شرایط ثبت شرکت در آلمان

9 آذر 1402 33 نظر

برای ثبت شرکت در آلمان انواع مختلفی وجود دارد که ثبت شرکت gmbh با سرمایه 250 هزار یورویی پرطرفدارترین نوع می باشد.

کیفیت زندگی در آلمان، در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی بسیار بالاتر می‌باشد، و به عبارتی  آلمان هسته مرکزی اروپا می‌باشد. اکثر کمپانی‌های بزرگ و مطرحی که شما می‌شناسید یا در آلمان هستند و یا شعبه‌ای از آنها در آلمان قرار دارد. از این رو راه ‌اندازی بیزینس در آلمان نسبت به بسیاری از کشورها کوچک دیگر مانند اتریش بهتر می‌باشد، و بازدهی بهتری خواهد داشت. مثلاً برای پیشرفت در کشور کوچک مانند اتریش نیاز است که با افراد سرشناس در حوزه کاری خود آشنا بوده باشند اما کشور آلمان اینگونه نیست و مهاجر پذیرتر است و تنها به دانش شما توجه می‌کنند پس اگر دانش کافی داشته باشید امکان رشد برای شما به راحتی فراهم خواهد بود. برای ثبت شرکت در اتریش به دو طریق می‌توانید اقدام کنید:

 • یک شعبه از یک شرکت را خریداری می‌کنید: به عنوان مثال شعبه‌ای از کمپانی کنتاکی را خریداری می‌کنید طبق نظر شرکت اصلی شعبه خود را اداره می‌کنید.
 • یک شرکت در آلمان افتتاح می‌کنید و بیزینس خود را شروع می‌کنید: اگر مایل باشید که ثبت شرکت در آلمان را داشته باشید باید یک بیزینس آیدی ارائه دهید موسسه mie به کمک وکیل محلی آلمان شما را در این راستا حمایت می‌کند. در صورت داشتن قرارداد با موسسه mie  گام به گام  تا ثبت شرکت و مصاحبه مراجعه به سفارت و دریافت ویزا با شما همراه خواهیم بود. از این رو توصیه می‌گردد برای اینکه بتوانید پیشرفت خوبی در مهاجرت داشته باشید از متخصصین موسسه mie استفاده فرمایید

ویدیو موسسه MIE در مورد ثبت شرکت آلمان


مهم است قبل از تصمیم گیری از ریسک های این روش آگاه شوید. موسسه mie در تمام طول مسیر گام به گام شما را همراهی خواهد کرد. با ثبت شرکت آلمان می توانید اقامت این کشور را گرفته و با گذشت 5 سال به اقامت دائم برسید. موسسه ملک پور با بررسی شرایط اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت در این محتوا، آماده پاسخگویی به سوالات و گزارش خدمات ما از مسیر مشاروه رایگان تلفنی است.

ثبت شرکت آلمان در 30 ثانیه

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد

تماس با ما

مهاجرت به آلمان از طریق ثبت شرکت

انواع شرکت در آلمان

برای اطلاع از این انواع شرکت در آلمان و انتخاب مورد متناسب با اهداف شما، به بررسی این شرکت ها خواهیم پرداخت:

ویدیو موسسه MIE در مورد ثبت شرکت آلمان


 

 

خلاصه ای از انواع شرکت در جدول زیر مطالعه و سپس به بررسی مهمترین شرکت ها در آلمان می پردازیم:

نوع

مدیریت

انواع زیرمجموعه

شرکت های انحصاری

مالکیت انفرادی (مدیریت توسط یک نفر)

-

مشارکت

حداقل دو شخص حقوقی (اعم از دو نفر یا شرکت ها / سازمان ها)

 • مشارکت قانون مدنی (GbR)
 • مشارکت محدود (KG)
 • مشارکت تجاری عمومی (OHG)
 • مشارکت محدود و مشارکت محدود شرکت (GmbH & Co. KG)
 • شرکت مشارکتی (PartG)

Corporations

یک تا پنج نفر با مالیات بیشتر

 • شرکت با مسئولیت محدود (GmbH)
 • شرکت سهامی خاص موقت (UG یا Mini-GmbH)
 • شرکت محدود غیر انتفاعی (GmbH - gGmbH)
 • شرکت سهامی عام (AG)

ثبت شرکت Gmbh در آلمان

عموما مرسوم ترین ساختار تجاری برای شرکت ها در آلمان، شرکت سهامی خاص یا Gesellschaft mit beschränkter Haftung (GmbH) است. برخلاف دیگر ساختار ها مانند شرکت‌های فردی یا عمومی، مسئولیت سهامداران محدود است.

در این روش افراد باید در مراجع مربوطه همچون ثبت تجاری، دفتر تجارت و غیره به ثبت کسب و کار خود بپردازند. همچنین در این نوع شرکت برای ثبت دفتر در دفتر اسناد رسمی باید هزینه های مربوط به آن را که بین ۲۶۰ یورو خواهد بود و برای ورود به Handlesregister ۳۵۰ یورو را باید پرداخت نمایند.

ویدئو موسسه MIE در مورد راه های اخذ اقامت المان


شرایط ثبت شرکت Gmbh در آلمان

 • حداقل سرمایه 250 هزار یورو (نیمی از ان باید در زمان درخواست در حساب باشد)
 • سرمایه می تواند ملک، خودرو، ماشین الات، تسهیلات، کمک های مالی یارانه و یا ... باشد.
 • ایجاد شرکت از طریق یک قرارداد مشارکت تأیید شده توسط یک دفتر اسناد رسمی
 • ثبت نام در سازمان دارایی، وزارت تجارت و اتاق بازرگانی

ثبت شرکت ug در آلمان

شرکت با مسئولیت محدود موقت یا Unternehmergesellschaft (UG) که اغلب با عنوان «mini-GmbH» نیز شناخته می‌شود، به خودی خود یک ساختار متفاوت نیست، بلکه زیر شاخه ای از GmbH است.  این مورد برای کارآفرینانی که می خواهند بشکل مسئولیت محدود اقدام نمایند، اما با سرمایه سهام کمتری نسبت به GmbH شروع کنند، مناسب است.
از لحاظ سرمایه در مقایسه با 25000 یورویی که برای یک GmbH نیاز است، در عوض می توان یک شرکت UG را با کمتر از یک یورو ایجاد کرد. پس از تأسیس، صاحب شرکت موظف است حداقل 25 درصد از سود خالص سالانه خود را به عنوان ذخیره در صندوقی پس انداز کند. به محض اینکه سرمایه پس انداز شده به 25000 یورو رسید، شرکت می تواند به یک GmbH معمولی تبدیل شود و دیگر نیازی به پس انداز اجباری نیست. هزینه دفتر اسناد رسمی برای ثبت شرکت ug بین ۲۰ تا ۶۰ یورو می باشد که در پیش روی افراد قرار دارد.

ثبت شرکت gGmbH

برای متقاضیانی که می خواهند اهداف خیرخواهانه را با شرکت خود دنبال کنند، این مورد پبشنهاد می شود. این نوع شرکت ها غیرانتفاعی بوده و گونه ای از GmbH بشمار می ایند و باید یک فعالیت خیرخواهانه، غیر تجاری یا مذهبی را ارائه کنند. در این روش نیاز است تا از طرف سازمان دارایی نروژ تاییدیه دریافت شود.

ثبت شرکت AG

 Aktiengesellschaft (AG) شرکتی است که در آن سرمایه شرکت سهام به سهام تقسیم می شود که می تواند آزادانه در بازار سهام معامله گردد. اگرچه AG هایی با یک نفر موسس وجود دارند، اما اغلب AG ها شرکت های بزرگی هستند که گردش مالی بالایی دارند، زیرا قوانین آلمان الزاماتی زیادی را برای تاسیس شرکت و هم در مراحل بعدی تعیین می کند. این نوع شرکت برای شرکت هایی که بزرگ تر هستند، بسیار مناسب است و به افرادی که به تازگی قصد ثبت شرکت دارند توصیه نمی شود. سرمایه اولیه ای که برای این نوع شرکت باید در نظر گرفت، حداقل مبلغ 50,000 یورو می باشد و نسبت به شرکت با مسئولیت محدود، نیاز به سرمایه اولیه بیشتری دارد.

شرایط جهت ثبت شرکت در آلمان از نوع AG

 • سرمایه اولیه 50000 یورو(یک چهارم ان باید در زمان درخواست در حساب باشد)
 • حداقل یک سهام دار با 3 نفر در هیئت نظارت
 • ثبت نام در سازمان دارایی، وزارت تجارت و اتاق بازرگانی

سایر موارد شامل شرایط ثبت شرکت در آلمان موارد ذیل است:

 • شرکت مشارکت کلی (OHG): در این نوع شرکت، تمامی شرکاء در برابر تعهدات و بدهی ها مسئول بوده و سود و زیان بین آن ها به اشتراک گذاشته می شود. در واقع شرکت، فاقد تصمیم گیرنده ای واحد بوده و تصمیمات به صورت مشارکتی اخذ می شوند.
 • شرکت مشارکت محدود (KG): این شرکت ها مانند شرکت های مشارکت کلی بوده و در آن حداقل دو نفر با هم شریک هستند که می توانند مسئولیت نامحدودی داشته و نقش تأثیرگذاری در تصمیم گیری های شرکت داشته باشند؛ ضمن اینکه اهداف تجاری مشترکی را دنبال می نمایند.
 • شرکت با مشارکت و مسئولیت محدود (GMBH & KG): این شرکت تلفیقی از دو نوع شرکت است که با مسئولیت و مشارکت محدود به وجود می آید و برای کارآفرینانی که به سرمایه گسترده ای نیاز دارند، مناسب می باشد.

ثبت شعبه شرکت در آلمان

این امکان برای شرکت های خارجی وجود دارد که در صورت شرایطی، جهت تاسیس و ثبت شعبه شرکت در آلمان اقدام کنند. این شعب دارای یک شخص حقوقی مستقل می باشد که به طور کامل و جزئی متعلق به شرکت اصلی خارجی هستند. در زمان تاسیس یک شعبه شرکت، سرمایه گذار قادر از بین چند نوع شرکت و مشارکت که در زیر آمده است یکی را انتخاب نماید.

شرکت فرعی

زمانی که یک شرکت فرعی راه‌اندازی می‌شود در واقع یک شرکت قانونی و مستقل به وجود آمده است و در آن شرکت، فردی به نام خود معامله می‌کند و ترازنامه خود را تهیه می نماید. این نوع شرکت، بهترین گزینه برای شرکت های بزرگ تر و تاسیس شده می باشد. طبق قوانین آلمان سه شکل عمده از شرکت ها وجود دارد که شامل شرکت با مسئولیت محدود، سهام شرکت و شرکت آلمانی با مسئولیت محدود و خصوصی می باشد.

ثبت شعبه مستقل

نوع دیگری از ثبت شعبه شرکت در آلمان به ثبت شعبه مستقل اختصاص می یابد. ثبت شرکت مستقل متحمل پرداخت مالیات در کشور آلمان به صورت دوگانه می شود. ثبت شعبه مستقل از لحاظ حقوقی یک نهاد دائمی به حساب می‌آید که حداقل دارای یک مدیر می باشد و برای ثبت نام، نیاز به ارائه سرمایه قابل توجه نخواهد بود. بعد از موفقیت در ثبت شعبه در آلمان آن شعبه جز شرکت اصلی به شمار می رود.

حداقل سرمایه برای تاسیس شرکت در آلمان

میزان منابع مالی مورد نیاز برای ثبت شرکت در آلمان وابسته به انتخاب نوع شرکت می باشد اما به طور کلی حداقل مبلغی که نیاز است تا فرد را واجد شرایط ثبت شرکت کند، 25000 یورو می باشد. گفتنی است که این مبلغ برای ثبت شرکت کافی نبوده و این تنها کف میزان سرمایه برای ورود به مقوله مورد بحث در آلمان می باشد که قطعا این عدد قابل افزایش است.

مراحل ثبت شرکت در آلمان

متقاضی مهاجرت به آلمان بایستی مدارک خود را مطابق ضوابط، آماده کرده و طی مراحل مشخص شده به ادارات مربوطه ارائه نماید. البته این مدارک شامل جزئیاتی است که وکیل ثبت شرکت می تواند آن را برای شما انجام داده و راهنمای شما در پروسه ثبت شرکت باشد. این مراحل باید به صورت کامل و صحیح انجام شوند تا فرآیند ثبت شرکت به صورت درست و در سریع ترین زمان ممکن انجام شود.

مراحل ثبت شرکت در آلمان

 • انتخاب نوع شرکت و تکمیل فرم های مربوطه
 • انتخاب یک نام برای شرکت
 • ارائه طرح تجاری به سازمان مربوطه
 • ارائه و ثبت اساسنامه در دفتر اسناد رسمی
 • تأسیس و راه اندازی شرکت
 • ایجاد یک حساب بانکی برای شرکت
 • واریز حداقل سرمایه به حساب بانکی ایجاد شده
 • مشخص نموده منطقه و محل تأسیس شرکت به منظور ارتباط با ادارات و مراکز محلی
 • ارائه تمامی مدارک شرکت به دادگاه محلی

موارد ذکر شده، مهم ترین مراحلیست که متقاضی اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت باید آنها را طی نماید تا شرکت او ثبت شده و شروع به کار کند. البته هر کدام از این مراحل، شامل جزئیات بسیاری است که بسته به نوع شرکت و شرایط اشخاص با هم متفاوت می باشد.

این مقاله را از دست ندهید: کارآفرینی در آلمان

در این مقاله ما راه های موفقیت و جوانب کارآفرینی در آلمان را به شما خواهیم آموخت.

مالیات ثبت شرکت در آلمان

اگر در آلمان شرکت دارید، بسته به نوع کسب و کار و گردش مالی سالانه خود، باید برخی از موارد زیر (یا همه ان ها) را پرداخت کنید:

 • مالیات تجارت: کلیه مشاغل تجاری در آلمان (به استثنای مشاغل آزاد و شرکت های غیرانتفاعی) موظف به پرداخت مالیات تجارت هستند. مالیات تجارت یک مالیات ایالتی است که سالانه اخذ و به مراجع ایالتی پرداخت می گردد. نرخ پایه برای مالیات تجارت 3.5٪ است که در نرخ مالیات شهری (بین 200٪ تا 580٪) ضرب می شود، و نرخ کل مالیات تجارت بین 7٪ تا 20.3٪ قرار میگیرد.
 • مالیات شرکت: همه شرکت هایی که مدیریت یا دفتر ثبت شده آن ها در آلمان قرار دارد، مشمول پرداخت مالیات می باشند. مالیات برای ثبت شرکت 15 درصد ثابت است. یعنی افراد میبایست 15 درصد از کل درآمد سالانه خود را به عنوان مالیات، به کشور آلمان بپردازند. هیچ شرکتی مجاز به فرار از مالیات در کشور آلمان نمی باشد و افرادی که از پرداخت مالیات سرباز می زنند، مشمول جریمه های سنگین می گردند هرچند که میزان مالیات شرکت ها، 15 درصد بیان شده اما معمولا 5.5 درصد تحت عنوان هزینه های اضافی نیز در نظر گرفته شده است.
 • مالیات بر درآمد: به جای پرداخت مالیات بر شرکت، مشاغل آزاد و مشاغل یک نفره در آلمان می توانند از طریق مالیات بر درآمد نسبت به پرداخت مالیات اقدام نمایند. در پایان سال مالی، شما می توانید با تکمیل اظهارنامه مالیات بر درآمد سالانه، میزان مالیات خود را محاسبه کنید. این حالت مانند ان است که به عنوان یک کارمند در آلمان کار می کنید.
 • مالیات بر ارزش افزوده: برخی از مشاغل باید مالیات بر ارزش افزوده (VAT) را برای برخی محصولات و خدمات از مشتریان خود دریافت کنند. این میزان برای موارد مربوطه 19% خواهد بود، که شما باید این میزان را به هزینه های خود در قبال ان محصول یا خدمات، اضافه کنید.
 • مالیات حقوق و دستمزد: اگر فردی یا افرادی را استخدام کرده اید، باید مالیات حقوق و دستمزد را از حقوق ماهانه او کسر کنید. این مبلغ شامل مالیات و کمک های مالی به سیستم تامین اجتماعی، طرح های بازنشستگی و طرح های بیمه درمانی می شود.
 • مالیات کلیسا: اگر کسب و کار شما وابسته به سازمان‌های مذهبی است، ممکن است ملزم به پرداخت مالیات کلیسا بین ۸ تا ۹ درصد باشید.

هزینه ثبت شرکت در آلمان

به جز سرمایه اولیه ای که شخص باید برای شرکت ثبت شده در نظر بگیرد، می توانیم به موارد دیگری مانند هزینه ثبت شرکت در آلمان، حسابداری، ثبت نام شرکت و... اشاره نماییم. البته این هزینه ها نیز بسته به موضوعات مختلف متغیر هستند. به طور مثال هزینه حسابداری برای یک شرکت آلمانی، از 100 یورو در ماه آغاز می شود و یا هزینه های ثبت نام برای شرکت با مسئولیت محدود در این کشور تقریباً از 20 یورو شروع و تا 350 یورو ادامه خوهد داشت که بر این مبالغ، هزینه اسناد رسمی نیز افزوده می شود. شاید نباید سرمایه اولیه را به عنوان هزینه برای ثبت شرکت در آلمان در نظر بگیریم؛ اما افراد باید توجه داشته باشند که برای ثبت شرکت خود باید حداقل بخشی از آن را در ابتدا تأمین نمایند. به طور مثال متقاضی ثبت شرکت GMBH حداقل باید 12,500 یورو را در حساب اولیه خود نشان دهد. 

انواع شرکت

هزینه ثبت شرکت بصورت میانگین

شرکت UG

1000 یورو

GMBH شرکت با مسئولیت محدود

1800 یورو

شرکت سهامی AG

1750 یورو

طرح تجاری (بیزینس پلن) برای ثبت شرکت آلمان

متقاضی با یک طرح تجاری عالی، کشور میزبان را متقاعد می نماید که می تواند برای اقتصاد این کشور مفید بوده و بر این اساس، کشور میزبان به وی اجازه راه اندازی شرکت و کار در آلمان را می دهد. متقاضی در این طرح نظیر موارد زیر را باید به صورت شفاف و دقیق اعلام نماید. 

 • هدف خود را از ایجاد شرکت
 • نحوه ایجاد شرکت و پروسه کار
 • میزان جذب نیروی کار
 • سرمایه ورودی به کشور
 • هزینه های انجام کار
 • پیش بینی میزان سود راه اندازی کسب و کار در آلمان

اگرچه برخی از متقاضیان می توانند طرح تجاری خود را بنویسند؛ اما پیشنهاد ما این است که برای بالا بردن درصد موفقیت خود، این طرح را به کمک متخصصان این امر پیش ببرند. موسسه ملک پور با معرفی متخصصان امور تجاری می تواند در این پروسه در کنار شما بوده و به موفقیت شما برای ثبت شرکت در آلمان کمک نماید.

مدارک لازم جهت ثبت شرکت در آلمان

مدارک لازم جهت ثبت شرکت در آلمان که افراد را به هدف خود که ایجاد کسب و کار در این کشور اروپایی پیشرفته می‌باشد می رساند، مدارک زیر است:

 • گواهی اثبات مهارت از زبان انگلیسی و آلمانی
 • شناسنامه کارت ملی و غیره
 • تکمیل فرم درخواست
 • ارائه پاسپورت ای که حداقل ۶ ماه اعتبار دارد
 • مشخص نمودن نام سهامداران
 • تعیین نام علامت شرکت تجاری و حقوقی
 • رزومه
 • چند قطعه عکس
 • مدرک عدم سوء پیشینه
 • آدرس محل زندگی در کشور آلمان
 • بیمه درمانی
 • گردش حساب بانکی

مدت زمان پروسه ثبت شرکت در آلمان

اگر بخواهیم عددی را در رابطه با مدت زمان پروسه ثبت شرکت در آلمان بیان کنیم، در صورت به وجود نیامدن پیشامد و یا نقصی در مراحل، باید زمانی حداقل یک ماهه را برای این عمل در نظر گرفت. همچنین پس از تکمیل پرونده نیز حداقل چند هفته نیاز است تا پرونده متقاضیان بررسی شود تا ثبت شرکت با موفقیت صورت پذیرد.

اخذ اقامت آلمان با ثبت شرکت

شخص با ارائه یک طرح تجاری قوی، خلاقانه و نوآورانه و با سرمایه حداقل 25,000 یورو می تواند شرکتی در این کشور ثبت نماید و به واسطه آن برای خود و اعضای خانواده خود، اقامت آلمان را دریافت نماید. این اقامت پس از 5 سال، تبدیل به اقامت دائم آلمان شده و شخص 3 سال پس از دریافت اقامت دائم نیز می تواند اقدامات لازم برای دریافت تابعیت این کشور را انجام دهد.

مزایای ثبت شرکت در آلمان

از جمله مهم ترین مزایای ثبت شرکت در آلمان می توانیم به قوانین مشخص و اجرای صحیح این قوانین، صنعت پیشرفته و وضعیت مطلوب شاخص های اقتصادی در این کشور، اشاره نمایم. موارد مهم دیگری هم در این رابطه وجود دارد که چند مورد از این نقاط مثبت را در ادامه عنوان خواهیم کرد:

 • دریافت مالیات با نرخی مناسب نسبت به بسیاری از کشورها
 • امکان استفاده از آثار اقامتی برای سرمایه گذار خارجی
 • امکان سفر به سایر کشورهای اتحادیه اروپا بدون ویزا
 • عدم الزام به شراکت با سرمایه گذار آلمانی
 • بالا نبودن میزان سرمایه اولیه مورد نیاز
 • امکان استفاده از وام دولتی این کشور
 • زیرساخت های قوی برای کسب و کار

معایب ثبت شرکت در آلمان

برای آشنایی شما با معایب ثبت شرکت در آلمان، تصمیم گرفته ایم که مهم ترین آنها را در این بخش از مقاله، ذکر کنیم:

 • وجود مراحل پیچیده و موانع در زمان ثبت شرکت
 • قوانین مالیاتی سخت و پیچیده
 • تفاوت قوانین و فرهنگ آلمان با مردم ایران
 • مشکل در اخذ ویزای همراه
 • هزینه اقامت بالا
 • هزینه بالای مالیات
 • الزام داشتن مدرک مربوط به سابقه فعالیت اقتصادی
 • نیاز به دارا بودن مدرک زبان آلمانی

وکیل ثبت شرکت در آلمان

ثبت شرکت در کشورهای مختلف نیاز به مدارک خاص با توجه به قوانین آن کشور را دارد و متقاضیان اخذ اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت نیز باید به صورت دقیق، مدارکی که نیاز است را تهیه و ارائه نمایند. برای این منظور، افراد باید با شخصی که به قوانین مسلط بوده و با جزئیات آن آشنایی دارد مشاوره داشته باشند. مشاوه با یک وکیل ثبت شرکت می تواند برای سرمایه گذار بهترین گزینه باشد. در واقع ثبت شرکت با کمک مشاور امور مهاجرتی موفقیت شخص را تا حد بالایی امکان پذیر می نماید و حتی پروسه انجام کار را سریع تر پیش می برد. متقاضی باید در نظر داشته باشد که کوچک ترین اشتباهی در مسیر انجام کار می تواند کل روند را به تأخیر انداخته و یا آن را منتفی کند. موسسه ملک پور با بیش از 15 سال سابقه کار در انواع روش های مهاجرتی، به خصوص انجام امور سرمایه گذاری می تواند در این پروسه در کنار شما بوده و بهترین اطلاعات و خدمات را در قالب مشاوره مهاجرت به آلمان به شما ارائه نماید.

ضمن اینکه متقاضیان ثبت شرکت در آلمان می توانند محصول مسیر سبز مهاجرت را، خریداری نمایند. در این صورت افراد می توانند با روش های مهاجرتی مختلف از جمله سرمایه گذاری در آلمان با جزئیات کامل آشنا شده و اطلاعات خود را تا حد یک مشاور مهاجرت بالا ببرند.

ثبت برند در آلمان

افراد برای ثبت برند خود باید در ابتدا درخواست خود را به اداره ثبت اختراعات و علائم تجاری در شهر مونیخ آلمان ارسال فرمایند. هزینه های مربوط به این اقدام، ارتباط مستقیمی با میزان برنامه دارد. چرا که در کشور جرمن ها، یک سیستم چند کلاسه برای برنامه های برند تجاری وجود دارد. با توجه به این موضوع است که برای یک برنامه واحد، حداقل 300 یورو لازم می باشد که این مبلغ تا 3 کلاس را پوشش خواهد داد. اگر پرونده ثبت شرکت در راه اصلی و نرمال خود قرار گیرد و مشکلی در این زمینه به وجود نیاید، بعد از 1 الی 2 ماه، بلاخره تلاش افراد برای ثبت برند به ثمر خواهد نشست.


 

پادکست پرسش و پاسخ با موسسه MIE

پرسش: سلام بنده متاهل با 100 هزار یورو سرمایه و فرزند سه سال و مدرک تحصیلی خودم و همسرم فوق لیسانس عمران هست. سابقه کاری بنده 5 سال برنامه نویسی حرفه ای همراه با بیمه. با توجه به عدم مرتبط بودن سابقه و مدرک تحصیلی آیا امکان تاسیس شرکت در آلمان، اتریش، هلند در حوزه برنامه نویسی و استخدام خودم رو دارم؟

 


 سوالات متداول

✔️ آیا امکان ثبت شرکت در آلمان و اخذ اقامت وجود دارد؟

بله این امکان برای افراد وجود دارد که بین 7 الی 10 ماه پس از ثبت شرکت، برای اقامت این کشور اقدام نمایند.

✔️ هزینه ثبت شرکت در آلمان چقدر است؟

مبلغی که افراد میبایست برای ثبت شرکت هزینه کنند، عددی بین 10 تا 40 یورو می باشد.

✔️ هزینه ثبت برند در آلمان چقدر است؟

برای موفقیت در پروسه ثبت برند در آلمان، متقاضی میبایست مبلغ 300 یورو را بپردازد.

✔️ حداقل سرمایه مورد نیاز جهت سرمایه گذاری و ثبت شرکت در آلمان چقدر است؟

در شرایط ثبت شرکت در آلمان مبلغ به خصوصی در نظر نگرفته شده اما باید در نظر داشته باشید که تمامی اطلاعات شرکت مورد نظر شما مورد بررسی قرا گرفته و میزان سرمایه مورد نیاز به اطلاعتان خواهد رسید که این مبلغ به مقداری خواهد بود که هزینه احداث و همچنین خوراک یکی ساله شرکت شما را تامین نماید.

✔️ فرآیند اخذ اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت چقدر طول می‌کشد؟

کل پروسه اخذ اقامت آلمان با ثبت شرکت معمولاً بین ۷ تا ۱۰ ماه به طول می‌انجامد.

✔️ آیا مالیات به ثبت شرکت تعلق می گیرد؟

بله همه افرادی که اقدام به ثبت شرکت در کشور آلمان می کنند، ملزم به پرداخت مالیات تعیین شده می باشند.

✔️ برای ثبت شرکت نیاز به مدرک زبان است؟

بله تسلط به زبان آلمانی و دارا بودن مدرک زبان این کشور، یکی از شروط لازم در زمان ثبت شرکت می باشد.

 

سخن پایانی

هزینه ثبت شرکت در آلمان و اخذ اقامت و آثارش با سرمایه گذاری در آلمان از طریق ثبت شرکت و انتخاب وکیل متناس با شرایط ثبت شرکت در آلمان در این مقاله مورد بررسی و تحلیل قرار گرفت. به طور کلی در این مقاله ضمن بررسی فاکتورهای مهم اقتصادی در کشور آلمان، متوجه شدیم که این کشور به عنوان یکی از ابرقدرت های اقتصاد دنیا می تواند بستری مناسب برای سرمایه گذاری باشد. علاقمندان جهت اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت می توانند اقدام نمایند و این سرمایه گذاری برای آنها با آثار اقامتی همراه خواهد بود. البته این شرایط در کشورهای دیگری مانند اتریش نیز برای اشخاص وجود دارد تا با ثبت شرکت، اقامت یکی از بهترین کشورهای دنیا را اخذ نمایند. در این مقاله سعی شد تا به سوالات زیادی در خصوص مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری پاسخ داده شود. در صورتی که سوالی در مورد مهاجرت به آلمان از طریق ثبت شرکت داشته باشید، می توانید با موسسه ملک پور تماس گرفته و یا فرم تماس را کامل نمایید و بدین ترتیب از مشاوره رایگان تلفنی با مشاورین مجرب ما استفاده نمایید. ضمن اینکه در انتهای این مقاله نیز این امکان برای شما فراهم آمده است تا سوالات خود در خصوص ثبت شرکت در آلمان را در بخش "ثبت پرسش" مطرح نموده و پاسخ خود را در کوتاه ترین زمان ممکن دریافت کنید.

امتیاز 4.54 از 5 ( 21 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
وحید معصومی
سلام اولا از اطلاعات کامل و بدون چشم داشتی که در دسترس همگان گذاشته‌اید نهایت تشکر وسپاس گذاری را دارم وامیدوارم ،همکاران دیگر شما را الگوی خود قرار داده و باعث خیر وبرکت واقعی همگان در زندگی و از جمله خودشان گردد .از مدیر و مدیران آن موسسه محترم مجددآ قدر دانی می نمایم و برای این اقدام خیر خواهانه شما عزیزان به ایرانی بودن خود افتخار می کنم. دومآ دوستانی که از طریق شما موفق به دریافت ویزا شده‌اند اگر در اطلاع رسانی مشارکت حد اقلی داشته باشند. باعث دلگرمی وداشتن یک جامعه ایرانی مقید به همدیگر را خواهند نمود همچنان که الان در کانادا نخست وزیر آن کشور را مبهوت خود ساخته است واین که حاصل تلاشهای به ضم من صد در صد فرهنگی شما بیشتر درخشان خواهد شد. از شما متشکریم خانواده معصومی
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بسیار سپاسگزاریم از الطافتان. انشالله که بتوانیم پیش از پیش خدمت رسانی درستی را برای مردم عزیزمان داشته باشیم.
ناهید
سلام و عرض ادب خدمت شما خیلی ممنونم از مقاله خوبتون میخواستم بدونم می تونم با راه اندازی رستوران در المان اقامت رو بدست بیارم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز درخصوص خرید رستوران با فرانچایز ها شما ابتدا باید اقامت دریافت نمایید و سپس اقدام کنید و به صرف خرید یک رستوران کشور آلمان اقامت اهدا نمی کند. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
معین
سلام و درود به تیم بسیار عالی ملک پور. ممنون از مقاله ها و اطلاعات خوب و مفیدی که در اختیارمون میذارید. واقعیتش ما قصد داشتیم مهاجرت به آلمان از طریق ثبت شرکت داشته باشیم و با این مقاله کاملا متوجه شدیم که به چه موارد مهمی باید دقت کرد و اصلا شرایط اقدام به مهاجرت رو داریم یا نه.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ارادت دوست عزیز بسیار سپاسگزاریم از الطافتان. همچنین شما می توانید برای دریافت مشاوره تلفنی رایگان و بررسی شرایطتان به صورت تخصصی توسط کارشناسان ارشد مجموعه و انتخاب بهترین مسیر مهاجرتی با موسسه ارتباط برقرار نمایید. پیروز باشید.
رضا
مالیاتی که برای ثبت شرکت باید پرداخت بشه برای مهاجرینی که به آلمان میرن با خود مردم آلمانی فرق داره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
مالیاتی که باید مهاجرین پرداخت کنند با مالیاتی که شهروندان آلمان پرداخت می کنند تفاوت ندارد.
شادی
سلام ثبت شرکت رو انجام دادم ایا از این بابت باید مالیات بدم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب بله ثبت شرکت شامل پرداخت مالیات در کشور المان می شود.
آوا
برای ثبت شرکت در اروپا و در آلمان چقدر زمان لازم داریم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
برای مرحله ابتدایی ثبت چند روز تا چند هفته ممکن است زمان ثبت شرکت برای شما طول بکشد.
آوا
مالیات شرکت ها برای کشور آلمان چقدره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
15% از درآمد سالانه باید مالیات پرداخت شود.
داوود
کل فرایند درافت اقامت از طریق ثبت شرکت چقدر زمان بر است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
به طور کلی کل پروسه اخذ اقامت آلمان با ثبت شرکت معمولاً بین ۷ تا ۱۰ ماه به طول می‌انجامد.
کاظم شعبانی
سلام رسیدن به اقامت المان از طریق ثبت شرکت هم ممکنه و چقدر زمانبر هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب بله بعد از 7 ماه تا یک سال بعد از ثبت شرکت قادر به ارائه درخواست برای اخذ اقامت المان خواهید بود.
محمد دارونی
چه میزان مالیات در کشور آلمان برای ثبت شرکت باید پرداخت کنیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
به طور کلی15 %از سرمایه ثبت شرکت باید مالیات پرداخت شود.
حسین
کمترین مبلغی که در آلمان میتونیم ثبت شرکت داشته باشیم چقدر هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
کمترین میزان بای ثبت شرکت 25هزار یورو می باشد که البته مبالغ جانبی نیز خواهد داشت.
اسما صابری
سلام با مبلغ حدود 10هزار یورو میتونم در آلمان افتتاح شعبه جدید شرکت داشته باشم و از آن طریق به اقامت این کشور دست پیدا کنم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
حداقل مبلغ برای سرمایه گذاری و دریافت اقامت کشور آلمان25هزار یورو می باشد و با کمتر از این مبلغ موفق به اخذ اقامت نخواهید شد
سعید
آیا کشور آلمان از لحاظ شرایط اقتصادی شرایط مطلوب و امنی برای سرمایه گذاری داره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با توجه به شاخص های اقتصادی و ثبات اقتصادی یکی از امن ترین کشور های در این منطقع کشور آلمان می باشد که از لحاظ شرایط اقتصائی ثبات بسیار بالایی دارد.
حسین صادقلو
سلام میخواستم بدونم برای افتتاح حساب و ثبت شرکت با توجه به تحریم های خارجی مشکلی برای آدم پیش نمیاد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام با توجه به اینکه موسسه mie دارای وکیل محلی در اکثر کشور های دنیا می باشد وکلای بومی شما را راهنمایی میکنند که برای افتتاح حساب و مسائل حقوقی و مالی در فرایند مهاجرت دچار مشکل نشوید.
ناصر جاویدی
سلام میخواستم من توی کار فرش هستم میخواستم شرکت صادرات واردات فرش توی آلمان بزنم که فرش ایرانی صادر کنم توی کشور آلمان چقدر مالیات باید بدیم برای شرکت؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام میزان مالیات ثبت شرکت در آلمان 15 درصد هست که البته 5% نیز اضافه تر هزینه های جانبی باید در نظر بگیرید.
میلاد جوادی
سلام من صاحب برند یک تولیدی پوشاک بانوان در ایران هستم میخواستم برندم رو توی آلمان هم ثبت کنم میشه راهنمایی بفرمایید برای ثبت برندم چه کراحلی رو باید پشت سر بگذارم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و درود شما برای ثبت برند خود باید ابتدا باید درخواست خود را به اداره ثبت اختراعات و علائم تجاری ارسال فرمایند. برای این اقدام باید حداقل 300 یورو را در نظر بگیرید. اگر پرونده ثبت شرکت با مشکلی مواجه نشود بعد از 1 الی 2 ماه، تلاش افراد برای ثبت برند به ثمر خواهد نشست.
daryoosh
سلام روزتون بخیر چندتا سوال داشتم از حضورتون اولی اینکه برای ثبت شرکت باید مالیات بدیم؟ و سوال بعدی اینکه ثبت شرکت پروسه اش چقدر زمان بر هست و مدرک زبان چی میخواد؟ داشتن مدرک زبان انگلیسی6.5 کفایت میکنه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با درود دوست عزیز معمولا فرایند ثبت شرکت در آلمان 7 تا 10 ماه زمانبر هست و نیازمند پرداخت مالیات و تسلط به زبان آلمانی می باشد .
Afshin ahmed
drood , az tarigh sabte sherkat chand karmand ejbari bayad estekhdam kard
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز در حال حاضر پروسه ثبت شرکت المان بسیار سخت و پیچیده می باشد و معمولا بیزینس پلن ها تایید نمی شوند. پبشنهاد می شود با موسسه تماس بگیرید تا کارشناسان شرایطتان را برای گزینه های دیگر بررسی نمایند.
کوثر سواری
سلام وقتتون بخیر حداقل سرمایه لازم برای ثبت شرکت چقدر هست و ایا افتتحاح حساب راحت انجام میشه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام حداقل سرمایه ۲۵ تا ۳۰ هزار یورو می باشد. اما متاسفانه در حال حاضر افتتان حساب در المان دشوار است.
کوثر سواری
سلام ممنون از سایت خوبتون حداقل سرمایه برای ثبت شرکت در کشور های اروپایی چقدر هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز شرایط کشورها باهم متفاوت است. حداقل سرمایه برای ثبت کشور در المان مبلغ ۲۵۰ هزار یورو است.
مهرداد
سلام آیا امکانش هست به صورت مشارکتی و با چند سرمایه گذار ثبت شرکت رو انجام داد؟ مرسی
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. بله دوست عزیز، بسته به نوع شرکت امکان ثبت شرکت به صورت مشارکتی وجود دارد.
امیر اسدی
سلام وقت بخیر آیا همه ثبت شرکتها نیاز به استخدام نیروی کار محلی دارند؟؟ و چه میزان مالیات را معمولا باید در نظر گرفت؟؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. خیر دوست عزیز، نیازی به جذب نیروی کار بومی نمی باشد و میزان مالیات بر اساس میزان سود شرکت محاسبه می گردد.
کوثر سواری
سلام وقت بخیر ممنون از سایت خوبتون بنده 44 ساله هستم و کارخانه تولید قطعات اتومبیل دارم قصد دارم همراه با همسر و فرزندم از طریق ثبت شرکت در اروپا اقدام کنم باتوجه به شرایطم کدام کشور را پیشنهاد می کنید؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. در حال حاضر شما می توانید برای گزینه های متعددی همچون انگلستان، آلمان، اتریش و ... اقدام داشته باشید و به همراه خانواده اقامت دریافت نمایید.
کریمیان
سلام. میگن ثبت شرکت در آلمان سخته چون برای ایرانی ها حساب باز نمی کنن، خواستم بدونم شما الان این کار رو انجام میدین و این موضوع مشکلی پیش نمیاره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. بله دوست عزیز امکان ثبت شرکت در حال حاضر وجود دارد و ما نیز بر اساس شرایط افراد برای این موضوع اقدم داریم و مشکلی برای انجام کار وجود ندارد.
راد
سلام و وقت بخیر آیا از طریق ثبت شرکت یا خرید یک شرکت در کشور آلمان می توان اقامت آلمان را دریافت کرد؟ با تشکر
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. بله دوست عزیز، امکان دریافت اقامت از این طریق با هزینه های بسیار پایین وجود دارد.
عباس سزاوار
درود آیا پیشینه تحصیلی مرتبط لازم هست؟ سپاس
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام خیر دوست عزیز نیازی به مدرک تحصیلی مرتبط نمی باشد‌
Mehdi Zare
سلام آیا در المان امکان خرید فرنچایز هم وجود دارد؟!؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله این امکان وجود دارد.
اراد
سلام و عرض ادب من میخواستم بپرسم که با ثبت شرکت در آلمان آیا امکان دریافت اقامت دائم وجود دارد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله دوست عزیز با ثبت شرکت در المان ۳ ساله به اقامت دائم میرسید.
نیما
سلام خدا قوت برای ثبت شرکت در آلمان از همان ابتدا موظف به پرداخت مالیات هستیم یا با کسب درآمد به خصوصی مالیات درنظر گرفته میشود؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. شما به ازای درآمدی که کسب خواهید کرد باید مالیات بپردازید و صرف ثبت شرکت منجر به پرداخت مالیات نمی شود.
Sanam
سلام برای ثبت شرکت حداقل مبلغ برای سرمایه گذاری چقدر نیاز هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز بهتر است حداقل ۲۰ هزار یورو در حساب شرکت قرار دهید.
ساحل قشقایی
اوقات به خیر بنده ۳۸ ساله هستم و مدرک تحصیلی بنده دیپلم هست و سطح زبانم هم پایینه. اما سابقه مدیریت یک کارگاه کوچیک تولیدی رو دارم که جواز کسب هم دارم در خصوصش. بنده شانس این رو دارم با ثبت شرکت در آلمان به اقامت این کشور برسم؟ سطح زبان و تحصیلاتم مهم هستن؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز. بله امکان دریافت اقامت از طریق ثبت شرکت در کشور آلمان را خواهید داشت و تحصیلات و سطح زبان در این موضوع خیلی تاثیر گذار نیست.
نوید مقدمی
سلام روز بخیر من توی مقاله دیدم نوشتید ۲۵۰۰ یورو حداقل میزان سرمایه برای آلمان هست برای ثبت شرکت یعنی من اگه بخوام زعفرون صادر کنم فقط همین قدر سرمایه داشته باشم اکیه؟ میشه بهتر راهنماییم کنید؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز بسته به نوع بیزینسی که می‌خواید راه‌اندازی کنید حداقل مبلغ سرمایه‌گذاری متفاوت است معمولاً بهتر است حداقل ۶۰۰۰ یورو در حساب شرکت خود داشته باشید برای دریافت مشاوره کامل با کارشناسان موسسه تماس حاصل نمایید
رضوی
سلام. خیلی از اعضای خانواده من آلمان هستند و خودم هم میخوام برای ثبت شرکت اقدام کنم. خواستم بدونم شما برای افتتاح حساب و بیزنس پلن میتونید به من کمک کنید؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. بله دوست عزیز، ما در تک تک مراحل از ابتدا تا زمان دریافت ویزا در کنار شما خواهیم بود و مراحل توسط وکیل آلمانی پیش خواهد رفت.
مشاوره رایگان