خرید ملک در مجارستان

7 آبان 1401 5 نظر

اقامت مجارستان با خرید ملک، شرایط خرید ملک در مجارستان، مراحل قانونی خرید ملک در مجارستان و اقامت با خرید خانه در مجارستان در این مقاله مورد بررسی علمی و تخصصی قرار خواهند گرفت. آیا از طریق خرید ملک در مجارستان می توان اقامت این کشور را اخذ کرد؟ حداقل سرمایه لازم برای اقامت مجارستان با خرید ملک چقدر است؟ شرایط لازم برای مهاجرت به مجارستان از طریق خرید ملک چیست؟ ما در این مقاله تلاش کرده ایم به این سوالات و سوالات مشابه پاسخ دهیم. چنانچه قصد مهاجرت به مجارستان از طریق خرید ملک را دارید ما در موسسه ملک پور با مشاوره وکلای محلی و تحقیق در سایت های معتبر این محتوا را آماده کردیم و با ارائه مشاوره تلفنی رایگان توسط مشاورین مجرب و آموزش دیده در زمینه مهاجرت، در خدمت شما عزیزان می باشیم. 

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

شرایط مهاجرت به مجارستان از طریق خرید ملک

کشور مجارستان در اروپای شرقی- مرکزی واقع شده و با کشورهای اتریش، اسلوواکی، اوکراین، رومانی، صربستان، کروواسی و اسلوونی همسایه است. زبان رسمی مردم مجارستان، مجارستانی و واحد پول این کشور فورینت است که برابر است با ۰,۰۰۳۲ دلار آمریکا. کشور مجارستان عضو ناتو، اتحادیه اروپا و OECD (سازمان همکاری و توسعه اقتصادی که دارای ۳۵ عضو می باشد و اعضای آن متعهد به اصول دموکراسی و اقتصاد آزاد هستند) و منطقه شینگن می باشد. بنابرین اگر فردی دارای ویزا یا اقامت مجارستان باشد می تواند بدون نیاز به اخذ ویزا به کشورهای منطقه شینگن سفر کند. این مزیت در کنار آب و هوای مناسب، هزینه های زندگی مناسب، دانشگاه های معتبر و امنیت نسبتاً بالا باعث شده است که افراد زیادی متقاضی مهاجرت به این کشور باشند. مهاجرت به مجارستان از طریق خرید ملک یکی از راه های بدست آوردن اقامت این کشور می باشد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت. از آنجایی که کشور مجارستان یکی از مقاصد گردشگری در اروپا است و همچنین سالانه پذیرای تعداد زیادی از دانشجویان بین المللی در دانشگاه های این کشور می باشد شما در صورت خرید ملک در مجارستان و اجاره آن به گردشگران، سود زیادی را کسب خواهید کرد.

ویدیو موسسه MIE در مورد اقامت آسان اروپا


بررسی امکان اخذ اقامت مجارستان با خرید ملک برای ایرانیان

مهاجرت به مجارستان از طریق خرید ملک یکی از راه های سرمایه گذاری و اخذ اقامت این کشور است که به طور معمول برای کلیه متقاضیان خارجی امکان پذیر می باشد. در صورت دارا بودن اقامت موقت مجارستان شما قادر خواهید بود که به کلیه کشورهای عضو اتحادیه اروپا سفر کنید. همچنین امکان خرید ملک نیز برای شما وجود دارد. اقامت موقت کشور مجارستان در ابتدا به صورت ۲ ساله خواهد بود. سپس شما می توانید برای ۲ سال دیگر نیز آن را تمدید کنید. معمولاً پس از ۵ سال اقامت قانونی در کشور مجارستان می توان برای دریافت اقامت دائم این کشور درخواست داد. همچنین پس از ۸ سال اقامت قانونی در مجارستان می توان برای دریافت تابعیت و پاسپورت این کشور اقدام کرد. در حال حاضر پاسپورت مجارستان این امکان را برای شما فراهم می کند که به ۹۱ کشور بدون نیاز به اخذ ویزا سفر کنید. همچنین به محض ورود به ۳۵ کشور برای شما ویزا صادر خواهد شد. 

در حال حاضر روش های متفاوتی اعم از تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری برای مهاجرت به مجارستان و اخذ اقامت این کشور وجود دارد که خرید ملک در مجارستان یکی از آن ها می باشد. اقامت مجارستان با خرید ملک یکی از روش های سرمایه گذاری در مجارستان می باشد که می تواند منجر به اخذ اقامت آن شود. با توجه به رشد قیمت ملک در کشور مجارستان خرید ملک در این کشور می تواند علاوه بر اخذ اقامت برای شما سود نیز به همراه داشته باشد. علاوه بر این با توجه به این که مجارستان یکی از مقاصد گردشگری و توریستی در اروپا می باشد شما می توانید از طریق اجاره ملک خود به گردشگران بخشی از هزینه های خرید ملک در این کشور را نیز جبران کنید.

واجدین شرایط اقامت مجارستان با خرید ملک چه افرادی هستند؟

مهاجرت به مجارستان از طریق خرید ملک به سه روش امکان پذیر است.

 • برنامه دریافت اقامت مجارستان از طریق خرید ملک (RERP)
 • برنامه اقامت تضمین شده مجارستان یا Golden Visa
 • برنامه مهاجرت به مجارستان از طریق خرید خانه (Home Purchase Immigration)

متاسفانه در حال حاضر امکان مهاجرت به مجارستان از طریق روش دوم وجود ندارد. یکی از مهم ترین نکاتی که باید مورد نظر قرار دهید این است که امکان خرید ملک در مجارستان برای شهروندان کشورهای عضو اتحادیه اروپا هیچ گونه ممانعتی ندارد اما شهروندان کشورهای غیر اروپایی که متقاضی خرید ملک در مجارستان می باشند حتماً باید از اقامت این کشور برخوردار باشند در غیر این صورت امکان خرید ملک برای آنان وجود ندارد. یکی از راه های خرید ملک در مجارستان این است که فرد متقاضی ابتدا یک شرکت در کشور مجارستان ثبت کند. لذا امکان مهاجرت به مجارستان از طریق کارآفرینی در مجارستان و اخذ ویزای سرمایه گذاری وجود دارد.

اگرچه امکان اقامت مجارستان با خرید ملک برای ایرانیان به صورت مستقیم وجود ندارد اما یکی از روش هایی که پیشنهاد می شود این است که فرد متقاضی یک شرکت که بیزینس پلن آن در زمینه اجاره آپارتمان در مجارستان می باشد را به ثبت برساند. پس از آن در صورت تأیید بیزینس پلن این شرکت و موافقت با درخواست فرد متقاضی، وی می تواند اقامت مجارستان را دریافت کرده و در این کشور ملک خریداری نماید. حداقل مبلغ مورد نیاز برای سرمایه گذاری از این طریق ۵۰,۰۰۰ می باشد. پروسه تاسیس شرکت در مجارستان معمولاً بین یک تا دو هفته زمان می برد. کشور مجارستان در طی سال های گذشته از رشد اقتصادی خوبی برخوردار بوده است. یکی از راه های پیشبرد هرچه بیشتر این هدف حمایت از کسب و کارهای کوچک می باشد. به عنوان مثال مالیاتی که دولت مجارستان برای کسب و کار و بیزینس های کوچک قرار داده است برابر با ۱۰ درصد می باشد.

نحوه تبدیل اقامت مجارستان با خرید ملک به تابعیت و روش های آن

همان طور که گفته شد مهاجرت به مجارستان از طریق خرید ملک به صورت مستقیم برای ایرانیان امکان پذیر نمی باشد. یکی از روش های پیشنهادی این است که فرد متقاضی برای این منظور ابتدا یک شرکت را در این کشور به ثبت رسانده و پس از دریافت اقامت از این طریق اقدام به خرید ملک در مجارستان نماید. یکی از موارد لازم برای ثبت شرکت در مجارستان باز کردن یک حساب بانکی در این کشور می باشد. علاوه بر این شما نیازمند ارائه یک بیزینس پلن (طرح اقتصادی) می باشد. شما می توانید با ارائه یک بیزینس پلن در زمینه اجاره و خرید و فروش ملک برای دریافت ویزای سرمایه گذاری مجارستان از طریق کارآفرینی درخواست بدهید. بر اساس این طرح اقتصادی درآمد شرکت از طریق اجاره املاک خواهد بود. البته این یکی از طرح های اقتصادی پیشنهادی می باشد و شما می توانید در صورت تمایل در هر زمینه ای که تمایل دارید در کشور مجارستان فعالیت اقتصادی داشته باشید و شرکت خود را به ثبت برسانید. کشور مجارستان به صاحبان کسب و کار که در حال انجام فعالیت اقتصادی در این کشور هستند مجوز اقامت موقت و اقامت دائم ارائه می دهد. برای دریافت مجوز اقامت موقت و اقامت دائم کشور مجارستان از طریق کارآفرینی و ثبت شرکت باید موارد زیر را انجام دهید:

 • راه اندازی یک شرکت: افراد از هر ملیتی تنها در مدت زمان 4 الی 5 روز با داشتن پاسپورت و افتتاح حساب بانکی می توانند فعالیت خود را آغاز کنند. فعالیت اصلی این شرکت در زمینه املاک خواهد بود.
 • خرید املاک و مستغلات: فعالیت تجاری شما عمدتاً شامل اجاره ملک و مستغلات خریداری شده خواهد بود.
 • برای اقامت اقدام کنید: متقاضیان اگر در مجارستان شغل و درآمد مداوم داشته باشند، واجد شرایط اخذ اقامت می شوند. افرادی که اقامت مجارستان را کسب می کنند می توانند همسر و فرزندان زیر 21 سال را با خود همراه ببرند.

تائید طرح اقتصادی توسط کشور مجارستان از اهمیت زیادی برخوردار است و در صورت عدم پذیرش آن پروسه ثبت شرکت در مجارستان امکان پذیر نخواهد بود. شما می توانید برای نوشتن طرح اقتصادی از کارشناسان خبره در این زمینه کمک بگیرید. اگرچه این امر برای شما هزینه ای به همراه دارد اما می تواند ریسک رد شدن طرح اقتصادی را به اندازه قابل توجهی کاهش بدهد.

مراحل قانونی خرید ملک در مجارستان به صورت گام به گام

متقاضیان پس از بررسی و نهایی شدن تصمیم شان بر خرید ملک در مجارستان می بایست یک سری مراحل را طی کنند تا به عنوان مالک قانونی شناخته شوند.

 • در ابتدا در مورد نحوه پرداخت که می تواند به صورت وجه نقد، انتقال بانکی و... باشد توافق می شود.
 • تاریخی برای فروشنده مشخص می شود تا ملک را تخلیه کند.
 • مبلغی به عنوان ودیعه معمولاً 10% از قیمت ملک به حساب بانکی وکیل منتقل می شود.
 • فروشنده قبل از توافق خرید می بایست پیش قرارداد را امضاء کند.
 • خریدار 30 روز فرصت دارد تا باقی مبلغ ملک را پرداخت کند. چنانچه خریدار نتواند مبلغ را پرداخت کند، سپرده به عنوان ودیعه و ملک را از دست می دهد.
 • شرایط ودیعه برای خریدار و فروشنده خوانده می شود. چنانچه فروشنده ملک را به شخصی دیگر بفروشد به میزان دو برابر ودیعه باید به خریدار خسارت بدهد.
 • سپس قرارداد نهایی توسط خریدار امضاء می شود و پرداخت نهایی صورت می گیرد. پرداخت در حضور وکیل انجام می شود.
 • در صورتی که فرد خارجی نتواند در مراحل خرید خانه حضور داشته باشد وکیل از طرف خریدار اوراق را امضاء می کند.
 • پس از امضای قرارداد آب و برق به نام خریدار می شود.

هزینه های خرید و اجاره ملک در مجارستان و بررسی کامل هزینه های جانبی

مهاجرت به مجارستان از طریق خرید ملک نیازمند بررسی هزینه اجاره و خرید خانه در مجارستان در در شهرهای مختلف می باشد. بدیهی است که این هزینه در شهرهای بزرگ نسبت به شهرهای کوچک و حومه بیشتر می باشد. خرید ملک در مجارستان نوعی سرمایه گذاری محسوب می شود. بنابرین بهتر است بررسی کنید که قیمت ملک و هزینه اجاره در شهرهای مختلف این کشور چگونه است. به عنوان مثال درصد رشد قیمت ملک در برخی از شهرها بالاتر می باشد و این بدان معنی است که شما می توانید سرمایه گذاری خود را با کسب سود بیشتر همراه کنید. علاوه بر این بعضی شهرهای مجارستان به علت توریستی بودن و یا وجود دانشگاه از تقاضای بالاتری نسبت به سایر شهرهای این کشور جهت اجاره ملک برخوردار هستند. شما در صورت خرید ملک در این شهرها دیگر دغدغه و نگرانی بابت اجاره رفتن ملک خود را نخواهید داشت. به عنوان مثال هزینه اجاره و خرید ملک در پایتخت مجارستان، شهر بوداپست به نسبت سایر شهرهای دیگر این کشور بالاتر است. در جدول زیر هزینه اجاره و خرید آپارتمان در تعدادی از بهترین شهرهای مجارستان از جهت زندگی ارائه شده است. این جدول شامل هزینه اجاره آپارتمان های ۱ خوابه و ۳ خوابه در مرکز و حومه شهر و همچنین هزینه خرید ملک در مرکز و حومه شهر بر اساس متر مربع در۴ شهر مهم مجارستان می باشد.

نوع ملک

نام شهر

Budapest

Pecs

Eger

Szeged

اجاره آپارتمان ۱ خوابه مرکز شهر

537$

427$

296$

339$

اجاره آپارتمان ۱ خوابه حومه شهر

409$

277$

250$

254$

اجاره آپارتمان ۳ خوابه مرکز شهر

984$

718$

526$

$525

اجاره آپارتمان ۳ خوابه حومه شهر

699$

425$

411$

394$

خرید هر متر مربع در مرکز شهر

3,426$

1,245$

1,151$

1,530$

خرید هر متر مربع در حومه شهر

2,249$

973$

822$

1,130$

هزینه های جانبی اقامت مجارستان با خرید ملک 

خرید خانه در مجارستان هزینه های زیادی دارد که بیشتر آن ها پس از انعقاد قرارداد پرداخت می شوند. در ادامه به هزینه های خرید ملک در مجارستان می پردازیم:

 • مالیات بر خرید املاک و مستغلات: به طور کلی 10% از مبلغ ملک و 25% از مبلغ زمین های کشاورزی مالیات پرداخت می شود.
 • حق الزحمه وکیل: معمولاً به میزان 1.2% از قیمت ملک می باشد.
 • عوارض: این هزینه توسط دولت بسته به سن و قیمت ملک تعیین می شود.
 • حق تمبر: که 4% از قیمت ملک را دارد.
 • درخواست مجوز برای خرید ملک: شهروندان غیر اتحادیه اروپا نیاز به اخذ مجوز از مقام دولتی دارند. هزینه اخذ مجوز 50.000 فورینت برابر با 170 یورو می باشد.
 • نقشه برداری: داشتن نقشه برداری از ملک ضروری نیست، ساختمان ها به طور کلی از نظر ساختاری مناسب هستند اما داشتن نقشه از پیش نیازهای مقامات دولتی است. در صورت نیاز هزینه نظرسنجی بین 100 تا 200 یورو است.
 • بیمه: داشتن بیمه برای ملک توصیه می شود خصوصاً در صورتی که ملک مدتی بدون ساکن باشد.

اهمیت نقش وکیل ملکی در امر مهاجرت به مجارستان با خرید ملک

خرید خانه در مجارستان و ملک پروسه ای زمان بر است که نیازمند اطلاعات دقیق در زمینه خرید ملک در کشور مجارستان و مراحل قانونی آن می باشد. از آن جایی که طی کردن مراحل حقوقی به ویژه در یک کشور خارجی روند ساده ای نیست و نیازمند تسلط و آگاهی کافی به امور اداری و حقوقی آن کشور می باشد بهتر است که در این زمینه از کمک یک وکیل با تجربه و حاذق بهره ببرید. پروسه انجام مهاجرت به مجارستان از طریق خرید ملک اگر با آگاهی کافی همراه نباشد ممکن است ضررهای مالی جبران ناپذیری را برای فرد متقاضی به همراه داشته باشد. بنابرین پیشنهاد می شود برای به حداقل رساندن ریسک در سرمایه گذاری خود حتماً از کمک یک وکیل مجرب بهره ببرید.

علاوه بر این می توانید شرایط و تمکن مالی خود را توسط یک مشاور با تجربه مورد بررسی دقیق قرار دهید تا بتوانید بهترین روش و کشور را جهت مهاجرت و سرمایه گذاری انتخاب کنید. بسیاری از کشورهای اروپایی امکان سرمایه گذاری از طریق خرید ملک را برای افراد خارجی فراهم کرده اند که می تواند به اقامت دائم و یا اخذ پاسپورت آن کشورها منجر شود. لازم به ذکر است که میزان و شرایط سرمایه گذاری در هر یک از این کشورها متفاوت می باشد و می تواند مزایا و معایب خاص خود را به همراه داشته باشد. بنابرین پیشنهاد می شود تا قبل از بدست آوردن اطلاعات جامع و کافی در این زمینه تصمیم نهایی را اتخاذ نکنید تا بتوانید از طریق بهترین انتخاب بهترین نتیجه را کسب نمایید.

توصیه های حقوقی مهاجرت به مجارستان از طریق خرید ملک

اگرچه مهاجرت به مجارستان از طریق خرید ملک یکی از راه های اخذ اقامت این کشور می باشد اما بهتر است قبل از هرگونه اقدام مزایا و معایب خرید ملک در این کشور را مورد بررسی قرار دهید. از جمله مزایای خرید ملک در کشور مجارستان و اخذ اقامت این کشور این است که شما می توانید بدون نیاز به ویزا به سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا و منطقه شینگن سفر کنید. همچنین در صورتی که فرد متقاضی موفق به دریافت اقامت مجارستان شود همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال او نیز اقامت این کشور را دریافت می کنند. پس از ۴ یا ۵ سال اقامت در مجارستان و پرداخت مالیات شما می توانید برای دریافت اقامت دائم مجارستان درخواست دهید. همچنین پس از ۸ سال اقامت قانونی در مجارستان می توان برای دریافت تابعیت و پاسپورت این کشور درخواست داد. البته لازم است این نکته را در نظر بگیرید که برای حفظ اقامت دائم در کشور مجارستان حتماً باید در طی ۱ سال ۶ ماه در این کشور حضور داشته باشید.

از جمله معایب مهاجرت به مجارستان از طریق خرید ملک این است که امکان خرید ملک به صورت مستقیم برای ایرانیان وجود ندارد. با توجه به این که خرید ملک در برخی از کشورهای اروپایی می تواند در همان ابتدا اقامت دائم این کشورها را برای شما به همراه داشته باشد و نیز از پروسه آسان تری برخوردار باشد پیشنهاد می شود که شرایط مهاجرت و اخذ اقامت از طریق خرید ملک را در سایر کشورهای اروپایی به ویژه کشورهایی که از اعتبار پاسپورت بالاتری برخوردار می باشند نیز بررسی نمایید. شما می توانید برای انجام این امر از یک مشاور و همچنین وکیل حقوقی با تجربه کمک بگیرید تا قبل از تصمیم گیری قطعی شرایط شما را بررسی نموده و بهترین راه را به شما نشان دهد. کشورهای پرتغال، اسپانیا، یونان و قبرس از جمله کشورهای اروپایی هستند که امکان اخذ اقامت دائم و پاسپورت را با خرید ملک فراهم نموده اند. با تهیه محصول راهنمای گام به گام اخذ اقامت می توانید از شرایط مهاجرتی و سرمایه گذاری در این کشورها و دیگر کشورها اطلاع یابید.

مهاجرت به مجارستان از طریق خرید ملک

استانداردهای سرمایه گذاری در مجارستان و شاخص های اقتصادی این کشور

به منظور مهاجرت به مجارستان از طریق خرید ملک بهتر است استانداردهای سرمایه گذاری در این کشور را با کمک یک وکیل با تجربه و حاذق که آشنا به قوانین روز دنیا می باشد مورد بررسی قرار دهید تا ریسک سرمایه گذاری و خطر از دست دادن سرمایه به حداقل برسد. یکی از این شاخص های مهم در بحث استاندارد های سرمایه گذاری نرخ مصادره اموال (Expropriation Risk) می باشد که لازم است حتماً مورد توجه و بررسی قرار بگیرد. در واقع شاخص نرخ مصادره اموال بیان کننده رفتار دولت یک کشور در مورد مصادره اموال سرمایه گذاران خارجی می باشد. به عبارت دیگر شامل کلیه اقدامات تبعیض آمیز انجام شده توسط یک دولت میزبان است که سرمایه گذار خارجی را بدون هیچ گونه جبران خسارت کافی از سرمایه گذاری محروم می کند. این شاخص بین بازه ۱ تا ۷ تعریف شده است و هرچه نرخ مصادره اموال در یک کشور به عدد ۱ نزدیک تر باشد بیان کننده این است که ریسک سرمایه گذاری در آن کشور پایین تر است و سرمایه گذار می تواند با اطمینان و آرامش خاطر بیشتری اقدام به سرمایه گذاری در آن کشور نماید. میانگین جهانی نرخ مصادره اموال در سال ۲۰۱۹ بر اساس آمار دریافت شده از ۱۷۷کشور برابر با ۳ بوده است. میانگین نرخ مصادره اموال در اتحادیه اروپا در زیر نشان داده شده است. همان طور که مشاهده می کنید این نرخ در ۲۶ کشور عضو اتحادیه اروپا در سال ۲۰۱۹ برابر با ۱ و در کشورهای مجارستان و لهستان برابر با ۲ بوده است.

مهاجرت به مجارستان از طریق خرید ملک

یکی دیگر از شاخص های مهم که قبل از خرید ملک در مجارستان باید مورد بررسی و توجه قرار بگیرد نرخ کنترل فساد در این کشور می باشد. نرخ کنترل فساد در مجارستان نشان دهنده میزان سلامت نظام دولتی و قضایی این کشور می باشد یا به عبارت دیگر نوع برخورد نظام قضایی و دولتی کشور مجارستان با سرمایه گذاران خارجی را نشان می دهد. نرخ کنترل فساد در بازه ۲,۵ و ۲,۵- نشان داده می شود و هر چقدر که این عدد به ۲,۵ نزدیک تر باشد به این معنی است که میزان فساد در یک کشور پایین تر است و نظام دولتی و قضایی آن پایبند به قانون و اجرای آن می باشند. بر اساس داده های آماری ۱۹۳ کشور در سال ۲۰۱۹ میانگین جهانی نرخ کنترل فساد برابر با ۰,۰۴- بوده است. نرخ کنترل فساد در کشور مجارستان در سال ۲۰۱۹ برابر با صفر بوده است. این امتیاز نشان دهنده این است که نظام دولتی و قضایی مجارستان به طور کل از وضعیت نسبتاً خوبی برخوردار است اما خالی از اشکال نیز نمی باشد.

سرمایه گذاری در مجارستان

تولید ناخالص داخلی یا رشد اقتصادی (GDP)، نرخ تورم، نرخ بیکاری، نرخ بهره بانکی و نرخ مالیات از جمله داده های آماری بسیار مهم برای بررسی وضعیت اقتصادی یک کشور می باشد. بر اساس داده های رسمی بانک جهانی در سال ۲۰۱۹ ارزش تولید ناخالص داخلی (GDP) مجارستان برابر با ۱۶۰,۹۷ میلیارد دلار بوده است و مجارستان ۰,۱۳ درصد اقتصاد جهان را در سال ۲۰۱۹ شامل می شود.

مهاجرت به مجارستان از طریق خرید ملک

میانگین نرخ تورم در مجارستان از سال ۱۹۷۳ تا ۲۰۱۹ برابر با ۹,۲ درصد بوده است. میانگین جهانی نرخ تورم در سال ۲۰۱۹ بر اساس داده های ۱۴۹ کشور برابر با ۳,۸ درصد بوده است. این نرخ در کشور مجارستان در سال ۲۰۱۹ برابر با ۳,۳ درصد و از میانگین جهانی پایین تر می باشد. در نمودار زیر می توانید اطلاعات مربوط به نرخ تورم را مشاهده فرمایید.

مهاجرت به مجارستان از طریق خرید ملک

میانگین نرخ مالیات در مجارستان در سال ۲۰۲۰ برابر با ۱۵ درصد بوده است. میانگین جهانی نرخ مالیات در سال ۲۰۲۰ بر اساس داده های ۱۴۳ کشور برابر با ۲۸ درصد بوده است. اطلاعات مربوط به نرخ مالیات در کشور مجارستان در نمودار زیر ارائه شده است.

سرمایه گذاری در مجارستان


سوالات متداول راجع به اقامت مجارستان با خرید ملک

✅ آیا خرید ملک در مجارستان به طور مستقیم منجر به اخذ اقامت و تابعیت می شود؟

خیر؛

✅ آیا می توان در مجارستان از طریق خرید ملک سرمایه گذاری کرد؟

بله. شهروندان اتحادیه اروپا و شهروندان غیر اتحادیه اروپا با داشتن مجوز از طرف مقام دولتی می توانند در مجارستان ملک خریداری کنند.

✅ شرط اولیه خرید ملک در مجارستان برای تبعه غیراروپایی چیست؟

اقامت در مجارستان.

✅ آیا سرمایه گذاری در زمینه خرید ملک مجارستان، سودده است؟

با توجه به وضعیت اقتصادی مجارستان و حضور گردشگران در این کشور، خرید ملک یک سرمایه گذاری پرسود محسوب می شود.

✅ اطلاعات مهم قبل از خرید ملک و سرمایه گذاری چیست؟

متقاضیان می بایست استانداردها (نرخ فساد و مصادره اموال) و شاخصه های سرمایه گذاری (رشد سرمایه گذاری، نرخ بیکاری، تولید ناخالصی، نرخ بهره بانکی، تورم و تولید ناخالصی) را بشناسند و از ریسک های سرمایه گذاری در کشور مجارستان آگاه باشند.

✅ آیا حضور وکیل در مراحل خرید آپارتمان در مجارستان لازم است؟

بله. در تمامی معاملات و سرمایه گذاری ها جهت کاهش خطرات و ضرر های احتمالی مشورت با وکلای خبره لازم و ضروری است.


_____________خرید ملک در مجارستان و سخن پایانی____________

مهاجرت به مجارستان از طریق خرید ملک، هزینه های خرید ملک و اجاره ملک در مجارستان و اقامت مجارستان با خرید ملک در این مقاله مورد بررسی علمی و تخصصی قرار گرفت. همان طور که گفته شد خرید ملک در مجارستان یکی از راه های سرمایه گذاری در این کشور می باشد که می تواند به اخذ اقامت برای شما و خانوادتان منجر شود. اقامت مجارستان با خرید ملک به تسلط و آگاهی کافی در زمینه امور حقوقی و مراحل قانونی نیازمند می باشد. یادآور می گردد که امکان اخذ اقامت از طریق خرید ملک در سایر کشورهای اروپایی مانند پرتغال، اسپانیا، اتریش و یونان نیز وجود دارد. لذا در صورتی که تمایل دارید در زمینه مهاجرت به مجارستان از طریق خرید ملک و یا سایر کشورها اطلاعات جامع و مفیدی کسب نمایید می توانید از مشاوره تلفنی رایگان با کارشناسان ما در موسسه ملک پور بهره ببرید. در صورت رضایت از مطالب ارائه شده در این مقاله لطفاً ۵ ستاره برای آن لحاظ بفرمایید. همچنین با ثبت نظرات و سوالات خود در قسمت پایانی این مقاله در رابطه با خرید خانه در مجارستان، پاسخ خود را در اسرع وقت دریافت نمایید.

امتیاز 3.94 از 5 ( 73 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مریم کیانی
سلام‌درصورت خرید ملک واقامت درمجارستان تحصیل رایگان فرزندان شامل دانشگاههای انگلیسی زبان هم میشود ؟یعنی مثلا لازم نیست دیگر ترمی ۳۰۰۰ یورو را پرداخت کنند؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب، در صورت اخذ اقامت مجارستان، هزینه ها مشابه شهروندان ملی آن کشور در نظر گرفته می شود و هزینه مدارس و دانشگاه ها مشابه ایران بسته به مؤسسه انتخابی، متفاوت می باشد. جهت دریافت اطلاعات جزئی تر با مؤسسه مرتبط شوید. * مانا باشید *
سروش سالمی
سلام ممنون از مطالب خوب و دقیقی که ارائه میدید من میخواستم برای خرید ملک مجارستان اقدام کنم و سوالم اینه که اگر تو این کشور 2 تا ملک بخرم میتونم اقامت بگیرم؟ ممنون از لطفتون
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز کشور مجارستان به صرف خرید ملک اقامت نم یدهد اما در قالب اینکه شما یک طرح تجاری سوده یا شرکتی که فعالیت ان در زیمنه املاک مستغلات باشد سرمایه گذاری کنید می توانید اقامت هم دریافت نمایید. اما مسئله منفی که وجود دارد ایرانی ها در حال اضر برای باز کردن حساب به چالش های بسیاری بر میخوردند. موفق باشید.
احمد فتحی
سلام. مهاجرت به مجارستان ازروش خرید ملک ممکن هست؟ اقامت میدن؟ اگر اقامت میدن بعد از چند سال میشه سرمایه رو خارج کرد
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز خرید ملک در این کشور منجر به اخذ اقامت دائم و پاسپورت نمی شود و خرید ملک در برخی کشورها نظیر پرتغال، یونان، قبرس و اسپانیا منجر به اقامت دائم و پاسپورت می شود.
احمدی
سلام و عرض ادب آیا خرید ملک می تونه منجر به اقامت بشه؟ اگر چند تا ملک بخریم و اجاره بدیم و مالیاتش هم بپردازیم؟ من و خانمم میخوایم بریم پیش بچامون که مجار هستند چکار باید کنیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
خرید ملک در مجارستان برای شما و خانواده محترمتان آثار اقامتی به همراه ندارد. برای دیدن فرزندان می توانید از طریق دریافت ویزای توریستی اقدام نمایید. پیشنهاد میکنم برای دریافت مشاوره تلفنی رایگان و بررسی شرایطتان توسط کارشناسان مجرب مجموعه با موسسه ارتباط برقرار بفرمایید.موفق باشید.
مهران یاوری
ضمن عرض سلام واحترام/دخترم دریکی ازدانشگاههای شهرپچ 7ماه است بادریافت بورسیه درحال تحصیل میباشد.حالاقصددارم باخانواده سه نفریم ، شامل خودم باتحصیلات لیسانس، همسرم باتحصیلات لیسانس زبان ودخترکوچکم که کلاس نهم است به مجارستان وشهرپچ مهاجرت کرده واقامت دریافت نمایم.آیامزیت تحصیل دخترم بعنوان امتیازمضاعف میتواندبه دریافت اقامت مان کمک کند.درهرحال بزرگواری فرموده وراهنمایی لازم برای دریافت اقامت ورفتن به مجارستان را ارایه فرمائید.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام مخاطب گرامی بسته به اینکه شما از چه طریقی اقدام به مهاجرت می نمایید شرایط متفاوت می باشد. در حال حاضر برای مهاجرت به مجارستان از طریق تحصیل و یا دریافت یک پیشنهاد کاری از سوی یک کارفرما می توان اقدام نمود. پیشنهاد می شود برای بررسی شرایط خود با کارشناسان موسسه تماس بگیرید
مشاوره رایگان