مزایا و معایب زندگی در آمریکا

7 نظر

به صورت بلقوه با جمع بندی مزایا و معایب زندگی در آمریکا در دسته بندی های مهم اقتصادی، فرصت های شغلی، آموزشی می توان آثار مثبت را برتر دانست. در این محتوا می توانید جمع بندی بررسی شده ما را در مورد مزایای زندگی در آمریکا و مشکلات زندگی در آمریکا به صورت کامل مطالعه کنید. دلیل مثبت دانستن این جمع بندی، رسیدن به فرصت های شغلی عالی همراه با کیفیت زندگی بالا دانست. موسسه ملک پور با مشاوره رایگان تلفنی راه را برای بررسی های بیشتر برای مخاطبان باز گذاشته است.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

 

مزایا و معایب زندگی در آمریکا

بررسی مزایا و معایب زندگی در آمریکا

کشور آمریکا به عنوان چهارمین کشور پهناور دنیا و با جمعیتی در حدود ۳۳۰ میلیون نفر با فرهنگ های بسیار مختلف که آمریکا را نسبت به سایر کشورهای دنیا متمایز می نماید، شناخته می گردد. با توجه به کیفیت بالای زندگی افراد زیادی تمایل به مهاجرت به آمریکا دارند اما برای روشن شدن شرایط در این قسمت به بررسی مزایا و معایب زندگی در آمریکا خواهیم پرداخت:

مزایا و معایب زندگی در آمریکا

مزایای زندگی در آمریکا

معایب زندگی در آمریکا

سیستم ترافیک هوایی عالی

سیستم حمل و نقل عمومی بد

مسکن بزرگ و مقرون به صرفه

سیستم مالیاتی پیچیده

قدرت اقتصادی

فرهنگ شرکتی و برابری درآمد

ایمنی نسبی

خشونت با اسلحه

تنوع فرهنگی

نژادپرستی

استانداردهای بالای آموزشی

آموزش گران قیمت

آب و هوای متنوع

تقسیم بندی سیاسی

بهترین مراقبت های بهداشتی در جهان

مراقبت های بهداشتی گران قیمت

زبان انگلیسی

نقش پررنگ سرمایه داری و پول

فرصت های سفر

وسواس در تفریحات

مزایای زندگی در آمریکا

مهم ترین مزایای زندگی در آمریکا از نظر اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، آموزشی در ذیل بررسی خواهند شد.

فرصت های شغلی فراوان

یکی از مهمترین فاکتورهایی که می توان بر اساس آن شرایط یک کشور را مورد سنجش قرار داد شرایط کار و فرصت های شغلی در آن کشور می باشد. شاید شما نیز بارها این موضوع را شنیده اید که کشور آمریکا به عنوان سرزمین فرصت ها شناخته می گردد و از آنجایی که این کشور از نظر تولید ناخالص داخلی و درآمد ملی در دنیا رتبه اول را به خود اختصاص داده است و اقتصاد آن بر پایه صنایع مختلف و تکنولوژی های جدید می چرخد لذا فرصت های شغلی فراوان نیز برای افرادی که در این کشور زندگی می‌ کنند وجود دارد. بنابراین یکی از مهمترین مزایای زندگی در آمریکا بهره مندی از فضای کسب و کار بسیار مناسب و کارآفرینی در آمریکا می باشد. برای روشن شدن این موضوع از سایت tradingeconomics.com نمودار نرخ بیکاری آمریکا با آخرین مقدار 3.5 درصد برای شما آورده ایم:

نمودار نرخ بیکاری آمریکا 2023

ویدئو موسسه MIE در مورد همه چیز در مورد کار در آمریکا


سیستم آموزشی قوی

با وجود دانشگاه های آمریکا مانند لیست زیر می‌ توان با قطعیت بیان داشت کشور آمریکا از سیستم آموزشی قوی برخوردار ست و یکی از قویترین سیستم‌ های آموزشی دنیا را به خود اختصاص می دهد. 

 • دانشگاه ماساچوست
 • دانشگاه استنفورد
 • دانشگاه هاروارد
 • دانشگاه کالیفرنیا
 • دانشگاه میشیگان
 • دانشگاه تگزاس

این کشور بودجه های عظیمی را در زمینه توسعه تحقیق و پژوهش های علمی در حوزه های فناوری و مهندسی هزینه می نماید و ماحصل آن پیشرفت های شگفت انگیز در زمینه تکنولوژی و فناوری و کسب درآمدهای بسیار مطلوب است. علاوه بر این سیستم آموزشی در دوران دبیرستان و مقاطع پایه نیز یکی از بهترین سیستم های آموزشی برای پرورش کودکان و نوجوانان شناخته می گردد. لذا از آنجایی که کشور آمریکا به عنوان رهبری در زمینه های مختلف علمی؛ پزشکی، مهندسی، علوم کامپیوتر، هوافضا، علوم دریایی و ... شناخته می گردد، این خصیصه را می‌ توان یکی از بهترین مزایای زندگی در آمریکا برشمرد.

تنوع فرهنگی

یکی از آشکار ترین تفاوت های کشوری مانند آمریکا و کشوری نظیر چین که از نظر اقتصادی تعقیب کننده آمریکا می باشد، تفاوتهای تنوع فرهنگی می باشد. در واقع آمریکا برخلاف کشور چین که جمعیت آن را بومیان تشکیل میدهند به دلیل مهاجرت پذیری بالا یکی از متنوع ترین فرهنگ های دنیا را به خود اختصاص می دهد و میلیون ها نفر با نژاد، فرهنگ و زبانهای مختلف در این کشور زندگی می کنند. لذا افرادی که به آمریکا مهاجرت می نمایند یا به فکر اخذ اقامت آمریکا برای زندگی در این کشور هستند، با فرهنگ ها نژادها قومیت ها و زبان های مختلف آشنا می گردند. این موضوع نشان از مهاجرت پذیری بالای آمریکا می باشد و یکی از مزایای زندگی در آمریکا می باشد.

 نظام سیاسی

به صورت کلی کشور آمریکا یکی از با ثبات ترین کشورهای دنیا از نظر نظام سیاسی تلقی می گردد و کشورهای مختلف حق دخالت در سیاست های داخلی این کشور را ندارند، یا تروریسم در این کشور در پایین ترین سطح خود قرار دارد و این موضع می تواند از مزایای زندگی در آمریکا باشد. کشورهایی که از نظر سیاسی با ثبات هستند، معمولاً میزبانان بسیار خوبی برای سرمایه گذاران خارجی تلقی می گردد و این موضوع باعث قدرتمند شدن و قوی تر شدن اقتصاد آن کشور نیز می گردد. نمودار زیر پایداری نظام سیاسی کشور آمریکا را تا سال ۲۰۲۱ مشخص می نماید. بر اساس این نمودار اگر شاخص پایداری سیاسی هرچقدر به عدد 2.5- نزدیکتر باشد بی ثبات تر و هر چقدر به سمت عدد 2.5 نزدیک تر باشد کشوری با ثبات بالا در نظر گرفته می شود، که از این حیث کشور آمریکا تقریباً در حد میانه قرار گرفته است.

پایداری نظام سیاسی آمریکا

حداقل بوروکراسی

کشور آمریکا از نظر بروکراسی بسیار سازماندهی شده است و دولت فدرال آمریکا دارای دها بخش و آژانس های مختلف می باشد که که هر کدام وظایف و مسئولیت های خود را دارد. کشور آمریکا در بخش هایی مانند انواع ذیل؛ به عنوان بخشهایی با بروکراتیک بالا شناخته شده و تا حد امکان بروکراسی اداری را در پایین ترین حد خود نگه می دارد.

 • دانشگاه ها
 • اداره پلیس
 • اداره بیمه
 • اداره گذرنامه
 • املاک و مستغلات
 • خدمات پستی
 • حکومت های محلی

بنابراین حداقل بورکراسی در آمریکا یکی از مهمترین مزایای زندگی در آمریکا قلمداد می گردد.

اقتصاد قوی و پویا

یکی از مهمترین مزایای زندگی و اخذ ویزای آمریکا که آن را نسبت به سایر کشورهای دنیا در سطح بالاتری قرار می دهد، شرایط اقتصادی این کشور می باشد. کشورهای آمریکا، چین، ژاپن، آلمان و هند به ترتیب پنج کشور دنیا از نظر قدرت اقتصادی شناخته می گردند.

 • آمریکا به عنوان کشور ابر قدرت دنیا از نظر اقتصادی تعریف می گردد.
 • میزان تولید ناخالص داخلی این کشور بسیار بالاست.
 • اقتصاد پویا و قوی آمریکا باعث می گردد که سرمایه‌گذاران و افرادی که قصد راه اندازی بیزینسی را دارند به فکر مهاجرت به این کشور باشند.

در نمودار زیر طبق سایت tradingeconomics، میزان نرخ رشد اقتصادی کشور آمریکا را در سال 2023 را می توانید مشاهده نمایید:

نمودار رشد اقتصادی آمریکا 2023

طبیعت زیبا

در بین مزایا و معایب زندگی در آمریکا آب و هوا و طبیعت یک کشور از معیارهای اصلی برای انتخاب آن کشور برای زندگی می باشد. کشور آمریکا برای افراد علاقمند به زندگی در شرایط آب و هوایی گرم و آفتابی کشور مناسبی است. به طور مثال افرادی که تصمیم به مهاجرت دارند و نسبت به شرایط آب و هوایی حساس هستند، بین کشور کانادا و آمریکا معمولاً کشور آمریکا را به دلیل شرایط هوایی مطلوب تر انتخاب می نمایند. همچنین کشور آمریکا از طبیعت زیبا برخوردار است، شهرهای زیر از خوش آب و هواترین مکان های آمریکا برای زندگی به شمار می آیند؛

 • ستاکتون کالیفرنیا
 • اسپارتانبورگ کارولینای جنوبی
 • گرینویل کارولینای جنوبی
 • ساکرامنتو کالیفرنیا
 • فایتویل آرکانزاس
 • آتلانتا

املاک

بسیاری از افراد تصور می‌کنند که خرید ملک در ایالات متحده آمریکا برای افرادی که غیر مقیم هستند واقعا سخت و غیر ممکن است و حتماً متقاضیان بایستی دارای گرین کارت باشند تا بتوانند ملکی را با وام خریداری نمایند. اما این تصور اشتباه است و موسسات و بانک های زیادی در آمریکا وجود دارند که به خارجی ها امکان خرید خانه در آمریکا را با اعطای وام میسر می سازد. البته وام دهندگان مسکن باید مطمئن شوند که متقاضیان می توانند وام ها را باز پرداخت نمایند. یکی از بهترین ایالات کشور آمریکا برای سرمایه گذاری در املاک و مستغلات کالیفرنیا می باشد و از آنجایی که موفق ترین شرکت های مانند اپل، گوگل، دیزنی و... دارای پایگاه اصلی در این ایالت هستند و همچنین ارزش خانه ها مداوم افزایش می یابد، افراد زیادی تمایل به سرمایه‌گذاری در این ایالت و آمریکا را دارند.

لذا بنا به دلایل ذیل این مورد می تواند یکی از مزایای زندگی در آمریکا قلمداد شود:

 • خرید خانه در کشور آمریکا از جهت اینکه نیاز به اقامت ندارد.
 • مالیات نسبتاً کمی بر روی دارایی ها وجود دارد.
 • ارزش خانه ها مرتبا افزایش پیدا میکند.
 • تقاضای اجاره بالا می باشد.
 • متقاضیان می توانند وام های مناسبی را دریافت نمایند .

علم پزشکی بالا و تحقیقات پیشرفته در این زمینه

کشور آمریکا یکی از قوی ترین سیستم های بهداشت و درمان را دارد و همواره در زمینه های علوم پزشکی در دنیا حرفی برای گفتن دارد. این کشور بودجه های عظیمی را در زمینه تحقیق و توسعه علم پزشکی و دارویی، صرف می نماید. وجود دانشگاهی مانند هاروارد که در زمینه پزشکی یکی از بهترین مراکز آموزشی دنیا می باشد دلیل واضحی بر این ادعاست.

با توجه به تجربیات گذشته از این نظر که کشور آمریکا در زمینه مرض ها و انواع بیماری‌های همه گیر بسیار موفق عمل نموده است و همواره راه حلی برای درمان این بیماری ها ارائه نموده است می توان بیان داشت که آمریکا به عنوان کشوری دارای علم پزشکی بالا و تحقیقات پیشرفته در این زمینه در جامعه بین المللی شناخته می گردد.

عدم حمایت از اختلاف طبقاتی

یقیناً در بسیاری از کشورها دسترسی به منابع آموزشی، حقوق و قدرت در جامعه برای همه به صورت یکسان نخواهد بود و قشرهای مختلف طبقاتی ایجاد می گردد که شامل سطوح پایین متوسط و بالا می باشد. کشور آمریکا همواره سعی در عدم حمایت از اختلافات طبقاتی و ایجاد نمودن شرایطی برای اینکه افراد مختلف جامعه بتوانند از امکاناتی که برای زندگی معمولی یک شهروند نیاز است، می نماید. اگرچه به صورت صددرصد نمی توان گفت که آمریکا در این زمینه موفق عمل نموده است ولی با تلاش این کشور شهروندان می توانند از بهترین خدمات آموزشی رایگان، خدمات بهداشت درمان مناسب، تامین اجتماعی مطلوب و ... بهره ببرند، لذا در بررسی مزایا و معایب زندگی در آمریکا عدم حمایت از اختلافات طبقاتی را می‌توان به عنوان یک مزیت برای زندگی در این کشور تلقی نمود.

خدمات مشتریان

خدمات به مشتریان به کمکی اطلاق می شود که یک سازمان به مشتریان خود قبل یا بعد از خرید یا استفاده از محصولات یا خدمات ارائه می دهد. خدمات مشتری شامل اقداماتی مانند:

 • ارائه پیشنهادات محصول
 • عیب یابی مشکلات و شکایات
 • پاسخ به سؤالات عمومی

همانطور که میدانید شرکت هایی مانند walmart، آمازون، اپل، CVS Health، مایکروسافت، UnitedHealth Group، Exxon mobil و... بزرگترین شرکت های تجاری در آمریکا و حتی در دنیا می باشند و از نظر ارائه خدمات به مشتریان و همچنین خدمات پس از فروش بهترین عملکرد را دارند. 

از آنجایی که صنایع و شرکت های مختلف در آمریکا در حال رقابت با یکدیگر می باشند، یکی از موضوعاتی که آنها را در رقابت با هم پیروز می سازد، ارائه خدمات به مشتریان است. بنابراین همه شرکت ها در تلاش برای ارائه خدمات بهتر به مشتریان خود هستند. لذا افرادی که در کشور آمریکا زندگی می کنند از بهترین خدمات مشتریان بهره مند می گردند.

این مقاله را از دست ندهید: بهترین شهر آمریکا برای زندگی و کار

در این مقاله ما بهترین شهر آمریکا برای زندگی و کار را به شما معرفی میکنیم.

معایب زندگی در آمریکا

در این قسمت قصد داریم شما را با مشکلات زندگی در امریکا آشنا نماییم:

نژادپرستی

علی رغم امضای کنوانسیون ۱۹۹۴ برای رفع تبعیضات نژادی در آمریکا، همچنان شاهد تبعیض های زیادی در خصوص سیاه پوستان که میراث بردگی می باشد، هستیم. تبعیض در موارد زیر در جامعه آمریکا ادامه دارد:

 • نظام حقوقی کیفری ایالات متحده
 • استفاده از زور توسط مقامات مجری قانون
 • تبعیض در تنظیم و اجرای کنترل مهاجرت
 • تفاوت های فاحش در زمینه فرصت های اقتصادی و مراقبت های بهداشتی
 • نژادپرستی ساختاری و بیگانه هراسی 

سیاه‌پوستان در ایالات متحده همچنان از مضرات اقتصادی شدید در ثروت و درآمد و از سیاست‌های تبعیض‌آمیز در مالکیت زمین و خانه، محرومیت از مراقبت‌های بهداشتی و تفکیک در آموزش رنج می‌برند. لذا نژاد پرستی یکی از مشکلات زندگی در امریکا شناخته می گردد.

تقسیم بندی سیاسی

یکی دیگر از مشکلات زندگی در امریکا تقسیم بندی سیاسی به دلیل شکل گیری کشوری به نام آمریکا است. جناح ها یا احزاب سیاسی در طول مبارزه بر سر تصویب قانون اساسی فدرال از سال 1787 شروع به شکل‌گیری کردند. در حال حاضر شکاف های حزبی گسترده‌ ای بین دموکرات‌ ها و جمهوری‌ خواهان بر سر ایده‌ هایشان درباره کمک‌ های دولتی، برابری نژادی، مهاجرت و... وجود دارد. وجود این اختلافات بین دموکرات ها و جمهوری خواهان و سیاست هایشان بر زندگی اجتماعی شهروندان تاثیر گذار می باشد. لذا تقسیم بندی سیاسی را می توان یکی از معایب زندگی در آمریکا برشمرد.

حمل و نقل عمومی

از سال 1956، ایالات متحده 2.5 تریلیون دلار برای حمل و نقل عمومی از جمله اتوبوس، مترو، قطار و ... هزینه کرده است. اگرچه به نظر می رسد این مبلغ زیادی باشد، اما در مقایسه با مقدار پولی که برای بزرگراه ها و زیرساخت های جاده ای خرج می شود 10 تریلیون دلار کمتر است.

ایالات متحده سومین کشور پرجمعیت جهان و چهارمین کشور بزرگ از نظر وسعت است. این امر وجود سیستم‌های حمل‌ ونقل یکپارچه و منسجم مانند آنچه در اروپا و آسیا دیده می‌ شود را کمی دشوارتر می‌ کند. جالب است بدانید که حدود ۴۵ درصد از مردم آمریکا به خدمات حمل و نقل عمومی دسترسی ندارند و با توجه به اینکه صنعت خودروسازی در کشور آمریکا بسیار قوی است و یکی از مهمترین بخش ها برای تولید درآمد ملی آمریکا قلمداد می‌ گردد، توجه به این بخش نسبت به حمل و نقل عمومی بیشتر است. لذا در بررسی معایب و مزایای زندگی در آمریکا بایستی این موضوع را به عنوان یکی از مشکلات زندگی در امریکا ذکر نماییم.

آمار بالای خشونت با اسلحه

امنیت یکی از مهمترین مسائل اجتماعی برای شهروندان یک کشور تلقی می گردد. یکی از معایب زندگی در آمریکا آمار بالای خشونت با اسلحه می باشد. در میان ۶۴ کشور پردرآمد دنیا آمریکا به دلیل خشونت با اسلحه متمایز می باشد و در بین این کشورها رتبه هشتم را به خود اختصاص می دهد.

گزارش‌ ها حاکی از این است که نرخ قتل با اسلحه در آمریکا تقریباً 13 برابر بالاتر از فرانسه و 23 برابر بالاتر از اتحادیه اروپا می باشد و همین موضوع یک نگرانی برای افراد با قصد مهاجرت به آمریکا را ایجاد می نماید. لذا آمار بالای خشونت با اسلحه در آمریکا یکی از مشکلات زندگی در امریکا شناخته می گردد.

هزینه های بالای تحصیل و بدهی های دانشجویی

در قسمت‌های قبلی بیان داشتیم که کشور آمریکا یکی از قوی ترین سیستم های اموزشی دنیا را دارد و همچنین بودجه های دولتی زیادی برای ترویج علم و دانش و تحقیق و توسعه در اختیار دانشگاه ها و مراکز علمی قرار می گیرد. این موضوع یکی از مهم‌ ترین مزایای زندگی در آمریکا شناخته می گردد ولی بایستی به این نکته اشاره نماییم که هزینه های بالای تحصیل و بدهی های دانشجویی یکی از چالش های زندگی در آمریکا خصوصاً برای دانشجویان تلقی می گردد. اگر شما یک مقایسه ساده بین آمریکا با کشورهای دیگر همانند کانادا انجام دهید متوجه هزینه بالای تحصیل در آمریکا خواهید شد. لذا همین موضوع ممکن است برای افرادی که مستعد هستند ولی توان مالی کافی برای پرداخت هزینه ها را ندارند یک چالش بسیار بزرگ باشد بنابراین گران بودن تحصیل در آمریکا را می توان یکی از معایب زندگی در آمریکا برشمرد.

سیستم بهداشت و درمان

اگرچه هزینه های زیادی برای توسعه علم پزشکی و خدمات بهداشت و درمان در آمریکا صورت می گیرد و همچنین این کشور از مراکز علمی بسیار پیشرفته در زمینه پزشکی بهره می برد، اما همچنان سیستم بهداشت و درمان در کشور آمریکا دارای مشکلات زیادی است و همین موضوع را می توان یکی از اساسی ترین معایب زندگی در آمریکا برشمرد. در قسمت زیر به برخی از مشکلات سیستم بهداشت و درمان کشور آمریکا می پردازیم:

 • خطاهای پزشکی متعدد
 • مشکل در یافتن پزشک خوب
 • عدم شفافیت در سیستم بهداشت و درمان آمریکا
 • هزینه های بسیار بالای خدمات پزشکی و درمانی
 • عدم پوشش بیمه ای مناسب
 • کمبود پزشک و پرستار در آمریکا

نقش پررنگ سرمایه داری و پول

سرمایه داری یک نظام اقتصادی مبتنی بر بازارهای آزاد و مداخله محدود دولت است. طرفداران این نظام استدلال می کنند که سرمایه داری کارآمدترین سیستم اقتصادی است که استانداردهای زندگی را بهبود می بخشد. با این حال، علیرغم فراگیر بودن آن، بسیاری از اقتصاددانان از جنبه های سرمایه داری انتقاد می کنند و به ایرادات و مشکلات فراوانی اشاره می کنند. به طور خلاصه، سرمایه داری می تواند باعث نابرابری، شکست بازار، آسیب به محیط زیست، مادی گرایی بیش از حدو...گردد. نقش پررنگ سرمایه داری و پول در آمریکا و اینکه ثروت بسیار زیادی در دست درصد محدودی از مردم باشد که به آنها اجازه اعمال قدرت نفوذ و انحصار را می دهد یکی از معایب زندگی در آمریکا شناخته می شود.

سیستم مالیاتی پیچیده

یکی از مهمترین منابع دولت ها برای هزینه ها و مخارج عمومی مالیات می باشد. یکی از مشکلات زندگی در امریکا را می توان سیستم مالیاتی پیچیده در این کشور ذکر نمود. پرداخت مالیات در ایالات متحده آمریکا بسیار پیچیده و پرهزینه است به طوری که سیستم مالیاتی آمریکا ۱۰ برابر گرانتر از سیستم های مالیاتی در ۳۶ کشور با اقتصاد قوی قلمداد می گردد. بسیاری در آمریکا اظهار نگرانی می‌کنند که برخی از شرکت‌ها و افراد ثروتمند در آمریکا مالیات منصفانه ای را پرداخت نمی نمایند. آنها معتقدند که سیستم مالیاتی اغلب افراد با درآمد پایین و متوسط را ملزم می کند که درصد بیشتری از درآمد خود را نسبت به افرادی با درآمد بالاتر پرداخت کنند. در حال حاضر، طبق قانون، مالیات بر درآمد شرکت ها 21٪ می باشد با این حال، بسیاری از شرکت‌های آمریکایی نرخ‌های مؤثر بسیار پایین‌تری می‌پردازند - یا اصلاً مالیاتی ندارند.


سوالات متداول

✔️ مزایای زندگی در آمریکا چیست؟

فرصت های شغلی متعدد، رفاه اجتماعی مطلوب، سیستم آموزشی مناسب، دارا بودن قوی ترین اقتصاد دنیا، نظام سیاسی با ثبات و ... را می توان به عنوان مزایای زندگی در آمریکا برشمرد.

✔️ معایب زندگی در آمریکا چیست؟

تبعیض های نژادی، ضعیف بودن ارائه خدمات حمل و نقل عمومی، هزینه های بالای آموزش، سیستم درمانی و بهداشتی گران، سیستم مالیاتی پرهزینه و پیچیده و ... را می توان از مشکلات زندگی در امریکا برشمرد.

✔️ با توجه به سیستم آموزشی در آمریکا آیا این مورد را می‌توان به عنوان مزیت شناخت یا به عنوان عیب شناخته می شود؟

اینکه کشور آمریکا از وجود سیستم آموزشی قویی بهره می برد یک مزیت تلقی می گردد، ولی با توجه به هزینه های سنگین تحصیل در این کشور این موضوع یکی از معایب آمریکا می باشد

سخن پایانی

مزایا و معایب زندگی در آمریکا، بررسی خوبی ها و بدی ها از نظر آموزش، اقتصاد، فرهنگ، سیاست و اجتماع از جمله مواردی بود که در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار گرفت. بدون شک هیچ کشوری را نمی توان به عنوان مدینه فاضله در نظر گرفت و هر کشوری دارای کمبود هایی برای شهروندان آن می باشد. در بررسی مزایا و معایب زندگی در آمریکا میتوان سیستم آموزشی مناسب این کشور، ثبات سیاسی، حداقل بروکراسی در شرکت ها و اداره جات، اقتصاد بسیار قوی و پیشرو، خدمات ارزنده به مشتریان در شرکت های صاحب رسم و... را جز مزایای زندگی در آمریکا برشمرد و همچنین وجود اختلافات طبقاتی، وجود نژادپرستی و تبعیض نژادی، سیستم بهداشت درمان ضعیف، سیستم حمل و نقل نامناسب، هزینه های بالای زندگی و تحصیل و ... را می‌توان به عنوان معایب زندگی در آمریکا برشمرد. امیدواریم شما عزیزان با مطالعه این مقاله نسبت به مزایا و معایب زندگی در آمریکا اطلاعات مناسبی را کسب نموده باشید. شما سروران عزیز میتوانید با شماره گیری، شماره تماس های موسسه اطلاعات رایگان را از کارشناسان موسسه MIE دریافت نمایید. در قسمت دیدگاه این مقاله نیز می توانید سوالات خود را در خصوص مهاجرت به آمریکا و شرایط زندگی در این کشور مطرح فرمایید.

امتیاز 4.06 از 5 ( 13 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
صفرپور
سلام. در صورت اقدام برای ویزای کاری EB3 و دریافت اقامت، همسر متقاضی اصلی اجازه کار داره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. بله دوست عزیز، همسر از ابتدا اجازه کار تمام وقت در آمریکا خواهد داشت.
مهرداد
سلام و عرض ادب آیا بدون خدمت سربازی امکان اقدام برای زندگی در آمریکا از طرق مختلف هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. بله دوست عزیز شما می توانید به صورت تحصیلی وارد این کشور شده و زندگی کنید.
احمدی
سلام وقت بخیر شرایط مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در امریکا به چه صورته ایا امکان پذیر هست برای ایرانیا و مدت زمانش چقدر طول میکشه ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. بله امکان سرمایه گذاری برای ایرانیان نیز وجود دارد اما روش مناسب برای شما بسته به شرایطتان می تواند متفاوت باشد و برای بررسی خود بهتر است مشاوره دریافت نمایید. ضمناً زمان انجام کار بسته به روش متفاوت خواهد بود.
انسیه بنی جمالی
سلام بنده با ۴۸ سال سن شانس این رو دارم که برای روش های کاری کشور آمریکا اقدام کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. بله دوست عزیز، با شرایط سنی شما پذیرای نیروی کار هستند و شانس ویزا هم خواهید داشت.
رامتین رانکوهی
سلام خیلی ممنونم از مقاله های بسیار خوبتون در حال حاضر امکان مهاجرت به آمریکا برای ایرانی ها از چه طریقی ممکنه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. متشکریم از محبت شما دوست عزیز. در حال حاضر امکان تحصیل، کار و یا حتی سرمایه گذاری برای ایرانیان وجود دارد اما بهترین روش به شرایط افراد بستگی دارد.
نیلوفر ساعدی
سلام وقت بخیر من ۳۷ سالمه متاهلم و یه دختر ۵ ساله دارم. کارمندیم من و همسرم. آمریکا برای ما گزینه ی خوبی هست؟ روش EB3
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله دوست عزیز امکان اقدام وجود دارد.
raha
آیا با شرایط کاری که برای آمریکا اقدام دارید میشه در نظر گرفت که حقوق دریافتی هزینه های زندگی رو پوشش بده؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله دوست عزیز حقوق دریافتی با هزینه های زندگی همخوانی دارد.
مشاوره رایگان