خرید ملک در مجارستان - شرایط و اخذ اقامت

20 نظر

مهاجرت به مجارستان از طریق خرید ملک به سه روش امکان پذیر است.

 • برنامه دریافت اقامت مجارستان از طریق خرید ملک (RERP)
 • برنامه اقامت پلاس با خرید ملک در مجارستان
 • برنامه مهاجرت به مجارستان از طریق خرید خانه (Home Purchase Immigration)

 

ویدیو موسسه MIE در مورد کجا ملک بخریم


 

یکی از بهترین روش های سرمایه گذاری خرید ملک در مجارستان میباشد، در برنامه جدید دولت مجارستان اقامت پلاس شما با خرید ملک میتوانید از همان ابتدا اقامت 10 ساله دریافت کنید و پس از 8 سال هم پاسپورت مجارستان را بگیرید و از آنجایی که مجارستان عضو اتحادیه اروپا است شما با خرید ملک و دریافت اقامت میتوانید بدون ویزا به دیگر کشور های اروپایی سفر و یا حتی زندگی کنید. قیمت ملک در مجارستان نسبت به دیگر نقاط اروپا پایین تر است و سوددهی بیشتری هم دارد به طوری که حتی بسیاری از اروپایی ها هم در مجارستان ملک خریداری میکنند. برای اطلاعات بیشتردر این زمینه میتوانید از مشاوره رایگان مشاورین موسسه MIE استفاده کنید.

 

ویدیو موسسه MIE در مورد به مجارستان مهاجرت کنیم یا نه؟


 

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

شرایط مهاجرت به مجارستان از طریق خرید ملک

مهاجرت به مجارستان از طریق خرید ملک می‌ تواند از طریق برنامه‌ های مختلف انجام شود، اما یکی از روش‌ های معمول این است که شخص خارجی یک ملک در مجارستان خریداری کند و سپس بر اساس این ملک، اقدام به مهاجرت به این کشور کند. برای انجام این کار، باید شرایطی را داشت که ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 

ویدیو موسسه MIE در مورد مهاجرت به مجارستان


 

 • حداقل سرمایه‌ گذاری: ممکن است لازم باشد حداقل میزانی از سرمایه را در مجارستان سرمایه‌ گذاری کنید که اگر کمتر از این مبلغ باشد نمی توانید اقامت دریافت کنید. این مبلغ معمولاً متغیر است و به شرایط زمانی و قانونی وابسته است.
 • شرایط ملک: ملکی که قصد خرید آن را دارید باید شرایط مشخصی را دارا باشد و ممکن است به محدودیت‌ هایی مربوط به نوع ملک، قیمت و موقعیت مکانی بستگی داشته باشد.
 • مراحل قانونی: پس از خرید ملک، باید مراحل قانونی مربوط به مهاجرت را انجام دهید که ممکن است شامل درخواست ویزا یا اقامت موقت و سپس دائمی باشد.
 • مشاوره حقوقی: مهاجرت و خرید ملک در کشورهای خارجی می‌ تواند پیچیده باشد، بنابراین مشاوره حقوقی از وکیل یا مشاور مهاجرتی مجرب می‌ تواند بسیار مفید باشد تا از تمامی مراحل به درستی اطمینان حاصل کنید.

 

ویدیو موسسه MIE در مورد اقامت آسان اروپا


روش های اخذ اقامت به تابعیت با خرید ملک در مجارستان

در مجارستان، اقامت به تابعیت از طریق خرید ملک می‌ تواند از طریق برنامه‌ های مختلفی انجام شود، اما برخی از روش‌های معمول عبارتند از:

 • برنامه مهاجرت از طریق سرمایه‌ گذاری: در این برنامه، شما با خرید ملک یا سرمایه‌ گذاری در شرکت‌های مجارستانی، اقامت موقت یا دائمی دریافت می‌کنید. مقررات و شرایط این برنامه‌ ها ممکن است متفاوت باشند و نیازمند مشاوره حقوقی می‌باشد.
 • خرید ملک و اقامت موقت: با خرید ملک در مجارستان، می‌ توانید اقامت موقت دریافت کنید. این اقامت ممکن است به مدت معینی باشد و پس از اتمام آن، می‌توانید درخواست تمدید کنید و منجر به تابعیت نمیشود و فقط تا زمانی که ملک را دارید میتوانید اقامت خود را تمدید کنید.
 • خرید ملک و اقامت پلاس: با خرید ملک و دریافت اقامت پلاس، به مدت 10 سال اقامت دریافت میکنید، در این روش امکان دریافت اقامت دائمی و در نهایت اقامت به تابعیت مجارستان را را دارید و پس از 8 سال میتوانید پاسپورت مجارستان را دریافت کنید.

خرید ملک در مجارستان

ویدیو موسسه MIE در مورد خرید ملک در اروپا


اقامت پلاس مجارستان از طریق خرید ملک

اقامت پلاس یک راه جدید سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در مجارستان می باشد. این اقامت که شباهت بسیاری به گلدن ویزای اسپانیا دارد و درواقع به نوعی همان است به این شکل است که شما با خرید ملک در مجارستان همان ابتدا یک اقامت 10 ساله دریافت میکنید و حتی پس از گذشت 8 سال میتوانید برای پاسپورت نیز اقدام کنید. در صورت دریافت نکردن پاسپورت اگر بخواهید اقامت خود را تمدید کنید هم 10 ساله است. شرط حضور وجود ندارد در این روش شما علاوه بر دریاقت اقامت برای خود،همسر و فرزندان زیر 30 سال در صورت اثبات وابستگی مالیه به شما میتوانید برای پدر و مادر و همچنین پدربزرگ و مادربزرگ خود و همسر خود هم اقامت بگیرید. در اقامت پلاس شما اجازه کار و راه اندازی بیزنش در مجارستان را نیز دارید.

مراحل قانونی خرید ملک در مجارستان

متقاضیان پس از بررسی و نهایی شدن تصمیم شان بر خرید ملک در مجارستان می بایست یک سری مراحل را طی کنند تا به عنوان مالک قانونی شناخته شوند.

 • در ابتدا در مورد نحوه پرداخت که می تواند به صورت وجه نقد، انتقال بانکی و... باشد توافق می شود.
 • تاریخی برای فروشنده مشخص می شود تا ملک را تخلیه کند.
 • مبلغی به عنوان ودیعه معمولاً 10% از قیمت ملک به حساب بانکی وکیل منتقل می شود.
 • فروشنده قبل از توافق خرید می بایست پیش قرارداد را امضاء کند.
 • خریدار 30 روز فرصت دارد تا باقی مبلغ ملک را پرداخت کند. چنانچه خریدار نتواند مبلغ را پرداخت کند، سپرده به عنوان ودیعه و ملک را از دست می دهد.
 • شرایط ودیعه برای خریدار و فروشنده خوانده می شود. چنانچه فروشنده ملک را به شخصی دیگر بفروشد به میزان دو برابر ودیعه باید به خریدار خسارت بدهد.
 • سپس قرارداد نهایی توسط خریدار امضاء می شود و پرداخت نهایی صورت می گیرد. پرداخت در حضور وکیل انجام می شود.
 • در صورتی که فرد خارجی نتواند در مراحل خرید خانه حضور داشته باشد وکیل از طرف خریدار اوراق را امضاء می کند.
 • پس از امضای قرارداد آب و برق به نام خریدار می شود.

مزایای خرید ملک در مجارستان

از جمله مزایای خرید ملک در مجارستان :

 • قیمت ملک در مجارستان نسبت به سایر کشورهای اروپایی پایین تر است
 • عضو اتحادیه اروپا و حوزه شنگن
 • هزینه های پایین زندگی نسبت به دیگر کشورهای  اروپایی
 • سیستم حمایتی دولت مجارستان از سرمایه گذار خارجی
 • نرخ پایین تورم
 • وام های بانکی
 • رشد اقتصادی بالا
 • مالیات کم

خرید ملک در مجارستان

هزینه های خرید ملک در مجارستان

مهاجرت به مجارستان از طریق خرید ملک نیازمند بررسی هزینه اجاره و خرید خانه در مجارستان در در شهرهای مختلف می باشد. بدیهی است که این هزینه در شهرهای بزرگ نسبت به شهرهای کوچک و حومه بیشتر می باشد. خرید ملک در مجارستان نوعی سرمایه گذاری محسوب می شود. بنابرین بهتر است بررسی کنید که قیمت ملک و هزینه اجاره در شهرهای مختلف این کشور چگونه است. به عنوان مثال درصد رشد قیمت ملک در برخی از شهرها بالاتر می باشد و این بدان معنی است که شما می توانید سرمایه گذاری خود را با کسب سود بیشتر همراه کنید. علاوه بر این بعضی شهرهای مجارستان به علت توریستی بودن و یا وجود دانشگاه از تقاضای بالاتری نسبت به سایر شهرهای این کشور جهت اجاره ملک برخوردار هستند. شما در صورت خرید ملک در این شهرها دیگر دغدغه و نگرانی بابت اجاره رفتن ملک خود را نخواهید داشت. به عنوان مثال هزینه اجاره و خرید ملک در پایتخت مجارستان، شهر بوداپست به نسبت سایر شهرهای دیگر این کشور بالاتر است. 

هزینه های جانبی خرید ملک در مجارستان

خرید خانه در مجارستان هزینه های زیادی دارد که بیشتر آن ها پس از انعقاد قرارداد پرداخت می شوند. در ادامه به هزینه های خرید ملک در مجارستان می پردازیم:

 • مالیات بر خرید املاک و مستغلات: به طور کلی 10% از مبلغ ملک و 25% از مبلغ زمین های کشاورزی مالیات پرداخت می شود.
 • حق الزحمه وکیل:معمولاً به میزان 1.2% از قیمت ملک می باشد.
 • عوارض:این هزینه توسط دولت بسته به سن و قیمت ملک تعیین می شود.
 • حق تمبر: که 4% از قیمت ملک را دارد.
 • درخواست مجوز برای خرید ملک:شهروندان غیر اتحادیه اروپا نیاز به اخذ مجوز از مقام دولتی دارند. هزینه اخذ مجوز 50.000 فورینت برابر با 170 یورو می باشد.
 • نقشه برداری:داشتن نقشه برداری از ملک ضروری نیست، ساختمان ها به طور کلی از نظر ساختاری مناسب هستند اما داشتن نقشه از پیش نیازهای مقامات دولتی است. در صورت نیاز هزینه نظرسنجی بین 100 تا 200 یورو است.
 • بیمه: داشتن بیمه برای ملک توصیه می شود خصوصاً در صورتی که ملک مدتی بدون ساکن باشد.

قیمت خانه در مجارستان

قیمت خانه در مجارستان با توجه به مرکز شهر بودن یا اطراف شهر و اینکه شهر بزرگ یا کوچک باشد و یا یا توریستی بودن شهرها با یک دیگر متفاوت است. در جدول زیر قیمت خانه در برخی از شهرهای مجارستان آورده شده است:

 

نام شهر  خرید هر متر مربع در مرکز شهر(دلار) خرید هر متر مربع در حومه شهر(دلار)
بوداپست(Budapest) 3,426 2,249
پِچ(Pecs) 1,245 973
اِگِر(Eger) 1,151 822
سِگِد(Szeged) 1,530 1,130

اجاره ملک در مجارستان

برای اجاره آپارتمان در شهر های مختلف یونان نیز شرایط مانند خرید ملک است، و هر چقدر شهر بزرگ تر و پشرفته تر باشد، روی قیمت آن تاثیر مستقیم خواهد داشت. هزینه اجاره ملک در شهر های مختلف در جدول زیر قرار داده شده است.

 

نام شهر اجاره آپارتمان ۱ خوابه مرکز شهر(دلار) اجاره آپارتمان ۱ خوابه حومه شهر(دلار) اجاره آپارتمان ۳ خوابه مرکز شهر(دلار) اجاره آپارتمان ۳ خوابه حومه شهر(دلار)
بوداپست(Budapest) 537 409 984 699
پِچ(Pecs) 427 277 718 425
اِگِر(Eger) 269 250 526 411
سِگِد(Szeged) 339 254 525 394

بهترین شهرها برای خرید ملک در مجارستان

یکی از بهترین شهر ها برای خرید ملک در مجارستان پایخت آن شهر بوداپست است این شهر یکی از زیباترین شهر های اروپا است با نماهای تاریخی بسیار زیبا و فراوان، قیمت ملک در این شهر همواره صعودی است و سرمایه گذاران با خرید ملک در این شهر هم میتوانند اقامت مجارستان را دریافت کنند و هم سود خوبی از این سرمایه گذاری بهره ببرنند. از دیگر شهر های مجارستان که خرید ملک در آنها هم سوده است و سرمایه کمتری برای خرید ملک مورد نیاز هست هم میتوان به دبرسن (Debercen)و سگد (szeged) نیز اشاره کرد.

شرایط ویزای همراه برای خرید ملک در مجارستان

با خرید ملک در مجارستان در برنامه جدید دولت مجارستان که اقامت پلاس نام دارد همسر، فرزندان تا 22 سال ، پدر و مادر و پدربزرگ و مادربزرگ متقاضی و همسر متقاضی می توانند همزمان با ارائه مدارک خود ویزا دریافت کنند. اقامت پلاس راه جدید برای سرمایه در مجارستان میباشد که از همان ابتدا به شما اقامت 10 ساله میدهند.

توصیه های حقوقی برای خرید ملک در مجارستان

اگرچه مهاجرت به مجارستان از طریق خرید ملک یکی از راه های اخذ اقامت این کشور می باشد اما بهتر است قبل از هرگونه اقدام مزایا و معایب خرید ملک در این کشور را مورد بررسی قرار دهید. از جمله مزایای خرید ملک در کشور مجارستان و اخذ اقامت این کشور این است که شما می توانید بدون نیاز به ویزا به سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا و منطقه شینگن سفر کنید. همچنین در صورتی که فرد متقاضی موفق به دریافت اقامت مجارستان شود همسر و فرزندان زیر 22 سال او نیز اقامت این کشور را دریافت می کنند. پس از ۴ یا ۵ سال اقامت در مجارستان و پرداخت مالیات شما می توانید برای دریافت اقامت دائم مجارستان درخواست دهید. همچنین پس از ۸ سال اقامت قانونی در مجارستان می توان برای دریافت تابعیت و پاسپورت این کشور درخواست داد. البته لازم است این نکته را در نظر بگیرید که برای حفظ اقامت دائم در کشور مجارستان حتماً باید در طی ۱ سال ۶ ماه در این کشور حضور داشته باشید.

از جمله معایب مهاجرت به مجارستان از طریق خرید ملک این است که امکان خرید ملک به صورت مستقیم برای ایرانیان وجود ندارد. با توجه به این که خرید ملک در برخی از کشورهای اروپایی می تواند در همان ابتدا اقامت دائم این کشورها را برای شما به همراه داشته باشد و نیز از پروسه آسان تری برخوردار باشد پیشنهاد می شود که شرایط مهاجرت و اخذ اقامت از طریق خرید ملک را در سایر کشورهای اروپایی به ویژه کشورهایی که از اعتبار پاسپورت بالاتری برخوردار می باشند نیز بررسی نمایید. شما می توانید برای انجام این امر از یک مشاور و همچنین وکیل حقوقی با تجربه کمک بگیرید تا قبل از تصمیم گیری قطعی شرایط شما را بررسی نموده و بهترین راه را به شما نشان دهد. کشورهای پرتغال، اسپانیا، یونان و قبرس از جمله کشورهای اروپایی هستند که امکان اخذ اقامت دائم و پاسپورت را با خرید ملک فراهم نموده اند. با تهیه محصول راهنمای گام به گام اخذ اقامت می توانید از شرایط مهاجرتی و سرمایه گذاری در این کشورها و دیگر کشورها اطلاع یابید.

وکیل برای مهاجرت به مجارستان از طریق خرید ملک

خرید خانه در مجارستان و ملک پروسه ای زمان بر است که نیازمند اطلاعات دقیق در زمینه خرید ملک در کشور مجارستان و مراحل قانونی آن می باشد. از آن جایی که طی کردن مراحل حقوقی به ویژه در یک کشور خارجی روند ساده ای نیست و نیازمند تسلط و آگاهی کافی به امور اداری و حقوقی آن کشور می باشد بهتر است که در این زمینه از کمک یک وکیل با تجربه و حاذق بهره ببرید. پروسه انجام مهاجرت به مجارستان از طریق خرید ملک اگر با آگاهی کافی همراه نباشد ممکن است ضررهای مالی جبران ناپذیری را برای فرد متقاضی به همراه داشته باشد. بنابرین پیشنهاد می شود برای به حداقل رساندن ریسک در سرمایه گذاری خود حتماً از کمک یک وکیل مجرب بهره ببرید.

علاوه بر این می توانید شرایط و تمکن مالی خود را توسط یک مشاور با تجربه مورد بررسی دقیق قرار دهید تا بتوانید بهترین روش و کشور را جهت مهاجرت و سرمایه گذاری انتخاب کنید. بسیاری از کشورهای اروپایی امکان سرمایه گذاری از طریق خرید ملک را برای افراد خارجی فراهم کرده اند که می تواند به اقامت دائم و یا اخذ پاسپورت آن کشورها منجر شود. لازم به ذکر است که میزان و شرایط سرمایه گذاری در هر یک از این کشورها متفاوت می باشد و می تواند مزایا و معایب خاص خود را به همراه داشته باشد. بنابرین پیشنهاد می شود تا قبل از بدست آوردن اطلاعات جامع و کافی در این زمینه تصمیم نهایی را اتخاذ نکنید تا بتوانید از طریق بهترین انتخاب بهترین نتیجه را کسب نمایید.

استانداردهای سرمایه گذاری در مجارستان و شاخص های اقتصادی این کشور

به منظور مهاجرت به مجارستان از طریق خرید ملک بهتر است استانداردهای سرمایه گذاری در این کشور را با کمک یک وکیل با تجربه و حاذق که آشنا به قوانین روز دنیا می باشد مورد بررسی قرار دهید تا ریسک سرمایه گذاری و خطر از دست دادن سرمایه به حداقل برسد. یکی از این شاخص های مهم در بحث استاندارد های سرمایه گذاری نرخ مصادره اموال (Expropriation Risk) می باشد که لازم است حتماً مورد توجه و بررسی قرار بگیرد. در واقع شاخص نرخ مصادره اموال بیان کننده رفتار دولت یک کشور در مورد مصادره اموال سرمایه گذاران خارجی می باشد. به عبارت دیگر شامل کلیه اقدامات تبعیض آمیز انجام شده توسط یک دولت میزبان است که سرمایه گذار خارجی را بدون هیچ گونه جبران خسارت کافی از سرمایه گذاری محروم می کند. این شاخص بین بازه ۱ تا ۷ تعریف شده است و هرچه نرخ مصادره اموال در یک کشور به عدد ۱ نزدیک تر باشد بیان کننده این است که ریسک سرمایه گذاری در آن کشور پایین تر است و سرمایه گذار می تواند با اطمینان و آرامش خاطر بیشتری اقدام به سرمایه گذاری در آن کشور نماید. میانگین جهانی نرخ مصادره اموال در سال 2022 بر اساس آمار دریافت شده از ۱۷۷کشور برابر با ۳ بوده است. میانگین نرخ مصادره اموال در اتحادیه اروپا در زیر نشان داده شده است. همان طور که مشاهده می کنید این نرخ در ۲۶ کشور عضو اتحادیه اروپا در سال 2022 برابر با ۱ و در کشورهای مجارستان و لهستان برابر با ۲ بوده است.

مهاجرت به مجارستان از طریق خرید ملک

تولید ناخالص داخلی یا رشد اقتصادی (GDP)، نرخ تورم، نرخ بیکاری، نرخ بهره بانکی و نرخ مالیات از جمله داده های آماری بسیار مهم برای بررسی وضعیت اقتصادی یک کشور می باشد. نمودار زیر نشان دهنده تولید ناخالص داخلی تا سال2023 در کشور مجارستان است.

مهاجرت به مجارستان از طریق خرید ملک

میانگین نرخ تورم در مجارستان از سال 2015 تا 2022 در نمودار زیر اورده شده است. این نرخ در کشور مجارستان در سال 2022 برابر با 14.60 درصد و از میانگین جهانی پایین تر می باشد. در نمودار زیر می توانید اطلاعات مربوط به نرخ تورم را مشاهده فرمایید.

مهاجرت به مجارستان از طریق خرید ملک

میانگین نرخ مالیات در مجارستان در سال ۲۰۲۰ برابر با ۱۵ درصد بوده است. میانگین جهانی نرخ مالیات در سال ۲۰۲۰ بر اساس داده های ۱۴۳ کشور برابر با ۲۸ درصد بوده است. اطلاعات مربوط به نرخ مالیات در کشور مجارستان در نمودار زیر ارائه شده است.

سرمایه گذاری در مجارستان

مقایسه خرید ملک در مجارستان و سایر کشور ها

کشورهای محدودی از حوزه اروپایی وجود دارد که خرید ملک در آنها منجر به اخذ اقامت دائم می‌شود. با خرید ملک در مجارستان اسپانیا و یونان که عضو اتحادیه اروپا هستند می‌ توانید به اقامت دائم این کشورها دست یابید و به تمامی کشور های عضو اتحایه به راحتی سفر کنید. اما با اخذ اقامت دائم کشورهایی مانند ترکیه و قبرس شمالی نمی‌ توانید به هیچ یک از کشورهای عضو اتحادیه به راحتی سفر کنید و برای سفر به کشورهای عضو اتحادیه نیاز به اخذ ویزا خواهید داشت. نکته دیگری که در این زمینه لازم به توضیح هست این مورد است که با اخذ پاسپورت مجارستان از طریق خرید ملک شما می‌توانید به کشورهای هاپی مانند آمریکا کانادا استرالیا و انگلیس بدون نیاز به اخذ ویزا سفر داشته باشید و این مورد نشان دهنده ارزش بالای پاسپ.رت این کشور است.

اخذ اقامت مجارستان با خرید ملک

مهاجرت به مجارستان از طریق خرید ملک یکی از راه های سرمایه گذاری و اخذ اقامت این کشور است که به طور معمول برای کلیه متقاضیان خارجی امکان پذیر می باشد. در صورت دارا بودن اقامت موقت مجارستان شما قادر خواهید بود که به کلیه کشورهای عضو اتحادیه اروپا سفر کنید. همچنین امکان خرید ملک نیز برای شما وجود دارد. اقامت موقت کشور مجارستان در ابتدا به صورت ۲ ساله خواهد بود. سپس شما می توانید برای ۲ سال دیگر نیز آن را تمدید کنید. معمولاً پس از ۵ سال اقامت قانونی در کشور مجارستان می توان برای دریافت اقامت دائم این کشور درخواست داد. همچنین پس از ۸ سال اقامت قانونی در مجارستان می توان برای دریافت تابعیت و پاسپورت این کشور اقدام کرد. در حال حاضر پاسپورت مجارستان این امکان را برای شما فراهم می کند که به ۹۱ کشور بدون نیاز به اخذ ویزا سفر کنید. همچنین به محض ورود به ۳۵ کشور برای شما ویزا صادر خواهد شد. 

در حال حاضر روش های متفاوتی اعم از تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری برای مهاجرت به مجارستان و اخذ اقامت این کشور وجود دارد که خرید ملک در مجارستان یکی از آن ها می باشد. اقامت مجارستان با خرید ملک یکی از روش های سرمایه گذاری در مجارستان می باشد که می تواند منجر به اخذ اقامت آن شود. با توجه به رشد قیمت ملک در کشور مجارستان خرید ملک در این کشور می تواند علاوه بر اخذ اقامت برای شما سود نیز به همراه داشته باشد. علاوه بر این با توجه به این که مجارستان یکی از مقاصد گردشگری و توریستی در اروپا می باشد شما می توانید از طریق اجاره ملک خود به گردشگران بخشی از هزینه های خرید ملک در این کشور را نیز جبران کنید.


سوالات متداول

✔️ آیا خرید ملک در مجارستان به طور مستقیم منجر به اخذ اقامت و تابعیت می شود؟

بله در روش اقمت پلاس میتوانید پس از 8 سال پاسپورت دریافت کنید؛

✔️ قیمت خانه در مجارستان به پول ایران و یا به تومان؟

قیمت خانه در مجارستان به تومان در بوداپست پایتخت مجارستان از متری100 میلیون در مرکز شهر تا 68 میلیون در خارج از شهر است و در دیگر شهرها از متری 47 میلیون تا 29 میلیون می باشد.

 ✔️ آیا می توان در مجارستان از طریق خرید ملک سرمایه گذاری کرد؟

بله. شهروندان اتحادیه اروپا و شهروندان غیر اتحادیه اروپا با داشتن مجوز از طرف مقام دولتی می توانند در مجارستان ملک خریداری کنند.

 ✔️ آیا سرمایه گذاری در زمینه خرید ملک مجارستان، سودده است؟

با توجه به وضعیت اقتصادی مجارستان و حضور گردشگران در این کشور، خرید ملک یک سرمایه گذاری پرسود محسوب می شود.

 ✔️ اطلاعات مهم قبل از خرید ملک و سرمایه گذاری چیست؟

متقاضیان می بایست استانداردها (نرخ فساد و مصادره اموال) و شاخصه های سرمایه گذاری (رشد سرمایه گذاری، نرخ بیکاری، تولید ناخالصی، نرخ بهره بانکی، تورم و تولید ناخالصی) را بشناسند و از ریسک های سرمایه گذاری در کشور مجارستان آگاه باشند.

 ✔️ آیا حضور وکیل در مراحل خرید آپارتمان در مجارستان لازم است؟

بله. در تمامی معاملات و سرمایه گذاری ها جهت کاهش خطرات و ضرر های احتمالی مشورت با وکلای خبره لازم و ضروری است.


_____________ سخن پایانی____________

مهاجرت به مجارستان از طریق خرید ملک، هزینه های خرید ملک و اجاره ملک در مجارستان و اقامت مجارستان با خرید ملک در این مقاله مورد بررسی علمی و تخصصی قرار گرفت. همان طور که گفته شد خرید ملک در مجارستان یکی از راه های سرمایه گذاری در این کشور می باشد که می تواند به اخذ اقامت برای شما و خانوادتان منجر شود. اقامت مجارستان با خرید ملک به تسلط و آگاهی کافی در زمینه امور حقوقی و مراحل قانونی نیازمند می باشد. یادآور می گردد که امکان اخذ اقامت از طریق خرید ملک در سایر کشورهای اروپایی مانند پرتغال، اسپانیا، اتریش و یونان نیز وجود دارد. لذا در صورتی که تمایل دارید در زمینه مهاجرت به مجارستان از طریق خرید ملک در مجارستان با ملک پور و یا سایر کشورها اطلاعات جامع و مفیدی کسب نمایید می توانید از مشاوره تلفنی رایگان با کارشناسان ما در موسسه ملک پور بهره ببرید. در صورت رضایت از مطالب ارائه شده در این مقاله لطفاً ۵ ستاره برای آن لحاظ بفرمایید. همچنین با ثبت نظرات و سوالات خود در قسمت پایانی این مقاله در رابطه با خرید خانه در مجارستان، پاسخ خود را در اسرع وقت دریافت نمایید.

امتیاز 4 از 5 ( 81 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مریم کیانی
سلام‌درصورت خرید ملک واقامت درمجارستان تحصیل رایگان فرزندان شامل دانشگاههای انگلیسی زبان هم میشود ؟یعنی مثلا لازم نیست دیگر ترمی ۳۰۰۰ یورو را پرداخت کنند؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب، در صورت اخذ اقامت مجارستان، هزینه ها مشابه شهروندان ملی آن کشور در نظر گرفته می شود و هزینه مدارس و دانشگاه ها مشابه ایران بسته به مؤسسه انتخابی، متفاوت می باشد. جهت دریافت اطلاعات جزئی تر با مؤسسه مرتبط شوید. * مانا باشید *
سروش سالمی
سلام ممنون از مطالب خوب و دقیقی که ارائه میدید من میخواستم برای خرید ملک مجارستان اقدام کنم و سوالم اینه که اگر تو این کشور 2 تا ملک بخرم میتونم اقامت بگیرم؟ ممنون از لطفتون
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز کشور مجارستان به صرف خرید ملک اقامت نم یدهد اما در قالب اینکه شما یک طرح تجاری سوده یا شرکتی که فعالیت ان در زیمنه املاک مستغلات باشد سرمایه گذاری کنید می توانید اقامت هم دریافت نمایید. اما مسئله منفی که وجود دارد ایرانی ها در حال اضر برای باز کردن حساب به چالش های بسیاری بر میخوردند. موفق باشید.
احمد فتحی
سلام. مهاجرت به مجارستان ازروش خرید ملک ممکن هست؟ اقامت میدن؟ اگر اقامت میدن بعد از چند سال میشه سرمایه رو خارج کرد
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز خرید ملک در این کشور منجر به اخذ اقامت دائم و پاسپورت نمی شود و خرید ملک در برخی کشورها نظیر پرتغال، یونان، قبرس و اسپانیا منجر به اقامت دائم و پاسپورت می شود.
احمدی
سلام و عرض ادب آیا خرید ملک می تونه منجر به اقامت بشه؟ اگر چند تا ملک بخریم و اجاره بدیم و مالیاتش هم بپردازیم؟ من و خانمم میخوایم بریم پیش بچامون که مجار هستند چکار باید کنیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
خرید ملک در مجارستان برای شما و خانواده محترمتان آثار اقامتی به همراه ندارد. برای دیدن فرزندان می توانید از طریق دریافت ویزای توریستی اقدام نمایید. پیشنهاد میکنم برای دریافت مشاوره تلفنی رایگان و بررسی شرایطتان توسط کارشناسان مجرب مجموعه با موسسه ارتباط برقرار بفرمایید.موفق باشید.
مهران یاوری
ضمن عرض سلام واحترام/دخترم دریکی ازدانشگاههای شهرپچ 7ماه است بادریافت بورسیه درحال تحصیل میباشد.حالاقصددارم باخانواده سه نفریم ، شامل خودم باتحصیلات لیسانس، همسرم باتحصیلات لیسانس زبان ودخترکوچکم که کلاس نهم است به مجارستان وشهرپچ مهاجرت کرده واقامت دریافت نمایم.آیامزیت تحصیل دخترم بعنوان امتیازمضاعف میتواندبه دریافت اقامت مان کمک کند.درهرحال بزرگواری فرموده وراهنمایی لازم برای دریافت اقامت ورفتن به مجارستان را ارایه فرمائید.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام مخاطب گرامی بسته به اینکه شما از چه طریقی اقدام به مهاجرت می نمایید شرایط متفاوت می باشد. در حال حاضر برای مهاجرت به مجارستان از طریق تحصیل و یا دریافت یک پیشنهاد کاری از سوی یک کارفرما می توان اقدام نمود. پیشنهاد می شود برای بررسی شرایط خود با کارشناسان موسسه تماس بگیرید
فریده کریمی نژاد
سلام وقتتون بخیر ما یک خانواده 4 نفره هستیم یک شرکت مهندسی داریم و دارایی هامون حدودا 150 هزار یورو نقدی هست. قصد داریم در مجارستان خرید ملک انجام بدیم ازنظر شما شانس اقدام از طریق این گزینه را داریم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. بله دوست عزیز، شما با این حدود سرمایه میتوانید در مجارستان ملک خریداری نموده و اقامت دریافت نمایید.
mohammadi
سلام وعرض ادب سواله بنده اینه ایا بااجاره ی ملک درمجارستان هم میشه اقامت گرفت ؟؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. خیر دوست عزیز، اما امکان دریافت اقامت با خرید ملک در کشور مجارستان وجود دارد.
Gohar
سلام خسته نباشید من شنیدم باید دوتا ملک در فرانسه بخریم تا اقامت بدن آیا درسته
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام خیر دوست عزیز در حال حاضر فرانسه برنامه اقامتی تحت عنوان خرید ملک ارائه نمی دهد.
یاسمن
سلام آیا میتوانم که از طریق خرید ملک در مجارستان اسپانسر برادرم و فرزندان او شوم خصوصا در امر تحصیل آن ها؟ البته اینم عرض کنم خدمتتون که بنده مجرد هستم و فرزندی ندارم ولی فرزندان برادرم کاملا تحت حمایت بنده قرار دارند.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. این امر باید با توجه به شرایط درآمدی و مالی شما توسط وکیل بررسی شود و در صورت تایید وکیل میتوانید برای این امر اقدام نمایید.
پری
سلام وقت بخیر ممنون میشم یه مقایسه ایی بین شرایط خرید ملک مجارستان و قبرس داشته باشید از لحاظ میزان سرمایه
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز در هر دو کشور می توان با حداقل ۱۵۰ هزار یورو ملک خریداری نمود. در قبرس با خرید ملک در نهایت به اقامت دائم خواهید رسید.
جوانی
سلام و عرض ادب من دانشجوی لیسانس هستم برای خرید خونه میتونم اقدام کنم ؟؟ و بعد از اون میشه برای اقامت در مجارستان اقدام کرد ؟؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. خرید ملک در کشور مجارستان محدودیت سن و تحصیلات ندارد و میتوانید برای این امر اقدام نمایید و اقامت دریافت کنید.
غفاری
سلام بنده 58 سالمه و حدود 700هزار یورو بابت خرید ملک در نظر دارم ومهم برام که اقامت هم بده خوانواده 3نفری هستیم و یک فرزند 25 ساله دارم ممنون میشم راهنمایی کنید با توجه به شرایط ایا امکان خرید ملک در مجارستان را دارم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. بله، شما با این مبلغ و حتی کمتر میتوانید در مجارستان ملک خریداری نموده و برای خود و خانواده اقامت دریافت نمایید و فرزندتان نیز در پرونده شما قرار خواهد گرفت.
لامی
سلام. در صورتی که ما توی مجارستان ملک خریداری کنیم، امکان تحصیل رایگان برای بچه ها توی مدارس این کشور وجود داره و بعدش میتونن برای دانشگاه های اروپا اقدام کنن؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. بله دوست عزیز، تحصیل فرزندان رایگان بوده و پس از آن میتوانند در دانشگاه های مختلفی تحصیل داشته باشند.
رزا زرارعی
سلام برای خرید ملک در مجارستان می‌توان شخصا و بدون گرفتن وکیل اقدام کرد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. بله امکان اقدام دارید اما تمام ریسک های مالی و اقامتی را باید خودتان در نظر بگیرید و با توجه به حجم سرمایه گذاری و ریسک های آن ما پیشنهاد این کار را نمیدهیم.
لطفی
سلام وقت بخیر ایا امکان دریافت اقامت برای والدین از طریق خرید ملک در مجارستان وجود داره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله دوست عزیز در صورتی که در مجارستان ملک خریداری نماید می‌توانید برای والدینتان نیز اقامت دریافت کنید‌
Mina
سلام وقت بخیر من میتونم با خرید ملک در مجارستان بعد از طی سال‌های مشخص شده، به پاسپورت برسم؟ یا بهتره که از برنامه های بیزنسی استفاده کنم؟ ممنون میشم‌من‌رو راهنمایی کنید
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. خیر، شما از طریق خرید ملک اقامت دریافت میکنید اما دریافت پاسپورت دشوار خواهد بود.
پونه
سلام وقت بخیر من ۵۲ سالمه بازنشسته ی بانکم همسرم سمت مدیریتی دارن و ۵۹ سالشونه . سه تا بچه دارم دو تا پسر ۳۴ ساله و ۳۱ ساله و یک دختر ۲۶ ساله که متاهله . شرایطی هست که بتونیم کل خانواده به یک کشور مهاجرت کنیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز موسسه برای کشورها و روش‌های متعددی اقدام می‌نماید که شرایط شما بایستی با جزئیات بیشتری بررسی گردد. پیشنهاد می‌شود برای دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان موسسه تماس حاصل نمایید‌
رز زرگر
سلام. خسته نباشید. در صورت خرید ملک در مجارستان، آیا باید ملک تا زمان دریافت پاسپورت حفظ بشه ؟ و اینکه اجازه اجاره دادن ملک رو داریم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. بله تا زمانی که ملک را داشته باشید اقامت شما تمدیدی خواهد شد و با فروش ملک اقامت شما از بین خواهد رفت.
الهام
ریجکتی قبلی در پروسه خرید ملک مجارستان تاثیر دارد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز پرونده ریجکتی شما بایستی توسط موسسه بررسی گردد پیشنهاد می‌شود برای دریافت مشاوره و راهنمایی‌های بیشتر با موسسه تماس حاصل نمایید.
Shahram
سلام وقت بخیر از چه مسیری میتونیم برای گرفتن اقامت مجارستان یا مهاجرت به مجارستان اقدام کنیم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. در حال حاضر روش های کار، تحصیل و یا خرید ملک میتواند گزینه های مناسبی باشد.
مشاوره رایگان