مهاجرت به سنگاپور

بدون نظر

سنگاپور کشوری کوچک است که در جنوب شرق آسیا قرار گرفته است، زبان مرسوم در این کشور انگلیسی است؛ این کشور از قدرت اقتصادی بالایی برخوردار است، اقتصاد این کشور که بیس آن را بازرگانی دریایی تشکیل داده، همواره در حال رشد است. بیکاری در این کشور بسیار کم است و کمک های دولت به مردم باعث شده که درصد فقر هم بسیار پایین بیاید. مهاجرت به این کشور طرفدارهای بسیاری دارد زیرا آزادی و سلامت اقتصاد و آسانی کسب و کار از جاذبه های بی بدیل و ویژگی های بارز و مثبت این کشور است و از دلایل انتخاب این مقصد برای مهاجرت است و از طرفی گذرنامه سنگاپوری یکی از با ارزش ترین گذرنامه ها است و این کشور در میان کشورهای آسیایی برای نخستین بار رتبه برتر گذرنامه را در سال 2017 کسب کرده است، مسافرت به 159 کشور با گذرنامه سنگاپور بدون نیاز به ویزا از دلایل ارزش بالای گذرنامه این کشور است. شما مخاطبان ارجمند می توانید با برقراری تماس تلفنی با موسسه MIE از سرویس های رایگان مشاوره توسط کارشناسان با تجربه این مرکز بهره مند شوید.

مواردی که می خواهیم در این مقاله به صورت جامع به آنها بپردازیم:

تماس با ما

مهاجرت به سنگاپور

 

 

 

شرایط عمومی مهاجرت به سنگاپور

کشور سنگاپور از زیرساخت های بسیار قوی برخوردار است و بر اساس همین ویژگی توانسته است، در تمامی عرصه های اقتصادی و تجاری، کار و اشتغال و حتی فناوری رشد چشم گیر و روزافزون داشته باشد. از آنجایی که جذب سرمایه خارجی در این کشور بالا است روند تقاضای مهاجرت به این کشور هم افزایش داشته است. روش های مهاجرت به سنگاپور هم مانند اکثر کشورهای دیگر روش های شش گانه است که شامل مهاجرت از طریق سرمایه گذاری، مهاجرت از طریق کار، مهاجرت بواسطه به دنیا آوردن فرزند یا تولد، مهاجرت از طریق ازدواج و مهاجرت تحصیلی می شود که افراد با انتخاب صحیح و مناسب با شرایط خود می توانند مهاجرت کنند و اقامت این کشور را به دست آورند. در ادامه این مطلب تمامی روش هایی که متقاضیان مهاجرت به سنگاپور می توانند از آنها استفاده کنند و بواسطه آنها به اقامت سنگاپور برسند مورد تحلیل قرار گرفته است.

مهاجرت کاری به سنگاپور

با توجه به اینکه کشور سنگاپور بالاترین نرخ بیکاری که تجربه کرده است در حدود چهار درصد بوده و این رقم تا به امروز هم رشد چندانی نداشته و در همین حدود است؛ همین نکته برای کسب آگاهی از وضعیت کار و اشتغال در این کشور کفایت می کند. نیروی کار خارجی درصد بسیار بالایی از نیروی کار در این کشور را تشکیل داده است. مهاجرت کاری به سنگاپور مستلزم اخذ ویزای کار است و اداره مهاجرت این کشور طبق دسته بندی هایی چند نوع از این مجوز های کار را صادر می کند که فرد متقاضی با توجه به حیطه فعالیت و مهارت خود در نهایت موفق به اخذ یکی از این ویزا ها خواهد شد؛ البته لازم به ذکر است که بخش مهم کار در این کشور را دارا بودن پیشنهاد کار از طرف کارفرمایی در سنگاپور تشکیل می دهد.

گام به گام کار در خارج از کشور

این سه نوع از ویزای کار شامل:

  • ویزایی که به عنوان ویزای استخدام شناخته می شود

نیروهای کار خارجی از این ویزا استفاده می کنند. ویزایی است که توسط کارفرما درخواست می شود و به صورت غیر حضوری کارهای صدور آن انجام می شود این ویزا تا دو سال معتبر است.

  • ویزایی که به کارآفرینی تعلق می گیرد

ویزایی که یکسال معتبر است و به منظور بهره مندی کار آفرینان خارجی صادر می شود برای این ویزا امکان تمدید اعتبار وجود خواهد داشت.

  • ویزای که به منظور استخدام خصوصی و شخصی ارائه می شود

ویزای که کارفرما در اخذ آن دخالتی ندارد و برای افراد مستقل و متخصصی صادر می شود که دارای شغل های پردرآمد هستند.

با تهیه محصول زیر می توانید شخصاً نسبت به اخذ ویزای کار در کشورهای مطرح اروپایی، کانادا و استرالیا اقدام نمایید و اطلاعات کاملی در باب کاریابی در خارج از کشور، نحوه ارسال رزومه کاری و اخذ پیشنهاد کاری بدست آورید.

کار در جمهوری چک

مهاجرت تحصیلی به سنگاپور

مهاجرت از طریق تحصیل روشی پر طرفدار است زیرا کیفیت آموزش در سنگاپور در سطوح بین المللی مثال زدنی است. در این روش فرد متقاضی می بایست ابتدا از طریق دانشگاهی در سنگاپور استارت این نوع مهاجرت را بزند، اینگونه که تنها با گرفتن پذیرش از دانشگاهی در سنگاپور این مهم امکان پذیر خواهد بود. پس از گرفتن پذیرش نوبت به اقدام برای گرفتن ویزای تحصیلی سنگاپور می رسد؛ این ویزا برای یکسال معتبر خواهد بود و دانشجو بسته به مدت زمان تحصیل خود می تواند مجدداً ویزا را تمدید اعتبار کند. زبان تدریس در دانشگاه های این کشور زبان انگلیسی است؛ هزینه تحصیل در مقطع لیسانس در دانشگاه های بین المللی و معتبر این کشور در سال نزدیک به پانزده هزار دلار آمریکا و در مقطع فوق لیسانس تا بیست و پنج هزار دلار آمریکا متغیر است.

مهاجرت به سنگاپور از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به سنگاپور از طریق سرمایه گذاری به دو طریق میسر می شود؛ راه اول ارائه طرحی ابتکاری در زمینه تجارت که هم مورد تاًیید باشد و قابلیت عملی شدن طرح در زمینه سرمایه گذاری وجود داشته باشد. راه اندازی یک کسب و کار و بیزینس در سنگاپور و یا خرید کسب و کار و تجارتی که در حال فعالیت باشد هم، در این روش منجر به گرفتن اقامت می شود. راه بعدی مربوط به سرمایه گذاری مستقیم و انتقال سرمایه به سنگاپور است؛ متقاضی استفاده از این روش از سرمایه گذاری، نیازمند انتقال مبلغ دو و نیم میلیون دلار سنگاپور به اقتصاد این کشور است. در این روش تنها این مبلغ از سرمایه کافی نمی باشد و فرد متقاضی سرمایه گذاری در این کشور باید اظهارنامه ای مبتنی بر تمکن مالی پنجاه میلیون دلاری را هم تسلیم کند و علاوه بر این اظهار نامه سابقه کار به مدت سه سال و فعالیت در حیطه کسب و کار مورد تقاضا نیز از الزامات است. این نوع از اقامت موقتاً معتبر خواهد بود و بعد از سپری کردن پنج سال در آنجا به اقامت دائم ختم خواهد شد.

مهاجرت به سنگاپور از طریق ازدواج

همانگونه که در زیر عنوان های قبلی هم ذکر شد افراد می توانند از طرق مختلفی به سنگاپور مهاجرت کنند که یکی از این راه ها ازدواج با فردی با تابعیت کشور سنگاپور می باشد. در این روش فرد متقاضی اخذ اقامت بواسطه ازدواج، فرم های مربوطه را تکمیل کرده و مدارک مورد نیاز این پروسه را به اداره مهاجرت سنگاپور تسلیم می کند و هزینه ای معادل چهل دلار را نیز می پردازد. فرآیند ارزیابی و بررسی مدارک حدود شش ماه به طول خواهد انجامید و پس از آن در صورت صحت مدارک ویزای مربوطه صادر شده و متقاضی امکان درخواست اقامت دائم سنگاپور را بدست خواهد آورد.

اخذ تابعیت سنگاپور از طریق تولد

اخذ تابعیت از طریق تولد با پیروی از قانون خاک و خون ارائه می شود. در همه کشور ها برای این مورد قانون تعیین کننده است که به نوزاد متولد شده و حتی خانواده او تابعیت تعلق می گیرد و یا خیر. در مورد اخذ تابعیت سنگاپور از طریق تولد کشور سنگاپور با پیروی از قانون خون تنها به نوزادانی که پدر یا مادر سنگاپوری دارند تابعیت اعطا خواهد کرد؛ بدین معنی که اگر تولدی در خاک کشور سنگاپور رخ دهد که پدر و مادر نوزاد تبعه کشور دیگری باشند نوزاد و والدین او بواسطه تولدی که در خاک این کشور رخ داده تابعیتی دریافت نخواهند کرد، بنابراین تنها راه اخذ تابعیت در این روش این است که یکی از والدین نوزاد تابعیت سنگاپور را داشته باشد تا فرزند او هم این تابعیت را به ارث ببرد حتی این تابعیتی که به نوزاد اعطا می شود هم شروطی دارد، اول اینکه والدینی که یکی از آنها تابعیت سنگاپور دارند دست کم چهار سال گذشته در این کشور زندگی کرده باشند؛ علاوه بر مدارک ازدواج و هویتی والدین و تاًییدیه پزشکی تولد نوزاد، تضمین و تاًیید فردی با سن بالای 21 سال با تابعیت سنگاپور نیز برای اخذ این نوع از اقامت لازم است.

مهاجرت به سنگاپور از طریق پناهندگی

مهاجرت به سنگاپور از طریق پناهندگی یکی از راه های به اصطلاح مسدود مهاجرت است زیرا این کشور مدرن با اقتصاد قوی که دارد زیرساز و برنامه ای برای پذیرش پناهندگان ندارد. سوابق تاریخی و محدود بودن سرزمین این کشور از دلایل ظاهری عدم پذیرش پناهندگان است تا جایی که اگر پناهنده ای در سال های دور به این کشور مهاجرت کرده قانون مهاجرت این کشور افراد پناهنده را مجاب به برگشت به کشور خود یا هر جای دیگر کرده است. در هر حال مهاجرت از این طریق غیر منطقی است و هیچ گاه برای هیچ کشوری توصیه نمی شود. موسسه MIE هیچ گونه مشاوره و خدماتی به این گروه از متقاضیان ارائه نخواهد کرد و هیچ مسئولیتی را در این مورد نخواهد پذیرفت.

هزینه های زندگی در سنگاپور

سنگاپور اقتصاد قدرتمندی است، اما به نسبت هزینه زندگی در این کشور معقول است. مثلاً هزینه ای که بابت خورد و خوراک پرداخت می شود بسیار پایین است؛ ناگفته نماند که سبک زندگی افراد متفاوت است و این تفاوت ها ممکن است باعث شود که هزینه هایی که برای زندگی می شود هم تفاوت های چشم گیری داشته باشد و این بحث نه تنها در مورد هزینه زندگی در سنگاپور بلکه در مورد همه کشورها صدق می کند. در جدول زیر برخی از هزینه های زندگی در سنگاپور بررسی شده است.

شرح هزینه زندگی

مبلغ هزینه

اجاره یک خانه سه خوابه در شهرهای مرکزی

8300 تا 13000 دلار در ماه

اجاره یک خانه یک خوابه در مناطق لوکس

3751دلار در ماه

اینترنت مصرف متوسط یک ماه

699 دلار

یک شلوار جین

125 دلار

یک جفت کتانی

141 دلار

یک لباس زمستانه

63 دلار

هزینه ویزیت دکتر

53 دلار

یک وعده دو نفره غذا

55 دلار

بلیط سینما برای دو نفر

24 دلار

 

اخذ تابعیت سنگاپور

در بیشتر مهاجرت ها هدف افراد متقاضی از مهاجرت به دست آوردن تابعیت است که این مورد در مورد مهاجرت به سنگاپور هم صدق می کند. راه ها و روش های متفاوتی پیش روی متقاضی است که او با استفاده از این طرق به هدف خود یعنی گرفتن تابعیت است برسد. اگر به روش های مهاجرت دقت شود خواهیم یافت که همه افراد پروسه ای را طی می کنند تا خود و بعضاً خانواده هایشان از اقامت سنگاپور بهرمند شوند و تابعیت این کشور را بدست آورند. فرد متقاضی سرمایه گذاری با وارد کردن سرمایه زیادی در پی اخذ تابعیت برای خود و خانواده است. در روش ازدواج فرد بواسطه ازدواج تقاضای اقامت و تابعیت می کند و در تولد و ویزای کار و تحصیل هم همچنین؛ افراد پروسه ای هر چند پر فراز و نشیب را تنها به قصد اخذ تابعیت سپری می کنند.

شرایط زندگی در سنگاپور برای ایرانیان

عیان است که اکثر مهاجرت ها به دلایل دستیابی افراد به شرایط بهتر، رفاه، امنیت، آرامش است که ایرانیان هم از این قاعده مستثنا نیستند. ایرانیان به آب و هوا اهمیت زیادی می دهند و این مهم در مهاجرت هم از توجه ویژه ای برخوردار است و سنگاپور این ویژگی را دارد و از آب و هوای خوب و مطبوعی برخوردار است. اقتصاد قوی این کشور بخش اعظم انتظارات زندگی پس از مهاجرت ایرانیان را برآورده می کند. پویایی شهر، سلامت اقتصاد و بسیاری مزیت هایی که با سلیقه و انتظار ایرانیان سازگار است در مهاجرت به سنگاپور برآورده می شود.

تحصیل در خارج از کشور?ثبت شرکت در سنگاپور?

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر درباره مهاجرت به سنگاپور هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

پیشنهاد می گردد جهت اطلاع از روش های قانونی مهاجرت جهت اتخاذ تصمیمات صحیح در این زمینه محصول راهنمای گام به گام اخذ اقامت ارائه شده توسط مدیر موسسه ملک پور را مشاهده نمایید و با آگاهی کامل جهت مهاجرت خود تصمیم گیری نمایید.

گام به گام تا اخذ اقامت

پرسش و پاسخ به سوالات متداول درباره مهاجرت به سنگاپور

✅از چه طریقی می توان به سنگاپور مهاجرت کرد؟

راه های مهاجرت سنگاپور هم مانند بیشتر کشور ها راه های شش گانه است که شامل اقامت به طریق سرمایه گزاری، اقامت بواسطه ازدواج، تولد، مجوز کار و تحصیل و پناهندگی که سنگاپور برای این دسته از مهاجران جایی ندارد.

✅مدارک مورد نیاز برای تاًیید تولد نوزاد و اخذ اقامت بوسیله آن در مهاجرت به سنگاپور کدامند؟

مدارکی که نیاز هستند شامل مدارک هویتی

مدارک ازدواج والدین

ضمانت و تاًیید فردی با تابعیت سنگاپور که سنی بالای 21 سال داشته باشد

تاًییدیه پزشکی و بیمارستانی در تاریخ تولد نوزاد در بیمارستان محل تولد

سابقه بیش از چهار سال آخر قبل از تولد نوزاد حضور و زندگی در سنگاپور برای والدین نوزاد الزامی است.

✅بیکاری در سنگاپور چگونه است و آیا افراد با مهاجرت به سنگاپور برای کار اجازه کار دریافت می کنند؟

درصد نرخ بیکاری در سنگاپور بسیار پایین است و زیر پنج درصد است از طرفی اکثر نیروی کار در سنگاپور نیروهای خارجی هستند. اداره مهاجرت این کشور سه نوع مجوز کار برای افراد با توجه به تخصص و نوع کارشان صادر می کند که برخی به صورت غیر حضوری صادر می شود.

✅آیا ویزای کارآفرینی مهاجرت به سنگاپور به کارفرما نیاز دارد؟

خیر، این نوع از اجازه کار برای کسانی صادر می شود که قصد راه اندازی کسب و کار و بیزینسی نو را در سنگاپور دارند این ویزا یکسال معتبر است و امکان تمدید اعتبار نیز وجود دارد.

_____________سخن پایانی درباره مهاجرت به سنگاپور __________

در این نوشتار به ابعاد کلی مهاجرت به سنگاپور پرداختیم. سنگاپور کشوری است با اقتصادی قدر و گذرنامه ای بسیار معتبر که دارندگان آن بدون ویزا می توانند به 159 کشور سفر کنند. راه های شش گانه مهاجرت به سنگاپور را بررسی کردیم و دانستیم راه های اخذ اقامت با همه دشواری که دارند در نهایت افراد را به اخذ اقامت می رسانند؛ تنها راهی که بدور از منطق است راه پناهندگی است زیرا این کشور به هیچ وجه برنامه ای برای پذیرش پناهنده ندارد و از پذیرش اینگونه مهاجران امتناع خواهد کرد. راه های بهتری مانند مجوز از طریق کار که سه نوع از اجازه کار و ویزا را صادر می کنند و یا سرمایه گذاری که فرد متقاضی به دو طریق می تواند ویزای سرمایه گذاری دریافت کند و ویزای مربوط به تولد نوزاد و یا ازدواج که افراد می توانند با توجه به شرایط خود یکی از این راه ها را انتخاب کنند. برای کسب اطلاعات و یا مشاوره رایگان می توانید با موسسه MIE تماس حاصل کنید و از این خدمات استفاده کنید.

امتیاز 3.57 از 5 ( 6 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
مشاوره رایگان