مهاجرت به دانمارک از طریق خرید ملک

4 نظر

مهاجرت به دانمارک از طریق خرید ملک

دانمارک یکی از کشورهای اسکاندیناوی است که به واسطه سطح بالای شاخص های زندگی از جمله درآمد، شادی و رفاه متقاضیان زیادی را برای مهاجرت دارد. روش های مختلفی برای مهاجرت به کشور دانمارک وجود دارد که تحصیل و کار جزو متداول ترین روش ها هستند اما در این بین برخی تمایل دارند تا با سرمایه گذاری به این کشور ورود پیدا کنند. سوال بسیاری از متقاضیان این است که آیا مهاجرت به دانمارک از طریق خرید ملک امکان پذیر است؟ برای اطلاع از شرایط خرید ملک در دانمارک و یا حتی اجاره خانه در دانمارک توصیه می کنیم به مطالبی که در این مقاله توسط موسسه ملک پور تهیه شده است توجه نمایید. در این مقاله مهاجرت به دانمارک از طریق ملک و موضوعات حول آن مانند قیمت خانه ویلایی و اجاره در دانمارک، به صورت علمی مورد تحلیل و بررسی قرار گرفته است و در صورتی که سوالی در خصوص این موضوع داشته باشید می توانید با مشاورین مجرب موسسه تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت نمایید.

 • شرایط خرید ملک در دانمارک
 • اخذ اقامت و تابعیت دانمارک با خرید ملک
 • استانداردها و شاخص های اقتصادی مرتبط با سرمایه گذاری در دانمارک
 • واجدین شرایط خرید ملک در دانمارک
 • مراحل قانونی خرید ملک در دانمارک
 • هزینه های خرید ملک و اجاره ملک در دانمارک
 • توصیه های حقوقی در زمینه مهاجرت به دانمارک از طریق خرید ملک
 • سوالات متداول راجع به مهاجرت به دانمارک از طریق خرید ملک
 • سخن پایانی در مورد مهاجرت به دانمارک از طریق خرید ملک

اقامت ترکیه از طریق خرید ملکشرایط خرید ملک در دانمارک

افرادی که قصد مهاجرت به دانمارک از طریق خرید ملک را دارند باید با شرایط خرید ملک در دانمارک آشنا شوند و بدانند که آیا قوانین کشور برای خرید ملک توسط مهاجرین به چه صورت است. کشور دانمارک در خصوص خرید ملک قوانین سفت و سختی در نظر گرفته است و اجازه خرید ملک به هر کسی نمی دهد. از مهم ترین نکاتی که می توانیم برای خرید ملک در دانمارک برای مهاجرین اشاره کنیم این است که متقاضی نمی تواند ملک را تنها با هدف سرمایه گذاری خریداری کند و از آن استفاده نکند. در صورتی که این موضوع اثبات شود اجازه خرید ملک به متقاضی داده نمی شود و در واقع این نشان دهنده این است که خریدار قصد استفاده از ملک را ندارد. برای هر معامله ملک در دانمارک قوانین به صورتی است که خریدار باید شرایط خاصی داشته باشد و فروشنده نیز باید موارد خاصی را انجام داده و در واقع تمام روال و هزینه ها مشخص شده و منظم است که در عناوین بعد به بررسی شرایط خریدار، مراحل و هزینه های خرید ملک در دانمارک اشاره خواهیم کرد.

اخذ اقامت و تابعیت دانمارک با خرید ملک

اکنون که با شرایط خرید ملک در دانمارک آشنا شدیم خوب است تا بدانیم آیا این روش منجر به دریافت اقامت و تابعیت اشخاص می شود؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که کشورهای کمی در دنیا هستند که با خرید ملک به شخص اقامت ارائه می نمایند که در اتحادیه اروپا می توانیم کشورهای پرتغال، اسپانیا و یونان را نام ببریم که افراد با سرمایه گذاری از حدود 250.000 تا 500.000 یورو می توانند اقامت طلایی این کشورها را بدست آورند. با توجه به این موضوع و مطلبی که در عنوان قبل ذکر شد می توانیم بگوییم که نه تنها اقامت دانمارک از طریق خرید ملک امکان پذیر نیست بلکه تنها افرادی می توانند در این کشور ملک خریداری کنند که به نوعی اقامت این کشور را داشته باشند و بخواهند در این کشور زندگی کنند. با توجه به این موضوع که امکان اقامت دانمارک از طریق خرید ملک وجود ندارد، افرادی که تمایل به سرمایه گذاری در ملک را دارند می توانند برای دریافت اقامت کشورهای پرتغال، اسپانیا و یا یونان اقدام نمایند.

استانداردها و شاخص های اقتصادی مرتبط با سرمایه گذاری در دانمارک

تمامی سرمایه گذاران قبل از هر سرمایه گذاری شرایط سرمایه گذاری در محیط را مورد تحلیل و بررسی قرار می دهند و پس از بررسی دقیق تمام ریسک ها و شانس ها و قوانین اقدام به سرمایه گذاری می کنند و یا از آن منصرف می شوند. هر سرمایه گذرای که بخواهد برای خرید ملک در دانمارک اقدام داشته باشد باید محیط سرمایه گذاری خود را شناسایی کند و برای این منظور شاخص ها و استانداردهای سرمایه گذاری می تواند در تصمیم نهایی برای انجام کار تاثیر زیادی داشته باشد. حال با توجه به این موضوع ما برخی از مهم ترین استانداردهای سرمایه گذاری در دانمارک را مطابق آمارهای بین المللی بررسی می نماییم تا کلیتی از محیط سرمایه گذاری در این کشور داشته باشید.

در بررسی استانداردهای سرمایه گذاری سه مورد نرخ مصادره اموال، کنترل فساد اداری و شاخص کیفیت نظارتی را در نظر می گیریم. نرخ مصادره اموال ریسکی است که اصل سرمایه شما را تهدید می کند که عدد 1 کمترین میزان و 7 بیشترین مقدار است و دانمارک با ریسک 1 در واقع کمترین میزان ریسک مصادره اموال را دارد. استانداردهای کنترل فساد اداری و شاخص کیفیت نظارتی در بازه 5 رقمی بین منفی و مثبت 2.5 مورد بررسی قرار می گیرد که هرچه این پارامترها به عدد مثبت 2.5 نزدیک تر باشند نشانه بهتری برای سرمایه گذار است زیرا حمایت های بیشتری را از جانب دولت متوجه خود می بیند. نمودارهای هرکدام از این استانداردها را می توانید در ذیل این مطلب مشاهده نمایید.

خرید ملک در دانمارک

شاخص ریسک مصادره اموال

 

مهاجرت به دانمارک از طریق خرید ملک

شاخص کنترل فساد

 

مهاجرت به دانمارک از طریق خرید ملک

شاخص کیفیت نظارتی

علاوه بر استانداردهای سرمایه گذاری باید شاخص های دیگری از جمله تولید ناخالص داخلی (GDP)، تورم، مالیات بر درآمد و ... نیز باید مورد بررسی قرار بگیرند تا شخص بتواند برآوردی از هزینه و درآمدهای خود نیز داشته باشد. در برآورد این موارد توجه به GDP کشور و مقایسه آن با سایر کشورها می تواند نتایج خوبی در اختیار شما قرار دهد و شاخصی برای سطح زندگی شما نیز به حساب می آید. نمودار GDP نشان از اقتصاد رو به رشد کشور دانمارک دارد که نشان می دهد همواره این شاخص نسبت به سال گذشته اش افزایش داشته و معیاری مثبت است. علاوه بر GDP باید تورم و مالیات را نیز مشاهده نمایید که با توجه به نمودارهای بدست آمده تورم در 10 سال گذشته همواره تحت کنترل بوده و کمتر از 3 درصد و سالیان اخیر حتی کمتر از 2 درصد بوده است. مالیات نیز بر درآمد شخص لحاظ می شود و افراد با توجه به سطح درآمد خود مالیات پرداخت خواهند نمود. نمودار این شاخص ها را نیز می توانید در ذیل مشاهده نمایید.

مهاجرت به دانمارک از طریق خرید ملک

شاخص تولید ناخالص داخلی

 

مهاجرت به دانمارک از طریق خرید ملک

شاخص تورم

 

مهاجرت به دانمارک از طریق خرید ملک

شاخص مالیات

واجدین شرایط خرید ملک در دانمارک

همانطور که در بررسی شرایط کلی خرید ملک در دانمارک اشاره کردیم، فردی که قصد خرید ملک در دانمارک را دارد باید نشان دهد که به قصد حضور و به منظور زندگی در آن ملک می خواهد ملک خریداری کند و هدفش سرمایه گذاری و یا صرفاً خرید یک خانه برای تعطیلات نیست. این مقاله به همت و کوشش تیم تحقیقاتی موسسه ملک پور تهیه و تنظیم شده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیرمجاز و حرام می باشد. از اصلی ترین شرایطی که خریدار برای خرید ملک در دانمارک باید داشته باشد می توانیم به موارد زیر اشاره نماییم:

 • متقاضی باید اقامت دائم دانمارک را داشته باشد یا حداقل 5 سال در این کشور سابقه اقامت داشته باشد.
 • متقاضی پاسپورت اروپایی داشته باشد و یا اینکه در دانمارک مشغول به کار باشد و از ملک در طول سال استفاده کند.
 • متقاضی فاقد پاسپورت اروپایی باید اجازه وزارت دادگستری دانمارک برای خرید ملک را کسب کند.
 • متقاضی باید نشان دهد قصد استفاده از ملک خریداری شده را دارد و در طول سال در آن سکونت خواهد داشت.

مراحل قانونی خرید ملک در دانمارک

پس از بررسی شرایط خرید ملک برای متقاضیانی که قصد مهاجرت به دانمارک از طریق ملک را دارند خوب است تا قدری با مراحل قانونی این کار آشنا شویم. همانطور که مشاهده فرمودید در خرید ملک دانمارک خریدار باید یکسری شرایط را دارا باشد تا بتواند برای خرید ملک اقدام کند و از طرف دیگر فروشنده نیز باید شرایطی را رعایت کند. فروشنده باید گزارشی از ملک ارائه کند و وضعیت فیزیکی ملک و نقصان های قابل توجه و نقص های احتمالی را شرح دهد و اگر این گزارش انجام نشود فروشنده تا 20 سال مسئول خسارت های وارده به ملک بعد از فروش است و وجود گزارش ملک یک امر عادی است. همینطور فروشنده باید توضیحات لازم در خصوص هزینه های انرژی و پیشنهادات خود برای کاهش هزینه های انرژی را به مالک جدید ارائه نماید. این موارد تنها بخشی از جزئیات و حساسیت هایی است که در خرید و فروش ملک در دانمارک مورد توجه قرار می گیرد.

در صورتی که خریدار شرایط ذکر شده را داشته باشد از طریق سایت های خرید ملک یا بنگاه های املاک تایید شده در دانمارک می تواند ملک مورد نظر خود را پیدا کند. متقاضیانی که واجد شرایط خرید ملک در دانمارک هستند می توانند درصد بالایی از مبلغ خرید ملک را از بانک وام با سود بسیار پایین دریافت نمایند. پس از توافق خریدار و فروشنده و زمانی که قرارداد خرید ملک امضا شد، خریدار 5% از قیمت ملک را به آژانس املاک واریز می کند و مابقی را پس از امضای سند انتقال به حساب فروشنده واریز می نماید.

هزینه های خرید ملک و اجاره ملک در دانمارک

تا به اینجای کار موارد متعددی در باب مهاجرت به دانمارک از طریق خرید ملک را بیان نمودیم و حال به بررسی هزینه های خرید و اجاره خانه در دانمارک خواهیم پرداخت. یا حتی می توانیم به بررسی این مورد بپردازیم که قیمت خانه ویلایی در دانمارک یا خانه های دیگر به چه صورت است. در این مبحث باید عنوان کنیم که فارغ از قیمت خانه ویلایی در دانمارک در یک سری از مناطق تفریحی با توجه به موضوعاتی که شخص باید در طول سال در آن ساکن باشد خیلی فراهم نیست ولی می توانیم قیمت خرید و اجاره خانه در دانمارک را بررسی نماییم. همانطور که می دانید قیمت ملک در دانمارک مانند تمام نقاط دنیا بسته نوع ملک و یا منطقه ای که ملک در آن واقع شده است متفاوت است اما میانگینی از قیمت های موجود در بازار املاک کشور دانمارک را خدمت شما تقدیم می نماییم.

 

قیمت خرید ملک در دانمارک

بر اساس

موقعیت مکانی ملک

قیمت به یورو

هر متر مربع

مرکز شهر

4923.24

هر متر مربع

خارج از شهر

3403.67

 

قیمت اجاره ملک در دانمارک

نوع ملک

موقعیت مکانی ملک

قیمت به یورو (هر ماه)

1 خوابه

مرکز شهر

940.35

1 خوابه

خارج از شهر

683.10

3 خوابه

مرکز شهر

1716.60

3 خوابه

خارج از شهر

1273.22

توصیه های حقوقی در زمینه مهاجرت به دانمارک از طریق خرید ملک

همانطور که در این مقاله مشاهده فرمودید اگر شخصی با هدف مهاجرت به دانمارک از طریق خرید ملک بخواهد سرمایه خود را به این کشور انتقال دهد با توجه به عدم اجازه قانون به متقاضی، عملاً فرد نه می تواند ملکی در این کشور خریداری کند و نه می تواند اقامت دانمارک را کسب کند. در واقع خرید ملک در دانمارک تنها برای کسانی امکان پذیر است که به روش های مختلفی توانسته اند اقامت این کشور را بدست آورده باشند و بخواهند در طول سال از آن ملک استفاده داشته باشند. پس سخت گیری های دولت دانمارک در زمینه خرید ملک برای مهاجرین بسیار بالاست و هر کسی و با هر هدفی نمی تواند ملک خریداری کند. اما اگر شخصی اقامت این کشور را دارد و می خواهد ملکی در این کشور بخرد می تواند از بنگاه های مورد تایید دولت کمک بگیرد تا در مسیر قانونی انجام کار راهنمای متقاضی باشند. اما اگر هدف متقاضی از خرید ملک در دانمارک یا سایر کشورهای اروپایی مانند پرتغال و اسپانیا و ... دریافت اقامت است می تواند با مشاور معتبر مهاجرتی مشاوره شود و با مسیر قانونی این امر آشنا شود.

اگر قصد مهاجرت دارید و آشنایی با روش های متعدد مهاجرتی ندارید می توانید با تهیه محصوص راهنمای گام به گام تا اخذ اقامت با تدریس مدیر موسسه ملک پور، با تمام روش های مهاجرتی آشنا شده و بهترین مسیر را برای خود انتخاب نمایید.

گام به گام تا اخذ اقامت

 


سوالات متداول راجع به مهاجرت به دانمارک از طریق خرید ملک

✅ آیا خرید ملک برای دریافت اقامت در دانمارک امکان پذیر است و در صورت امکان حداقل مبلغی که برای این کار لازم است چقدر می باشد؟

خیر، مهاجرینی که اقامت کشور دانمارک را ندارند به طور کلی و فارغ از قیمت، اجازه خرید ملک در دانمارک را نخواهند داشت.

✅ حداقل مبلغی که با آن می توان در دانمارک خانه خریداری کرد چقدر است؟

حداقل ها با توجه به شرایط خانه مشخص می شود و معمولاً با حدود 70 هزار یورو می توان ملکی را خریداری نمود.

✅ اجاره ملک در دانمارک برای یک خانواده 4 نفره به چه صورت است؟

همانطور که در مقاله اشاره شد اجازه ملک بسته به بزرگی ملک و مکان آن مشخص می شود و اگر به طور مثال شخص خانه 3 خوابه اجاره نماید حدود 1200 یورو در خارج از شهر و 1700 یورو در داخل شهر باید پرداخت نماید.

✅ آیا افرادی که اقامت کاری یا تحصیلی در دانمارک را داشته باشند می توانند در این کشور ملک بخرند؟

بله، این افراد با دریافت مجوز از وزارت دادگستری کشور دانمارک می توانند مبادرت به خرید ملک در این کشور نمایند.


_____________سخن پایانی درمورد مهاجرت به دانمارک از طریق خرید ملک____________

موضوعات مختلفی حول موضوع مهاجرت به دانمارک از طریق خرید ملک را مانند قیمت خانه ویلایی و اجاره مورد تحلیل و بررسی قرار دادیم که از اصلی ترین موضوعات آن می توانیم به شرایط خریدار، قوانین خرید ملک در دانمارک، امکان سنجی دریافت اقامت برای مهاجرین از طریق خرید ملک، قیمت خرید و اجاره خانه در دانمارک و موضوعات متعدد دیگر اشاره نماییم. در جمع بندی این موضوع باید عنوان کنیم که متقاضی خارجی بدون اقامت دانمارک و دریافت تاییدیه های لازم نمی تواند در این کشور ملک خریداری کند پس اصلا امکان مهاجرت به دانمارک از طریق خرید ملک وجود ندارد. حال اگر تمایل دارید تا با خرید ملک اقدام به دریافت اقامت کنید می توانید در کشورهای پرتغال، اسپانیا و یونان اقدام به دریافت اقامت نمایید. موسسه ملک پور با ارائه این مقاله تلاش کرد تا اطلاعات مفیدی در خصوص مهاجرت به دانمارک از طریق خرید ملک را در اختیار شما قرار دهد. حال برای بررسی شرایط و دریاف پاسخ سوالات خود در این باب می توانید از مشاوره رایگان تلفنی با مشاورین مجموعه استفاده نمایید یا سوالات خود را در قالب دیدگاه برای ما ارسال نمایید.

امتیاز 3.17 از 5 ( 23 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
ناهید
سلام و عرض ادب خدمت شما من 60 ساله هستم و تحصیلاتم دیپلمه میخواستم از طریق خرید ملک اقامت یک کشور اروپایی رو بدست بیارم ؟ ایا میتونم از طریق خرید ملک در دانمارک اقامت بگیرم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز کشور دانمارک به صرف خرید ملک اقامت نمی دهد ولی در کشورهایی چون پرتغال، یونان، اسپانیا و قبرس جنوبی می توانید ملک بخرید و اقامت اروپا را دریافت نمایید. در پرتغال با خرید ملک اقامتی که دریافت می کنید فقط در سال 7 روز شرط حضور دارد و می تواند برای شما گزینه مناسبی باشد. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
محمد
سلام و عرض ادب من پزشک هستم و با موسسه بی نظیر شما برای معادل سازی در دانمارک قرارداد بستم و حالا خواستم بدونم که آیا در طول دوره معادل سازی می تونم تو دانمارک ملک خریداری کنم؟ حداقل مبلغی نیاز هست برای این کار؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز با توجه به اینکه شما با موسسه قرارداد دارید و تیم CM به شما معرفی شده است، می توانید از این تیم سوالات خود را بپرسید تا پاسخ های دقیق تری دریافت نمایید. اما بصورت کلی امکان خرید ملک را دارید. موفق باشید.
با سلام و خسته نباشيد.ايا خريد ملك دانمارك كمكي به پروسه اقامت در دانمارك ميكنه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز کشور دانمارک به صرف خرید ملک اقامتی نمی دهد. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
سلیمان زاده
سلام مقاله شما خیلی به روز بود و اطلاعات جالبی در مورد مهاجرت به دانمارک از طریق خرید ملک ارائه کردید. قوانین سفت و سختی که برای خرید ملک برای مهاجرین قرار دادن و همینطور شرایط فروش خیلی برام جالب بودن. اینها همه نشانه اینه که دانمارک یک گزینه عالی برای مهاجرت هست و دریافت اقامتش می تونه ارزشمند باشه. خواستم بدونم آیا با انجام سرمایه گذاری های دیگه می تونیم اقامت دانمارک رو بدست بیاریم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
عرض ادب و ارادت از طریق کارآفرینی،ثبت شرکت و خرید اوراق قرضه امکان سرمایه گذاری در این کشور وجود دارد منتهای مراتب نرخ مالیات در دانمارک بسیار بالا بوده و در خصوص پرونده های سرمایه گذاری در این کشور تا حد زیادی میتوان گفت نظارت و سختگیری لحاظ خواهد شد. پیشنهاد میکنم برای دریافت مشاوره تلفنی رایگان و بررسی شرایطتان توسط کارشناسان مجرب مجموعه با موسسه ارتباط برقرار بفرمایید.موفق باشید.
مشاوره رایگان