نوبت دهی کنسولگری استانبول

بدون نظر

همانطور که می دانید متقاضیان مهاجرت به کشورهای مختلف بایستی از طریق سفارتخانه کشور مقصد، یا از طریق کنسولگری ها برای دریافت ویزای خود اقدام نمایند. معمولا برای بررسی مدارک یا انجام بایومتریک و انگشت نگاری یا برای درخواست ویزا متقاضیان بایستی از کنسولگری مربوطه وقت مناسبی را دریافت نمایند بنابراین گرفتن وقت و نوبت دهی کنسولگری ها از موضوعات بسیار مهم برای درخواست ویزا می باشد که در این مقاله به صورت کامل به آن می پردازیم.

  • نوبت دهی کنسولگری استانبول چگونه است؟
  • مراحل نوبت دهی کنسولگری استانبول چگونه است؟
  • هزینه و مدارک مورد نیاز برای تعیین وقت سفارت یا کنسولگری چیست؟

در این مقاله که با مراجعه به وب سایت های رسمی کشور ترکیه به رشته تحریر در آمده است، قصد داریم شما را با چگونگی نوبت دهی کنسولگری استانبول آشنا سازیم. شما سروران عزیز میتوانید برای آگاهی از خدمات موسسه در زمینه اخذ وقت سفارت ترکیه در تهران یا چگونگی نوبت دهی کنسولگری استانبول در ترکیه و مواردی در مورد مهاجرت به ترکیه با کارشناسان موسسه mie تماس حاصل فرمایید و مشاوره رایگان در این زمینه دریافت کنید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با مانوبت دهی کنسولگری استانبول

مراحل نوبت دهی کنسولگری استانبول چگونه است؟

کشور های مختلف برای گسترش روابط تجاری و دیپلماتیک خود با کشورهای خارجی و همچنین انجام خدماتی برای شهروندان خود در کشورهای خارجی و علاوه بر این برای صدور ویزا به متقاضیانی که قصد سفر به کشور مبدا را دارند، سفارت خانه ها و کنسولگری های را تعیین نموده اند. معمولاً حیطه وظایف سفارتخانه ها گسترده تر و همچنین از نظر سازمانی بزرگتر از کنسولگری ها می باشند. کشورهای مختلفی در کشور ترکیه و در شهر استانبول که یکی از بزرگ‌ترین شهرهای کشور ترکیه محسوب می گردد، کنسولگری هایی را برای روابط سیاسی و حل نمودن مسائل شهروندان خود تعیین نموده اند.

چگونگی نوبت دهی کنسولگری استانبول از آن جهت برای ما ایرانیان مهم است که برخی از کشورهای دنیا مانند کانادا و آمریکا که در ایران سفارتخانه ای را ندارند و متقاضیان بایستی برای درخواست ویزا و انجام انگشت نگاری و... به کنسولگری های این کشورها در شهرهای مختلف ترکیه از جمله استانبول یا آنکارا مراجعه نمایند.

مراحل نوبت دهی کنسولگری استانبول چگونه است؟ این یکی از مهمترین سوالاتی است که سوال بسیاری از شما عزیزان می باشد. در پاسخ به این سوال بایستی بیان نمایم که برای گرفتن وقت متقاضیان بایستی به سامانه نوبت دهی خدمات کنسولی استانبول مراجعه نمایند و به صورت آنلاین و بدون نیاز به حضور فیزیکی، اقدام به دریافت وقت از کنسولگری استانبول جهت انگشت نگاری یا موارد دیگر نمایند.

 

ویدیو موسسه MIE در مورد نکاتی که قبل از مهاجرت به ترکیه باید بدانید


آدرس سفارت ترکیه در ایران

همانطور که می دانید معمولا برای اکثر کشور های دنیا متقاضیان برای دریافت وقت سفارت به صورت آنلاین و از طریق وب سایت سفارت خانه بر اساس نوع ویزایی که قصد اقدام برای آن را دارند بایستی تعیین وقت نمایند و پس از آن برای تایید مدارک یا انجام مصاحبه یا ارائه مدارک مربوط به ویزا بایستی حضوراً به سفارتخانه مراجعه نمایند ذکر این نکته ضروری است که شهروندان ایرانی برای سفر به کشور ترکیه و اخذ اقامت ترکیه به مدت کمتر از سه ماه نیازی به دریافت ویزا یا مراجعه به سفارت ندارند ولی برای دریافت ویزاهای بلند مدت بایستی برای گرفتن وقت سفارت ترکیه در تهران اقدام نمایند و پس از آن به صورت حضوری به این سفارتخانه مراجعه نمایند. آدرس سفارت ترکیه در ایران و ساعت کاری و... در جدول ذیل قرار داده شده است.

 

آدرس سفارت

ایران، تهران، فردوسی، چهارراه استانبول، پلاک 337- شماره تماس 33111202

آدرس سایت

tehran.emb.mfa.gov.ir

روزهای کاری

از یکشنبه تا پنجشنبه به جز روزهای تعطیل 2022

ساعات کاری

از ساعت 9 الی 17

هزینه اخذ وقت سفارت ترکیه

همانطور که می دانید متقاضیانی که قصد مهاجرت به کشورهای مختلف را دارند بایستی برای دریافت ویزا هزینه هایی را بپردازند. از آنجا که کشور ترکیه به کشورمان ایران بسیار نزدیک است لذا افراد زیادی تمایل به کار در ترکیه یا تحصیل یا سرمایه گذاری از طریق خرید ملک و دریافت شهروندی این کشور را دارند (متقاضیان می توانند با سرمایه گذاری به ارزش 400 هزار دلار آمریکا در ترکیه برای شهروندی خود اقدام نمایند. با توجه به خدماتی که متقاضیان از سفارت ترکیه در ایران درخواست می نمایند ممکن است میزان هزینه ها متغیر باشد ولی به صورت میانگین حدود ۶۰ تا ۸۰ دلار هزینه اخذ وقت سفارت ترکیه می باشد.

مدارک مورد نیاز دریافت وقت سفارت ترکیه در تهران

در این پست میخواهیم مدارک مورد نیاز دریافت وقت سفارت ترکیه در تهران را بررسی نماییم. همانطور که ذکر کردیم دریافت وقت سفارت ترکیه در ایران به صورت آنلاین و بدون نیاز به مراجعه حضوری انجام می پذیرد متقاضیان بایستی برحسب نوع ویزایی که درخواست دارند از جمله ویزای تحصیلی ترکیه، کاری و بلند مدت یا ویزای یک بار ورود یا چند بار ورود با داشتن پاسپورت معتبر و مراجعه به سایت سفارت ترکیه در ایران برای گرفتن وقت اقدام نمایند.

متقاضیان بایستی به سایت www.konsolosluk.gov.tr/Visa مراجعه نموده و اطلاعات مورد نیاز برای گرفتن وقت سفارت ترکیه از جمله نوع ملیت، نوع سند مسافرتی یا پاسپورت، شماره پاسپورت، نوع ویزای درخواستی، ویزای یکبار ورود یا چند بار ورود به ترکیه و... را تکمیل نمایند و به صورت آنلاین وقت خود را دریافت کنند. لذا مهمترین مدرک برای دریافت وقت سفارت ترکیه در تهران پاسپورت متقاضی می باشد.

پاسپورت ترکیه

این مقاله را از دست ندهید: اخذ پاسپورت ترکیه

در این مقاله ما جوانب پاسپورت ترکیه را به شما خواهیم آموخت.

نحوه نوبت دهی کنسولگری ایران در استانبول

نحوه نوبت دهی کنسولگری ایران در استانبول نیز همانند سایر کنسولگری ها به صورت آنلاین و با مراجعه به وبسایت رسمی کنسولگری ایران در استانبول می باشد. متقاضیان برای تعیین وقت می توانند از طریق وب سایت رسمی appointment.mfa.ir وقت خود را دریافت نمایند. بدون وقت قبلی متقاضیان نمی توانند به کنسولگری وارد شوند. برای دریافت وقت متقاضیان بایستی از سامانه میخک که در قسمت های بعدی به آن می پردازیم کد رهگیری دریافت نمایند.

سامانه نوبت دهی سفارت ایران در استانبول و معرفی خدمات ان

در این قسمت قصد داریم به موضوع سامانه نوبت دهی سفارت ایران در استانبول و معرفی خدمات ان بپردازیم. سفارت ایران در ترکیه در پایتخت این کشور یعنی آنکارا قرار دارد. تمامی روابط سیاسی و همچنین برخی از روابط اقتصادی و فرهنگی بین ترکیه و ایران از طریق سفارت ایران در ترکیه پیگیری می شود. برای دریافت وقت، متقاضیان بایستی به صورت آنلاین از طریق سامانه نوبت دهی اقدام نمایند.

 از جمله خدماتی که سفارت ایران در استانبول ارائه می نمایند می توان به؛ ثبت ولادت و صدور شناسنامه، تغییر نام و نام خانوادگی، تعویض شناسنامه، صدور گواهی تجرد، صدور کارت ملی هوشمند، ثبت ازدواج، ثبت طلاق، درخواست صدور گواهی عدم سوء پیشینه، صدور و تعویض گذرنامه، تایید اسناد و مدارک تجاری مالی و... اشاره داشت.

نوبت دهی سامانه میخک استانبول

قبل از بررسی نوبت دهی سامانه میخک استانبول بایستی به معرفی این سامانه بپردازیم. در واقع سامانه میخک یا سامانه مدیریت یکپارچه خدمات کنسولی در جهت تسهیل امور حقوقی و اداری شهروندان ایرانی در ترکیه و ارائه خدماتی در زمینه امور گذرنامه شناسنامه، دادن وکالت نامه، اسناد تجاری و مالی و امور مربوط به دانشجویان ایرانی در ترکیه و...

برای ورود به این سامانه متقاضیان بایستی کد ملی و آدرس ایمیل خود را وارد نموده و پرفایل الکترونیکی خود را ایجاد نمایند. برای ثبت نام متقاضیان ویزای ترکیه بایستی اطلاعات هویتی، تحصیلات، شغل و... را از طریق سایت میخک به نشانی mikhak.mfa.gov.ir را تکمیل نمایند و برای دریافت وقت از این سامانه، کد رهگیری دریافت نمایند.

لازم به توضیح است موضوعی تحت عنوان نوبت دهی سامانه میخک استانبول وجود ندارد و متقاضیان از طریق این سامانه فقط کد رهگیری برای درخواست خود دریافت می نمایند و برای دریافت وقت از کنسولگری بایستی به وبسایت رسمی که در قسمت قبلی که به آن پرداختیم مراجعه گردد.

مهم ترین نکات در زمینه نوبت دهی کنسولگری استانبول

در این قسمت تصمیم داریم به مهمترین نکات در زمینه نوبت دهی کنسولگری استانبول بپردازیم. همانطور که خاطرنشان کردیم متقاضیان که قصد مراجعه به کنسولگری های مختلف در استانبول را دارند بایستی از قبل برای نوبت دهی کنسولگری استانبول اقدام نموده باشند و بر حسب خواسته خود مدارک مورد نیاز را ارائه نمایند.

از مهمترین نکات در زمینه نوبت دهی کنسولگری استانبول می توان به داشتن مدارک مورد نیاز برای دریافت وقت اشاره داشت. در حقیقت متقاضیان بایستی تمامی مدارک مورد نیاز برای دریافت وقت یا برای انجام پروسه ویزا را به دقت ارائه نمایند. همچنین متقاضیان بایستی دقیقا در روز و تاریخی و ساعتی که برای آنها مشخص می گردد به کنسولگری مراجعه نمایند. علاوه بر این نقدینگی لازم برای پرداخت هزینه های سفارت را نیز به همراه خود داشته باشند.


سوالات متداول

✔️ نوبت دهی سفارت ایران در استانبول چگونه است؟

متقاضیان بایستی برای دریافت وقت سفارت از کنسولگری ایران در استانبول آنلاین اقدام نمایند.

✔️ سامانه نوبت دهی خدمات کنسولی استانبول چیست؟

نوبت دهی کنسولگری استانبول از طریق سایت http://appointment.mfa.ir انجام می شود.

✔️ آیا برای سفر توریستی متقاضیان بایستی از سفارت ترکیه در ایران وقت سفارت دریافت نمایند؟

از آنجایی که برای سفر به ترکیه شما نیازی به دریافت ویزا ندارید، لذا برای سفر توریستی نیاز به تعیین وقت نیست ولی برای ویزای بلند مدت متقاضیان بایستی نسبت به دریافت وقت سفارت اقدام نمایند.

سخن پایانی

نوبت دهی کنسولگری استانبول، چگونگی دریافت وقت سفارت ترکیه در ایران، معرفی سامانه میخک، سامانه نوبت دهی خدمات کنسولی استانبول از جمله مواردی بود که در این مقاله به آن پرداختیم. علاقمندانی که تصمیم به دریافت ویزای بلند مدت ترکیه را دارند بایستی به صورت آنلاین با مراجعه به وبسایت رسمی سفارت ترکیه در ایران از قبل وقت خود را رزرو نمایند و با ارائه مدارک مورد نیاز ویزای خود را دریافت دارند یا افرادی که تصمیم به مهاجرت به کشور کانادا و آمریکا را دارند به دلیل نبودن سفارت این کشورها در ایران بایستی به کنسولگری های این کشور را در ترکیه با رزرو وقت آنلاین مراجعه نمایند. امید است شما عزیزان با مطالعه این مقاله اطلاعات مفیدی را در خصوص نوبت دهی کنسولگری استانبول کسب نموده باشید. شما سروران عزیز میتوانید با تماس با کارشناسان موسسه MIE در خصوص مهاجرت به ترکیه و سایر کشورهای دنیا اطلاعات و مشاوره رایگان دریافت نمایید. در قسمت دیدگاه مقاله نیز می توانید نظرات خود را در خصوص نوبت دهی کنسولگری استانبول بیان دارید.

امتیاز 1 از 5 ( 1 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
مشاوره رایگان