فریلنسینگ چیست؟ فریلنسر کیست؟

بدون نظر

فریلنسر یعنی به جای اینکه شما توسط شخص یا شرکتی در کشور مقصد استخدام شوید، در جای دیگر مشغول به کار باشید؛ و یا  یک شرکت مستقل در کشور دیگری داشته باشید که نیاز به حضور فیزیکی شما نباشد. فریلنسرها مشاغل آزاد دارند و گاهی به آن ها پیمانکار مستقل گفته می شود. اقامت فریلنسری از جمله روش‌های نوین برای اخذ اقامت یونان و قبرس می‌ باشد. شما در صورتی که در یک شرکت در هر جای دنیا مشغول به کار باشید و قرارداد شما بیش از ۲۵۰۰ یورو باشد، می‌ توانید از این طریق اقدام کنید. اگر بخواهید همسر و فرزندان خود را با خود همراه کنید ۲۰ درصد به ۲۵۰۰ یورو برای حقوق به ازای هر نفر همراه اضافه می‌ شود. از مزایای این روش عدم نیاز به مدرک زبان و عدم نیاز به سرمایه گذاری است. همچنین گفتنی است که تحصیل فرزند شما رایگان خواهد بود.

فریلنسینگ و فریلنسر موضوعات مبهمی هستند که کمتر به آن پرداخته شده و موسسه ملک پور قصد دارد از طریق این مقاله اطلاعات به روزی را به مخاطبان خود ارائه دهد و همچنین امکان برقراری تماس و مشاوره رایگان را نیز برای پاسخ به سوالات بیشتر به واسطه مشاوران خود در نظر گرفته است. 

ویدیو موسسه MIE در مورد فریلنسری


مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

 

دستمزد فریلنسرها چگونه پرداخت می شود؟

قبل از پرداختن به نحوه دریافت حقوق به عنوان یک فریلنسر، نحوه دریافت حقوق به عنوان یک کارگر آزاد را بدانیم: قرارداد با مشتری، فاکتور ایجاد و ارسال کنید، پرداخت را از طریق یک درگاه پرداخت جمع آوری کنید. بسیاری از برنامه های فاکتور برای فریلنسرها به شما کمک می کند تا فاکتورها را در کمتر از یک دقیقه ایجاد کنید، به صورت خودکار آن فاکتورها را برای مشتریان ارسال کنید و به مشتریان شما امکان می دهد مستقیما از طریق فاکتور هزینه پرداخت کنند. همه این ها بدون نیاز به یادآوری یا اصرار برای پرداخت ها است که این عالی است. در اینجا 3 برنامه برتر توصیه شده ما برای دریافت حقوق به عنوان یک فریلنسر وجود دارد:

ویدیو موسسه MIE در مورد آیا مهاجرت کنیم؟


اگر به دنبال چیزی غیر از FreshBooks هستید، یکی دیگر از گزینه های عالی برای دریافت حقوق به عنوان فریلنسر، بونسای است. بونسای از داده های ده ها هزار کاربر خود استفاده می کند تا به فریلنسرها کمک کند تا 13 برابر سریعتر از بونسای حقوق بگیرند. این برای کسی که تلاش می کند نحوه پرداخت حقوق به عنوان یک کارگر آزاد را بیاموزد بسیار مهم است. بونسای نیز 100٪ رایگان برای امتحان کردن است و رابط کاربری بسیار خوبی با تنوع گزینه های عالی دارد، نه تنها برای دریافت دستمزد به عنوان یک فریلنسر، بلکه برای مدیریت کل مشاغل آزاد شما به عنوان یک کل. چیزی که بیشتر در مورد FreshBooks دوست دارم توانایی ایجاد فاکتور در کمتر از 30 ثانیه و ایمیل های یادآوری خودکار برای مشتریانی است که به نظر نمی رسد برای کار مستقل شما هزینه ای پرداخت کنند. آزمایش FreshBooks کاملا رایگان است. Honeybook نه تنها به شما کمک می کند که به عنوان یک کارگر آزاد دستمزد بگیرید، بلکه به شما گزارش و نکاتی را نیز برای توسعه تجارت خدمات خلاقانه ارائه می دهد.

با تهیه محصول زیر می توانید شخصاً نسبت به اخذ ویزای کار در کشورهای مطرح اروپایی، کانادا و استرالیا اقدام نمایید و اطلاعات کاملی در باب کاریابی در خارج از کشور، نحوه ارسال رزومه کاری و اخذ پیشنهاد کاری بدست آورید.

کار در جمهوری چک

وبسایت های فریلنسر

تبدیل شدن به یک فریلنسر به آسانی سفارش چیزی از طریق اینترنت است. شما از سایت هایی دیدن می کنید که مشاغل و وظایف مستقل ارائه می دهند و آنها را به عهده می گیرید. این یک روش فوق العاده برای شروع و به دست آوردن نام شما است. در اینجا چند سایت وجود دارد که می توانید برای مشاغل مستقل از آن ها استفاده نمایید.

سایت

نوع فریلنسینگ

مزایا

معایب

Fiverr

بازاریابی دیجیتال، توسعه وب، رسانه های اجتماعی

دسته بندی متنوع، ثبت نام رایگان، دوره های آنلاین

هزینه کمیسیون بالا، فرایند پرداخت طولانی

Upwork

بازاریابی برند، برنامه نویسی، طراحی وب سایت

حفاظت از پرداخت، مشتریان معتبر، پروژه های مبتنی بر بودجه

روند طولانی انتخاب، هزینه خدمات بالا

Toptal

توسعه نرم افزار، مشاوره مالی، مدیریت موقت

شرکت ها و استعدادهای درجه یک، صورتحساب و پرداخت رایگان

فرآیند غربالگری گسترده، فقط پروژه های بزرگ

LinkedIn

کپی نویسی، ترجمه، طراحی گرافیکی

فرصت های شبکه، به روز رسانی اخبار اخیر، مقرون به صرفه

محتوای هرزنامه از کاربران مخرب

Flexjobs

نوشتن، بازاریابی محتوا، رونویسی

بدون کلاهبرداری، 30 روز ضمانت بازگشت پول، پشتیبانی قابل اعتماد

برخی از مشاغل ممتاز را می توان در خارج از پلت فرم پیدا کرد

SimplyHired

منابع انسانی، امور مالی، ورود داده ها

هشدارهای ایمیل، راهنماهای مفید، ابزارهای شغلی رایگان

هرزنامه از وب سایت های شخص ثالث غیرقابل اعتماد

Guru

بازاریابی، برنامه نویسی، مدیریت

پرداخت امن، لیست مشاغل سفارشی، عضویت رایگان

مشتریان احتمالی جعلی

کار بر روی چند کنگره از این سایت ها به درک نحوه انجام کار آزاد در کار کمک می کند و به شما کمک می کند تا از آن استفاده کنید.

چگونه فریلنسر شویم؟

فریلنسر یک شخص مستقل است که با ارائه خدمات به مشتری ها درآمد کسب می کند. این خدمات به مهارت های فرد مربوط می شود و لزوما فقط به مشاغل ارائه نمی شود. فریلنسرها یا از سیستم عامل های شخص ثالث مانند Fiverr ، 99designs و غیره برای تجارت استفاده می کنند یا از شبکه خود برای کسب و کار بیشتر و ارائه خدمات مستقیم به مشتریان خود استفاده می کنند. اما آیا این یک انتخاب خوب برای یک حرفه است؟ آیا می توانید در طول فریلنسر زندگی پر تجملی داشته باشید؟ چگونه مشاغل آزاد را شروع می کنید؟ خوب، وقتی 11 درصد از جمعیت بزرگسال شاغل در ایالات متحده در درجه اول به عنوان فریلنسر تمام وقت کار می کنند، باید چیز خوبی در این صنعت وجود داشته باشد. برای شروع باید تصمیم بگیرید که چه خدماتی ارائه می دهید، بازار هدف خود را تعیین کنید، پلتفرم ها (وب سایت های فریلنسینگ آزاد) را که در آن ها خدمت می کنید پیدا کنید. نام کاربری یکنواخت را روی همه آنها انتخاب کنید. به شما کمک می کند هویت نام تجاری خود را بسازید، نرخ های خود را تعیین کنید، یک نمونه کار آنلاین در سیستم عامل های نمونه کارها مخصوص خود ایجاد کنید. GitHub برای توسعه دهندگان، Behance برای طراحان و غیره. همچنین به شما پیشنهاد می کنیم یک وب سایت نمونه کارها شخصی ایجاد کنید تا مهارت ها و استعدادهای خود را به نمایش بگذارید. خدمات خود را بازاریابی کنید؛ در رسانه های اجتماعی بازاریابی کنید، چیزی را به صورت رایگان یا با هزینه بسیار کمتر ارائه دهید (به جذب بیشتر کمک می کند)، درخواست مراجعه کنید و از بازاریابی ایمیلی استفاده کنید. ما به شما پیشنهاد نمی کنیم که منبع درآمد فعلی خود را رها کرده و به تنهایی به کار آزاد بپردازید. آن را به عنوان یک کار نیمه وقت امتحان کنید تا ببینید در ماه های اولیه چگونه کار می کند. کاملا ضروری نیست که مجبور باشید به صورت تمام وقت مستقل باشید. این به شما بستگی دارد که تصمیم بگیرید که آیا می خواهید این کار را به صورت تمام وقت انجام دهید یا شغل موجود خود را حفظ کنید و در وقت آزاد خود درآمد کسب کنید. اگر احساس می کنید که واقعا نحوه پیشبرد امور را دوست دارید، وقت آن است که به مرحله بعدی بروید. هنگامی که احساس کردید می توانید برای خود تأمین کنید و از این طریق کار کنید، اقدام بعدی این است که وظایف متعددی را برای چندین جریان درآمد انجام دهید. این باید شامل مواردی باشد که شخصا با استفاده از روش های ذکر شده در بالا و همچنین از سایت های فریلنسینگ دریافت کرده اید.

چگونه خودمان را برای ورود به دنیای فریلنسینگ آماده کنیم؟

شخص می تواند هر زمان با قبول تکمیل یک کار برای شخص دیگر، کار آزاد را شروع کند. فریلنسرها می خواهند یک گام فراتر بگذارند و شرکت خود را تأسیس کنند و برای مشاغل مستقل خود حضور آنلاین ایجاد کنند. سه راه اصلی برای درآمد یک فریلنسر وجود دارد؛ اول کار مستقیم با مشتریان، منظور از مراجعه مستقیم به مشتری، برقراری ارتباط مستقیم با مشتریان است که ممکن است از طریق روابط موجود یا ارجاع دهان به دهان باشد که از سخت ترین مسیرها وپرحاشیه ترین هاست، به دلیل اینکه واسطه ای در معامله وجود ندارد. اگر قصد دارید به صورت مستقل در دراز مدت به صورت مستقل کار کنید، ارتباط مستقیم با مشتری ایجاد می شود.

دوم اینکه برخی فریلنسرها تمایلی به پیدا کردن مشتری و برقراری ارتباط مستقیم با آن ها ندارند. برای این فریلنسرها، گزینه دیگری وجود دارد که به عنوان کارمند شرکت یا آژانس دیگری عمل کنید. به طور معمول، آژانس یک پروژه بزرگ را به مشتری می فروشد، و سپس آن ها آن قرارداد را بین کارمندان تقسیم می کنند تا توسط سایر آژانس ها یا فریلنسرها تکمیل شود.

سوم وب سایت های مشاغل هستند. یکی دیگر از روشهای رایج برای یافتن کار مشتری از طریق یک بازار آزاد مانند Upwork ، Fiverr ، FlexJobs یا SolidGigs است. این وب سایت ها با جمع کردن مشاغل آزاد در یک طرف و قرار دادن استعدادها در طرف دیگر، به عنوان واسطه برای فریلنسینگ عمل می کنند.

مزایا و معایب فریلنسینگ

  • مزیت فریلنسر بودن؛

اولین مزیت فریلنسر شدن این است که می توانید هر زمان که می خواهید کار کنید. شما می توانید ساعات کاری خود را انتخاب کنید. اگر می خواهید تا ظهر بخوابید و تعطیلات آخر هفته را تعطیل کنید تا بتوانید در شهر گشت و گذار کنید، حتما به دنبال آن باشید. به عنوان یک فریلنسر، شما در واقع می توانید در پربارترین ساعات خود کار کنید، و نیازی نیست که این ساعت ها در ساعات کاری معمولی کاهش یابد. وقتی برای شخص دیگری کار می کنید، نمی توانید انتخاب کنید که با چه کسی کار می کنید. شما می توانید با مشتریان غیرحرفه ای یا بی ادب گیر کنید. اما وقتی آزاد کار هستید، می توانید انتخاب کنید که با چه کسی کار کنید. اگر با شخصیت مشتری یا مشاغل یا فلسفه پرداخت به خوبی برخورد نمی کنید، می توانید این فرصت را از دست داده و بهترین ها را برای آن ها آرزو کنید. چه سازگاری را ترجیح دهید و چه در محیط کار به هم بزنید، می توانید هر کجا که می خواهید کار کنید، خواه در کافی شاپ محلی کار کنید یا در تعطیلات باشید. مکانی را پیدا کنید که در آن بهتر کار می کنید. می توانید در حالی که لباس خواب خود را پوشیده اید در پارک، کتابخانه یا اتاق نشیمن خود کار کنید. دیگر نیازی به پاسخگویی به هیچکس جز مشتریان و خودتان ندارید. هیچ کس بالای سر شما آویزان نیست و شما را به صورت میکرومدیریت مدیریت نمی کند. شما مختارید هر زمان که بخواهید، هر کاری را که می خواهید انجام دهید. اتخاذ همه تصمیمات سخت فقط به عهده شما بوده است. شما تمام کنترل را دارید. دیگر مجبور نیستید برای یک نرخ ثابت کار کنید، مهم نیست که پروژه ها چقدر بزرگ هستند و آن ها را تکمیل می کنید. اکنون، شما می توانید تمام سود پروژه ها و مشتریان بزرگ و کوچک خود را اختصاص داده یا حفظ کنید. این به شما این آزادی را می دهد که از این پول برای بهبود خود و توسعه تجارت خود استفاده کنید.

  • معایب فریلنسینگ؛

متأسفانه، فریلنسر بودن به این معنی است که درآمد و حجم کاری شما ناپایدار و ناسازگار است. در بیشتر موارد، شما نمی توانید به هیچ پروژه، مشتری یا سود معمولی وابسته باشید، در حالی که می دانید حقوق دقیق دریافتی در یک کار سنتی چگونه است. رئیس خود بودن و کار در خانه نیز به این معنی است که تمایز بین زمان کار و زندگی شخصی شما دشوار است. این بدان معناست که شما می توانید ساعت های طولانی کار کنید و هرگز برای علایق شخصی خود وقت نگذارید. شما اکنون مسئول یافتن همه مشتریان و پروژه های خود هستید. وقتی در یک کار سنتی کار می کردید، احتمالا پروژه های شما به شما واگذار می شد. اما در حال حاضر، شما تنها فرد مسئول هستید، بنابراین این به معنای کار زیاد در قسمت شما است. و این بدان معناست که شما باید از کلاه های زیادی استفاده کنید، از جمله بازاریابی ، تبلیغات و فروش. فریلنسر بودن همچنین به این معنی است که شما ریسک عدم دریافت حقوق را دارید. این در دنیای مستقل بسیار رایج است و یک کلاه دیگر که باید بپوشید کلاه دار بدهکار است. راه هایی برای محافظت از خود در برابر مشتریان بدون پرداخت وجود دارد، اما گاهی اوقات متوجه نمی شوید که در خطر هستید تا دیر نشده است. مزایای سلامتی گران است. بسته به سلامت فعلی شما، تغییر سبک زندگی آزاد ممکن است به نفع شما نباشد. همچنین، راه اندازی مشاغل آزاد خود به این معنی است که دیگر از روزهای بیماری یا زمان تعطیلات استفاده نمی کنید. هر روز که کار نمی کنید، روزی است که دستمزد دریافت نمی کنید.

 

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب فریلنسینگ چیست؟ فریلنسر کیست؟ هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

 

 سوالات متداول

✔️ فریلنسینگ چیست و چگونه کار می کند؟

فریلنسرها مشاغل آزاد دارند و اغلب از آن ها به عنوان پیمانکاران مستقل یاد می شود. فریلنسرها توسط سایر شرکت ها به صورت پاره وقت استخدام می شوند، اما به عنوان کارکنان تمام وقت غرامت دریافت نمی کنند.

✔️ مزیت اصلی فریلنسینگ چیست؟

یکی دیگر از مزایای فریلنسینگ این است که می توانید حجم کار خود را انتخاب کنید. شما می توانید به میزان دلخواه یا کم کار کنید و می توانید پروژه هایی را که برای شما معنی دار هستند انتخاب کنید. شما می توانید بر کار مورد علاقه خود تمرکز کنید بدون اینکه حواس پرتی یک کار تمام وقت مانند جلسات، سیاست های اداری، حواس پرتی های دفتر و غیره باشد.

✔️ آیا وب سایت فریلنسر واقعاً هزینه دارد؟

پس از چندین پیشنهاد، یک پروژه از طرف کارفرما به شما تعلق می گیرد. حالا شما پروژه را با کمال میل قبول می کنید. بر اساس اشتراک شما، فریلنسر 10، 5 یا 3 از کل مبلغ را بلافاصله دریافت می کند. اکثر مبتدیان با یک حساب رایگان شروع می کنند و بنابراین 10٪ از مبلغ کامل از Freelancer.com دریافت می شود.

✔️ آیا فریلنسر خوب است یا بد؟

فریلنسر یک حرفه آزاد کار تمام وقت است. فریلنسر با طعم خوب و بد همراه است، اما وقتی این کار به درستی انجام شود، با مزایای زیادی از آزادی، پول و آرامش خاطر همراه است. بدون رئیس، بدون قوانین، بدون زمان بندی ثابت و کار از هر کجا.

_____________سخن پایانی__________

فریلنسر به این معنی است که مستقل کار کنید، درآمد کسب کنید و رئیس خود باشید. این وظیفه شماست که راهی را برای پر کردن وقت خود با کار پولی، چه مستقیم با مشتری، پیمانکاری فرعی یا از طریق بازار کار، پیدا کنید. صدها نوع از مشاغل آزاد وجود دارد و شرکت ها بیشتر از هر زمان دیگری نیاز به فریلنسر دارند. فریلنسر می تواند یک راهی باورنکردنی برای امرار معاش با شرایط شخصی شما باشد، اما در مورد مزایای مالی و سلامتی، موازنه وجود دارد. این خود شمایید که باید انتخاب کنید فریلنسینگ مناسب شماست یا نه و بهتر است قبل از تصمیم گیری و انتخاب آن خوب تحقیق کنید. در این مقاله سعی کردیم به طور کلی اطلاعات مربوط به فریلنسینگ را ارائه دهیم. اگر می خواهید به صورت مستقل کار کنید و وارد دنیای فریلنسینگ شوید، اگر سوالات و ابهامات بیشتری دارید، برای اطلاعات و راهنمایی های بیشتر می توانید با مشاوران موسسه ملک پور تماس رایگان داشته باشید.


ثبت پرسش
مشاوره رایگان