کار در هند

21 آبان 1399 بدون نظر

کار در پرتغال

کار در هند، شرایط استخدام در هند و میزان حقوق در هند در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار می گیرد. کشور هند واقع در جنوب آسیا، بعد از کشور چین یکی از پر جمعیت ترین کشورهای جهان است و پایتخت آن شهر دهلی نو می باشد. زبان هندی و زبان انگلیسی زبان های رسمی این کشور هستند و متقاضیان کار در هند باید یه یکی از این دو زبان تسلط داشته باشند. با توجه به پیشرفت های روز افزون این کشور در برخی از فناوری های خاص نظیر فناوری اطلاعات، این کشور بازار کار مناسبی را برای متخصصان ایجاد نموده است. متقاضیان کار در هند باید توجه داشته باشند که افراد خارجی نمی توانند در این کشور به انجام کارهای خدماتی بپردازند. کار در هند برای افرادی امکان پذیر است که در یکی از این زمینه ها دارای تخصص بوده و نیروی هندی برای پر کردن آن منصب وجود نداشته باشد: هنرمندان مطرح، خلبانان حرفه ای، مترجم و معلم زبان های خارجی، مشاوران بازنشسته و مطرح، مربیان و ورزشکاران حرفه ای، فعالان در بخشهای غیر دولتی، سرآشپزهای حرفه ای، متخصصان در زمینه پروژه های خاص. متقاضیان کار در کشور هند در صورت نیاز به هرگونه اطلاعات در این زمینه می توانند از مشاوره تلفنی رایگان موسسه حقوقی ملک پور (MIE) بهره مند گردند. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا موارد موجود در زیر را بررسی نماییم:

 • ویزای کار در هند
 • کار در هند و مشاغل مورد نیاز هند
 • نرخ بیکاری و بازار کار در هند
 • میزان حقوق کار در هند
 • نحوه کاریابی و کار در هند
 • کار در هند و ویزای همراه
 • اخذ اقامت و تابعیت از طریق کار در هند
 • نکات نهایی در خصوص کار در هند

کار در پرتغال

ویزای کار در هند

افراد متقاضی کار  و استخدام در هند باید جهت کار در این کشور دارای ویزای کاری باشند. متقاضیان کار در هند باید توجه داشته باشند که شرکتی که به آن ها پیشنهاد شغلی می دهد باید شرکتی رسمی و ثبت شده در این کشور باشد تا کارمند وی موفق به اخذ ویزای کاری گردد. ویزای کار در هند توسط کنسولگری و سفارت هند صادر می گردد و می تواند دارای اعتبار 1 تا 5 سال باشد. در اکثر مواقع این ویزا به صورت یک سال صادر می شود ودر صورت درخواست کارفرما مجدداٌ تمدید می شود. اما افراد متخصص در صورت داشتن قرارداد بلند مدت، ویزای کاری با اعتبار 5 سال برای آن ها صادر می گردد. ویزای صادر شده برای متخصصان در زمینه فناوری اطلاعات دارای اعتبار 3 سال و برای برخی از تخصص ها دارای اعتبار 2 سال است. افراد دریافت کننده ویزای هند باید تمامی قوانین مربوط به پرداخت مالیات و دیگر قوانین مربوط را رعایت نمایند. افرادی که برای شرکت در یک پروژه ویزای کار در هند را دریافت می نمایند، ویزای آن ها پس از پایان پروژه منقضی می گردد. مدارک مورد نیاز جهت صدور ویزای هند عبارتند از: پاسپورت دارای اعتبار، دو قطعه عکس، گواهینامه رانندگی، پیشنهاد شغلی، فرم درخواست ویزا، فرم ویزای همراه، گواهی سلامت، گواهی عدم سوء پیشینه، آخرین مدارک تحصیلی، گواهی نشان دهنده تخصص، مدارک شرکت درخواست دهنده و اثبات انجام واکسن تب زرد در برخی از مناطق هند.تمامی مدارک باید کامل و بدون نقص باشند تا خللی در طی روند اخذ ویزا ایجاد ننمایند.

کار در هند و مشاغل مورد نیاز هند

همانگونه که ذکر گردید کار در هند برای افراد نیازمند کارهای خدماتی امکان پذیر نیست و تنها افراد دارای تخصص و مهارت می توانند جهت کار در کشور هند و اخذ ویزای کار در هند اقدام نمایند. برخی از مشاغل مورد نیاز هند عبارتند از: سرآشپزهای حرفه ای و بین المللی، مشاوران حرفه ای در زمینه کسب و کار، متخصص نصب تجهیزات صنعتی، خلبان حرفه ای، بازاریابی دیجیتالی، متخصصان مهمانداری هتل، مدیران حرفه ای، معلمین و مترجمین زبان های خارجه و متخصصین در زمینه تکنولوژی. این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور تهیه و تنظیم گردیده است و هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعاٌ و قانوناٌ حرام است. علاوه بر مشاغل مورد نیاز هند که در قسمت بالا ذکر گردید، با توجه به پیشرفت های کشور هند در زمینه فولاد، کشاورزی، پارچه بافی و برنامه نویسی، افراد دارای تخصص و مهارت در این صنایع نیز می توانند جهت کار در هند اقدام نمایند. البته متقاضیان کار در هند باید توجه داشته باشند که دستیابی به شغل در این کشور تا حدودی سخت است و با توجه به جمعیت کشور هند، دسترسی به شغل تا حدودی رقابتی است.

نرخ بیکاری و بازار کار در هند

یکی از مواردی که متقاضیان کار در هر کشوری باید آن را مورد توجه دهند، نرخ بیکاری و بازار کاردر آن کشور است. با این که کشور هند به صورت روز افزون در حال پیشرفت در زمینه های اقتصادی است، اما این کشور با فقدان نیروی کار داخلی ماهر و متخصص روبرو می باشد، لذا بسیاری از شرکت ها تمایل دارند تا در مشاغل و حرفه های تخصصی خود نیروهای خارجی را استخدام نمایند. برای افراد متخصص جویای کار در هند فرصت های زیادی در این کشور وجود دارد، اما شغل یابی در هند با توجه با جمعیت این کشور بسیار رقابتی است. از طرف دیگر بسیاری از شرکت های خارجی جهت کم نمودن هزینه های خود، بسیاری از مشاغل حرفه ای را به کشور هند واگذار می نمایند، لذا شرکت های خارجی بسیاری در این کشور وجود دارند که فرصت های شغلی متعددی را برای متقاضیان کار در هند ایجاد می نمایند. پیشنهاد می گردد تا محصول ویدیویی  گام به گام تا کار در خارج از کشور را تهیه و مشاهده نمایید تا به اطلاعات کاملی در زمینه کار در کشورهای مختلف دست پیدا نمایید.

 

کار در پرتغال

 

در نمودار موجود در زیر نرخ بیکاری در کشور هند نشان داده شده است:

تحصیل در هند

میزان حقوق کار در هند

یکی از نکات مورد توجه متقاضیان کار در هند با توجه به وضعیت کسب و کار در هند، میزان حقوق دریافتی است. در کشور هند حدود 340 میلیون نیروی کاری وجود دارند که میزان حقوق آن ها کمتر از مقدار تصویب شده در سال 1948 است و تقریباٌ حقوق این نیروهای غیر رسمی 50 روپیه است و یک سوم حداقل حقوق در این کشور می باشد. در سال 2015 حداقل حقوق در کشور هند به 160 روپیه و در سال 2017 به 176 روپیه رسید. میزان حقوق نیروهای رسمی در این کشور با توجه به جنسیت و تحصیلات عالی متفاوت است. میانگین حقوق زنان تحصیل کرده که در پست های رسمی مشغول به کار می باشند 609 روپیه است در حالی که میزان حقوق برای مردان دارای همین شرایط 805 روپیه است. در جدول موجود در زیر به برخی از مشاغل قابل استخدام در هند و میزان حقوق آن ها اشاره می نماییم:

 

زمینه شغلی

متوسط حقوق سالانه (روپیه)

نوع خدمات ارائه شده توسط نیروی کاری

مهندسی مکانیک

322.982

برنامه ریزی، تولید محصولات جدید،  آزمایش دستگاه های مکانیکی

مدیر عامل

711.383

نظارت بر تولید محصول و یا خدمات سازمان تحت نظارت خود

مهندسی ارشد نرم افزار

781.800

نظارت بر کد نویسی برنامه، طراحی صفحات وب

مهندسی عمران

308.549

طراحی، برنامه ریزی، مدیریت پروژه های ساختمانی

مهندسی نرم افزار

465.637

طراحی و توسعه نرم افزار

مشاوران تجزیه و تحلیل

604.479

تجزیه و تحلیل و پیکربندی نرم افزار کامپیوتر

 

نحوه کاریابی و کار در هند

متقاضیان کار در هند باید با توجه به وضعیت کسب و کار در هند، قبل از اقدام به هر کاری با روش های کاریابی در این کشور آشنا گردند. یکی از راه های شناخته شده و در واقع بهترین راه برای یافتن کار در کشور هند با توجه به مشاغل مورد نیازهند و وضعیت کسب و کار هند، مراجعه به وبسایت های کاریابی است. شخص ممتقاضی استخدام در هند می تواند رزومه کاری و تحصیلی خود را برای این وبسایت ها ارسال نماید و منتظر دریافت پیشنهاداتی از جانب کارفرمایان باشد. در صورت دریافت پیشنهاد کاری، فرد می تواند جهت دریافت ویزای هند اقدام نماید. رزومه ارسالی به این وبسایت ها باید به زبان انگلیسی باشد، زیرا افرادی که در این کشور استخدام می شوند باید به زبان انگلیسی تسلط کامل داشته باشند. مدرک تحصیلی و میزان سن درخواست دهنده نقش مهمی را در کاریابی در هند ایفا می نمایند. یکی دیگر از راه های پیدا کردن کار در کشور هند دریافت ویزای توریستی و اقدام به صورت حضوری است، در این خصوص فرد پس از پیدا کردن شغل مورد نظر باید به کشور خود باز گردد و سپس برای دریافت ویزای کاری هند اقدام نماید.برخی از موسسات کاریابی در کشور هند عبارتند از:

 • سایت M.Enterprise
 • سایت Alliance Requirements Agency
 • سایت ABC Consultants
 • سایت RK international
 • سایت MichealPage
 • سایت Placementindia
 • سایت Quick Employment

کار در هند و ویزای همراه

افرادی که برای استخدام در هند و دریافت ویزای کار در هند اقدام می نمایند، می توانند همزمان برای خانواده خود نیز درخواست ویزای همراه نمایند. میزان اعتبار ویزای همراه در وابستگی به میزان اعتبار ویزای کاری صادر شده برای متقاضی است و با به پایان رسیدن اعتبار ویزای شخص اصلی، ویزای همراهان وی نیز منقضی می گردد. یکی از نکاتی که متقاضیان کار در هند باید به آن توجه نمایند این است که در صورتی که همراه موفق به یافتن کار در کشور هند شود، می تواند ویزای خود را به ویزای کاری تغییر دهد. مدارک لازم جهت صدور ویزای همراه عبارتند از: پاسپورت دارای اعتبار حد اقل شش ماه با سه صفحه خالی، دو قطعه عکس پاسپورتی، تکمیل فرم درخواست ویزای همراه، مدارک هویتی، سند ازدواج، گواهی سلامت پزشکی و یک کپی از پشنهاد کاری ارائه شده به شخص اصلی. بهتر است متقاضیان دریافت ویزای همراه در هنگام تکمیل مدارک دقت نمایند، زیرا نقص در هر یک از این مدارک باعث به تاخیر افتادن صدو ویزای آن ها می شود.

اخذ اقامت و تابعیت از طریق کار در هند

هر سال افراد بسیاری وجود دارند که به منظور دریافت تابعیت و پاسپورت هند اقدام به استخدم در هند و اخذ ویزای هند می نمایند. در صورتی که فردی 7 سال در کشور هند زندگی و کار نماید و تمامی مالیات ها و بیمه خود را پرداخت کرده باشد، با توجه به شرایطی خاص نظیر عدم سوء سابقه می تواند اقامت دائم کشور هند را دریافت نماید. پس از دریافت اقامت دائم کشور هند، در صورتی که فرد 5 سال دیگر در این کشور مشغول کار و زندگی گردد می تواند جهت دریافت پاسپورت و تابعیت هند اقدام نماید. به عبارتی افرادی متقاضی دریافت تابعیت و پاسپورت هند باید 12 سال در این کشور مشغول به کار و زندگی باشند و هیچ گونه سابقه کیفری نداشته باشند، این افراد همچنین باید به زبان هندی و انگلیسی تسلط داشته و با فرهنگ و تاریخ کشور هند آشنا باشند، تا بتوانند تابعیت کشور هند را دریافت نمایند. لازم به ذکر است که این کشور تابعیت مضاعف را قبول نداشته و در صورت اخذ تابعیت از کشوری دیگر، تابعیت هند لغو می گردد. پیشنهاد می گرد ویدیوی گام به گام تا اخذ اقامت را تهیه و مشاهده نمایید تا همانند یک وکیل مهاجرتی در زمینه مهاجرت خود تصمیم گیری نمایید.


سوالات متداول راجع به کار در هند

آیا امکان اخذ تابعیت و پاسپوت هند از طریق کاروجود دارد؟

بله متقاضیان پس از 7 سال کار در هند می توانند به اقامت دائم این کشور و پس از دریافت اقامت در صورتی که 5 سال دیگر در این کشور کار و زندگی نمایند به تابعیت و پاسپورت هند دست پیدا کنند.

آیا امکان انجام کارهای خدماتی در کشور هند وجود دارد؟

خیر، کشور هند فقط در زمینه های تخصصی دارای جذب نیروی کار بوده و در زمینه انجام کارهای خدماتی نیروی کاری نمی پذیرد.

آیا فرد همراه متقاضی مجاز به کار کردن در هند می باشد؟

بله فرد همراه متقاضی در صورت یافتن شغل در هند می تواند ویزای خود را به ویزای کاری تغییر دهد.

✅میزان اعتبار ویزای کاری هند چقدر است؟

اعتبار ویزای کاری هند یک سال می باشد و هر سال قابل تمدید است اما برای برخی از مشاغل خاص در صورت داشتن قرارداد همکاری طولانی مدت این ویزا به صورت 5 سال، 3 سال و یا 2 سال صادر می گردد.


_____________نکات نهایی در خصوص کار در هند_____________

کار در هند، وضعیت کسب و کار در هند، شرایط استخدام در هند و همچنین نحوه کاریابی در هند در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت. همانگونه که ذکر گردید با توجه به پیشرفت های کشور هند در زمینه اقتصاد، امروزه این کشور نیاز بسیار زیادی به نیروهای خارجی متخصص و ماهر پیدا نموده است. متقاضیان کار در هند باید به زبان انگلیسی تسلط کامل داشته باشند و با ارسال رزومه کاری و تحصیلی خود به سایت های کاریابی موفق به استخدام در هند و دریافت ویزای کاری این کشور شوند. در صورت 7 سال کار در کشور هند و پرداخت مالیات می توان به اقات دائم هند دست پیدا کرد، و پس از دریافت اقامت در صورت 5 سال دیگر زندگی و کار در این کشور می توان به تابعیت و پاسپورت کشور هند رسید. اما این کشور تابعیت مضاعف را قبول ندارد. متقاضیان کار در هند جهت دریافت هرگونه اطلاعات در این زمینه می توانند از مشاوره تلفنی رایگان موسسه حقوقی ملک پور بهره مند گردند و یا سوالات خود را در قسمت انتهایی این مقاله مطرح نمایند تا کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخگوی ان ها باشند.

امتیاز 5 از 5 ( 3 رای ثبت شده)

ثبت پرسش