مهاجرت به نروژ

28 آذر 1401 23 نظر

مهاجرت به نروژ، شرایط دریافت اقامت و تابعیت کشور نروژ و همچنین امتیاز بندی مهاجرت به نروژ در این مقاله به صورت تخصصی و علمی مورد بحث و بررسی قرار می گیرد. آیا نروژ کشور مناسبی برای مهاجرت می باشد؟ شرایط مهاجرت به نروژ چیست؟ مهاجرت به نروژ از طریق خرید ملک به چه صورت است؟ چگونه می توان اقامت و یا تابعیت این کشور را دریافت کرد؟ آیا اقدام از طریق تمامی روش های مهاجرت به نروژ برای افراد خارجی مثل ایرانیان مقدور و امکان پذیر است؟ موسسه ملک پور در راستای پاسخ به سوالات فوق و کمک به شما عزیزان جهت مهاجرت به کشور نروژ، در خدمت شماست تا بتوانید اطلاعات کافی و صحیح را در این زمینه دریافت نمایید. ما در این مقاله به صورت تخصصی به روش های مهاجرتی کشور نروژ خواهیم پرداخت. در صورت مطالعه این مقاله و بدون پاسخ ماندن سوالات خود می توانید از مشاوره تلفنی رایگان موسسه استفاده نمایید. بدین منظور کافیست که با تلفن های موسسه تماس گرفته و یا فرم تماس را بر روی وب سایت رسمی موسسه کامل کنید. گفتنی است که مقاله پیش رو بر اساس تحقیقات صورت گرفته توسط موسسه ملک پور و پرسش از وکلای محلی نروژ و همچنین بررسی سایت های دولتی ارائه می شود.

ویدیو موسسه MIE در مورد شرایط مهاجرت به نروژ


فایل صوتی موسسه MIE در مورد شرایط مهاجرت به نروژ

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

مهاجرت به نروژ

زندگی در نروژ و شرایط مهاجرت به نروژ

پادشاهی نروژ، کشوری در شمال اروپا و حوزه اسکاندیناوی است که می تواند جزو برترین کشورهای دنیا از منظر مهاجرتی باشد. کشوری با زبان رسمی نروژی و واحد پولی کرون که بزرگترین شهر و پایتخت آن، شهر اسلو می باشد. جمعیت این کشور، حدود 5 میلیون نفر است که در مساحتی 385 هزار کیلومتری گنجانده شده اند. نروژ به تازگی رتبه جالبی برای مهاجرت را دریافت کرده است؛ اکثر افراد خارجی به علت دور بودن نروژ از دنیای سیاست بین الملل و داشتن آرامشی منطقه ای، به دنبال مهاجرت به نروژ هستند. در این مقاله قصد داریم تا راه های مهاجرت به نروژ را به شما عزیزان توضیح دهیم. به طور کلی کشور نروژ نیز 6 روش مهاجرتی مرسوم دارد که در این مقاله به بحث و بررسی آن ها خواهیم پرداخت. موسسه ملک پور با داشتن تجربه های متفاوت و متمایز مهاجرتی در حدود بیش از 15 سال، می تواند راه شما را برای مهاجرت روشن کند. از این رو می توانید تمامی اطلاعات مهاجرتی خود را از طریق این مقاله یا دریافت مشاوره های تخصصی از موسسه ملک پور کسب نمایید.

ویدیو موسسه MIE در مورد مهاجرت پزشکان به نروژ


فایل صوتی موسسه MIE در مورد مهاجرت پزشکان به نروژ

راه های مهاجرت به نروژ

اقتصاد خوب، سیستم آموزشی زبانزد به همراه آموزش رایگان، رفاه اجتماعی و هزارو یک مزایای دیگر موجب شده تا تقاضای مهاجرت و اخذ اقامت نروژ روز به روز افزایش یابد. هر فردی با توجه به توانایی که دارد، از راهی برای رسیدن به نروژ استفاده می کند. قطعا افرادی که فکر مهاجرت به نروژ را در سرمی پرورانند، بسیار مشتاق هستند که از راه های مهاجرت به نروژ آگاه شوند تا بتوانند پروسه مهاجرت خود را از طریق یکی از همین روش ها، کلید بزنند. هرکدام از راه های مهاجرت به نروژ دارای شرایط ویژه ای می باشد. این راه های مهاجرتی که به نروژ ختم می شود، عبارتند از:

 • مهاجرت از طریق تحصیل
 • مهاجرت از طریق کار
 • مهاجرت از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت از طریق ازدواج
 • مهاجرت از طریق تولد
 • مهاجرت از طریق پناهندگی(به هیچ عنوان توصیه نمی شود)

مهاجرت به نروژ از طریق کار

مهاجرت به نروژ

اقامت نروژ از طریق کار یکی از روش های مهاجرت به نروژ می باشد. به طور کلی شخصی که قصد مهاجرت به نروژ از طریق کار را داشته باشد، باید یک پیشنهاد شغلی از این کشور دریافت نماید که به صورت رسمی اجازه کار وی را تضمین کند. در غیر این صورت فرد باید یک شخص اروپایی باشد یا اینکه از کشور نروژ فارغ التحصیل شده باشد. یکی از شرایط مهاجرت به نروژ از طریق کار به این صورت است که اگر شخصی قصد مهاجرت به نروژ از طریق کار را دارد، باید از سوی یک کارفرمای رسمی دولت کشور نروژ، یک پیشنهاد شغلی رسمی و تأیید شده دریافت نماید. در این قسمت در پاسخ به این سوال که "آیا کشور نروژ برای تمرکز در خصوص دریافت پیشنهاد شغلی مناسب هست یا خیر؟" باید به بررسی نرخ بیکاری کشور نروژ بپردازیم.

نرخ بیکاری نروژ2022

همانطور که ملاحظه نمودید، کشور نروژ از نرخ بیکاری پایینی برخوردار است. اما برای دریافت ویزای جست و جوی کار این کشور به عنوان یک شخص ایرانی، باید از کشور نروژ فارغ التحصیل شده باشید.

ویزای کار پزشکان در نروژ

مهاجرت پزشکان به نروژ و کار پزشکان در کشور نروژ نیازمند گذراندن دوره معادلسازی مدرک تحصیلی است. پزشکان عزیز برای کار در نروژ باید بتوانند با افراد بومی در این کشور ارتباط برقرار کنند. پزشکان تنها با آشنایی و تسلط به زبان انگلیسی بتوانند در این کشور مشغول به کار شوند. در واقع تسلط به زبان نروژی برای پزشکان مهاجر به این کشور اولین قدم برای معادل سازی مدرک پزشکی در نروژ به حساب می آید که افراد پس از آن می توانند برای سپری کردن سایر مراحل برای دریافت مجوز کار در نروژ اقدام نمایند. البته کشور نروژ این امکان را برای پزشکان قرار داده است تا برای یادگیری زبان به این کشور رفته و زبان نروژی را در آنجا یاد بگیرند. مطابق آمارهای بدست آمده از سایت های معتبر این کشور حقوق پزشکان از 112,000 یورو در سال آغاز می گردد و برخی پزشکان حقوقی معادل با 215,000 یورو دریافت می نمایند که مبالغ بسیار خوبی برای یک زندگی مرفه در اروپا به شمار می رود. البته طبق این آمار میانگین درآمد پزشکان در نروژ نیز حدود 160,000 یورو خواهد بود. در ادامه به بررسی روش های دیگری همچون تحصیل و سرمایه گذاری و... خواهیم پرداخت.

مهاجرت به نروژ از طریق تحصیل

افرادی که قصد مهاجرت به نروژ را دارند باید بدانند که یکی دیگر از روش های مهاجرت به نروژ، تحصیل می باشد. در این قسمت به بررسی مقاطع تحصیلی کشور نروژ خواهیم پرداخت. تحصیل در نروژ در مقطع کارشناسی می تواند بین 3 تا 4 سال باشد. این مقطع با توجه به رشته مورد نظر، ممکن است مدت زمان متفاوتی داشته باشد. رشته هایی همچون حقوق، مهندسی ها، علوم طبیعی و اجتماعی و... از رشته های این مقطع می باشد. تحصیل در این مقطع به زبان های انگلیسی و نروژی فراهم است. برخی از دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی در این کشور، ممکن است سازوکاری متفاوت در خصوص زبان تحصیل دانشجویان در نظر گیرند.

مهاجرت به نروژ

 

تحصیل در نروژ در مقطع فوق لیسانس یا کارشناسی ارشد می تواند به مدت 1 سال و نیم تا 2 سال انجام شود. این مقطع برای تحصیلات تخصصی و ادامه تحصیل دانشجویان بسیار مناسب است و دارای رشته هایی همچون رشته های مهندسی، معماری،‌ طراحی و... می باشد. تحصیل در مقطع فوق لیسانس به زبان انگلیسی در این کشور می تواند در برخی از شرایط به صورت رایگان ارائه شود. سطح زبان آیلتس 6.5 از ملزومات زبانی این مقطع می باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در نروژ می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید. تحصیل در مقطع دکتری در نروژ در 24 دانشگاه کشور نروژ امکان پذیر است. عموماً تحصیل دکتری در این کشور به زبان های انگلیسی و نروژی امکان پذیر است. طول تحصیل در کشور نروژ در مقطع دکتری، بین 3 تا 4 سال است. هزینه های تحصیل  در نروژ در این مقاطع عموماً در حالت های تحقیقات بنیادی، رایگان می باشد.

 

رنک جهانی

رنک کشوری

دانشگاه

119

1

Universitetet i Oslo

263

2

Norges teknisk-naturvitenskaplige universitet

164

3

Universitetet i Bergen

1248

4

Universitetet i Stavanger

1120

5

Universitetet i Agder

389

6

UiT Norges arktiske universitet

1770

7

Handelshøyskolen BI

1785

8

Universitetet i Sørøst-Norge

2127

9

OsloMet

2383

10

Norges Handelshøyskole

مهاجرت به نروژ از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در بعضی مواقع، راحت ترین راه مهاجرت به یک کشور به شمار می آید. چرا که با تزریق مستقیم پول، می توان اقامت برخی کشورها را دریافت کرد. پس طبیعتاً یکی از مسیرهای مهاجرت به نروژ از طریق سرمایه گذاری می باشد. سرمایه گذاری در نروژ به چند روش خرید ملک، ثبت شرکت و کارآفرینی، خرید سهام یا اوراق قرضه و... تقسیم می شود. در این بخش به بررسی چندی از این عناوین خواهیم پرداخت.

ثبت شرکت در نروژ بدین صورت است که نیاز به سرمایه اولیه نمی باشد. البته این موضوع را باید در نظر بگیرید که ثبت شرکت در نروژ منجر به اقامت در این کشور نخواهد شد. خرید ملک نیز به همین گونه است. تنها مزیتی که خرید ملک در نروژ برای شما دارد این است که بتوانید یک ویزای توریستی برای بازدید و سر زدن به ملک خود در نروژ دریافت نمایید. شاید بهترین روش سرمایه گذاری که بتوان از طریق آن برای مهاجرت به نروژ اقدام کرد، خرید اوراق قرضه باشد. برخی مواقع با سهیم شدن در آبادانی کشور می توان اقامت کشور نروژ را دریافت کرد. البته این موضوع تبصره های بسیاری دارد که لازمست برای اقدام از طریق آن، حتماً با یک مشاور معتبر مشورت شود. در ادامه به موضوع ازدواج با تبعه نروژی خواهیم پرداخت.

مهاجرت به نروژ از طریق خرید ملک

خرید ملک یکی از زیرمجموعه های روش سرمایه گذاری می باشد که در شرایط ویژه ای موجب اعطای اقامت به متقاضی می شود. شخصی که با هدف اخذ اقامت نروژ اقدام به خرید ملک می کند تنها در زمانی به هدف خود می رسد که ملک خریداری شده خود را به مدت پنج سال نگه داشته و پس از این مدت زمان است که قادر به درخواست اخذ اقامت خواهد بود.

مهاجرت به نروژ از طریق ثبت شرکت

اگر دارای سرمایه و تجربه اداره کسب و کار هستید، می توانید از طریق ثبت شرکت در نروژ، افق های پیش روی خود را درخشان تر ببینید. سرمایه اولیه برای ثبت شرکت در نروز، 3200 دلار آمریکا می باشد که از شرایط پیچیده ای برخوردار است. شروع اینگونه فعالیت در نروژ با ثبت نام به عنوان یک مالیات دهنده، آغاز می گردد و در ادامه، تجربه مالک برای یک اداره کسب و کار است که موجب می شود تا پروژه ثبت شرکت در نروژ با شکست روبرو نشود.

مهاجرت به نروژ از طریق کارآفرینی

ارائه یک بیزنس پلن اجرایی و نوآورانه برای شخصی که قصد کارآفرینی در نروژ را دارد، بسیار مهم و حیاتی می باشد. در واقع زمانی دولت نروژ با درخواست متقاضی کارآفرینی موافقت می کند که متقاعد شود، طرح پیشنهادی متقاضی به نفع کشور نروژ  و سودآور خواهد بود. کارآفرینی باید اشتغال زایی در نروژ را به همراه داشته باشد و تنها با چنین شرایطی است که مهاجرت به نروژ از طریق کارآفرینی به بن بست نخواهد رسید.

مهاجرت به نروژ از طریق ازدواج

ازدواج با یک تبعه کشور نروژ،‌ از راه های مهاجرت به نروژ می باشد. افرادی که قصد ازدواج با یک تبعه نروژی را دارند می توانند درخواست اخذ اقامت و تابعیت کشور نروژ را اعلام نمایند. این روش به چندین حالت متفاوت امکان پذیر می باشد. در حالت اول، از کشور مبدأ یعنی ایران اقدام می شود. با ثبت ازدواج به صورت رسمی در کشور ایران می توانید درخواست الحاق به تبعه نروژی را داشته باشید. با مراجعه به سفارت نروژ در ایران می توان برای این امر اقدام کرد. این حالت به اشخاص متقاضی مهاجرت به نروژ توصیه نمی شود. چرا که ممکن است پیامدهای جالبی برای زوجین نداشته باشد. حالت دوم این است که در کشور بی طرف، ازدواج خود را به ثبت برسانید. بدین صورت که در کشورهایی که نیازی به ویزا ندارند -مانند ترکیه- ازدواج خود را در سفارت کشور نروژ ثبت نمایید. این منطقی ترین روش ممکن است. حالت سوم این است که شخص تبعه نروژ در کشور خود، درخواست الحاق همسر را اعلام نماید. با داشتن یک وکیل اروپایی برتر می توان این اقدام را انجام داد. این روش بهترین اقدام است. در ادامه به تولد فرزند در کشور نروژ خواهیم پرداخت.

مهاجرت به نروژ از طریق تولد فرزند

تولد فرزند و دریافت تابعیت کشور برای فرزند تازه متولد شده، از روش های مهاجرت به نروژ است. نکته مهم این بخش این است که قانون اعطای تابعیت کشور نروژ بر اساس خون می باشد. یعنی در صورتی تابعیت کشور نروژ به شخص تازه متولد شده منتقل می شود که یکی از پدر یا مادر طفل در حین تولد فرزند، تابعیت نروژ را داشته باشند. اما به منظور درک بهتر سیستم اعطای تابعیت، بهتر است که انواع روش های اعطای تابعیت در این بخش بررسی شود.

اعطای تابعیت بر اساس خاک

فرزندی که در خاک کشوری با سیستم اعطای تابعیت بر اساس خون متولد شود، می تواند بر اساس تولد در خاک آن کشور، درخواست تابعیت دهد. کشورهای کانادا، امریکا، برزیل و... از این قانون مهاجرتی تبعیت می کنند.

اعطای تابعیت بر اساس خون

فرزند تازه متولد شده، تابعیت کشوری را دریافت می کند که پدر یا مادر وی، تبعه آن باشند. کشورهایی مانند ایران، آلمان، اتریش، نروژ، دانمارک و... از این سیستم اعطای تابعیت پیروی می کنند.

مهاجرت به نروژ از طریق پناهندگی

پناهندگی روش غیرقانونی در خصوص مهاجرت به نروژ می باشد. این روش در حالت های مختلف برای افراد خطرناک بوده و دارای ریسک هایی می باشد. چرا که در صورت رد شدن پرونده وی، از سفرهای توریستی وی حتی به کشورهای خارجی جلوگیری می شود. پس در انتخاب روش مهاجرتی خود دقت لازم را داشته باشید. در صورت پذیرفته شدن پناهندگی در نروژ، شرایط بد نگهداری در کمپ ها و محل های اسکان کشور نروژ، عدم وجود امکانات رفاهی و اجتماعی و درمانی از معایب این روش می باشد. همچنین در صورتی که این روش را به خوبی پشت سر بگذرانید، کل جامعه به شما به چشم یک شخص تحمیل شده و اضافه نگاه می کنند. برای تخمین راه های مهاجرت و انتخاب بهترین روش مهاجرتی و آگاهی از انواع آن ها، پیشنهاد می کنیم که ویدئوی راهنمای گام به گام اخذ اقامت را تهیه نمایید. در این ویدئو می توانید بهترین روش مهاجرتی را با توجه به شرایط خود انتخاب کنید. در ادامه نیز با مطالعه مقاله زیر می توانید معایب و مزایای پناهندگی را جویا شوید.

مهاجرت توریستی به نروژ

طبیعت زیبا و منحصر به فرد این کشور عضو اسکاندیناوی موجب شده تا صنعت گردشگری بسیار فعالی داشته باشد و به همین دلیل، نوعی ویزا با عنوان ویزای توریستی برای افرادی که با هدف گشت و گذار دوست دارند به کشور نروژ سفر کنند، طراحی شده است. مهاجرت توریستی به نروژ در یک بازه زمانی 90 روزه است و ویزایی هم که برای این نوع مهاجرت صادر می شود، اعتبار 90 روزه دارد. مهاجرت توریستی به نروژ، امکان تحصیل و کار را برای افراد فراهم نمی کند و اقامت دائم نیز با این نوع ویزا به دست نخواهد آمد. بسیار مهم است که افراد برای مهاجرت توریستی به نروژ، دلایل متقاعد کننده ای را بیان کنند و همچنین از عهده پرداخت هزینه های سفر تفریحی خود به نروژ برآیند. نداشتن سابقه کیفری و سوپیشینه برای اداره مهاجرت نروژ در زمان اعطای ویزای توریستی نروژ، بسیار حائز اهمیت می باشد.

راحت ترین روش مهاجرت به نروژ

راحت ترین روش مهاجرت به نروژ را خود متقاضی با شرایط و وضعیتش، مشخص می کند و نمی توان یک نسخه کلی را برای همه افراد نوشت زیرا شخصی که دارای مهارت ویژه ای بوده و نیروی کار مورد نیاز نروژ است، اگر از طریق مهاجرت کاری اقدام کند، قطعا در کمترین زمان و بدون دردسر قادر به اخذ ویزا و اقامت این کشور خواهد بود. یا سرمایه داران با سرمایه و منابع مالی که دارند، می توانند مهاجرت کم دردسری را به کشور نروژ داشته باشند و راحت ترین روش مهاجرت به نروژ برای این دسته از افراد، سرمایه گذاری است. پس در قدم اول بهتر است که متقاضیان به رصد و بررسی انواع روش های مهاجرتی و شرایط خود پرداخته و سپس راحت ترین روش مهاجرت به نروژ برایشان مشخص می گردد. با این حال عمده ترین و پرتکرارترین روش مهاجرتی که با توجه به شرایط و مزایایی که دارد، تقاضای بسیاری به سمتش روانه است، مهاجرت تحصیلی می باشد چراکه تحصیل در نروژ تقریبا رایگان بوده و امکان کار حین تحصیل نیز برای دانشجویان بین المللی وجود دارد.

چگونه به نروژ مهاجرت کنیم

اگر این سوال که چگونه به نروژ مهاجرت کنیم، جزء دغدغه و ابهامات اصلی این روزهای شما هم می باشد پس پیشنهاد می دهیم که ادامه مطالب را از دست ندهید. مهاجرت به نروژ دارای یک فرایند مشخص می باشد که برای موفقیت در آن، میبایست همه مراحل را به درستی اجرا کرد. بسیار مهم است که متقاضیان، حساب شده و براساس اصول و قواعد حرکت کنند تا نتیجه رضایت بخش که همان مهاجرت به نروژ است برایشان رقم بخورد.

اولین مرحله مهاجرت به نروژ، انتخاب یک مسیر مشخص می باشد و بعد از آن است که فرد ملزم به ثبت و ارسال درخواست خود است. در ادامه نوبت به تکمیل و ارسال مدارک به همراه پرداخت هزینه های جاری می باشد. اگر همه اقدامات درست صورت پذیرد، پرونده متقاضی مورد بررسی افسران مهاجرت نروژ قرار خواهد گرفت و پس از سپری شدن مدت زمان مشخص که در روش های مهاجرتی متفاوت است، کشور نروژ به درخواست متقاضی پاسخ خواهد داد و در صورت پذیرفته شدن، مانع دیگری برای ورود وی به کشور نروژ وجود نخواهد داشت.

مدارک لازم برای مهاجرت به نروژ

علاقه مندان مهاجرت به نروژ برای ورود به این کشور، نیازمند اسناد و مدارکی می باشند که در ادامه به توضیح دقیقی از آنها پرداخته ایم:

 • اصل گذرنامه به همراه فتوکپی
 • یک قطعه عکس پرسنلی
 • فتوکپی ویزای شینگن قبلی
 • اصل گارانتی برای هر متقاضی که پلیس نروژ آن را تایید می کند و در آن، تاریخ ورود و خروج متقاضی ثبت شده است
 • مدارک شناسایی از جمله شناسنامه و کارت ملی و ترجمه آنها
 • دعوتنامه و مدرکی که رابطه خویشاوندی متقاضی با میزبان را ثابت نماید
 • ترجمه جواز کسب برای افراد دارای کسب و کار
 • فیش حقوق سه ماه اخیر به همراه ترجمه
 • گردش حساب بانکی و فتوکپی از آن
 • بیمه درمانی
 • رزومه تحصیلی برای افرادی که قصد اخذ پذیرش دانشگاه های نروژ را دارند
 • فیش پرداختی هزینه های مربوطه
 • گواهی عدم سابقه کیفری
 • سند ازدواج یا طلاق برای افرادی که ازدواج کرده اند

هزینه مهاجرت به نروژ

هزینه مهاجرت به نروژ شامل هزینه های اولیه و ثانویه ای می شود. هزینه های اولیه مربوط به اخذ ویزا، انجام مراحل متعدد قبل از مهاجرت و... می باشد و هزینه های ثانویه نیز در رابطه با خرج و مخارج زندگی که شامل هزینه های حمل ونقل، غذا، پوشاک، پرداخت قبوض، اجاره آپارتمان  است. هر فردی که تصمیم به مهاجرت می گیرد، علاوه بر دارا بودن همه شرایط مهاجرت به کشور مورد نظر، بسیار مهم است که دارای شرایط مالی مهاجرت نیز باشد و بتواند هزینه های مربوطه را پرداخت نماید و در این صورت است که گام موفقی را در مسیر مهاجرت به نروژ برخواهد داشت. هزینه مهاجرت به نروژ در ابتدا با اخذ ویزا و در ازای خدماتی همچون شرکت در مصاحبه، انگشت نگاری و... آغاز می گردد که اگر بخواهیم به صورت حدودی مبلغی را برای این هزینه ها در نظر بگیریم، این مبلغ 500 الی 1000 یورو است.

هزینه های زندگی در نروژ

مهاجرت به نروژ

در هزینه مهاجرت به نروژ هزینه های زندگی، از اصلی ترین معیارهای مهاجرت به هر کشوری است. مهاجرت به نروژ نیز شامل همین موضوع می شود که نیاز به بررسی دارد. کسی که قصد مهاجرت به نروژ را داشته باشد، هزینه های زندگی خود را در شهرهای مختلف تخمین می زند. موسسه ملک پور، با تجربه فراوان در زمینه مهاجرت و امور بین الملل، هزینه های زندگی در نروژ را در جدولی برای شما عزیزان ضمیمه این بخش کرده است. این مقاله در خصوص مهاجرت به نروژ نگارش شده و هر گونه رونوشت و کپی از آن، غیرقانونی می باشد. هزینه زندگی در شهر اسلو در حدود 1500 تا 2000 یورو در نظر گرفته شده است. در شهرهایی مثل "است اونجر" هزینه زندگی در حدود 1200 تا 1500 یورو تخمین زده شده است که فاصله زیادی هم با پایتخت این کشور ندارد.

مواد غذایی

هزینه ها به یورو

غذا در رستوران ارزان قیمت

18.21

شیر 1 لیتر

1.83

نان 500 گرمی

2.75

برنج 1 کیلو گرم

2.60

تخم مرغ 12 عددی

3.80

مرغ 1 کیلوگرم

12.30

گوشت قرمز 1 کیلوگرم

25.23

حمل و نقل

هزینه ها به یورو

بلیط یک طرفه حمل و نقل عمومی

3.64

تعرفه تاکسی برای 1 کیلومتر

1.45

بنزین 1 لیتر

1.62

خدمات

هزینه ها به یورو

هزینه های مصرفی مانند آب، برق، گاز و...

159.36

اینترنت با سرعت 60 مگابایت بر ثانیه

48.19

هزینه های مسکن نیز در کشور نروژ به شرح زیر است

اجاره مسکن

هزینه ها به یورو

اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر

1037

اجاره آپارتمان یک خوابه در خارج مرکز شهر

810

اجاره آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر

1700

اجاره آپارتمان سه خوابه در خارج از مرکز شهر

1326

مزایا و معایب مهاجرت به نروژ

در این بخش از مقاله و پس از بررسی تمامی جوانب مهاجرت به نروژ، قصد داریم تا شما را با مزایا و معایب مهاجرت به نروژ آشنا کنیم:

مزایای زندگی در نروژ

 • بیشتر مردم انگلیسی صحبت می کنند.
 • پیدا کردن کار برای افرادی که سابقه کاری دارند و یا تحصیلات دانشگاهی خوبی دارند راحت است
 • در کشور نروژ هر جا که دوست داشته باشید می توانید چادر بزنید.سرمایه گذاری در استرالیا
 • شهروندهای بالای 67 سال از جانب دولت ماهیانه 1000 دلار حقوق بازنشستگی دریافت می کنند. کارمندان این کشور هم از ساعات کاری کم ، 37.5 ساعت در هفته، لدت می برند و 25 روز کاری مرخصی با حقوق می گیرند و از تعطیلات لذت می برند
 • پس از این که حساب بانکی خود را ایجاد کنید، تقریبا می توانید همه کارهایتان را انلاین انجام بدهید.
 • مراقبت های پزشکی کم و بیش برای همه مردم رایگان است.
 • نروژ بیش از حد شلوغ و پر جمعیت نیست.
 • آسمان خراش ها و مجتمع های تجاری زیادی در این شهر وجود ندارند.
 • نروژ آمار جرم و جنایت پایینی دارد.
 • نروژ 32000 ماشین الکتریکی دارد که در کل دنیا بالاترین آمار است.

معیاب زندگی در نروژ

سرمایه گذاری در استرالیا

 • شرکت های نروژی شما را مادام العمر استخدام می کنند چرا که اخراج کردن مردم در این کشور، مگر در شرایط به خصوص، تقریبا غیر ممکن است.
 • اگر به زبان نروژ مسلط نیستید، بیشتر شرکت های این کشور به سختی شما را استخدام خواهند کرد.
 • هزینه های بالای زندگی بالاست.
 • دوست پیدا کردن در نروژ سخت است.
 • لزوم عادت کردن به باران و هوای سرد.

شرایط اخذ اقامت دائم و پاسپورت کشور نروژ

شخصی که قصد مهاجرت به نروژ را دارد، در انتهای برنامه ریزی خود، دریافت اقامت دائم و تابعیت این کشور را در نظر دارد. برای دریافت اقامت دائم کشور نروژ، حداقل باید سه سال اقامت این کشور را دارا باشید. در این حالت است که شما می توانید اقامت دائم خود را از کشور نروژ دریافت نمایید. البته رعایت سایر ملزومات را نیز باید در نظر بگیرید. در صورتی که در 10 سال اخیر، 7 سال را در کشور نروژ حضور قانونی داشته اید، می توانید درخواست تابعیت و پاسپورت نروژ را به مقامات این کشور ارائه دهید. البته دانستن زبان رسمی نروژی نیز از ملزومات دریافت تابعیت این کشور می باشد. به طور کلی کشور نروژ، اقامت دائم خود را به صورت آسان تر نسبت به دیگر کشورهای اسکاندیناوی مثل دانمارک به افراد خارجی ارائه می نماید. البته اعتبار اقامت دائم نروژ به مدت 2 سال می باشد.

وکیل مهاجرت به نروژ

مهاجرت به نروژ با تمام شیرینی هایی که دارد و آینده درخشانی که برای افراد رقم می زند، اگر از طریق روش های اصولی و آگاهانه انجام نشود، جز شکست و هدر رفتن زمان و پول علاقه مندان، چیزی را در پی نخواهد داشت. وجود شخصی آگاه و مسلط به قوانین و مقررات روش های مختلف مهاجرت به نروژ و بررسی شرایط متقاضی توسط وی، موجب می شود تا مهاجرت به نروژ در حد یک رویا باقی نماند.

وکیل مهاجرت به نروژ همان شخصی است آگاه است. در واقع تجربه و دانش وکیل مهاجرت است که خطرات را به افراد گوشزد کرده و یا راه های میانبر و کم ریسک را به آنان معرفی می کند. در واقع وکیل مهاجرت به نروژ تا زمان موفقیت در کنار متقاضی خواهد ماند تا در بهترین حالت، به خواسته خود برسد. برای آشنایی بیشتر با وکیل مهاجرت نروژ، می توانید از کارشناسان و مشاوران موسسه ملک پور، راهنمایی بخواهید.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب مهاجرت به نروژ هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس مدیر موسسه ملک پور است استفاده نموده و در حد یک متخصص مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت


سوالات متداول

✅کم هزینه ترین روش برای مهاجرت به نروژ کدام است؟

یکی از کم هزینه ترین روش های مهاجرت به کشور نروژ، کار در این کشور است. برای این امر لازم است که از یک کارفرما در کشور نروژ، پیشنهاد شغلی دریافت نمایید.

✅هزینه های زندگی در نروژ چه مقدار است؟

هزینه های زندگی در نروژ بستگی به عوامل متعددی از جمله سبک زندگی افراد و محل زندگی ایشان دارد. به طور میانگین، هزینه زندگی در این کشور، حدود 2000 یورو می باشد.

✅کدام روش مهاجرتی به نروژ، منجر به اخذ اقامت این کشور می شود؟

به طور کلی در صورتی که اشخاص به مدت 5 سال در کشور نروژ مشغول به کار شده و مالیات و بیمه خود را به دولت پرداخت نمایند، می توانند برای دریافت اقامت دائم نروژ اقدام نمایند. دانشجویان در حال تحصیل در نروژ نیز در صورت دریافت پیشنهاد کاری از یک کارفرمای نروژی در حین یا پایان دوره تحصیلی خود، می توانند اقامت خود را به کاری تغییر داده و مقدمات اخذ اقامت نروژ پس از 5 سال کار را فراهم سازند.

✅بهترین روش مهاجرت به نروژ کدام است؟

انتخاب بهترین روش مهاجرت به نروژ، به شرایط هر شخص از جمله سابقه کار، سطح و رشته تحصیلی و میزان تمکن مالی بستگی دارد. بنابراین یک روش مهاجرتی را نمی توان برای تمام افراد توصیه کرد.

سخن پایانی

مهاجرت به نروژ، شرایط اخذ اقامت نروژ،مهاجرت به نروژ از طریق خرید ملک و امتیاز بندی مهاجرت به نروژ در این مقاله به صورت تخصصی و علمی مورد بحث و بررسی قرار گرفت. همانطور که در طی این مقاله و بررسی مباحث مرتبط با موضوع مهاجرت به نروژ بیان شد، بهترین روش های مهاجرت به این کشور از طریق تحصیل می باشد. چرا که دغدغه و ریسک آن جهت اخذ ویزا و مهاجرت به نروژ از طریق آن پایین می باشد. نروژ یکی از بهترین کشورهای مهاجرپذیر می باشد که خدمات رفاهی مناسبی را به شما عزیزان ارائه می دهد. اما شرایط کار و سرمایه گذاری در این کشور به نسبت روش های دیگر پیچیده تر می باشد و به همین دلیل، موسسه ملک پور شما را به اقدام از این روش ها توصیه نمی نماید. در صورتی که در خصوص مهاجرت به نروژ سوالاتی داشتید، می توانید از مشاوره های تلفنی رایگان ما استفاده نمایید. بدین منظور می توانید با موسسه ملک پور تماس حاصل فرمایید. همچنین تکمیل فرم تماس نیز منجر به دریافت تماس از سوی مشاورین و مشاوره رایگان تلفنی ایشان می شود. در انتهای این بخش در قسمت "ثبت پرسش" نیز فرصتی برای طرح سوالات شما می باشد. در این صورت، سوالات شما در کمتر از 12 ساعت، پاسخ داده می شود.

امتیاز 5 از 5 ( 15 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
ارشد اولیایی
سلام و عرض ارادت قبل از هر چیز ممنونم از تیم فوق العاده MIE و جناب دکتر ملک پور عزیز. بسیاری از دوستانم با موسسه شما موفق به مهاجرت شدند و من رو هم با شما آشنا کردن. تو این مدت مقالات شما رو دنبال میکنم و غیر از حس خوبی که ازتون دریافت میکنم، اطلاعات بسیار جالبی در خصوص روش های مهاجرت یاد گرفتم ازتون. با توجه به اطلاعاتی که از راه های مهاجرت به نروژ بدست آوردم، یکی از ارزان ترین راه های مهاجرت به اروپا تحصیل فوق لیسانس در نروژ هست. خواستم بدونم که من که رشته نرم افزار خوندم میتونم برای تحصیل در کارشناسی ارشد رشته IT اقدام کنم؟ آیلتس 7 دارم و اینکه همسرم 6 ماه بعد بتونه بهم ملحق بشه هم وجود داره. یا کشور دیگه ای مشابه با شرایط نروژ برای تحصیل وجود داره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بسیار سپاسگزاریم از الطافتان باتوجه به شرایط عمومی که می فرمایید کشور نروژ گزینه مناسبی است و تحصیل در آن هم رایگان می باشد. درمورد تغییر رشته هم بلی این امکان وجود دارد و شانس کاریابی با رشته هایی مثل نرم افزار، کامپیوتر، IT بسیار بالاست. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان توسط کارشناسان ما بررسی شود. موفق باشید.
مهران صمدی
سلام و وقت بخیر، ممنونم که اینقد مقاله های خوب و علمی برای ما می نویسید و اطلاعاتمون رو راجع به مهاجرت افزایش میدین. راستش من از دوران دبیرستان شروع کردم به خوندن زبان نروژی و الان در حد آ2 بلدم و می تونم به ب1 هم برسونم حتی. خواستم بدونم که آیا امکان مهاجرت به نروژ از طریق تحصیل برای من وجود داره که برم اونجا دوره لیسانس بخونم؟ ممنون میشم هزینه هاش رو هم بفرمایید.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز سپاسگزاریم از الطافتان خیلی عالیه که زبان نروژی را بلد هستید، نظام تحصیلی کشور نروژ رایگان و اتفاقا برای اخذ پذیرش در مقطع لیسانس شما باید در حد B2 زبان نروژی مدرک داشته باشید اگر از تمکن مالی مناسبی هم برای زندگی در نروژ برخوردار باشید این امکان برای شما میسر است. البته چون دانشگاه دولتی است معمولاً ظرفیت های محدودی دارند و روی ویزا سختگیری می کنند پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
عماد صالحی
با سلام. برای معادلسازی مدارک پزشکان در نروژ شرایط به چه صورت است؟ آیا همراهان اجازه ورود همزمان دارند؟ هزینه های روش به چه میزان است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت برای معادلسازی نروژ ابتدا مدرک شما باید تایید شود و پس از آن شما وارد این کشور شده و زبان آن را یاد می گیرید و مدرکتان را معادلسازی می کنید.همراهان اجازه ورود همزمان دارند و هزینه های آن باید توسط کارشناسان برای شما محاسبه گردد. برای این امر با شماره های موسسه تماس حاصل نمایید.
مصطفی یاوری
بنده ۳۷ ساله دارای لیسانس نقشه کشی صنعتی با سابقه ۱۰ سال هستم شما میتوانید برایم کاری پیدا کنید از طریق موسسه تان ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست عزیز، در صورتی که سطح زبان خوبی داشته باشید و رزومه قوی، این شانس را دارید تا با استفاده از محصول راهنمای گام به گام تا کار در خارج از کشور بتوانید کارفرمایی پیدا کنید و بعد از آن بتوانید اقامت کاری بدست آورید.
منوچهر
سلام آیا از طریق راننده پایه یک میتوانم ویزای نروژ برای خودم و خانوادم بگیرم ممنون
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز اگر پیشنهاد شغلی و جاب آفر دریافت نمایید یعنی یک شرکتی که در زمینه راه و ترابری فعالیت میکنه بلی آنوقت به همراه خانواده می توانید مهاجرت نمایید. موفق باشید.
علی فضل الهی
سلام ببخشید مهم ترین کار در کارآفرینی نروژ چی هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب برای موفقیت در این برنامه مهاجرتی، الزاما نوشتن یک بیزنس پلن و طرح خلاقانه برای متقاعد کردن افسران اداره مهاجرت نروژ، حرف اول را می زند.
محمد
میشه بفرمایید چطوری میشه اقامت دائم نروژ رو گرفت؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
بعد از اینکه به مدت5 سال در این کشور کار کنید و مالیات پرداخت فرمایید می توانید برای دریافت اقامت دائم اقدام نمایید.
دنا حسینی
سلام هزینه گرفتن ویزا و مراحل مختلف کارهای قبل از رسیدن به نروژ حدودی چقدر میشه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب برای انجام مراحل قبل از مهاجرت به کشور مورد نظرتان، باید به طور میانگین 500 تا 1000 یورو را بپردازید.
سارا
سلام هزینه زندگی در نروژ حداقل چقدر هس؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب با توجه به سبک زندگی شما میانگین هزینه زندگی در این کشور حدود 2000 یورو خواهد بود
ایمان مرادی
مدت زمانی که با ویزای توریستی میشه در نروژ اقامت داشت چقدر است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام مدت زمان مجاز برای حضور در این کشور با دریافت ویزای توریستی90 روز می باشد.
زهره مرادی
سلام کشور نروژ برای زندگی گرونه؟ خرج و مخارج ها در این کشور چطوری هست؟؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب بله تقریبا. البته بازهم بستگی به نوع زندگی خودتون داره اما به طور متوسط خرج و مخارج ماهیانه در نروژ جدود 2000 یورو خواهد بود.
مینا مرادی
شاخص های اقتصادی کشور نروژ برای مهاجرت چطوری هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
شاخص های اقتصادی کشور نروژ بسیار ایدال است و جز ثروتمند ترین کشور های دنیا می باشد.
سحر
میشه بفرمایید بهترین راه مهاجرت به نروژ چیست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
بهترین راه مهاجرت برای هر فرد نسبت به فرد دیگر متفاوت است لطفا برای شرح شرایط خود و دریافت مشاوره با شماره تماس های موسسه تماس حاصل فرمایید.
کاوه محمدی
من میخواستم برای مقطع تحصیلی ارشد وارد دانشگاه های این کشور شم. چطوری میتونم اقامت تحصیلیی رو به اقامت دائم تبدیل کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز شما اگر بعد از پایان تحصیل تان مشغول به کار شوید پس از 4 تا 5 سال می توانید درخواست اقامت دائم نمایید.
صبا مختاری
برای یک مسافرت یک ماهه یک نفره به این کشور به قصد تفریح تقریبا چه مقدار سرمایه ای رو باید درنظر گرفت؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بهتر است این موارد را با آژانس های مسافرتی پیگیری بفرمایید. ولی در کل هزینه سفر شماست دیگه بر حسب سلیقه و ... یک برآورد هزینه بفرمایید.
آرش زکایی
محبوب ترین روش مهاجرتی برای کشور نروژ کدام یکی از روش هایی مهاجرتی است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
از جمله روش های مهاجرتی محبوب در بین ایرانیان برای این کشور مهاجرت از طریق تحصیل و کار می باشد.
سمیرا ساوه
سلام وقتتون بخیر حداکثر زمانی که میشه توی کشور نروژ با ویزای توریستی اقامت داشته باشیم چقدر هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام حداکثر زمانیکه با ویزای توریسیتی می توان در کشور نروژ باقی ماند 3 ماه یا همان 90 روز می باشد.
فاطمه طالبی
وقتتون بخیر آیا بنده با تولد فرزندم در خاک نروژ میتونم اقامت این کشور رو برای فرزندم بگیرم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز خیر کشور نروژ قانونش خون است.
سینا سلیمانی
سلام من 47 سالمه ارشد شیمی محیط زیست دارم میخواستم بدونم برای مهاجرت کاری به نروژ آیا شرایط سنی خاصی وجود داره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای کار در خارج کشور بلی زیر 40 سال شانس خوبی است. باتوجه به شرایط سنی تان کار آسانی در پیش ندارید.
ثمین اشکذری
سلام روزتون بخیر اینکه نروژ به کسی اقامت نمیده مطلب درستی هست؟ یعنی تحت هیچ شرایطی نمیشه اقامت و پاسپورت این کشور رو گرفت؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام خیر دوست عزیز این مطلب کاملا اشتباه است و اگر از 10 سال حداقل 7 سال را در کشور نروژ حضور قانونی داشته باشید، می توانید درخواست تابعیت و پاسپورت نروژ را بدهید.
sasan
سلام روزتون بخیر من مهندس ایتی هستم 30 سالمه بهترین روشی که پیشنهاد می کنید که بتونم ویزای نروژ رو در کمترین زمان دریافت کنم چه روشی هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام برای راهنمایی دقیق تر نیاز به اطلاعات دقیق تری از شرایط شما داریم لطفا با شماره تماس های موسسه تماس حاصل فرمایید.
morteza
سلام روزتون بخیر من میخواستم از روش کاری برای مهاجرت اقدام کنم. یه پیشنهاد کاری هم توی این کشور داشتم که درآمد ماهانه حدود3500 یورو هست بخاطر هرینه های زندگی یه کم دو به شک بودم حدود هزینه های زندگی در اسلو یا شهر های نزدیک اطرافش چقدر هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و درود دوست عزیز هزینه زندگی در شهر اسلو در حدود 1500 تا 2000 یورو و در در شهرهایی مثل "است اونجر" هزینه زندگی در حدود 1200 تا 1500 یورو در ماه می باشد. لطفا برای کسب راهنمایی دقیق حتما با شماره های موسسه در ارتباط باشید.
nasim
سلام در کشور نروژ بعد از گذشت چند سال میتونیم اقامت دائم یا پاسپورت بگیریم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با درود دوست عزیز اگر 3 سال از مهاجرت شما به این کشور گذشته باشد می توانید برای دریافت اقامت بلند مدت اقدام کنید و اگر بعد از 10 سال 7 سال آن را در این کشور حضور داشته باشید می توانید برای دریافت پاسپورت اقدام کنید.
مشاوره رایگان