی هستند که مقصد خوبی برای بازار کار حسابداری در کانادا به شمار می روند. البته همانطور که گفته شد شغل حسابداری در کانادا از جمله مشاغل مورد نیاز کانادا است و در سایر استان ها نیز متقاضیان می توانند شغل مناسبی برای خود فراهم نمایند.

شرایط اقامت و تابعیت کانادا برای حسابداران

افرادی که در کشور خود به کار حسابداری اشتغال دارند و از طرفی تصمیم به مهاجرت به کانادا گرفته اند لازم اسنت بدانند که کشور کانادا با آغوش باز از افراد ماهر در این رشته استقبال می کند. اشتغال به کار حسابداری کانادا مستلزم درخواست برای Express Entry (یک سیستم مبتنی بر امتیاز است) که وظیفه آن امتیاز بندی افراد است. پارامتر هایی که در این سیستم سنجیده می شوند و امتیاز می گیرند شامل سن، تحصیلات، سابقه کار و مهارت زبانی می شود. حسابداران یا به صورت کار باز و یا به صورت داشتن پیشنهاد کار از سوی کارفرمای کانادایی می توانند ویزای کار دریافت کنند. درخواست کننده اقامت کانادا بواسطه حسابداری باید دست کم دارای مدرک فوق لیسانس باشد و از مهارت زبان انگلیسی خوبی هم برخوردار باشد آیلتس با نمره 7 مورد نیاز خواهد بود. متقاضی شغل در رشته حسابداری کانادا پس از کسب امتیاز مورد نیاز از سیستم Express Entry اقامت کانادا را دریافت خواهد کرد و بعد سپری کردن پنج سال در کانادا می تواند برای کسب پاسپورت و تابعیت این کشوراقدامات لازم را بعمل آورد لازم به ذکر است شرط حضور در خاک این کشور برای کسب پاسپورت و تابعیت به مدت سه سال تعیین شده است.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب حسابداری در کانادا هستید، اینجا کلیک کنید ➡️


سوالات متداول

وظایف یک حسابدار در کشور کانادا چیست؟

ولی در کل برنامه ریزی، راه اندازی و مدیریت سیستم های حسابداری و تهیه اطلاعات و داده های مالی برای افراد حقیقی و حقوقی، بررسی سابقه های حسابداری و تهیه صورت های مالی و حسابداری، تهیه اظهارنامه های مالیاتی مانند مالیات بر درآمد با استفاده از سوابق حسابداری را می توان از وظایف شغلی حسابداری در کانادا دانست.

آیا می تونیم برای ادامه شغل حسابداری به کشور کانادا مهاجرت کنیم؟

افرادی که در کشور خود به شغل حسابداری مشغولند و از طرفی قصد مهاجرت به کانادا را هم دارند؛ می توانند از طریق مهاجرت کاری به هدف خود برسند.

درآمد کار حسابداری کانادا حدوداً چقدر است؟

یک حسابدار به طور کلی در سال درآمدی در حدود 56،561 دلار یا 29.01 دلار در هر ساعت است برآورد شده است.

سخن پایانی

 در این نوشتار به تجزیه و تحلیل کامل حسابداری کانادا پرداختیم و تمام ابعاد کار در این رشته در کشور کانادا را بررسی کردیم. به اطلاعات جامعی در مورد نحوه گرفتن اقامت بواسطه کار در این رشته دست یافتیم و دانستیم که یک حسابدار چه میزان درآمدی خواهد داشت. علاقه مندان به حسابداری کانادا می توانند با توجه به مهارت خود ر این کشور مشغول به کار شوند. افرادی که در این رشته شاغلند نیز با درخواست احتساب امتیازات خود در Express Entry در صورت کسب امتیاز کافی اقامت کانادا را می توانند کسب کنند و با گذشت 5 سال نیزدر صورت رعایت حقوق شهروندی و شرط حضور سه ساله واجد شرایط تابعیت و پاسپورت کانادا خواهند شد. مادامی که به کار در حسابداری کانادا علاقه دارید می توانید با موسسه مشاوره MIE تماس تلفنی برقرار کنید و مشاوره رایگان دریافت کنید و سوالات خود را نیز بپرسید.

امتیاز 3.57 از 5 ( 6 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مشاوره رایگان