ویزای توریستی آلمان

8 نظر

ویزای توریستی آلمان، شرایط اخذ ویزای شینگن و گردشگری آلمان، هزینه های ویزای توریستی کشور آلمان و همچنین تمکن مالی برای ویزای توریستی آلمان در این مقاله به صورت علمی و تخصصی مورد تحلیل و بررسی قرار گرفته است. شرایط اخذ ویزای توریستی آلمان چیست؟ مدت زمان لازم جهت درخواست دریافت ویزای توریستی کشور آلمان چه مقدار است؟ چه عواملی منجر به ردی یا ریجکتی درخواست ویزای توریستی می شود و دلایل ریجکتی ویزا چیست؟ آلمان یک کشوری اروپاییست که با دریافت ویزای توریستی آن، امکان سفر و بازدید از این کشور فراهم شده و حتی دسترسی به سایر کشورهای حوزه شینگن نیز فراهم خواهد شد. از طرفی جاذبه های فرهنگی و گردشگری متعددی در کشور آلمان وجود دارد. به همین علت، افراد بسیاری خواستار سفر به این کشور بوده و درخواست دریافت ویزای توریستی آلمان را دارند. در صورت همراهی با ما تا انتهای این مقاله می توانید اطلاعات مفید و کاملی در زمینه ویزای توریستی آلمان به دست آورید. موسسه ملک پور با بیش از 15 سال سابقه در امر مهاجرت، آماده ارائه مشاوره و پذیرش پرونده های متقاضیان امر مهاجرت می باشد. شما عزیزان می توانید جهت اخذ ویزای توریستی کشور آلمان و بررسی شرایط خود، با موسسه ملک پور تماس گرفته و یا اقدام به تکمیل فرم تماس نمایید تا از خدمات مشاوره تلفنی رایگان این مجموعه بهره مند گردید. بر اساس تحقیقات صورت گرفته توسط ما و پرسش از وکلای محلی همکار کشور آلمان و همچنین بررسی سایت های دولتی در این رابطه، مقاله ویزای توریستی آلمان تقدیم حضورتان می گردد.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما
ویزای توریستی آلمان

زندگی در آلمان

کشور آلمان در بخش اروپای مرکزی و غربی قرار دارد و با کشورهای فرانسه، هلند، اتریش، جمهوری چک، سوئیس، لهستان، لوکزامبورگ، بلژیک و دانمارک هم مرز می باشد. پایتخت این کشور، شهر برلین است و زبان رسمی مردم آن، آلمانی می باشد. کشور آلمان بعد از روسیه، پرجمعیت ترین کشور اروپاییست و کشوری صنعتی با اقتصادی پویا و قوی به شمار می آید. شرایط جغرافیایی مناسب و دسترسی به اکثر کشورهای اروپایی، وضعیت آب و هوایی معتدل و خوب، هزینه های مناسب، جاذبه های گردشگری بسیار زیاد، فرهنگی کهنه و غنی و... موجب شده است که آلمان به یکی از قطب های گردشگری اروپا تبدیل شده و درآمد بسیار زیادی را از صنعت توریسم کسب کند. در سال 2018 کشور آلمان نزدیک به 38 میلیون بازدید از سایر کشورها داشته است که آماری فوق العاده محسوب می شود. بیشترین تعداد توریست در کشور آلمان از کشورهای هلند، سوئیس و انگلستان می باشند. کشور آلمان طبق بررسی های بین المللی، از امن ترین کشورهای دنیا جهت گردشگری محسوب می شود. ذکر این نکته بسیار مهم است که ویزای توریستی آلمان، ویزای مهاجرتی محسوب نمی شود و به همین دلیل به افرادی که قصد مهاجرت و اقامت در این کشور را دارند، توصیه می شود که به بررسی روش های مهاجرت به آلمان بپردازند.

جاذبه های توریستی آلمان

هدف های مختلفی پشت تصمیم افراد برای مهاجرت به آلمان و یا سفر کوتاه مدت به این کشور می باشد که یکی از پرتکرارترین آن، مقاصد توریستی و جاذبه های کشور آلمان است. جاذبه های بسیاری در این کشور قرار دارد که با طبیعت زیبا، فرهنگ، صنعت و تاریخ آلمان پیوند خورده است. بعضی از مهم ترین و زیباترین جاذبه های آلمان را می توانید در ادامه مطالعه نمایید.

جزیره روگن:

صخره های روگن در پارک ملی جاسموند با صخره های گچی، بسیار مورد توجه گردشگران قرار گرفته است. زیباترین بخش این جاذبه گردشگری، صندلی پادشان به ارتفاع 118 متر می باشد.

قلعه هوهنزولرن:

این قلعه در دامنه کوه آلپ قرار گرفته است و قدمت آن مربوط بعه قرن نوزدم میلادی باز می گردد. طبیعت زیبا در کنار معماری منحصربه فرد، جاذبه گردشگری زیبایی را به وجود آورده است.

ویزای شینگن آلمان چیست

شینگن به گروهی از کشورهای اروپایی اطلاق می شود که با توافق انجام شده، محدودیت های تردد در خاک خود را برداشته و افرادی که عضو این منطقه و گروه باشند، بدون ویزا می توانند به کشور های عضو سفر کنند. سفر افراد با ویزای شینگن به 26 کشور عضو، بسیار آسان و با مانع یا مشکل پیچیده ای همراه نمی باشد.کشورهای عضو در شینگن عبارتند از : اتریش، بلژیک، جمهوری چک، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، ایسلند، ایتالیا، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، نروژ، لهستان، پرتغال، اسلواکی، اسلوونی، اسپانیا، سوئد، سوئیس و لیختن اشتاین. همه این کشورها، منطقه ای را تشکیل داده اند که همان منطقه شینگن می باشد و به منطقه بدون پاسپورت، معروف گشته است چرا که ورود به مرز هیچ کدام از این کشورها، نیازمند پاسپورت نمی باشد. مهاجرانی که می خواهند از این مزایا بهره مند شوند باید ویزای شینگن را که ویزای دارای شرایط به خصوصی می باشد، اخذ نمایند.

چگونه ویزای توریستی آلمان را بگیریم

با فرض اینکه متقاضی برای اخذ ویزای توریستی آلمان، ویزای شینگن را دارا نمی باشد، برای درخواست ویزا باید مراحل زیر را سپری کند:

 • تکمیل و ارائه درخواست به سفارت
 • تعیین وقت ملاقات در سفارت آلمان
 • ارائه مدارک در روز مصاحبه

تکمیل مدارک مورد نیاز یکی از مهم ترین مراحل در زمان اخذ ویزای توریستی آلمان است که نقص در هر کدام از آنها با ریجکت شدن توسط اداره سفارت آلمان همراه است. اصلی ترین مدارکی که باید به اداره مهاجرت تحویل داده شود به شرح زیر است:

 • اصل گذرنامه
 • دو قطعه عکس پرسنلی
 • تکمیل پرسشنامه امنیتی
 • بیمه مسافرتی
 • گواهی مبنی بر برخورداری از تمکن مالی
 • مدارک هویتی از جمله : شناسنامه و کارت ملی)
 • رضایت نامه برای افراد زیر سن قانونی

مدارک مورد نیاز ویزای توریستی آلمان

در سال های اخیر، دریافت ویزای توریستی آلمان برای اتباع ایرانی تا حدودی با مشکل و دشواری همراه شده و بر تعداد ویزاهای رد شده افزوده شده است. رد شدن ویزای توریستی از کشور ایران، دلیلی جز دردسرهای متعدد برخی افراد پس از ورود به کشور آلمان نداشته است. برخی افراد واقعاً به هدف گردشگری و توریستی، درخواست ویزای توریستی آلمان را می دهند؛ اما در این بین متأسفانه افراد بسیاری با دریافت ویزای توریستی آلمان و به بهانه گردشگری، وارد این کشور شده و به اموری نظیر قاچاق، کار سیاه پرداخته و یا به پناهندگی با دروغ و تقلب و... متوسل می شوند. این افراد که برخی آگاهانه و برخی با ناآگاهی و به اجبار و یا به علت مشاوره اشتباه دست به این اقدام می زنند، موجب افزایش بدبینی و سخت گیری نسبت به صدور ویزای توریستی آلمان شده اند. به همین جهت متقاضیان ویزای توریستی آلمان باید علقه های قوی در کشور خود را که بازگشت آن ها را به وطن اثبات می نماید، ارائه دهند. وجود دعوتنامه جهت افزایش شانس ویزا بسیار مهم می باشد. علقه می تواند مادی یا معنوی باشد. مدارک ویزای توریستی آلمان که لازم به ارائه می باشد عبارتند از:

 • فرم درخواست ویزا که به آلمانی یا انگلیسی پر شده است.
 • فرم ادعای صحیح اظهارات
 • عکس پرسنلی
 • پاسپورت معتبر
 • حساب بانکی 3 ماهه
 • بیمه شینگن
 • مدرک اسکان که می تواند هتل رزرو شده و یا دعوتنامه اقوام و آشنایان باشد.
 • مدرک رزرو بلیط پرواز
 • نامه تمکن مالی و مدارک مالی
 • مدرک ازدواج (در صورت تأهل)
 • مدارک بازگشت به کشور خود (نظیر فیش حقوقی، اسناد مالکیت، جواز کسب و...)

هزینه ویزای توریستی آلمان

ویزای توریستی آلمان یکی از انواع مختلف ویزاهای آلمان می باشد که در پروسه اخذ آن، پرداخت مبالغی الزامی است. بررسی پرونده ویزای توریستی با پرداخت هزینه ای به مبلغ 60 یورو برای بزرگسالان و 35 یورو برای کودکان بین 6 تا 12 سال امکان پذیر است. بعد از پرداخت هزینه های موجود است که پرونده متقاضی مورد بررسی قرار خواهد گرفت و این بررسی در طی 10 روز انجام گرفته و نتیجه به متقاضی اعلام می گردد. باید این موضوع را در نظر گرفت که ویزای توریستی دارای انواع مختلفی از جمله: ویزای ترانزیت، ویزای توریستی برای یکبار ورود، ویزای دوبار ورود و ویزای بلند مدت می باشد که در کنار هزینه ذکر شده، شاید هزینه های دیگری نیز مورد نیاز باشد که در طی فرایند به متقاضی اعلام می شود.

تمکن مالی برای ویزای توریستی آلمان

در شرایط مهم برای اخذ ویزای توریستی آلمان، تمکن مالی نیز دیده می شود. شرایط تمکن مالی ویزای آلمان به این شکل است که متقاضی باید ثابت کند که از پس خرج و مخارج خود که شامل، اقامت در هتل ها، خرید بلیط برای دیدن جاذبه های تاریخی فرهنگی و طبیعی برخواهد آمد و همچنین این سرمایه باید کفاف یک پشتوانه مالی به عنوان قرار دادن وثیقه ای که به دولت آلمان این تضمین را می دهد بعد از به پایان رسیدن سفر، به کشور خود بازخواهد گشت را بدهد. اثبات همه اینها با ارائه گواهی و مدارک گردش حساب، سند ملک و فیش حقوقی افراد می باشد و اگر گردش حساب متقاضی نشان دهنده تمکن مالی وی و توانایی اش در پرداخت هزینه نباشد، ویزای توریستی آلمان را دریافت نخواهد کرد.

مدت زمان صدور ویزای توریستی آلمان

جهت درخواست ویزای توریستی آلمان، مدت زمان معینی مشخص شده است و شخص باید طی بازه خاصی درخواست بدهد. درخواست صدور ویزا که در این بخش مورد بررسی قرار می گیرد، پس از مرحله تکمیل مدارک است و ممکن است تهیه مدارک، مدت زمانی را به خود اختصاص دهد که با توجه به شرایط هر شخص، کاملاً متفاوت می باشد. این مقاله توسط موسسه ملک پور تهیه و گردآوری شده است و هر گونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع، قانوناً و شرعاً حرام بوده و قابل پیگیری قانونی می باشد. سریع ترین زمان اقدام برای درخواست ویزای توریستی آلمان، 6 ماه قبل از زمان مورد نظر برای سفر توریستی می باشد و کم ترین زمانی که می توان درخواست ویزای توریستی آلمان را به سفارت ارائه کرد، 2 هفته قبل از زمان سفر است. با توجه به مدت زمان لازم برای بررسی مدارک توسط سفارت، توصیه می شود که بیش از 1 ماه قبل از زمان سفر به آلمان، درخواست ویزا توسط متقاضی ارائه شود و این امر به دقایق آخر واگذار نشود.

نحوه تمدید ویزای توریستی آلمان

ویزای توریستی آلمان معمولاً برای اولین بار به طور محدود و چند روزه صادر می شود و شخص برای مدت محدود حضور خود در آلمان ویزا دریافت می نماید. مدت زمان ویزای توریستی نمی تواند از 90 روز بیشتر باشد و مطابق با قوانین اتحادیه اروپا شخص گردشگر نهایتاً می تواند از هر 180 روز، 90 روز در حوزه شینگن به صورت توریستی حضور داشته باشد. در صورتی که فرد چند بار به اروپا رفت و آمد داشته باشد، می تواند ویزاهای مدت دار (multiple) دریافت کند که با استفاده از آن، امکان ورود و خروج متعدد به اروپا را خواهد داشت. اما باز هم شرایط و قوانین 90/180 بر آن حکمفرماست و شخص بیش از 90 روز نمی تواند در اروپا بماند. تمدید ویزای توریستی نیز بر خلاف ویزاهای اقامتی نظیر دانشجویی و کار امکان پذیر نیست. تمدید ویزای توریستی از داخل خاک آلمان معمولاً امکان پذیر نیست و برای مثال اگر ویزا برای 20 روز صادر شود، شخص نمی تواند این مدت زمان را در خاک آلمان تمدید نماید؛ اما تحت شرایط خیلی خاص و فوق العاده (برای مثال: بروز بیماری خاص یا حوادث غیر قابل پیش بینی) امکان درخواست تمدید ویزا وجود دارد.

فایل صوتی موسسه ملک پور درمورد تمدید ویزای توریستی آلمان

نحوه گرفتن وقت سفارت آلمان

به علت تقاضای زیاد انواع ویزا و کار و وظایف زیاد سفارت آلمان در ایران، این سفارت مانند برخی سفارت های دیگر، با انعقاد قرارداد همکاری با شرکت خدماتی ویزامتریک، امور اولیه را به این شرکت سپرده است تا صرفه در زمان متقاضیان نیز ایجاد شود. به منظور دریافت وقت سفارت، متقاضی ابتدا باید مدارک خود را تهیه کرده و آماده سازد. بعد از این مرحله، وی درخواست وقت خود را به صورت آنلاین رزرو کرده و به ویزامتریک رجوع می نماید. امکان کنسل کردن وقت مراجعه تا 3 روز قبل از وقت مراجعه فراهم می باشد و مبلغ پرداختی نیز عودت خواهد شد. همینطور امکان درخواست مراجعه به ویزامتریک به صورت ویژه و VIP نیز امکان پذیر است؛ اما دقت شود که خدمات VIP شامل وقت مراجعه زودتر نیست و شامل برخی خدمات اضافی نظیر پیامک و ارسال پاسپورت با پست و... می شود. لازم به ذکر است که برخی مؤسسات در ایران، ادعای داشتن روابط و برخی آشنایان در سفارت و یا ویزامتریک دارند که این موضوع به هیچ وجه صحیح نبوده و جز ادعایی پوچ برای تبلیغات دروغین نمی باشد؛ چرا که در نهایت، سفارت و مراجع مربوطه در آلمان، تصمیم گیرنده شرایط ویزای توریستی آلمان برای متقاضی خواهند بود.

پروسه اخذ ویزای توریستی آلمان

قبل از اقدام برای ویزای توریستی آلمان، بایستی از پروسه اقدام و مراحل صدور و دریافت آن اطلاع داشت. بهتر است قبل از هر گونه درخواست ویزا با توجه به شرایط، با کارشناس متخصص در این زمینه مشاوره انجام شود تا شانس دریافت ویزا و مدارک مورد نیاز متقاضیان این ویزا مورد بررسی قرار گیرد. برخی افراد بدون تحقیق و اطلاعات کافی وارد مراحل اقدام می شوند که با ناآگاهی ممکن است دچار مشکلات و هزینه های بسیاری شوند. همینطور باید از اعتبار و صداقت موسسه ای که قصد اقدام از طریق آن برای دریافت ویزای توریستی آلمان دارید، مورد تحقیق و بررسی قرار گیرد تا این پروسه با همکاری یک موسسه معتبر انجام شود؛ زیرا برخی مؤسسات غیرمعتبر و ناشناخته و بی تجربه با ارائه مدارک ساختگی و جعلی، سعی در بالا بردن شانس متقاضی دارند؛ در صورتیکه در نهایت منجر به خسارات فوق العاده وحشتناک نظیر ممنوعیت از درخواست مجدد برای چند سال و ورود به لیست سیاه می شود. مراحل و پروسه اقدام برای دریافت ویزای توریستی کشور آلمان به صورت زیر است:

 • تهیه و جمع آوری مدارک مورد نیاز
 • پرداخت هزینه ثبت نام جهت درخواست ویزای شینگن
 • درخواست وقت ملاقات به صورت آنلاین
 • مراجعه در زمان رسیدن وقت

ویزای توریستی آلمان (با وثیقه یا بدون وثیقه)

با توجه به اینکه تمامی متقاضیان ویزای توریستی آلمان همواره هدف خود را صادقانه جهت ورود به کشور آلمان بیان نکرده و ممکن است به دروغ و با عنوان توریست، وارد کشور آلمان شده و پس از آن به اقدام به پناهندگی یا... نمایند؛ در برخی مواقع جهت درخواست ویزای توریستی، نیاز به ارائه وثیقه می باشد. افرادی که بدون دعوتنامه از بستگان درجه یک و یا آشنایان در آلمان درخواست ویزای توریستی می دهند، معمولاً شانس کمی برای دریافت ویزا دارند. به همین علت برخی مؤسسات از طرف وکلا و یا دفاتر خود، تضمیناتی ارائه داده و یا دعوتنامه برای متقاضی صادر می نمایند تا شانس ویزای وی بالا باشد. در صورت ورود گردشگر به آلمان و ایجاد دردسر توسط وی و بازنگشتن به وطن، مشکلاتی برای صادرکننده دعوتنامه ایجاد می شود. به همین جهت در اکثر موارد، وثیقه جهت بازگشت شخص به کشور خود دریافت می شود که این وثیقه می تواند به صورت پول نقد و یا اسناد مالکیت باشد.

شرایط اخذ ویزای توریستی آلمان از ترکیه

گرفتن وقت ملاقات از سفارت آلمان در کشور ایران، با موانع و مشکلات بسیاری روبرو است. همین موضوع روند سفر به کشور آلمان را بسیار کند و یا متوقف خواهد کرد. بهترین اقدام در این وضعیت، اخذ ویزای شینگن از طریق کشور ترکیه که در همسایگی ایران قرار دارد، می باشد. فرایند اخذ ویزا که شامل ارائه درخواست، تکمیل مدارک، انگشت نگاری و... می باشد در کشور ترکیه با سرعت انجام خواهد پذیرفت و از لحاظ اقتصادی و صرفه جویی در زمان، به نفع ایرانی ها می باشد. مدارکی که برای اخذ ویزای توریستی آلمان از ترکیه نیاز است شامل:

 • فرم درخواست
 • دو قطعه عکس
 • اخذ گواهی اقامت از ترکیه
 • ترجمه مدارک شغلی و تحصیلی
 • ارائه مدارک هویتی
 • پاسپورت با اعتبار بیش از شش ماه
 • ارائه گواهی عدم سابقه کیفری

دریافت ویزای توریستی آلمان در زمان کرونا

در شرایط ویژه ای همچود دوران ورود کرونا و همه گیر شدن این بیماری مهلک، سخت گیری های کشور آلمان نیز برای اعطای ویزا، دوچندان شده است. یکی از این سختگیری ها، انجام تست های کرونا 42 ساعت قبل و 72 ساعت بعد از سفر می باشد. استفاده از ماسک و رعایت تمام پروتکل های بهداشتی نیز ضروری است. برای دریافت ویزای توریستی نیز امکان درخواست آنلاین به وجود آمده تا خطرات کمتری افراد را تهدید و در نتیجه متوجه کشور آلمان شود. با ورود ویروس کرونا در شرایط اخذ ویزای توریستی آلمان، بند دیگری نیز اضافه شده که مربوط به تزریق واکسن می باشد. دولت آلمان تنها به افرادی ویزا می دهد که دو دوز واکسن تایید شده این کشور را دریافت کرده باشند. لیست واکسن های تایید شده توسط کشور آلمان را می توان در وبسایت رسمی اداره مهاجرت این کشور یافت.

واکسن هایی مورد تایید آلمان است؟

بعد از ساخت واکسن کرونا و فراگیر شدن آن در اکثر کشورهای دنیا، کشور آلمان شرط داشتن کارت واکسن برای ورود به کشورش را اعمال کرد. البته تنها داشتن کارت واکسن برای ورود به آلمان کافی نبوده بلکه افرادی که واکسن های مورد تایید آلمان را زده اند، اجازه ورود دارد. واکسن های مورد تایید آلمان، موارد زیر است:

 • آسترازنکا
 • مدرنا
 • جانسون

افراد نیازمند قرنطینه برای سفر به آلمان چه کسانی هستند

ضرورت قرنطینه برای افرادی است که مهاجرت آنها زمینی، دریایی و یا هوایی از کشور ثالث، انجام شده باشد و همه کشورهای خارج از منطقه شینگن، جزء کشور ثالث به شمار می رود. برای قرنطینه شدن باید بلافاصله بعد از ورود به آلمان، به اقامتگاه های مشخص شده رجوع کرده و به مدت 14 روز در آن مکان قرنطینه بمانند.

خدمات موسسه MIE در زمینه اخذ ویزای توریستی آلمان

موسسه ملک پور با استقرار دفتر مرکزی خود در وین اتریش، خدمات صفر تا صد دریافت ویزای توریستی آلمان را برای متقاضیان عزیز ارائه می نماید. البته باید توجه شود که خدمات موسسه ملک پور کاملاً قانونی بوده و تنها متوجه افرادی می باشد که هدف آن ها از اخذ ویزای توریستی، سفر به کشور آلمان و بازگشت در موعد مقرر باشد. موسسه ملک پور هیچ گونه خدماتی در موارد غیرقانونی ارائه نمی نماید. موسسه ملک پور با کمک از وکلای اروپایی، پرونده شما در خصوص ویزای توریستی آلمان را انجام داده و در این مسیر از بهترین وکلا جهت انجام امور ویزا کمک می گیرد. در خصوص صدور دعوتنامه نیز باید گفت که موسسه ملک پور می تواند برای افرادی که برای امور مهم قصد ورود به اروپا (نظیر بررسی شرایط سرمایه گذاری و یا برخی موارد نظر دیدن ملک برای خرید و...) دارند، دعوتنامه از طرف وکیل اروپایی ارسال کند. خدمات موسسه ملک پور به هیچ وجه با تضمینات 100 درصد و وعده های دروغین نمی باشد و هر پرونده در نهایت منوط به تصمیم گیری مقامات مربوطه کشور مقصد می باشد؛ موسسه ملک پور تضمین می دهد که در صورت عدم انجام کار، مبلغ توافق شده به متقاضی عودت داده می شود. به این نکته توجه نمایید که موسسه ملک پور در سایر کشورهای اروپایی نیز دارای خدمات می باشد. 

مقایسه اسپاینا اتریش سوئیس

این مقاله را از دست ندهید: مقایسه شرایط زندگی در کشور اسپانیا با اتریش، آلمان و سوئیس

در این مقاله ما مقایسه شرایط زندگی در کشور اسپانیا با اتریش، آلمان و سوئیس را به شما خواهیم آموخت.

دلایل ریجکتی ویزای توریستی آلمان

همانطور که اشاره شد بسیاری از متقاضیان به خصوص از کشورهای جهان سوم که به کشورهای اروپایی سفر توریستی انجام می دهند، برای اتباع و دولت کشور مقصد دردسر درست کرده و با روش های غیرقانونی و ادعاهای پناهندگی دروغین، درخواست اقامت و دریافت هزینه از دولت آلمان به عنوان یک پناهنده دروغین دارند. به همین علت، سخت گیری های فوق العاده زیادی جهت صدور ویزای توریستی آلمان برای ایرانیان در نظر گرفته شده است. بر این اساس، برخی افراد که هدف آنها واقعاً گردشگری بوده و یا با اهداف قانونی قصد ورود به آلمان دارند نیز نمی توانند برای ورود قانونی خود به کشور آلمان و حوزه شینگن، ویزا دریافت نمایند. برخی نیز با وجود پرونده قوی و شرایط مناسب، با اقدام توسط مؤسسات بی تجربه، پرونده خود را دچار مشکل می کنند. به همین جهت توصیه می شود که همواره قبل از اقدام جهت اخذ ویزا، بررسی های کافی انجام شود؛ زیرا پس از رد شدن ویزا، گاهی مواقع برگرداندن نتیجه بسیار سخت تر از دریافت نتیجه از ابتدا می باشد. پس از ریجکتی ویزای توریستی آلمان، امکان درخواست مجدد وجود دارد. همینطور امکان اعتراض به ردی ویزا نیز وجود دارد. متقاضیان اعتراض به ریجکتی ویزا باید فرم ریجکتی را پر کرده و در صورت وجود مدارک و مستندات کافی، آن ها را ارائه نمایند تا ویزای آن ها مورد بازبینی و بررسی مجدد قرار گیرد.

ویزای توریستی آلمان تضمینی و با گارانتی

قطعاً اگر در خصوص ویزای توریستی آلمان تحقیق کرده و آگهی های مختلف مؤسسات را مشاهده فرموده باشید، با واژه ویزای توریستی آلمان به صورت تضمینی یا ویزای توریستی آلمان با گارانتی و حتی واژگان عجیبی نظیر ویزای 100% آلمان مواجه شده اید. این جملات در علم حقوق، بی پایه و اساس و گاهاً تخلف محسوب شده، هیچ پایه و اساس علمی و حقوقی نداشته و جز کلاهبرداری و شیادی نمی باشد. هیچ نوع ویزایی قطعی و صد درصد نیست، تمامی ویزاها در نهایت با موافقت افسر و مراجع مربوطه در کشور مقصد صادر می شوند که دریافت ویزا را گارانتی و تضمین کند. موسسه ملک پور نیز به رسم پایبندی به اصول اخلاقی، هیچ گونه وعده خلاف عرف نمی دهد؛ چرا که دریافت ویزای توریستی آلمان تضمینی نیست و تصمیم در نهایت با مراجع مربوطه می باشد. تنها تضمین موسسه ملک پور نسبت به عودت وجوه پرداختی توافق شده می باشد.

نکات مهم در زمینه اخذ ویزای توریستی آلمان

ویزای توریستی آلمان نکاتی دارد که در صورت رعایت آنها، شانس دریافت ویزا بالاتر خواهد رفت و توصیه می شود که این نکات رعایت شوند. اولین مورد باید به این نکته اشاره شود که ویزاهای توریستی، کوتاه مدت و غیرمهاجرتی هستند و افرادی که هدف آنها مهاجرت و زندگی در کشور آلمان می باشد، ویزای توریستی هیچ کمک خاصی به آن ها جز اطلاع از وضعیت و شرایط کلی کشور آلمان نمی کند.

متقاضیان اقامت آلمان و زندگی در این کشور بایستی با روش های مختلف مهاجرتی و انواع ویزای این کشور از جمله کار در آلمان و اخذ ویزای کار آلمان، ویزا جهت تحصیل در آلمان و... آشنا شده و به همین منظور می توانند ویدئوی راهنمای گام به گام اخذ اقامت را تهیه کرده و با دقت مشاهده نمایند. با مشاهده این محصول، نکات مهاجرتی کشور آلمان و بسیاری از کشورهای دیگر آموزش داده شده و بررسی می شود. نکته دیگر اینکه در صورتی که نمی توانید علقه های کافی به کشور خود ارائه نمایید، برای درخواست ویزای توریستی نهایت احتیاط را پیش بگیرید؛ زیرا در صورت رد شدن ویزا بسیاری از هزینه ها به شما عودت داده نمی شود و متحمل ضررهای زیادی خواهید شد. مواردی و علقه هایی که می تواند شانس دریافت ویزا را افزایش دهد عبارتست از:

 • ارائه اسناد مالکیت مثل سند زمین و...
 • ارائه وابستگی خانوادگی نظیر والدین، فرزندان و یا همسر (پیشنهاد می شود اولین بار شخص با خانواده درخواست ندهد.)
 • ارائه مدارک شغلی و شرایط کاری مثل بیمه، فیش حقوقی، جواز کسب و...
 • ارائه مدارک تحصیلی مثل کارت دانشجویی و...
 • اقدام به همراه دعوتنامه از آلمان
 • ارائه مبلغ کافی در حساب جهت بازگشت به کشور
 • ارائه انگیزه کافی جهت گردشگری در کشور آلمان

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب ویزای توریستی آلمان هستید، اینجا کلیک کنید ➡️


سوالات متداول

برای اخذ ویزای توریستی آلمان از کجا می باسیت شروع کرد؟

تهیه و جمع آوری مدارک و اسناد درخواستی توسط سفارت آلمان و ارائه آن به سفارت آلمان.

پروسه اخذ ویزای توریستی آلمان چقدر طول می کشد؟

در صورتی که مدارک خود را کامل تحویل داده باشید و مصاحبه را به خوبی پشت سر گذاشته باشید، طی بازه ده روز تا یک ماه به درخواست شما پاسخ می دهند.

شرایط تمدید ویزای توریستی آلمان چیست؟

ویزاهای توریستی تحت شرایط خاص، در صورتی که فرد متقاضی بتواند دلایل قانع کننده ای ارائه نماید می تواند ویزای خود را تمدید کند.

آیا با ویزای توریستی می توان در کشور آلمان به کار یا تحصیل مشغول شد؟

خیر. این امکان در کشور آلمان وجود ندارد.

سخن پایانی

ویزای توریستی آلمان، شرایط اخذ ویزای گردشگری آلمان، ریسک های اخذ ویزای توریستی کشور آلمان و همچنین تمکن مالی برای ویزای توریستی آلمان در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار گرفت. با توجه به سخت گیری های اخیر سفارت آلمان، قطعاً قبل از اقدام برای ویزای توریستی آلمان، نیاز به کسب مشاوره و بررسی تخصصی در این زمینه می باشد. همانگونه که در مقاله نیز به آن اشاره شد، متأسفانه برخی متقاضیان مهاجرت به آلمان بدون آگاهی و تحقیقات و حتی با داشتن شرایط بسیار عالی تحصیلی و کاری و رزومه مناسب، به دلیل دریافت دریافت مشاوره اشتباه توسط مؤسسات سودجو، مهاجرت از طرق غیرقانونی را انتخاب کرده و برای این امر، دریافت ویزای توریستی آلمان را بهانه کرده و با اخذ این ویزا وارد کشور آلمان می شوند. در حالی که اقدام از این طریق، پیامدهای خطرناکی برای افراد به دنبال خواهد داشت و ممکن است ضررهای مالی و روانی بسیاری را به متقاضیان متحمل نماید. موسسه ملک پور با بیش از 15 سال سابقه درخشان در امر مهاجرت قانونی، آماده راهنمایی شما عزیزان در خصوص مهاجرت از طرق قانونی و اخذ ویزای توریستی برای متقاضیان می باشد. به منظور استفاده از خدمات این مجموعه می توانید با موسسه ملک پور تماس گرفته و یا فرم تماس را کامل نمایید تا با شما تماس گرفته و مشاوره تلفنی رایگان ارائه شود. همچنین می توانید سوالات خود را در انتهای این مقاله در بخش "ثبت پرسش" مطرح نمایید تا توسط کارشناسان کارآزموده پاسخ داده شود.

امتیاز 4.5 از 5 ( 7 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
مینا
سلام و عرض ادب خدمت شما وقتتون بخیر خواهر من در المان زندگی می کنه من میتونم ویزای توریستی بگیرم و برم اونجا دنبال کار بگردم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز اگر بتوانند برای شما دعوتنامه بفرستند شانس ویزای شما را بالا می برد در مورد اینکه دنبال کار بگردید بلی ولی ماهیت ویزای شما توریستی و اجازه کار یا تحصیل ندارید و باید سر زمانی که ویزای شما تمام می شود از کشور خارج شوید. اگر هدف شما مهاجرت و اقامت است پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما برای ویزای جستجوی کار آلمان و همچنین دیگر روش های مهاجرت بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
سیما
باسلام واحترام بنده تبعه افغانستان هستم ومقیم ایران ایاامکان گرفتن ویزای توریستی درایران برای من هست درحالی که از لحاظ شغلی نه استخدامی هستم نه جواز کسب...؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ارادت در حال حاضر و در شرایط کرونا امکان گرفتن ویزای توریستی وجود ندارد.توصیه میکنم با موسسه تماس بگیرید تا به صورت رایگان مشاوره تخصصی دریافت بفرمایید.موفق باشید
فریماه
سلام،وقت بخیر خاله ی من المان زندگی میکنه میخواستم بدونم منو خواهرم الان که در شرایط کرونایی هستیم المان ویزای توریستی خواهد داد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. در حال حاضر سخت گیری های زیادی برای ویزاهای توریستی وجود دارد و در شرایط فعلی توصیه می شود که اقدامی برای ویزای توریستی نداشته باشید تا بعد از بهبود شرایط پندمی کرونا با ریسک پایین تر اقدام نمایید.
مریم خدایاری
برادرم ۴۰سال المان هست فرزند وی ۷ساله هست پیش من زندگی میکند بنا به دلایلی نمی توانید ایران بیاید حکم حضانت بچه به نام برادرم هست آیا من میتوانم بچه برادرم رابه آلمان پیش پدرش ببرم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز برادرتان می توانند برای پسرشان درخواست اقامت دهند.
اسماعیل حبیبی
در صورت رد شدن درخواست ویزا بلیط منقضی خواهد شد؟ و چه مدت بعد میتونم دوباره درخواست بدم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز باید از آژانسی که اقدام می کنید استعلام بگیرید ببینید به چه صورت هست. موفق باشید.
فاطمه فلاح
سلام ، وقتتون بخیر، من آلمان زندگی میکنم، میخوام برای مادرم ویزا بگیرم، و از دوست های آلمانیم میخوام که کمکم کنن توی دعوتنامه، آیا اینکه اونها دعوتنامه بفرستن به ویزای مادرم کمکی میکنه؟ و اینکه اگر اونها تعهد بدن که هزینه های سفر مادرم را متقبل میشن بازهم نیاز به تمکن مالی هست؟ ممنونم از راهنماییتون
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام مخاطب عزیز دعوتنامه باید از سمت شما باشد و عملا توجیهی برای دعوتنامه از سمت دوستانتان وجود ندارد.
ایوب رضایی
سلام من میخوام به آلمان برای کار بروم ممنونم راهنمایی کنید
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز اطلاعات دریافتی ناقص است. برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله ویزای کاری المان را مطالعه نمایید و یا با موسسه تماس حاصل نمایید.
مزگان مدنی
سلام من میخوام برای ویزای شینگن المان اقدام میکنم. از طرف همسر خواهرم دعوتنامه دریافت کردم برای اول ماه می به مدت 3 ماه. در ویزا متریک واریز وجه کردم ولی نمیتونم تاریخ مصاحبه را رزرو کنم. شما چه کمکی میتونید انجام بدید؟؟سپاس از لطف شما
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز در حال حاضر موسسه برای ویزای توریستی کانادا اقدام می نماید. برای دریافت اطلاعات بیشتر با آژانس های هواپیمایی تماس حاصل نمایید.
مشاوره رایگان