دانشگاه بوردو فرانسه

بدون نظر

کشور فرانسه یکی از کشورهای قدرتمند در عرصه اقتصاد و نظام بالای آموزشی است. همچنین با توجه به شهرت شهر پاریس و دانشگاه های دولتی این کشور دانشجویان زیادی علاقه به تحصیل در فرانسه را دارند. دانشگاه بوردو فرانسه (University of Bordeaux) که یکی از دانشگاه های دولتی فرانسه می باشد همانند هر دانشگاه دیگری شرایط خود را دارد. مقاله پیش رو توسط موسسه mie و با جمع آوری داده ها از مشاوره وکلای محلی این کشور، تحقیق و بررسی سایت دانشگاه بوردو فرانسه و استفاده از منابع معتبر به نگارش درآمده و ارائه این مطالب به منزله ارائه خدمات نمی باشد. دانشگاه بوردو در فرانسه جزو دانشگاه های با رنکینگ بالا در این کشور است و برای تحصیل در آن نیازمند به دانش زبان فرانسوی دارید. رشته های ارائه شده در دانشگاه بوردو فرانسه متنوع بوده و علاقه مندان در شاخه های مختلف چون شیمی، مدیریت و ... می توانند با داشتن شرایط و مدارک خواسته شده، برای پذیرش از این دانشگاه درخواست دهند. شما عزیزان می توانید با تماس رایگان با موسسه MIE با کارشناسان خبره شرایط خود را بررسی کنید و در صورت تمایل به مهاجرت بهترین مسیر و کشور را انتخاب کنید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با مانمایی از پردیس دانشگاه بوردو فرانسه

معرفی دانشگاه بوردو فرانسه

دانشگاه بوردو در جنوب غربی فرانسه قرارداد دارد و دارای چندین پردیس در شهرهای مختلف چون بوردو، داکس، پریگو، تالنس و دیگر شهرها است. خوب است بدانید که دانشگاه بوردو فرانسه در هر سه مقطع لیسانس تا دکتری برنامه های آموزشی را ارائه می هد. همچنین برخی از برنامه های آموزشی به زبان انگلیسی ارائه می شود و متقاضیان تحصیل در فرانسه به زبان انگلیسی باید سطح زبان انگلیسی خوبی داشته باشند. دانشگاه بوردو در فرانسه با ارائه 150 برنامه لیسانس، 250 برنامه کارشناسی ارشد و 55 دیپلم ملی در بخش سلامت، قدرت انتخاب دانشجویان را در انتخاب برنامه های متعدد افزایش می دهد. نکته هائز اهمیت در خصوص دانشگاه های دولتی محدود بودن پذیرش داوطلبان خارجی است. این دانشگاه دارای 12 درصد دانشجوی بین المللی بوده و بنابر همین برنامه های آموزشی به زبان انگلیسی ارائه می دهد. University of Bordeaux یکی از بزرگترین پردیس ها در اروپا را دارد و امکانات ورزشی عالی در زمینه هایی چون فوتبال، تنیس روی میز، راگبی، بسکتبال، تنیس روی میز، بدمینتون و... است.

پردیس های دانشگاه Bordeaux فرانسه

دانشگاه بوردو فرانسه از دانشگاه های بزرگ در کشور با پردیس های متعدد می باشد. پردیس های دانشگاه Bordeaux فرانسه در جدولی جمع آوری شده:

پردیس تالنس

پردیس تالنس دانشگاه در 5 کیلومتری جنوب غربی مرکز شهر بوردو واقع شده و 235 هکتار وسعت دارد.

پردیس Carreire

این پردیس پنج دقیقه با مرکز شهر فاصله دارد. رشته هایی مثل زیست و پزشکی دارد.

پردیس Bordeaux Victoire

شامل مرکز حقوقی و قضایی بوده و جزو پردیس "تاریخی" شهر است که در قلب بوردو قرار دارد.

پردیس Agen

از دیگر پردیس ها Agen می باشد و دارای بخش مطالعات حقوقی، علوم دانشگاه و موسسه آموزش (ESPE) است.

پردیس پریگورد

این پردیس شامل مؤسسه فناوری، دپارتمان مطالعات حقوقی و اقتصادی Perigueux بوده و بیش از 1200 دانشجو دارد که دوره های آموزش عالی را در آن سپری می کنند.

 

ویدئو موسسه MIE در مورد تحصیل رایگان در فرانسه


رنکینگ دانشگاه بوردو فرانسه در سازمان های مختلف در سال 2022

در انتخاب دانشگاه یکی از مهم ترین و متداول ترین سولات دانشجویان، در خصوص کیفیت آموزشی دانشگاه و رنک جهانی و کشوری دانشگاه است. دانشگاه بوردو فرانسه (University of Bordeaux) یکی از بهترین دانشگاه های فرانسه بصورت دولتی در شهر تالنس است. هر چند که شما علاوه بر رنک دانشگاه به دیگر نکات چون میزان رضایت دانشجویان بعد از فارغ التحصیل شدن و ورود به بازار کار را نیز باید در نظر داشته باشید. جدول زیر نشان دهنده رنکینگ دانشگاه بوردو فرانسه در سازمان های مختلف در سال 2022 می باشد.

سازمانها

رده بندی

QS

521-530

THE

301-350

US. NEWS

290

رده بندی شانگهای

201-300

رتبه بندی در اروپا

78

دانشکده های University of Bordeaux

هر دانشگاهی متشکل از برخی دانشکده است که در هر دانشکده بطور اختصاصی دروس مربوط و برنامه های آموزشی مرتبط ارائه می شود. دانشگاه بوردو فرانسه متشکل از 4 دانشکده 3 آموزشگاه می باشد و در هر دانشکده رشته های مرتبط با هر شاخه ارائه می شود. دانشکده های University of Bordeaux به شرح زیر می باشد و نظام آموزشی در جریان از نطام آموزشی بولونیایی پیروی می کند.

 • حقوق، علوم سیاسی، اقتصاد و مدیریت
 • علوم بهداشت
 • علوم انسانی
 • علم و صنعت
 • موسسه فناوری
 • موسسه آموزش و پرورش
 • موسسه علم انگور و شراب

لیست مهم ترین رشته های دانشگاه بوردو

هر یک از دانشجویان معیارهای خود را برای انتخاب رشته دارند و بر اساس علاقه و استعداد و دیگر دلایل چون بازار کار به دنیال دانشگاه هایی هستند که رشته مد نظر در آن ارائه می شود. دانشگاه بوردو فرانسه (University of Bordeaux) یکی از دانشگاه های بزرگ کشور بوده و از بهترین رشته ها برای کشور فرانسه برای مهاجرت در این دانشگاه ارائه می شود. لیست مهم ترین رشته های دانشگاه بوردو در جدول زیر آورده شده است که برخی از این برنامه ها در دانشگاه به زبان انگلیسی آموزش داده می شود.

علم و تکنولوژی

علوم پلیمر

شیمی

اقتصاد

آلودگی محیطی و سم شناسی (ECT+)

پردازش تصویر و بینایی کامپیوتری (IPCV)

حقوق

علوم بهداشتی

مدیریت

علوم و فنون نور

علوم اعصاب (نوراسموس)

محیط دریایی+ (MER+)

مهندسی سازمانی

مدیریت تجارت بین الملل

جبر، هندسه و نظریه اعداد

زیست شناسی سرطان

علوم کشاورزی زیست شناسی

مدیریت بازرگانی (MBA)

حقوق تجارت بین الملل

روانشناسی

مهندسی برق

شرایط پذیرش دانشگاه بوردو فرانسه

شرایط پذیرش دانشگاه بوردو فرانسه وابسته به عوامل زیادی است که از جمله آن می توان به سطح تحصیلات دانشجو، سطح زبان، کشوری که از آن اقدام می کنید، دانشجوی انتقالی (برنامه تحرک) یا جابجایی آزاد (جستجوی مدرک) و... اشاره کرد. بنابراین برای درخواست اقامت در فرانسه و متعاقبا پذیرش از University of Bordeaux باید سایت دانشگاه را به دقت مطالعه کرده و مطابق با شرایط هر دانشجو شروع به جمع آوری مدارک و ثبت پذیرش کرد. اما بطور کلی مدارکی که جهت پذیرش از دانشگاه بوردو فرانسه نیاز دارند:

 • مدرک تحصیلی سال گذشته مطالق با مقطع مورد نظر (دیپلم 12 ساله، مدرک لیسانس، مدرک فوق لیسانس)
 • مدرک زبان مناسب با برنامه آموزشی درخواستی، انگلیسی در سطح آیلتس حداقل 6 و مدرک زبان فرانسوی در سطح حداقل B2
 • ارائه مدارک هویتی متقاضی
 • ارائه انگیزه نامه و توصیه نامه

شرایط تحصیل در دانشگاه بوردو فرانسه در دوره کارشناسی

شرایط تحصیل در دانشگاه بوردو فرانسه در دوره کارشناسی همانند دیگر دانشگاه ها بوده و شرایط پیچیده و عجیبی ندارد. منتها یکی از شرایط مهم برای پذیرش از دانشگاه بوردو فرانسه، کسب نمره مطلوب در آزمون های این دانشگاه می باشد. شما با داشتن دیپلم 12 ساله، معدل بالا و مدرک زبان فرانسه می توانید برای برنامه های آموزشی که به زبان فرانسوی ارائه می شود، درخواست دهید و با داشتن مدرک زبان انگلیسی در سطح حداقل 6 برای تحصیل در فرانسه به زبان انگلیسی درخواست دهید.

شرایط تحصیل در دانشگاه بوردو در دوره کارشناسی ارشد

شرایط تحصیل در دانشگاه Bordeaux در دوره کارشناسی ارشد برای علاقه مندان به تحصیل به زبان انگلیسی با داشتن مدرک زبان در سطح 6.5 محیا می باشد. همچنین شما باید مدرک تحصیلی لیسانس در کنار ریزنمرات خود را ارائه دهید. برای تحصیل کارشناسی ارشد در فرانسه در دانشگاه بوردو فرانسه (University of Bordeaux) رشته های متنوعی ارائه می شود و بسیاری به زبان انگلیسی نیز ارائه می شوند. همچنین در صورتی که به زبان فرانسوی قصد تحصیل دارید باید مدرک زبان فرانسوی در سطح حداقل B2 و متناسب با رشته ارائه دهید.

دانشگاه استراسبورگ فرانسه

این مقاله را از دست ندهید: دانشگاه استراسبورگ فرانسه

در این مقاله ما جوانب دانشگاه استراسبورگ فرانسه را به شما خواهیم آموخت.

شرایط پذیرش دانشگاه بوردو فرانسه در دوره دکترا

شرایط پذیرش دانشگاه بوردو فرانسه (University of Bordeaux) در دوره دکترا همانند دیگر دانشگاه ها در قدم اول نیازمند به داشتن استاد راهنما است. افراد می بایست با ارائه مدارک تحصیلی سال گذشته، مقالات، تحقیقات مرتبط با رشته و داشتن رزومه علمی خوب با سوپروایز رشته خود مکاتبه کنند. داشتن سطح زبان بالا یکی از نیازمندی ها برای درخواست تحصیل دکترا در فرانسه در دانشگاه بوردو می باشد و در صورت تائید استاد راهنما شما موفق به کسب پذیرش این مقطع می شوید.

انواع مدارک زبان مورد نیاز اپلای در دانشگاه بوردو

جهت تحصیل در دانشگاه بوردو فرانسه می بایست مدرک زبان متناسب با مقطع درخواستی خود ارائه دهند. یکی از خوبی های دانشگاه پذیرفتن مدرک تافل نیز می باشد. داشتن مدرک زبان یکی از مدارک مهم برای دریافت پذیرش از هر دانشگاهی است و شما عزیزان می توانید با تهیه پکیج های زبان انگلیسی که در قسمت محصولات، یادگیری زبان انگلیسی را آغاز کنید. جدول زیر نشان دهنده انواع مدارک زبان مورد نیاز اپلای برای دانشگاه بوردو در فرانسه است.

مدرک زبان DALF یا TDF

B2

مدرک تافل

90

مدرک آیلتس

6.5

ددلاین دانشگاه بوردو و تاریخ های مهم آن

هر دانشگاهی به جهت انجام امورات ثبت نام تاریخ و ددلاین های خود را دارد که دانشگاه بوردو فرانسه نیز از این قاعده مستثنا نمی باشد. آگاه بودن به ددلاین های ارائه شده می تواند در نظم دهی و آماده کردن مدارک به موقع و ارائه به موقع آنها بسیار اهمیت داشته باشد. ددلاین دانشگاه بوردو و تاریخ های مهم آن در جدول زیر ارائه شده است. در خصوص تاریخ های ذکر شده برای دانشگاه Bordeaux فرانسه و یا حتی دیگر دانشگاه ها همیشه سایت دانشگاه ها را به هنگام اقدام بررسی نمائید تا از آخرین آپدیت ها با خبر شوید.

قبل از 1 ژانویه

زمان ارسال درخواست در وب سایت Etudes en France

از آپریل تا ژوئن

برنامه ها توسط مراکز CEF و UBx به جهت اطلاع رسانی در نظر گرفته می شود

از ژوئیه تا سپتامبر

زمان ثبت نام های اداری و آموزشی

هزینه تحصیل در دانشگاه بوردو فرانسه

همانطور که در ابتدای مقاله مطالعه کردین دانشگاه بوردو فرانسه (University of Bordeaux) یکی از دانشگاه های دولتی این کشور می باشد. بنابراین تحصیل در دانشگاه عموما یا بدون شهریه و رایگان می باشد و یا میزان شهریه ها پایین می باشند. متقاضیان ورود به دانشگاه Bordeaux فرانسه در صورتی که به زبان فرانسوی تحصیل کنند می توانند به تحصیل رایگان در فرانسه بپردازند و عموما هزینه ای نخواهند داشت و یا شهریه هایی بین 2700 یورو تا 4000 یورو در سال بسته به رشته پرداخت می کنند. به طور کلی هزینه های تحصیل در مقطع فوق لیسانس بالاتر بوده که این مبلغ نیز کمتر از 4000 یورو در سال بسته به رشته می باشد. بنابراین تحصیل در دانشگاه بوردو فرانسه با توجه به هزینه های پایین شهریه ها و تنوع رشته های ارائه شده می تواند یکی از گزینه های مهم برای تحصیل و زندگی در کشور فرانسه باشد.

هزینه زندگی دانشجویان University of Bordeaux  

هزینه زندگی دانشجویان University of Bordeaux شامل هزینه های زندگی، خرید کتاب، لوازم تحریر، تفریحات و حمل و نقل می باشد. شما چه برای تحصیل در دانشگاه بوردو فرانسه و چه در دیگر دانشگاه ها باید از هزینه های زندگی آن کشور آگاهی داشته باشید تا بتوانید برنامه ریزی درست برای هزینه های زندگی داشته باشید. هزینه تحصیل در فرانسه برای دانشجویان دانشگاه بوردو فرانسه به دو بخش هزینه خوابگاه و یا اجاره خانه و هزینه های خورد و خوراک و کتاب و ... تقسیم می شود. با توجه به پایین بودن هزینه های زندگی در شهر بوردو در مقایسه با دیگر شهرها، شما نیازمند به 900 تا 1500 یورو در ماه هستید. هزینه های خوابگاه و اجاره خانه عموما از 600 یورو در ماه آغاز می شود و دیگر هزینه ها بسته به نیاز هر شخص و سبک زندگی دانشجو، بین 300 تا 600 یورو می تواند متغیر باشد.

دانشگاه-بوردو-فرانسه-افقی

بورسیه دانشگاه بوردو فرانسه

خیلی از دانشجویان و متقاضیان تحصیل به دنبال دریافت بورسیه تحصیلی در فرانسه به جهت کاهش هزینه های تحصیل و رایگان بودن آن هستند. در خصوص بورسیه دانشگاه بوردو فرانسه خوب است بدانید که در صورتی که شما به زبان فرانسوی تحصیل کنید با توجه به دولتی و رایگان بودن آن نیازی به پرداخت شهریه ندارید. منتها در خصوص دریافت بورسیه برای دانشگاه بوردو در فرانسه و یا دیگر دانشگاه ها و کشورها، توجه داشته باشید که دریافت بورسیه شامل تعداد اندکی از دانشجویان می شود که شرایط خاص و شایستگی های لازم را داشته باشند. در ادامه به سه بورسیه دانشگاه بوردو خواهیم پرداخت:

 • برنامه بورسیه تحصیلی عالی ایفل: این برنامه بورسیه سیستمی از جانب وزارت امور خارجه می باشد و که به موسسات آموزش عالی فرانسه این امکان را می دهد تا بهترین داوطلب خارجی را برای برنامه های تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد یا دکترا جذب کنند.
 • بورسیه معیارهای اجتماعی CROUS: وزارت آموزش عالی و تحقیقات فرانسه برای دانشجویانی که با معیارهای اجتماعی CROUS مطابقت دارند و به دنبال یک برنامه تحصیلی در خارج از کشور از طریق یک برنامه تبادل هستند و یا برای گذراندن یک دوره کارآموزی بین المللی می روند، با بورسیه ای به مبلغ 400 یورو در ماه حمایت مالی می کند.
 • بورسیه منطقه Aquitaine: این منطقه به جهت حمایت دانشجویان تبادلی به مبلغ 3.600 یورو تا 4000 یورو در کل طول دوره تحصیلی حمایت مالی می کند.

خوابگاه دانشگاه بوردو فرانسه و امکانات رفاهی آن

بیشتر دانشجویان و خانواده ها به دنبال خوابگاه های دانشجویی هستند. این مسئله هم بخاطر کم هزینه تر بودن اجاره خوابگاه و همچنین خاطر جمع بودن خانواده ها از نظر امنیت و نزدیکی به دانشگاه برای فرزندانشان است. هر چند در کشور های اروپایی مدرن شرایط و امنیت به خوبی برای تمامی اقشار جامعه مهیا می باشد. خوابگاه های دانشجویی فرانسه متعلق به بوردو فرانسه (University of Bordeaux) و امکانات رفاهی آن با توجه به امکاناتی که هر ساله دولت فرانسه برای ارتقا رتبه و کیفیت دانشگاه های خود در نظر می گیرد بر کسی پوشیده نیست. همچنین از نظر هزینه اجاره کمتر از 700 یورو در ماه می باشند. نکته قابل توجه پایین بود تعداد خوابگاه ها برای متقاضی غیرفرانسوی می باشد. دانشگاه بوردو فرانسه یکی از دانشگاه های بزرگ با امکانات متعدد بی نظیر چون کتاب خانه های بزرگ، سالن ورزشی و ... می باشد.

 

شرایط اقامت پس از تحصیل در فرانسه در دانشگاه Bordeaux

دریافت اقامت در هر کشوری نیازمندی رعایت کردن برخی موارد می باشد و باید دوره خود را طی کند. شرایط اقامت پس از تحصیل در فرانسه در دانشگاه Bordeaux به این صورت است که دانشجویان می بایست پس از اتمام تحصیلات خود باید به دنیای کار ورود کنند. فارغ التحصیلان دانشگاه بوردو فرانسه پس از ورود به بازار کار و گذشت 5 سال کار کردن و پرداخت مالیات و بیمه در این کشور موفق به دریافت اقامت دائم می شوند. همچنین شما در طول این مدت با یادگیری زبان و فرهنگ می توانید برای درخواست پاسپورت فرانسه آماده شوید.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر و ورود به سایت دانشگاه بوردو فرانسه هستید، اینجا کلیک کنید➡️


سوالات متداول

✅ آیا هزینه های تحصیل در دانشگاه بورودو فرانسه برای متقاضی غیرفرانسوی رایگان است؟

در صورت تحصیل به زبان فرانسوی می توانند برای دریافت پذیرش درخواست دهند و در صورت قبولی بصورت رایگان به تحصیل بپردازند.

✅ شهریه دانشگاه بوردو فرانسه چه میزانی دارد؟

2700 تا 4000 یورو در سال

✅ هزینه خوابگاه های دانشگاه Bordeaux چه مبلغی دارد؟

700 یورو در ماه

✅ رتبه دانشگاه بوردو فرانسه چه سطحی در دنیا دارد؟

جایگاه این دانشگاه طبق سازمان THE 201 تا 300 است.

سخن پایانی

در این مقاله دانشگاه بوردو فرانسه را به جهت ارائه شرایط پذیرش، مدارک زبان مورد نیاز و دیگر موارد پرداخته شد. دانشگاه بوردو فرانسه با توجه به اینکه یکی از دانشگاه های دولتی می باشد دریافت مستقیم پذیرش از این دانشگاه برای دانشجویان غیرفرانسوی کار چندان آسانی نمی باشد. منتها در صورت تحصیل زبان فرانسوی در کالج های زبان این کشور شما می توانید برای تحصیل در دانشگاه بوردو (University of Bordeaux) و حتی دیگر دانشگاه های دولتی اقدام نمائید. همچنین شما هم به زبان انگلیسی در هر سه مقطع می توانید تحصیل کنید و پس از اتمام تحصیلات با ورود به بازار کار در این کشور برای اقامت دائم بعد از 5 سال اقدام نمائید. شما همراهان گرامی می توانید با تماس رایگان با موسسه ملک پور، شرایط خود را بررسی و بهترین کشور و مسیر را با توجه به شرایط خود انتخاب نمائید.

امتیاز 5 از 5 ( 1 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
مشاوره رایگان