برای استفاده از تخفیفات ویژه موسسه MIE کلیک کنید

ویزای انگلیس

3 خرداد 1401 5 نظر

ویزای انگلیس، مدت زمان صدور ویزای انگلیس، انواع و هزینه ویزای انگلیس و پیگیری جواب ویزای انگلیس در این مقاله به صورت علمی بررسی شده است. هر شخص خارجی برای ورود به کشور انگلستان، نیاز به داشتن ویزای انگلیس دارد. به جز اتباع کشورهایی که طبق معاهدات بین المللی، بدون نیاز به ویزا می توانند به کشور انگلستان سفر نمایند (مثل آمریکا)، اتباع سایر کشورها جهت ورود به انگلیس نیاز به داشتن ویزا دارند. ویزای انگلستان دارای دارای دسته بندی های گوناگونی می باشد و انواع ویزای انگلیس با توجه به اهداف متقاضیان صادر می شود. ویزاهای کوتاه مدت و ویزاهای بلند مدت، شرایط مختلفی در انگلیس دارند که هر کدام جهت اهداف خاصی ارائه می شوند. انواع ویزای انگلیس با عنوان tier شناخته و معرفی می شود و هر کدام به نوعی از سفر و مهاجرت به انگلیس اطلاق می شود. از مهم ترین مراحل و الزامات دریافت ویزا، ارائه مدارک لازم برای اخذ ویزای انگلیس می باشد که بایستی به صورت دقیق و کامل در اختیار سفارت قرار گیرد. در این مقاله ما به صورت تخصصی به انواع ویزاهای انگلیس، نحوه اخذ آنها، شرایط و مدارک مورد نیاز، مدت زمان صدور ویزای انگلیس و مواردی از این دست پرداخته و در نهایت، در مورد ویزای تضمینی انگلیس و شانس دستیابی به آن برای اخذ اقامت انگلیس، اطلاعاتی را ارائه می نماییم. موسسه ملک پور با بیش از 16 سال سابقه درخشان فعالیت مهاجرت، آماده کمک به شما عزیزان و ارائه مشاوره دقیق و علمی جهت دریافت ویزای انگلیس و مهاجرت و اقامت می باشد. پیشنهاد می شود جهت دریافت مشاوره رایگان تلفنی و مطلع گشتن از خدمات ما، با موسسه ملک پور تماس گرفته و یا فرم تماس را کامل نمایید تا شرایط شما مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرد. موضوعاتی که در این رابطه به آن ها پرداخته می شود صرفا برای اطلاع شما بوده و با تجربه وکلای محلی استخراج شده است. مقاله ویزای انگلیس بر اساس تحقیقات صورت گرفته توسط موسسه ملک پور و پرسش از وکلای محلی همکار انگلیس و همچنین بررسی سایت های دولتی ارائه می شود.

 • توضیحات موسسه ملک پور در مورد آموزش رایگان ویزای انگلیس

فایل تصویری موسسه ملک پور درمورد آموزش رایگان ویزای انگلیس

فایل صوتی موسسه ملک پور درمورد آموزش رایگان ویزای انگلیس

 

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما
ویزای انگلیس

شرایط اخذ ویزای انگلیس

دریافت ویزا همواره چالش بزرگی برای بسیاری از متقاضیان مهاجرت بوده است. در سالهای اخیر به علت حضور غیرقانونی بسیاری از متقاضیان ویزا در کشور انگلیس و عدم بازگشت آن ها، شرایط اخذ انواع ویزای انگلیس بسیار سخت شده است و بسیاری از افراد نمی توانند ویزای انگلیس را دریافت نمایند. دریافت ویزا نیاز به رعایت برخی شرایط عمومی و کلی دارد که متقاضی قبل از هر گونه اقدام جهت اخذ ویزا و صرف هزینه های مختلف، بایستی از این شرایط اطلاع یابد. مهمترین شرط عمومی دریافت ویزا از سفارت یک کشور، ارائه مدارک دقیق و صحیح در خصوص درخواست مورد نظر می باشد. بنابراین لازم است که متقاضیان، مدارک لازم برای اخذ ویزای انگلیس را به صورت کامل و متناسب با اهداف خود از سفر ارائه نمایند. متأسفانه بسیاری از افراد با درخواست ویزای توریستی، وارد کشور انگلیس می شوند؛ اما هدف اصلی این افراد، گردشگری نبوده و پس از ورود به خاک این کشور، به انجام کارهای متفرقه مشغول می شوند. تکرار این موارد باعث شده که هر ساله ذره بین اداره مهاجرت و سفارت در خصوص بررسی پرونده ها بزرگتر شود و با دقت و سخت گیری بیشتری، پرونده ها مورد بررسی قرار گیرند. هر شخص برای دریافت ویزا باید شرایط عمومی نوع ویزای درخواستی را رعایت کرده و مدارک را به صورت کامل، بدون نقص و در راستای هدف واقعی خود ارائه دهد. برای مثال؛ متقاضی اخذ ویزای تحصیلی بایستی از شرایط عمومی تحصیل نظیر مدرک زبان، تمکن مالی مناسب، انگیزه کافی جهت تحصیل و... برخوردار باشد.

 • توضیحات موسسه ملک پور در مورد راه های اقامت کشور انگلیس

فایل تصویری موسسه ملک پور درمورد راه های اقامت کشور انگلیس

فایل صوتی موسسه ملک پور درمورد راه های اقامت کشور انگلیس

 

انواع ویزای انگلیس (ویزای کوتاه مدت و بلند مدت)

انواع ویزای انگلیس را می توان جهت دسته بندی دقیق تر، به دو گروه ویزاهای کوتاه مدت که اکثراً غیرمهاجرتی و ویزاهای بلندمدت که اکثراً مهاجرتی می باشند تقسیم کرد. ویزای کوتاه مدت کشور انگلیس، ویزاهایی هستند که با استفاده از آن ها فرد نهایتاً تا 1 سال (12 ماه) می تواند در انگلیس حضور داشته باشد. ویزاهای کوتاه مدت برای حضور کوتاه مدت در انگلیس می باشند و ممکن است برای درمان، گردشگری، کارهای اقتصادی و بازرگانی، فعالیت های ورزشی و هنری کوتاه مدت و... مورد استفاده قرار گیرند. معمول ترین و رایج ترین ویزای کوتاه مدت، ویزاهای توریستی هستند که جهت گردشگری برای توریست هایی که قصد سفر به انگلیس دارند، صادر می شود. در حال حاضر به علت سخت گیری های زیاد سفارت، ویزاهای کوتاه مدت به سختی صادر می شوند و عملاً بدون دعوتنامه معتبر از انگلیس، شانس دریافت ویزا بسیار پایین است.

ویزاهای بلند مدت اکثراً برای زندگی بلندمدت و مهاجرت به انگلستان استفاده می شوند. ویزاهای بلند مدت برای 1 سال و بیشتر صادر شده و به انواع ویزاهای تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری، الحاق خانواده و.... تقسیم بندی می شود. تفاوت های بسیاری میان ویزاهای کوتاه مدت و بلندمدت وجود دارد؛ به عنوان مثال ویزاهای کوتاه مدت منجر به اخذ اقامت و تابعیت نخواهند شد، ولی ویزاهای بلند مدت معمولاً تبدیل به اقامت دائم و تابعیت می شوند. تفاوت دیگر در تمدید و تبدیل این ویزاهاست؛ ویزای کوتاه مدت معمولاً قابل تبدیل و تمدید نمی باشد، اما ویزای بلندمدت قابل تبدیل و تمدید است. به عنوان مثال ویزاهای توریستی کوتاه مدت حتی با کاریابی در انگلیس، پیدا کردن فرصت شغلی و انعقاد قرارداد کاری، قابلیت تبدیل به ویزای کاری را نداشته و شخص باید از انگلیس خارج شده و پس از اعلام درخواست به سفارت انگلیس در کشور خود، سپری کردن مدت زمان صدور ویزای انگلیس، ویزای کاری این کشور را دریافت نماید. جالب است بدانید که شخصی که ویزای تحصیلی انگلیس را داشته و با یافتن کار، قصد تبدیل ویزای خود به ویزای کاری را دارد، لازم نیست که مراحل فوق را طی کند؛ بلکه می تواند ویزای خود را به ویزای کاری تبدیل نماید.

انواع ویزای کوتاه مدت انگلیس (ویزای توریستی- ویزای درمانی- ویزای تحقیقاتی)

با توجه به نکاتی که در خصوص ویزای کوتاه مدت بررسی شد، در این بخش قصد داریم که انواع ویزای انگلیس از نوع کوتاه مدت را بررسی کرده و شرایط هر یک از این ویزاها را مطالعه نماییم.

 • ویزای توریستی: ویزای توریستی انگلستان، مناسب برای افرادی می باشد که با هدف گردشگری و توریسم، به کشور انگلستان سفر کرده و نهایتاً تا 90 روز طی هر 180 روز می توانند به عنوان توریست در این کشور حضور داشته باشند.
 • ویزای درمانی انگلیس: این ویزا به مدت کوتاه برای انجام امور درمانی و بهداشتی انجام می شود و ممکن است شخصی به علت عدم وجود امکانات کافی در کشور خود نیاز به جراحی های بزرگ یا درمان در انگلیس داشته باشد.
 • ویزای ورزشی: ویزاهای ورزشی و یا حتی هنری برای شرکت در مسابقات ورزشی برای طول مدت خاصی صادر می شود.
 • ویزای تحصیلی کوتاه مدت: این ویزا برای شرکت در دوره های کوتاه مدت تحصیلی نظیر دوره زبان 2 ماهه و یا غیره صادر می شود.
 • ویزای کاری کوتاه مدت: ویزای کاری کوتاه مدت جهت انجام امور استخدامی کوتاه مدت و یا فصلی مثل کارگران مزرعه در فصول خاص سال صادر می شود.
 • ویزای موقت ازدواج: این ویزا برای شخصی صادر می شود که قصد ازدواج با فردی انگلیسی دارد و برای انجام امور ازدواج، نیاز به حضور در کشور انگلیس دارد.

انواع ویزای بلندمدت انگلیس (ویزای کاری- ویزای تحصیلی- ویزای سرمایه گذاری)

ویزاهای بلندمدت انگلیس به علت آثار حقوقی خود، دارای متقاضیان بسیاری می باشند. ویزای بلند مدت قابلیت تمدید، تبدیل و در نهایت اخذ تابعیت را دارند، شخص به عنوان یک شخص گردشگر و یا خارجی محسوب نشده و از شهروندان این کشور به شمار می آید. به همین جهت اکثر افرادی که هدف مهاجرت به کشور انگلیس را دارند، ویزاهای بلند مدت درخواست می دهند. ویزاهای بلند مدت به انواع زیر تقسیم بندی می شوند.

ویزای الحاق خانواده

این ویزا متعلق به شخصی خواهد بود که با یک تبعه انگلیس ازدواج کرده است و یا والدین وی در انگلیس اقامت دارند.

ویزای تحصیلی

ویزای بلندمدت تحصیلی انگلیس به دو دسته ویزای کودکان و ویزای عمومی تقسیم می شود (Child student visa- General student visa). ویزای تحصیلی انگلیس با توجه به کیفیت تحصیل و دانشگاه ها و مراکز آموزشی انگلیس که در دنیا بهترین می باشد، جزو محبوب ترین ویزاهای انگلیس است و سالیانه متقاضیان بسیار زیادی دارد.

ویزای کاری

ویزای کاری در انگلیس برای افرادی می باشد که از تخصص در رشته و زمینه ای خاص برخوردارند که کشور انگلیس نیز به آن نیاز بسیاری دارد. به طوری که دولت انگلستان، اقدام به جذب نیروی خارجی در این زمینه های کاری می شود. مراحل اخذ ویزای کار انگلستان بسیار پیچیده و دشوار بوده و نیازمند داشتن قرارداد کاری و داشتن کارفرما در انگلیس است.

ویزای سرمایه گذاری

ویزای سرمایه گذاری در انگلیس به چند دسته تقسیم می شود: ویزای کارآفرینی و ویزای استارت آپ انگلستان با 50 هزار پوند و ویزاهای سرمایه گذاری که با 2 میلیون پوند سرمایه گذاری و بالاتر امکان پذیر می باشد.

 

ویزای تحصیلی انگلیس

ویزای تحصیلی انگلیس به افراد بسیاری تعلق می گیرد و شامل دو بخش می شود که بخش اول: ویزای Tier 4 Child برای افراد زیر 18 سال و ویزای Tier 4 Generalبرای افراد بالای 18 سال است. علاقه مندان به تحصیل در کشور انگلیس برای تحصیل در مدارس و دانشگاه های این کشور می توانند ویزای تحصیلی را اخذ نمایند. ویزای تحصیلی انگلستان در هرمقطع دارای شرایط متفاوتی می باشد که افراد را ملزم به رعایت آنها کرده است. علاقه مندان به اخذ ویزای تحصیلی انگلیسی باید دارای رزومه تحصیلی، تمکن مالی (به اندازه ای که بتواند از عهده خرج و مخارج تحصیل برآیند) و مدرک مهارت زبان انگلیسی باشند. موفقیت در اخذ پذیرش تحصیلی نیز مهم ترین فاکتور برای موفقیت در زمان گرفتن ویزای تحصیلی انگلستان می باشد که علاقه مندان تحصیل در این کشور باید به آن توجه داشته باشند.

ویزای انگلستان از طریق کار

ویزای انگلستان از طریق کار، راهی دیگر برای زندگی و فعالیت در کشور انگلیس می باشد. اخذ ویزای کاری انگلیس زمانی به وقوع می پیوندد که افراد همه شرایط و ملزومات مربوط به اخذ ویزا از این طریق را رعایت کنند. متقاضیان علاقه مند به جست وجوی کار در انگلستان، میبایست ابتدا ویزای کاری این کشور را دریافت نمایند. ویزای کاری انگلیس دارای انواع مختلفی می باشد که شامل موارد زیر است:

 • ویزای کاری درجه 1: پزشکان، مهندسین و همه افرادی که دارای سطح علمی و مهارت ویژه ای می باشند در این گروه قرار دارند.
 • ویزای کاری درجه 2: این نوع ویزا شامل افرادی می شود که دعوت نامه کاری از کارفرمایان انگلیسی دریافت می کنند.
 • ویزای کاری انتقال به شرکت در انگلیس: شرکت در کشور مبدا در جایگاه واسطه قرار گرفته و فرد را به یکی از شعبه های شرکت در کشور انگلستان می فرستد.
 • ویزای کار دینی: مروجان دینی واجد شرایط اخذ این نوع ویزا می شوند.
 • ویزای کاری مختص ورزشکاران:  ورزشکاران و افراد دارای مدرک ورزشی و مربیگری می توانند از طریق این نوع ویزا وارد کشور انگلستان شوند.
 • ویزای کاری موقت: متقاضیان با هدف کار در مدت زمان محدود و کوتاه، واجد شرایط اخذ ویزای کاری موقت می گردند.

ویزای انگلستان از طریق سرمایه گذاری

ویزای انگلستان از طریق سرمایه گذاری شامل بخش های متعددی می باشد و همه اقدامات زیر در لیست سرمایه گذاری انگلستان قرار دارد:

 • خرید ملک در انگلستان
 • ثبت شرکت در انگلستان
 • کارآفرینی در انگلستان
 • خرید اوراق قرضه دولتی در انگلستان

متقاضیانی که درصدد اخذ ویزای انگلستان از طریق سرمایه گذاری می باشند، قادرند از طریق هر کدام از زیرشاخه های سرمایه گذاری که ویزای این کشور را  در پی دارد، اقدام نمایند. میزان و مبلغ مورد نیاز در هر کدام از زیرمجموعه های  سرمایه گذاری انگلستان متفاوت می باشد که همین امر، پرداختن به روش های مختلف سرمایه گذاری در انگلستان را مهم و ضروری کرده  است. همچنین بعضی از این روش های سرمایه گذاری به طور حتم، به اخذ ویزای انگلستان ختم نخواهد شد. برای مثالک افراد قادر به خرید ملک در انگلیس و سرمایه گذاری در انگلیس می باشند اما از این طریق، ویزای انگلستان را دریافت نخواهند کرد.

ویزای خانوادگی انگلیس

زمانی که اعضای خانواده در انگلیس زندگی می کنند، این امکان برای دیگر افراد خانواده در خارج از انگلیس وجود دارد که به آنان بپیوندد. ویزای خانوادگی انگلیس از چند روش قابل دستیابی می باشد که عبارتند از:

 • در قالب همسر یا شریک زندگی فرد مقیم انگلیس
 • در قالب والدین فرد مقیم انگلیس
 • در قالب کودک  فرد مقیم انگلیس
 • در قالب یکی از بستگان فرد مقیم انگلیس که بیمار، معلول، پیر و به طور کلی نیاز به مراقبت و نگهداری دارد
 • در قالب همسر فرد مقیم انگلستان که قبلا جدا شده است

هر کدام از این روش ها با شرایطی همراه است که متقاضیان استفاده از آنها میبایست تمام قوانین و اقدامات موجود در روش ها را متوجه و انجام دهند تا قادر به اخذ ویزای خانوادگی انگلستان گردند.

ویزای مولتی انگلیس

شخصی که موفق به اخذ ویزای مولتی انگلیس می شود، قادر است تا زمانی که تاریخ انقضای ویزای خود تمام نشده، چندین بار به کشور انگلستان وارد و خارج شود. ویزای مولتی انگلیس در قالب های گوناگونی همچون: ویزای توریستی، ویزای تحصیلی و ویزای کاری صادر می گردد که ویزای توریستی انگلیس از متقاضی بیشتری برخوردار است. افرادی که دارای ویزای مولتی انگلستان هستند،  قادر خواهند بود که تا سقف 6 ماه و تا 90 روز در کشور انگلستان زندگی کنند و این 90 روز می تواند با چند بار ورود و خروج متقاضی باشد. از جمله مهم ترین مدارکی که برای اخذ ویزای مولتی انگلستان ضروری می باشد می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • پاسپورت معتبر با حداقل 6 ماه اعتبار
 • رزومه شغلی و تحصیلی مناسب
 • سند ازدواج
 • اسناد ملکی و دارایی
 • برخورداری از تمکن مالی و گواهی اثبات آن
 • دعوتنامه

مدت زمان صدور ویزای مولتی انگلستان از زمانی که متقاضی درخواست خود را ارائه می دهد تا زمانی که ویزا صادر می شود، 30 الی 40 روز خواهد بود.

ویزای توریستی انگلیس

ویزای توریستی انگلیس به علاقه مندان اجازه می دهد تا برای مدتی محدود در کشور انگلستان بمانند. این ویزا مجوز تحصیل و کار را برای افراد صادر نکرده و انقضای آن محدود می باشد. ویزای توریستی انگلیس به چند نوع تقسیم می شود که شامل:

 • ویزای توریستی انگلیس برای بازدید از خانواده
 • ویزای توریستی انگلیس برای تفریح و گشت و گذار
 • ویزای توریستی انگلیس با مقاصد بیزنسی و تجاری

مدارکی که برای اخذ ویزای توریستی لازم است، در موارد زیر خلاصه می گردد

 • گذرنامه با یک سال اعتبار
 • تکمیل فرم درخواست و ارسال آن
 • یک قطعه عکس
 • اصل و ترجمه مدارک هویتی از جمله کارت ملی
 • اصل و ترجمه کارت پایان خدمت
 • گئاهی اثبات تمکن مالی
 • اسناد ملک و دارایی
 • پاسپورت های قبلی(تا 10 سال گذشته)
 • گواهی اشتغال به کار

Standard visitor visa انگلیس

Standard visitor visa انگلیس، برای افرادی است که به منظور دیدن این کشور، اقدام به اخذ ویزا می نمایند. علاقه مندان با اهدافی همچون: گشت و گذار، دیدن خانواده شرکت در مسابقات ورزشی و یا فعالیت های تجاری خود از این نوع ویزا بهره مند می گردند. هر کدام از متقاضیان با اهدافی که ذکر شد می توانند با انواع ویزای انگلستان تحت عنوان standard visitor visa به هدف خود برسند که این مقوله خود به بخش های مختلفی تقسیم می گردد و به شرح زیر می باشد:

 • Family visitor visa
 • Child visitor visa
 • Business visitor visa
 • Sports visitor visa
 • General visitor visa
 • Entertainer visitor visa

این ویزا دسترسی محدودی برای انجام فعالیت در انگلستان را به افراد می دهد. برای مثال متقاضیان با اخذ ویزای نامبرده می توانند در چهارچوب یک توریست در کشور انگلیس، فعالیت نمایند. متقاضیان با ویزای استاندارد برای بازدیدکنندگان می توانند از یک برنامه آموزشی دیدن کنند اما اجازه تحصیل در انگلستان را نخواهند داشت و مدت زمان اقامت این نوع ویزا، 6 ماه می باشد.

بیشتر بدانید: ویزای تلنت انگلستان

مراحل درخواست ویزای انگلیس

ویزای انگلیس به افراد اجازه ورود به کشورهای انگلیس، ولز و ایرلند شمالی می دهد و یکی از پرمتقاضی ترین ویزاهای جهان می باشد. قطعا برای دستیابی به آن، نیاز است که مراحلی را پشت سر بگذارید که از آن با عنوان مراحل درخواست ویزای انگلیس یاد می کنیم. ویزای انگلستان زمانی به متقاضیان اعطا می گردد که اقداماتی را پشت سرم هم  و با موفقیت به انجام رسانند. اولین مرحله برای اخذ ویزای انگلیس، تکمیل فرم آنلاین ویزای انگلیس می باشد. این مرحله با ورود به وبسایت رسمی سفارت انگلستان و ساخت حساب کاربری، آغاز می شود. متقاضی پس از ورود به وبسایت باید مراحل زیر را پشت سربگذارد:

 • ورود به سامانه دریافت ویزای انگلیس و دریافت حساب کاربری
 • پر کردن فرم آنلاین
 • فیکس کردن وقت مصاحبه سفارت در امارات یا ترکیه
 • پرداخت هزینه های مربوطه
 • تکمیل مدارک و انجام انگشت نگاری
 • بعد از انجام تمام این مراحل می باشد که پرونده ای برای متقاضی تشکیل شده و سفارت انگلیس آن را بررسی خواهد کرد.

مدت زمان صدور ویزای انگلستان

مدت زمان صدور ویزای انگلستان برای روش های مختلف، متغیر می باشد. برای مثال: مدت زمانی که افراد برای اخذ ویزای ازدواج باید منتظر بمانند، 6 ماه الی  سال1 است اما همین زمان برای ویزاهای توریستی به 1 الی 2 ماه می رسد. مدت زمان صدور ویزای انگلستان به چندین عامل دیگر نیز بستگی دارد. تشکیل به موقع پرونده، تکمیل مدارک و از میان برداشتن نقص های موجود در پرونده، هر کدام موجب به تعویق افتادن زمان صدور ویزای متقاضیان می گردد. انجام مراحلی همچون انگشت نگاری و پرداخت هزینه های مربوط به صدور ویزا نیز موجب می شود تا روند رسیدگی به پرونده متقاضی برای اعطای ویزای انگلیس بدون مشکلی پیش برود. از آنجایی که افسران مهاجرت با دقت به بررسی پرونده متقاضیان می پردازند، کم کاری و یا ابهام در هر کدام از مراحلی که توسط متقاضی پیموده شده است، دلیلی برای طولانی شدن مدت زمان اخذ ویزای انگلیس می گردد که افراد باید به این مقوله توجه ویژه ای داشته باشند.

مدت اعتبار ویزای انگلیس

پاسخ یکسانی برای سوال مدت اعتبار ویزای انگلیس وجود ندارد چرا که با توجه به نوع ویزا باید مدت زمان متفاوتی را برای اعتبار آن در نظر گرفت. ویزای انگلیس براساس نوع درخواست متقاضی و سیاست سفارت انگلیس، 6 ماهه، 2، 5 و 10 ساله خواهد بود.اعتبار ویزای انگلیس برای ویزاهای 5 و 10 ساله، ارتباط مستقیمی با اعتبار پاسپورت دارد. با توجه به 5 ساله بودن پاسپورت های ایرانی،  حداکثر اعتبار ویزای انگلیسی برای ایرانیان، 5 سال می باشد. نکته حائز اهمیتی که در این میان وجود دارد این است که ویزای کشور انگلستان دارای اعتبار جهانی می باشد و در رده معتبرترین ویزاهای جهان قرار گرفته است و به همین دلیل، اخذ آن به خصوص با اعتبار طولانی مدت همچون 5 و 10 ساله، کاری سخت و پیچیده خواهد بود.

مدارک لازم برای ویزای انگلیس

تهیه و تحویل مدارک مورد نیاز برای ویزا، یکی از مهمترین مراحل اخذ ویزا می باشد؛ زیرا در صورت ارائه اشتباه مدارک، ویزا و پرونده درخواستی متقاضی دچار مشکل خواهد شد. این مقاله توسط تیم موسسه ملک پور نگارش شده است و هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع، شرعاً و قانونا حرام بوده و قابل پیگیری قانونی می باشد. در این بخش ما به بررسی مدارک لازم برای اخذ ویزای انگلیس می پردازیم. مدارک مورد نیاز برای انواع ویزای انگلیس، متفاوت است و ممکن است مدارک خاصی برای اخذ هر یک از این ویزاها نیاز باشد. عموم مدارک مورد نیاز برای ویزای انگلیس به شرح زیر است:تحصیل دکترا در اتریش

 • فرم ویزای پر شده توسط متقاضی
 • دو عکس پاسپورتی
 • اصل پاسپورت
 • منابع مالی کافی جهت مدت زمان حضور در انگلیس
 • مدرک وجود محل زندگی
 • مدرک تست پزشکی
 • انگشت نگاری

 

پس از تکمیل مدارک لازم برای اخذ ویزای انگلیس، شخص باید با اخذ وقت قبلی به سفارت رجوع کرده و مدارک خود را ارائه نماید. انگلیس در ایران برای دریافت ویزا VFS دارد که این بخش به علت آسودگی مراحل اقدامات ویزا، امکان اخذ وقت به جای رجوع به سفارت و ارائه مدارک به این سازمان را دارد. پس از ارائه کامل مدارک، زمانی برای صدور مدارک لازم است. مدت زمان صدور ویزای انگلیس، بستگی به نوع ویزای درخواستی فرد و رسیدگی به پرونده دارد و بازه زمانی چند روزه برای صدور ویزای توریستی تا بازه زمانی چند ماهه برای ویزاهای سرمایه گذاری و ازدواج را شامل می شود. جهت پیگیری جواب ویزای انگلیس می توانید به سفارت انگلیس ایمیل بزنید. عکس ویزای انگلیس را می توانید در تصویر زیر مشاهده فرمایید.

ویزای انگیس

هزینه ویزای انگلیس  برای ایرانیان

یکی از موارد مهم در موضوع ویزای انگلیس، اطلاع از هزینه انواع ویزاهای این کشور است. در این بخش از مقاله، قیمت ویزای انگلیس به تفکیک آورده شده است.

نوع ویزا

هزینه ویزا به دلار آمریکا

ویزای تحصیلی کوتاه مدت

267

ویزای گاردین

740

ویزای تحصیلی بلندمدت

499

ویزای ترانزیت

50 تا 92

ویزای کاری TIER1 از طریق امتیازبندی

872 تا 2327

ویزای کار

254 تا 1749

ویزای کار T5

271 تا 350

ویزای همراه

556 تا 4660

ویزای ویزیتور (توریستی) -6، 24، 60، 120 ماهه

136 تا 1179

ویزای همراه پناهجویان

0 تا 2184

مدرک زبان مورد نیاز برای ویزای انگلستان

روش های متعددی وجود دارد که به اخذ ویزای انگلیس ختم می شود پس طبیعی است که نوع مدارک در هر کدام از روش ها متفاوت باشد. اصلی ترین مدرکی که متقاضیان اخذ ویزای انگلیس باید آن را دارا بوده و به سفارت این کشور تحویل بدهند، مدرک زبان می باشد. اهمیت این مدرک در بعضی از روش های مهاجرتی همچون تحصیل و کار، دوچندان می شود و سطح مورد نیاز برای هر کدام نیز متفاوت می باشد که در جدول زیر بیان شده است:

نوع ویزا

مدرک و سطح مورد نیاز زبان

تحصیلی (کارشناسی)

آیلتس 6

تحصیلی (کارشناسی ارشد)

آیلتس 6.5

تحصیلی(دکتری)

آیلتس 7

راه اندازی شرکت

آیلتس 6.5

کار

B1انگلیسی

کار آفرینی

آیلتس 4 الی 5

سزمایه گذاری

نیازی نیست

مبتکر

B2 انگلیسی

تمکن مالی برای ویزای انگلیس

در کنار همه شرایط مهمی که برای اخذ ویزای انگلیس وجود دارد، تمکن مالی بسیار پررنگ به چشم می خورد. همه افراد با هر هدفی که می خواهند قدم به کشور انگلیس بگذراند، موظف به اثبات تمکن مالی خود می باشند. گفتنی است که این تمکن مالی در هر روش مهاجرت به انگلیس، دارای شرایط متفاوتی است. به طور کلی فرقی ندارد 1 ماه یا 10 سال قرار است در کشور انگلیس بمانید، در هر صورت مهم است که افسر سفارت این کشور قانع شود که شما از پس پرداخت خرج و مخارج زندگی خود در این کشور، برمی آیید. دارا بودن تمکن مالی آنقدر مهم است که اگر همه شرایط اخذ ویزای انگلستان را دارا باشید اما نتوانید تمکن مالی خود را به اثبات برسانید، با درخواستتان مبنی بر اخذ ویزا، موافقت نخواهد شد. محاسبه تمکن مالی هم به این گونه است که با توجه به هزینه های زندگی در انگلستان، فرد باید دارای سرمایه حدودی 950 پوند برای هر ماه زندگی در کشور انگلیس باشد.

وقت سفارت انگلیس برای دریافت ویزا

وقت سفارت انگلیس برای دریافت ویزا از طریق سفارت این کشور میسر می باشد که این امر برای ایرانیان به دلیل نبود سفارت انگلستان در کشور ایران، با مشکلاتی همراه می باشد. افرادی که خواهان اخذ ویزای انگلیس می باشند، هیچ راهی جز تعیین وقت سفارت برای رسیدن به هدف خود ندارند که راه حل پیش روی آنها، مراجعه به سفارت انگلیس در کشورهای همسایه ترکیه و امارات می باشد. البته با مراجعه به این کشورها برای اخذ وقت سفارت، روند و پروسه کاری آنها به خوبی پیش خواهد رفت و متقاضیان میبایست درخواست اخذ وقت سفارت را به صورت آنلاین ثبت نموده و در زمان مصاحبه به سفارت انگلیس در یکی از کشورهای ترکیه یا امارات مراجعه نمایند.

نحوه پیگیری جواب ویزای انگلیس

متاسفانه راه های ارتباطی زیادی در این رابطه وجود ندارد و نحوه پیگیری جواب ویزای انگلیس تنها از طریق ارسال ایمیل میسر است. بعد از تکمیل پرونده به صورت کامل و ارسال مدارک است که سفارت انگلستان پاسخ خود را طی 1 ماه و در مواردی تا 1 سال، برای متقاضی ارسال می نماید. این مدت زمان با توجه به تعداد پرونده ها و مواردی همچون نوع ویزا و... متغیر می باشد و افراد تنها باید منتظر جواب بمانند و در صورت ارسال ایمیل به سفارت انگلیس نیز جواب مشخصی غیر از ادامه دادن به انتظار خود برای دریافت جواب درخواست خود، دریافت نخواهند کرد. پس می توان اینگونه نتیجه گرفت که متقاضیان برای آگاهی از زمان دریافت پاسخ درخواست خود، از هیچ راهی نمی توانند کسب اطلاعات و آگاهی کنند و تنها باید منتظر پاسخ از سوی سفارت انگلستان بمانند.

وکیل معتبر برای اخذ ویزای انگلیس

بسیاری از افراد در خصوص نحوه اخذ ویزای انگلیس دچار ابهام بوده و با این سوال مواجه هستند که با کدام وکیل اقدام نمایند؟ آیا وکیل مهاجرت به انگلیس برای دریافت ویزای انگلیس، مورد نیاز هست یا خیر و یا در صورت گرفتن وکیل، ویزا تضمینی خواهد بود؟ ویزای تضمینی انگلیس واژه ایست که به هنگام جستجو در اینترنت و سایت های مهاجرتی و صفحات تبلیغاتی، زیاد با آن موجه می شوید و باید اعتراف کرد که عبارت جذابی می باشد. همه افراد تمایل به ورود در پروسه ای دارند که از بابت نتیجه آن آسوده خاطر بوده و نتیجه دلخواه را بدون ریسک تضمین نماید. اما تعهد به دریافت ویزا مانند تعهد به خریدن رأی دادگاه و بردن یک پرونده در امر وکالت تخلف و غیرواقعی محسوب می شود. صدور ویزا با وجود کامل بودن پرونده و حتی با صدور دعوتنامه و تمامی موارد دیگر، با نظر سفارت و مقامات مربوطه کشور انگلیس همراه است و هیچ آژانس ویزای انگلیس یا وکیل مهاجرتی و یا موسسه گردشگری نمی تواند اخذ ویزای انگلیس را تضمین کند. بنابراین استفاده از عبارت "تضمین" و "ویزای تضمینی" معمولاً حالت تبلیغاتی دارد. موسسه ملک پور با بیش از 16 سال سابقه فعالیت در امر مهاجرت با همکاری با بهترین وکلای انگلیس، امکان اخذ پرونده شما و کمک به شما در خصوص ویزای انگلیس و اخذ اقامت این کشور را دارد. ولی به صورت صادقانه باید گفت که نمی توان اخذ ویزا را تضمین کرد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس جناب استاد ملک پور است استفاده نموده و در حد یک وکیل مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت


سوالات متداول

آیا برای سفر به انگلیس به ویزا نیاز است؟

بله. بسته به نوع سفر به ویزای توریستی، تحصیلی، کاری و … نیاز دارید.

ویزای مولتی انگلستان چیست؟

به ویزایی مولتی گفته می شود که با آن بتوان چند بار به کشور انگلستان وارد شد. برخی ویزاها سینگل هستند و فقط یک بار می توانید از آن ها استفاده کنید.

آیا امکان سفر با ویزای شینگن به کشور انگلستان وجود دارد؟

خیر. انگلیس عضو حوزه شنگن نیست و برای سفر به این کشور باید ویزای توریستی انگلستان را اخذ کنید.

با ویزای توریستی انگلستان چند روز می توان در این کشور حضور داشت؟

داکثر زمانی که با ویزای توریستی یا بازدید کننده می توان در انگلیس ماند، 6 ماه است.

سخن پایانی

در مقاله فوق، انواع ویزای انگلیس، مدارک مورد نیاز ویزای انگلیس، مدت زمان صدور ویزای انگلیس، پیگیری جواب ویزای انگلیس و انواع و هزینه ویزای انگلیس مورد بررسی قرار گرفت. از میان انواع ویزای انگلیس، انتخاب مناسب ترین نوع ویزا به هدف و شرایط شخصی هر فرد برای سفر به این کشور برمی گردد. ویزای کوتاه مدت توریستی انگیس، مناسب برای افرادیست که قصد سفر و بازدید از جاذبه های گردشگری این کشور زیبا را دارند. کشور انگیس برای متقاضیان تحصیلات کوتاه مدت و بلندمدت، بسیار جذاب بوده و به همین دلیل، افراد بسیاری اخذ ویزای تحصیلی این کشور را دارند. برای کار و سرمایه گذاری نیز شرایط اقتصادی این کشور، بستر مناسبی را برای متقاضیان و علاقمندان فراهم کرده است. به این موضوع نیز باید اشاره شود که اخذ ویزا، امری تخصصی و پر از قوانین و نکات تحلیلی می باشد و بهتر است که قبل از مشاوره و تحقیق، اقدامی در این زمینه صورت نگیرد؛ زیرا بسیار مشاهده شده است که پرونده های ضعیف و یا اشتباه، دچار ردی و ریجکتی ویزای انگلیس می شوند و این موضوع، هزینه ها و وقت متقاضی را هدر می دهد. موسسه ملک پور با بیش از 16 سال سابقه فعالیت در زمینه اخذ ویزا، مهاجرت و حقوق بین الملل، آماده ارائه مشاوره به شما عزیزان با کمک جمعی از همکاران و وکلای انگلیسی می باشد. شما می توانید جهت دریافت مشاوره تلفنی رایگان، با موسسه ملک پور تماس حاصل فرموده و یا فرم تماس را کامل نمایید. همچنین با طرح سوالات خود در بخش "ثبت پرسش" می توانید پاسخ را از مشاوران متخصص دریافت نمایید.

امتیاز 4.64 از 5 ( 10 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
بهار محمدی
سلام . ۲۴ شهریور در دفتر vfs تهران برا ویزای الحاق ب همسر انگشت نگاری شدم . هنوز جوابی نیومده . چه مدت زمان میبره تا ویزا صادر بشه ؟ ممنونم از شما
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب با توجه به شرایط کرونا زمان مشخصی برای هیچ یک از سفارتها برای صدور ویزا نمیتوان پیش بینی کرد.
رویا روشنایی
سلام این ویزای توریستی ازدواج انگلیس میشه کمی توضیح بدید؟ یعنی اونجا با شهروند انگلیس ازدواج کردیم باید بر گردیم کشورمون و دوباره در خواست ویزای ازدواج بدیم؟!ممنون میشم بهم پاسخ بدید دکتر
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. خیر دوست گرامی، شما با ویزای نامزدی می توانید وارد این کشور شده و در صورت انجام ازدواج در این کشور می توانید اقامت خود را به ازدواج تبدیل کنید و بمانید. البته توجه داشته باشید که دریافت این نوع ویزا مقداری زمان بر و دشوار است.
فاطمه معصومی نژاد
سلام دکتر من یک سوالی داشتم ازتون که شدیداً دگیرش هستم میشه جواب بدید. من همسرم که ساکن انگلستان هستند فعلا از طریق پناهندگی و هنوز هم تابعیت آن کشور را ندارند بعد از قبولی میتواند من راهم پیش خودش ببرد و چقدر طول میشد و مدارک لازم چی است ممنون میشم جواب من راهم بدهید سوال خیلی ها همین است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب هرزمان پرونده همسر شما تایید شود میتوانند درخواست الحاق همسر دهند برای اطلاعات بیشتر میتوانید مقالات سایت موسسه ملک پور را مطالعه فرمایید
کاوه نورمحمدی
سلام. من ۷ ماه پیش مدارک و پاسپورتم رو تحویل vfs در تهران دادم برای ویزای spouse و الحاق به همسرم. ولی تا الان خبری نشده. آیا نگه داشتن پاسپورت برای این مدت عادیه و آیا میشه درخواست عودت پاسپورت تا روشن شدن جواب ویزا را داد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز دقیق نمی توان پاسخ شما را داد ولی اگر ویزا صادر شود بای دریافت پاسپورت تان حتما به شما خبر می دهند بهتر است از خود VFS یک پیگیری بفرمایید.
بهرامی
سلام شرکتی معتبر برای همسرم قرار است دعوت نامه کاری بفرسته اما همسرم مدرک زبان نداره ایا برای گرفتن ویزا به مشکل بر میخوریم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرضر ادب دوست عزیز اگر هیچ آشنایی به زبان ندارید در سفارت مصاحبه داشته باشید ممکن است ریسک داشته باشد. بص.رت قطعی نمی توان گفت.