اقامت مونته نگرو با خرید ملک

22 دی 1401 بدون نظر

اقامت مونته نگرو با خرید ملک و اهدای مبلغ مشخص پول به دولت این کشور بدست خواهد آمد که در این نوشتار به مراحل اخذ شهروندی مونته نگرو با سرمایه گذاری در املاک می پردازیم. در واقع کسب اقامت مونته نگرو با خرید ملک دغدغه اصلی برخی مهاجران این کشور محسوب می شود؛ ما در موسسه MIE به بررسی حداقل سرمایه لازم برای این روش پرداخته ایم. اطلاعات این مقاله نتیجه سرچ هایی دقیقی از سایت های مختلف در رابطه با شرایط و قوانین این کشور و مشاوره با وکلای محلی است؛ این درحالی است که ارائه مطالب پیش رو به معنای خدمات دهی نبوده و بهتر است متقاضیان برای مطلع شدن از سایر خدمات این مرکز با موسسه MIE تماس تلفنی برقرار کرده و از مشاوره رایگان بهره مند شوند.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با مااقامت مونته نگرو با خرید ملک

شرایط اخذ اقامت مونته نگرو با خرید ملک

به طور کامل شرایط اخذ اقامت مونته نگرو با خرید ملک این گونه است که در ابتدا به خریدار ملک اقامت این کشور اعطا می شود، این مجوز اقامت موقت بوده و یک سال اعتبار خواهد داشت مطلب قابل توجه دیگر این است که اقامت موقت مونته ‌نگرو برای دوره های دیگر هم قابل تمدید خواهد بود. مونته نگرو کشوری که در بخش جنوب شرقی اروپا قرار گرفته است. این کشور مهاجر پذیر دارای شهرهای باستانی و سواحل زیبایی است که همواره یکی از اهدف گردشگری به حساب می آید. واقع شدن در ساحل دریای آدریاتیک و دارا بودن 117 ساحل شنی و خلیج کوتور سبب شده این کشور وارد بازار توریستی املاک شود و از این طریق مالیات دریافت کند. قوانین خرید ملک در مونته‌ نگرو این گونه است که تفاوتی بین خریداران خارجی (مهاجر) و خریداران محلی دیده نمی شود. دارا بودن املاکی مانند خانه، آپارتمان و هتل می تواند منجر به اقامت این کشور شود این در حالی است که زمین های توسعه نیافته اولویت و جاذبه چندانی نخواهند داشت. همان گونه که گفته شد اقامت مونته نگرو با خرید ملک اقامتی موقتی که متقاضی می تواند پس از 5 سال برای دریافت اقامت دائم درخواست دهد.

ویدیو موسسه MIE در مورد بررسی خرید ملک در کشورهای اروپایی


چه افرادی واجد شرایط اخذ اقامت مونته نگرو با خرید ملک هستند؟

از آنجایی که کشور مونته نگرو در بازار توریستی املاک حضور فعالی دارد و حتی طبق استاندارد های اروپایی موفقیتی تحت عنوان اخذ مالیات بر املاک را نیز کسب کرده است محدودیتی را برای خریداران محلی و یا خارجی در نظر گرفته نشده و این پروسه خرید املاک برای تمام افراد با سهولت همراه خواهد بود. بنابراین تمام متقاضیان بدون نیاز به مدرک زبان یا ملیت خاصی می توانند واجد شرایط اخذ اقامت مونته نگرو با خرید ملک هستند

قیمت خانه در مونته نگرو

قیمت خانه در مونته نگرو هم مانند سایر کشورهای دیگر به عوامل بسیاری بستگی دارد از این عوامل می توان به موقعیت جغرافیایی مانند قرار گرفتن در کنار ساحل یا منطقه شهری و مواردی از این قبیل اشاره کرد. گران ترین مسکن در پایتخت مونته نگرو در شهرداری های پودگوریتسا عنوان شده. همچنین قیمت املاک در پایتخت این کشور و مناطق تفریحی به طور متوسط 3 تا 7 درصد در سال افزایش دارند. قیمت خانه در مونته نگرو حتی تحت تاثیر افزایش 10 تا 13 درصدی متریال ساخت ساختمان در سال است. در سال 2021 متوسط قیمت خانه در مونته نگرو به 1683 یورو برای هر متر مربع رسیده بود؛ که نسبت به سال قبل 7 درصد افزایش داشته است. اداره آمار مونته نگرو، املاک و مستغلات در شهرهای ساحلی این کشور به طور میانگین 1445 یورو در هر متر مربع اعلام کرده لازم به ذکر است که این اطلاعات مربوط به 3 ماه اول سال 2022 است. قیمت های بالایی برای مکان هایی تفریحی و استراحتگاه ها در هر متر مربع عنوان شده

 • بودوا : 1838 یورو در هر متر مربع
 • تیوات : 1870 یورو در هر متر مربع
 • کوتور : 2025 یورو در هر متر مربع

اقامت طلایی اروپا

این مقاله را از دست ندهید: اقامت طلایی اروپا

در این مقاله ما اقامت طلایی اروپا را به شما معرفی خواهیم کرد.

مراحل اخذ شهروندی مونته نگرو از طریق سرمایه گذاری در املاک

برنامه ای مبنی بر اخذ اقامت مونته نگرو بواسطه سرمایه گذاری در اروپا از سال 2019 استارت خورده است. این برنامه گزینه های مقرون به صرفه ای را نسبت به کشورهای دیگر در اروپا برای متقاضیان به ارمغان آورده است. این کشور فعلا جز اتحادیه محسوب نمی شود هر چند تا سال 2025 وضعیت فعلی تغییر خواهد کرد. با این وجود عضویت این کشور در ناتو سبب می شود شهروندان به 124 کشور دیگر بدون ویزا مسافرت کنند. که مراحل اخذ شهروندی مونته نگرو از طریق سرمایه گذاری در املاک به این شرح است:

 • پردازش اقامت این کشور 3 هفته طول می کشد و مدت پردازش شهروندی ممکن است تا 6 ماه هم طول بکشد.
 • طبق برنامه شهروندی در مونته نگرو متقاضیان می بایست 250.000 یورو در املاک مورد تایید دولت در منطقه شمالی و یا 450.000 یورو در منطقه جنوبی این کشور سرمایه گذاری کنند.
 • در مراحل اخذ شهروندی مونته نگرو از طریق سرمایه گذاری در املاک متقاضی می بایست 200.000 یورو هم تحت عنوان کمک مالی به دولت مونته نگرو نیز بپردازد.
 •  متقاضیان به منظور حفظ شهروندی خود مجبور به زندگی پیوسته در این کشور نمی باشند بلکه تنها با سپری کردن 5 روز از دوره 5 ساله خود می توانند این شرط را نیز عملی کنند.

هزینه های جانبی اخذ پاسپورت مونته نگرو با خرید ملک

پاسپورت مونته نگرو با خرید ملک متقاضی را مستلزم پرداخت هزینه هایی خواهد کرد. همانگونه که در مطالب پیشین هم اشاره شد متقاضیان برای اخذ اقامت مونته نگرو با خرید ملک می بایست مبالغ مصوبی را سرمایه گذاری کنند این مبالغ صرف خرید ملک در بخش جنوبی 450 هزار یورو و در بخش شمالی 250هزار یورو عنوان شده و در خصوص هزینه های جانبی اخذ پاسپورت مونته گرو با خرید ملک باید گفت که متقاضیان می بایست مبلغ 200 هزار یورو را به حساب دولت این کشور بپردازند. متقاضیان پس از اخذ پاسپورت مشمول واریز مالیات های بصرفه و تحصیل ارزان و حتی رایگان فرزندان خود خواهند شد؛ همچنین مسافرت هایی متقاضیان هم به دلیل عدم نیاز به ویزا به طبع کم هزینه تر خواهد بود.

هزینه زندگی در مونته نگرو برای خانواده

اولین دغدغه ای که در مهاجرت به اروپا می تواند ذهن افراد را به خود مشغول کند بحث هزینه زندگی است. در اکثر موارد افراد همراه با خانواده پروسه مهاجرت را سپری می کنند و هزینه زندگی در مونته نگرو برای خانواده هم اهمیت می یابد. با توجه به اینکه سبک زندگی افراد تعیین کننده هزینه زندگی آنان است اما به صورت میانگین می توان این هزینه ها را اینگونه شرح داد.

 • میانگین هزینه های یک ماه برای یک خانواده چهار نفره (1799.1 یورو) بدون در نظر گرفتن مبلغ اجاره مسکن است.
 • میانگین هزینه های یک ماه برای یک نفر بدون در نظر گرفتن مبلغ اجاره مسکن (514.9 یورو) است.

شرایط اخذ پاسپورت مونته نگرو با خرید ملک 

پیش از این هم گفته شد که خرید ملک در مونته نگرو می تواند تابعیت و پاسپورت این کشور را همراه داشته باشد. برنامه هایی که برای این نوع سرمایه گذاری با هدف اقامت و تابعیت پیشنهاد شده اینگونه است که فرد با مبالغ مشخص شده در موقعیت های جغرافیایی مشخص شده در این کشور اقدام به خرید ملک می کند این پروسه با تایید دولت مونته نگرو منعقد می شود و پس از آن می توان اقامت موقت یک ساله ای را دریافت کرد . گفته می شود برای اخذ پاسپورت اروپا با خرید ملک بدون نیاز به سپری شدن دوره 5 ساله منجر به اخذ پاسپورت می شود. اعتبار این پاسپورت به گونه ای است که متقاضی می تواند بدون ویزا با 124 کشور مسافرت کند و حتی در کشوری مانند آمریکا زندگی و کار کند.

مالیات خرید ملک در مونته نگرو

دولت مونته نگرو قوانین و استراتژی های قوی را در رابطه با اقتصاد و گردشگری وضع کرده است که بخش اعظم آن به قوانین مالیاتی طبق استاندارد های بین المللی و دستورالعمل های اتحادیه اروپا بر می گردد و این امر مهم پیشرفت هایی را برای این کشور به همراه داشته است. لازم است افرادی که اقامت مونته نگرو با خرید ملک را در دستور کار خود قرار داده اند از ساختار مالیاتی این کشور مطلع باشند. مقدار مالیات خرید ملک در مونته نگرو بستگی زیادی به نوع ملک، موقعیت جغرافیایی آن و مورد استفاده آن خواهد داشت. بنابراین املاک در این کشور مشمول مالیات با درصد های متفاوتی خواهند شد که از1% تا0.25%متغیر خواهد بود.

مدت زمان اخذ پاسپورت مونته نگرو با خرید ملک

گفتنی است که هر پروسه مهاجرت بسته به کشور هدف و روش مهاجرت زمانبر است. این مدت زمان اخذ پاسپورت مونته نگرو با خرید ملک هم می بایست پروسه زمانی خود را مرحله به مرحله طی کند. جدول زیر زمانبندی تقریبی تا رسیدن به هدف یعنی اخذ پاسپورت را بررسی کرده است:

اقدامات مورد نیاز اخذ پاسپورت

زمان مورد نیاز

تهیه مدارک مورد نیاز

+2.5 ماه

افتتاح حساب در بانک مونته نگرو

+3 هفته

پرداخت هزینه ها و درخواست پاسپورت

+1 هفته

تائید اولیه از واحد CBI

+6 ماه

احراز شرایط سرمایه گذاری

+1 ماه

تائید نهایی از واحد CBI

+1 هفته

انگشت نگاری و اخذ پاسپورت

+1 روز

مزایای اقامت مونته نگرو با خرید ملک

شهروندی مونته نگرو از طریق سرمایه گذاری یکی از دلایل محکم روی آوردن افراد به این امر است. سوال مهمی که پیش می آید این است که افراد با قدم گذاشتن در این راه مشمول چه مزایایی می شوند. اقامت مونته نگرو با خرید ملک که یکی از باثبات ترین و مرفه ترین کشورهای بالکان محسوب می شود و متقاضیان را مشمول مزایایی خواهد کرد، که مزایای اقامت مونته گرو با خرید ملک به شرح زیر است:

 • تجربه سبک زندگی جدید: افراد سبک و سیاق زندگی اروپایی را تجربه می کنند در حالی که هزینه کمتری را می پردازند. این کشور در مسیر عضویت در اتحادیه اروپا است و بدون شک آینده بهتری را برای شهروندان خود رقم می زند.
 • اعتبار پاسپورت: اعتبار پاسپورت این کشور در رتبه 42 قرار دارد و همین ویژگی از مزایای مورد توجه اقامت مونته نگرو با خرید ملک است. بعلاوه امکان مسافرت بدون ویزا به 142 کشور بواسطه عضویت این کشور در ناتو برقرار است.
 • مالیات مناسب: در بحث درآمد که می توان به عنوان یک مزیت به آن نگاه کرد این نکته قابل توجه است که مالیات بر درآمد مقرون بصرفه ای اخذ می شود. مونته نگرو با 9 تا 11 درصد، یکی ازکم ترین نرخ های مالیات بر درآمد شخصی را در سطح جهان را اخذ می کند.
 • عدم اجباری بودن شرط حضور: در مورد شرط حضور هم اینگونه است که اقامت مونته نگرو با خرید ملک متقاضیان را مجاب به زندگی در این کشور نمی کند و در اینباره تصمیم با متقاضی است و اجباری در زندگی یا عدم زندگی در این کشور به واسطه دریافت اقامت نخواهد بود.
 • پروسه اخذ شهروندی کوتاه: پروسه اخذ شهروندی در مونته نگرو تنها 6 ماه طول خواهد کشید که در قیاس با سایر کشورها پردازشی سریع محسوب می شود.
 • عدم تبعیض بین شهروندان این کشور و متقاضی خارجی: در پروسه خرید خانه در مونته نگرو یک متقاضی خارجی در مقایسه با یک متقاضی محلی برابری می کند و تفاوتی بین ملیت ها در این پروسه نیست زیرا بازار مسکن در این کشور توریستی و بین المللی است.
 • امکان اقامت دائم: امکان اقامت دائم برای افراد با داشتن شرایط پس از 5 سال مهیا می شود.
 • عدم نیاز به مدرک زبان: در این پروسه به مدرک زبان نیازی نیست.
 • تحصیلات رایگان فرزندان: فرزندان متقاضیان می توانند به صورت ارزان و یا رایگان تحصیلات خود را پیگیری کنند.
 • احترام به طبیعت در بین شهروندان: مونته نگرو در زمره کشورهای دوستدار محیط زیست قرار دارد و این مسئله هم مزایایی برای ساکنان به همراه خواهد داشت.
 • امکان داشتن تابعیت مضاعف: امکان داشتن تابعیت مضاعف را هم می توان در زمره مزایای اخذ تابعیت مونته نگرو با خرید ملک به حساب آورد.

اقامت مونته نگرو با خرید ملک

معایب خرید ملک در مونته نگرو چیست؟

به طبع خرید ملک در اروپا و مونته نگرو در کنار مزایایی که دارد معایبی را نیز شامل می شود که یادآوری آنان سبب می شود متقاضیان با آگاهی بیشتر به قیاس بپردازند و بر اساس شرایط مطلوب خود به اتخاذ تصمیم روی بیاورند.

 • روند افزایشی قیمت: روند افزایشی قیمت و بالا بودن تقاضا به دلیل توریستی بودن این کشور را می توان در زمره معایب خرید ملک در مونته نگرو قرار داد.
 • نامناسب بودن شرایط برخی زمین ها برای خریداری: زمین ها و ملک های دور از شهر و در نزدیکی کوهستان در معرض خطر قرار دارند و برای خرید مناسب نخواهند بود.
 •  قطعی نبودن عضویت در اتحادیه: عضویت اتحادیه اروپا که در صورت منعقد شدن از مزایای اخذ شهروندی مونته نگرو با خرید ملک به حساب می آید قطعی نبوده و با آینده مبهمی رو به رو است.
 • گذشته سوسیالیستی استانی: گذشته سوسیالیستی استانی مونته نگرو محرز است. زیر ساخت های این کشور با وجود اینکه نوسازی شده اند باز هم دچار بحرانند و می توان عدم وجود گرمایش مطلوب و متمرکز وجود ندارد.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر درباره اقامت مونته نگرو با خرید ملک هستید، اینجا کلیک کنید ➡️


سوالات متداول

✅ چه برنامه هایی برای اقامت مونته نگرو با خرید ملک پیش روی متقاضیان است؟

 • سرمایه گذاری 450 هزار یورویی خرید ملک در منطقه جنوبی این کشور.
 • سرمایه گذاری 250 هزار یورویی در خرید ملک و در منطقه شمالی کشور مونته نگرو
 • واریز 200 هزار یورویی به منظور کمک به دولت مونته نگرو و اخذ تائیدیه از سوی دولت این کشور

✅ افزایش قیمت ملک در اقامت مونته نگرو با خرید ملک چگونه است؟

افزایش قیمت ملک در مونته نگرو به صورت سالانه و افزایشی بوده و تقاضای بالا دلیل اصلی این روند است.

✅ هزینه زندگی در اقامت مونته نگرو با خرید ملک برای یک خانواده ۴ نفره ماهانه چقدر است ؟

برای سپری کردن زندگی یک ماه در مونته نگرو خانواده چهر نفره می بایست هزینه ای حدود 1799.1یورو را متحمل شوند. این هزینه بدون احتساب اجاره مسکن برآورد شده است.

✅ آیا در اقامت مونته نگرو با خرید ملک این کشور عضو شینگن است؟

خیر این کشور فعلا عضو اتحادیه اروپا نشده ولی عضویت این کشور در ناتو مسافرت بدون ویزا به 124 کشور را محقق کرده است.

سخن پایانی

در نوشتار حاضر به تجزیه و تحلیل اقامت مونته نگرو با خرید ملک پرداختیم. همان گونه که گفته شد این کشور یکی از نامزدهای عضویت در اتحادیه اروپا است و در صورت محقق شدن این مهم می توانید بدون نیاز به ویزا سهولت بیشتری به کشور های عضو اتحادیه سفر کنید بدیهی است که با عضویت در اتحادیه و بر اعتبار و ارزش پاسپورت این کشور افزوده خواهد شد؛ هر چند عضویت در ناتو شرایط تقریبا برابری را برای دارندگان پاسپورت این کشور پدید آورده است. در متن مقاله به بررسی نقاط قوت و ضعف اخذ پاسپورت بواسطه خرید ملک در مونته نگرو پرداخته شد. هزینه بالای زندگی و مشکلات زیر ساختی شهری در مقابل توریستی بودن این کشور و مالیات بصرفه قرار گرفته و روند افزایشی قیمت ملک در این کشور و در مقابل سهولت اخذ شهروندی قرار گرفته و افراد متقاضی با بررسی مزایا و معایب می توانند به تحلیل مطلوب برسند‌. متقاضیان محترم می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با موسسه مشاوره MIE تماس تلفنی برقرار کنند و همزمان از مشاوره رایگان هم بهره مند شوند.

امتیاز 5 از 5 ( 1 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
مشاوره رایگان